Filtry UV a makijaż - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-02, 20:32   #4141
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV a makijaż

niektórzy po prostu nie mają wyboru.... ja bez 50+ dostałabym poparzenia II stopnia. a taki filtr faktycznie chroni moją skórę, więc jednak taka ochrona poza laboratorium jest możliwa.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 20:39   #4142
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez panna_migotka_86 Pokaż wiadomość
Uważam, że w naszych warunkach klimatycznych kremy czy też podklady SPF 10, 15 czy 20 są w sam raz (latem oczywiście obowiązkiem jest stosować wyższe). Wyjątkiem od tej reguly są osoby o skórze sklonnej do poparzeń slonecznych o karnacji b.jasnej z piegami, osoby z licznymi znamionami/pieprzykami, a także te które są uczulone na slońce.
warunki klimatyczne a promieniowanie uvb/uva Twoim zdaniem nie ma znaczenia?
Zostawie to bez komentarza.



Cytat:
Napisane przez panna_migotka_86 Pokaż wiadomość
Nigdzie nie napisalam, że się nie ścierają- proszę czytaj uważnie. Ścierają się w ciągu calego dnia, ale nie podczas aplikacji podkladu czy też pudru. Nie wiem jakich badziewnych filtrów używają wizażanki, ale mój filtr wchlania się calkowicie, więc nie ściera się, gdy nakladam podklad.
W tym momencie kompletnie nie masz racji,poczytaj sobie watki to dowiesz sie jakich filtrow uyzwaja Wizazanki.
Filtr bedzie ulegac scieraniu podczas nakladania pudru/podkladu/rozu itd. bo nie sposob nalozyc na niego makijaz i nie zetrzec choc w min.sposob.


Cytat:
Napisane przez panna_migotka_86 Pokaż wiadomość
Naga prawda jest taka, że nigdy nie uzyskasz takiej ochrony jaka napisana jest na tubce, bo jest to możliwe tylko w warunkach laboratoryjnych. Jakaś wiązka promieni nawet przy faktorze 50+ i tak wniknie w skórę. Nie unikniemy tego. Jasne, należy dbać o skórę, ale wszystko ma jakieś granice. Po Waszych postach wynika jakbyście nie mialy nic innego na glowie tylko filtry i dylematy z tym związane. Ja nie mam czasu żeby sterczyć godzinę przy lustrze wklepywać kilka warstw kremu i przypudrowywać to skrobią. Paranoja jest bardziej szkodliwa dla urody niż troszeczkę promieni uv.

Wiesz,w tym momencie zaczynasz byc smieszna bo weszlas na BK w pewnym celu a zaczyna sie dziwny klimat tylko dlatego,ze uzywamy filtrow.
Nie rozumiem tego.
Makijaz na filtrach nie trwa godzine-nie przesadzaj.


Dla mnie to koniec tematu poniewaz dalsza polemika staje sie bezcelowa.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 21:31   #4143
panna_migotka_86
Raczkowanie
 
Avatar panna_migotka_86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 179
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
warunki klimatyczne a promieniowanie uvb/uva Twoim zdaniem nie ma znaczenia?
Zostawie to bez komentarza

W tym momencie kompletnie nie masz racji,poczytaj sobie watki to dowiesz sie jakich filtrow uyzwaja Wizazanki.
Filtr bedzie ulegac scieraniu podczas nakladania pudru/podkladu/rozu itd. bo nie sposob nalozyc na niego makijaz i nie zetrzec choc w min.sposob.


Wiesz,w tym momencie zaczynasz byc smieszna bo weszlas na BK w pewnym celu a zaczyna sie dziwny klimat tylko dlatego,ze uzywamy filtrow.
Nie rozumiem tgeo.
Makijaz na filtrach nie trwa godzine-nie przesadzaj.


Dla mnie to koniec tematu poniewaz dalsza polemika staje sie bezcelowa.
Ma, dlatego używam takich filtrów jakie należy w stosunku do pory roku i stopnia nasilenia promieniowania. Czytaj ze zrozumieniem.

Drogi filtr wcale nie znaczy dobry filtr. To po pierwsze. A po drugie: nie widzę powodu, aby sluchać rad kobiet, które nie mają (lub większość z nich nie ma) nic wspólnego z dermatologią czy kosmetyką. To że coś jest napisane na forum nie musi wcale być prawdą.

Heh, po raz kolejny proszę Cię: czytaj uważnie. Sama używam kremów z filtrem, ale jak ktoś kiedyś powiedzial: nadgorliwość gorsza od faszyzmu Niepotrzebnie się spinasz...

Jasne, masz prawo mieć wlasne zdanie. Cenię je.
__________________
05.07.- White Sensation 2008 Amsterdam !
29.08.- Egipt, czyli wakacje mojego życia !
PS. Wszelkie porady dotyczące wyjazdu do Egiptu mile widziane.
panna_migotka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 21:40   #4144
panna_migotka_86
Raczkowanie
 
Avatar panna_migotka_86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 179
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
niektórzy po prostu nie mają wyboru.... ja bez 50+ dostałabym poparzenia II stopnia. a taki filtr faktycznie chroni moją skórę, więc jednak taka ochrona poza laboratorium jest możliwa.
loss_lauri: są osoby, które niestety muszą używać takich wysokich filtrów. Ty wlaśnie jesteś jedną z nich. I bardzo dobrze, że nie bagatelizujesz tego problemu Ale jak już wcześniej pisalam (nie pamiętam czy akurat na tym wątku) osoby z kręgu zagrożenia tj. osoby z b.jasną karnacją, z licznymi piegami/pieprzykami/znamionami, osoby uczulone na slońce, osoby ze sklonnością do poparzeń slonecznych to zupelnie inna bajka
__________________
05.07.- White Sensation 2008 Amsterdam !
29.08.- Egipt, czyli wakacje mojego życia !
PS. Wszelkie porady dotyczące wyjazdu do Egiptu mile widziane.
panna_migotka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 21:47   #4145
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez panna_migotka_86 Pokaż wiadomość
używam takich filtrów jakie należy w stosunku do pory roku i stopnia nasilenia promieniowania.
w ciągu roku zmienia się natężenie promieniowania UVB, natomiast UVA jest praktycznie stałe.
dlatego SPF można sobie "regulować" i nie ma nic złego w spf "jedynie15" jesienią. ale przez cały rok warto dbać o wysoką ochronę przed UVA (stopień ochrony określany zwykle przez PPD), a to zwykle idzie w parze z większym wskaźnikiem spf (chlubny wyjątek od tej reguły to vichy aqualia UV)

co do podkładow z "wystarczajacą ochroną spf22": żeby ochrona była w wysokości spf22 musisz nałożyć 2mg podkładu na cm2 skóry- nikt tak grubo nie smaruje sie podkładem, więc spf wynosi ok. 4-6

o tym wszystkim już było na forum (łącznie z linkami do badań naukowych), ale chyba nie czytałaś.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 23:15   #4146
Schnueffelchen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Hannover
Wiadomości: 17
Dot.: Filtry UV a makijaż

Pomóżcie zaczynającej filtromaniaczce, jakie znacie pudry brązujące, bez talku, miki, dwutlenku tytanu, tlenku cynku, żelaza & Co.? Sprawdziłam nawet ziemie egipską i też ma talk.... Czy rzeczywiście nie ma pudrów brązujących bez "destabilizaczy"?? Photoderm max + jedwabny Hauschka bardzo mi służy, więc nie chciałabym na razie zmieniać na Avenke... Brakuje mi do szczęścia tylko brązerka ... Bardzo proszę
Schnueffelchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 23:25   #4147
panna_migotka_86
Raczkowanie
 
Avatar panna_migotka_86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 179
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
w ciągu roku zmienia się natężenie promieniowania UVB, natomiast UVA jest praktycznie stałe.
dlatego SPF można sobie "regulować" i nie ma nic złego w spf "jedynie15" jesienią. ale przez cały rok warto dbać o wysoką ochronę przed UVA (stopień ochrony określany zwykle przez PPD), a to zwykle idzie w parze z większym wskaźnikiem spf (chlubny wyjątek od tej reguły to vichy aqualia UV)

co do podkładow z "wystarczajacą ochroną spf22": żeby ochrona była w wysokości spf22 musisz nałożyć 2mg podkładu na cm2 skóry- nikt tak grubo nie smaruje sie podkładem, więc spf wynosi ok. 4-6

o tym wszystkim już było na forum (łącznie z linkami do badań naukowych), ale chyba nie czytałaś.
Wlaściwie zgodzę się z Tobą, ale uwierz mi nie muszę czytać forum żeby mieć odpowiednią wiedzę. Swoją drogą nie uważam, aby to miejsce bylo wystarczającym i kompetentnym źródlem wiedzy.
Nigdzie nie napisalam, że sam podklad z SPF wystarczy. Mialam jedynie na myśli to, że mimo filtra warto używać także podkladu z SPF jako kolo ratunkowe- na wypadek gdyby wlaśnie krem zostal źle rozprowadzony. Poza tym jest jeszcze druga strona medalu- niektórym cerom trwale używanie wysokich filtrów szkodzi tj. pogarsza się stan skóry. Filtry mają to do siebie, że zapychają, są tluste i treściwe, więc nie nadają się dla osób ze skórą tlustą i/lub trądzikową. Na szczęście koncerny kosmetyczne wzbogacają lukę w tej dziedzinie (czego przykladem jest Bioderma AKN MAT SPF 40 lub Avene Cleanance Solaire SPF 40- choć ten drugi zupelnie mi nie podpasowal) co oczywiście nie oznacza, że osoby o takiej cerze mogą powiedzieć, że mają duży wybór. Bo niestety nie mają, a obietnice producenta najczęściej są tylko obietnicami. Mam cerę mieszaną z tendencją w kierunku do tlustej. Dotychczas (przed odkryciem Biodermy) nie moglam używać kremów z wys. filtrem, bo zapychaly mnie i świecilam się bardziej od choinki bożonarodzeniowej, więc używalam kremów nawilżająco-matujących z SPF 15 (jedynie na plaży katowalam się Avene) i bylo ok. Teraz jedynie latem stosuję wysoką ochronę przeciwsloneczną. I wiecie co? Mam ladną cerę, bez zmarszczek, przebarwień, sińców pod oczami i niejedna filtromaniaczka moglaby mi jej pozazdrościć (ahhh moja skromność... ).
A zresztą niech każda z nas używa takich filtrów jakie nam pasują. W końcu kto najlepiej ma wiedzieć co jest dla nas dobre niż my same?
__________________
05.07.- White Sensation 2008 Amsterdam !
29.08.- Egipt, czyli wakacje mojego życia !
PS. Wszelkie porady dotyczące wyjazdu do Egiptu mile widziane.
panna_migotka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-03, 07:54   #4148
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez panna_migotka_86 Pokaż wiadomość
Drogi filtr wcale nie znaczy dobry filtr. To po pierwsze. A po drugie: nie widzę powodu, aby sluchać rad kobiet, które nie mają (lub większość z nich nie ma) nic wspólnego z dermatologią czy kosmetyką. To że coś jest napisane na forum nie musi wcale być prawdą.
To po co w wątku sephorowym doradzasz/odradzasz pewne kosmetyki? masz coś wspólnego z makijażem profesjonalnym? A jednak jesteś słuchana, Twoje rady z pewnością będą brane pod uwagę przez wiele kobiet (i wierz mi, żadna nie będzie zastanawiać się czy masz profesjonalną wiedzę) także nie widzę powodu żeby nie wzbogacać swojej wiedzy cennymi wskazówkami innych
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 09:49   #4149
panna_migotka_86
Raczkowanie
 
Avatar panna_migotka_86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 179
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
To po co w wątku sephorowym doradzasz/odradzasz pewne kosmetyki? masz coś wspólnego z makijażem profesjonalnym? A jednak jesteś słuchana, Twoje rady z pewnością będą brane pod uwagę przez wiele kobiet (i wierz mi, żadna nie będzie zastanawiać się czy masz profesjonalną wiedzę) także nie widzę powodu żeby nie wzbogacać swojej wiedzy cennymi wskazówkami innych
Pudlo, jestem kosmetyczka i wizażystką
Owszem, wskazówki innych mogą być pomocne o ile są zgodne z prawdą. Czy ja bronię komukolwiek z nich korzystać? Polecam jedynie pewną dozę ostrożności. To tyle.
__________________
05.07.- White Sensation 2008 Amsterdam !
29.08.- Egipt, czyli wakacje mojego życia !
PS. Wszelkie porady dotyczące wyjazdu do Egiptu mile widziane.
panna_migotka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 09:54   #4150
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez panna_migotka_86 Pokaż wiadomość
Pudlo, jestem kosmetyczka i wizażystką
Owszem, wskazówki innych mogą być pomocne o ile są zgodne z prawdą. Czy ja bronię komukolwiek z nich korzystać? Polecam jedynie pewną dozę ostrożności. To tyle.
W takim razie miło, że postanowiłaś podzielić się swą wiedzą
Nikt ślepo tu nie wierzy w to, co mówią inni
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 11:24   #4151
panna_migotka_86
Raczkowanie
 
Avatar panna_migotka_86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 179
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
W takim razie miło, że postanowiłaś podzielić się swą wiedzą
Nikt ślepo tu nie wierzy w to, co mówią inni
To dobrze choć nie dziwcie się, że takie odnioslam wrażenie. Każda osoba, która starala się odeprzeć moje argumenty nie używala wypowiedzi typu: "jestem kosmetyczką/dermatologiem i jest tak i tak...", "mój dermatolog powiedzial..." czy "w podręczniku do dermatologii wyczytalam, że...". Zamiast tego uslyszalam: przejrzyj forum, przeczytaj ten i ten wątek. Nie poruszylo mnie to, że ktoś ma inne zdanie (ile kobiet tyle rodziajów pielęgnacji), ale to, że traktujecie wizaż jak nieomylne źródo wiedzy. Może źle to odebralam, ale tak to postrzegalam
__________________
05.07.- White Sensation 2008 Amsterdam !
29.08.- Egipt, czyli wakacje mojego życia !
PS. Wszelkie porady dotyczące wyjazdu do Egiptu mile widziane.
panna_migotka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-03, 12:54   #4152
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Filtry UV a makijaż

Co do Biodermy Mat to ubolewam aczkolwiek ma w sobie conajmniej 2 zapychacze (nie jestem dermatologiem żeby to stwierdzić ) dla cery trądzikowej .Moja teściowa moze się wszystkim miziać i nic jej nie szkodzi lecz ja akurat miałam w tym wypadku pecha.
Szkoda mi tego filtra bo pięknie się wchłaniał moze inni z niego skorzystają
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 13:05   #4153
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Co do Biodermy Mat to ubolewam aczkolwiek ma w sobie conajmniej 2 zapychacze (nie jestem dermatologiem żeby to stwierdzić ) dla cery trądzikowej .Moja teściowa moze się wszystkim miziać i nic jej nie szkodzi lecz ja akurat miałam w tym wypadku pecha.
Szkoda mi tego filtra bo pięknie się wchłaniał moze inni z niego skorzystają
To Ty ją kupiłas??

P.S.
Jestes pewna, że to ona Cię zapycha?

Swoją drogą, zauważyłam, że większość kosmetyków, tu mam na mysli głównie kremy, przy cerach tłustych i mieszanych średnio się sprawdza na dłuższą metę...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 13:19   #4154
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
To Ty ją kupiłas??

P.S.
Jestes pewna, że to ona Cię zapycha?

Swoją drogą, zauważyłam, że większość kosmetyków, tu mam na mysli głównie kremy, przy cerach tłustych i mieszanych średnio się sprawdza na dłuższą metę...
Nie kupiłam, mam próbki.
Na 100% to nie wiem.Jak odstawie bioderme H2 O to chyba zrobie podejście nr 2 do filtra Biodermy bo na twarzy zachowywała się rewelacyjnie , podoba mi się ze się nie swieci i nie klei.Identycznie jak antek 30spf do cery tłustej itd.
Boje sie troche tego ryzyka znowu

Hihi o ile sie nie myle to oba produkty mają te nieszczęsne kapryle...buuuuuu
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 13:54   #4155
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Nie kupiłam, mam próbki.
Na 100% to nie wiem.Jak odstawie bioderme H2 O to chyba zrobie podejście nr 2 do filtra Biodermy bo na twarzy zachowywała się rewelacyjnie , podoba mi się ze się nie swieci i nie klei.Identycznie jak antek 30spf do cery tłustej itd.
Boje sie troche tego ryzyka znowu

Hihi o ile sie nie myle to oba produkty mają te nieszczęsne kapryle...buuuuuu
Ehh... dzisiaj się tak fatalnie czuję, że nawet nie mam siły mysleć o kaprylach, mistrylach i innych trójglicerydach
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 14:27   #4156
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Filtry UV a makijaż

Migotka - nie zgodzę się z Tobą. Wiedzę o filtrach Wizażanki często opierają na artykułach Basi Kwiatkowskiej czy chociażby postach Justy,a trudno powiedzieć, że One nie maja odpowiedniego przygotowania do udzielania rad filtromaniaczkom

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-07-03 o 14:32 Powód: Poprawka:)wybacz Confused:*
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 14:40   #4157
panna_migotka_86
Raczkowanie
 
Avatar panna_migotka_86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 179
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Co do Biodermy Mat to ubolewam aczkolwiek ma w sobie conajmniej 2 zapychacze (nie jestem dermatologiem żeby to stwierdzić ) dla cery trądzikowej .Moja teściowa moze się wszystkim miziać i nic jej nie szkodzi lecz ja akurat miałam w tym wypadku pecha.
Szkoda mi tego filtra bo pięknie się wchłaniał moze inni z niego skorzystają
Każda z nas ma inną cerę, więc i inne kremy będą nam odpowiadaly Ja jestem bardzo zadowolona z tej Biodermy- przede wszystkim za to, że ma wys. filtr, trwale matuje (wlaściwie tak samo jak Bioderma matująca) i przede wszsytkim nie zapycha, a stosuję już ją jakiś czas.

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Migotka - nie zgodzę się z Tobą. Wiedzę o filtrach Wizażanki często opierają na artykułach Basi Kwiatkowskiej czy chociażby postach Justy,a trudno powiedzieć, że One nie maja odpowiedniego przygotowania do udzielania rad filtromaniaczkom
Nie wiem kim jest Basia Kwiatkowska ani Justa. Nie wiem też jaką mają wiedzę, więc jej nie podważam. Nigdzie nie napisalam, że żadna z Was nie ma rzetelnej wiedzy, ale na pewno takich osób jest zdecydowanie mniej, a ich cenne rady giną wśród ogromu plotek. Zresztą co kosmetyczka czy dermatolog to i inne opinie Trzeba przekonać się na wlasnej skórze
__________________
05.07.- White Sensation 2008 Amsterdam !
29.08.- Egipt, czyli wakacje mojego życia !
PS. Wszelkie porady dotyczące wyjazdu do Egiptu mile widziane.
panna_migotka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-04, 14:26   #4158
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
właśnie o Tobie myślałam dzisiaj jak filtr nakładałam i zastanawiałam się jak Ci podpasowało to co wysłałam
Ta emulsja jest naprawdę super,do tej pory najlepsza z testowanych filtrów.
Nie pokusiłam się jeszcze o zakup pełnowymiarowego opakowania ale zakupiłam na Allegro kilka próbeczek.Jeśli przejdą dobrze testy pod kątem zapychania to na pewno przy niej zostanę.
Jeszcze raz dzięki.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-05, 14:48   #4159
Majka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 44
Dot.: Filtry UV a makijaż

EDIT:

O pielęgnacji już się dowiedziałam w wątku "Ocena początkujących..."

Ale odnośnie makijażu, mądrzejsza o bazę pielegnacyjną i wszelkie wiadomości z tego forum, spytam:

Wyszukiwarka znalazła mi sporo wątków na temat L'oreal True Match, na dodatek w KWC jest opisany jako OK i w wątku niegryzących się z filtrami. Wiem, że z filtrami Avene nic się nie gryzie, ale znalazłam gdzieś jedno zdanie w opiniach, że z Biodermą Akn Mat SPF 40+ też nie, bo ma "Timosorb, którego nie destabilizują jakiekolwiek pudry". Przyznam, że ta opinia mnie zaskoczyła i chciałabym się upewnić, czy na pewno tak jest?

I ostatnie pytanie a'propos L'oreala True Match: jak to jest z ochroną z nim - skoro się nie gryzie z filtrami, a zawiera SPF? To się sumuje do SPF z filtra, czy ściera filtr, czy jest neutralny: on sobie chroni i filtr tez chroni?

Do pełnej jasności brakuje mi tylko odpowiedzi na powyższe, bardzo proszę

Edytowane przez Majka82
Czas edycji: 2008-07-07 o 13:41
Majka82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-06, 11:55   #4160
martus9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 146
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ehh wiecie co dziewczyny nie mam już sił do tych filtrów i do tych wszystkich opinii wszędzie każdy pisze co innego.Z jednej strony talk i mika destabilizują filtry, bo jest parsol i coś tam jeszcze..a jak pytam czy mogę używać maybeline pure make-up to ponoć mogę, bo iwostin solecrin ma Tinosorb , który i tak daje sobie radę mimo tego, że w moim podkładzie jest mika...ja już nic nie kumam
martus9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 14:10   #4161
Majka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 44
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez martus9 Pokaż wiadomość
Ehh wiecie co dziewczyny nie mam już sił do tych filtrów i do tych wszystkich opinii wszędzie każdy pisze co innego.Z jednej strony talk i mika destabilizują filtry, bo jest parsol i coś tam jeszcze..a jak pytam czy mogę używać maybeline pure make-up to ponoć mogę, bo iwostin solecrin ma Tinosorb , który i tak daje sobie radę mimo tego, że w moim podkładzie jest mika...ja już nic nie kumam
O ten właśnie Tinosorb pytam powyżej - podobno Bioderma też go ma i tym samym można używać każdego podkładu / pudru na niego. Ale to jedyna opinia, jaką znalazłam, wszędzie jest memento: tylko filtry Avene - one są bez parasoli, których nie destabilizują wtedy jakiekolwiek podkłady / pudry. A czy też mają Tinosorb?

No i nie wiem, jak działa SPF podkładu niegryzącego się z filtrem Biodermy i Avene
Majka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 15:24   #4162
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Majka82 Pokaż wiadomość
O ten właśnie Tinosorb pytam powyżej - podobno Bioderma też go ma i tym samym można używać każdego podkładu / pudru na niego. Ale to jedyna opinia, jaką znalazłam, wszędzie jest memento: tylko filtry Avene - one są bez parasoli, których nie destabilizują wtedy jakiekolwiek podkłady / pudry. A czy też mają Tinosorb?

No i nie wiem, jak działa SPF podkładu niegryzącego się z filtrem Biodermy i Avene
Z tego co pamiętam, to dziewczyny pisały, że na Avenki można kłaść wszystko, bo nie zawiera Parsolu. Natomiest jeśli chodzi o Biodermę, to podkłady / pudry destabilizują, ALE że filtr zawiera Tinosorby, to zawsze jakaś ochrona będzie, ale mniejsza (jeśli się zdestabilizuje). Nie wiem czy napisałam to zrozumiale.

Chociaż pamiętam, że jest taki przypadek filtra, który ma Parsol, Tinosorb i jednocześnie Titanium Dioxide (który teoretycznie destabilizuje) - i ponoć jest ok, i można wszystko na to paćkać. Także chyba nie dowiemy się prawdy

Ja szczerze mówiąc, też się w tym gubię, dlatego używam Avenek. I mam święty spokój.

Aha, bez Parsolu a z Tinosorbami sa także filtry Klorane, od tej samej firmy co Avene. Składy podobne, więc z tym też można używać każdej kolorówki.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 19:29   #4163
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Filtry UV a makijaż

[QUOTE=panna_migotka_86;80 91103]
Nie wiem kim jest Basia Kwiatkowska ani Justa. Nie wiem też jaką mają wiedzę, więc jej nie podważam. QUOTE]

Basia to biochemik z zawodu, wiedze mysle, ze ma nieporownywalna - tylko sie od niej uczyc.
Panie, ktore "wychowala" na swoim forum, maja moze nie zawodowa wiedze , ale opierajaca sie na WNIKLIWYM czytaniu artykulow/ analiz badan etc. dostepnych w fachowych serwisach; czasami sama sie dziwie, jak potrafia byc dociekliwe, przekopujac sie przes tony anglojezycznych stron o baaaardzo fachowej nomenklaturze.
Moderatorki tego forum wcale im wnikliwoscia i wiedza nie ustepuja i dlatego juz zieeeeewam, kiedy czytam opinie, ktore bazuja na chyba odrobine nieadekwatnych informacjach, nie zrodlowych tylko na reklamowym belkocie wtlaczanym nam na codzien przez firmy kosmetyczne czy tez przeczytanych w "niefachowej", popularnej literaturze.

A prawda jest niestety smutna - aplikujac cokolwiek na filtr (i to nie ten w podkladzie, zadna z nas nie naklada przeciez na twarz 2 ml podkladu?? i nie ponawia jego reaplikacji co kilka godzin w takiej ilosci??) powodujemy, ze ochrona ulega zmniejszeniu - czasami radykalnemu (bylo o tym wyzej).

Nie radze sie samooszukiwac - filtr w podkladzie jest nakladany w zamalej ilosci a podklad (nawet z filtrem) nalozony nawet na niegryzacy sie z nim filtr Avene, Klorane, Biodermy i inne Tinosorbowe czy tez Soltany powoduje jednak starcie sie filtra pod makijazem

Osobiscie zarzucilam stosowanie makeupu na dzien, wspomagam sie kolorystycznie mieszaniem filtra barwionego z niebarwionym (mnie odpowiada kolorystycznie LRP) i mieszanka skrobiowa wzbogacona nietalkowym pudrem (zrobilam zapas Translucide) i odrobina korektora pod oczy.
Cere mam tak wypielegnowana, ze szczerze mowiac, moge olac nakladanie podkladu (chyba, ze wychodze gdzies wieczorem i musze byc "wyszlifowana" na wieeeele godzin szalenstwa). A jesli mi cos wyskoczy, tuszuje to minimalnailoscia korektora na pedzelku (Sephorowski do cieni do powiek) i ultradelikatna aplikacja.

Mnie wystarcza ale chce dodac, ze rozumiem, iz mozna miec blokade przed wyjsciem z domu "nieumalowanym"!
Albo zawodowo byc zobowiazanym do noszenia makeupu a wtedy kazdy filtr, nawet ten w podkladzie jest zalecany. Na szczescie mam "wolny" zawod, nie wymagajacy pelnego rynsztunku codziennie.

P.S. Nie mam za wiele czasu do pisania na forum ale ton niektorych wypowiedzi dziala na mnie alarmujaco...
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 00:06   #4164
malykrecik
Przyczajenie
 
Avatar malykrecik
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 23
Dot.: Filtry UV a makijaż

Mam pytanko help!!czy La Roche Posay Anthelios XL Fluide Extreme SPF 50+ lub Bioderme Photoderm AKN Mat SPF 40 / UVA 26 moge stosowac z podkladem L'oreala True Match???
malykrecik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 15:51   #4165
Majka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 44
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez malykrecik Pokaż wiadomość
Mam pytanko help!!czy La Roche Posay Anthelios XL Fluide Extreme SPF 50+ lub Bioderme Photoderm AKN Mat SPF 40 / UVA 26 moge stosowac z podkladem L'oreala True Match???
A mnie się wydawało, że odpowiedź jest nieco powyżej - zawarta już w wypowiedzi Sylwiasta i azure. Na KWC jest L'oreal True Match jako jeden z niewielu niegryzących się z filtrami. Ale - powyżej jest też o tym, że wszystko w jakiejś mierze filtry ściera. Zależy, czy jesteś filtromaniaczką lub czy musisz stosować bardzo duże filtry jeśli zaczęłaś przygodę z kwasami/retinoidami.
O ile dobrze zrozumiałam już założenia BU
Ale tematem współdziałania podkładów niegryzących się z filtrami sama jestem nadal zainteresowana.

Nurtuje mnie tylko jeszcze jedna rzecz: natknęłam się na opinie, że pędzel ściera filtr. Jak zatem nakładać puder sypki - niegryzący się Translucide? Będę "dźwięczna" za odp.
Majka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 16:01   #4166
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Majka82 Pokaż wiadomość
A mnie się wydawało, że odpowiedź jest nieco powyżej - zawarta już w wypowiedzi Sylwiasta i azure. Na KWC jest L'oreal True Match jako jeden z niewielu niegryzących się z filtrami. Ale - powyżej jest też o tym, że wszystko w jakiejś mierze filtry ściera. Zależy, czy jesteś filtromaniaczką lub czy musisz stosować bardzo duże filtry jeśli zaczęłaś przygodę z kwasami/retinoidami.
O ile dobrze zrozumiałam już założenia BU
Ale tematem współdziałania podkładów niegryzących się z filtrami sama jestem nadal zainteresowana.

Nurtuje mnie tylko jeszcze jedna rzecz: natknęłam się na opinie, że pędzel ściera filtr. Jak zatem nakładać puder sypki - niegryzący się Translucide? Będę "dźwięczna" za odp.
Z Parsolem gryza sie talk, mika i tlenki zelaza
A puder naklada sie pedzlem wgniatajac go miejsce przy miejscu a nie omiatajac twarz, tak by nie scierac a bynajmniej jak najmniej ingerowac w strukture nalozonego uprzednio filtru
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 22:13   #4167
malykrecik
Przyczajenie
 
Avatar malykrecik
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 23
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Majka82 Pokaż wiadomość
A mnie się wydawało, że odpowiedź jest nieco powyżej - zawarta już w wypowiedzi Sylwiasta i azure. Na KWC jest L'oreal True Match jako jeden z niewielu niegryzących się z filtrami. Ale - powyżej jest też o tym, że wszystko w jakiejś mierze filtry ściera. Zależy, czy jesteś filtromaniaczką lub czy musisz stosować bardzo duże filtry jeśli zaczęłaś przygodę z kwasami/retinoidami.
O ile dobrze zrozumiałam już założenia BU
Ale tematem współdziałania podkładów niegryzących się z filtrami sama jestem nadal zainteresowana.

Nurtuje mnie tylko jeszcze jedna rzecz: natknęłam się na opinie, że pędzel ściera filtr. Jak zatem nakładać puder sypki - niegryzący się Translucide? Będę "dźwięczna" za odp.
dziekuje Ci bardzo za odp,dotad uzywalam Avenek a wiem ze na nie mozna klasc kazdy podkladteraz chcialam zmienic filtr wiec wolalam sie upewnic z tym podkladem
malykrecik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 13:02   #4168
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Filtry UV a makijaż

nie chcę wrzucać wszystkich do jednego worka, ale żyjąc już parę lat na tym świecie zauważyłam, że sam fakt bycia kosmetyczką/wizażystką, a nawet dermatologiem nie gwarantuje, że udzielona porada będzie profesjonalna
ja wyleczyłam się z trądziku dzięki wizażowi, a nie wielu wizytom u dermatologa i kosmetyczki (z przykrością muszę przyznać, że wiele takich wizyt odbyłam, nie zawsze, ale jednak w większości ze szkodą dla mojej skóry)
a co do jasnej karnacji, to chyba jednak większość Polek ją ma, choć niektóre bardzo ją ukrywają
jeśli chodzi o filtry, nie jestem ortodoksem, ale lubię mieć świadomość swoich działań
żeby dać komuś radę nie trzeba być profesjonalistą, za to nie ma obowiązku stosowania wszystkich dobrych rad, właśnie po to mamy rozum i wyszukiwarkę
na filtry i tak nakładam fluid, ale z pełną świadomością, że osłabiam ochronę, zamiast ją wzmacniać
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 14:07   #4169
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
ja wyleczyłam się z trądziku dzięki wizażowi, a nie wielu wizytom u dermatologa i kosmetyczki (z przykrością muszę przyznać, że wiele takich wizyt odbyłam, nie zawsze, ale jednak w większości ze szkodą dla mojej skóry)
Wiem, że to nie jest odpowiedni wątek, ale jestem ciekawa, czym udało Ci się wyleczyć trądzik?
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 14:11   #4170
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Filtry UV a makijaż


A ja właśnie się rozklikałam na truskawce i kupiłam puder HR bedąc pewną, że sobie go na antka będę aplikować I chyba podświadomie nie zauważyłam talku na samym początku składu bo tak chciałam mieć dobry puder, który mi filtra nie będzie destabilizował
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:11.