Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-08, 11:19   #91
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Czasem weledę można kupic i w realu - ja akurat mam adresy warszawskie, ale pewnie i w Gdańsku jest.
ooo to poprosze o warszawskie adresy gdzie mozna dostac welede bo ja nigdy nie spotkalam!! a jak z cenami - porownywalnie z netem?? z gory dziekuje za odp
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 11:59   #92
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

maja strone i maila mozna do nich napisac i podadza gdzie w danym miescie mozna ich kosmetyki dostac
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 12:08   #93
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Czasem weledę można kupic i w realu - ja akurat mam adresy warszawskie, ale pewnie i w Gdańsku jest.
Popatrze w realu..... dzieki
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 13:25   #94
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
maja strone i maila mozna do nich napisac i podadza gdzie w danym miescie mozna ich kosmetyki dostac
dzieki dominikinha, na pewno na pisze
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 13:51   #95
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez *nulka* Pokaż wiadomość
ooo to poprosze o warszawskie adresy gdzie mozna dostac welede bo ja nigdy nie spotkalam!! a jak z cenami - porownywalnie z netem??
Pełne komplety weledy (tzn. to, co w ogóle można dostać w Polsce, bo to nie wszystko, co firma produkuje, niestety) są w aptece przy Rondzie ONZ (Świętokrzyska, tuż przy kwiaciarni) i w drogerii w przejściu podziemnym pod Dworcem Centralnym, naprzeciwko McDonalda. Szczególnie polecam to drugie miejsce - panie są miłe i dają trochę próbek . Niektóre wyroby weledy są i w Forte Farmie przy Świętokrzyskiej, naprzeciwko Ministerstwa Finansów, i w Zielarni przy Racławickiej, ale to głównie olejki.
Ceny są czasem sporo wyższe niż w sieci (ostatnio płaciłam za irysa 50 zł ), ale jeśli ma się akurat tylko jeden krem do kupienia w aptece internetowej, to właściwie na jedno wychodzi.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 17:19   #96
falka
Raczkowanie
 
Avatar falka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 411
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Mój sprawdzony zestaw:
1. Effeclar A.I. punktowy - w razie "niespodzianki" w "te" dni (K na całą buśkę za bardzo mnie wysusza)
2. Lysanel Active - tonik - (krem - jak wyżej - za mocny) - stosuję co trzeci dzień na noc, czasem dwa wieczory z rzędu
3. Moja skóra świetnie reaguje na wit C (oczywiście w te wieczory gdy nie smaruję jej Lysanelem) - więc Active C La Roche Posay
4. Galenic - Messager Gel-Creme Multi-Vitamine, wersja do skory suchej - na noc na zmiane z Active C (konczy sie jeden to kupuje drugi), fajna jest tez ta wersja pod oczy
5. Iwostin - bardzo lubię kremy na dzień tej firmy od tego intensywnie nawilżającego (spf 20) po solecrin
6. Do mycia Garnier "zielony" albo Physiogel

na dodatek coś co dobrze miec - arganowy olejek do twarzy Galenic'a - fajny na łuszczenie i od czasu do czasu jak skóra chce pic

Nie znalazłam jeszcze "swojego" mocniejszego filtra ani "swojego" dobrego pillingu - do tej pory wygrywają w tych kategoriach emulsja Avene 50+ i mikroembrazja Ori ale szukam dalej bo to "nie to"

Do ciałka często zmieniam bo nakładam bardzo dużo - najchętniej Xerialine 500, kocham masło pomarańcza i wanilia Farmony i masła Oceanic'a
__________________
Siła zdolna zmieniać świat (...)
jest więc według ciebie Chaosem, sztuką i nauką?
Przekleństwem, błogosławieństwem i postępem?
A nie przypadkiem Wiarą? Miłością? Poświęceniem?
http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9n73qxcp5qvv.png

falka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 19:54   #97
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

O! Pozytywnie mnie zaskoczyłyście z "normalną" sprzedażą Weledy!
Niestety u siebie jej nie widziałam.
__________________

majade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-08, 20:11   #98
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Kosmetyki Weledy mozna spotkac w sklepach ze zdrowa zywnoscia.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 20:18   #99
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

A ja niedawno byłam na lotnisku Leonarda da Vinci w Rzymie - tam to dopiero jest wybór Weled rozmaitych! I Hauschka, i mnóstwo innych naturalnych mazideł niedostępnych u nas albo do zdobycia tylko w sieci... Niestety, ceny sporo wyższe niż u nas
Ale polecam latającym wizażankom bycie czujnymi na lotniskach.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 20:00   #100
pieńkowa_dama
Zadomowienie
 
Avatar pieńkowa_dama
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Twin Peaks
Wiadomości: 1 149
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

-Diroseal
-Effaclar K
-serum z witaminą C
-spray Avene 40
-spray Avene 50+

W przypadku obydwu filtrów świecenie jest do opanowania. Świetnie się wchłaniają, nie zapychają. Muszę wypróbować tegoroczne wersje.
pieńkowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 19:54   #101
lilia_wodna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 944
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Mam pytanie dotyczące, tych chwalonych 'Micelii Biodermy' - w jakiej cenie, i czy są dostępnech w drogeriach/aptekach? szukałam na KWC, ale nic nie znalazłam?, więc zwracam się z prośbą do was, coś-cokolwiek chciałabym się o tym cudzie dowiedzieć z góry dziękuuuje!
__________________

lilia_wodna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-03, 19:59   #102
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez lilia_wodna Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące, tych chwalonych 'Micelii Biodermy' - w jakiej cenie, i czy są dostępnech w drogeriach/aptekach? szukałam na KWC, ale nic nie znalazłam?, więc zwracam się z prośbą do was, coś-cokolwiek chciałabym się o tym cudzie dowiedzieć z góry dziękuuuje!

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4702

I są dostępne w aptekach.

A cena i opinie na KWC jednak...
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 20:02   #103
lilia_wodna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 944
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Iziaczek dziękuje coś źle wpisywałam, no i żadko z kwc korzystam, więc przepraszam za kłopot...
__________________

lilia_wodna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 09:34   #104
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Super wątek
1)diacneal - bez niego się nie ruszam nigdzie, super na niespodzianki i rozszerzone pory,
2)juvit - super pod oczy,
3)ziaja anno d'oro na noc - świetny krem
4)bioderma spray spf 30 - dla mnie super, pięknie ujednolica mi skórę, lekko rozjaśnia i co najważniejsze super nawilża,
5)maseczka z polopiryny - normalnie super - przy aspirynie nie widziałam jakieś super efektów ale polopiryna rulez

Zastanawiam się nad zoraciem ale muszę jeszcze poczytac na forum o nic, może zakupię na jesień glyco-a na przebarwienia.
__________________
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 19:20   #105
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Wpisuje sie jeszcze raz-bo zmienilam ostatnio pelegnacje.Moja top 5 to:

Zmywanie makijazu-Boot's plyn dwufazowy(nie podraznia nie zapycha,zmywa caly makijaz,nie sciaga skory-czego chciec wiecej?)
Nawilzacz-Aubrey organic-olejek rozany(super nawilza i wygladza-nie zapycha)
Maseczka-zielona glinka Queen Helene(swietnie oczyszcza pory i wysusza ewentualne wypryski)
Peeling-Kanebo silk peeling powder(wygladza ,rozjasnia,nie podraznia)
Filtr-Avene mleczko spf 50(nie podraznia i nie zapycha mnie,nawilza)

Mam zamiar jeszcze dokupic serum z vit C ale o mniejszym stezeniu niz 10% i postanowilam juz nie zmieniac pielegnacji.


Z wczesniejszych faworytow zostaly:
Krem z kwasami aha 12% alpha hydrox(zamierzam ponownie rozpoczac kuracje jesienia)
Serum z vit C(odstawilam-postanowilam wymienic na mniejsze stezenie)
Microdemrazion derma e(uzywam ale rzadko-wole peelingi enzymatyczne)
Derma e cleanser(chyba mnie zaczal podrazniac takze odstawilam)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg boots copy.jpg (19,0 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Copy of pielegnacja twarzy copy copy.jpg (22,1 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Copy (2) of pielegnacja twarzy copy copy.jpg (17,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Copy of peelingibalsam.jpg (11,4 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Copy of filtryikremy.jpg (32,1 KB, 55 załadowań)

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2007-07-05 o 00:50
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 21:56   #106
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Wiele z Was stosuje Active c- chciałam zapytać czy krem ten może być stosowany przez osobę 24 letnią? Moja skóra jest trochę zszarzała, traci jędrność, zmarszczki mimiczne wokół osa i trochę wokół ust Czy mogę go stosować? Jesli tak-
*czy codziennie jako krem nocny?
*Czy lepiej w ramach kuracji np 2 tygodniowej co 2 m-ce?
*Czy może być stosowany jako nawilżacz przy stosowaniu Effaclaru K(np jedna noc Eff. druga Active C)?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 23:47   #107
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Wiele z Was stosuje Active c- chciałam zapytać czy krem ten może być stosowany przez osobę 24 letnią? Moja skóra jest trochę zszarzała, traci jędrność, zmarszczki mimiczne wokół osa i trochę wokół ust Czy mogę go stosować? Jesli tak-
*czy codziennie jako krem nocny?
*Czy lepiej w ramach kuracji np 2 tygodniowej co 2 m-ce?
*Czy może być stosowany jako nawilżacz przy stosowaniu Effaclaru K(np jedna noc Eff. druga Active C)?
Odpowiem tyle na ile wiem
Krem stosujemy w zależności od potrzeb skóry, nie od wieku.
Active C najlepiej stosować rano pod filtry, bardzo dobrze wit.C działa z filtrami i je wspomaga.
Nie łączymy z wit.C, a ta jest w Actice C z Effeclarem, czy aspirynowymi produktami chyba, że odczekamy ze 2 godziny, ale nie lubią się, więc może Effeclar K na noc, Active C na dzień potem filtry.

Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 00:05   #108
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Wiele z Was stosuje Active c- chciałam zapytać czy krem ten może być stosowany przez osobę 24 letnią? Moja skóra jest trochę zszarzała, traci jędrność, zmarszczki mimiczne wokół osa i trochę wokół ust Czy mogę go stosować? Jesli tak-
*czy codziennie jako krem nocny?
*Czy lepiej w ramach kuracji np 2 tygodniowej co 2 m-ce?
*Czy może być stosowany jako nawilżacz przy stosowaniu Effaclaru K(np jedna noc Eff. druga Active C)?
Tak jak Iwona napisała - nie jest ważny wiek, a potrzeby skóry. Myślę, że przy takich problemach (utrata jędrności, zmarszczki mimiczne) powinnaś włączyć witaminę C do codziennego "menu" dla skóry, a Effaclar zamienić na coś z retinaldehydem. Moim zdaniem lepiej stosować Active C rano, pod filtry, na noc zostawić sobie złuszczanie na przemian z nawilżaniem. 2tygodniowa kuracja niewiele da i zmarnujesz witaminę (nie zdążysz zużyć 30ml w ciągu 2 tygodni, a po okresie 2 miesięcy zdąży się utlenić) - lepiej:
a) robić 2-3 miesięczną kurację witaminą C, wprowadzić inny produkt z antyoksydantami na kolejne 2-3 miesiące i znów witamina C
b) stosować witaminę C przemiennie z innym antyoksydantem, witamina C kumuluje się w skórze więc nie trzeba stosować jej codziennie
Jeśli potrzebujesz dodatkowego nawilżania przy tak delikatnym kwasie jak Effaclar, to lepiej używaj czegoś łagodnego, Active C może Cię drażnić i za słabo nawilżać
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 02:36   #109
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Dzięki dziewczyny Czyli stosowanie tego kremu na przemian, z Effaclarem nie jest dobrym pomysłem? Zdecydowałam się na niego, bo to mój pierwszy kwas, a chcę się pozbyć zaskórników i grudek na twarzy. Chyba chciałabym mieć za wiele w jednym czasie- i oczyścić skórę i ją ''zwitamizować'':rolleyes :
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-22, 07:58   #110
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Patrząc tak ogólnie to nie ma przeciwskazań, tylko tak jak wspominałam: on nie ma wielkich właściwości nawilżających i najlepiej na rano. Effaclar jest slabiutki i na efekty będziesz długo czekać - nie chcesz sprobować np. kwasem azelainowym? Nie jest fotouczulający, ładnie oczyszcza skórę, szybciej niż działający na granicy skuteczności Effaclar, a na jesień wprowadzić coś bardziej przeciwzmarszczkowego.
Możesz i oczyścić kwasami i nakarmić witaminą C w jednym czasie - na szczęście jest i wieczór i ranek
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 08:39   #111
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

A preparat z kwasem azelainowym nie będzie za mocny jak mna pierwszy raz? Jeden jedyny raz stosowałam jako 14 latka coś na trądzik- Differin- po 2 tygodniach miałam piękną cerę, ale cała kuracja była strasznie droga jak dla mniena tamte czasy Przeczytała wszystkie( a trochę tego było) recenzje Effzclaru K na KWC i jest własnie polecany na pierwszy raz i na lato... Co do tego Active C- zamówiłam na Allegro filtr LRP i dostałam 5 ml próbkę kremu, niestety do cery suchej, ale i dobrze mi służy Na razie stosuje na con, ładnie nawilża i cera taka jakaś... fajna W dzień stosuje tylko filtr, nie wiem czy nie będę mieć za dużo na buzi, jeśli jeszcze [położe pod niego krem.
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 08:58   #112
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Poczytaj wątki o kwasie azelainowym - moim zdaniem jest on jednym z delikatniejszych (pod względem szczypania) kwasów, rano człowiek budzi się z jasną, gładką skórą, taką rozświetloną Differin jest znacznie bardziej drażniący, zawieta adapalen, który ma podobne działanie do retinoidów. Effaclar jest dobry na początek, bo nie sposób sobie zrobić nim krzywdy - ja używałam go trzeciego dnia po peelngu TCA 30% na wypryski i kompletnie nic nie piekło mimo że skóra była różowa, świeża, uwrażliwiona.
Skóra po Active C jest taka fajna, bo ma silikony wygładzające skórę wizualnie i w dotyku - dlatego jeszcze fajniejsze będzie pod filtr, bo silikony wspomagają wchłanianie filtrów Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz, wiele dziewczyn tak robi i są zadowolone.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 09:02   #113
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
A preparat z kwasem azelainowym nie będzie za mocny jak mna pierwszy raz? Jeden jedyny raz stosowałam jako 14 latka coś na trądzik- Differin- po 2 tygodniach miałam piękną cerę, ale cała kuracja była strasznie droga jak dla mniena tamte czasy
Kwas azelaiowy należy do łagodnych kwasów. Na pierwszy raz nadaje się świetnie. Na marginesie: we wskazaniach, obok acne vulgaris ma melanoderma - przebarwienia.

Z innej beczki: może zakończymy off-topy w tym wątku?
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 09:25   #114
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław i okolice(ostatnio częściej okolice)
Wiadomości: 110
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez ewunia2 Pokaż wiadomość
Super wątek
1)diacneal - bez niego się nie ruszam nigdzie, super na niespodzianki i rozszerzone pory,
2)juvit - super pod oczy,
3)ziaja anno d'oro na noc - świetny krem
4)bioderma spray spf 30 - dla mnie super, pięknie ujednolica mi skórę, lekko rozjaśnia i co najważniejsze super nawilża,
5)maseczka z polopiryny - normalnie super - przy aspirynie nie widziałam jakieś super efektów ale polopiryna rulez

Zastanawiam się nad zoraciem ale muszę jeszcze poczytac na forum o nic, może zakupię na jesień glyco-a na przebarwienia.
Od niedawna jestem biochemiczka, nie zglebilam jeszcze wszelkich tajnikow...Zauwazylam czeste zmianki o Juvicie-mozesz porzyblizyc mi cos wiecej? Jak to stosujesz? Czy to jest witamina C w kroplach z apteki?

Mozesz tez powiedziec cos wiecej, dlaczego polopiryna jest lepsza od aspiryny?
Temat Zoracu jest mi bardzo odlegly..No co.Musze przekopywac sie przez forum dalej...
ezieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 09:27   #115
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Z innej beczki: może zakończymy off-topy w tym wątku?
Może moderator później to wytnie i przeniesie do odpowiedniego wątku
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 10:33   #116
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Moja aktualna TOP 5:

- serum z wit.C+E
- nawilżający żel z kwasem hialuronowym
- acne derm
- hydrolat różany - kocham go
- olejek do mycia twarzy pomarańczowy

do tego zawsze filtr, teraz LRP Anthelios XL FE 50+ .
karolinkamalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 10:58   #117
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Poczytaj wątki o kwasie azelainowym - moim zdaniem jest on jednym z delikatniejszych (pod względem szczypania) kwasów, rano człowiek budzi się z jasną, gładką skórą, taką rozświetloną Differin jest znacznie bardziej drażniący, zawieta adapalen, który ma podobne działanie do retinoidów. Effaclar jest dobry na początek, bo nie sposób sobie zrobić nim krzywdy - ja używałam go trzeciego dnia po peelngu TCA 30% na wypryski i kompletnie nic nie piekło mimo że skóra była różowa, świeża, uwrażliwiona.
Skóra po Active C jest taka fajna, bo ma silikony wygładzające skórę wizualnie i w dotyku - dlatego jeszcze fajniejsze będzie pod filtr, bo silikony wspomagają wchłanianie filtrów Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz, wiele dziewczyn tak robi i są zadowolone.
Ja używam toniku aspirynowego i Juvitu i Active C oraz Dirosealu i na moją mieszano-naczynkową twarz to wystarcza, więc Sovilo może spróbuj tego Effeclaru K i Active C, oczywiście nie razem, zawsze możesz urozmaicic, zmienić preparaty, zastosować po jakimś czasie mocniejsze itd. Wszystkie dochodzimy po jakimś czasie do tego, co najlepiej służy naszej twarzy

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Może moderator później to wytnie i przeniesie do odpowiedniego wątku
Też mam taka nadzieję
zreszta mały off topic nikomu jeszcze nie zaszkodził

Cytat:
Napisane przez ezieta Pokaż wiadomość
Od niedawna jestem biochemiczka, nie zglebilam jeszcze wszelkich tajnikow...Zauwazylam czeste zmianki o Juvicie-mozesz porzyblizyc mi cos wiecej? Jak to stosujesz? Czy to jest witamina C w kroplach z apteki?

Mozesz tez powiedziec cos wiecej, dlaczego polopiryna jest lepsza od aspiryny?
Temat Zoracu jest mi bardzo odlegly..No co.Musze przekopywac sie przez forum dalej...
Juvit jest w kropelkach, preparat dla dzieci, kupowany w aptece, ale może zapychać, bo ma dużo gliceryny w sobie. Niektóre dziewczyny pisały też, że przesusza np. okolice oczu stosowany przez dłuższy czas, wszystko sprawa indywidualna, bo dla mnie jest bardzo dobry.
Hmm aspiryna chyba jest lepsza od polopiryny jesli o tonik chodzi, a ja tak stosuję, bo polopiryna ma więcej tzw. śmieci, a "treściwsza", czystsza jest aspiryna, choć pod względem rozpuszczania się to wolę polopirynę. Oczywiście mówię o tabletkach, a nie musujących preparatach.

Cytat:
Napisane przez karolinkamalinka Pokaż wiadomość
Moja aktualna TOP 5:

- serum z wit.C+E
- nawilżający żel z kwasem hialuronowym
- acne derm
- hydrolat różany - kocham go
- olejek do mycia twarzy pomarańczowy

do tego zawsze filtr, teraz LRP Anthelios XL FE 50+ .
Też czekam na mój kwas hialuronowy i będę go stosowała i może zmienię swoją top5

p.s. dziewczyny używajcie wyszukiwarki tak a propos.
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 11:13   #118
natalia132
Raczkowanie
 
Avatar natalia132
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wizaż.pl :)
Wiadomości: 296
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Wiele z was pisze tutaj, ze stosuje Retin A czy Zorac. Mniemam ze to na przebarwienia, rozszerzone pory i ogolnie tlusta skore. Czy mysle dobrze ? I to jest tylko na recepte czy nie ?
__________________
walka o studia...
walka o pracę...




itsnata.blogspot.com


natalia132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 12:39   #119
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez natalia132 Pokaż wiadomość
Wiele z was pisze tutaj, ze stosuje Retin A czy Zorac. Mniemam ze to na przebarwienia, rozszerzone pory i ogolnie tlusta skore. Czy mysle dobrze ? I to jest tylko na recepte czy nie ?
Mam pytanie, czy korzystałaś z wyszukiwarki?? ja wpisałam zorac i wyskoczyło mi duzo postów, więc może zacznij od tego.
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 13:01   #120
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław i okolice(ostatnio częściej okolice)
Wiadomości: 110
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość

Juvit jest w kropelkach, preparat dla dzieci, kupowany w aptece, ale może zapychać, bo ma dużo gliceryny w sobie. Niektóre dziewczyny pisały też, że przesusza np. okolice oczu stosowany przez dłuższy czas, wszystko sprawa indywidualna, bo dla mnie jest bardzo dobry.
Hmm aspiryna chyba jest lepsza od polopiryny jesli o tonik chodzi, a ja tak stosuję, bo polopiryna ma więcej tzw. śmieci, a "treściwsza", czystsza jest aspiryna, choć pod względem rozpuszczania się to wolę polopirynę. Oczywiście mówię o tabletkach, a nie musujących preparatach.
p.s. dziewczyny używajcie wyszukiwarki tak a propos.
dzieki za odpowiedz. Usilowalam znalezc przez wyszukiwarke na forum,ale wynajdowalam posty nic nie wnoszace do mojej wiedzy. Gdy napisalam ten post z zapytaniem, wrzucilam Juvit w normalne google i dopiero wtedy znalazlam caly watek na ten temat. Znajac moje eksperymenckie zapedy,wyprobuje na pewno...
Moje aspirynowe sledztwo wykazalo, ze w zwyklej tabletce Aspiryny jest 0,5 g kwasu acetylosalicylowego a w Polopirynie 0,3 g. Z kolei Polopiryna lepiej mi sie rozpuszczala w wodzie. Pytam, bo tonik apirynowy wbrew pozorom nie jest tani, a polopirynowy i owszem.
ezieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-20 11:06:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:39.