Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-21, 21:56   #3991
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
To nie jest tak, że on w ogóle nie kryje. Kryje, ale bardzo delikatnie. Wyrównuje fakturę i koloryt skóry jak krem tonujący. A jeśli chodzi o TM, to wolę już Make Up Revolution. Jaśniejszy, mniej tłusty (Tony to smalec!), lepiej wyglądający na buzi.
Mogę go wrzucić w wątek wymiankowy, jeśli byłabyś zainteresowana
On jest chyba trochę stylizowany na Maca Face and Body?
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-21, 22:10   #3992
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

A jakieś opinie o Pharmaceris F ?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-21, 22:14   #3993
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
A jakieś opinie o Pharmaceris F ?
Fajny ale nie dla cer tłustych
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 06:30   #3994
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

hej. uzywala ktoras z Was podklad Makeup Revolution One Foundation? kiedys miala byc akcja wspolnego zamawiania z ich zagranicznej str ale nie wiem czy wypalilo. maja szeroka game kolorow lacznie z mega jasnum nr 1. ciekawa jestem jak sie sprawdza
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 07:27   #3995
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
hej. uzywala ktoras z Was podklad Makeup Revolution One Foundation? kiedys miala byc akcja wspolnego zamawiania z ich zagranicznej str ale nie wiem czy wypalilo. maja szeroka game kolorow lacznie z mega jasnum nr 1. ciekawa jestem jak sie sprawdza
Dziewczyny juz dużo pisały na jego temat ogólnie dosyć słabo kryje, był porównywany do f&b z MACa.
navioe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 09:21   #3996
_polly_
Zakorzenienie
 
Avatar _polly_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 22 181
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
hej. uzywala ktoras z Was podklad Makeup Revolution One Foundation? kiedys miala byc akcja wspolnego zamawiania z ich zagranicznej str ale nie wiem czy wypalilo. maja szeroka game kolorow lacznie z mega jasnum nr 1. ciekawa jestem jak sie sprawdza
1 jest biała. ogolnie ten podkład ma niewielkie krycie.
__________________

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.
_polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 18:59   #3997
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

a myślicie, że kolor 1 (biały) nada się do rozjaśniania podkładów innych firm?
ogólnie mam chyba z 5 różnych "najjaśniejszych" podkładów (revlo, bourjois itp które wcale nie są takie jasne) i fajnie byłoby móc je rozjaśnić

EDIT:
miałam czas więc przeszukałam forum więc wiem, że może rozjaśnić ale podkłady stracą na mocy krycia. Ale chyba jakoś mi to by nie przeszkadzało...

sama nie wiem co zrobić, zamówic czy nie

Edytowane przez goldika
Czas edycji: 2014-10-22 o 19:05
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-22, 19:19   #3998
JustDreaming
Rozeznanie
 
Avatar JustDreaming
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 757
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
a myślicie, że kolor 1 (biały) nada się do rozjaśniania podkładów innych firm?
ogólnie mam chyba z 5 różnych "najjaśniejszych" podkładów (revlo, bourjois itp które wcale nie są takie jasne) i fajnie byłoby móc je rozjaśnić

EDIT:
miałam czas więc przeszukałam forum więc wiem, że może rozjaśnić ale podkłady stracą na mocy krycia. Ale chyba jakoś mi to by nie przeszkadzało...

sama nie wiem co zrobić, zamówic czy nie

ja też się zastanawiam bo mam sporo podkładów które są trochę za ciemne a szkoda wyrzucić

ja jeszcze zastanawiam się nad zakupem Color Blend White czyli białego pigmentu w proszku o którym mówiła Maxineczka w filmiku o rozjaśnianiu i zmienianiu tonów podkładu

Edytowane przez JustDreaming
Czas edycji: 2014-10-22 o 19:25
JustDreaming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 19:22   #3999
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
a myślicie, że kolor 1 (biały) nada się do rozjaśniania podkładów innych firm?
ogólnie mam chyba z 5 różnych "najjaśniejszych" podkładów (revlo, bourjois itp które wcale nie są takie jasne) i fajnie byłoby móc je rozjaśnić

EDIT:
miałam czas więc przeszukałam forum więc wiem, że może rozjaśnić ale podkłady stracą na mocy krycia. Ale chyba jakoś mi to by nie przeszkadzało...

sama nie wiem co zrobić, zamówic czy nie
Cytat:
Napisane przez JustDreaming Pokaż wiadomość
ja też się zastanawiam bo mam sporo podkładów które są trochę za ciemne a szkoda wyrzucić
Jeśli nie przeszkadza wam zmniejszenie krycia i 'poślizg', to brać. Jakby co, to w sumie 20 zł, a nie 4x tyle za mac'a
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 20:34   #4000
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Jeśli nie przeszkadza wam zmniejszenie krycia i 'poślizg', to brać. Jakby co, to w sumie 20 zł, a nie 4x tyle za mac'a
ZwłaszcA że Mac nie miesza się super- łatwo z podkładami kremowymi, nawilżającymi.. Wychodzi dziwne coś dziś mieszałam z Parure gold Guerlain
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 20:54   #4001
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez JustDreaming Pokaż wiadomość
ja też się zastanawiam bo mam sporo podkładów które są trochę za ciemne a szkoda wyrzucić

ja jeszcze zastanawiam się nad zakupem Color Blend White czyli białego pigmentu w proszku o którym mówiła Maxineczka w filmiku o rozjaśnianiu i zmienianiu tonów podkładu
mialam ten color blend white i sie nie sprawdzil. podklady robily sie geste, wcale mocno nie rozjasnial, podklady warzyly sie. testowalam na revlonie i bourjoisach jakis.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-22, 21:01   #4002
JustDreaming
Rozeznanie
 
Avatar JustDreaming
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 757
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
mialam ten color blend white i sie nie sprawdzil. podklady robily sie geste, wcale mocno nie rozjasnial, podklady warzyly sie. testowalam na revlonie i bourjoisach jakis.
czytałam że sprawdza się do podkładów mocno płynnych bo z tymi gęstymi się nie miesza za dobrze. Do tego sprawia że podkład jest bardziej matowy
JustDreaming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 23:41   #4003
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Możecie mi jeszcze powiedzieć czy tego Pharmacerisa może porównać do Revlona cs (dotłustej) 150? Jaśniejsze, ciemniejsze?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 11:00   #4004
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Możecie mi jeszcze powiedzieć czy tego Pharmacerisa może porównać do Revlona cs (dotłustej) 150? Jaśniejsze, ciemniejsze?
w aptekach raczej mają małe tubeczki-testery więc tak najlepiej obadać kolor-bo u nich w zależności od serii ivory bardzo się różni. Nie pamiętam już który to był w miarę jasny bo daawno temu testowałam. Ja Pharmacerisów nie lubię, są to według mnie dość ciężkie,kremowe podkłady z dużą tendencją do warzenia się, tłustym cerom bym odradzała, może na normalnej/suchej sprawdzą się fajnie.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 14:52   #4005
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Sęk w tym, że wymienilam się w ciemno z dziewczyną, oddając jej ciemny podkład. Przesylka do mnie jedzie. Zdaje się, że najjaśniejszy ivory był w wersji kryjącej (ta moja). Kiedyś (kilka lat temu) testowałam na nadgarstku, ale nie pamiętam.
Też wolę coś lżejszego, ale zima nadchodzi. Może się przyda
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 12:01   #4006
Nereiade
Raczkowanie
 
Avatar Nereiade
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 30
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cześć dziewczyny.

W temacie pojawiała się kwestia rozjaśniania podkładów przy użyciu The One nr 1 od Makeup Revolution. Ogólnie rzadko używam podkładów, bo za cholerę nie mogę trafić z odcieniem--wypróbowałam chyba wszystko co się da w Sephorze i Douglasie (z marnym skutkiem), więc wiadomość o istnieniu białego pigmentu bardzo mnie cieszy. Mam takie pytanie odnośnie tych, hm, "podkładów": używała może któraś z was nr 3 do zażółcenia podkładu? Ostatnio kupiłam sobie Burżuja Healthy Mix w odcieniu Light Vanilla, i o ile produkt ładnie się trzyma i idealnie maskuje niedoskonałości/rumieniec, to na mojej bardzo żółtej twarzy jest zbyt beżowy. Myślę, że gdyby dało się go trochę rozjaśnić i dodać więcej żółtych tonów to byłby idealny. Stąd pytanie czy macie w tej kwestii jakieś doświadczenia/sugestie.
Nereiade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 12:34   #4007
_polly_
Zakorzenienie
 
Avatar _polly_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 22 181
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Nereiade Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.

W temacie pojawiała się kwestia rozjaśniania podkładów przy użyciu The One nr 1 od Makeup Revolution. Ogólnie rzadko używam podkładów, bo za cholerę nie mogę trafić z odcieniem--wypróbowałam chyba wszystko co się da w Sephorze i Douglasie (z marnym skutkiem), więc wiadomość o istnieniu białego pigmentu bardzo mnie cieszy. Mam takie pytanie odnośnie tych, hm, "podkładów": używała może któraś z was nr 3 do zażółcenia podkładu? Ostatnio kupiłam sobie Burżuja Healthy Mix w odcieniu Light Vanilla, i o ile produkt ładnie się trzyma i idealnie maskuje niedoskonałości/rumieniec, to na mojej bardzo żółtej twarzy jest zbyt beżowy. Myślę, że gdyby dało się go trochę rozjaśnić i dodać więcej żółtych tonów to byłby idealny. Stąd pytanie czy macie w tej kwestii jakieś doświadczenia/sugestie.
Nigdy nie próbowałam zażółcać podkładu, ale czytałam kiedyś o sypkich pigmentach do rozjaśniania i zażółcania podkładów. O tutaj masz więcej o tym napisane http://klasycznie.blogspot.com/2012/...k-zmienic.html
__________________

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.
_polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 13:39   #4008
Nereiade
Raczkowanie
 
Avatar Nereiade
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 30
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez _polly_ Pokaż wiadomość
Nigdy nie próbowałam zażółcać podkładu, ale czytałam kiedyś o sypkich pigmentach do rozjaśniania i zażółcania podkładów. O tutaj masz więcej o tym napisane http://klasycznie.blogspot.com/2012/...k-zmienic.html
O, dzięki wielkie za linka (tak swoją drogą to cała ta seria postów DIY na tym blogu jest super--akurat w momencie, kiedy zaczynam na poważnie zastanawiać się nad minerałami, to chyba przeznaczenie...). Faktycznie, efekt jest. Gdyby tak dać białego i żółtego pigmentu, może wyszłoby coś z grubsza przypominającego mój kolor... Chociaż gdzieś wcześniej w wątku czytałam, że akurat te mieszanki (a przynajmniej biała) średnio współpracują z Burżujem, więc byłam ciekawa czy fluid lepiej by się łączył. No cóż, trzeba będzie spróbować. Raz się żyje.
Nereiade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 13:55   #4009
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Nereiade Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.

W temacie pojawiała się kwestia rozjaśniania podkładów przy użyciu The One nr 1 od Makeup Revolution. Ogólnie rzadko używam podkładów, bo za cholerę nie mogę trafić z odcieniem--wypróbowałam chyba wszystko co się da w Sephorze i Douglasie (z marnym skutkiem), więc wiadomość o istnieniu białego pigmentu bardzo mnie cieszy. Mam takie pytanie odnośnie tych, hm, "podkładów": używała może któraś z was nr 3 do zażółcenia podkładu? Ostatnio kupiłam sobie Burżuja Healthy Mix w odcieniu Light Vanilla, i o ile produkt ładnie się trzyma i idealnie maskuje niedoskonałości/rumieniec, to na mojej bardzo żółtej twarzy jest zbyt beżowy. Myślę, że gdyby dało się go trochę rozjaśnić i dodać więcej żółtych tonów to byłby idealny. Stąd pytanie czy macie w tej kwestii jakieś doświadczenia/sugestie.
Te podklady nie maja z pigmentami nic wspolnego - to podklady o bardzo niskim stopniu krycia, ktore do rozjasniania lub zmieniania tonacji innych sie zwyczajnie nie nadaja.

Do tego celu odpowiednie sa pigmenty Chromatic Mix Make Up For Ever, ewentualnie podklady Face Atelier, bo sa w miare dobrze napigmentowane i maja dosc neutralne wlasciwosci.

Ja naprawde nie rozumiem w tym watku tych ciaglych prob rozjasniania podkladow innymi, ktore sie do tego zupelnie nie nadaja z przyczyn oczywistych (chociazby podkladami Make Up Revolution czy bialym Face & Body).
Rozwiazanie jest proste i znane, przewijajace sie na watku co i rusz, na dodatek wcale nie takie drogie (bo pigment MUFE kosztuje 60 czy 70 zl i jest bardzo wydajny), a z jakichs przyczyn zupelnie nikt na to nie zwraca uwagi.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-27, 14:28   #4010
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Te podklady nie maja z pigmentami nic wspolnego - to podklady o bardzo niskim stopniu krycia, ktore do rozjasniania lub zmieniania tonacji innych sie zwyczajnie nie nadaja.

Do tego celu odpowiednie sa pigmenty Chromatic Mix Make Up For Ever, ewentualnie podklady Face Atelier, bo sa w miare dobrze napigmentowane i maja dosc neutralne wlasciwosci.

Ja naprawde nie rozumiem w tym watku tych ciaglych prob rozjasniania podkladow innymi, ktore sie do tego zupelnie nie nadaja z przyczyn oczywistych (chociazby podkladami Make Up Revolution czy bialym Face & Body).
Rozwiazanie jest proste i znane, przewijajace sie na watku co i rusz, na dodatek wcale nie takie drogie (bo pigment MUFE kosztuje 60 czy 70 zl i jest bardzo wydajny), a z jakichs przyczyn zupelnie nikt na to nie zwraca uwagi.
Bo duża butla 120 ml MAC-a czy 30 ml MUR-a robią wrażenie opcji znacznie bardziej ekonomicznej. No i łatwiej je dostać.
Niemniej, zgadzam się z tym, że rozjaśnianie podkładu podkładem innej marki to dość ryzykowny pomysł. Sama rozjaśniałam podkłady białym podkładem Illmasqua, Make Up Atelier, białym korektorem Inglota i dawno, dawno temu białą bazą Inglota (starsze wizażanki zapewne ją pamiętają) i mieszanka zawsze różniła się od pierwowzoru. Największy horror przeżyłam kiedy zupełnie bezmyślnie, niczym totalny imbecyl, połączyłam rozświetlający podkład YSL z matującym Yves Rocher (YR wlałam do butelki z YSL). Mieszanka się zagrzała (!) i zgęstniała tworząc kluchę
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 15:15   #4011
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Waśnie testuje maca Face and Body i jestem mega zadowolona tylko nie mogę kłaść pod niego kremu a samo serum nawilżające . Kolor c1 bardzo ładny
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 16:20   #4012
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Waśnie testuje maca Face and Body i jestem mega zadowolona tylko nie mogę kłaść pod niego kremu a samo serum nawilżające . Kolor c1 bardzo ładny
Super, że Mac Ci podszedł. Ja do tej pory nie wiem co o nim myśleć; niby wszytko ok - wyrównuje koloryt skóry, ładnie chowa pory, skóra wygląda zdrowo, ale było w nim coś, co mnie jakoś niechęcało i nie potrafię ubrać tego w słowa...
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 16:32   #4013
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Mnie wkurza że się klei ale z drugiej strony faktycznie chowa pory i jest dość trwały
Uważam wymianę za wybitnie udaną
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 17:16   #4014
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

ja próbowałam zażółcać podkłąd sypkimi pigmentami i o ile bardzo łatwo się to robi, to niestety podkład bardzo ciemnieje przy tym i nie jest go juz tak łatwo rozjaśnic białym pigmentem, chyba ze doda się tego tyle do efektu ciasta, ale wtedy tego na twarzy nie da sie rozprowadzić nawet , bo juz efekt każdy może sobie wyobrazić
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 19:49   #4015
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

podejrzewam że wsypywanie pigmentów z kolorówki do podkładu płynnego zrobi niezły tynk i podkład mocno zgęstnieje Faktycznie najlepsza rzecz to te płynne pigmenty stworzone specjalnie do rozjaśniania płynnych podkładów Inne kombinacje jak po prostu jaśniejsze czy białe podkłady(w dodatku o całkowicie innej konsystencji i właściwościach) jak i pigmenty sypkie będą się kłócić z właściwym podkładem.

Poszukuję dobrego zielonego korektora tylko nie mineralnego. Zastanawiam się nad NYX'em tym HD. Miała któraś z Was do czynienia z seledynem tej firmy? Albo coś innego godnego uwagi? Interesuje mnie konsystencja płynna/kremowa, żadne gęste kamuflaże w słoiczkach czy sypańce
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-28, 07:39   #4016
Nereiade
Raczkowanie
 
Avatar Nereiade
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 30
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Te podklady nie maja z pigmentami nic wspolnego - to podklady o bardzo niskim stopniu krycia, ktore do rozjasniania lub zmieniania tonacji innych sie zwyczajnie nie nadaja.

Do tego celu odpowiednie sa pigmenty Chromatic Mix Make Up For Ever, ewentualnie podklady Face Atelier, bo sa w miare dobrze napigmentowane i maja dosc neutralne wlasciwosci.

Ja naprawde nie rozumiem w tym watku tych ciaglych prob rozjasniania podkladow innymi, ktore sie do tego zupelnie nie nadaja z przyczyn oczywistych (chociazby podkladami Make Up Revolution czy bialym Face & Body).
Rozwiazanie jest proste i znane, przewijajace sie na watku co i rusz, na dodatek wcale nie takie drogie (bo pigment MUFE kosztuje 60 czy 70 zl i jest bardzo wydajny), a z jakichs przyczyn zupelnie nikt na to nie zwraca uwagi.
No cóż, dla mnie to nie jest oczywiste--dlatego pytam.

Co do Chromatic Mix od MUFE, to z tego co widzę nie jest dostępny w Sephorze, tylko w stacjonarnym sklepie w Warszawie, który najwyraźniej nie prowadzi sprzedaży online (chociaż mogę się mylić--dokopałam się tylko do ichniejszego Fejsbuka, a z tego czegoś korzystać nie potrafię). A ja jestem wieśniakiem z zapadłej prowincji, do stolycy po pigment mi nie po drodze. Stąd poszukiwania alternatywy. Możliwie taniej, bo trochę głupio mi rozjaśniać podkład za 40zł pigmentem za 60 (albo 100 + cholera wie ile za przesyłkę, w przypadku Face Atelier).
Nereiade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-28, 10:24   #4017
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

To znowu ja i znowu Pharmaceris Otóż, już do mnie dotarł, już używam. Uważam, że jest świetny, ale zastanawia mnie czy znajdę coś o pół tonu jaśniejszego? Byle nie w różowym tonie. Wrzucam jego zdjęcie znalezione na blogu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_1278blog.jpg (90,5 KB, 70 załadowań)
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 02:07   #4018
inguna
Przyczajenie
 
Avatar inguna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2
bardzo jasny podkład

Witam,

jestem kompletną laiczką w dziedzinie makijażu (maluję się rzadko i okazyjnie, nie mam też do tego talentu) i pewnie moje pytanie zostanie uznane za głupie ale szukam bardzo jasnego podkładu ponieważ większość tych których do tej pory używałam (najjaśniejsze dostępne odcienie) jest na mojej skórze zbyt ciemna, zwłaszcza w zimie. Taka jakaś żółta ta twarz wychodzi i szyja jest wyraźnie jaśniejsza... Podoba mi się taki efekt jak na załączonych zdjęciach. Czy któraś z was wie jaki podkład do 100 zł dawałby podobny efekt?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg z15237687Q,Alexis-Mabille.jpg (66,4 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Viktor-Rolf-FW12-makeup.jpg (57,6 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Lex-1.jpg (42,9 KB, 42 załadowań)
inguna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 07:47   #4019
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: bardzo jasny podkład

Cytat:
Napisane przez inguna Pokaż wiadomość
Witam,

jestem kompletną laiczką w dziedzinie makijażu (maluję się rzadko i okazyjnie, nie mam też do tego talentu) i pewnie moje pytanie zostanie uznane za głupie ale szukam bardzo jasnego podkładu ponieważ większość tych których do tej pory używałam (najjaśniejsze dostępne odcienie) jest na mojej skórze zbyt ciemna, zwłaszcza w zimie. Taka jakaś żółta ta twarz wychodzi i szyja jest wyraźnie jaśniejsza... Podoba mi się taki efekt jak na załączonych zdjęciach. Czy któraś z was wie jaki podkład do 100 zł dawałby podobny efekt?
Zapraszam do tego wątku .
W pierwszym poście jest link do wcześniejszej części tego wątku. Na pewno lektura tych dwóch części pomoże Ci znaleźć odpowiedź na Twoje pytanie.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 10:41   #4020
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: bardzo jasny podkład

Cytat:
Napisane przez inguna Pokaż wiadomość
Witam,

jestem kompletną laiczką w dziedzinie makijażu (maluję się rzadko i okazyjnie, nie mam też do tego talentu) i pewnie moje pytanie zostanie uznane za głupie ale szukam bardzo jasnego podkładu ponieważ większość tych których do tej pory używałam (najjaśniejsze dostępne odcienie) jest na mojej skórze zbyt ciemna, zwłaszcza w zimie. Taka jakaś żółta ta twarz wychodzi i szyja jest wyraźnie jaśniejsza... Podoba mi się taki efekt jak na załączonych zdjęciach. Czy któraś z was wie jaki podkład do 100 zł dawałby podobny efekt?
One mają te podkłady wręcz za jasne, ale zapewne to jakiś efekt zamierzony.
Co do produktów, to tutaj bym stawiała na podkłady profesjonalne (sądząc po kryciu i samym wyglądzie na twarzy modelki). Celowałabym na przykład w produkty Make Up Atelier - podkład wodoodporny, czy Illamasqua Rich Liquid Foundation. Plus oczywiście puder i delikatny rozświetlacz. Albo puder rozświetlający.
No i wiadomo - duża tutaj zasługa grafika komputerowego i fotografa.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 22:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:40.