Rudowłose - część II - wątek zbiorczy - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-27, 05:54   #4141
milczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 22
farba loreal excellence a garnier 100% 743

Mam pytanie, czy któraś z Was używała może obu farb: Garnier 100% color 743 i Loreal Excellence 743 (obie to blond złocisto-miedziany) i może powiedzieć czy te farby faktycznie wychodzą podobnie?

Jako że tej drugiej często brakuje w moich drogeriach, a cena też spora jak na malowanie co miesiąc, poszukuję jakiegoś zamiennika w/w Loreala, bo na razie jako jedyny nie wyszedł na moich włosach za ciemno-czerwono-niemal mahoniowo tak jak inne "rude farby"
Pozdrawiam
milczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 14:09   #4142
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: farba loreal excellence a garnier 100% 743

milczka- te garnier 100% color też już są wycofane dawno;/ ja za nimi całe miasto schodziłam;/ a l'oreal są, nawet od czwartku w naturze w promocji..

a czy znacie profesjonalne farby By Fama?

gadałam z moją fryzjerką (siostra cioteczna mojego męża), że przy następnym cięciu od razu mnie farbnie i ona właśnie tych farbek używa...kolorki mają fajne, ona nimi maluje siostre mojego m na rudo, za każdym razem ma inaczej i zawsze mi się jej kolor podobał
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 15:42   #4143
milczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 22
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Dzięki za info, w mojej najbliższej naturze zawsze mają jakieś wybrakowane półki z farbami, ale poszukam w innej.
milczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 18:36   #4144
Ewela2605
Przyczajenie
 
Avatar Ewela2605
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 18
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Po rozjaśniaczu mam rude takie byle jakie a odrost oczywiście ciemniejszy niż reszta.Jak zrobić piękny rudu 8.44 na całej długości jedolity kolorek????

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

[QUOTE=kathy579;28600978]
Cytat:
Napisane przez megusiia Pokaż wiadomość
ooo jaka kombinacja wyprobuje
starczy to na wloski do lopatek?
no szukam tego opakowania ;> ale chyba musze bardziej pogrzebac

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------



jasny miedziany blond i gleboki miedziany blond tak?
i wyjdzie taki ciemny rudy?
ja nei chce za jasnego a ten na zdjeciu bardzo mi sie podoba[/QUOTE
Miałam ten kolorek na włosach a 1 tuba Vitalitys to aż 100 ml


---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Taki kolor chcę właśnie To 8.44 z Vitalitys tak????
Ewela2605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 13:30   #4145
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Chyba się mogę dołączyć do Was rudowłose kobietki.
Moje włosy są mało nasycone rudością obecnie... (zbyt częste farbowanie na długości je przyciemniło niestety) ale planuję w najbliższych dniach rozjaśnienie i uzyskanie docelowego koloru
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 22:57   #4146
Ewela2605
Przyczajenie
 
Avatar Ewela2605
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 18
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

I ja jestem rudowłosa z czarnulkiKolor to Vitalyty8.44 wyszedł dość ciemny nie podoba mi sie chciałam coś znacznie jaśniejszego ale to co znalazłam to szok cudo po Mango Z Loreal
http://www.pinger.pl/szukaj/po_tagu/...C5%82os%C3%B3w
Ewela2605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 16:51   #4147
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
[QUOTE=Ewela2605;37870447] I ja jestem rudowłosa z czarnulkiKolor to Vitalyty8.44 wyszedł dość ciemny nie podoba mi sie chciałam coś znacznie jaśniejszego ale to co znalazłam to szok cudo po Mango Z Loreal


...............
Mango wyjdzie jeszcze ciemniej i bardziej w mahon, na twoich wlosach. Musisz rozjasnic wlosy przez kąpiel rozjasniajaca, - jeszcze raz.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2012-11-30 o 10:44
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 16:53   #4148
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Chyba się mogę dołączyć do Was rudowłose kobietki.
Moje włosy są mało nasycone rudością obecnie... (zbyt częste farbowanie na długości je przyciemniło niestety) ale planuję w najbliższych dniach rozjaśnienie i uzyskanie docelowego koloru
może tonery zamiast farby po dlugosci?

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 17:37   #4149
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dziewczyny siedze z colorance 9kg na wloskach...
odrostu nie farbowalam bo nie wiem co dobrac pod ten kolor. Powinno byc 8.43 ale kto wie...

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk

.........................


wyszedł kolor bardzo naturalny - bardziej złoty niż miedziany, mega spokojny
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2012-11-30 o 10:43
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 23:40   #4150
Ewela2605
Przyczajenie
 
Avatar Ewela2605
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 18
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

A jakbym sobie zrobiła z ARTEGO 8.44+7.40 z 6%wodą?Może z9%?
A teraz mam na głowie coś takiego jak Kasia Z
http://hityczykity.pl/pojedynek/gwia...adniejsza.html

---------- Dopisano o 00:40 ---------- Poprzedni post napisano o 00:33 ----------

A chciałabym coś takiego
http://eowinymakijaze.blogspot.com/2...-by-anwen.html
Ewela2605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 09:57   #4151
Anulka007
Raczkowanie
 
Avatar Anulka007
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 159
Unhappy rude/różowe?

Potrzebuję pomocy

Od lat farbowałam włosy u fryzjera na blond (naturalne też mam blond, ale takie mysie..) ostatni rok farbą carin kolor 10.
Jakieś 3 tygodnie temu podkusiło mnie zmienić na rudy i miałam pofarbowane farbą allwaves kolor (chyba) 7.4 i byłam zadowolona, ale bardzo szybko się zmył i został na końcach jasny miedziany blond.
W sklepie fryzjerskim pani doradziła mi maskę Caleido Helen Seward w kolorze miedzianym na odświeżenie tego koloru..... i wyszły ciemnoróżowe

Poradźcie proszę co mogę teraz zrobić, żeby wrócić do rudego??
kupiłam farbę allwaves 7.4 to to jest średni miedziany blond.... i zastanawiam się czy pokryje mi ten róż

Dodam że ta maska caleido to nie jest farba, jest bez amoniaku...

a muszę jakoś wyjść do pracy
__________________
Anulka007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-02, 10:14   #4152
Anulka007
Raczkowanie
 
Avatar Anulka007
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 159
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Dziewczyny potrzebuję pomocy

Od lat farbowałam włosy u fryzjera na blond (naturalne też mam blond, ale takie mysie..) ostatni rok farbą carin kolor 10.
Jakieś 3 tygodnie temu podkusiło mnie zmienić na rudy i miałam pofarbowane farbą allwaves kolor (chyba) 7.4 i byłam zadowolona, ale bardzo szybko się zmył i został na końcach jasny miedziany blond.
W sklepie fryzjerskim pani doradziła mi maskę Caleido Helen Seward w kolorze miedzianym na odświeżenie tego koloru..... i wyszły ciemnoróżowe

Poradźcie proszę co mogę teraz zrobić, żeby wrócić do rudego??
kupiłam farbę allwaves 7.4 to to jest średni miedziany blond.... i zastanawiam się czy pokryje mi ten róż

Dodam że ta maska caleido to nie jest farba, jest bez amoniaku...

a muszę jakoś wyjść do pracy
__________________
Anulka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 11:10   #4153
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Anulka007 Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuję pomocy

Od lat farbowałam włosy u fryzjera na blond (naturalne też mam blond, ale takie mysie..) ostatni rok farbą carin kolor 10.
Jakieś 3 tygodnie temu podkusiło mnie zmienić na rudy i miałam pofarbowane farbą allwaves kolor (chyba) 7.4 i byłam zadowolona, ale bardzo szybko się zmył i został na końcach jasny miedziany blond.
W sklepie fryzjerskim pani doradziła mi maskę Caleido Helen Seward w kolorze miedzianym na odświeżenie tego koloru..... i wyszły ciemnoróżowe

Poradźcie proszę co mogę teraz zrobić, żeby wrócić do rudego??
kupiłam farbę allwaves 7.4 to to jest średni miedziany blond.... i zastanawiam się czy pokryje mi ten róż

Dodam że ta maska caleido to nie jest farba, jest bez amoniaku...

a muszę jakoś wyjść do pracy
Teraz olejuj włosy (jakimkolwiek olejem naturalnym) - na suche włosy i trzymaj 1 godzinkę następnie zmyj olej 2 x szamponem, wysusz włosy - olejuje od skóry - wieczorem zafarbuj włosy normalnie
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 11:49   #4154
Anulka007
Raczkowanie
 
Avatar Anulka007
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 159
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Teraz olejuj włosy (jakimkolwiek olejem naturalnym) - na suche włosy i trzymaj 1 godzinkę następnie zmyj olej 2 x szamponem, wysusz włosy - olejuje od skóry - wieczorem zafarbuj włosy normalnie
dziękuję
czyli mam nałożyć na włosy zwykły olej do smażenia?? mam olej słonecznikowy.. i po prostu nałożyć czy wcierać czy jak?
rozumiem, że to pomoże zmyć kolor, tak?
jestem załamana

jeszcze mam pytanie odnośnie wody do tej farby.. 3% czy 6%? czy pomieszać? mam 2 opakowania farby (mam gęste włosy i pewnie jedno nie wystarczy) i 3 wody utlenione 2x 3% i 1 x 6%
kobieta w sklepie fryzjerskim doradziła mi wziąć 2 opakowania 3% i 60 ml (połowę) z tej 6%.
do jednej farby potrzebuję 150 ml wody...
__________________

Edytowane przez Anulka007
Czas edycji: 2012-12-02 o 11:56
Anulka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 12:11   #4155
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Anulka007 Pokaż wiadomość
dziękuję
czyli mam nałożyć na włosy zwykły olej do smażenia?? mam olej słonecznikowy.. i po prostu nałożyć czy wcierać czy jak?
rozumiem, że to pomoże zmyć kolor, tak?
jestem załamana

jeszcze mam pytanie odnośnie wody do tej farby.. 3% czy 6%? czy pomieszać? mam 2 opakowania farby (mam gęste włosy i pewnie jedno nie wystarczy) i 3 wody utlenione 2x 3% i 1 x 6%
kobieta w sklepie fryzjerskim doradziła mi wziąć 2 opakowania 3% i 60 ml (połowę) z tej 6%.
do jednej farby potrzebuję 150 ml wody...
najlepiej oliwka z oliwek, albo oliwka dla dzieci, jeśli nie może byc słonecznikowy, oleje dobrze wypłukują farbę o przy tym nawilżą włosy.
Rozczezs włosy i wetrzy olej po całej długości, ciepły ręcznik na włosy. Normalnie na bardzo wypłukane włosy po długości daje się wode 3% - w twoim przypadku konieczna będzie 6% - która również przyczyni sie do pozbycia różowego koloru. Allwaves pakowany jest po 100 ml do tego 150 ml oxy powinno starczyc na włosy za ramiona - jeśli nie zawsze możesz dorobić.
Kobieta w hurtowni pewnie miała na mysli żebyś na odrost dała 6 a po długości 3, ale to było przed experymentem z różem

ps..daj fotkę tego różu plizz..

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewela2605 Pokaż wiadomość
A jakbym sobie zrobiła z ARTEGO 8.44+7.40 z 6%wodą?Może z9%?
A teraz mam na głowie coś takiego jak Kasia Z
http://hityczykity.pl/pojedynek/gwia...adniejsza.html

---------- Dopisano o 00:40 ---------- Poprzedni post napisano o 00:33 ----------

A chciałabym coś takiego
http://eowinymakijaze.blogspot.com/2...-by-anwen.html
tak Artego tylko z 9, inaczej wychodzi ciemno
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2012-12-02 o 12:10
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 12:24   #4156
Anulka007
Raczkowanie
 
Avatar Anulka007
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 159
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
najlepiej oliwka z oliwek, albo oliwka dla dzieci, jeśli nie może byc słonecznikowy, oleje dobrze wypłukują farbę o przy tym nawilżą włosy.
Rozczezs włosy i wetrzy olej po całej długości, ciepły ręcznik na włosy. Normalnie na bardzo wypłukane włosy po długości daje się wode 3% - w twoim przypadku konieczna będzie 6% - która również przyczyni sie do pozbycia różowego koloru. Allwaves pakowany jest po 100 ml do tego 150 ml oxy powinno starczyc na włosy za ramiona - jeśli nie zawsze możesz dorobić.
Kobieta w hurtowni pewnie miała na mysli żebyś na odrost dała 6 a po długości 3, ale to było przed experymentem z różem

ps..daj fotkę tego różu plizz..

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------



tak Artego tylko z 9, inaczej wychodzi ciemno

tzn ja poszłam do niej już z tym różem, wtedy mi doradziła, żeby już tego nie rozjaśniać tylko zrobić 3%....

mam tylko jedną buteleczkę wody 6% 120 ml może te 30ml domieszać tej 3%?

kiedyś kupiłam farbę palette deluxe złoty świetlisty migdałowy blond 204 (ale jednak nie zaryzykowałam z farbowaniem) i w tym mam opakowanie "emulsji rozwijającej" 9% 50 ml.. mogłabym to domieszać czy nie bardzo? chyba zbyt przekombinowane..

nie mam jak zrobić zdjęcia - telefon mi coś szwankuje.... zresztą nie wiem czy bym uchwyciła ten kolor.. od skóry mam trochę rudego.. i w dół takie różowe.. jakby jakiś spłukany burgund?
dziękuję Ci za pomoc baaardzo.. zawsze farbowałam u fryzjera i to na blond, więc nie mam w ogóle rozeznania.., a teraz nie mam jak jechać do mojej fryzjerki aż do świąt..

a do tego olejowania włosy muszą być suche? bo teraz akurat mam mokre, myłam teraz kilka razy te włosy..
__________________
Anulka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 12:34   #4157
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Anulka007 Pokaż wiadomość
tzn ja poszłam do niej już z tym różem, wtedy mi doradziła, żeby już tego nie rozjaśniać tylko zrobić 3%....

mam tylko jedną buteleczkę wody 6% 120 ml może te 30ml domieszać tej 3%?

kiedyś kupiłam farbę palette deluxe złoty świetlisty migdałowy blond 204 (ale jednak nie zaryzykowałam z farbowaniem) i w tym mam opakowanie "emulsji rozwijającej" 9% 50 ml.. mogłabym to domieszać czy nie bardzo? chyba zbyt przekombinowane..

nie mam jak zrobić zdjęcia - telefon mi coś szwankuje.... zresztą nie wiem czy bym uchwyciła ten kolor.. od skóry mam trochę rudego.. i w dół takie różowe.. jakby jakiś spłukany burgund?
dziękuję Ci za pomoc baaardzo.. zawsze farbowałam u fryzjera i to na blond, więc nie mam w ogóle rozeznania.., a teraz nie mam jak jechać do mojej fryzjerki aż do świąt..

a do tego olejowania włosy muszą być suche? bo teraz akurat mam mokre, myłam teraz kilka razy te włosy..
w takim razie dodaj do 6 trochę 3%, do olejowania mogą być wilgotne - podsuszone lekko.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2012-12-02 o 12:35
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 12:35   #4158
Anulka007
Raczkowanie
 
Avatar Anulka007
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 159
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
w takim razie dodaj do 6 trochę 3%, do olejowania mogą być wilgotne - podsuszone
ogromnie dziękuję! tak zrobię ;-)
__________________
Anulka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 15:26   #4159
Ewela2605
Przyczajenie
 
Avatar Ewela2605
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 18
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Rozumiem że z 9% mam zrobić te Artego i nie muszę rozjaśniać po raz kolejny.I wiadomo najpierw jadę odrost potem resztę
Ewela2605 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-02, 15:38   #4160
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Cytat:
Napisane przez Ewela2605 Pokaż wiadomość
Rozumiem że z 9% mam zrobić te Artego i nie muszę rozjaśniać po raz kolejny.I wiadomo najpierw jadę odrost potem resztę
Artego nawet z 9% nie wyjdzie jaśniej...sama musisz zdecydować czy robić kolejną kąpiel.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 17:19   #4161
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

ja to już zwariowałam od tych wiadomości
przebrnęłam przez całą drugą część wątku, pisałyście o róznych farbach o które pytałam i majirel i chantal i by fama. Zanim się zaczełam intersować farbami fryzjerskimi to baardzo mi się podobało Mango (nie wiem co mnie podkusiło na tą miedzianą czerwień garniera) no i....byłam ostatnio na zakupach i w Naturze patrze a tu moje mango w promocji za 25.99!! samo mi wskoczyło do koszyka no ale czeka, choć kusi ale czekam do świąt bo mam już troche za długie włosy, końcówki nie z fajne więc najpierw obcinanie potem mango....
no ale, że trzeba jakoś wyglądac to zakupiłam saszetkę Joanny płomienny rudy, zrobiłam i ywszedł cudo taki jaki bym chciała miec aż żal mi myć włosy ale jak pomyślę, że do tego efektu potrzebowałam 2 farb na tego nieszczęsnego garniera to echh...
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 21:59   #4162
Ewela2605
Przyczajenie
 
Avatar Ewela2605
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 18
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

O jaką kąpiel chodzi
Ewela2605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 22:32   #4163
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Kathy mam pytanie dotyczące jednego szamponu, a dokładniej tego:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ra-wersja.html
Czy szampony z olejkami (tutaj: z oliwek, karite i awokado) wpływają na szybsze zmywanie się koloru?
I czy olejki w jakiś sposób oblepiają włosy? Chodzi mi tu o kwestię farbowania włosów po użyciu tego typu szamponu.
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 06:23   #4164
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Kathy mam pytanie dotyczące jednego szamponu, a dokładniej tego:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ra-wersja.html
Czy szampony z olejkami (tutaj: z oliwek, karite i awokado) wpływają na szybsze zmywanie się koloru?
I czy olejki w jakiś sposób oblepiają włosy? Chodzi mi tu o kwestię farbowania włosów po użyciu tego typu szamponu.
nie widze skladu...mogla bys napisac? olejki w szamponach sa w minimalnym skladzie, sama uzywam Gliss Kur olejkowy żółty i nic się nie dzieje - natomiast oleje w czytej postaci bardziej wnikaja.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 08:36   #4165
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
9.34+odrobina 8.94
50 ml/10ml + 6%
będzie podobnie
Przyszła do mnie już farba. Czy mogę zmniejszyć trochę proporcję? Mam krótkie włosy i w takiej ilość, to będzie za dużo

9.34 30-40ml
8.94 10ml
6% - ile ml?
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 09:06   #4166
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kobieta_wamp Pokaż wiadomość
Przyszła do mnie już farba. Czy mogę zmniejszyć trochę proporcję? Mam krótkie włosy i w takiej ilość, to będzie za dużo

9.34 30-40ml
8.94 10ml
6% - ile ml?
1:1.5 czyli 75 ml oxy 6%

co masz na myśli ze zmniejszeniem proporcji? jasne że możesz
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 10:30   #4167
drevnikocurek
Raczkowanie
 
Avatar drevnikocurek
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: NibyLandia
Wiadomości: 439
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Hej Rudzielce,

chciałam się z Wami podzielić doświadczeniem moim.
Loreal Feria Preference Mango 7.4 wychodzi czerwonawe mocno - uprzedzam. (Idąc za ciosem odradzam Pure Paprika jeśli ktoś nie chce mieć totalnie czerwonej rudości) <- te dwie farby są dla pań które chcą mocno marchewkowo-czerwoną rudość na włosach. Po zmianie konsystencji te kolory nie przypominają niczym dawnych odcieni - niestety...

Loreal 7.43 Excellence Creme - nie powiem, ponieważ po pomalowaniu ( kilka tygodni po Mango) nim nadal przebijała mi (albo ta farba też jest czerwonawa mocno) delikatniejsza, ale nadal czerwień jak u Mango. No i na krótkie włosy musiałam dorabiać, bo pół opakowania nie dawało rady. Poszło aż 2/3.
Pozbyłam się czerwieni Palette Salon Colors Złota Miedź, ale nie polecam bo wysuszyła mi włosy na wiór. Drugi raz nie będę próbowała czy excellence ma czerwień - niech ktoś inny się wypowie, ja się boję.

Najnowsze moje odkrycie to K2 7.43 Recital Preference Złota Miedź. Po farbowaniu kolor jest ciemniejszy, ale po pierwszym myciu u mnie jest jak na opakowaniu. Nie ma żadnej czerwieni i jest w końcu naturalny rudy, złoty cynamonek. Załączam Wam zdjęcie w świetle jarzeniowym - włosy nie są aż tak jasne (nie patrzcie na końcówki bo one mało chwytają mi farbę, patrzcie na odrost).
Do tego farba wydajna bo w żelu.

Mój naturalny kolor to ciemny blond.

Pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg page-jarzeniowka.jpg (120,6 KB, 37 załadowań)
__________________
Właścicielka czterech Kotowatych oraz mama małego Skrzata...
Moim marzeniem są dłuuugie włosy...oraz jednolity piękny ciemny rudy!


"Podążaj za pragnieniami, pamiętaj lecz, że cokolwiek zrobisz los trzykrotnie Ci odpłaci..."

Blog

Edytowane przez drevnikocurek
Czas edycji: 2012-12-03 o 15:14
drevnikocurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 10:57   #4168
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
1:1.5 czyli 75 ml oxy 6%

co masz na myśli ze zmniejszeniem proporcji? jasne że możesz
W sensie zmiejszenie ilości farby, bo mam króciótkie włoski i 50ml farby + 6% 75ml, to jest dla mnie stanowczo za dużo Dlatego chciałam dac max 30-40ml farby + 45-60ml 6%,.
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 11:59   #4169
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
nie widze skladu...mogla bys napisac? olejki w szamponach sa w minimalnym skladzie, sama uzywam Gliss Kur olejkowy żółty i nic się nie dzieje - natomiast oleje w czytej postaci bardziej wnikaja.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk
Nie mogłam właśnie znaleźć składu w Internecie.

Aqua/water, sodium laureth sulfate, dimethicone, sodium chloride, coco-betaine, glycol distearate, CI 19149/yellow 5, CI 15985/yellow 6, guar hydroxypropyltrimonium chloride, niacinamide, cocamide mipa, saccharium officinarum extract/ sugar cane extract, sodium benzoate, sodium cocoate, sodium hydroxide, olea europaea oil/olive fruit oil, salicylic acid, camellia sinensis extract/ camellia sinensis leaf extract, linalool, benzyl salicylate, pyrus malus extract/ apple fruit extract, carbomer, pyridoxine hci, persea gratissima oil/ avocado oil, citric acid, butylphenyl, methylpropional, methyl cocoate, buthyrospermum parkii butter/ shea butter, citrus medica limonum peel extract/ lemon peel extract, hexylene glycol, hexyl cinnamal, parfum

Przepisałam wszystko nawet w dwóch językach chyba przepraszam za ewentualne literówki

Edytowane przez Filifonka
Czas edycji: 2012-12-03 o 12:15
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 12:42   #4170
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Filifonka tych olejków jest tu baardzo malutko, tutaj są głównie związki powierzchniowo czynne (myjące) i sól. tej reszty to jest mniej niz barwnika CI a barwników nie daje się w recepturach więcej niż0,1-0,2% wagowe (czyli na 100g). tych ekstraktów i olejków są śladowe ilości
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:48.