Jak to się robi zagranicą? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Przygody z suszeniem ubrań

Notka

Przygody z suszeniem ubrań
Konkurs zakończony, wkrótce następne :-)

 
 
Narzędzia
Stary 2010-06-01, 10:21   #31
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Jak to się robi zagranicą?

to mogłoby zdać egzamin np we Wrocławiu, Poznaniu, Wawie czy innym mieście "studenckim". Wiele osób wynajmuje pokój czy mieszkanie bez dostępu do pralki, piorą u znajomych albo wożą do domu.
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 10:35   #32
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Jak to się robi zagranicą?

Cytat:
Napisane przez nagaLy Pokaż wiadomość
Kondensator czyszczę b. rzadko, ciężko powiedzieć ile, raz na kilka miesięcy tam zaglądam.
Wszystko suszę na delikatnych i nie mam wilgotnych (chyba, że załaduję zbyt dużo) - a i tak mi kurczy część ubrań.
Dzieki za info o kondensatorze

aga67-Trudno mi powiedziec, bo ja przyzwyczailam sie do prania w domu. W Danii jest sporo pralni samoobslugowych. Widzialam, ze ludzie tam prali. Tlumow co prawda nie bylo, ale zawsze, kiedy przechodzilam obok, ktos tam byl. Moze i u nas by sie taki pomysl przyjal.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-03, 21:31   #33
13_minut
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 166
Dot.: Jak to się robi zagranicą?

Cytat:
Napisane przez aga67 Pokaż wiadomość
Mój wuj który od 35 lat mieszka we Francji często namawia nas do otworzenia pralni samoobsługowej.Ale polskie realia i przyzwyczajenia są zupełnie inne i raczej na razie taka forma prania nie przyjęłaby się. Mając wybór- prać w domu czy na mieście , co byście woleli?
Oczywiście, że wolałabym w domu mieć i pralkę, i suszarkę
Ale, jak pisałam, byłam u kuzyna w Poznaniu i tam była knajpo- pralnia "Pralnia". Nie wiem, czy jest do dzisiaj, ale można tam było wyprać swoje ciuchy i zamiast patrzeć tępo w wirujące pranie, wypić piwo i porozmawiać z ludźmi... O takiej pralnio- suszarni marzę w swoim mieście, więc może coś w ten deseń zorganizujcie?


Cytat:
Napisane przez nagaLy Pokaż wiadomość
to mogłoby zdać egzamin np we Wrocławiu, Poznaniu, Wawie czy innym mieście "studenckim". Wiele osób wynajmuje pokój czy mieszkanie bez dostępu do pralki, piorą u znajomych albo wożą do domu.
Raz jeszcze, spotkałam się z taką inicjatywą tylko w Poznaniu i to też nie była tylko pralnia I chyba to się sprawdziło. Nie wiem jak jest w innych miastach, ale na pewno coś takiego by się przydało.

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
W Danii jest sporo pralni samoobslugowych. Widzialam, ze ludzie tam prali. Tlumow co prawda nie bylo, ale zawsze, kiedy przechodzilam obok, ktos tam byl. Moze i u nas by sie taki pomysl przyjal.
Może pralki i suszarki działały? Pranie się robiło, a ludzie załatwiali inne sprawy Zagranicą chyba ludzie nie mają syndromu pilnowania prania, czy pilnowania prania "na śpiocha", jak to pisała nagaLy.
__________________
Zbieram gwiazdki (prawy górny róg) na czajnik w konkursie Electrolux:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=432199
13_minut jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 15:43   #34
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Jak to się robi zagranicą?

Cytat:
Napisane przez 13_minut Pokaż wiadomość
Może pralki i suszarki działały? Pranie się robiło, a ludzie załatwiali inne sprawy Zagranicą chyba ludzie nie mają syndromu pilnowania prania, czy pilnowania prania "na śpiocha", jak to pisała nagaLy.
Byc moze, nigdy tam nie wchodzilam i nie suszylam

Dopisek - nagaLy, pytalam sie o kondensator, poniewaz przeczytalam, ze jego czystosc wplywa na jakosc suszenia oraz zuzycie energii, czyli w ostatecznym rozrachunku na rachunki za prad. Podobno co 5 suszen trzeba do niego zajrzec i przeczyscic ( o ile nie jest samoczyszczacy sie). Czyszczenie samego filtra nie wystarczy (podobno).

Edytowane przez Hvid
Czas edycji: 2010-06-04 o 15:49
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 00:23   #35
agnieszkap27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 88
Dot.: Jak to się robi zagranicą?

Cytat:
Napisane przez nagaLy Pokaż wiadomość
to mogłoby zdać egzamin np we Wrocławiu, Poznaniu, Wawie czy innym mieście "studenckim". Wiele osób wynajmuje pokój czy mieszkanie bez dostępu do pralki, piorą u znajomych albo wożą do domu.
Studiowałam w Niemczech i w każdym akademiku była pralnio-suszarnia. Myślę że w Polsce też by się to świetnie sprawdziło!
Pamiętam, że zwykle przesiadywalismy tam, czekalismy aż się wypierze i wysuszy i to nie dlatego, że baliśmy się że ktoś nam coś zwinie. Poprostu w suszarni zawsze można było spotkać sąsiada/dke z akademika i fajnie spędzić czas, poplotkować, pożartować.

Cytat:
Napisane przez 13_minut Pokaż wiadomość
Mieszkał w wynajętej kawalerce, bez pralki. Ale kilka kroków od jego kamienicy była knajpa "Pralnia". I do knajpy ludzie przychodzili, żeby zrobić pranie
Właściciel był chyba Francuzem, schodziło się tam wielu obcokrajowców. my siedzieliśmy, popijaliśmy piwo, brataliśmy się z obcojęzycznymi i czekaliśmy, by włożyć kolejną partię prania Strasznie fajny klimat tam panował i naprawdę, kiedy myślę o tych wakacjach, w oku kręci mi się łezka wzruszenia.

Ciekawe, czy w innych miastach też są tego rodzaju knajpy...
No proszę - Pralnia i Pub w jednym - ja się piszę na coś takiego, połączenie przyjemnego z pożytecznym.! Pomysłowy ten Francuz!

Cytat:
Napisane przez aga67 Pokaż wiadomość
polskie realia i przyzwyczajenia są zupełnie inne i raczej na razie taka forma prania nie przyjęłaby się. Mając wybór- prać w domu czy na mieście , co byście woleli?
Hmmm, no naturalnie, że chciałabym mieć pralkę i suszarkę w domu. Bez wątpienia oba te urządzenia ułatwiają życie Po co gdzieś z tym wszystkim jeździć... ale myślę, że takie pralnio-suszarnie na mieście też by się świetnie sprawdziły np. w połączeniu z pubem , albo w centrach handlowych.
agnieszkap27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 00:36   #36
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Jak to się robi zagranicą?

Należałoby tu pamiętać - Co kraj to obyczaj, ale szczerze powiem,że pierwszy raz słyszę aby ktokolwiek przywiązywał do tego wagę . Zatem gdzie ludzie wywieszają pranie w innych krajach ? W Irlandii ludzie wywieszają normalnie w ogrodach, jesli ktoś posiada dom z ogródkiem. Z kolei w blokach konieczne jest zastosowanie przenośnych suszarek. Estetyka i kultura nakazuje aby pranie nie wisiało w widocznym miejscu dla gości, chyba,ze wizyta była nie zaplanowana - ale ten warunek wyniosłam już z domu rodzinnego.
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 08:09   #37
Shilpa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Singapur
Wiadomości: 527
Wyślij wiadomość przez ICQ do Shilpa
Dot.: Jak to się robi zagranicą?

Powiem wam, że co kraj to obyczaj. Mieszkam w Singapurze - kraj dobrze rozwinięty i nowoczesny, a pranie i tak suszy się za oknem. Bloki, nawet w bogatych dzielnicach są tak budowane, że mają specjalne miejsca na zamontowanie za oknem wystających kijków, na których suszy się pranie. Za oknem w kuchi zawsze powiewają mi różowe majtki sąsiadki z piętra wyżej ;p

Osobiście susze na suszarce w kuchni, bo jakoś by mi było dziwnie, gdyby coś spadło z takiego draga .
__________________
Twitter
Shilpa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-07, 14:13   #38
EkspertElectrolux
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 34
Dot.: Jak to się robi zagranicą?

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Dopisek - nagaLy, pytalam sie o kondensator, poniewaz przeczytalam, ze jego czystosc wplywa na jakosc suszenia oraz zuzycie energii, czyli w ostatecznym rozrachunku na rachunki za prad. Podobno co 5 suszen trzeba do niego zajrzec i przeczyscic ( o ile nie jest samoczyszczacy sie). Czyszczenie samego filtra nie wystarczy (podobno).
Korzystanie z suszarki kondensacyjnej z zapchanym kondensatorem może uszkodzić suszarkę i zwiększa zużycie energii.

Kondensatory w suszarkach kondensacyjnych marki Electrolux zabezpieczone są przed zabrudzeniami przez system filtracyjny. Dzięki filtrom, żaden puch nie dociera do kondensatora, dzięki czemu kondensator nie ulega zabrudzeniu. Filtry powinno się czyścić regularnie, najlepiej po każdym użyciu suszarki.

Jeśli kondensator zostanie zanieczyszczony, suszarka może pracować mniej efektywnie.

Suszarki Electrolux zaopatrzone zostały również w specjalne czujniki/kontrolki, które sygnalizują o ewentualnej konieczności przeczyszczenia kondensatora. Jeśli kontrolka się zaświeci, trzeba kondensator wyjąć i umyć go pod bieżącą wodą. Do oczyszczania kondensatora można też użyć np. szczotki

W przypadku suszarek kondensacyjnych z pompą ciepła, czyli np. w przypadku suszarki Electrolux Heat Pump EDH 97980, informująca o konieczności czyszczenia dioda oznacza, że należy wyjąć i oczyścić filtr, znajdujący się tuż przed kondensatorem. Sam kondensator nie wymaga czyszczenia.

Jednym słowem- o ile zwraca się należytą uwagę na czystość filtrów, nie zaświecą się kontrolki informujące o konieczności czyszczenia kondensatora. System filtracyjny chroni kondensator przed zabrudzeniami. Jeśli jednak filtry nie będą czyszczone, odpowiednia sygnalizacja świetlna poinformuje o konieczności wyczyszczenia kondensatora lub filtrów (w przypadku suszarki kondensacyjnej z pompą ciepła).
EkspertElectrolux jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Przygody z suszeniem ubrań


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:21.