Dotacje, dofinansowanie, fundusze unijne - z PUP, UE etc. - ZBIORCZY - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-10, 10:31   #481
diango
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 11
Dot.: Dotacje dla firmy już istniejącej...

Mam pytanie do dziewczyn, które może orientują się w tematach dotacji i dofinansowań dla firm ale tych już działających jakiś czas na rynku. Otóż mąż prowadzi firmę i chciałby ją w roku 2016 nieco rozbudować a dokładniej powiększyć magazyny. Nie korzystał nigdy z żadnej dotacji więc nie bardzo wiemy czy jest w takim przypadku sens się o nią ubiegać?Bo wydaje mi się, że częściej są finansowane jednak nowe przedsiębiorsta, mam rację?A sprawa druga, kto wybiera firmę, która miałaby relaizować daną inwestycję-jednostka dotująca czy przedsiębiorca?Czy ta firma może być firmą zagraniczną( w tym przypdku holenderską: http://www.ocmer.com.pl/ ) Czy ma to jakieś znaczenie?Gdzie udać sie po taką dotację lub same informacje?
diango jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 08:48   #482
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: Dotacje dla firmy już istniejącej...

W każdym województwie są regionalne agencje przedsiębiorczości lub rozwoju regionalnego. Proponowałabym najpierw poszukać informacji tam, czy w danym województwie będą nabory do składania wniosków dla przedsiębiorców. Ale tak generalnie na same magazyny to trudno będzie dostać, raczej na maszyny i urządzenia, dzięki którym wypracuje się zyski dla firmy. Na tym polega wsparcie dla przedsiębiorczości, że coś musi za taką dotacją iść i musi być jakiś zysk, nowe miejsca pracy, itp.
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 11:46   #483
introgliceryna
Rozeznanie
 
Avatar introgliceryna
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Oświecim
Wiadomości: 547
Dot.: Dotacje dla firmy już istniejącej...

Ja wzięłam pożyczkę na rozpoczęcie działalności 20 tys - tania odzież i też będę musiała wziąć jakąś pożyczkę lub cokolwiek. Ale z moich obserwacji wynika, że dość fajne dla Nas - przedsiębiorców początkujących jest np.
- zatrudnienie pracownika na staż - pracownik jest u Ciebie od 3 do 12 miesięcy, nie płacisz nic za niego, a przychodzi w pełnym wymiarze do pracy. Urząd Pracy wypłaca mu wynagrodzenie, staż to douczenie do zawodu, ale zawsze fajna taka pomoc, szczególnie, jeśli nie stać Cię na pracownika. Po odbyciu przez niego stażu masz obowiązek zatrudnić go przynajmniej na pół roku. O stażystę można ubiegać się od pierwszego dnia działalności firmy.
- REFUNDACJA KOSZTÓW WYPOSAŻENIA LUB DOPOSAŻENIA STANOWISKA PRACY - można wnioskować o kwotę około 20-25 tys brutto na doposażenie stanowiska pracy czyli ogólnie mówiąc wszystko pod warunkiem, że zatrudnimy bezrobotnego na którego dostajemy pieniądze na minimum 24 miesiące. Musimy mieć firmę minimum pół roku. Ja będę się starała o stażystę i w międzyczasie o refundację kosztów. Super sprawa. Bo z dotacjami ciężko...
__________________
www.dwudziestoletniamama. blogspot.com

Jeśli ktoś chciałby poczytać jak wygląda życie, decyzje, miłość oraz inne rzeczy z którymi na codzień spotyka się każdy człowiek - okiem dwudziestolatki - zapraszam.
Nie pożałujecie.
introgliceryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 15:03   #484
diango
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 11
Dot.: Dotacje dla firmy już istniejącej...

Właśnie w tym problem, że gdzie się nie podzie to gadają coś innego...co inna osoba to inna teoria No ale dziękuję za podpowiedzi!
diango jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 09:50   #485
czerwcowka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 25
Dot.: Dotacje dla firmy już istniejącej...

Ja zawsze chodzę po dwa razy i pytam tej samej kobitki o to samo-jak mówi inaczej to jej zwracam uwagę i jej głupio
czerwcowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 08:28   #486
Moni_qka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 24
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Jak zakładam firmę dostałam dofinansowanie z PUP, a później na rozwój wzięłam kredyt z xxx. Mają szeroką gamę kredytów, podam Ci link może znajdziesz coś odpowiedniego do Twoich potrzeb: xxx. Mam nadzieję, że udało mi się pomóc .

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-10-19 o 11:28 Powód: Reklama.
Moni_qka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 09:12   #487
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Autorce wątku chodziło o bezzwrotną dotacje, a nie kredyt który później musi spłacać
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-10, 09:36   #488
wyssy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 3
Bezzwrotna dotacja na założenie firmy dolnośląskie

Zapraszam do udziału w projekcie współfinansowanym ze środków Unijnych realizowanym na terenie woj. dolnośląskiego. Dla osób powyżej 30 roku życia.

W ramach, którego można uzyskać bezzwrotne wsparcie na założenie działalności gospodarczej.

Maksymalna kwota wsparcia wynosi 33 898 zł.

Więcej szczegółów pod nr telefonu: 504 257 174
wyssy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 11:05   #489
martaonczyk8889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 4
Dot.: Bezzwrotna dotacja na założenie firmy dolnośląskie

Proponowałbym napisać coś więcej o warunkach jakie trzeba spełniać oraz o tym ile jest kasy w puli i ilu chętnych aby każdy mógł oszacować swoje szanse
__________________
BLOG
martaonczyk8889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 14:28   #490
JusstLu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Cork
Wiadomości: 19
Dot.: Bezzwrotna dotacja na założenie firmy dolnośląskie

Także była bym zainteresowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
JusstLu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 06:35   #491
wyssy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 3
Dot.: Bezzwrotna dotacja na założenie firmy dolnośląskie

Warunki uczestnictwa w projekcie:

„DOBRY START W BIZNESIE
– kompleksowy program wsparcia przedsiębiorczości w województwie dolnośląskim”

Uczestnikami projektu mogą być wyłącznie osoby spełniające wszystkie trzy niżej wymienione kryteria (warunki obligatoryjne):
1. Osoby od 30 roku życia pozostające bez zatrudnienia (zarejestrowane, niezarejestrowane w PUP) znajdujące się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, należą do jednej z wymienionych grup:
- Osoby starsze po 50 roku życia,
- Kobiety,
- Osoby niepełnosprawne,
- Osoby długotrwale bezrobotne (pow. 12 mc),
- Osoby o niskich kwalifikacjach (wykształcenie max. średnie).

2. Osoby, które uczą się lub zamieszkują (nie trzeba być zameldowanym) w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego na obszarze jednego z powiatów woj. dolnośląskiego: wołowskiego, górowskiego, lwóweckiego, jaworskiego, jeleniogórskiego ziemskiego, lubańskiego, złotoryjskiego, legnickiego ziemskiego, dzierżoniowskiego, kłodzkiego, wałbrzyskiego ziemskiego, kamiennogórskiego, strzelińskiego, polkowickiego oraz ząbkowickiego

3. Zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą (z wyłączeniem osób, które posiadały aktywny wpis do rejestru Ewidencji Działalności Gospodarczej, były zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym lub prowadziły działalność na podstawie odrębnych przepisów w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu).


Następnie należy wypełnić formularz rekrutacyjny, który znajduje się na stronie (na dole)

http://www.dotacjanabiznes.com.pl/

i wysłać/dostarczyć osobiście pod wskazany adres na www.

Uwaga

Działalność będzie musiała być założona na terenie woj. dolnośląskiego

Ilość miejsc jest ograniczona.

Edytowane przez wyssy
Czas edycji: 2016-11-24 o 09:17
wyssy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-18, 06:33   #492
wyssy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 3
Dot.: Bezzwrotna dotacja na założenie firmy dolnośląskie

Formularz rekrutacyjny można złożyć osobiście lub przesłać pocztą:
Osobiście od pon-pt. od 7:30 do 15:30

Eureka Sp. z o.o.
ul. Kościerzyńska 10
51-416 Wrocław

Na domofonie proszę dzwonić pod EBDF

lub wysłać pocztą pod adres:

EBDF
Biuro projektu
Dobry start w biznesie
Eureka Sp. z o.o.
ul. Kościerzyńska 10
51-416 Wrocław

(uwaga liczy się data wpływu nie wysyłki)
wyssy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 08:56   #493
Marika9011
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Dot.: Fundusze i dotacje z Unii - kto z nich korzystał?

Nie koniecznie musisz sam zostawać z nawałem dokumentacji i załatwiania wszystkich urzędowych spraw. Mój znajomy korzystał usług firmy, która przygotowała i pomogła mu uzyskać taką dotację. Warto oddać taką sprawę w "ręce" osób, które wiedzą gdzie co i jak. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-02-03 o 11:49 Powód: reklama
Marika9011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 08:29   #494
Swinka_popka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 6
Dotacje na otwarcie firmy

Możecie polecić mi jakieś strony w internecie bądź też jakieś konkretne miejsca gdzie można się udać aby uzyskać informacje o takich dotacjach. Jestem bezrobotna ale nie chce tych dotacji z up bo są zbyt małe jak na ten biznes który chce otworzyć. Potrzebuję min 100tys. Mam w planach zatrudnić min. 3 osoby Chce otworzyć to w miejscowości ok 5tys mieszkańców. Mam kilkanaście tys wkładu własnego. I to chyba wszystkie informacje które mogą się przydać. Mam wszystko przeliczonie, Przemyślane tylko oby pieniądze były. Byłam już w idea banku ale tak trzeba w 4lata spłacić kredyt a boję się że będę zarabiać zbyt mało (szczególnie na początku zanim biznes się rozkreci) żeby spłacać tak duże raty.
Swinka_popka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 13:34   #495
Olcia2402
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 185
GG do Olcia2402
Dot.: Dotacje na otwarcie firmy

Może trochę nie na temat - w mojej pracy miałam do czynienia z Idea Bankiem. Generalnie nie polecam go oraz jego pochodnych ( Idea Leasing, Idea Money). Szczególnie to ostatnie - podpisać z nimi umowę to jak podpisać cyrograf Warto mieć to na uwadze.
Olcia2402 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 20:36   #496
Swinka_popka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 6
Dot.: Dotacje na otwarcie firmy

Właśnie mnie to odepchnelo. Bo wyszło że przy 100tys kredytu miałabym spłacać ok 3-3.5tys na msc 😱 to zbyt duża rata szczególnie że trzeba opłacić lokal i pracowników. fajnie byłoby dostać dotacje bo to duże odciazenie.
Swinka_popka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 08:27   #497
JustynaBer
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 4
Dot.: Fundusze i dotacje z Unii - kto z nich korzystał?

Cytat:
Napisane przez Marika9011 Pokaż wiadomość
Nie koniecznie musisz sam zostawać z nawałem dokumentacji i załatwiania wszystkich urzędowych spraw. Mój znajomy korzystał usług firmy, która przygotowała i pomogła mu uzyskać taką dotację. Warto oddać taką sprawę w "ręce" osób, które wiedzą gdzie co i jak. xxx
Zgadzam się, ja otrzymałam dużą dotację na rozwój prowadzonego przeze mnie sklepu internetowego Korzystałam z usług firmy /reklama/,wszystko pozałatwiali za mnie bo dokumentów była naprawdę masa i stwierdziłam, że samemu szkoda się z tym męczyć bo skutek byłby niewiadomy

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2017-06-19 o 09:29 Powód: link
JustynaBer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-28, 08:26   #498
bleu0
Rozeznanie
 
Avatar bleu0
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 778
GG do bleu0
Dot.: Fundusze i dotacje z Unii - kto z nich korzystał?

Ja otrzymalam dotacje na otwarcie dzialalnosci. Super sprawa i wcale nie jest to takie trudne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymienię
bleu0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 14:50   #499
moniaa4321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Fundusze i dotacje z Unii - kto z nich korzystał?

Własny biznes jest świetnym rozwiązaniem - wiem z doświadczenia Jednak żeby wszystko dobrze działało, polecam rzetelne źródła wiedzy, np. https://6krokow.pl/jak-napisac-dobra...mi-klauzulami/
Polecam z całego serca cały poradnik, bo nie wiem, czy bez niego dałabym radę prowadzić własną firmę!
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
moniaa4321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-06, 16:22   #500
MrsPapuga
Rozeznanie
 
Avatar MrsPapuga
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 780
Dot.: Fundusze i dotacje z Unii - kto z nich korzystał?

Sama dotacja przysługuje każdemu, ale na więcej liczyć ciężko. Wiem, bo moja koleżanka brała na rozwój małej firmy.
MrsPapuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 11:33   #501
blizniaczka24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 2
Dofinansowanie

Witajcie dziewczyny
Czy któraś z WAS starała się może o dofinansowanie z unii dla swojej firmy Możecie mi powiedzieć coś na ten temat? Jak wygląda kwestia formalności?
Ja planuję skorzystać z z pomocy takiego centrum http://www.kcfe.pl/dotacje-dofinanso...lozenie-firmy/ aby pomogli mi przejść cała procedurę.

Edytowane przez blizniaczka24
Czas edycji: 2017-10-02 o 10:37
blizniaczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-26, 13:26   #502
perelka78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2
Dotacje z UE na firmę

Cześć
prowadzę firmę, która zaczyna fajnie prosperować. Chcę ją powiększyć, ale nie chce wkładać swojego kapitału, skoro można go pozyskać w inny sposób. Planuje skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy doradczej, która pomoże mi w pozyskaniu dotacji z UE czyli http://www.kcfe.pl/ Czy ktoś ma doświadczenia związane w tym tematem? Bardzo proszę o opinie.

Edytowane przez perelka78
Czas edycji: 2017-11-30 o 10:13
perelka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-28, 13:42   #503
micha_w
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 36
Dot.: Dotacje z UE na firmę

Ja mam duzo stycznosci z tym tematem od lat. Ogolnie jest coraz trudniej. Kilka lat temu dostawalo sie dotacje na zakup praktycznie wszystkiego wystarczylo podniesc zatrudnienie w firmie dzieki zakupowi urzadzen. Teraz jest to wszystko trudniejsze. Trzeba wprowadzac na rynek innowacyjne produkty lub uslugi lub technologie. Plus wykazac wspolprace nas tym z roznymi jednostkami. Ogolnie jest to nadal do zrobienia o ile spelnisz warunki ktore opisalam. I tak jak piszesz zdecydowanie poszukac firme ktora ma doswiadczenie w tym temacie.
micha_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 18:07   #504
kornipao
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 1
dotacja na salon

Cześć Wam mam pytanie dotyczące uzyskania dotacji na utworzenie gabinetu kosmetycznego i spa. Jestem z zawodu kosmetyczką i dotychczas pracowałam w hotelach Spa, jednak czas pomyśleć o czymś własnym. Czy ktoś z Was starał się o uzyskanie dotacji na otwarcie gabinetu np. z Unii Europejskiej? Obawiam się, że moje odłożone oszczędności mogą nie wystarczyć na pokrycie wszystkich kosztów.
kornipao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 15:45   #505
Sylvana
Zadomowienie
 
Avatar Sylvana
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 149
Dofinansowanie na działalność gosp. z UP

Mam pytanie,

czy osoba bezrobotna, zarejestrowana w UP, która sklada wniosek o dofinansowanie na otwarcie dzialalnosci gospodarczej może otrzymać dofinansowanie jeśli zaznaczy, że ta firma będzie zatrudniać kogoś np na umowę zlecenie jako pracownika, który wykonuje jakąś usługę a sam będzie pełnił rolę rodzaj menadżera?

Czy może musi to być jednoosobowa działalność gospodarcza i są do tego wytyczne?

Dziękuję z góry za wszelkie sugestie
Sylvana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 15:20   #506
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Dofinansowanie na działalność gosp. z UP

Na jesieni przyznano mi środki na działalność i nie przypominam sobie, żebym w formularzu musiała wpisywać czy będę kogoś zatrudniać, czy też nie. Tak czy inaczej, jeśli kogoś zatrudniasz, to dalej jest to jednoosobowa działalność, ponieważ nie jest to spółka. Ja akurat mam taką działalność, że nikogo nie zatrudniam, ale razem ze mną na rozmowie był jakiś gość, który zakładał jakąś firmę produkcyjną i miał kogoś zatrudnić.

Najlepiej idź do urzędu i się dowiedz. W moim urzędzie wszystko cierpliwie mi tłumaczyli i podpowiadali jak co wypełnić oraz jakie dokumenty mam składać.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 23:38   #507
Sylvana
Zadomowienie
 
Avatar Sylvana
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 149
Dot.: Dofinansowanie na działalność gosp. z UP

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Na jesieni przyznano mi środki na działalność i nie przypominam sobie, żebym w formularzu musiała wpisywać czy będę kogoś zatrudniać, czy też nie. Tak czy inaczej, jeśli kogoś zatrudniasz, to dalej jest to jednoosobowa działalność, ponieważ nie jest to spółka. Ja akurat mam taką działalność, że nikogo nie zatrudniam, ale razem ze mną na rozmowie był jakiś gość, który zakładał jakąś firmę produkcyjną i miał kogoś zatrudnić.

Najlepiej idź do urzędu i się dowiedz. W moim urzędzie wszystko cierpliwie mi tłumaczyli i podpowiadali jak co wypełnić oraz jakie dokumenty mam składać.
Dziękuję za odpowiedź, już mam choć jakiś mały zarys w tej kwestii
Oczywiście wizyta-konsultacja nieunikniona bo na stronie mojego urzędu praktycznie zerowe informacje zarówno o terminach naborów wniosków jak i wymogów.
Sylvana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 09:44   #508
ruda_kasia
Raczkowanie
 
Avatar ruda_kasia
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 34
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Witam, odswieze temat


Chce zalozyc dzialalnosc jako mobilna kosmetyczka, czy moge starac sie o dotacje? jesli tak to jakie? Nie bede posiadala lokalu, chce zrobic rowniez kurs wizazu i nie wiem czy na taki cel moglabym cos dostac?
ruda_kasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-15, 17:30   #509
Zoska96
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Osoboście mogę powiedzieć,że po skorzystaniu z dotacji z UE mogłam rozwinąć swoją firmę. Zastrzyk gotówki pozwolił mi opłacić wiele rzeczy : księgową czy też firmę, która reklamowała moją działalność w internecie <reklama>. Dobra reklama to klucz do uzyskania wielu klientów. Mam nadzieje,że mój wpis będzie dla was pomocny . Powodzenia !

Edytowane przez Dorotti666
Czas edycji: 2018-03-15 o 17:49 Powód: reklama
Zoska96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 18:16   #510
agaacii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1
Otwarcie salonu - dotacja z UE

Cześć! Potrzebuję informacji na temat otwarcia własnego salonu kosmetycznego a dokładnie czy przysługuje mi dotacja z UE?? Może jest tu ktoś kto dostał dotacje na otwarcie salonu i chciałby się podzielić jak to wszystko wyglada? Proszę o pomoc! 🙏🏻☺️☺️
agaacii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-26 23:32:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:48.