Dookoła świata? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-09, 20:35   #1
aligator3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1

Dookoła świata?


Moj chlopak wlasnie mnie zaszokowal.

Od poczatku - znamy sie od jakies 3 lat, ponad rok mieszkamy razem, ja 28 lat, on 25. Mieszkanie 1 wynajmujemy, w planach bylo kupienie wlasnego.
Nie jest najgorzej - dwa razy w roku na wakacje. Jak mam ochote cos kupic to kupuje, obydwoje stala praca, ja zostalam pol roku temu awansowana na managera dzialu. Zeby mieszkac razem zostawilam rodzine i przyjaciol i przeprowadzilam sie do niego.

I teraz zaczynaja sie schody - chlopak wlasnie oznajmil ze za jakies 3 lata, jak jeszcze troche kasy uzbieramy, chcialby abysmy rzucili prace i podrozowali po swiecie.

Wiem ze on ma nature podroznika, na wlasne oczy sie przekonalam ze dla niego zorganizowanie wyprawy do Tajlandii na wlasna reke i poruszanie sie po zupelnie innym kulturowo swiecie to betka. Ale dla mnie to troche szok - sprawa calkowicie poza moja strefa komfortu.
Z jednej strony - super pomysl. Z drugiej strony - ale co z normalnym zyciem? Moim zwierzatkiem? Wszystkimi rzeczami ktore razem zgromadzilismy?

Co o tym myslicie, rzucilybyscie wszystko dla swojego ukochanego zeby podrozowac z nim po swiecie?
aligator3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 20:46   #2
MalinoweMarzenia
Raczkowanie
 
Avatar MalinoweMarzenia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 347
Dot.: Dookoła świata?

Nierozsądne . Wrócicie z pustymi portfelami i co? Chcecie klepać biedę ?
Lepiej co roku jeździć gdzieś na wakacje i normalnie wracac do domu.

A jak tak bardzo mu zależy to prosze bardzo, niech jedzie sam. Skoro lubi ryzyko

Osobiście odradzam ten pomysł . W dzisiejszych czasach trudno o prace, dlatego doceńcie to co macie.
__________________

MalinoweMarzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 21:00   #3
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Dookoła świata?

Kasa kiedys sie konczy, nie odlozycie w 3 lata, aby podrozowac do konca zycia. Wrocicie do Polski calkowicie splukani i bedziecie liczyc na rodzicow ? Ja bym nie ryzykowala.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 22:16   #4
Ettelie
Raczkowanie
 
Avatar Ettelie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 257
Dot.: Dookoła świata?

A ja bym pojechała...
Tylko że nie za trzy lata, tylko poczekała tak z sześć lat, uzbierała więcej kasy, w coś zainwestowała. Kasa by jakaś została na to co będzie po powrocie, a i na podróż by starczyło.

Inna sprawa, że moim marzeniem od jakiegoś 6 roku życia jest kupienie swojego jachtu opłynięcie nim planety wzdłuż i wszerz.
__________________
62 - 60 - 59 -58 -57 -56 - 55 [kg]
zapuszczam włosy!
ruszam się
Ettelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 23:00   #5
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Dookoła świata?

Czytuję o takich ludziach. Przyznam szczerze, że za bardzo kocham swoją teraźniejszość, by móc całkowicie oddać się swojej największej pasji - podróżowaniu. Z drugiej strony jednak nie wyobrażam sobie na chwilę obecną życia z 1-2 wycieczkami w roku, jeżdżę częściej. Pytanie, czy za 5 lat, kiedy pojeżdżę jeszcze więcej, nie będę chciała zrobić tego samego, co Twój partner.
Ty powinnaś sama zadecydować, czy jesteś w stanie podjąć taki krok. Nie masz prawa jednak wymagać od niego tego samego. Duże prawdopodobieństwo, że jeżeli Ty się nie zdecydujesz to będziecie musieli się rozstać.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 11:15   #6
AdamAlterEgo
Przyczajenie
 
Avatar AdamAlterEgo
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3
Dot.: Dookoła świata?

Cytat:
Napisane przez Ettelie Pokaż wiadomość
A ja bym pojechała...
Tylko że nie za trzy lata, tylko poczekała tak z sześć lat, uzbierała więcej kasy, w coś zainwestowała. Kasa by jakaś została na to co będzie po powrocie, a i na podróż by starczyło.

Inna sprawa, że moim marzeniem od jakiegoś 6 roku życia jest kupienie swojego jachtu opłynięcie nim planety wzdłuż i wszerz.
Zawsze przy okazji można poszukać innych ludzi, którzy są zainteresowani taką wyprawą, ale woleliby przyjść "na gotowe". Może wtedy zarobić na zorganizowaniu wycieczki i jak dobrze pójdzie, to później się z tego utrzymywać.
__________________
Spadanie nie boli. Nawet, kiedy masz łóżko na antresoli!
AdamAlterEgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 19:30   #7
spea
Wtajemniczenie
 
Avatar spea
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 031
GG do spea
Dot.: Dookoła świata?

Ja od małego marzę o takich spontanicznych podróżach po świecie.. Raz się☠żyje, nigdy nie wiadomo co jutro przyniesie !
spea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 21:20   #8
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Dookoła świata?

Mnie mój TŻ podobnie zszokował, choć mniejsza skala - za niecałe 2 miesiące lecimy na pół roku do Chin, bo go w delegację wysyłają, ja muszę rzucić pracę. Nie jest to aż tak ekstremalny pomysł jak wycieczka dookoła świata, ale też mnie przeraża
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 11:55   #9
Bover
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 59
Dot.: Dookoła świata?

Jeżeli was na to stać,... ja bym na Twoim miejscu korzystał z życia :P
__________________
http://nobezkitu.org.pl/ - !! Najlepszy humor w sieci !!! Bover zaprasza

https://www.facebook.com/NaKacaNajlepszyKlin
Bover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 10:29   #10
spea
Wtajemniczenie
 
Avatar spea
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 031
GG do spea
Dot.: Dookoła świata?

Cytat:
Napisane przez Bover Pokaż wiadomość
Jeżeli was na to stać,... ja bym na Twoim miejscu korzystał z życia :P
dokladnie! nigdy niewiadomo co przyniesie kolejny dzien I jak dlugo przyjdzie nam zyc
__________________
Blog

Tumblr

Don't tell people your dreams. Show them!
spea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 14:46   #11
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Dookoła świata?

Taka wyprawa to faktycznie spore ryzyko. Ale skąd wiesz, że za te pare lat nadal będziecie w tym samym punkcie zawodowym co teraz, że coś się nie wydarzy? Myślę, że taka podróż to nawiększa przygoda życiowa, której nic nie zastąpi, ale ja jestem z tych, którzy o takich podróżach marzą narazie skrycie więc na Twoim miejscu skakałabym pewnie z radości, ale rozumiem Twoje obawy całkowicie.
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:01.