Uczulenie na hybrydę - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-28, 00:23   #901
Agacior_Pie
Raczkowanie
 
Avatar Agacior_Pie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 459
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez Kashaya Pokaż wiadomość
Nie miałabym reakcji uczuleniowej gdyby nie hybryda, więc uczulenie jest od hybrydy i dalej onchyliza. U mnie hybryda Semilaca = onycholiza. Proste

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

Jest przyczyna i jest skutek- prościej się nie da

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie nie do końca. Zgodzę się z dziewczynami które twierdzą że to uczulenie powoduje onycholize a nie hybrydy. Po pierwsze gdyby hybrydy ją powodowały to każda z nas by się z tym męczyła. Po drugie, jeśli prowadzisz samochód i kogoś potrącisz to nie zwalasz winy na samochód, bo to on dotknął tej osoby. Winna jest osobą kierujaca. Tak samo w paznokciach i onycholizie nie jest winna sama hybrydy tylko inne czynniki np uczulenie, uraz, zbyt wysoka temp przy utwardzaniu czyli de facto brak umiejętności w nakładaniu hybrydy itp. Nie demonizujmy hybryd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agacior_Pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 01:33   #902
dota_st
Raczkowanie
 
Avatar dota_st
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 125
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Onycholiza na pewno może powstać w wyniku chemicznej reakcji na jakiś składnik hybryd. Pytanie czy to już można podciągnąć pod uczulenie na hybrydy jeśli nie ma więcej żadnych objawów. I oczywiście nie każdy musi tak reagować, a właściwie reagują tak nieliczni.
Mi na przykład normalne lakiery bardzo wysuszały płytkę, paznokcie strasznie się rozdwajały. To była moja indywidualna reakcja na nie. Przy hybrydzie tego nie mam. Może tak samo jest z onycholizą po stosowaniu hybryd.
dota_st jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 09:01   #903
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Uczulenie na hybrydę

A coście się tak wkręciły?

Oczywiście rozważamy tu przypadki onycholizy pohybrydowej a raczej polakierożelowej. Uszkodzenie nie mechaniczne a chemiczne. Uczulenia nie musi być. Wystarczy poparzenie.
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 11:48   #904
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Uczulenie na hybrydę

I rozważamy przypadki, jak sam tytuł mówi, uczuleń na HYBRYDĘ i jej skutków
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 20:45   #905
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Oczywiście ze tak. Natomiast termin uczulenie jest często nadużywany czy też błędnie stosowany bo czasem chodzi o poparzenie chemiczne. Z punktu widzenia poszkodowanej osoby nie ma to w zasadzie większego znaczenia, bo jak mi popękają i krwawią palce to jest mi wszystko jedno czy to uczulenie czy poparzenie. Oczywiście istotne jest leczenie ale myślę że jeśli nie swędzi to nikt nie będzie stosował leków antyhistaminowych czy sterydów.
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 22:31   #906
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Pokaż wiadomość
Oczywiście ze tak. Natomiast termin uczulenie jest często nadużywany czy też błędnie stosowany bo czasem chodzi o poparzenie chemiczne. Z punktu widzenia poszkodowanej osoby nie ma to w zasadzie większego znaczenia, bo jak mi popękają i krwawią palce to jest mi wszystko jedno czy to uczulenie czy poparzenie. Oczywiście istotne jest leczenie ale myślę że jeśli nie swędzi to nikt nie będzie stosował leków antyhistaminowych czy sterydów.
No ja się w innym wątku (rzęsowym) dowiedziałam że za uczulenie np. Ponosi odpowiedzialność salon i nawet musi wypłacić odszkodowanie osobie uczulonej

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 13:44   #907
Lady_Fashion
Przyczajenie
 
Avatar Lady_Fashion
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 17
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Pomocy Używam hybryd semilac od ponad roku. Nigdy nic mi się nie działo, żadne swędzenie, żadne bąbelki, nic takiego, wszystko bylo ok Niedawno zauważyłam, że biały brzeg paznokcia zaczyna mieć nierówną powierzchnie i się trochę pogłębił na niektórych paznokciach. Nie jest to takie duże jak gdy wpisałam w google "onycholiza" , ale zdjęłam hybrydę bo zaczęłam się bać, że mi to się pogłębi. Co zrobić w takiej sytuacji, jak naprawić paznokcieć? Skróciłam je i zaczęłam wcierać olejek herbaciany, myślicie że to wystarczy czy mam iść do lekarza?
Lady_Fashion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-03, 13:55   #908
Agacior_Pie
Raczkowanie
 
Avatar Agacior_Pie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 459
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Zdjęcia mogłyby pomóc, kozę któraś z nas też tak miała. Zrób przerwę ok 1-2mce od hybryd i sprawdź kondycję pazurków wtedy. Jeśli się nie będzie pogarszalo to nie szła bym do lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agacior_Pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 14:21   #909
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Tak, trzeba zrobić przerwę aż wyzdrowieją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 22:55   #910
dota_st
Raczkowanie
 
Avatar dota_st
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 125
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez Lady_Fashion Pokaż wiadomość
Pomocy Używam hybryd semilac od ponad roku. Nigdy nic mi się nie działo, żadne swędzenie, żadne bąbelki, nic takiego, wszystko bylo ok Niedawno zauważyłam, że biały brzeg paznokcia zaczyna mieć nierówną powierzchnie i się trochę pogłębił na niektórych paznokciach. Nie jest to takie duże jak gdy wpisałam w google "onycholiza" , ale zdjęłam hybrydę bo zaczęłam się bać, że mi to się pogłębi. Co zrobić w takiej sytuacji, jak naprawić paznokcieć? Skróciłam je i zaczęłam wcierać olejek herbaciany, myślicie że to wystarczy czy mam iść do lekarza?
Ja tak miałam po pierwszym użyciu Extra Base. Jak najbardziej zakraplaj olejek herbaciany pod paznokcie, tylko pamiętaj że on też mocno wysusza. Dodaj jeszcze inne naturalne olejki do pielęgnacji.
Ja od razu kupiłam zestaw Shellac bazę i top. Paznokci nie skracałam, tylko malowałam samą bazą i topem, żeby widzieć co się z nimi dzieje. Bazę Shellac stosuję do dziś pod EB i nic złego się nie dzieje.
dota_st jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 23:51   #911
Lady_Fashion
Przyczajenie
 
Avatar Lady_Fashion
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 17
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Dodaje zdjęcie. Na suche skórki nie zwracajcie uwagi, bo to paznokcie zaraz po zdjęciu hybrydy i są wysuszone od acetonu. Zawsze miałam równą płytkę bez takich dziwnych nierówności. . Najbardziej niepokoi mnie to co się stało z paznokciem na wskazującym palcu. Zawsze używam tej samej zwykłej bazy, lakierów też mam kilka i w kółko używam te same, no i top zwykły. Z 2 miesiące temu dołączyłam do tego hardi milk, żeby paznokcie były twardsze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 15908953_10209804660905029_1151724489_o.jpg (93,9 KB, 94 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 15909205_10209804661745050_975456696_o.jpg (106,4 KB, 59 załadowań)

Edytowane przez Lady_Fashion
Czas edycji: 2017-01-03 o 23:55
Lady_Fashion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-04, 11:11   #912
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez Lady_Fashion Pokaż wiadomość
Dodaje zdjęcie. Na suche skórki nie zwracajcie uwagi, bo to paznokcie zaraz po zdjęciu hybrydy i są wysuszone od acetonu. Zawsze miałam równą płytkę bez takich dziwnych nierówności. . Najbardziej niepokoi mnie to co się stało z paznokciem na wskazującym palcu. Zawsze używam tej samej zwykłej bazy, lakierów też mam kilka i w kółko używam te same, no i top zwykły. Z 2 miesiące temu dołączyłam do tego hardi milk, żeby paznokcie były twardsze.
Szybko zauważyłaś i zadziałałaś,to dobrze, daj paznokciom odpocząć,olejuj albo zastosuj krem z mocznikiem i niestety musisz pomyśleć o zmianie na inną firmę.Bazę i top też zmień.Wysuszone skórki też są wynikiem uczulenia czy poparzenia chemicznego, też trzeba zadbać.
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 10:12   #913
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Przyszlam sie poradzic i ja. Wczoraj zdjelam hybrydy. Jestem przekonana na 100% ze plytka wygladala ok. Nie mialam czasu na malowanie,ale nalozylam baze zeby sie nie polamaly. No i pozniej dostrzeglam to 20170109_095340.jpg serdeczny i maly palec,taki bialy pasek...na drugiej rece tez mam tylko na serdecznym i wskazujacym male plamki. Nie wiem co o tym myslec,od spodu paznokcia wszytko ok. Z zewnatrz tez.

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 13:05   #914
essa2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez waaampirmona Pokaż wiadomość
W internecie huczy ale większość osób zgodnie twierdzi że prawie każda hybryda może uczulać.
Semilac jest jednak najpopularniejszy i od niego właśnie jest najwięcej uczulonych osób.
Zauważyłam też pewną regułę że Ci którzy mieli uczulenie na Semilac nie mają uczulenia na Shellac (przynajmniej na razie nikt nie ma).

Co do tego że Shellac uczula - nie widziałam aby ktokolwiek wstawiał zdjęcie uczulenia po nim.
Co prawda ktoś coś pisał na ten temat ale to była raczej krótka notka na zasadzie - Shellac wcale nie jest taki dobry.
Do czasu aż nie zobaczę że kogoś rzeczywiście uczulił podchodzę do tej jednej wypowiedzi z przymrużeniem oka, bo wiem jak działa konkurencja
To jest też trochę takie światełko w tunelu dla osób uczulonych, więc na razie lepiej mieć nadzieję



Nie robiłam prób na paznokciach bo po co przechodzić przez łuszczenie itd. Próbę robiłam na ręce. Robiłam kropkę lakierem i czekałam 2 minuty, po czym zmywałam.
Reakcja była na 2 dzień - zaczerwienienie i pęcherze
Ale na szczęście pęcherze wygoiły się po tygodniu same i nie były tak dokuczliwe jak przy paznokciach.



Z perspektywy czasu też mi się wydaje że to może być kwestia zbyt krótkich odstępów między hybrydami, pisałam o tym nawet ostatnio na grupie fb. Niestety czasu już nie cofnę i nie dowiem się czy gdybym te przerwy robiła dłuższe to czy by mnie hybrydy nie uczuliły i raczej nie ma sposobu aby to sprawdzić.



U mnie to niestety nie zdaje egzaminu. Hybrydy uczulają mnie już chyba nawet samymi oparami.
mnie hybryda semilac uczuliła po 6 godzinach od nałożenia nota bene 1 raz po 7 miesięcznej przerwy, która nastąpiła z powodów tu opisywanych wtedy jednak nie wiedziałam co mnie uczuliło po sobocie mam pewność
essa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 16:00   #915
essa2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez allabouteverything Pokaż wiadomość
Hej
Może zacznę od tego, że miałam uczulenie na hybrydy po około pół roku stosowania. U mnie objawiało się to bąbelkami wokół paznokci wypełnionymi płynem, bardzo mocnym swędzeniem, (wręcz pieczeniem), i wysuszoną skórą. Stosowałam hybrydy Neonail. Zdjęłam je i przez 4 miesiące nie robiłam hybryd. Miałam również chorobę paznokci - ONYCHOLIOZĘ, która również była skutkiem ubocznym stosowania hybryd. Po całym fakcie zaczełam stosować olejek z drzewa herbacianego. Obcięłam paznokcie jak najkrócej i stosowałam go dwie noce z rzędu, następnie po kilku dniach powtórnie. Regularnie obcinałam paznokcie. Minęło trochę czasu, może miesiąc i paznokcie miałam jak nowe. Dlatego polecam Ci ten olejek, na pewno krzywdy nie zrobi a może zdziała cuda.

Mimo całego uczulenia i choroby, (powinnam mieć uraz do hybryd, ale uwielbiam analizować rzeczy, które mnie ciekawią), zaczęłam się zastanawiać dlaczego uczulenie wystąpiło. Z góry mówię, że nie jestem żadnym ekspertem w dziedzinie paznokci, hybryd itp. Ale bardzo chciałam znaleźć przyczynę. I... dokładnie 28.10.2016 zrobiłam hybrydy późnym wieczorem, czyli 6 dni temu. Po fakcie byłam cała zestresowana, czy w nocy nie obudzi mnie swędzenie palców. Ale jak się okazało uczulenie nie wróciło mimo tego, że hybrydy wykonałam tą samą firmą.

Bazę, kolor i top nałożyłam z lekkim odstępem od skóry wokół palca - nie dotykając skórek ani skóry wokół paznokci hybrydą. Przed wykonaniem hybrydy nie odsuwałam skórek ani nie wycinałam!
Moim zdaniem problem polega na tym, że jeśli hybrydy robimy bardzo blisko skórek i skóry to cała ta chemia kumuluje się w tych miejscach i powoduje nieprzyjemne skutki w postaci lżejszych i cięższych, (bo to jest już kwestia indywidualna organizmu), uczuleń. Sam paznokieć jest wytworem naskórka - tkanką martwą, nieoddychającą. Tak samo jak włosy. Więc dlaczego warstwa na paznokciu miałaby uczulać? Zastanawiające, prawda? Dlatego polecam każdemu przeanalizować dokładnie swoją sytuację, przeprowadzić w szczególności analizę tego, jak wykonywało się hybrydy (usuwanie, odsuwanie skórek; hybryda jak najbliżej skóry).

Mam nadzieję, że moja odpowiedź okaże się przydatna.

Pozdrawiam
nie zgodzę się owszem paznokieć jest martwy jednak jak skóra posiada pory poprzez które wnikają substancje odżywcze w głąb płytki. ja nigdy nie wycinałam skórek nie malowałam skórek a jednak uczulenie mnie dopadło do takiego stopnia że oprócz opisanych w tym poście bąbli, drętwienia koniuszków palców swędzenia pojawiły się krwiaki na opuszkach tak jakbym drzwiami palce przytrzasnęła. ponadto ta wysypka w ciągu miesiąca objęła całe dłonie. Warto wspomnieć ze hybrydy z semilak zaczęłam używać w lipcu 2016 a w sierpniu wylądowałam u dermatologa gdy po nałożeniu pojawiły się te dolegliwości. co ważne pierwszym objawem wg mnie że coś jest nie tak było uczucie pieczenia a wręcz palenia po nałożeniu hard milk i włożenia do lampy. Z różnych źródeł dowiedziałam się ze tak się może zdarzyć i należy wyjąć paznokcie podmuchać i dalej naświetlać. Dla mnie z perspektywy czasu to był pierwszy sygnał który zbagatelizowałam a potem po kilku godzinach efekt był zauważalny. w tym roku a dokładnie 7 stycznia spróbowałam semilaka jeszcze raz chcąc potwierdzić/wykluczyć jego alergenność i cóż o 4 rano świąd i ból mnie obudził i natychmiast ściągałam, hybrydy. pragnę odnieść się również do wątku onycholizy tak mnie też to dopadło jako skutek uboczny uczulenia na semilac
essa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 18:03   #916
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Dziewczyny potrafiły mieć reakcje nawet na opary, więc to też nienjest kwestia samego pazurka.


Swoją drogą, od paru miesięcy używam shellac i jest okej, teraz mam drugi set z kabos i wszystko również w porządku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 18:37   #917
dota_st
Raczkowanie
 
Avatar dota_st
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 125
Dot.: uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez essa2 Pokaż wiadomość
nie zgodzę się owszem paznokieć jest martwy jednak jak skóra posiada pory poprzez które wnikają substancje odżywcze w głąb płytki. ja nigdy nie wycinałam skórek nie malowałam skórek a jednak uczulenie mnie dopadło do takiego stopnia że oprócz opisanych w tym poście bąbli, drętwienia koniuszków palców swędzenia pojawiły się krwiaki na opuszkach tak jakbym drzwiami palce przytrzasnęła. ponadto ta wysypka w ciągu miesiąca objęła całe dłonie. Warto wspomnieć ze hybrydy z semilak zaczęłam używać w lipcu 2016 a w sierpniu wylądowałam u dermatologa gdy po nałożeniu pojawiły się te dolegliwości. co ważne pierwszym objawem wg mnie że coś jest nie tak było uczucie pieczenia a wręcz palenia po nałożeniu hard milk i włożenia do lampy. Z różnych źródeł dowiedziałam się ze tak się może zdarzyć i należy wyjąć paznokcie podmuchać i dalej naświetlać. Dla mnie z perspektywy czasu to był pierwszy sygnał który zbagatelizowałam a potem po kilku godzinach efekt był zauważalny. w tym roku a dokładnie 7 stycznia spróbowałam semilaka jeszcze raz chcąc potwierdzić/wykluczyć jego alergenność i cóż o 4 rano świąd i ból mnie obudził i natychmiast ściągałam, hybrydy. pragnę odnieść się również do wątku onycholizy tak mnie też to dopadło jako skutek uboczny uczulenia na semilac
Odnośnie tego pieczenia. Mnie również paznokcie piekły przy naświetlaniu i to przy każdej naświetlanej warstwie. Płytkę matowiłam tylko przy pierwszych 2-3 setach (pilnikiem o gradacji 320), potem przestałam, a paznokcie i tak piekły. Też szukałam informacji na ten temat i też natknęłam się na opinie, że tak można odczuwać wiązanie się polimerów z płytką w wyniku utwardzania hybrydy (czy coś w tym stylu). Mi się to nie podobało, więc kilka miesięcy temu spróbowałam wypolerować sobie płytkę i to był strzał w dziesiątkę. Teraz nic mnie już nie piecze, a hybrydy trzymają mi się spokojnie 2 tygodnie (dłużej raczej nie noszę). Dużo lepiej też się odmaczają.

Edytowane przez dota_st
Czas edycji: 2017-01-09 o 18:39
dota_st jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 12:41   #918
Nailsy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 21
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Hej, tak czytam wasze posty o uczuleniach i jestem trochę przerażona... Chyba w porę odstawiłam Semilaca... Bo u mnie jedyne co to mega swedziały/piekły mnie skórki wokół paznokcia i tak jakby opuszki no i do tego doszło zaczerwenienie cięzko to opisać, wystraszona zdjęłam od razu, jak tylko trafiłam na opinie o tej firmie na forach. Nie uszkodziłam skórek cązkami ani pilnikiem, a jednak uczulenie się pojawiło. Po zdjęciu hybrydy wsmarowałam jakąś maść z apteki, nie pamietam nazwy ale poleciła mi ją farmaceutka i po uczuleniu nie bylo sladu. Teraz pracuję na hybrydach Cosmetics Zone i całe szczęście nic mi się nie dzieje. Może wypróbujcie tej firmy ja jestem bardzo zadowolona a jesli chodzi o uczulenie na produkty CZ to czytałam opinie i nie wyczytałam zeby ktoś dostał po nich uczulenia
Nailsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 12:54   #919
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Ja za to wyczytałam jak i sama mam. Nie polecam CZ. To tylko kwestia czasu jak i to Cię uczuli


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-11, 13:03   #920
Nailsy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 21
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
Ja za to wyczytałam jak i sama mam. Nie polecam CZ. To tylko kwestia czasu jak i to Cię uczuli


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz co no póki co jest ok, moje klientki również są zadowolone, poza tym z tego co wyczytałam CZ to nie jest chińszczyzna, a to własnie takie lakiery z chin są najbardziej uczulające. Mam nadzieje, ze żadne uczulenie nie wystąpi bo jestem bardzo zadowlona z tych lakierów :P i wolałabym juz ich nie zmieniać.
Nailsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 13:08   #921
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Nie no zrobisz jak chcesz, wiadomo, ja też wolałabym żeby ten temat mnie nie dotyczył. Niestety skład jest kiepski a to nie pomaga
Nie jest to hybryda 3 free w każdym razie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 13:23   #922
Nailsy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 21
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Formuła 3 free definiuje produkt, który nie zawiera 3 substancji :
toluen (metylobenzen)
ftalan dibutylu (DBP) - nazwa inci: Dimethyl Phthalate
aldehyd mrówkowy czyli formaldehyd

Z tego co wyczytałam ze składu CZ nie ma ani jednego z tych składników, czyli jednak mają tą formułę 3 free :P
Nailsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 13:31   #923
Selvaria
Raczkowanie
 
Avatar Selvaria
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 384
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Ja od pół roku robię tylko CZ i jestem bardzo zadowolona, dlatego tylko te kolory stosuję
Selvaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 16:56   #924
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Może mój błąd. W każdym razie jest kwas akrylowy, mi to wystarcza do opuchnietych paluchow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 10:11   #925
shameeka90
Raczkowanie
 
Avatar shameeka90
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 251
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez Nailsy Pokaż wiadomość
Formuła 3 free definiuje produkt, który nie zawiera 3 substancji :
toluen (metylobenzen)
ftalan dibutylu (DBP) - nazwa inci: Dimethyl Phthalate
aldehyd mrówkowy czyli formaldehyd

Z tego co wyczytałam ze składu CZ nie ma ani jednego z tych składników, czyli jednak mają tą formułę 3 free :P
Nie jestem na 100% pewna czy mam racje, ale obilo mi sie o uszy, ze jak produkt ma ponizej 0,2% danej substancji, to nie ma obowiazku umieszczania informacji o niej w skladzie. Niestety moze byc tak, ze CZ nie jest 3 free, choc z pozoru wydaje sie, ze sklad ma ok. A jesli ktos ma silna alergie, to nawet tak niewielkie ilosci moga uczulac.
shameeka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 10:22   #926
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez shameeka90 Pokaż wiadomość
Nie jestem na 100% pewna czy mam racje, ale obilo mi sie o uszy, ze jak produkt ma ponizej 0,2% danej substancji, to nie ma obowiazku umieszczania informacji o niej w skladzie. Niestety moze byc tak, ze CZ nie jest 3 free, choc z pozoru wydaje sie, ze sklad ma ok. A jesli ktos ma silna alergie, to nawet tak niewielkie ilosci moga uczulac.
Tak, dlatego to co na butelce napisane często nijak się ma do rzeczywistości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 10:23   #927
Selvaria
Raczkowanie
 
Avatar Selvaria
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 384
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Prawda taka, ze jednych to uczula, a drugich co innego... Ale jeśli chodzi o CZ, to też nie ukrywajmy, tutaj najmniej pojawiają się uczulenia...
Selvaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 10:27   #928
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Wiadomo, kwestia indywidualna. Nie wiem czy najmniej bo mase osob uczulało. Statysyk nie robiłam ale mówię o tym co znalazłam na necie od maja, bo gdzieś od tego czasu śledzę ten temat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 18:57   #929
Lady_Fashion
Przyczajenie
 
Avatar Lady_Fashion
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 17
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Przeszukałam pół intrnetu, facebookowe fora i nie trafiłam na negatywną opinie o hybrydach KABOS Wszystkie dziewczyny są zachwycone. Na fb jest grupa Kabos girl i tam dziewczyny super doradząją i wymieniaja sie zdjeciami.
Lady_Fashion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 22:47   #930
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez Lady_Fashion Pokaż wiadomość
Przeszukałam pół intrnetu, facebookowe fora i nie trafiłam na negatywną opinie o hybrydach KABOS Wszystkie dziewczyny są zachwycone. Na fb jest grupa Kabos girl i tam dziewczyny super doradząją i wymieniaja sie zdjeciami.
Jestem też w tej grupie jakoś od świąt. Fajne dziewczyny, miałam 1 set lakierami kabos - okej. Teraz mam żel kabos i kolor shellac - też okej
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-08 18:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:32.