Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-29, 21:38   #361
pompommi
Raczkowanie
 
Avatar pompommi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Rz-ów
Wiadomości: 412
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny a np. ten "hydrolat oczarowy" to mozna kupic tylko w tych sklepach internetowych do ktorych podajecie linki czy moze w aptece albo jakims sklepie nie wiem moze zielarskim tez cos takiego znajde?
przepraszam ze nie w temat troche ale wyczytalam o tym w I czesci i chetnie bym sie na niego skusila ;P
pompommi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 09:04   #362
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez pompommi Pokaż wiadomość
Dziewczyny a np. ten "hydrolat oczarowy" to mozna kupic tylko w tych sklepach internetowych do ktorych podajecie linki czy moze w aptece albo jakims sklepie nie wiem moze zielarskim tez cos takiego znajde?
przepraszam ze nie w temat troche ale wyczytalam o tym w I czesci i chetnie bym sie na niego skusila ;P
W niektórych aptekach znajdziesz hydrolaty Sanoflore (oczar, chaber, pomarańcza, rumianek, róża) - 200ml w zależności od rodzaju hydrolatu i apteki kosztuje w granicach 20 - 35zł.

Radziłabym jednak przejrzeć ofertę sklepów internetowych...
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 09:22   #363
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ze sklepami internetowymi jest mniej zachodu, nie trzeba objeżdżać całego miasta, ceny są niskie, a paczkę dostaje się do ręki. W zielarskich dość często spotykam wody Fitomedu.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 09:29   #364
pompommi
Raczkowanie
 
Avatar pompommi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Rz-ów
Wiadomości: 412
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1301792 1]W niektórych aptekach znajdziesz hydrolaty Sanoflore (oczar, chaber, pomarańcza, rumianek, róża) - 200ml w zależności od rodzaju hydrolatu i apteki kosztuje w granicach 20 - 35zł.

Radziłabym jednak przejrzeć ofertę sklepów internetowych...[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Ze sklepami internetowymi jest mniej zachodu, nie trzeba objeżdżać całego miasta, ceny są niskie, a paczkę dostaje się do ręki. W zielarskich dość często spotykam wody Fitomedu.
dzieki za odp czyli jednak pozostaje sklep int
pompommi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 18:37   #365
am21
Przyczajenie
 
Avatar am21
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam wszystkich
Dziś się właśnie zarejestrowałam. Jestem niesamowicie zaskoczona ilością "Was" używających te wszystkie cudeńka Mam nadzieję, że będę mogła liczyć na Waszą pomoc odnośnie mojej skóry. Niestety jestem właścicielką strefy "T" na twarzy, borykam się już z tym od paru lat (a wiosen mam już 24). Od niedawna chodzę do kosmetyczki i byłam już u niej na dwóch zabiegach mikrodermabrazji. Poradźcie mi, gdzie mam zamówić sobie hydrolaty (na jakiej stronce). Będę wdzięczna
Agnieszka z Wodzisławia Śląskiego!!!
am21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 19:28   #366
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez am21 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Dziś się właśnie zarejestrowałam. Jestem niesamowicie zaskoczona ilością "Was" używających te wszystkie cudeńka Mam nadzieję, że będę mogła liczyć na Waszą pomoc odnośnie mojej skóry. Niestety jestem właścicielką strefy "T" na twarzy, borykam się już z tym od paru lat (a wiosen mam już 24). Od niedawna chodzę do kosmetyczki i byłam już u niej na dwóch zabiegach mikrodermabrazji. Poradźcie mi, gdzie mam zamówić sobie hydrolaty (na jakiej stronce). Będę wdzięczna
Agnieszka z Wodzisławia Śląskiego!!!
Witaj Agnieszko
Same hydrolaty nie pomogą niestety Jeśli chcesz zacząć bardziej rozbudowaną biochemiczna pielęgnację to na początek proponuje zestawy z Biochemii Urody. Może jakiś tonik z kwasami? Jeśli nie używasz wysokich filtrów możesz spróbować kwasów PHA albo serum LEMON Potem proponuje sie przerzucic na samodzielnie wykonane mazidełka Dużo więcej radości, o wiele taniej i moim skromnym zdaniem w sklepach takich jak mazidła, zsk czy naturalis można liczyć na lepsze podejście do klienta (nie twierdze przy tym, że to w BU jest złe - po prostu nie aż tak dobre) Do tego możesz wziąć hydrolat oczarowy albo różany - moje dwa ulubieńce Zreszta najlepiej poczytaj opisy hydrolatów i sama zdecyduj, który będzie dla Cibeie najlepszy

ps podoba mi się Twój linuxowy avatarek
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 19:55   #367
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 811
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny mam problem, zmyliła mnie cena oleju z tamanu, kolezanka prosila o zamowienie 30gr i na mazidłach kosztuje 18.65zl a w naturalisie 39zl skąd wynika tak duża rożnica? czy cena oznacza wyzsza/niższa jakość?

(podobnie jak pantenol naturalis 100gr 19.64 a mazidla 36.60zl??) sugerować sie ceną?

Edytowane przez Bezcielesna
Czas edycji: 2009-07-09 o 20:07
Bezcielesna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-09, 20:04   #368
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem, zmyliła mnie cena oleju z tamanu, kolezanka prosila o zamowienie 30gr i na mazidłach kosztuje 18.65zl a w naturalisie 39zl skąd wynika tak duża rożnica?
W naturalisie 30gr tamanu kosztuje 18.13zł. Cena która podajesz jest za 30gr, ale oleju SUROWEGO z Polinezji. Osobiście wolę ten drugi - bardziej znośny zapach jak dla mnie i wydaje mi się, że działa troche lepiej. Ale ten tańszy to odpowiednik mazidlanego tamanu, więc ceny są podobne

__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 20:13   #369
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 811
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Wsio jasne Dziękuje za wyjasnienie
Bezcielesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 20:15   #370
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

am21 - hydrolaty są jak tonik, nie mają intensywnego działania, jednakże świetnie odświeżają tłustą cerę w ciągu dnia. Nie pozostawiają tłustej ani lepiej warstwy. Na strefę T polecam puder bambusowy albo jedwabny.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 20:21   #371
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
am21 - hydrolaty są jak tonik, nie mają intensywnego działania, jednakże świetnie odświeżają tłustą cerę w ciągu dnia. Nie pozostawiają tłustej ani lepiej warstwy. Na strefę T polecam puder bambusowy albo jedwabny.
Zależy które.
Mi nie przypadl do gustu lipowy bo własnie kleił sie strasznie (przynajmniej na mojej skórze)
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-09, 20:30   #372
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Przeczytałam "lipidowy" i myślę sobie: jak to działa?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 23:59   #373
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Zależy które.
Mi nie przypadl do gustu lipowy bo własnie kleił sie strasznie (przynajmniej na mojej skórze)
Jak polubiłaś lipowy , to podobny jest aloesowy - bezzapachowy i zostawia taką wyczuwalną warstwe . W czoraj pierwszy raz użyłam na noc i rano się sobie podobałam

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:33 ----------

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1301792 1]W niektórych aptekach znajdziesz hydrolaty Sanoflore (oczar, chaber, pomarańcza, rumianek, róża) - 200ml w zależności od rodzaju hydrolatu i apteki kosztuje w granicach 20 - 35zł.

Radziłabym jednak przejrzeć ofertę sklepów internetowych...[/QUOTE]

Tego nie wiedziałam , a mojej aptece sprzedają kosmetyki Sanoflore w sobote zobacze co mają z hydrolatów

---------- Dopisano o 00:59 ---------- Poprzedni post napisano o 00:39 ----------

Cytat:
Napisane przez yuki23 Pokaż wiadomość
Zamówiłam dzis olej z nasion malin...jaką on się cieszy sławą wśród Was?
I czy sam olej z monoi pięknie pachnie, czy to dodatek gardenii sprawia, że ponoć to takie fajne perfumy...?


Ja uwielbiam olej Monoi - za zapach i działanie na włosy . Nie jest tani , a ja dużo daje na włosy , więc z oszczędności zamówiłam sam kokos , nie polecam - zapach kokosu nie miły i nie widze rzadnego pozytywnego działania na włosy . Olej Frangipani jest delikatniejszą wersją zapachową oleju Monoi , mialam tylko probke o dzialaniu na włosy więc się nie wypowiem , szkoda tylko , że jest taki drogi , bo zapach jest boski

Olej z nasion malin jest debest dla mnie
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 00:32   #374
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Buuu, olej z nasion czarnej maliny będzie w sprzedaży , na Mazidłach, dopiero 10 sierpnia. A ja już się uzależniłam od zapachu
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 06:59   #375
am21
Przyczajenie
 
Avatar am21
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Witaj Agnieszko
Same hydrolaty nie pomogą niestety Jeśli chcesz zacząć bardziej rozbudowaną biochemiczna pielęgnację to na początek proponuje zestawy z Biochemii Urody. Może jakiś tonik z kwasami? Jeśli nie używasz wysokich filtrów możesz spróbować kwasów PHA albo serum LEMON Potem proponuje sie przerzucic na samodzielnie wykonane mazidełka Dużo więcej radości, o wiele taniej i moim skromnym zdaniem w sklepach takich jak mazidła, zsk czy naturalis można liczyć na lepsze podejście do klienta (nie twierdze przy tym, że to w BU jest złe - po prostu nie aż tak dobre) Do tego możesz wziąć hydrolat oczarowy albo różany - moje dwa ulubieńce Zreszta najlepiej poczytaj opisy hydrolatów i sama zdecyduj, który będzie dla Cibeie najlepszy

ps podoba mi się Twój linuxowy avatarek
Dziękuję za szybką odpowiedź!
Co do hydrolatów, to zamówiłam sobie na BU cytrynowy , geraniowy i maseczkę wulkaniczną z limonką... Mam nadzieję, że mi pomogą na początku Później będę się radzić co dalej ;-) Agnieszka
am21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 09:42   #376
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Jak polubiłaś lipowy , to podobny jest aloesowy - bezzapachowy i zostawia taką wyczuwalną warstwe . W czoraj pierwszy raz użyłam na noc i rano się sobie podobałam
Napisałam, że mi nie przypadł do gustu
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 14:10   #377
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Napisałam, że mi nie przypadł do gustu
, to się nazywa dokładne czytanie . Teraz już wiem , lepkie nie
Róża stulistna , (hydrolat) wysuszyła mnie na wiór , nie czuć jej na twarzy , ale nie podoba mi się zapach , taki jest perhydrolowy ,
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 18:50   #378
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
, to się nazywa dokładne czytanie . Teraz już wiem , lepkie nie
Róża stulistna , (hydrolat) wysuszyła mnie na wiór , nie czuć jej na twarzy , ale nie podoba mi się zapach , taki jest perhydrolowy ,

A skąd miałaś ten hydrolat? Jestem troche zdziwiona, bo akurat róża stulistna mnie nigdy nie wysuszyła, a z perhydrolem już w ogóle mi się nie kojarzy Może miałaś jakis wadliwy egzemplarz
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 20:18   #379
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
A skąd miałaś ten hydrolat? Jestem troche zdziwiona, bo akurat róża stulistna mnie nigdy nie wysuszyła, a z perhydrolem już w ogóle mi się nie kojarzy Może miałaś jakis wadliwy egzemplarz

Mam z BU , nowiutki . W cześniej dostałam próbke , i też czułam ten niemiły zapach , myślałam , że się zepsuł w drodze dlatego zamówilam całą flaszke , bo wszyscy się zachwycają . Ja mam suchą cere ,więc mi dużo nie trzeba i mam przesusz .
Pewnie to ja tak odbieran ten zapach , bo natomiast uwielbiam hydrolat z róży damascena i jak mnie pamięć nie myli pisałaś , że pachnie zgnilizną . Jak pomylilam się to przepraszam
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-10, 22:56   #380
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Mam z BU , nowiutki . W cześniej dostałam próbke , i też czułam ten niemiły zapach , myślałam , że się zepsuł w drodze dlatego zamówilam całą flaszke , bo wszyscy się zachwycają . Ja mam suchą cere ,więc mi dużo nie trzeba i mam przesusz .
Pewnie to ja tak odbieran ten zapach , bo natomiast uwielbiam hydrolat z róży damascena i jak mnie pamięć nie myli pisałaś , że pachnie zgnilizną . Jak pomylilam się to przepraszam
Heh, rzeczywiście odbiór zapachów to bardzo indywidualna sprawa Masz rację, dla mnie róża bułgarska zalatuje zgnilizną, więc nie powinnam się dziwić, że dla Ciebie stulistna pachnie perhydrolem Najbardziej zdziwiło mnie to wysuszanie, bo mojej Mamie róża bardzo służyła, a ona ma bardzooo sucha skórę, no ale każda skóra ma swoje fochy tak jak samo jak nos w odbiorze zapachów
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 23:13   #381
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Damascena to taki pączek
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-11, 11:36   #382
sasia73
Zakorzenienie
 
Avatar sasia73
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Down Under
Wiadomości: 4 330
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Buuu, olej z nasion czarnej maliny będzie w sprzedaży , na Mazidłach, dopiero 10 sierpnia. A ja już się uzależniłam od zapachu
A ja z kolei uzależniłam się od zapachu oleju śliwkowego. Madziczko, my perfumiary jak zwykle nosem działamy first.
__________________


sasia73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-11, 12:27   #383
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez sasia73 Pokaż wiadomość
A ja z kolei uzależniłam się od zapachu oleju śliwkowego. Madziczko, my perfumiary jak zwykle nosem działamy first.
Sasiu -

Czytałam, że ten śliwkowy pachnie jakoś jak migdały czy marcepan. Mam go na liście i muszę się na niego szarpnąć

Za to konopny, to była moja osobista trauma zapachowa. Miałam próbkę z Mazideł i ojjj nie
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-11, 13:35   #384
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mam serum oczyszczające z ZSK, które posiada olej śliwkowy.
Dla mnie nie pachnie jak marcepan, tylko jak piernik, która moja mama robi zawsze i tylko w Święta
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-11, 14:37   #385
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Mam serum oczyszczające z ZSK, które posiada olej śliwkowy.
Dla mnie nie pachnie jak marcepan, tylko jak piernik, która moja mama robi zawsze i tylko w Święta
Jeszcze lepiej
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-11, 15:23   #386
sasia73
Zakorzenienie
 
Avatar sasia73
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Down Under
Wiadomości: 4 330
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Sasiu -

Czytałam, że ten śliwkowy pachnie jakoś jak migdały czy marcepan. Mam go na liście i muszę się na niego szarpnąć

Za to konopny, to była moja osobista trauma zapachowa. Miałam próbkę z Mazideł i ojjj nie
Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Mam serum oczyszczające z ZSK, które posiada olej śliwkowy.
Dla mnie nie pachnie jak marcepan, tylko jak piernik, która moja mama robi zawsze i tylko w Święta
Olej śliwkowy mam z Mazideł, pachnie właśnie jak marcepan. Delikatnie, relaksująco... Szarpnij się, Madziczko. Warto choćby dla zapachu, choć i działanie ma niezgorsze.
Tego z ZSK nie znam.
__________________


sasia73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-11, 15:28   #387
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Sasiu - czy ten olej jest ciężki czy raczej szybko się wchłania? ( jak na olej oczywiście)
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-11, 19:24   #388
sasia73
Zakorzenienie
 
Avatar sasia73
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Down Under
Wiadomości: 4 330
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Sasiu - czy ten olej jest ciężki czy raczej szybko się wchłania? ( jak na olej oczywiście)
Madziczko, moim zdaniem należy do tych lżejszych, ale ja go nigdy solo nie nakładałam. Zawsze mieszam jeszcze z dwoma olejami (najczęściej z jojobą i czarną porzeczką) i HA oczywiście. I taki miks wchłania mi się bardzo szybko i prawie się nie świeci.
Ale wiesz, jak to jest, co skóra to inaczej.
__________________


sasia73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-11, 19:28   #389
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Sasiu - dziękuję za info I tak go przetestuję - jak się nie sprawdzi na twarzy, będzie do ciała Pokusa jest zbyt silna
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-11, 21:44   #390
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Olej śliwkowy to jeden z mocniejszych antyoksydantów (wraz z olejem szałwiowym, który również jest w serum), więc pokusa jeeeszcze silniejsza. Nie mam ochoty na serum z wit. C (rozjaśnienie ciemnej karnacji plus filtry równa się obawa otoczenia o moje zdrowie ), więc kombinuję jak wymiatać wolne rodniki bez niego, za pomocą biochemicznych cudów, których głownym zadaniem jest pomoc trądzikowej cerze. O dziwo udaje się, a mój portfel nie chudnie od wydatków na wit. C, samoopalacze, brązery. Zielona herbata, szałwia, śliwka, hydrolaty...
UWIELBIAM BIOCHEMIĘ!
Naprawdę dziękuję bardzo za te mądrości. Chyba to uniwersalna prawda, że świadome korzystanie z czegoś daje o wiele więcej satysfakcji niż bycie biernym konsumentem.
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:31.