kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!! - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-25, 11:56   #241
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

ale żeście tu naskrobały postów
troche nie zaglądałam i widze, że ostro nadganiać muszę, jeszcze nie doszłam do końca wątku o wit.c a Agatka już zamówienie do mazideł chce składać

Cytat:
Napisane przez alternatywa Pokaż wiadomość
o właśnie, teraz przy tych strajkach to nie wiadomo ile czasu będą szły?! oby tylko nie zginęły
w Poznaniu (a w Poznaniu sie mazidła mieszczą) z tego co wiem, to nie ma jakieś problemów z poczta, obecnie ja zamawiałam kilka rzeczy i bez problemu wszystko doszło! listonosz był nawet u nas w domu jednego dnia 2 razy

ja chyba też sie zdecyduje na pierwszy raz na to serum:
- 10ml. wody destylowanej
- 1ml. kwasu askrobiowego w proszku
- 3-4 krople alkoholu
- kapsułka witaminy E
Ale, że pewnie Agatka zrobi szybciej ode mnie to czekam na relacje

__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 23:30   #242
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
ale żeście tu naskrobały postów
troche nie zaglądałam i widze, że ostro nadganiać muszę, jeszcze nie doszłam do końca wątku o wit.c a Agatka już zamówienie do mazideł chce składać



w Poznaniu (a w Poznaniu sie mazidła mieszczą) z tego co wiem, to nie ma jakieś problemów z poczta, obecnie ja zamawiałam kilka rzeczy i bez problemu wszystko doszło! listonosz był nawet u nas w domu jednego dnia 2 razy

ja chyba też sie zdecyduje na pierwszy raz na to serum:
- 10ml. wody destylowanej
- 1ml. kwasu askrobiowego w proszku
- 3-4 krople alkoholu
- kapsułka witaminy E
Ale, że pewnie Agatka zrobi szybciej ode mnie to czekam na relacje

wątek rośnie, bo ja mam cały czas mnóstwo pytań a Wy jesteście kochane, odpowiadacie cierpliwie na wszystkie z nich, bardzo dziękuję

Kasiu napewno podzielę się wrażeniami po użyciu serum

a odchodząc delikatnie od tematu napiszę, że jestem zakochana w Poznaniu nie bywam tam często, czasem tylko przejazdem, w sumie kilkanaście godzin spędziłam na dworcu PKP i szczerze przyznam, że bardzo go lubię
marzy mi się tam kiedyś zamieszkać, oczywiście nie na dworcu (choć nie wiadomo jak się życie potoczy )
szczególnie kocham to miejsce -> http://www.rozbrat.org/glowna.htm
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 14:48   #243
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

właśnie się okazało, że w czwartek rano wyprowadzam się z domu. jak ja wytrzymam bez wizażu dopiero w styczniu podłącze internet, a przez ten czas muszę sobie radzić sama
jak będę miała czas to wpadnę do jakiejś kawiarenki internetowej i zerknę co się tu dzieje. mam nadzieję, że poradzę sobie z kręceniem serum i tonikiem.
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 15:01   #244
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez alternatywa Pokaż wiadomość
właśnie się okazało, że w czwartek rano wyprowadzam się z domu. jak ja wytrzymam bez wizażu dopiero w styczniu podłącze internet, a przez ten czas muszę sobie radzić sama
jak będę miała czas to wpadnę do jakiejś kawiarenki internetowej i zerknę co się tu dzieje. mam nadzieję, że poradzę sobie z kręceniem serum i tonikiem.
Oj Tak nagle i już w czwartek?
Ciężko na pewno będzie bez netu.

Ale nie martw się. Tak jak napisałaś - istnieją przecież kawiarenki internetowe i jestem pewna, że do czasu podłączenia internetu w domu, będziesz dość często z nich korzystała.

Wszystkiego dobrego życzę. Pozdrawiam.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 19:45   #245
zuzka92
Zadomowienie
 
Avatar zuzka92
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 073
GG do zuzka92
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

A ja czekam na kawiarenkowe relacje
zuzka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 20:32   #246
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez zuzka92 Pokaż wiadomość
A ja czekam na kawiarenkowe relacje
postaram się z całego serca
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 12:31   #247
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez alternatywa Pokaż wiadomość
postaram się z całego serca
Będziemy na Ciebie czekać. Trzymaj się. Pozdrawiam.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-29, 20:17   #248
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Będziemy na Ciebie czekać. Trzymaj się. Pozdrawiam.
Wy również się trzymajcie, dbajcie o siebie i pomagajcie innym
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 20:35   #249
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez alternatywa Pokaż wiadomość
Wy również się trzymajcie, dbajcie o siebie i pomagajcie innym
Pa, pa
Nie zapominaj o nas i dzielnie się kwaś, filtruj i seruj.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 21:03   #250
zuzka92
Zadomowienie
 
Avatar zuzka92
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 073
GG do zuzka92
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

zuzka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 22:43   #251
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

skończyłam się pakować, jutro rano już mnie nie będzie.
całuję
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-29, 22:50   #252
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Czekamy tu na Ciebie!!!
i ja czekam na relacje ze sporzadzania mikstur, bo mi jest sie samej troche ciezko w tym polapac!!
a apropo Poznania to jak kiedys bedziesz przejazdem to zapraszam
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 23:01   #253
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Czekamy tu na Ciebie!!!
i ja czekam na relacje ze sporzadzania mikstur, bo mi jest sie samej troche ciezko w tym polapac!!
a apropo Poznania to jak kiedys bedziesz przejazdem to zapraszam
napewno zdam relację
dziękuję za zaproszenie
pa pa
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 10:46   #254
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Dziewczyny, mam pytanie: czy moglabym stosowac do mazidlowych formulacji (sera do twarzy) tylko lecytyny sojowej HLB 4 (do emulsji O/W) oraz lecytyny sojowej HLB 7 (emulsje O/W)? Emulgatory te sa wzglednie stabilne?
Chcialabym uniknac polysorbate i glikolu propylenowego...
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 11:26   #255
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Hej, hej, dla mnie to wazne, dzisiaj musze zlozyc zamowienie.
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 16:44   #256
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Nie wiem czy jestem totalnie ignorowana, czy nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie ...
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 17:05   #257
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez nom_de... Pokaż wiadomość
Nie wiem czy jestem totalnie ignorowana, czy nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie ...
może napisz maila do limarii?
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 17:25   #258
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez nom_de... Pokaż wiadomość
Nie wiem czy jestem totalnie ignorowana, czy nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie ...
Na pewno nie to pierwsze. Ja nie mam pojęcia, to się nie wypowiadałam.
Aga ma rację, napisz bezpośrednio do Limarii. Na pewno pomoże.
A poza tym dopiero wieczorem schodzi się na BK więcej Dziewczyn.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 11:15   #259
iga55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Witam wszystkich) Jeste Pod ogromnym wrażeniem Waszej wiedzy Wizażanki! JESTEŚCIE NIESAMOWITE!!! Już od dłuższego czasu zamierzałam prosić Was o ratunek dla mojej biednej, przetłuszczającej się, choć obecnie również przesuszonej miejscami, poszarzałej i tracącej na jędrności, zaniedbanej 26letniej trądzikowej buźki.Uff sporo tych problemów z nią jest i jeszcze więcej pracy przy niej aby wreszcie nabrała formy. Jednak przed zarzuceniem was mnóstwem pytań chciałam się dokładnie zapoznać ze wszystkimi postami i tak oto trafiłam na wątek założony przez alternatywa) Nawet nie wiecie jak bardzo mi pomógł chociaż i tak mam kilka pytań. Mam ogromną nadzieję,że mnie teżporatujecie i tym samym wyświadczycie wielką przysługę. Na samym początku muszę zaznaczyć, że jeszcze nigdy nie stosowałam kwasów ani filtrów, Jednak po zamieszczanych na forum opiniach wydaje mi się, że Effeclar będzie dla mnie za słaby więc się zdecydowałam na Lysanel Activ i mimo że jestem raczej gruboskórna to może zacznę go używać najpierw punktowo na moje giganty na policzkach? A co do filtrów to pewnie będą to LPR i tu moje pierwsze pytanie czy LPR Anthelios SPF 60+ i Anthelios XL Fluide Extreme i jeszcze tak w skrócie napisany LPT D-P to to samo? a może bioderma fluid albo spray 40 No nie wiem.... Pomyślę jeszcze .. muszę też dodać, że jeszcze nic nie zakupiłam bo najpierw chciałam się z Wami skonsultować A więc zaczynam, czy może to wszystko tak wyglądać??
RANO: umyć buźkę żelem jakimś lekkim (może z serii Calma?) i przetrzeć hydrolatem oczarowym (czy jeśli się używa rano hydrolatu to konieczne jest też używanie żelu czy hydrolat poradzi sobie sam ze zmyciem wieczornych mazideł?) Jak się wchłonie filtr LPR+fluid Loreal True Match(czytałam ze on się nie pogryzie z filtrem)+opruszyć mąką ziemniaczaną.
WIECZÓR:zmyć twarz żelem miceralnym Rosaliac LPR (lub jak zdobędę Maybelline) i na wysuszoną krem Lysanel(zamiennie w co drugi wieczór z Ziaja Calma albo nie wiem czym ?)Mam nadzieję, że mnie ta Ziaja dodatkowo nie wypryszczy i nie podrazni...a pod oczy LPR Hydraphase na dzień i na noc.
Jeżeli nie bedzie mnie podrażniał Lysanel i dogadam się z filtrem chciałabym wprowadzić serum wit.C(z kw.askorbinowym w proszku) o którym już tu wcześniej była mowa.
I co myślicie dziewczyny?? Może być? Proszę pomżcie mi i nie bądźcie złe, że mimo wszystkich bezcennych informacji zamieszczonych na forum ja jeszcze dodatkowo Was fatyguję... Z góry Dziękuję
iga55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-20, 15:24   #260
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

iga, plan wygląda nieźle. LRP fluide extreme SPF 50+ (dawniej SPF 60), to nie to samo, co D-P (Dermo-Pediatrics).

co do porannego mycia, to są 2 szkoły, niektórym osobom wystarcza przetarcie twarzy micelem lub hydrolatem, inne czują potrzebę umycia się żelem i wodą (np. ja ). musisz sama sprawdzić, po czym czujesz się bardziej komfortowo. prawdopodobnie ze względu na cerę przetłuszczającą się, trądzikową, lepiej będzie myć twarz również rano.

z Lysanelem możesz zacząć najpierw punktowo, bo jest dosyć mocny i nie warto ryzykować podrażnień.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 18:38   #261
zuzka92
Zadomowienie
 
Avatar zuzka92
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 073
GG do zuzka92
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Igo, również jestem za myciem buzi żelem rano

Alternatywo kochana, jak tam domek ?
zuzka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 07:02   #262
iga55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Dziękuję za odpowiedź Jesteście kochane Wczoraj zakupiłam już Lysanel i punktowo nałożyłam, oczywiście troszeczkę szczypało, ale ja lubię czuć jak kosmetyk pracuje Byłam też wczoraj w 5aptekach i w żadnej nie dostałam próbki LPR AntheliosXL fluide Extreme, natomiast dostałam SVR 60B tonujący i dopóki nie znajdę LPR muszą mi wystarczyć To mój pierwszy raz z filtrem na buźce i w dodatku tonującym, więc byłam przygotowana na trudności w nałożeniu i straszne kolory a Tu miła niespodzianka, bo mało tego że jakoś tak bez problemu poszło to nałożenie to i nawet kolorek był niemalże dopasowany a że jednak nie do końca po 10min nałożyłam cieniutką warstewkę mojego fluidu i już się nie wyrobiłam z opruszeniem twarzy skrobią, więc się trochę obawiam jak to wszystko będzie się zachowywało po 3-4 godzinach ale zobaczymy Zamiast żelu miceralnego Rosaliac nabyłam płyn Biodermy bo była fajna promocja 250ml za 18zł mam tylko nadzieję,żę będzie dobry bo jeszcze go nie stosowałam, a po pracy lecę po krem i żel do mycia twarzy z serii Calma, tylko wczoraj się doczytałam że żel jest z wapniem więc mam nadzieję,żę nie wpłynie negatywnie na działanie filtra ani kwasu W tych wszystkich aptekach i sklepie zielarskim w których byłam nie dostałam niestety takich rzeczy jak kwas askorbinowy do serum czy hydrolat oczarowy więc czeka mnie zapoznanie się z mazidłami Dziewczynki mam jeszce pytanie dot. filta, czy jeżeli ten Anthelios XL Fluide Extreme ma podobną konsystencję do SVR Tonujący, czy jest lżejszy?? Bo jeżeli tak to ja dam sobie spokój z lataniem po próbki, których i tak nigdzie nie ma i od razu spróbuję kupić całe opakowanie tego LPR(czy można go też stosować pod oczy bo tego z próbki tonującego SVR nie pociągnęłam pod oczy bo wydawał mi się za ciężki i zaraz byłabym opuchnięta ) i jeszcze jedno czy ten SVR 60B tonujący to jest stabilnym filtrem??Oj ale znowu namotałam i naprodukowałam tych wyznań, ale ja już z natury jestem taka zawsze nie nagadana zuzka92 i Justa79 Jeszcze raz pięknie dziękuję za odpowiedź(za tą pierwszą też)
iga55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 07:10   #263
iga55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

I jeszcze do Alternatywa Mam nadzieję że sie nie będziesz miała mi za złe,że tak się rozgościłam na Twoim wątku Ale bardzo dużo prostych i w bardzo przystępnym języku informacji tu jest zamieszczonych więc dla takiego laika jak ja to skarbnica wiedzy
iga55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-23, 21:10   #264
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

iga, fluid LRP ma zupełnie inną konsystencję niż SVR, fluid jest bardzo rzadki, to taka tłusta woda i wcale się nie lepi. SVR to też są fotostabilne filtry. co do żelu z wapniem, to nie sądzę, aby miał jakiś wpływ na filtry czy kwasy, w końcu żel się zmywa, a nie pozostawia na skórze.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 13:29   #265
La-ra
Rozeznanie
 
Avatar La-ra
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 628
Wyślij wiadomość przez MSN do La-ra
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Witajcie
Jak każdej początkującej czytelniczce tego forum zrobiło mi się tak (dlatego dopisuję się do tego wątku) chociaż napewno mam już większą wiedzę niż jeszcze kilka tygodni temu za co dzięki . No ale do rzeczy: Pracuję nad własnym programem pielęgnacji . Moja cera jest ponoć sucha z tendencją do naczynek, na czole mam sporo zaskórników, które traktuję tonikiem normaderm (kiedyś działał lepiej, teraz mam wrażenie, że sobie nie radzi ) Pomimo zaskórników cera nawet na czole często się łuszczy. Nie mam tendencji do uczuleń. Postanowiłam na pierwszy raz zamówić Diacneal, Diroseal oraz Anthelios SPF 60+ fluid, oprócz tego zastanawiam się nad Lysanelem - tonik, zamiast innego płynu miceralnego. (czy może lepiej coś łagodniejszego?) Czy jako nawilżacza mogę użyć kremu Lipobase ew. Bepanthen? No i czy to wystarczy narazie? No i za bardzo nie wiem z jaką częstotliwością to wszystko stosować.
La-ra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 19:10   #266
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez La-ra Pokaż wiadomość
Witajcie
Jak każdej początkującej czytelniczce tego forum zrobiło mi się tak (dlatego dopisuję się do tego wątku) chociaż napewno mam już większą wiedzę niż jeszcze kilka tygodni temu za co dzięki . No ale do rzeczy: Pracuję nad własnym programem pielęgnacji . Moja cera jest ponoć sucha z tendencją do naczynek, na czole mam sporo zaskórników, które traktuję tonikiem normaderm (kiedyś działał lepiej, teraz mam wrażenie, że sobie nie radzi ) Pomimo zaskórników cera nawet na czole często się łuszczy. Nie mam tendencji do uczuleń. Postanowiłam na pierwszy raz zamówić Diacneal, Diroseal oraz Anthelios SPF 60+ fluid, oprócz tego zastanawiam się nad Lysanelem - tonik, zamiast innego płynu miceralnego. (czy może lepiej coś łagodniejszego?) Czy jako nawilżacza mogę użyć kremu Lipobase ew. Bepanthen? No i czy to wystarczy narazie? No i za bardzo nie wiem z jaką częstotliwością to wszystko stosować.
Wszystko ok, tylko odradzam Diacneal - nie jest on dla cer naczynkowych ze wzgledu na zawartość kwasy glikolowego, z tego samego powody odpada Lysanel. Diroseal jak najbardziej dla Ciebie. Na zaskórniki szukaj preperatów z kwasami BHA/LHA, np. nieśmiertelny Effaclar K.
Filtr i nawilżacza jak najbardziej w porządku, al enie daj sie zwieśc nazwie "fluid" - w przypadku tego Antheliosa jest to kłamstwo, chyba lżejsze sa juz Dermo Pediatrics i Aqua Lait.

I jeszcze jednej rzeczy nie rozumiem - chciałas kupic tonik lysanel jako zastepstwo micela? Przeciez tonik Lysanel to bomba kwasowa, a miceli uzywa sie do zmycia makijazu, nie sa to produkty hmm...synonimiczne, wymienne.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 19:13   #267
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez La-ra Pokaż wiadomość
Moja cera jest ponoć sucha z tendencją do naczynek (...) Postanowiłam na pierwszy raz zamówić Diacneal, Diroseal oraz Anthelios SPF 60+ fluid, oprócz tego zastanawiam się nad Lysanelem - tonik, zamiast innego płynu miceralnego. (czy może lepiej coś łagodniejszego?) (...) No i za bardzo nie wiem z jaką częstotliwością to wszystko stosować.
witaj jeśli masz cerę naczynkową, to odpadają kwasy AHA, czyli Diacneal i tonik Lysanel. spróbować możesz, ale mało który naczynkowiec je toleruje. Diroseal przy naczynkach jak najbardziej zacznij od stosowania np. 2 razy w tyg. nie wiem też, czy będziesz dobrze tolerować fluid LRP, bo zawiera dużo alkoholu, który też często nie służy naczynkom. bez alkholu są filtry Avene i Iwostin Solecrin oraz creme fondante LRP. a co do toniku i micela, to nie mają one funkcji zamiennej (a tak zrozumiałam z Twojego postu) - micel służy do oczyszczania twarzy, a tonik stosujemy po umyciu.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 20:27   #268
La-ra
Rozeznanie
 
Avatar La-ra
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 628
Wyślij wiadomość przez MSN do La-ra
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Justa i L_V dziękuję za rady Z tym lysanelem to się pogubiłam, bo w aptece cefarmu nazywa się on płynem miceralnym, choć oprócz tego również tonikiem . No ale i tak powinnam z niego zrezygnować, wiec tak zrobię.
Jutro postaram się we wszystko zaopatrzyć i zaczynam.
Dzięki za oświecenie
La-ra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 12:22   #269
iga55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

witam wszystkich!! Niestety długo tu nie zaglądałam i nie wiem czy jeszcze ktoś tu zagląda, ale muszę znów zaczerpnąć waszej rady, Kochane Wizażanki Od mojego ostatniego wpisu zaopatrzyłam sie we wszystkie kosmetyki o których pisałam i oczywiście w Lysanel i wyobrażcie sobie że nic mi nie pomógł na moje pryszcze Oczywiście takj jak pisałyście, powoduje ich wysyp i wychodzenie ogromnych białych ropnych i bolących wulkanów ale taki stan trwa u mnie cały czas, a więc już miesiąc WYdałam tyle kasy i nic, zero jakiejkolwiek, choćby najmniejszej poprawy Wreszcie sie wkurzyłam i zrobiłam sobie wymaz i okazało sie ze mam bakterię Propionibacterium acnes, może więc to przez to ten cudowny Lysanel nie działa Mam też antybiogram, ale jak poszłam z nim do pani dermatolog w Sosnowcu to ta powiedziała ze to na nic sie nie przyda i mi przepisała wit.PP i Dawercin, który oczywiście nie wykupiłam, ponieważ przerabiałam go już kilkakrotnie w czasach licealnych i wiem ze kompletnie na mnie nie działa A może wy znacie jakiegoś dobrego dermatologa w Katowicach lub w sąsiednich miastach??? PROSZĘ POMÓŻCIE MI
iga55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 12:37   #270
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

iga, jeśli to bakterie, to pewnie jakiś antybiotyk by się przydał. co do dermatologa, to przejrzyj tę listę:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=95387
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:25.