Pędzle w dłoń - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2009-07-03, 11:22   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Pędzle w dłoń


Pędzle to niezbędnik nie tylko wizażysty, ale również każdej z nas. Dobry pędzel to połowa sukcesu, aby zrobić piękny makijaż. Sprawdź czym się kierować przy wyborze pędzli i jak o nie dbać. czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-04, 08:57   #2
Doris Day
Zadomowienie
 
Avatar Doris Day
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 449
Dot.: Pędzle w dłoń

Najpiękniejsze jest pierwsze zdjęcie ilustrujące artykuł
__________________


22.06.09 - start: zapuszczam i dbam o włosy

Co było, a nie jest,
nie pisze się w rejestr



Doris Day jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 17:32   #3
lucy007
Rozeznanie
 
Avatar lucy007
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 504
Dot.: Pędzle w dłoń

Dziękuję bardzo za ten artykuł. Ostatnio na forum pytałam właśnie Dziewczyn, do czego służą poszczególne pędzle, bo w sklepach dostawałam oczopląsu. Podały mi wtedy link do jakiejś strony.
Ale dobrze jest mieć potrzebną wiedzę w jednym miejscu, czyli na Wizażu
lucy007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 11:18   #4
oo0paulinka0oo
Raczkowanie
 
Avatar oo0paulinka0oo
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 297
Dot.: Pędzle w dłoń

Dziękuję za ten artykuł, zależało mi na takim
oo0paulinka0oo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 16:54   #5
funk you
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 128
Dot.: Pędzle w dłoń

Świetne są te pędzelki do eyeliner'a.
__________________
'... pośród materialistów uzależnionych od zysków, ja zbierałem hajs na najlepsze Najki'
funk you jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 18:26   #6
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pędzle w dłoń

rzetelny artykuł, bardzo przystępny. A te wszystkie pędzle...
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 20:36   #7
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Pędzle w dłoń

Świetny artykuł, bardzo przydatny, dziękuję
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-11, 10:13   #8
Monifash34
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 235
Dot.: Pędzle w dłoń

Dziękuję za ten artykuł.W przystępny sposób podano informację do czego są przeznaczone poszczególne pędzle
__________________
Monika
Monifash34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-11, 15:47   #9
gajagna
Przyczajenie
 
Avatar gajagna
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1
GG do gajagna
Thumbs up Dot.: Pędzle w dłoń

pbardzo przydatny artykuł wielki respekt
gajagna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 17:39   #10
Destiny007
Przyczajenie
 
Avatar Destiny007
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: województwo śląskie
Wiadomości: 26
GG do Destiny007
Thumbs up Dot.: Pędzle w dłoń

Racja pędzle to połowa sukcesu jeśli chodzi wykonywanie makijażu. Sama niedawno zainwestowałam w zestaw pędzli dobrej marki i jestem bardzo usatysfakcjonowana z tego zakupu.
__________________
Angelina
Destiny007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 19:08   #11
Kunajul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Pędzle w dłoń

Świetny artykuł !
Kunajul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-09, 08:19   #12
Marta_kzy
Przyczajenie
 
Avatar Marta_kzy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11
Dot.: Pędzle w dłoń

Jakiej firmy wybrać pędzle? Widziałam na allegro duzo różnych zestawów tylko nie mogę sie zdecydować. Cena właściwie nie gra roli. Mają być profesjonalne i długo służyc.
bede wdzięczna za rady.
Pozdrawiam
Marta_kzy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 23:40   #13
szwagierowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 13
Dot.: Pędzle w dłoń

Mam swira na tym punkcie moglabym kupic je wszytkie--hmmmm))
szwagierowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 17:50   #14
canabis
Raczkowanie
 
Avatar canabis
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 49
GG do canabis
Dot.: Pędzle w dłoń

Ja aktualnie jestem właśnie dwa dni przed zakupieniem zestwu na allegro wybrałam taki z pędzlami z włosia syntetycznego, oraz naturalnego - sobol i wiewiórka. Moim zdaniem to najlepsza inwestycja w dobrze wykonany makijaż. Z czasem może zdecyduję się na jeszcze droższy komplet. Myślę też, że pędzle w sephorze są genialnej jakości, niestety chwilowo nie na moją kieszeń
canabis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 19:20   #15
chabrowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: prawie środkowa Polska :)
Wiadomości: 2
Unhappy Dot.: Pędzle w dłoń

Radziłabym dobrze przejrzeć oferty pędzelków na Allegro. Poszperajcie na eBay i zobaczycie skąd one są
Sama mam jedne w domu, i wcale nie wydaje mi się że to jest wiewiórka itd.
Lepiej zaopatrzyć się w pędzelki Mac niż jakieś XYZ
chabrowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 14:25   #16
Icaria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Thorn
Wiadomości: 15
Dot.: Pędzle w dłoń

A propos pędzli- dobrze żeby np. miotełka (w artykule pędzel nr.5) była wykonana z włosia sztucznego- np. nylon, które jest odpowiednio sztywne i przez to omiatanie twarzy z pyłku jest precyzyjne. Miotełke z miękkiego, naturalnego włosia lepiej używać do miękkich przejść z różu w puder a nie do czyszczenia- bo drobiny cienia zostają i makijaż jest brudny.
Zestawy na Allegro są dobre na początek i i do wykonywania make-up amatorsko, na pewno nie do pracy profesjonalnej- Zaznaczam, bo ja tak wpadłam i było mi wstyd, gdy pędzle były za miękkie.
Zgadzam się w zupełności z chabrową, co do marki pędzli. Tu co prawda nie potrzebujemy zestawu Diora czy jakiejś innej super duper firmy, ale dokładnie co chabrowa napisała a ja dopowiem- pędzle marki XYZ, to zbyt duże ryzyko na niemały wydatek. Jeżeli mogę polecić coś dla wizażysty to pędzle Kozłowskiego- Używam, jestem zadowolona, polecam i dobrze się na nich pracuje. Ponadto uważam, że warto jest zacisnąć zęby, pasa, tudzież poślady i zamiast 160 zł na allegro (bo po tyle w miarę przyzwoite zestawy tam) jest przyoszczędzić i za 100 zł więcej kupić coś niezawodnego.

Pozdrawiam gorąco!!
__________________
Niedawno w nadbiebrzańskich lasach widziano Stalina...

Edytowane przez Icaria
Czas edycji: 2009-11-25 o 14:27
Icaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 17:43   #17
Madlen19
Przyczajenie
 
Avatar Madlen19
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Thumbs up Dot.: Pędzle w dłoń

Ja dostałam w prezencie kilka pedzli z firmy "Oriflame"
i musze przyznac ze sa swietne.: gorąco polelam chociaż nie łatwo je dostac...
Madlen19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 10:07   #18
matait
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: włochy
Wiadomości: 7
Dot.: Pędzle w dłoń

A czy mogłybyście doradzić jakich pędzelków używać w domowych warunkach,jaki ich zestaw jest takim absolutnym minimum jakie powinno się posiadać.Maluje się od kilku lat,ale od trzech lat jestem mamą i już nie wystarcza mi odrobina podkładu i tusz na rzęsy.Dwoje moich kochanych maluchów Bartoszek i Alicja zmieniło trochę moją cerę,pojawiły się cienie pod oczami ze zmęczenia i bladość z niewyspania.Mam też prośbę,w sierpniu wybieramy się na wesele,zastanawiam się nad makijażem,dodam że mam piwne oczy,włosy w odcieniu ciemnego brązu z czerwoną poświatą,z grzywką do brwi,zastanawiam się co by mi pasowało i co zrobić by makijaż nie spłynął z gorąca.Dziękuje.
matait jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 12:28   #19
lucy007
Rozeznanie
 
Avatar lucy007
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 504
Dot.: Pędzle w dłoń

Mam nadzieję, że podanie linka do innej strony to nie przestępstwo
Ja nie mam za wiele doświadczenia, też dopiero się uczę sztuki makijażu i bardzo pomógł mi ten artykuł : http://www.zeberka.pl/art.php?id=464

A poza tym na Wizażu są dwa wątki poświęcone pędzlom, przejrzenie ich też może się przydać
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=263948
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=90294
tym bardziej, że siedzą tam dziewczyny już zaprawione w bojach
Powodzenia
lucy007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-14, 12:52   #20
inezkaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Pędzle w dłoń

Jak wiadomo - pędzle do makijażu to niezbędnik w perfekcyjnym wykonaniu... Kobiety które chcą mieć wspaniały makijaż - warto by zainwestowały w "PĘDZLE DO MAKIJAŻU"
W swojej pracy, wizażystki - wykorzystują pędzle do makijażu niemalże codziennie. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie tylko osoby pracujące w zawodzie mogą z powodzeniem używać pędzli wykonując makijaż w domu - przed lustrem – i że wykorzystanie takich „narzędzi” może przynieść dużo lepsze efekty niż nakładanie kosmetyków zwykłymi patyczkami, aplikatorami, bądź gąbeczkami, które standardowo dołączane są do opakowań... Hmm - Dlaczego to piszę? - ponieważ przekonałam się i Ja - dlatego chciałabym namówić was dziewczyny do kupna pędzli - gdyż te osoby które ich nie mają - od razu będą zdziwione - po zakupie pędzli - jak można zrobić rewelacyjny makijaż tymi narzędziami... Mogę wam polecić wspaniałą i godną polecenia firmę „Maestro”. Zakresem działalności spółki „Maestro” sc jest produkcja pędzli przeznaczonych do przemysłu kosmetycznego: pędzli artystycznych, pędzli do zdobienia , pędzli dentystycznych oraz pędzli do zastosowania w wielu innych dziedzinach... Więc jak sami widzicie w swojej ofercie posiadają bogatą gamę pędzli. Zajmują się tylko i wyłącznie nimi... Mają dobrą jakość produktu. Do wyrobu pędzli firmy „Maestro” wykorzystywane są wyłącznie urządzenia i materiały najwyższej światowej jakości, co w połączeniu z długoletnim doświadczeniem - gwarantują Klientom zadowolenie z produktu. Firma ta zajmuje się pędzlami które są wykonane z naturalnego włosia jak i również z syntetycznego... są najwyższej jakości! Włosy są miękkie - przez co nie powodują podrażnień. Elastyczne i gładkie - co umożliwiają precyzyjne rozprowadzenie kosmetyków. Nie wypada z nich włosie - co jest to bardzo ważne. Kształt rączek - jest wykonany tak aby klient czerpał przyjemność z ich użytkowania - co jak wiadomo jest to też bardzo ważne. Pędzle są naprawdę dobrej jakości - moje znajome je zakupiły i są naprawdę godne polecenia!!! Można wykonać nimi szybko i precyzyjnie ładny makijaż, efekt jest super!!! Plus za eleganckie etui i staranność wykonania pędzli. Super zakup do prywatnego, domowego użytku. Więc z czystym sumieniem wam je polecam! Dla zainteresowanych podam linka:

Edytowane przez Estella
Czas edycji: 2011-01-20 o 14:13
inezkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 17:45   #21
gabrielcia
Raczkowanie
 
Avatar gabrielcia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 83
Dot.: Pędzle w dłoń

http://www.***********/porada/4523,j...le_do_makijazu
gabrielcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 13:27   #22
master1407
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Thumbs up Dot.: Pędzle w dłoń

pedzle-kozlowski.pl serdecznie polecam jesli chodzi o pedzle od dawna ich uzywam i są super czasami daja tez fajne porady na faceebook.com/pedzle

nie sadziłam ze pedzle są tak wazne w makijażu dopóki nie zaczęłam ich używać dzieki namowie kolezanki. To duże ułatwienie i niezła oszczędność jeśli chodzi o żużycie kosmetyków.
master1407 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 03:29   #23
blekitnajona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2
Dot.: Pędzle w dłoń

To ja może o firmach powiem.
Mam dużą słabość do pędzli do makijażu i mocno muszę się powstrzymywać przed kupieniem, okazów które raz po raz wpadają mi w oko. Dlaczego? Ponieważ dobry pędzel jest narzędziem, które wprowadzi każdy makijaż w nowy wymiar.

Osobiście uważam, że lepiej inwestować w dobre, droższe pędzle, niż w drogie kosmetyki kolorowe. Pędzel dobrej jakości przeżyje wiele lat, daje więcej kontroli w aplikacji makijażu, sprawia że wszystko jest w zamierzonym miejscu, a nie obok niego.

A gdy już zainwestujemy w pędzle nie można zapomnieć o tym, by dbać o nie tak aby nie stały się wylęgarnią bakterii i pasożytów. Osobiście czyszczę pędzel po każdym użyciu środkiem bakteriobójczym (choć tak naprawdę mydło i woda sprawdzają się równie dobrze), a raz w tygodniu kąpię ich włosie szamponem, którego sama używam na co dzień. Wiem, że sporo osób nanosi na pędzle odżywki do włosów, doświadczenie mnie nauczyło, że odżywki co prawda dodają lśnienia włosiu pędzla, ale jednocześnie je natłuszczają, a to sprawia, że produkt czy to puder, czy cień, czy róż, nie przyczepiają się tak jak powinny.

Po głębokim czyszczeniu powinno się położyć do wyschnięcia, nie próbujcie suszyć ich w pozycji stojącej, gdyż większość z rączek pędzli zrobiona jest z drewna i w pozycji stojącej woda spływa w rączkę, rozszczepiając i rozpulchniając drewno.

Jest jeszcze jedna rzecz o której niewiele osób wie, a która nie tylko przedłuża życie pędzli o całe lata, ale i sprawia że każdy włos jest dokładnie tam gdzie w dniu zakupu – the brush guard (zdęjcie 2). Są to różnych rozmiarów siateczkowe rękawy do indywidualnego przechowywania pędzli.

Pierwszą firmą która zaczęła produkować te produkt jest właśnie www.brushguard.com firma ta oferuje osłonki różnych rozmiarów, nie są drogie $5,50 czyli jakieś 15 złotych za 4-10 sztuk w zależności od ich rozmiaru. Jednak na ebay można kupić kilkanaście nieoryginalnych, lecz równie dobrych rękawków za niższą cenę. Wielkim atutem jest siateczkowa forma materiału z którego wykonane są osłonki, sprawia to, że pędzel można włożyć w nią od razu po wypraniu, bez obawy o odgniecenie czy złamanie włosia. Pędzle w siateczkowym kokonie schną bardzo szybko i nie musicie się martwić o to, że zaczną trącić wilgocią.

W mojej kolekcji znajduje się kilka drogich pędzli od: Tom Ford ich cena w zależności od tego do czego służą, waha się od około 200zł za pędzelek do ust, i 250-300zł za pędzle do powiek, po około 400zł za duże pędzle do twarzy. Pędzle te zachwycają urodą, ale nie są warte swojej ceny, która jest wyższa o ponad 100% od większości pędzli z średniej półki cenowej które posiadam Rae Morris, MAC, Chanel, czy Bobbi Brown.

Również bardzo drogie, tak drogie, że ocierają się o rabunek i nie mam ich w swojej kolekcji są pędzle od SUQQU (pędzel do różu kosztuje .450zl, a do pudru 850zł), jednak ich miękkość jest nieporównywalna do innych pędzli, i jeśli kogoś na nie stać to polecam tą inwestycję, przy nich nawet te od Rea Morris i Toma Forda wydają się twarde. Najtańsze w kolekcji to te robione przez Pana Pędzelka.

Najbardziej znanym kreatorem pędzli jest Shu Uemura i faktycznie jego pędzle wysokiej jakości, które po latach używania wyglądają dokładnie tak samo jak w dniu zakupu.

Najbardziej wygórowana cena w stosunku do jakości to moim zdaniem Chanel , pędzle te są dobre, lecz do świetności im daleko, ich włosy są dość grube, średnio wycieniowane, dużo twardsze niż to od Toma Forda, MAC, NARS, czy Rae Morris.

Najgorsza jakość, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę ich cenę to pędzle Giorgio Armani, włosie jest dobre, miękkie, ładnie wystrzyżone, ale zrobiona z plastiku rączka woła o pomstę do nieba, zaledwie po kilku tygodniach skuwka odkleiła się od rączki, nie wspominając nawet o tym, że z samej rączki lakier zaczął się paskudnie odrapywać.

Najwięcej włosia tracą duże pędzle MAC i Screen Face. Screen Face mimo że są firmą dla profesjonalistów, mają jeszcze jedną wadę, używam ich od minimum 8 lat a nadal przy myciu zmywa się z ich włosia czarna farba.

Najstarszy pędzel w mojej kolekcji to mający ponad 20 lat Make-Up For Ever, jest to nadal jeden z moich ulubionych pędzelków, mimo sędziwego wieku jest w pięknej kondycji i nigdy nie zauważyłam by usypał się z niego nawet jeden włos.

W kolekcji mam też kilka sztuk Bobbi Brown, to dobre pędzle, ze starszych potrafi odrapać się lakier pokrywający rączkę, lecz co ważne nie linieją.

O Doirze, czy Lancome raczej nie ma sensu wspominać. Płaci się tu tak jak w przypadku Chanel za markę i związane z nią koszty, a nie za jakość, pędzle te są nieprzemyślane pod względem cieniowania i zastosowania. Gorąco nie polecam.
blekitnajona jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:30.