sam puder zamiast podkladu - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-28, 17:53   #31
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 308
Dot.: sam puder zamiast podkladu

ostatnio pierwszy raz w zyciu dostalam uczulenia na twarzy...clinique wiem ze nie uczula,ale czy smashbox??? chcialabym wlasnie zainwestowac w cos lepszego na twarz...wkoncu jest jedna..dzieki za nowe produkciki

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

a clinique to ten??? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ed-powder.html

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

mam...to ten http://torebka.kafeteria.pl/katalog....=view&id=15707
chyba sie na niego skusze
jolkas1paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 14:41   #32
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: sam puder zamiast podkladu

Temat stary, ale muszę odświeżyćOd lat nie używam fluidu, sporadycznie kupuję próbki.Ostatnio kupiłam buteleczkę i nie mogę jej zmęczyć..kilka razy użyje i wracam do samego pudru. Od kilku lat jest to Max Factor Creme Puff(transparentny).W między czasie używałam pudru ryżowego Paese. Jako że mi się prawie kończy pomyślałam o wypróbowaniu sypkiego pudru Dermablend Vichy. Jest to puder utrwalający, więc pomyślałam czy ma to sens(co tu utrwalać na gołej skórze?). Lubię Paese, nie bieli mnie-ale średnio z tym matowieniem u niegoCzy któraś z Was stosowała Dermablend na twarz bez fluidu(tylko krem, ew. baza wygładzająca). Czy może mnie wysuszyć za bardzo?Widziałam że ktoś sprzedaje "odsypki" tego pudru, dobre na testy ale nie wiem czy oryginalne.....
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 17:12   #33
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: sam puder zamiast podkladu

Ja także nie używam już od 3 lat podkładów, w żadnej formie, także minerałów, kremów BB ani tonujących. Moja cera źle reaguje na kolorowe tlenki, powiększają one jej przetłuszczanie, zdają się w jakiś sposób pogarszać jej kondycję.

Podzielam zdanie takich profesjonalnych makijażystów jak Lisa Eldridge, która twierdzi, że jak się ma 20% brzydkiej cery, a 80% ładnej, to nie ma sensu używać podkładu na całość, skoro można zakryć tylko tę brzydką mniejszość, bo naturalna zdrowa cera wygląda lepiej niż przykryta podkładem.

Ogólnie mam cerę o jednolitym kolorycie, a jak coś się pojawia, to używam tylko korektora. I oczywiście pudru z racji przetłuszczającej się skóry. Transparentne, ale całkiem białe pudry niestety brzydko na mnie wyglądają, nie są całkiem niewidoczne, więc wybieram pudry sypkie bardzo lekko barwione. Używam albo gotowców np Rimmel Match Perfection, Manhattann Soft Matt, także tzw fixerów np Make Up Factory. Co jakiś czas robię też własne mieszanki ze skrobi kukurydzianej, krzemionki, glinki i dodatków, dla dodania koloru i zniwelowania białośći wsypuję trochę gotowego, beżowego pudru z ww wymienionych.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-05-01 o 15:56
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-01, 13:37   #34
dagsonik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 65
Dot.: sam puder zamiast podkladu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja także nie używam już od 3 lat podkładów, w żadnej formie, także minerałów, kremów BB ani tonujących. Moja cera źle reaguje na kolorowe tlenki, powiększają one jej przetłuszczanie, zdają się w jakiś sposób pogarszać jej kondycję.

Podzielam zdanie takich profesjonalnych makijażystów jak Lisa Eldridge, która twierdzi, że jak się ma 20% brzydkiej cery, a 80% ładnej, to nie ma sensu używać podkładu na całość, skoro można zakryć tylko tę brzydką mniejszość, bo naturalna zdrowa cera wygląda lepiej niż przykryta podkładem.

Ogólnie mam cerę o jednolitym kolorycie, a jak coś się pojawia, to używam tylko korektora. I oczywiście pudru z racji przetłuszczającej się skóry. Transparentne, ale całkiem białe pudry niestety brzydko na mnie wyglądają, nie są całkiem niewidoczne, więc wybieram pudry sypkie bardzo lekko barwione. Używam albo gotowców np Rimmel Match Perfection, Manhattann Soft Matt, także tzw fixerów np Make Up Factory. Co jakiś czas robię też własne mieszanki ze skrobi kukurydzianej, krzemionki, glinki i dodatków, dla dodania koloru i zniwelowania białośći wsypuję trochę gotowego, beżowego pudru z ww wymienionych.
w sumie to ma sens, zeby klasc podklad tylko tam gdzie mamy jakies plamki czy nierowny koloryt. ale u mnie potem robia sie na twarzy plamy albo inaczej- widac ze czesc twarzy jest umalowana a czesc nie, jakos nie umiem tego ogarnac
dagsonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-04, 13:46   #35
karinkaka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 118
Dot.: sam puder zamiast podkladu

ja niestety musze miec chociaz jakis lekki podklad np bb czy cc
karinkaka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-14, 09:33   #36
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: sam puder zamiast podkladu

Ja tez nie mam idealnej cery, powiedzialabym nawet ze jest mocno nie idealna ale uzywam tylko pudru Clinique almost i tak caly rok
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 13:41   #37
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: sam puder zamiast podkladu

Ja używam korektora na wypryski i sińce pod oczami, kiedy mam z tym problem. Poza tym tylko puder. Do tej pory był to mój ukochany prasowaniec z Manhattanu, ale ostatnio szukam czegoś lżejszego, kupiłam już puder prasowany z Bourjois i będę wypróbowywać

Podkładu używam tylko gdy mam większe wyjścia, bo rzeczywiście na dłuższą metę im mniej mam makijażu na twarzy, tym ta twarz wygląda i czuje się lepiej.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-24, 18:52   #38
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 253
Dot.: sam puder zamiast podkladu

Podkładu tak na co dzień nie używam już od dawna, ale nie mam jakichś szczególnych problemów z cerą, może trochę plam pigmentacyjnych. Używam rozświetlającego pudru z Wibo (oby go tylko nie wycofali), a pod niego parę kropel różowej bazy pod makijaż od Bielendy, która poprawia koloryt i nadaje cerze lekki połysk i zdrowy koloryt. Podkład tylko na "wielkie" wyjścia - komunie, wesela itp.
Agnieszka_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-24 19:52:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:45.