Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-25, 10:27   #121
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
hmm.... ja po zabiegu miałam delikatnie czerwoną skórę, wyglądałam, jakbym przesadział z opalaniem.... ale każda skóra jest inna....
życzę Ci, żebyś była zadowolona z zabiegu....
Dziękuję bardzo Goniu! Chciałam Ci także podziękować za umieszczenie Twoej historii na wizażu! Dzięki temu byłam bardziej uważna i ostrożna przed i w trakcie swojego zabiegu...dziękuję raz jeszcze Mam nadzieję, że będzie dobrze...wczoraj wieczorem skóra troszkę się zaczerwieniła, dzisiaj jest już delikatnie brązowa, jakbym była nieźle całkiem opalona. Jest też sucha i ściągnięta, w okolicach kącików ust jest najbardziej sucha i tam zapewne jutro już zacznie się łuszczyć...
O dziwo NIC mnie nie boli, mogę normalnie rozmawiać i grymasy twarzy nie sprawiają mi bólu...szczerze mówiąc, to wręcz nie pamiętam o tym, że jakikolwiek peeling miałam...(oprócz tych momentów gdy zerkam w lustro, hehe)
Kurcze, mam nadzieję, że mimo takiego delikatnego efektu, po złuszczeniu znikną mi blizny i przebarwienia...
pozdrawiam
__________________
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 16:04   #122
Veneno
Raczkowanie
 
Avatar Veneno
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 241
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Silent Witch - z tego co piszesz wszystko przebiega jak najbardziej super. Będzie oki.
Veneno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 14:47   #123
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Veneno Pokaż wiadomość
Silent Witch - z tego co piszesz wszystko przebiega jak najbardziej super. Będzie oki.
Dzięki Veneno Mam nadzieję, że tak właśnie będzie
U mnie trzeci dzień po TCA- jestem brązowo-pomarańczowa Szczególnie widoczne jest to w miejscach, gdzie miałam nałożoną drugą warstwę kwasu- czoło i policzki. Skóra jest napięta i zaczęła już się łuszczyć w okolicach ust Oprócz uczucia ściągnięcia brak jakichkolwiek negatywnych odczuć. Jestem dobrej myśli
pozdrawiam
__________________
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 00:26   #124
Veneno
Raczkowanie
 
Avatar Veneno
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 241
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Do czwartku bedzie po wszystkim.
Veneno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 00:37   #125
DevilInside
Raczkowanie
 
Avatar DevilInside
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 286
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez yuki23 Pokaż wiadomość
Przebarwienia, szczególnie pod nosem, zmarszczki pod oczami od śmiechu, rozszerzone pory...
Kwas mlekowy na przebarwienia to kiepski wybór
Pozostałe wskazania ok

yuki jakiej firmy masz kwasy, jakie stęzenie i pH ?? od tego uzalezniona jest ilość i czestotliwość zabiegów.

Cytat:
Napisane przez Silent Witch Pokaż wiadomość
U mnie trzeci dzień po TCA- jestem brązowo-pomarańczowa Szczególnie widoczne jest to w miejscach, gdzie miałam nałożoną drugą warstwę kwasu- czoło i policzki. Skóra jest napięta i zaczęła już się łuszczyć w okolicach ust Oprócz uczucia ściągnięcia brak jakichkolwiek negatywnych odczuć. Jestem dobrej myśli
pozdrawiam
Wszytskoz opisu wydaje się być ok. Teraz zalezy ile warst nałozono i na jaką głębokość w skórze zadziałał TCA - jeśli zabieg był wykonany dokładnie to łuszczenie może potrwać nawet do 7-10 dni, u mnie po 5 dniach było już dobrze a po 8 miałam już z głowy. Ja miałam wykonany Velvet peel - kombo glikolowy + TCA - efekt super.

Edytowane przez DevilInside
Czas edycji: 2009-01-28 o 00:42
DevilInside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 02:17   #126
Surmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 86
GG do Surmina
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Witajcie dziewczyny

Nie śpię, bo zupełnie nie wiem, jak mam to zrobić? Wysmarowana grubo Alantanem nie wiem, jak mam obchodzić się z poduszką
Ale do meritum - TCA, 25% - średniogłęboki + 15% na dekold. Nie jest to mój "pierwszy raz" z TCA, jednakże pierwszy raz w Łodzi.
Wnioski - każdy lekarz ma inną technikę nakładania tego "wypalacza". Dziś myślałam, że umrę z bólu, lekarz tak mnie "obsmarował", iż traciłam oddech.
Poza tym - wcześniej zrobiłam się brązowa już po kilku godzinach, dziś wciąż mam opuchnietą, lekko czerwoną twarz, zresztą same wiecie, jak "wyjściowo" się wówczas wygląda. Trochę się martwię, iż ten brąz a la stara indianka wciąż się u mnie nie pojawia! Co więcej na czwartek( następny) mam zaplanowane spotkanie z moim ukochanym, boję się czy aby na pewno zacznę wyglądać normalnie.
Lekarz poinformował mnie, iż szyjka i deklod będą się łuszczyć wolniej. Dziewczyny macie doświadczenia z TCA związane właśnie z tymi obszarami ciała?
Kolejna rzecz, która mnie irytuje - to fakt, iż wciąż czuję lekki ból, nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu? Czy to jakaś niepokojąca wskazówka?
Surmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 13:53   #127
bziczek70
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 39
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Ojoj…
Myślałam że to ma pomóc ?? ja chciałam tez sobie zrobić taki peeling, bo co tu dużo mówić…Mam 38 lat i moja skóra już dawno przestała wygladać na młodą. Fakt mam dobre geny, ale to za mało..Moim największym problemem są rozszerzone pory, na prawde je widc1Stosowałam cliniQue zwężający pory ale nie widze efektów, peelingi enzymatyczne też stosuję, ale to też na wiele się nie zdało. Napiszcie mi proszę czy taki peeling boli i czy w moim przypadku to dobry pomysł??
bziczek70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 14:31   #128
Surmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 86
GG do Surmina
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Niestety muszę Cię zmartwić, peeling TCA boli, wręcz diabelsko boli, gdy mamy stężenie 25%. W przypadku 15 % da się wytrzymać.
Oczywiście mówię tu o swoich wrażeniach, ale z tego co czytam, to wszystkie dziewczyny, ktore mają zaaplikowane 25% stężenie TCA narzekają na ten okropny ból.
Co do rozszerzonych por - tak, TCA zmniejszy ich widoczność, pewnie nie znikną tak zupelnie, ale na pewno nie bąda tak widoczne. Co więcej, skóra po (bynajamniej mam doświadczenia ze stężeniem 25 %) wygląda naprawdę pięknie - u mnie nie było widać żadnych przebarwień, skóra była napięta, rozjaśniona, jeśli masz jakies drobne zmarszczki, to one też ulegną spłyceniu.
Te wszystkie plusy, spowodowały, iż zafundowałam sobie ten peeling kolejny raz, mimo tego, iż ból, tak jakby pieczono Cię na gorącym tłuszczu. Ja na pewno będe polecać, o ile masz zaufanego lekarza. A i jeszcze jedno - przez te kilka dni, wygląda się paskudnie, dopóki nie zaczniesz się łuszczyć i nie ujrzysz "nowego" młodziutkiego naskórka.

Edytowane przez Surmina
Czas edycji: 2009-01-28 o 14:32
Surmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 15:24   #129
GochaStg21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 12
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Hejka!! Mam pytanko, dziś miałam TCA peeling stężenie 25 tylko oczywiście nie spytałam lekarki czy już dziś powinnam zacząć nawilżać twarz...:/ Może macie pojęcie??.. Będę wdzięczna za odpowiedź
GochaStg21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 15:56   #130
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez GochaStg21 Pokaż wiadomość
Hejka!! Mam pytanko, dziś miałam TCA peeling stężenie 25 tylko oczywiście nie spytałam lekarki czy już dziś powinnam zacząć nawilżać twarz...:/ Może macie pojęcie??.. Będę wdzięczna za odpowiedź
Ja w dzień zabiegu maiłam posmarowaną przez lekarkę twarz jakś mascią czy kremem i nie miałam myć twarzy przez 1-2 dni, nawilżać miałam od następnego dnia....
Kup sobie np. zwykłą białą wazelinę lub Alantan .
Ja używałąm Cicaplast LRP

A tak w ogóle to przeczytaj ten watek, na pewno Ci to rozjaśni sytuację
Trzymaj się dzielnie
__________________
21 lat z WIZAŻEM





Edytowane przez Gonia
Czas edycji: 2009-01-28 o 15:57
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 16:33   #131
GochaStg21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 12
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Dziex za odpowiedź To dziś jeszcze sie nie smaruje, w takim razie może jutro.. Lekarka poleciła mi krem intensywnie nawilżający Iwostin z filtrem 15, ale z nią to jest tak, że kiedy nie spytam to ona nie powie XD
GochaStg21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 16:35   #132
GochaStg21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 12
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Aaa i do przemywania twarzy Cetaphil.. No nic, zobaczymy jak to będzie;] Pozdrowionka!!
GochaStg21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 16:56   #133
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez GochaStg21 Pokaż wiadomość
Aaa i do przemywania twarzy Cetaphil.. No nic, zobaczymy jak to będzie;] Pozdrowionka!!
polecam tańszy i wg mnie lepszy Physiogel
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 17:22   #134
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez bziczek70 Pokaż wiadomość
Ojoj…
Myślałam że to ma pomóc ?? ja chciałam tez sobie zrobić taki peeling, bo co tu dużo mówić…Mam 38 lat i moja skóra już dawno przestała wygladać na młodą. Fakt mam dobre geny, ale to za mało..Moim największym problemem są rozszerzone pory, na prawde je widc1Stosowałam cliniQue zwężający pory ale nie widze efektów, peelingi enzymatyczne też stosuję, ale to też na wiele się nie zdało. Napiszcie mi proszę czy taki peeling boli i czy w moim przypadku to dobry pomysł??
Bziczek, na takie sprawy to przede wszystkim kwas salicylowy; jako jedyny rozpuszcza tłuszcze, a więc łój z porów i pięknie złuszcza. Na dobrym podłożu nie powoduje podraznień. Poczytaj o BHA tutaj lub na LU. Pozdrawiam.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 21:06   #135
Veneno
Raczkowanie
 
Avatar Veneno
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 241
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Bziczek - rzecz wrażliwości - ja mam 35% tca i nie boli mnie. Piecze trochę, ale to są sekundy, więc jest oki.
Veneno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 10:31   #136
GochaStg21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 12
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Witam Dziś drugi dzień.. Jest spoko, tylko pokazało mi się kilka małych białych krostek ale to chyba nic takiego, czym możnaby się przejmować.. A jeśli ktoś chciałby wiedzieć, to mój peeling (TCA 25%) szczypał to fakt, ale dało sie wytrzymać Ale czego się nie robi dla urody
GochaStg21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 21:33   #137
Surmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 86
GG do Surmina
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Zaczynam wątpić czy ja na pewno miałam tylko 25% TCA, dziś 3 dzien, a ja wyglądam, jak potwór, twarz mam tak opuchniętą, iż praktycznie w ogóle nie widać mi oczu. Uwierzcie, to nie mój pierwszy TCA, ale nie wiem czy nie ostatni. Męczę się straszliwie, skóra jest ohydna, teraz zaczyna być już tak naciagnięta, iż praktycznie żadnego grymasu twarzy nie jestem w stanie "wykonać". I ta opuchlizna, oczywiście mam pesmistyczne wizje, iż coś jest nie tak, gdyż poprzednim razem, owszem byłam brązowa, ale nie spuchnięta. Dziś zobaczyła mnie moja mama, załamała się. Komentarz był "Jak mogłas sobie coś takiego zrobić?". Ech, mam chwile zwątpienia Niech już ta skóra mi zejdzie, bo nie jestem w stanie ani patrzec na siebie, ani wytrzymac tego uczucia ściągnięcia.
Dziewczyny czy Wy też byłyście/jesteście spuchnięte? Ja nie mogę się nadziwić, jak czytam, iż piszecie, iż wyglądacie normalnie! Mój ukochany chciał mnie odwieźć do szpitala. Nie wierzy, iż tak "zmasakrował" mi twarz lekarz
Myślę, że to był mój ostatni TCA w życiu Jestem podłamana
Surmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 21:52   #138
angeliquew
Przyczajenie
 
Avatar angeliquew
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 17
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Surmino, a moze poszłabyś do lekarza? Poczytaj to, co napisała w tym watku Gonia!!!! Ona miała uczulenie na TCA i tez spuchła!!! Nie jestem specjalistka w tej dziedzinie, Tca miałam tylko raz ( mozesz poczytac powyzej jak jak to przechodziłam i co przezywałam ale ja nie spuchłam i nie miełem takich objawów jakie Ty opisujesz!!! I z tego co przeczytałam, zadna z dziewczyn które tu sie wypowiadały tez nie!!!! Oprócz Goni!!!!
A czy smarujesz się Alantanem? Mi super pomagał na to sciagniecie! A Cicaplast nie!
I dowiedz sie koniecznie, czy to nie jakies uczulenie czy reakcja alergiczna czy jakis inny czort!

Edytowane przez angeliquew
Czas edycji: 2009-01-29 o 23:54
angeliquew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 22:00   #139
angeliquew
Przyczajenie
 
Avatar angeliquew
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 17
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Bziczek70, ja tez chciałam zwezic sobie pory, na tym mi najbardziej zalezało, ale efekt nie jest spektakularny, niestety((( Miałam ten zabieg tylko raz, 3 tyg. temu, moze po nastepnym.... tylko nie wiem czy go zrobie Nie moge sie zdecydowac i zadzwonic do lekarza umówic sie na nastepna wizytę...

Edytowane przez angeliquew
Czas edycji: 2009-01-29 o 23:54
angeliquew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 14:32   #140
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Surmina Pokaż wiadomość
Zaczynam wątpić czy ja na pewno miałam tylko 25% TCA, dziś 3 dzien, a ja wyglądam, jak potwór, twarz mam tak opuchniętą, iż praktycznie w ogóle nie widać mi oczu. Uwierzcie, to nie mój pierwszy TCA, ale nie wiem czy nie ostatni. Męczę się straszliwie, skóra jest ohydna, teraz zaczyna być już tak naciagnięta, iż praktycznie żadnego grymasu twarzy nie jestem w stanie "wykonać". I ta opuchlizna, oczywiście mam pesmistyczne wizje, iż coś jest nie tak, gdyż poprzednim razem, owszem byłam brązowa, ale nie spuchnięta. Dziś zobaczyła mnie moja mama, załamała się. Komentarz był "Jak mogłas sobie coś takiego zrobić?". Ech, mam chwile zwątpienia Niech już ta skóra mi zejdzie, bo nie jestem w stanie ani patrzec na siebie, ani wytrzymac tego uczucia ściągnięcia.
Dziewczyny czy Wy też byłyście/jesteście spuchnięte? Ja nie mogę się nadziwić, jak czytam, iż piszecie, iż wyglądacie normalnie! Mój ukochany chciał mnie odwieźć do szpitala. Nie wierzy, iż tak "zmasakrował" mi twarz lekarz
Myślę, że to był mój ostatni TCA w życiu Jestem podłamana
Nie chce Cie straszyc, ale masz chyba to, co ja - czyli uczulenie na TCA, idź koniecznie do lekarza, musisz dostać antybiotyk..... i przeczytaj moja historię
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 15:28   #141
Surmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 86
GG do Surmina
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Dziś jest jeszcze gorzej - częściowo zrolowała mi się skóra, a pod spodem - niestety, nie biały naskórek, ale wręcz czerwona skóra. Nawet nie mogę płakać. Z szyją i dekoldem wszystko jest OK, gdyż pod schodzącą skórą pojawia się biały naskórek, ale twarz. Wciąż jestem spuchnięta, i te czerwone placki pod spodem, boję się czy to w ogóle mi zejdzie
Do lekarza nie mogę się dodzwonić!!
Nie mam żadnych krostek, nie mam żadnych plam na tym nowym naskórku. Jedyne co się złego dzieje, to fakt, iż ten naskórek jest w większości czerwony. A, ta opuchlizna? Kurcze - w ubiegłym roku wszstko wyglądało inaczej, tak byłam wówczas zadowolona? Czy mogę być uczulona na TCA, tylko jeśl chodzi o twarz? Gonia, proszę napisz, czy Ty już po zażyciu antybiotyku wyglądasz normalnie? Jak wygląda Teoja buzia? Nie masz żadnych czerwonych plam?
To był mój ostatni TCA!
Surmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 17:05   #142
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Surmina Pokaż wiadomość
Dziś jest jeszcze gorzej - częściowo zrolowała mi się skóra, a pod spodem - niestety, nie biały naskórek, ale wręcz czerwona skóra. Nawet nie mogę płakać. Z szyją i dekoldem wszystko jest OK, gdyż pod schodzącą skórą pojawia się biały naskórek, ale twarz. Wciąż jestem spuchnięta, i te czerwone placki pod spodem, boję się czy to w ogóle mi zejdzie
Do lekarza nie mogę się dodzwonić!!
Nie mam żadnych krostek, nie mam żadnych plam na tym nowym naskórku. Jedyne co się złego dzieje, to fakt, iż ten naskórek jest w większości czerwony. A, ta opuchlizna? Kurcze - w ubiegłym roku wszstko wyglądało inaczej, tak byłam wówczas zadowolona? Czy mogę być uczulona na TCA, tylko jeśl chodzi o twarz? Gonia, proszę napisz, czy Ty już po zażyciu antybiotyku wyglądasz normalnie? Jak wygląda Teoja buzia? Nie masz żadnych czerwonych plam?
To był mój ostatni TCA!

Ja miałam niestey czerwoną skórą ze swędzącymi pryszczami na żuchwie.... dostałam antybiotyk, Aleric i do smarowania maść sterydową , ale tylko na miejsca, gdzie miałam miejsca z ropą.... Antybiotyk bardzo szybka zaczął działać.... ale niestyty do tej pory walczę z przebarwieniami pozapalnymi
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 17:15   #143
Surmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 86
GG do Surmina
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Goniu, a jak wyglądają te przebarwienia pozapalne? Czy to jest ta właśnie czerwona skóra? B, jeśli tak, to ja będę oszpecona do końca zycia;(
Opuchlizna zaczyna u mnie minimalnie schodzić, ale wciąż "nowa" skóra jest czerwona, nie mam tam ropy, nie nie mam plam brązowych, ale nie chcę do końca życia miec calej czerwonej buzi.
Czy mogę w 4 dzień po zabiegu pryskać twarz wodą termalną, niestety mój learz wyjechał na weekend, więc żadnych wiadomości nie uzyskam.

Edytowane przez Surmina
Czas edycji: 2009-01-30 o 17:16
Surmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 17:25   #144
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Surmina Pokaż wiadomość
Goniu, a jak wyglądają te przebarwienia pozapalne? Czy to jest ta właśnie czerwona skóra? B, jeśli tak, to ja będę oszpecona do końca zycia;(
Opuchlizna zaczyna u mnie minimalnie schodzić, ale wciąż "nowa" skóra jest czerwona, nie mam tam ropy, nie nie mam plam brązowych, ale nie chcę do końca życia miec calej czerwonej buzi.
Czy mogę w 4 dzień po zabiegu pryskać twarz wodą termalną, niestety mój learz wyjechał na weekend, więc żadnych wiadomości nie uzyskam.
niestety, tam , gdzie skóra była najabardziej czerwona zostały mi brązowe przebarwienia . Od prawie miesiąca usuwam je UNITONEM, jest już troszkę lepiej, ale plamy sa wciąż widoczne
Mam nadzieej, że u Ciebie nie będzie aż tak drastycznie
Ja bym nie ryzykowałą z woda termalną, bo i ona może podraznić.
Smaruj buzię zwykłą wazeliną lub innym kremem np. Alantanem . Kup sobie jakieś tabletki na alergię, np, Aleric lub wapno z kwarcetyną
Może w aptece sprzdadzą Ci bez recepty Unidox... poproś , powedż, że doniesiesz receptę w przyszłym tygodniu. - O ile masz to samo co ja.... a jak nie, to narazie spróbuj Aleric i wapno
__________________
21 lat z WIZAŻEM





Edytowane przez Gonia
Czas edycji: 2009-01-30 o 17:28
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 17:48   #145
Surmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 86
GG do Surmina
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Dziękuję za odpowiedź. Tyle, że jeśli te czerwone miejsca (mam prawie 90% twarzy czerwonej) przekształci się w brązowe plamy, to po prostu tego nie przeżyję Nie mam sił już pisać, nawet nie mam sił płakać. Naprawdę, ja mam całą buzię prawie czerwoną, tylko niewiele miejsc jest lekko różowych. Kiedy Goniu te czerwone miejsce będą mi się robić brązowe? Boże, jak ja mam wróccić do pracy za tydzień, jestem załamana...
Surmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 17:57   #146
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Surmina Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Tyle, że jeśli te czerwone miejsca (mam prawie 90% twarzy czerwonej) przekształci się w brązowe plamy, to po prostu tego nie przeżyję Nie mam sił już pisać, nawet nie mam sił płakać. Naprawdę, ja mam całą buzię prawie czerwoną, tylko niewiele miejsc jest lekko różowych. Kiedy Goniu te czerwone miejsce będą mi się robić brązowe? Boże, jak ja mam wróccić do pracy za tydzień, jestem załamana...
Leć dzisiaj do apteki po ten Aleric i wapno.... może to nie tak poważne jak u mnie....

A ile mineło dni od zabiegu , czym myjesz i smarujesz buźkę?
__________________
21 lat z WIZAŻEM





Edytowane przez Gonia
Czas edycji: 2009-01-30 o 18:01
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 18:16   #147
Surmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 86
GG do Surmina
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Smaruję cały czas Alantanem - maścią. Nie myłam twarzy w ogóle, tylko dzis lekko spryskałam wodą termalną. Peeling miałam we wtorek, wczoraj , jak wsmarowywałam alantan, to na połowie twarzy naskorek mi się zrolował, a pod spodem w większości pokazała się albo moco różowa, albo wręcz czerowna skóra. Teraz już boje się w ogóle dotknąć twarzy. Jest jakaś szansa, że ta skora kiedyś będzie miała normalny kolor, Opuchlizna lekko zaczyna mi już schodzić. Wzięlam przed chwilą Alermed. Boję się straszliwie, iż już mi tak sotanie
Surmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 18:22   #148
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Surmina Pokaż wiadomość
Smaruję cały czas Alantanem - maścią. Nie myłam twarzy w ogóle, tylko dzis lekko spryskałam wodą termalną. Peeling miałam we wtorek, wczoraj , jak wsmarowywałam alantan, to na połowie twarzy naskorek mi się zrolował, a pod spodem w większości pokazała się albo moco różowa, albo wręcz czerowna skóra. Teraz już boje się w ogóle dotknąć twarzy. Jest jakaś szansa, że ta skora kiedyś będzie miała normalny kolor, Opuchlizna lekko zaczyna mi już schodzić. Wzięlam przed chwilą Alermed. Boję się straszliwie, iż już mi tak sotanie
może nie będzie tak źle.... a i weź sobie na noc jakiś Ibupron - on działa też przeciwzapalnie, nie zaszkodzi a może troszkę pomóc.....
Kładź się do wyrka , wyspij się, może rano będzie lepiej....
Co do opuchlizny, to chodziła mi najdłużej z oczu, trwało to chyba 3-4 dni.... ale pewnie gdyby moja lekarka mnie nie zlała i dała od razu antybiotyk byłoby inaczej....
Wiesz, wcale nie jest powiedziane, że masz takie uczulenie jak ja.... może po prostu skóra tak zereagowała.... wiesz, organizm człowieka jest bardzo skomplikowanym dziełem ....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 18:41   #149
Surmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 86
GG do Surmina
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Goniu - dzięki za ciepłe słowa Jutro się odezwę, a teraz już chowam lusterko głęboko! Prosze napisz mi tylko czy w każdym miejscu, gdzie miałas czerwony naskorek masz teraz plamy? Czy jest to mocno widoczne?
O ironio - ja właśnie zrobilam ten peeling, aby pozbyć się przebarwien po trądziku, jak rownież małej rązowej plamki po słońcu. Załamałabym się, gdy teraz zamiast trądziku miałabym mieć brązowe plamy na buzi.
Surmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 18:52   #150
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Surmina Pokaż wiadomość
Goniu - dzięki za ciepłe słowa Jutro się odezwę, a teraz już chowam lusterko głęboko! Prosze napisz mi tylko czy w każdym miejscu, gdzie miałas czerwony naskorek masz teraz plamy? Czy jest to mocno widoczne?
O ironio - ja właśnie zrobilam ten peeling, aby pozbyć się przebarwien po trądziku, jak rownież małej rązowej plamki po słońcu. Załamałabym się, gdy teraz zamiast trądziku miałabym mieć brązowe plamy na buzi.
zostały mi plamy na policzku i pod okiem, tam , gdzie miałam ognisto czerwone plamy, tam tez nigdy mi skóra nie zbrązowiała i nigdy nie zeszła.... Ty pisałaś, że Tobie skóra zeszła, więc pewnie to nie to samo.... zobaczysz, rano będzie lepiej
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-04 13:52:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:15.