Czy któraś z Was przerobiła sukienkę ślubną po ślubią na wersję "użytkową"? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-26, 13:31   #1
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Question

Czy któraś z Was przerobiła sukienkę ślubną po ślubie na wersję "użytkową"?


Mam sukienkę z grubszej satyny w kolorze ecru z kolorowym gorsetem. Już przed ślubem wiedziałam, ze gorset będę mogła spokojnie nosić przy innych okazjach. Ze spódnicą może byc gorzej. Spódnica jest prosta, z jednego kawałka materiału. Ślub miałam w zeszłym roku w maju i nie udało mi się do tej pory sprzedać sukienki. Mama mówiła, zeby zostawić jako spódnicę "balową", ale ja mam wrażenie, że jak wparuję na bal w jaśniutkiej ecru, to od razu wszyscy pomyślą, że ślubna

Zastanawiałam się, czy może sobie na coś spódnicę przerobić u krawcowej - np. spódniczkę z żakietem (jeśli by materiału starczyło), albo po prostu elegancką spódnice na lato...

Któraś z Was wpadła na taki pomysł? Lub co ważniejsze - zrealizowała go?
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 17:29   #2
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: Czy któraś z Was przerobiła sukienkę ślubną po ślubią na wersję "użytkową"?

ja co prawda nie wpadłam na ten pomysl, ani go nie realizowałam, ale wydaje mi się, że Twoja mama ma rację. Teraz na bal czy inne wesele możesz spokojnie pójść w spódnicy ecri i nie będzie to wyglądalo nie na miejscu. Byłam raz na weselu gdzie gość weselny, pani miala na sobie czerwony gorset i białą spódnice taką bufiastą, na halce z kołem nawet. Nie wyglądało to źle. Wręcz przeciwnie. A ty masz prosty dół, do tego jeszcze ecri. Myśle ze z powodzeniem możesz ją zostawić, bo szkoda jej obcinac i robić z niej krótka do żakietu.
Jak możesz to wklej zdjecie tej sukieneczki.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 17:37   #3
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Czy któraś z Was przerobiła sukienkę ślubną po ślubią na wersję "użytkową"?

Ja na razie wpadłam na taki pomysł.
Mam kolorowy gorset, który na pewno się nadaje do noszenia.
Spódnica nie - jest kolorowa z dodatkiem złota, więc trochę za bardzo strojna. Ale myślalam o połaczeniu z czernią.
Natomiast jeszcze pomysłu nie zrealizowałam.

Natomiast Twoja może się nadawać jako balowa - ale wiesz, to też zależy od okazji.
Bo np na wesele, na którym będzie panna młoda w skromnej sukni, Twoja spódnica może się nie nadawać
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 18:29   #4
agnes23
BAN stały
 
Avatar agnes23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 1 939
Dot.: Czy któraś z Was przerobiła sukienkę ślubną po ślubią na wersję "użytkową"?

Wiem tylko o tym, że moja koleżanka sukienkę w kolorze ecru chciała przefarbować na bordowo, żeby ją wykorzystać na wesele czy sylwestra. Ale nie wiem czy jej się to udało.
agnes23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 19:50   #5
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Czy któraś z Was przerobiła sukienkę ślubną po ślubią na wersję "użytkową"?

maja zawsze możesz zakupic jakąś ilość koronki w kolorze pasującym do ecru a ciemnym i ja udrapowac na spódnicy albo po prostu zrobic druga warstwę, nawet nieumocowana na stał
e. Będziesz miała całkiem nową kreację z jakims prostszym gorsetem w kolorze koronki
martuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 20:33   #6
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Czy któraś z Was przerobiła sukienkę ślubną po ślubią na wersję "użytkową"?

Czyli mowicie, ze nie przerabiac?
Sukienka wyglada tak...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sukienka _lampa 2.jpg (100,7 KB, 165 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sukienka_tyl.jpg (108,3 KB, 119 załadowań)
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 20:43   #7
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Czy któraś z Was przerobiła sukienkę ślubną po ślubią na wersję "użytkową"?

Maja - mam gorset z podobnego materiału tylko w bordowe kwiaty
A co do spódnicy, to jak ją widzę - hmm, moim zdaniem nie do końca się nadaje na inne wyjścia....
Za to gorset oczywiście jak najbardziej
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-27, 20:52   #8
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Czy któraś z Was przerobiła sukienkę ślubną po ślubią na wersję "użytkową"?

oj, no krój spódnicy jest rzeczywiście takie że wyszłyby pewnie dwie . ja bym ją zwęziła, a krótka może da sie uszyc z tego co zostanie tylko co z ta długa zrobisz....może taka rybkę??
martuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 21:37   #9
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Czy któraś z Was przerobiła sukienkę ślubną po ślubią na wersję "użytkową"?

No tez mi sie wydaje, ze ta spodnica na bal troche nie teges . Jest prosta, ale mi sie kojarzy jednoznacznie.

Ja sie zastanawialam, czy nie uszyc z niej takiej prostej sukienki do kolan na grubszych ramiaczkach. Tylko ta satyna jest dosc gruba i nie wiem czy by to wyszlo...
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 12:27   #10
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Czy któraś z Was przerobiła sukienkę ślubną po ślubią na wersję "użytkową"?

Fajna sukienka
A spódnica peniw inaczej się prezentuje bez halki. A może nałóż na nią jakąś koronkę w kolorze? A może drugi materiał , też w kolorze, skośnie ściety...?

ja tak ze swoją kombinuję... tyle że moja ma kolor łososiowy, więc i bez przeróbek nadaje się na imprezy. Ale żeby nie kojarzyła mi sie slubnie to chciałam własnie ją ucią na skos i podłozyć drugi kolor-ciemniejszy tak aby wychodził spod spódnicy.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 13:54   #11
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Czy któraś z Was przerobiła sukienkę ślubną po ślubią na wersję "użytkową"?

[1=1d36bece409c03b7a589597 7e3eaa07c69f6d3f6_6423717 1b1711;3813363]Fajna sukienka
A spódnica peniw inaczej się prezentuje bez halki. A może nałóż na nią jakąś koronkę w kolorze? A może drugi materiał , też w kolorze, skośnie ściety...?

ja tak ze swoją kombinuję... tyle że moja ma kolor łososiowy, więc i bez przeróbek nadaje się na imprezy. Ale żeby nie kojarzyła mi sie slubnie to chciałam własnie ją ucią na skos i podłozyć drugi kolor-ciemniejszy tak aby wychodził spod spódnicy.[/quote]

Dziekuje

Może rzeczywiście tylko takie drobne "doróbki"... - niewielkim kosztem spódnica balowa. Pomyślę. Masz rację - warto przymierzyć bez halki.

Myślałam kiedyś czy ją pofarbować na inny kolor, ale trochę się boję ją zepsuć - to chyba nie najlepszy pomysł.
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-28, 18:35   #12
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: Czy któraś z Was przerobiła sukienkę ślubną po ślubią na wersję "użytkową"?

Ela ma racje, przymierz bez halki, spódnica jest zupełnie prosta. Bardzo podobna do tych balowych. Nie farbuj bo zniszczysz ją, wyjdą zacieki i będziesz ją musiała wyrzucić. Mnie się podoba taka, można by było np na dole doszyc jakieś ozdobne koronki, ale coś innego i sukieneczka na bal jak znalazł.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 11:01   #13
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Czy któraś z Was przerobiła sukienkę ślubną po ślubią na wersję "użytkową"?

Cytat:
Napisane przez martuko Pokaż wiadomość
oj, no krój spódnicy jest rzeczywiście takie że wyszłyby pewnie dwie . ja bym ją zwęziła, a krótka może da sie uszyc z tego co zostanie tylko co z ta długa zrobisz....może taka rybkę??
Gorsecik napewno bym sobie zostawiła, jest bardzo ładny .Natomiast od dołu sukni bez jakichkolwiek przeróbek bije że to na styl ślubny.
Zgadzam się z Martuką też bym nieco zwęziła suknie i broń Boże nie farbowala (jeszcze coś nie tak wyjdzie i bedzie po ptokach).Może ścięcie na ukos, albo prosto dodając do tego podobne elementy co ma gorset?
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:23.