W jakim wieku za późno na ciążę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-19, 19:40   #1
ja aguus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 90
Question

W jakim wieku za późno na ciążę?


Pomóżcie bo mam dylemat.
Pierwsze dziecko urodziłąm mając 31 lat i dlatego od razu zdecydowaliśmy się na drugie (ogólnie to bałam się że później może być już za późno). Ale wiele rzeczy o tym zadecydowało: moja praca i to że będę miała możliwość dłużej pobyć z dziećmi w domu, to że razem się wychowają i pózniej już jest łatwiej itp.
Myślimy jeszcze o jednym dziecku ale...
Przede wszystkim obawiam się że jakieś 2-3 lata może być już trochę póżno na kolejną ciąże (mam34 lata), szczególnie obawiam się tego że wraz z wiekiem kobiety rośnie zagrożenie różnych chorób u dziecka.
I mam ogromne rozterki z tym związane...
Wiem że dzisiaj kobiety decydują się na dziecko coraz później ale mam takie straszne przeczucie że jak się zdecyduję to z dzieckiem będzie coś nie tak...
Proszę napiszcie w jakim wieku wy rodziłyście i co o tym myślicie.
ja aguus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 20:46   #2
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

U mnie w rodzinie kobiety rodzą pozno
Wiekszosc 1 grubo po 30
Wiele zostało mamai po 40 tak jak moja mama, jej siostra czy moja ciotka ;-)
Coz mamy coraz mniej czasu, pieniadze na trawnikach nie rosną i mysle ze takie wybory są w wielu przypadkach sluszne-tzn odpowiedzialne ;-)

poza tym są badania genetyczne-ja wykonywalam je w ciazy 2lata temu a mialam 30plus
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 20:48   #3
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Wiesz co najgorzej jest chyba ze zwlekaniem z 1 dzieckiem dlugo. Bo jak wyjda w praniu jakies problemy z zajsciem w ciaze to leczenie powoduje dalsze odwlekanie. Przy drugim czy kolejnym dziecku juz ten czynnik chyba nie gra takiej roli
Niby jest naukowo dowiedzione ze chyba po 35 roku zycia wzrasta ryzyko zespolu downa u dziecka, ale wiek matki jest jednym z wielu czynnikow skladowych. Tym bym sie jakos nie martwila
Ja drugie/ trzecie dziecko rodzilam w wieku 31 lat, ciaze i porod przeszlam super, do formy wrocilam szybko.
Moja kolezanka ma 35 lat i jest w ciazy z drugim dzieckiem, w sierp iu rodzi i tez ciaze przechodzi zdrowo
A moja mama urodzila moja mlodsza siostre majac 38 lat, mimo nadcisnienia i koniecznosci brania lekow ciaza hezproblemowa a mala byla zdrowa
Tak ze nie martw sie tylko dzialaj. Na pewno bedzie dobrze
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 20:57   #4
zuza_kbh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Powiem tak, moje dziecko urodzilam w wieku 36 lat, po 10 latach brania pigulek, z wrodzona budowa macicy ( sztuk 2 plus 2 szyjki macicy ) Jak postanowilam odstawic tabletki, lekarze probowali mnie "pocieszac", ze w tym wieku (pierworodka lat 36 toz to zupelnie przeterminowany towar!) i z moja dosyc nietypowa budowa, moze nieco utrudnic zajscie w ciaze. Mowili cos o 50% szans i jakims roku czasu. Zaszlam 2 tyg pozniej... Nie powiem, mialam stracha i zrobilam badania prenatalne. Ale wszystko absolutnie ok. Moim zdanie nie powinnas sie niczego obawiac. No chyba, ze masz jakies genetyczne schorzenia w rodzinie, ale w takim przypadku, dziecko jest chyba obarczone ryzykiem bez wzgledu na wiek matki. Poza tym, to chyba pierwsze dziecko jest najbardziej "ryzykowne". Znam dwie rodziny gdzie pierwsze dziecko urodzilo sie z syndromem downa, a dwojka pozostalych jest zdrowa. Nie jestem lekarzem, ale chyba nie jestes jeszcze za stara, heheh
zuza_kbh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 06:42   #5
BlackSanctum
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warmia. :)
Wiadomości: 6 752
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Nie martw się. Moja mama urodziła mnie, mając 35 lat. Jestem całkiem zdrowa , a mama, mimo 55 lat na karku, dalej się świetnie trzyma, po tej późnej ciąży bardzo szybko do siebie doszła, figurę ma super do tej pory i nie było żadnych powikłań u niej (no, anemia ciążowa, ale to raczej nie jest zależne od wieku, bo ja też miałam). Wielu z moich znajomych zostało też urodzonych późno przez ich mamy - ludzie są zdrowi całkowicie, a ich mamy to fajne babki. Także nie martw się tym.
BlackSanctum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 06:54   #6
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

a ja jeszcze dodam ze dziecko po 35 odmladza zdecydowanie no i w ogole chyba dojrzale rodzicielstwo przezywa sie bardziej swiadomie ja to zawsze myslalam ze wlasnie sobie na stare lata kolejne dziecko strzele niestety los mi zrobil psikusa i mnie obdarzyl blizniakami i jakos mi sie odechcialo
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 07:16   #7
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

A ZD zdarza się i młodym mamom.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-20, 08:10   #8
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Ja rodzilam w wieku 20 lat i 29 lat. Mam 30 i mysle o jeszcze jednym dziecku. Moja mama rodzila mnie w wieku 31 lat. Moja ciocia urodzila pierwsze i jedyne dziecko,zdrowe w wieku 40 lat. Mysle,ze w twoim wypadku autorko nie jest za pozno na ciaze. Zycze szybkiego zafasolkowania
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 08:12   #9
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Cytat:
Napisane przez ja aguus Pokaż wiadomość
Pomóżcie bo mam dylemat.
Pierwsze dziecko urodziłąm mając 31 lat i dlatego od razu zdecydowaliśmy się na drugie (ogólnie to bałam się że później może być już za późno). Ale wiele rzeczy o tym zadecydowało: moja praca i to że będę miała możliwość dłużej pobyć z dziećmi w domu, to że razem się wychowają i pózniej już jest łatwiej itp.
Myślimy jeszcze o jednym dziecku ale...
Przede wszystkim obawiam się że jakieś 2-3 lata może być już trochę póżno na kolejną ciąże (mam34 lata), szczególnie obawiam się tego że wraz z wiekiem kobiety rośnie zagrożenie różnych chorób u dziecka.
I mam ogromne rozterki z tym związane...
Wiem że dzisiaj kobiety decydują się na dziecko coraz później ale mam takie straszne przeczucie że jak się zdecyduję to z dzieckiem będzie coś nie tak...
Proszę napiszcie w jakim wieku wy rodziłyście i co o tym myślicie.
Ja urodziłam swoje pierwsze i jedyne dziecko w wieku 33 lat. Ciążę miałam super, dobrze się czułam, poród dobry, teraz za chwilę skończę 37 lat i już nie zdecydujemy się (świadomie ) na kolejne dziecko. Mam takie same obawy, jak Ty i dla mnie są one nie do przeskoczenia. Co z tego, że tysiące osób urodziło w późnym wieku zdrowe dzieci? Są też takie, które urodziły chore. Sama musisz sobie odpowiedzieć, czy podejmiesz ryzyko.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 10:27   #10
girlonfire
Raczkowanie
 
Avatar girlonfire
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 49
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Mama mojej koleżanki urodziła swoją trzecią córkę w wieku 38 lat i mała urodziła się z zespołem Downa. Moja mama urodziła swoje trzecie dziecko ( mnie ) mając 40 lat i jestem, i byłam całkowicie zdrowa. Jak widzisz nie ma reguły. Im bliżej 40 tym wyższe ryzyko, mówią, że największe ryzyko jest wtedy, kiedy rodzisz pierwsze dziecko przy czterdziestce ale na prawdę trudno jest określić, nikt tego przed zajściem w ciąże dokładnie nie obliczy. Podejmujesz "wyzwanie" albo nie, to zależy od Ciebie ;-)
girlonfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 12:02   #11
kate122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Ja urodziłam swoje pierwsze dziecko w wieku 40 lat - piękną, zdrową, pogodną córeczkę, która ma obecnie 8 miesięcy - rozwija się prawidłowo, nie choruje, a ja ją karmię piersią do chwili obecnej. Ciąża rozwijała się prawidłowo a ja bardzo dobrze się czułam w czasie całej ciąży, tylko w drugiej połowie musiałam trochę przystopować z pracą - ale to dlatego że pomimo ciąży trochę przeholowałam z obowiązkami. I prawdę mówiąc zaczynam myśleć o następnym, bo jedynakom nie jest łatwo w życiu
kate122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-20, 19:02   #12
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Justyna Steczkowska i Kasia Bosacka są w ciąży, a mają 41 lat. Ciąża to ogromna loteria, nawet 20 latka może chore dziecko urodzić.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 19:05   #13
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Justyna Steczkowska i Kasia Bosacka są w ciąży, a mają 41 lat. Ciąża to ogromna loteria, nawet 20 latka może chore dziecko urodzić.
No argument nie do podważenia, przemawiający za ciążą w późnym wieku
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 19:10   #14
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
No argument nie do podważenia, przemawiający za ciążą w późnym wieku
Jakiś argument to jest
A...i mama tych bliźniaków w serialu "M jak miłość" po 40stce urodziła, dziecko zdrowe i tak grzeczne, jakby go nie było
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 19:11   #15
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Jakiś argument to jest
A...i mama tych bliźniaków w serialu "M jak miłość" po 40stce urodziła, dziecko zdrowe i tak grzeczne, jakby go nie było
Myślę, że przekonałabyś wszystkie niezdecydowane
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 19:18   #16
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Trzeba dbać o przyrost naturalny
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 20:32   #17
ja aguus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 90
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Dzięki dziewczyny
Ja myślę o dziecku tak za 2 lata dopiero bo na razie mam 2,5 i 1,5 rocznych łobuzów i na razie to ciąża nawet nie wchodzi w grę już chyba na rzęsach bym musiała chodzić
mąż by bardzo chciał jeszcze jedno dziecko, ja mam obawy chociaż też bym chciała Ostatnio wspomniałam mu o adopcji bo dla mnie to by było super i nie chodzi o to że nie trzeba chodzić w ciąży czy rodzić ale można komuś tak bardzo pomóc ale tz ma wątpliwości czy umiałby tak samo traktować wszystkie dzieci no i klops nie wiem co tu robić bo trochę jednak boję sie ze jak urodzę to coś nie tak będzie bo takie mam przeczucie a moje to zazwyczaj się sprawdzają
ja aguus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 20:43   #18
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Ja myślę o 3 dziecku, ale właśnie tuż przed 40stką, bo potrzebuję teraz z 5 lat odsapnąć od tych dzieci, które już mam Znam wiele kobiet, które rodziły przed 40-stką kolejne dzieci i wszystko było ok, rekordowo moja ciotka w wieku chyba 45 lat.

Z tego co ja czytałam to ryzyko jest duże gdy pierwsze dziecko rodzi się późno, z kolejnymi ciążami jest już podobno inaczej.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 21:58   #19
Sylwiusa
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 54
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Tak, to prawda, że z wiekiem wzrasta ryzyko chorób u dziecka ale to żadna tajemnica i każda o tym wie. Wiele kobiet jednak decyduje się na dziecko po 35 roku życia i rodzi całkowicie zdrowe dzieci.
Sylwiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-21, 07:25   #20
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

vixen zastosowalas argument wyzszego rzedu
ale prawda taka ze obecnie ciaze starszych matek sa dobrze prowadzone, jest duza mozliwosc diagnostyki prenatalnej- a jak mama o siebie dba, nie forsuje sie, troszke ruchu- to ma szanse na komfortowe 9 mcy i szybki powrot do formy (wiadomo, kazdemu moze sie zdarzyc w ciazy koniecznosc lezenia, zagrozenia ale to dotyczy tez mlodziutkich dziewczyn)
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 08:17   #21
KarolinaPW
Zadomowienie
 
Avatar KarolinaPW
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 924
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Mam 34 lata i 7 miesięcy temu urodziłam synka, pod koniec tego roku zamierzam się postarać o rodzeństwo dla niego Zdaję sobie sprawę z prawdopodobnych zagrożeń ale nie zamierzam rezygnować z tego powodu. Uważam że mój syn wiele by stracił jeśli byłby jedynakiem. Mam męża jedynaka więc wiem o czym mówię
__________________
"When you’re in my arms
The world makes sense
There is no pretence
And you’re crying
When you’re by my side
There is no defence
I forget to sense I’m dying"


KarolinaPW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 13:24   #22
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Ja zamierzam postarać się o trzecie dziecko za jakiś rok, a będę wtedy miała 37 lat. Wiem że to późno, ale mam nadzieję że nie ZA późno i mimo wielu obaw jestem zdecydowana. Poprzednie dzieci urodziłam mając 33 i 34 lata, więc do trzeciego muszę trochę odpocząć i poczekać aż moja "młodzież" pójdzie do przedszkola
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 19:25   #23
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Ja dziś skończyłam 33 lata,mam 1,5 roczną córcię i chciałabym jeszcze jedno (tak w miarę realnie),albo trzecie (nierealnie;D).Może za jakiś rok, czy dwa lata się tak złoży,że będę mogła się starać, wolałabym wcześniej niż później,ale wiadomo,że różnie może być
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 22:03   #24
gosia_b4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Cieszę się ze znalazłam to forum, bo mam podobne dylematy.Jestem mamą 2 uroczych chłopców 10 i 12 lat, i marzy mi się trzecie dziecko -cuodwnie gdyby to byla córeczka. Problem w tym że mam coraz wieksze obawy związane z pracą, otoczeniem, zagrożeniami płynącymi z wieku bo mam 37 lat. Poprzednie ciąże znosiłam bez problemów, niestety z wiekiem robie się bardziej strachliwa, stąd szukam tu wparcia, dobrego słowa.... w grupie w końcu raźniej
gosia_b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 09:48   #25
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Wątek na emamie też znalazłam w temacie
http://forum.gazeta.pl/forum/w,567,1...u_41_lat_.html
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 12:52   #26
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Również ja myślę o drugim dziecku...Jeszcze parę miesięcy temu wszem i wobec mówiłam , że nie chce mi się, bo córka "odchowana", samodzielna...
Dodam, że w czwartek skończę 34 lata, mam 6 letnią córkę, z która można już wszystko... Mamy stabilną sytuację i w sumie nic nie szkodzi na przeszkodzie, ale niestety jestem już zmanierowanym leniem, któremu trudno zrezygnować znowu na ok 3 lata ze spontanicznego, nieplanowanego życia:/ I przyznaję do tego bez bicia
Wiem, że to banały stoją mi na drodze, aby mieć kolejne dziecko Ale strasznie sie boję,że za 10 lat pożałuję tej decyzji,że z mojego wygodnictwa córka będzie jedynaczką,że mi za kilkanaście lat to wypomni, że zapyta czego nie ma rodzeństwa...bo przyczyn (odpukać)medyczno-zdrowotnych nie ma żebym nie mogła mieć kolejnego dziecka...

Ale może któraś z Was tak chociaż po cichu zmagała się ze swoim lenistwem, wygodnictwem i to było główną przyczyną, że nie ma kolejnego dziecka... Zazdroszczę Wam,że planujecie nawet 3 dziecko i tak się z tego cieszycie...
Jak do tej decyzji przekonać się w 100%?


Chętnie z kimś jeszcze pogadam nt temat...
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 13:24   #27
pannaagacinska
Wtajemniczenie
 
Avatar pannaagacinska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Siódme Niebo
Wiadomości: 2 497
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Moja mama urodzila mnie w wieku 39 lat.
Brata majac 22.
Nie mam zadnej genetycznej choroby, ani innych tego typu schorzen. Mowiac ogolnie jestem zdrowa
Z mojej i mamy perspektywy jedynym minusem jaki dostrzegamy jest to, ze mama moze mnie szybciej niz rowniesnikow opuscic.
__________________

Zlikwiduj słowo „marzenie" i zastąp je słowem „plan".
pannaagacinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 18:46   #28
gosia_b4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Również ja myślę o drugim dziecku...Jeszcze parę miesięcy temu wszem i wobec mówiłam , że nie chce mi się, bo córka "odchowana", samodzielna...
Dodam, że w czwartek skończę 34 lata, mam 6 letnią córkę, z która można już wszystko... Mamy stabilną sytuację i w sumie nic nie szkodzi na przeszkodzie, ale niestety jestem już zmanierowanym leniem, któremu trudno zrezygnować znowu na ok 3 lata ze spontanicznego, nieplanowanego życia:/ I przyznaję do tego bez bicia
Wiem, że to banały stoją mi na drodze, aby mieć kolejne dziecko Ale strasznie sie boję,że za 10 lat pożałuję tej decyzji,że z mojego wygodnictwa córka będzie jedynaczką,że mi za kilkanaście lat to wypomni, że zapyta czego nie ma rodzeństwa...bo przyczyn (odpukać)medyczno-zdrowotnych nie ma żebym nie mogła mieć kolejnego dziecka...

Ale może któraś z Was tak chociaż po cichu zmagała się ze swoim lenistwem, wygodnictwem i to było główną przyczyną, że nie ma kolejnego dziecka... Zazdroszczę Wam,że planujecie nawet 3 dziecko i tak się z tego cieszycie...
Jak do tej decyzji przekonać się w 100%?


Chętnie z kimś jeszcze pogadam nt temat...
witaj Iza
Tak jak wspomnialam w wątku mam podobny dylemat, tyle ze mysle o 3 dziecku, mam dwóch synow w ieku 10 i 12 lat i jestem wdzieczna losowi mimo wszelkich przeciwnosci i trudnosci wychowawczych (maja dwójkę z niedużą różnicą wieku, studiując i pracując) bylo bardzo cieżko.Teraz czuję że mam stabilizacje zawodową i finansową i podobnie jak Ty, uważam że nic nie stoi na przeszkodzie, może tylko strach żebym dala radę, miała cierpliwość i podołała od nowa obowiązkom...pewnie to absurdalne ale z wiekiem są i obawy większe.Też sobie myślę że to ostatni dzwonek, ze za 5 lat bedę żałować. Pozdrawiam mam nadzieje że jest nas więcej dojrzałych mam z tymi dylematami
gosia_b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 21:58   #29
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Również ja myślę o drugim dziecku...Jeszcze parę miesięcy temu wszem i wobec mówiłam , że nie chce mi się, bo córka "odchowana", samodzielna...


A co się stało, że zmienilaś zdanie?
Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Dodam, że w czwartek skończę 34 lata, mam 6 letnią córkę, z która można już wszystko... Mamy stabilną sytuację i w sumie nic nie szkodzi na przeszkodzie, ale niestety jestem już zmanierowanym leniem, któremu trudno zrezygnować znowu na ok 3 lata ze spontanicznego, nieplanowanego życia:/ I przyznaję do tego bez bicia

Wcale się nie dziwię, moj synek ma 3 latka i myślę podobnie
Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
że mi za kilkanaście lat to wypomni, że zapyta czego nie ma rodzeństwa...

bez przesady to twoja decyzja i Twojego męża
A jedynaczki też nie wszystkie mają tak źle i nie wszystkie wbrew obiegowym opiniom sa zepsute i narzekają na swoj los
Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę Wam,że planujecie nawet 3 dziecko i tak się z tego cieszycie...
Jak do tej decyzji przekonać się w 100%?
A nie, to to już podziwiam i gratuluję przede wszystkim kondycji finansowej jeśli ktoś w dzisiejszych czasach jest w stanie planować trzecią pociechę no chyba że się jest Steczkowską
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 08:26   #30
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: W jakim wieku za późno na ciążę?

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
[/FONT][/I]

A co się stało, że zmienilaś zdanie?
[/I]


Wcale się nie dziwię, moj synek ma 3 latka i myślę podobnie
[/I]
bez przesady to twoja decyzja i Twojego męża
A jedynaczki też nie wszystkie mają tak źle i nie wszystkie wbrew obiegowym opiniom sa zepsute i narzekają na swoj los
[FONT=Palatino Linotype]
A nie, to to już podziwiam i gratuluję przede wszystkim kondycji finansowej jeśli ktoś w dzisiejszych czasach jest w stanie planować trzecią pociechę no chyba że się jest Steczkowską
Co się stało,że zaczęłam myśleć o dziecku:
Po prostu ocknęłam się i stwierdziłam,ze to już ostatni dzwonek,oczywiście chodzi o wiek...albo teraz albo w ogóle
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:41.