Profesjonalna koloryzacja w domu - kilka pytań. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-22, 13:50   #1
cherry_kiss
Raczkowanie
 
Avatar cherry_kiss
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 141
Unhappy

Profesjonalna koloryzacja w domu - kilka pytań.


Hej! Od dość dawna farbuję włosy - naturalnie mam ciemny, mysi blond - najpierw używałam l'oreal casting od 1,5 roku farbuję się na rudo ferią jednakże nie wiem czy to kwestia moich włosów czy słabej farby - kolor wypłukuje się bardzo szybko mimo, iż używam fryzjerskiego szamponu do ochrony koloru i maski :c Chciałabym jakiejś trwalszej koloryzacji (u mnie trzyma max. 2 tygodnie potem jest rudawy blond). Chciałabym zdecydować się na farbę profesjonalną, czy ktoś mógłby mi jakąś polecić? Kusi mnie Goldwell Topchic ale słyszałam, że jest mało wydajna i trzeba kupować 2 tubki? Ja mam włosy raczej nie rzadkie, ale dosyć cienkie, sięgają mniej więcej do łopatek. Chciałabym trwałej koloryzacji, raczej nie tonerem czy farbką bez amoniaku ale nie wiem co wybrać i na co się zdecydować.
Jaką farbę wybrać? Czy mogłybyście mi powiedzieć ile zł mniej więcej wychodzi na taką koloryzację w domu? Jaki utleniacz wybrać do poszczególnych farb (%, firma etc.) i inne praktyczne wskazówki. Będę bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi i pomoc
Jestem już naprawdę zdołowana widokiem dziewczyn które mają 1 albo 2-miesięczne odrosty i wciąż rude/czerwone włosy :c pomóżcie!
cherry_kiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 19:43   #2
Lady_Fashion
Przyczajenie
 
Avatar Lady_Fashion
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 17
Dot.: Profesjonalna koloryzacja w domu - kilka pytań.

Taki kolor się szybko wypłukuje, może za często je myjesz? Albo kup intensywniejszą farbę. Albo ufarbuj u fryzjerki ; )
Lady_Fashion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 01:31   #3
Aniol1985
Zadomowienie
 
Avatar Aniol1985
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 107
Dot.: Profesjonalna koloryzacja w domu - kilka pytań.

Cytat:
Napisane przez cherry_kiss Pokaż wiadomość
Hej! Od dość dawna farbuję włosy - naturalnie mam ciemny, mysi blond - najpierw używałam l'oreal casting od 1,5 roku farbuję się na rudo ferią jednakże nie wiem czy to kwestia moich włosów czy słabej farby - kolor wypłukuje się bardzo szybko mimo, iż używam fryzjerskiego szamponu do ochrony koloru i maski :c Chciałabym jakiejś trwalszej koloryzacji (u mnie trzyma max. 2 tygodnie potem jest rudawy blond). Chciałabym zdecydować się na farbę profesjonalną, czy ktoś mógłby mi jakąś polecić? Kusi mnie Goldwell Topchic ale słyszałam, że jest mało wydajna i trzeba kupować 2 tubki? Ja mam włosy raczej nie rzadkie, ale dosyć cienkie, sięgają mniej więcej do łopatek. Chciałabym trwałej koloryzacji, raczej nie tonerem czy farbką bez amoniaku ale nie wiem co wybrać i na co się zdecydować.
Jaką farbę wybrać? Czy mogłybyście mi powiedzieć ile zł mniej więcej wychodzi na taką koloryzację w domu? Jaki utleniacz wybrać do poszczególnych farb (%, firma etc.) i inne praktyczne wskazówki. Będę bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi i pomoc
Jestem już naprawdę zdołowana widokiem dziewczyn które mają 1 albo 2-miesięczne odrosty i wciąż rude/czerwone włosy :c pomóżcie!
Hej chodziłam w czerwonych włosach przez 3 lata i powiem szczerze że kolory takie jak czerwień,tycjan, miedź są w miare trudne w utrzymaniu bo pigment czerwony jest pigmentem nienaturalnym i szybko sie wypłukuje. Żeby przedłużyć żywotnośc koloru proponuje kupić ci maske lub płyn zakwaszający, który po koloryzacji zamknie ci łuski we włosach i kolor nie bedzie tak szybko sie wypłukiwał. Zaopatrz się też w szampon bez chlorku sodu, ponieważ sól wypłukuje kolor i ma spory wpływ na matowienie włosów i ich wysuszenie. Co do farb to polecam ci moje ulubione mianowicie firme Lecher Geneza- farby maja 100 ml mieszanku 1:2 z wodą 6%- przy rudościach. Farba jest bardzo wydajna ja mam włosy za linie biustonosza i mi starcza na 2 razy . Kosztuje ok 25 zł wiec to nie majątek. Polecam ci sie również zastanowić nad odżywkami odświeżającymi kolor, swego czasu miał takie revlon- chyba nawet nadal są dostepne. Odrzywki są kolorowe -do rudości jest taka marchewkowa i pomarańcz kosztuje bo koło 90zł może więcej ale jest bardzo wydajna i dobrze odżywia . Nabierasz sobie troszke na reke i wsmarowywujesz we włosy omijająs skóre, czekasz 3 min spłukujesz i kolor jak malinka hihih . tylko przy aplikacji trzeba rękawiczek używać inaczej barwi mocno skóre!!!Jeżeli revlon jest za drogi wiem że inne firmy mają tańsze odpowiedniki tylko trzeba poszukać. Jest to lepsza alternatywa niż szamponetki nie trzeba długo czekac kolorek jest naprawde wspaniały i włosy nie robią se suche i matowe jak po niektórych szamponetkach. pozdraam Aga

Edytowane przez Aniol1985
Czas edycji: 2011-08-25 o 12:24
Aniol1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:35.