Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-01, 18:06   #481
ulusi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Kwas migdałowy i glikolowy firmy VITAPELLE

Witam chciałabym się dowiedzieć coś o kwasach firmy VITAPELLE, gdyż nigdzie nie znalazłam żadnego wątku na temat tych kosmetyków. Może któraś z was używała kwasów tej firmy i podzieliłaby się opinią na ich temat.
ulusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 16:41   #482
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Peeling kwasem migdałowym Natinuel

Hej!
Bardzo Proszę o pomoc


Gdzie mogę kupić produkty Natinuel - zestaw do kwasu migdałowego? Opakowania pełnowymiarowe, po 200 ml. Cały zestaw - 5 produktów. Chodzi mi o hurtownię lub sklep internetowy.
Znalazłam jeden sklep, który ma w ofercie te produkty, jednak sprzedaja tylko właścicielon lub pracownikom salonów kosmetycznych. Wymagają potwierdzenia np. dyplomu kosmetyczki, a ja go nie posiadam. więc szukam takiego miejsca, które nie bedzie robic problemów w sprzedazy takich kosmetyków i pytać o różne dokumenty
Produktów tych potrzebuję dla siebie...
Od bardzo dawna (około 4 lata - w róznych odstępach) robie sobie tego typu zabiegi, kwasy, kawitacje i inne. Mam w tej kwestii doświadczenie, więc bede wiedzieć jak użyć tego typu produktów... chcę wypróbowac tę firmę
Będę bardzo wdzięczna za każdą informację.

Na allegro są mini produkty po 10 ml - jednak obawiam sie tego typu kupowania, boję się podróbek i złego przechowywania tego typu produktów. Pozatym taka ilość nie starcza mi na długo.

10 ml kwasu jest na około 4 zabiegi ale już Top Gel nie starcza nawet na 2 (jeśli chce się dokładnie pokryć twarz) dlatego właśnie zależy mi na pełnowymiarowych opakowaniach.

Prosze również o opinię na temat tych produktów
Na forum jest dużo informacji ogólnie o kwasach m.in. migdałowym, ale mnie interesuje akurat ta firma

Pozdrawiam

Bardzo proszę o pomoc

Edytowane przez PinkyDoll
Czas edycji: 2011-08-02 o 16:48
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 00:13   #483
seclusion
Raczkowanie
 
Avatar seclusion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 223
Kwas migdałowy- proszę o poradę

Czesc dziewczyny,
dzisiaj szukajac informacji na temat mozliwosci rozjasnienia blizn potradzikowych natknelam sie na informacje o kwasie migdalowym i ze przygotowujecie z niego peelingi/toniki. Przegladalam watek i ta strone mazidla.com ale nadal czuje sie w tym temacie troche zagubiona, nie chce sobie zrobic krzywdy, nigdy nie robilam sama kosmetykow ani nie używalam kwasow (poza krotkimi eksperymentami z effaclarem, nigdy nic robionego samodzielnie). Moja skora jest świecąca ale jest wysuszona po roznych eksperymentach, tradzik wlasciwie juz sie uspokoil (antykoncepcja hormonalna) ale blizny pozostaly, glownie na policzkach i sa dosc ciemne (sine, zaczerwienione) i pojedyncze. Pozatym skora ma bardzo niejednolity kolor. Stosuję filtry, nie opalam się wcale.
Dlatego moja prosba jest taka: chcialabym zeby ktos mi jak najprościej i w skrocie wytlumaczyl od czego powinnam zaczac, czy uzywac peelingu czy toniku, co kupic w jakis stezeniach i jak to przygotowywac, jak czesto. Bardzo by mi to ulatwilo wszystko bo przekopywanie sie przez strony jest czasochlonne a moze ktoras z was zna sie na tym dobrze i mialaby czas i chec podzielic sie ze mna ta wiedza? Zajmie jej to pewnie kilka minut a mi oszczedzi wiele godzin. Chce te zaleglosci wątkowe pozniej nadrobic jak bede miala wiecej czasu, narazie chcialabym wiedziec takie podstawowe rzeczy jak sie do tego zabrac zeby sobie pomoc a nie zaszkodzic.

pozdrawiam
__________________
Niezależność
radość życia
brak obsesji.
Dobry kontakt
zdrowy dystans
garść perspektyw.

Edytowane przez seclusion
Czas edycji: 2011-08-03 o 00:16
seclusion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 09:43   #484
evelusiaq
Raczkowanie
 
Avatar evelusiaq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 133
Dot.: Kwas migdałowy- proszę o poradę

powinnaś się zgłosić na wątku o peelingach kwasowych tak w skrócie możesz sobie zakupić rzeczy potrzebne do zrobienia toniku - przepis na mazidłach - i poużywać go jakiś czas, żeby zobaczyć reakcję skóry, w tym czasie sugeruję pokopać w w/w wątku - jeżeli tak jak napisała,ś nie chcesz sobie krzywdy zrobić. Po zakupieniu kwasu droga wolna do peelingów, stężenia są już w wątku rozliczone na ilości i kwasu i wody. Opis wykonania jest praktycznie w co drugim poście. W razie wątpliwości pytaj tam
__________________
walking gets too boring when you learn how to fly..

słodyczowy odwyk -3-
za 7,4 kg będę sobą.
evelusiaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 13:42   #485
seclusion
Raczkowanie
 
Avatar seclusion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 223
Dot.: Kwas migdałowy- proszę o poradę

A czy w jakis szczegolny sposob powinnam przygotowac skore do takich zabiegow? Czegos nie mozna łączyć z kwasem migdałowym?
__________________
Niezależność
radość życia
brak obsesji.
Dobry kontakt
zdrowy dystans
garść perspektyw.
seclusion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 17:15   #486
takasama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 43
Dot.: Kwas migdałowy- proszę o poradę

Hej tez mam zamiar zacząc własnie zamówiłam sobie kwas z mazideł 8 gr
takasama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 21:37   #487
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Kwas migdałowy- proszę o poradę

Witam specjalistką jakąś nie jestem, ale używam cały czas toniku z 5% kw. migdałowym i jest super. Przepis krąży po Wizażu
hydrolat/woda 15 ml
kw. hialuronowy 1% 3,6 ml
kw. migdałowy 1,25 ml
skóry w jakis szczególny sposób nie przygotowywałam. Stosuję co dwa, trzy dni wieczorem. Przecieram czystą juz twarz tym tonikiem i nakładam dalej to co zazwyczaj, ale jest to raczej za słabe na usunięcie blizn, najwyżej przygotuje cerę do większego złuszczania większym stężeniem na jesieni
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-04, 11:14   #488
seclusion
Raczkowanie
 
Avatar seclusion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 223
Dot.: Kwas migdałowy- proszę o poradę

Czyli z tego co widzę to ten przepis z mazidel na Tonik 5%. Własnie skladam tam zamowienie, sporo na poczatek musze wydac na te akcesoria łyzeczki niełyzeczki.
Mam jeszcze pytanie. Rozumiem juz jak się robi tonik migdałowy ale nie wiem jeszcze jak peeling.

1. Czy dobrze mi się wydaje ze nie ma on konsystencji peelingu tylko to kwas w wiekszym stezeniu + woda destylowana nakladany na skore na okreslony co do stezenia czas?
2. Czy tonikiem tylko przecieramy twarz czy zostawiamy go na dłuzej na twarzy?
3. Czy uzywamy ich razem (najpierw tonik jako przygotowanie, pozniej peeling) ?
4. Czy zanim zaczne uzywac peelingu powinnam przez jakis czas (tydzien?) uzywac samego toniku aby przygotowac skore?

proszę o pomoc, bardzo mi to pomoze w zrozumieniu tego i unikne przekopywanai sie przez setki stron

Korzystam ze strony mazidla ale zauwazylam ze taniej jest na zrobsobiekrem, gdzie kupujecie kwasy i akcesoria?
__________________
Niezależność
radość życia
brak obsesji.
Dobry kontakt
zdrowy dystans
garść perspektyw.

Edytowane przez seclusion
Czas edycji: 2011-08-04 o 11:20
seclusion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 11:36   #489
takasama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 43
Dot.: Kwas migdałowy- proszę o poradę

Hej mógłby mi ktos podac na priv strone gdzie były pokazane proporcje kwasu , były pokazane rózne stęzenia i jak takie uzyskac ile dodac wody a ile kwasu , byłabym bardzo wdzięczna
takasama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 13:49   #490
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Kwas migdałowy- proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez seclusion Pokaż wiadomość
Czyli z tego co widzę to ten przepis z mazidel na Tonik 5%. Własnie skladam tam zamowienie, sporo na poczatek musze wydac na te akcesoria łyzeczki niełyzeczki.
Mam jeszcze pytanie. Rozumiem juz jak się robi tonik migdałowy ale nie wiem jeszcze jak peeling.

1. Czy dobrze mi się wydaje ze nie ma on konsystencji peelingu tylko to kwas w wiekszym stezeniu + woda destylowana nakladany na skore na okreslony co do stezenia czas?
2. Czy tonikiem tylko przecieramy twarz czy zostawiamy go na dłuzej na twarzy?
3. Czy uzywamy ich razem (najpierw tonik jako przygotowanie, pozniej peeling) ?
4. Czy zanim zaczne uzywac peelingu powinnam przez jakis czas (tydzien?) uzywac samego toniku aby przygotowac skore?

proszę o pomoc, bardzo mi to pomoze w zrozumieniu tego i unikne przekopywanai sie przez setki stron

Korzystam ze strony mazidla ale zauwazylam ze taniej jest na zrobsobiekrem, gdzie kupujecie kwasy i akcesoria?
1. Dokładnie tak
2. Przecierasz skórę, po chwili możesz nałożyć krem / olej itp. bo sam tonik wysusza.
3 i 4. Tak, najpierw używasz toniku co drugi dzień, potem codziennie, patrzysz jak reaguje skóra i po tygodniu - dwoch możesz próbować peeling o niskim stężeniu.
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 14:44   #491
seclusion
Raczkowanie
 
Avatar seclusion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 223
Dot.: Kwas migdałowy- proszę o poradę

Dzięki bardzo sunsister jak bede miala jeszcze jakies watpliwosci to mam nadzieje ze bede mogla liczyc na wasza pomoc narazie jeszcze wertuję wątek i robię zamówienie nazrobsobiekrem
__________________
Niezależność
radość życia
brak obsesji.
Dobry kontakt
zdrowy dystans
garść perspektyw.
seclusion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-04, 15:32   #492
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Kwas migdałowy- proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez seclusion Pokaż wiadomość
Dzięki bardzo sunsister jak bede miala jeszcze jakies watpliwosci to mam nadzieje ze bede mogla liczyc na wasza pomoc narazie jeszcze wertuję wątek i robię zamówienie nazrobsobiekrem
Proszę bardzo Ja z własnego doświadczenia powiem, że najlepiej na moją skorę dzialał tonik właśnie (a raczej serum migdałowe 10% z BU, ale to właściwie to samo), od pierwszego użycia były widoczne efekty wygładzonej, oczyszczonej cery. Potem skóra się jakby przyzwyczaiła i gdy przeszłam na peelingi już nie było tak spektakularnie. Po drugim albo trzecim przestałam bo łuszczenie skóry było niewspółmierne do efektu oczyszczenia na który czekałam. Jednak oczywiście reakcja skóry jest indywidualna Ja do migdałka jeszcze wrócę pewnie na jesieni.
Powodzenia!
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 21:19   #493
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: Peeling kwasem migdałowym Natinuel

podbijam, nikt nie wie ?
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 23:53   #494
seclusion
Raczkowanie
 
Avatar seclusion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 223
Dot.: Kwas migdałowy- proszę o poradę

Nakupowalam sporo rzeczy na zrobsobiekrem.pl i mam jak narazie taki oto plan jak przyjdzie paczka:

1. Zaczynam przyzwyczajac skore do kwasu migdałowego - Tonik 5% z kwas migdalowy + kwas hialuronowy + woda destylowana
Uzywam co drugi dzien przez 2-3 tygodnie

2. W miedzyczasie testuje maseczke z alg morskich - spirulina oraz z francuskiej glinki zielonej (wszystko ze zrobsobiekrem)

3. Po 2-3 tygodniach robię pierwszą próbę z peelingiem migdalowym 15%, nastepnie jesli wszystko pojdzie dobrze to powtarzam go co 2-3 tygodnie.

4. Wprowadzam nowy kosmetyk - peeling z korundu, raz w tygodniu uzywam

Podczas kuracji jako filtr będę używać Soraya 45 a jako nawilzacz rossmanowski krem z lanoliną

Pytanie: Co sądzicie o tym? Moim celem jest redukcja przebarwien potradzikowych. Kupilam tez na gruponie dwa kupony na peeling kawitacyjny i ultradzwieki i zamierzam w trakcie pojsc na nie w odstepach czsowych. Nie znalazlam zadnej informacje czy ten zabieg moze jakos negatywnie kolidowac z zabiegami kwasowymi?
Kiedy mogę zaczac uzywac innych kwasow? np mlekowego (czytalam o wplywie na blizny potradzikowe wiec kusi mnie a tez go zamowilam podobnie jak wyciag z aloesu zageszczony 10krotnie sa tez w koszyku) I czy ktores z kwasow 'gryza sie ze soba'?nie mozna robic jakis kominacji?
Czy czegos nie uwzglednilam w moim planie pielęgnacji? Proszę o opinie
__________________
Niezależność
radość życia
brak obsesji.
Dobry kontakt
zdrowy dystans
garść perspektyw.

Edytowane przez seclusion
Czas edycji: 2011-08-05 o 01:33
seclusion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 08:43   #495
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Peeling kwasem migdałowym Natinuel

HEH! 120 wyświetleń wątku, ale nikt nie potrafi pomóc?

Znalazłam stronę hurtowni kosmetycznej na której są te produkty - ale nie wiem czy nie będą robić problemów z wysłaniem ich do osoby prywatnej


http://www.sabell.pl/oferta.php?id_producer=78
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 17:03   #496
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: Peeling kwasem migdałowym Natinuel

założyłam sobie konto żeby widzieć ceny, wybrałam ze jestem uczennicą kosmetologii i mam im jakieś dokumenty wysłać z których wynika przynależność do branży, czekam od nich na maila zobaczymy co mi ciekawego wyślą i wtedy sie okaże chyba czy takie jak my mogą u nich zamawiać

no i lipa, każą wysłać kopie ważnej legitymacji szkoły kosmetycznej;/ wiec cen ja nie zobaczę
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!









Edytowane przez mart89
Czas edycji: 2011-08-05 o 17:05
mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 09:07   #497
evelusiaq
Raczkowanie
 
Avatar evelusiaq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 133
Dot.: Kwas migdałowy- proszę o poradę

Wszystko cacy co do tłuściocha z lanoliną ok, ale przy samym toniku wydaje mi się że może być za ciężki, jeszcze używany codziennie.. może trochę zapchać o ile masz takie skłonności. Przy peelingach lanolina juz sprawdza się w 100% bo działa jak silikonowy opatrunek a jednocześnie genialnie odżywia zdartą skórę

i co do mlekowca no... tu bym już była naście razy bardziej ostrożna bo to wyżeracz podstępny... jeden go nie poczuje a drugiemu zrobi kuku i to w najmniej spodziewanym miejscu. Jeżeli już zaczynasz to na niskich stężeniach i ostrożnie ze zwiększaniem.. Może też jakiś tonik? Kwasy możesz łączyć jak najbardziej tylko to już jak się buzia z nimi polubi a zabiegi będą fajnym tuningiem do kuracji

p.s. mój filtr <3
__________________
walking gets too boring when you learn how to fly..

słodyczowy odwyk -3-
za 7,4 kg będę sobą.
evelusiaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 10:31   #498
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Kwas migdałowy- proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez seclusion Pokaż wiadomość
4. Wprowadzam nowy kosmetyk - peeling z korundu, raz w tygodniu uzywam


Pytanie: Co sądzicie o tym? Moim celem jest redukcja przebarwien potradzikowych.
Wydaje mi się, że jakikolwiek peeling mechaniczny, nawet najłagodniejszy po kwasie migdałowym może tylko zaszkodzić, bo skóra jest bardzo osłabiona, łuszczy się i nie jest wskazane przyspieszać to mechanicznie. Jedyny chyba ok byłby peeling enzymatyczny z bromelainą.

I drugie pytanie: Ile masz lat? Nie myślałaś o retinolu??
http://www.biochemiaurody.com/slownik/retinol.html
Retinol ma działanie lekko złuszczające tez, ale przede wszystkim odbudowujące skórę, rozjaśnia plamy itp.
Ja bym się bała nadmiaru kwasów, moje eksperymenty z kwasem migdałowym i mlekowym skończyły się niefajnie, skóra była nadmiernie podrażniona, wciąż się łuszczyła, a po miesiącu - dwóch od zaprzestania dostałam jakiegoś koszmanego wysypu na czole (gdzie nie miałam trądziku nigdy!), z którym walczyłam ponad miesiąc... A kwasów starałam się uzywać naprawdę ostrożnie. NIe chcę Cię straszyć, ale jeśli jesteś około 30tki, to myślę, że retinol jest lepszą opcją .
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 19:31   #499
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Peeling kwasem migdałowym Natinuel

Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
założyłam sobie konto żeby widzieć ceny, wybrałam ze jestem uczennicą kosmetologii i mam im jakieś dokumenty wysłać z których wynika przynależność do branży, czekam od nich na maila zobaczymy co mi ciekawego wyślą i wtedy sie okaże chyba czy takie jak my mogą u nich zamawiać

no i lipa, każą wysłać kopie ważnej legitymacji szkoły kosmetycznej;/ wiec cen ja nie zobaczę
Kurczę! Szkoda! co to ma być - nie sprzedadzą bo co?
Przeciez to na użytek własny! Klient to klient! nieważne jaki!


U mnie w mieście, jest hurtownia kosmetyczna - maja zestaw do peelingu kwasem migdałowym 50% ( kwas,żel i neutralizator) za 320 zł
Będę probować kupić u nich...
Jak się nie uda to zostaje mi zrobsobiekrem pl lub naturalnekosmetyki pl - ale trzeba bedzie sie paciać z mieszaniem... ;-(
Pozdrawiam
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-07, 01:01   #500
seclusion
Raczkowanie
 
Avatar seclusion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 223
Dot.: Kwas migdałowy- proszę o poradę

Dzięki za wskazówki dziewczyny napewno bardzo mi się przydadzą.

evelusiaq - czyli na peeling kawitacyjny powinnam pojsc dopiero jak juz zakoncze kurację z kwasem tak? zastanawiam się ile powinnam odczekać po zakonczeniu, kupony mam wazne do 28 pazdziernika kurczę mogę się nie wyrobic;p a moze pojsc na ten zabieg wczesniej, zanim rozpocznę kurację kwasową?
a co byś polecila jako nawilzacz podczas uzywania toniku w takim razie?

sunsister- mam 20 lat
__________________
Niezależność
radość życia
brak obsesji.
Dobry kontakt
zdrowy dystans
garść perspektyw.

Edytowane przez seclusion
Czas edycji: 2011-08-07 o 01:08
seclusion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 12:30   #501
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Kwas migdałowy- proszę o poradę

Peeling kawitacyjny jest bardzo delikatny - nie zauważysz żadnego złuszczenia. Jego "moc złuszczania" jest porównywalna do zwykłego peelingu drobnoziarnistego, tylko działanie opiera się na innych zasadach. Zaskórniki magicznie nie znikną ale po kilku zabiegach niektóre płytkie mogą rzeczywiście się znacznie zmniejszyć.

Ultradźwięków nie stosujemy przy kuracji kwasami - nie chcemy wprowadzać kwasu głęboko w skórę. Ja bym zastosowała przynajmniej 2-3 dniową przerwę przed i po zabiegu ultradźwiękami.

sunsister dobrze ci radzi nie peelinguj intensywnie skóry dodatkowo przy kwasach - przecież ona i tak jest ścieniona i podrażniona. Możesz w taki sposób nabawić podrażnień, pajączków, reakcji uczuleniowych i wysypu krostek.
Retinoidy również polecam na cerę po trądziku
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 13:58   #502
seclusion
Raczkowanie
 
Avatar seclusion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 223
Dot.: Kwas migdałowy- proszę o poradę

Dzięki w takim razie przejdę się na zabieg przed rozpoczęciem kuracji, a dopiero po jakis 2 tygodniach zacznę stosowac kwasy ciężko będzie się powstrzymać jak już je będę miała u siebie :P
Zastanawiam się jeszcze czy nie wstrzymać się miesiąc ze wszystkim i dopiero od września zacząć kurację. Do 27 sierpnia będę na żaglach i chyba nie ma sensu zaczynać przed.

Jeszcze jedno pytanie - gdy przyjdzie do mnie zamowienie ze zrobsobiekrem to jesli nie otworzę jeszcze kwasów to muszę je przetrzymywać w lodówce? Czy dopiero po otwarciu? I czy mogą postać sobie zamknięte w lodówce przez miesiąc i poczekać na wrzesien?
__________________
Niezależność
radość życia
brak obsesji.
Dobry kontakt
zdrowy dystans
garść perspektyw.
seclusion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 16:46   #503
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Kwas migdałowy i glikolowy firmy VITAPELLE

Hej. Podpisuję się pod pytaniem. Tez interesują mnie opinie na ten temat

Edytowane przez PinkyDoll
Czas edycji: 2011-08-08 o 16:51
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 15:14   #504
takasama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 43
kwas migdałowy coś nie tak

Hej własnie przyszedł do mnie kwas migdałowy z mazideł... chce zacząc od peelingu najmniejszego stęzenia, wczesniej uzywałm kremy z kwasem acne derm , jak narazie mam kwas , chyba jeszce musze dokupic do tego wode destylowana i alkohol? choc najpierw zaczne bez alkoholu , moja miarka bedzie strzykawka .. a pojeminik na peeling własnie nie wiem jaki?? Możecie mi powiedziec ile ml kwasu( do której kreseczki ml mam nasypac) a ile ml wody na ten pierwszy raz??
takasama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 12:13   #505
takasama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 43
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

hej dziewczyny zrobiłam sobie dzis peeling mgdałowy w domu , 0,75ml kwasu i 3 ml wody mineralnej czyli jakies 15 % i nic;/;/ na poczatku leeko szczypało ale to kilka sekunde a potem nic trzymałam z 15 min zmyłam i nic nawet nie czerwone , dzis tez wszystko tak jak było?? co robie nie tak?? Dodam że zrobiłam tylko narazie na czole sobie , tak na wypadek gdyby cos sie stalo to mam grzywke dodam że nie używałm wczesniej toniku , ponieważ jakis czas wczesniej uzywałam acne derm on jest z kwasem

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

hej dziewczyny zrobiłam sobie dzis peeling mgdałowy w domu( kwas z mazideł) , 0,75ml kwasu i 3 ml wody mineralnej czyli jakies 15 % i nic;/;/ na poczatku leeko szczypało ale to kilka sekunde a potem nic trzymałam z 15 min zmyłam mydłem i nic nawet nie czerwone , dzis tez wszystko tak jak było?? co robie nie tak?? Dodam że zrobiłam tylko narazie na czole sobie , tak na wypadek gdyby cos sie stalo to mam grzywke dodam że nie używałm wczesniej toniku , ponieważ jakis czas wczesniej uzywałam acne derm on jest z kwasem
takasama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 18:28   #506
Paulina55053
Rozeznanie
 
Avatar Paulina55053
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wieluń
Wiadomości: 735
Dot.: Peeling kwasem migdałowym Natinuel

To są kosmetyki do uzytku profesjonalnego w gabinetach kosmetycznych więc, potrzeba mieć wiedzę w tym zakresie i dlatego też hurtownie kosmetyczne posiadają taką a nie inną politykę. Nie umniejszam w zaden sposób twojej wiedzy czy umiejętności, ale nie spotkałam hurtowni która by sprzedała osobie która nie posiada dyplomu bądź nie przeszła odpowiednich kursów.
Proponuje by zamówiła ci to znajoma kosmetyczka i po problemie
Powodzenia w dalszym kwaszeniu
Paulina55053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 12:29   #507
italiana89
Raczkowanie
 
Avatar italiana89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 189
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Nic się nie stało jest różna wrażliwość na kwasy, i na Ciebie najwidoczniej słabiej działa kwas migdałowy w takim stężeniu. Na pewno wszystko zrobiłaś ok. Spróbuj następnym razem z większym stężeniem. Ja też bardzo mało widziałam efektów u siebie po peelingu migdałowym. Nawet po stężeniu 30% Ale Tobie radzę zwiększyć na razie o około 5% i zobaczyć, co się będzie działo.
__________________
Biochemiczny blog - własne kosmetyki krok po kroku, zapraszam

naturalnapielegnacja.blog spot.com
italiana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 14:24   #508
estera4
Raczkowanie
 
Avatar estera4
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 72
Send a message via Skype™ to estera4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez italiana89 Pokaż wiadomość
Nic się nie stało jest różna wrażliwość na kwasy, i na Ciebie najwidoczniej słabiej działa kwas migdałowy w takim stężeniu. Na pewno wszystko zrobiłaś ok. Spróbuj następnym razem z większym stężeniem. Ja też bardzo mało widziałam efektów u siebie po peelingu migdałowym. Nawet po stężeniu 30% Ale Tobie radzę zwiększyć na razie o około 5% i zobaczyć, co się będzie działo.
hej italiana widze, że sporo udzielasz się w tym wątku ja też doszłam do stężenia 30 % na twarz i za wiele się nie działo, podczas peelingu lekko zbladłam i troche szczypało przez jakies 5 min ale nie miałam żadnego łuszczenia ... może na samym początku jakies 2 peelingi wtecz kiedy to z brody minimalnie sypała mi sie skóra ...taki malutki łupieżyk a poza tym nic ....ostatnio potraktowałam swoje ramiona dotknięte rogowaceniem okołomieszkowym stężeniem 35% i tez nic sie nie łuszczy, podczas peelingu tylko robiły mi sie takie białe smugi ale wydaje mi sie że skóra jest jakby gładsza po nim. Zastanawiam się czy jest sens zwiększania stężenia na twarz, chyba stężenia powyżej 30% już są dosyć mocne ....
estera4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 01:16   #509
seclusion
Raczkowanie
 
Avatar seclusion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 223
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

http://www.groupon.pl/oferty/warszaw...wolomin/671146

Jak myślicie, warto skorzystać? Waham się bo kupilam sobie wszystko do robienia peelingu migdalowego w domu na zrobsobiekrem, ale cena6 zabiegow bardzo kuszaca
__________________
Niezależność
radość życia
brak obsesji.
Dobry kontakt
zdrowy dystans
garść perspektyw.
seclusion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 03:29   #510
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 164
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

po sukcesach zkwasem migdalowym. moja skora wyglada ladnie.jrsien tuz tuz wiec chce powtorzyc kuracje.mam tez buteleczke salicyla glikola.chcialabym potraktowac ktoryms z tych moje plecy.robil ktostaka kuracje?
__________________
matys-magda69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:04.