Matura w stałej formule, jakie vademecum? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-22, 17:03   #1
Felicja888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1

Matura w stałej formule, jakie vademecum?


Witajcie
Ukończyłam liceum w latach 2013-2014,a co za tym idzie matura,do której chce podejść w maju będzie w starej formule. Zastanawiam się tylko jakie vademecum powinnam kupić np z wosu czy polskiego?
na 2018 rok? Czy może tamte z 2014? Ustawy czesto sie zmieniaja (jesli chodzi o wos) i martwie sie,ze jakiegos glupoty powypisuje w tym arkuszu.
Felicja888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 16:52   #2
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Matura w stałej formule, jakie vademecum?

Ukończyłam liceum w 2014 natomiast rok później dopisywałam sobie jeden przedmiot w związku ze zmianą uczelni i kierunku. Korzystałam z vademecum Grega na maturę 2014 i dobrze zdałam rozszerzenie.
Stara formuła obejmuje zarówno typ zadań, formę jak i podstawę programową, która obowiązuje na maturze i to co się w niej zawiera będzie wymagane. W informatorze powinno być wszystko wyjaśnione. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości przedzwoń do CKE bądź OKE i zapytaj u źródła.

Aha, jeszcze porada od kogoś, kto pisał rozszerzenie z geografii która raczej nie zajmowała u mnie szczególnego miejsca przez te 3 lata i nie była brana pod uwagę przy maturach - koniecznie przerobić wszystkie matury aż do 2014. W ten sposób najlepiej się przygotowałam do egzaminu, wydrukowałam wszystkie arkusze w ,,starej" formie i rozwiązywałam po kolei na jakieś 2 tygodnie przed maturą.

Edytowane przez Karla Electra
Czas edycji: 2017-09-23 o 17:01
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 17:16   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Matura w stałej formule, jakie vademecum?

Cytat:
Napisane przez Felicja888 Pokaż wiadomość
Witajcie
Ukończyłam liceum w latach 2013-2014,a co za tym idzie matura,do której chce podejść w maju będzie w starej formule. Zastanawiam się tylko jakie vademecum powinnam kupić np z wosu czy polskiego?
na 2018 rok? Czy może tamte z 2014? Ustawy czesto sie zmieniaja (jesli chodzi o wos) i martwie sie,ze jakiegos glupoty powypisuje w tym arkuszu.
WOS nie wymaga znajomości żadnych ustaw, no może poza Konstytucją, która nadal w dotychczasowej formie obowiązuje. Prędzej martwiłaby się takimi rzeczami jak np. aktualne dane o misjach wojska polskiego w ramach NATO czy nowymi traktami unijnymi- gdzie, kiedy podpisane, pod jaką nazwą znany jest dokument bo ja jak pisałam CEW (odpowiednik w starej formule) to właśnie na WOS tego typu pytania były. O NATO bardzo szczegółowe- jaka wielkość kontyngentu, rodzaj wojsk, od kiedy do kiedy, rodzaj misji-stabilizacyjna, pokojowa czy może o charakterze bojowym. Tak samo nazwy traktatów EU trzeba było znać pełne- i nazwę potoczną i pełną nazwę danego dokumentu plus data dzienna, szczyt na którym treść ustalono i ten na którym umowę podpisano, czyli dwie różne daty, przy niektórych kolejną datą była data wejścia w życie danego traktatu.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-23 17:16:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:12.