FRANCZYZA - doświadczenia, opinie, rady... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-17, 11:54   #1
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014

FRANCZYZA - doświadczenia, opinie, rady...


Od dawna szukam w sieci informacji o współpracy franczyzowej. Wiadomości jest mnóstwo, ale mnie interesują opinie osób, które taką współpracę podjęły.
Nie interesują mnie suche fakty, jak to działa, ale konkretne doświadczenia. Każda informacja: czy to się opłaca, jak przebiega współpraca, jakie są zyski, czy warto etc. będzie dla mnie wskazówką.
I proszę, jeśli będziecie się wypowiadać, o określenie dokładnej branży, w jakiej działacie.
Z góry dziękuję za rady.
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 12:05   #2
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Re: FRANCZYZA - doświadczenia, opinie, rady...

Cytat:
Napisane przez maja2005 Pokaż wiadomość
Od dawna szukam w sieci informacji o współpracy franczyzowej. Wiadomości jest mnóstwo, ale mnie interesują opinie osób, które taką współpracę podjęły.
Nie interesują mnie suche fakty, jak to działa, ale konkretne doświadczenia. Każda informacja: czy to się opłaca, jak przebiega współpraca, jakie są zyski, czy warto etc. będzie dla mnie wskazówką.
I proszę, jeśli będziecie się wypowiadać, o określenie dokładnej branży, w jakiej działacie.
Z góry dziękuję za rady.
No wlasnie to zalezy od branzy i rodzaju franczyzy jesli chodzi o podzial dochodow .
Moja siostra w czyms takim uczestniczyla za namowa kolezanki (nie chce podawac branzy). Ale z tego co wiem bylo do niczego bo nie dosc ze wieksza czesc zyskow musiala oddac franczyzodawcy i swoim pracownikom to do tego dochodza inne koszty np oplaty za pomieszczenie, prad itp. Po oplaceniu wszystkiego nie zostawalo prawie nic . A firme prowadzila przez 3 lata.

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2009-12-17 o 15:29
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 13:25   #3
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Re: FRANCZYZA - doświadczenia, opinie, rady...

Osobistych doświadczeń nie posiadam , ale co nieco się orientuję . Branża odzieżowa , bo mnie akurat ten sektor interesuje.

Plusem jest napewno to , że na start dostajesz gotową , znaną i sprawdzoną markę . Nie musisz zabiegać o klientów , bo raczej wszyscy bądź większość miała już z takim sklepem styczność . Znają asortyment , politykę sklepu . Masz pewność , że ciuchy będą się podobać (przynajmniej tym , którzy do tej pory w takim sklepie kupowali ) albo ludzie poprostu będą kupować dla znanej marki . Takiej pewności nie ma sie przy sklepie , w którym odzież samemu się kompletuje .

Kolejnym plusem jest to , że nie trzeba martwić sie o towar . Nie trzeba jeździć od hurtowni do hurtowni w poszukiwaniu czegoś ciekawego . Oszczędzasz swój czas .

Również jak mniemam , kampanie reklamowe są robione przez centralę , więc sama nie musisz jakoś mocno reklamować swojego sklepu i wydawać dodatkowej kasy .

Jest to dobry pomysł dla kogoś kto dopiero stawia pierwsze kroki w prowadzeniu własnej działalności , bo nei musi się martwić o wszystko .

Niestety żeby otworzyć taki biznes trzeba mieć sporo kasy . Z tego co mi wiadomo firmy wymagają jakiegoś kapitału na początek . Lokal musi być w bardzo dobrej lokalizacji - jak nie centrum handlowe to bardzo ruchliwa ulica - a jak wiadomo taki lokal to spory miesięczny wydatek . Wyposażenie/wystrój musi być zgodny ze standardami firmy . Polityka sklepowa musi być prowadzona zgodnie z wytycznymi . Tak więc ma się niewielkie pole manewru jeżeli chodzi o decydowanie w swoim sklepie Oczywiście może to być plusem dla kogoś kto chce poprostu mieć sklep a nie chce mu się wymyślać jakiś skomplikowanych formuł , dla kogoś kto chce mieć wytyczone co i jak . Ja osobiście wolałabym mieć wolną rękę

Trzeba również zatrudnić odpowiednią ilość personelu , co również jest sporym miesięcznym wydatkiem .

No i faktycznie większość zysków idzie do "franczyznodawcy" i tylko jakiś procent zysku zostaje w kieszeni .

Ostatnio jeszcze orientowałam się jak sprawy się mają z franczyzną oddziału banku . Znalazłam niestety tylko suche informacje , że można zarobić do 20tys miesięcznie .
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 13:53   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Re: FRANCZYZA - doświadczenia, opinie, rady...

Niestey to dosc drogi interes a zarobki to 5-10 %.

Co do zarobkow 20 tys. miesiecznie to pytanie czy to czyste do kieszeni czy z tego trzeba oplacic lokal ,rachunki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 22:17   #5
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Re: FRANCZYZA - doświadczenia, opinie, rady...

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Niestey to dosc drogi interes a zarobki to 5-10 %.

Co do zarobkow 20 tys. miesiecznie to pytanie czy to czyste do kieszeni czy z tego trzeba oplacic lokal ,rachunki.
Mowisz o czystym zarobku, czy o pieniadzach, jakie sie dostaje z podzialu - francyzzobiorca, franczyzodawca?

Zwykle we franczyzach jest tak, ze 30% zostaje dla Ciebie, a 70% idzie do franczyzodawcy. Mozna wynegocjowac 35%-65% ale z wiekszymi procentami sie juz nie spotkalam.

Ogolnie, tak jak napisala American Girl, nie jest to zbyt oplacalny biznes.
Podam Ci przyklad: prowadzisz sklep odziezowy. Miesieczny obrot masz ok. 50 tys. odejmujesz od tego 70%, ktore oddajesz wlascicielowi marki. Zostaje Ci juz niewiele. Z tego musisz oplacic lokal, ktory wyniesie Ci min. 7 tys. i minimum 1 pracownika przy zalozeniu, ze sama rowniez sprzedajesz. a gdzie oplaty za prad itp. Koszmar.

Nie wszystkie firmy reklamuja Ci sklep - zwykle francyzzobiorca sam musi zadbac o reklame, np na bilbordzie czy w radiu, a franczyzodawca partycypuje w kosztach, czasem pol na pol.

Nie jest kolorowo. W dzisiejszych czasach oplaca sie chyba tylko McDonalds
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 01:03   #6
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Re: FRANCZYZA - doświadczenia, opinie, rady...

Co do zarobków to te 20 tys to kwota , którą zarabia się już po podziale z franczyznodawcą . Jest to jednak sucha informacja ze stron internetowych placówek bankowych [ np na stronie pko jest napisane , że można zarobić od 3tys do 20] Więc te 20 tys to raczej kwota maksymalna . Ciekawe tylko czy od tego jeszcze odejmuje się inne opłaty. Bo jeśli ma się zarobić 3 koła i z tego opłacić lokal/pracowników/prad itp to troche bezsensowny interes
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 20:43   #7
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Re: FRANCZYZA - doświadczenia, opinie, rady...

Zwykle wlasnie jest to beznsensowny interes. Chyba, ze masz wlasny lokal, to juz inna bajka ))))))
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 12:56   #8
superokazja_eu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Dot.: FRANCZYZA - doświadczenia, opinie, rady...

Hej
a może własny Outlet dobre warunki mały wkład. info biuro@superokazja.eu
superokazja_eu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 09:57   #9
Edeker11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: FRANCZYZA - doświadczenia, opinie, rady...

Witam, ja współpracuje z eurokiosk już od 2 lat i ogólnie nie ma jakiś szczególnych zasad jest tak samo jak przy własnej firmie. Aczkolwiek mamy pełną pomoc od firmy usługującej nam franczyzny Gorąco polecam ten typ zarobków
__________________
http://www.eurokiosk.pl/
Edeker11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 23:43   #10
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Re: FRANCZYZA - doświadczenia, opinie, rady...

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Zwykle we franczyzach jest tak, ze 30% zostaje dla Ciebie, a 70% idzie do franczyzodawcy. Mozna wynegocjowac 35%-65% ale z wiekszymi procentami sie juz nie spotkalam.

Skąd te dane? Wysokość opłat szokująco wysoka. Interesowałam się tym tematem w kontekście teoretycznym, czytałam książki, widziałam raporty dot. franchisingu w Polsce, ale tam oczywiście piano nad zaletami takiego biznesu. Gwoli jasności, możesz dopisać, o jakich podmiotach piszesz? Chodzi mi o skalę działalności i rozpoznawalność marki. Tak czy siak jednak opłaty są szokująco wysokie.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 08:57   #11
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Re: FRANCZYZA - doświadczenia, opinie, rady...

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Mowisz o czystym zarobku, czy o pieniadzach, jakie sie dostaje z podzialu - francyzzobiorca, franczyzodawca?

Zwykle we franczyzach jest tak, ze 30% zostaje dla Ciebie, a 70% idzie do franczyzodawcy. Mozna wynegocjowac 35%-65% ale z wiekszymi procentami sie juz nie spotkalam.

Ogolnie, tak jak napisala American Girl, nie jest to zbyt oplacalny biznes.
Podam Ci przyklad: prowadzisz sklep odziezowy. Miesieczny obrot masz ok. 50 tys. odejmujesz od tego 70%, ktore oddajesz wlascicielowi marki. Zostaje Ci juz niewiele. Z tego musisz oplacic lokal, ktory wyniesie Ci min. 7 tys. i minimum 1 pracownika przy zalozeniu, ze sama rowniez sprzedajesz. a gdzie oplaty za prad itp. Koszmar.

Nie wszystkie firmy reklamuja Ci sklep - zwykle francyzzobiorca sam musi zadbac o reklame, np na bilbordzie czy w radiu, a franczyzodawca partycypuje w kosztach, czasem pol na pol.

Nie jest kolorowo. W dzisiejszych czasach oplaca sie chyba tylko McDonalds
czyli w tych 70% jest towar?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 02:25   #12
Pkami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: FRANCZYZA - doświadczenia, opinie, rady...

Warto skontaktowac sie z kims z franczyzobiorcow lub z Polska Organizacja Franczyzobiorcow
Pkami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 10:03   #13
minimalium
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: FRANCZYZA - doświadczenia, opinie, rady...

Witam wszystkich.

Również od dłuższego czasu rozglądam się za franczyzą aczkolwiek poszukuję już drugiej. Moja pierwsza to była i w zasadzie jest nadal czyli CUK ubezpieczenia. W tym temacie wszystko wygląda super i jestem bardzo zadowolona.

Jednak nie o tym chciałam. Zapewne wiecie, że pośrednictwo finansowe to jedna z lepszych branży. Na tym się skupiam od początku i właśnie poszukuję kolejnej, ale już kredytowej. Nie chciałabym tykać się placówek bankowych bo czytałam, że tam ludzie miewają dziwne problemy.

Decyzja padła na kredyty chwilówki, lecz niestety nie mogę nic znaleźć. Nie wiem, może źle szukałam, ale widzę, że firmy jakoś działają przynajmniej w internecie. Znalazłam parę, pisałam do nich, ale zero odzewu.
Czy orientujecie się czy [link] oferuje franczyzę?

Mają tyle biur, ale nie wiem czy to ich własne czy nie.

Z kolei w internecie jest tez sporo firm [link]

Widać, że współpracują z wieloma firmami bo chyba 18. Dzwoniłam do kilku z nich i mówią, że wcale placówek nie mają. Trochę zgłupiałam. Ktoś powie jak to działa? Czy tylko w internecie się poruszają. Reklamy vivusa widać w telewizji, radiu, a placówek faktycznie nie mają.

Może jakaś alternatywa "domu kredytowego" gdzie również świadczą pośrednictwo w chwilówkach - ma ktoś wiedzę w tym temacie?
Pozdrawiam

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2014-07-10 o 07:23 Powód: linki
minimalium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 12:33   #14
Testujemy
Raczkowanie
 
Avatar Testujemy
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 229
Dot.: FRANCZYZA - doświadczenia, opinie, rady...

Cytat:
Napisane przez minimalium Pokaż wiadomość
Witam wszystkich.

Również od dłuższego czasu rozglądam się za franczyzą aczkolwiek poszukuję już drugiej. Moja pierwsza to była i w zasadzie jest nadal czyli CUK ubezpieczenia. W tym temacie wszystko wygląda super i jestem bardzo zadowolona.

Jednak nie o tym chciałam. Zapewne wiecie, że pośrednictwo finansowe to jedna z lepszych branży. Na tym się skupiam od początku i właśnie poszukuję kolejnej, ale już kredytowej. Nie chciałabym tykać się placówek bankowych bo czytałam, że tam ludzie miewają dziwne problemy.

Decyzja padła na kredyty chwilówki, lecz niestety nie mogę nic znaleźć. Nie wiem, może źle szukałam, ale widzę, że firmy jakoś działają przynajmniej w internecie. Znalazłam parę, pisałam do nich, ale zero odzewu.
Czy orientujecie się czy [link] oferuje franczyzę?

Mają tyle biur, ale nie wiem czy to ich własne czy nie.

Z kolei w internecie jest tez sporo firm [link]

Widać, że współpracują z wieloma firmami bo chyba 18. Dzwoniłam do kilku z nich i mówią, że wcale placówek nie mają. Trochę zgłupiałam. Ktoś powie jak to działa? Czy tylko w internecie się poruszają. Reklamy vivusa widać w telewizji, radiu, a placówek faktycznie nie mają.

Może jakaś alternatywa "domu kredytowego" gdzie również świadczą pośrednictwo w chwilówkach - ma ktoś wiedzę w tym temacie?
Pozdrawiam
Polecam zainteresowanie się branżą marketingu może, bo krypto reklama idzie Ci słabo. Lepiej niż niektórym, ale wciąż słabo .

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2014-07-10 o 07:23 Powód: linki
Testujemy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 15:53   #15
minimalium
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: FRANCZYZA - doświadczenia, opinie, rady...

hmmm.
Dziękuję za troskę i w zasadzie nie bardzo wiem co odpowiedzieć. Wolę jednak wrócić do tematu.
Pozdrawiam
minimalium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 22:00   #16
dagsonik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 65
Dot.: FRANCZYZA - doświadczenia, opinie, rady...

Zależy jaka branża Moja siostra zdecydowała się na markę odzieżową 5-10-15 czyli ubrania dla dzieci i jest zadowolona. Prowadzenie takiego biznesu wymaga sporo wysiłku, ale nie tak dużego, bo jednak ma nad sobą osoby, które jej pomagają, może korzystać z gotowych rozwiazań. Najlepiej poczytać na stronie sklepu wiecej info.
dagsonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-19, 11:51   #17
gregoryg88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1
Dot.: FRANCZYZA - doświadczenia, opinie, rady...

Wszystko zależy od tego jak skonstrułowana jest umowa.
Np. xxx oferuje opłaty franczyzowe wliczone w ceny ich produktów. Oznacza to, że ich zysk zależy jest od Twojego i rośnie/maleje proporcjonalnie do tego ile Ty zarabiasz. Ma to swoje plusy, bo kiedy masz słabszy miesiąc nie dobije cię kolejny rachunek. Z drugiej strony gdy zwyżkujesz nie odłożysz więcej.
Dla mnie jednak jest to jednak z bardziej uczciwych metod rozliczenia się z franczyzodawcą

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-10-19 o 23:26 Powód: Reklama.
gregoryg88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 14:54   #18
Roksana357
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Dot.: FRANCZYZA - doświadczenia, opinie, rady...

A o jakiej branży myślałaś?
Bo jak o finansowej to słyszałam kilka opinii o /reklama/, że fajna i przede wszystkim stabilna współpraca oraz wysokie zarobki. Możesz sobie sprawdzić na ich stronie, mają tam rozpisane informacje. A jak inna branża to się aktualnie nie orientuję w ofertach

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2018-11-09 o 18:50 Powód: reklama
Roksana357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 08:34   #19
baskabasienka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 3
Dot.: FRANCZYZA - doświadczenia, opinie, rady...

Ja franczyzowa to sklep prowadzę z żabką i to całkiem spoko opcja jest, także myślę, że to mogę polecić. Na stronie u nich wsyzstkie infomracje masz ogółem.
baskabasienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-04 09:34:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:08.