rozstanie z dukanem- porażka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-28, 13:03   #1
kleolala
Przyczajenie
 
Avatar kleolala
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 13

rozstanie z dukanem- porażka


Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Potrzebuje rady a zarazem pomocy.
Jestem coraz bardziej zalamana sobą. Pamietam 3-4 miesiace temu zaczelam stosowac diete Dukana. Wszystko bylo fantastycznie. Zaczynalam z waga 80 kg i schudlam do 67. Czulam sie super sama w sobie. Kiedys odwiedzilam lekarza rodzinnego, dostalam opieprz za to ze tak dlugo jestem na tej diecie a jest ona niebezpieczna dla organizmu. I tak zaczelam urozmaicac troche ta diete, cos do niej dodawac. I tak oto teraz powrocilam do wagi 76kg. Jestem zalamana bo wszystkie te utracone kg wracaja do mnie jak bumerang. Plakac mi sie chce nad samą sobą. Juz nie mam nadziei na to ze kiedykolwiek uda mi sie schudnac. Przez ostatnie 5 dni zaczelam cwiczyc, ale efekty sa marne. Chce schudnac ale przestalam wierzyc ze to mi sie uda. Bede chyba juz na zawsze zwiazana z dukanem. boje sie ze ciagle bede tyla...
Pomozcie mi. CO mam dalej robic??
kleolala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 13:29   #2
Agnese69
Zadomowienie
 
Avatar Agnese69
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 498
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

Czekaj, czyli mam rozumieć, że po reprymendzie od lekarza po prostu zaczęłaś jeść wszystko po trochu?
A czy lekarz powiedział Ci coś konkretnego poza tym, że dieta taka szkodliwa? Co u CIebie wywołała kionkretnie? Jakie objawy niepożądane? Coś Cię zaczęło boleć? Nerki Ci sie osłabiły? Wątroba? O co mu chodziło konkretnie? Czy tylko tak sobie pokrzyczał...?
Powiedz coś więcej.
Agnese69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 13:30   #3
Vadrouille
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 55
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

Nie jestem znawczynią w kwestii diet itp itd ale obiło mi się kiedyś o uszy stwierdzenie że ile czau było się na danej diecie czyli ile czasu nie jedliśmy jakichś tam składników, tyle czasu zajmie nam właczanie tych składników z powrotem do diety żeby nie było efektu jojo. Jeżeli sie mylę, albo coś namieszałam to prosze o poprawienie mnie w tej kwestii.
Po drugie (zapożyczone ze strony podanej poniżej) "Faza konsolidacji: bardzo powoli powracasz do normalnych nawyków żywieniowych, tak by uniknąć efektu jo-jo. Na każdy stracony kilogram zaplanuj sobie 10 dni fazy konsolidacyjnej.
- Faza stabilizacji: jesz normalnie, stosując się do dwóch podstawowych zasad - do końca życia raz w tygodniu jesz tylko produkty białkowe, codziennie jesz 3 łyżki otrębów."
http://www.ofeminin.pl/diety/dieta-d...na-f36601.html

Życzę dalszych sukcesów w utracie wagi oraz utrzymania tej upragnionej wagi jak najdłuzej
Vadrouille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 13:56   #4
NiczymFeniks
Zadomowienie
 
Avatar NiczymFeniks
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 021
GG do NiczymFeniks
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

ja byłam na dukanie i zaczeły mi garsciami włosy wypadać i musiałam obciąc a miałam do połowy ramion, wiec rzeczywiście jest niezdrowa. a schudłam niewiele. teraz przyłaczyłam sie do dziewczyn w diecie MŻ (mniej żreć), moja dieta zmieniła sie do 5 posiłków dzinnie i na obaid gotowane warzywa zazwyczaj brokuły, fasolka zielona, albo kalafiori mięso nie jem ziemniaków, czytam etykiety jak na dukanie, wybieram wiecej białka niz węgli i w ciagu tygodnia schudłam 2 kg a cwiczyłam 2 razy. nie warto sie katować i głodzić. zapraszam jak coś do wątku MŻ wspieramy sie wzajemnie i wazymy co tydzień w poniedziałek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=463652&page=70
__________________
82-81-80-79- 78- 77- 76- 75- 74-73-72-71-70-69 -68- 67-66- 65-64- 63-62-61-60 a może i mniej


13.09.2014
NiczymFeniks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 14:46   #5
kleolala
Przyczajenie
 
Avatar kleolala
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 13
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

Agnese69- chodzi o to, że lekarka mi powiedziala ze na tej diecie powinno sie byc bardzo krotko. Pozniej zaczelo mnie denerwowac w domu podobne gadanie. Jak bylam gruba narzekali ze za duzo jem, jak schudlam to tez bylo cos nie tak. Podlamalam sie znowu... i zaczelam powracac do swojej wagi. Jestem na siebie wsciekla ;(
kleolala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 15:42   #6
Pyza27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11
GG do Pyza27
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

Cytat:
Napisane przez NiczymFeniks Pokaż wiadomość
ja byłam na dukanie i zaczeły mi garsciami włosy wypadać i musiałam obciąc a miałam do połowy ramion, wiec rzeczywiście jest niezdrowa. a schudłam niewiele. teraz przyłaczyłam sie do dziewczyn w diecie MŻ (mniej żreć), moja dieta zmieniła sie do 5 posiłków dzinnie i na obaid gotowane warzywa zazwyczaj brokuły, fasolka zielona, albo kalafiori mięso nie jem ziemniaków, czytam etykiety jak na dukanie, wybieram wiecej białka niz węgli i w ciagu tygodnia schudłam 2 kg a cwiczyłam 2 razy. nie warto sie katować i głodzić. zapraszam jak coś do wątku MŻ wspieramy sie wzajemnie i wazymy co tydzień w poniedziałek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=463652&page=70
To dziwne że włosy /ci wypadają ja jestem na dukanie 4miesiące i nie wypadają mi nawet mam mocniejsze
__________________
waga63,6
wzrost-160
MÓJ Cel-55
Pyza27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 16:25   #7
jacqueline90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 50
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

ja jestem na dukanie już prawie miesiąc i nie zauważyłam żadnych złych skutków diety, wręcz przeciwnie a Ty kleolala nie powinnaś się przejmować tym co mówią inni, to, że jesteś na diecie to Twoja sprawa i robisz to tylko dla siebie. Jeśli czujesz się na siłach to może spróbuj dukana ponownie ale tym razem postaraj się wytrwać do końca i przejść przez III fazę która zapobiega powstawaniu efektu jojo. IV faza jest już prosta, w końcu jeden dzień białkowy w tygodniu to nie jest takie duże wyrzeczenie.

Pozdrawiam
jacqueline90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-28, 17:05   #8
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

Cytat:
Napisane przez Pyza27 Pokaż wiadomość
To dziwne że włosy /ci wypadają ja jestem na dukanie 4miesiące i nie wypadają mi nawet mam mocniejsze
Dieta na początku nie zapewnia wszystkich witamin, bo nie jemy warzyw, ale po uderzeniówce już sporo ich jemy, więc powinno być ok. Jednak na różne osoby dieta może różnie działać - tak mi się wydaje, a oczywiście mogę się mylić

Można zawsze witaminowe suplementy diety łykać.
Ja już 2 razy do Dukania podchodziłam i żadnych tego typu problemów nie miałam Łykałam tabletki witaminowe i piłam na kolację Shake'a białkowego który również był bogaty w witaminy
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 17:27   #9
Agnese69
Zadomowienie
 
Avatar Agnese69
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 498
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

Cytat:
Napisane przez kleolala Pokaż wiadomość
Agnese69- chodzi o to, że lekarka mi powiedziala ze na tej diecie powinno sie byc bardzo krotko. Pozniej zaczelo mnie denerwowac w domu podobne gadanie. Jak bylam gruba narzekali ze za duzo jem, jak schudlam to tez bylo cos nie tak. Podlamalam sie znowu... i zaczelam powracac do swojej wagi. Jestem na siebie wsciekla ;(
No właśnie. Kolejna pani doktor, która nie wiedząc dokłądnie na czym polega dieta straszy na wszelki wypadek... Zrobiłą CI niedźwiedzią przysługę. A Ty popełniłaś błąd, że wróciłas do normalnego jedzenia zamiast przejść na III fazę, gdzie masz dietę zbilansowaną i dokładasz ograniczone dotą dprodukty. Utrwaliłabyś sobie to, co zrzuciłaś, a oddaliłabyś ewentualne zagrożenia, których się tak przestraszyłaś... Tymczasem masz z powrotem swój balast i NA PEWNO nie jesteś od tego zdrowsza, umówmy się. W dodatku jesteś załamana i zfrustrowana.
JA - powtarzam: JA, będąc na Twoim miejscu, przeszłabym ją jeszcze raz - chyba, że masz inną dietę na oku, któr nie niesie ze sobą takich wyrzeczeń... - tym razem utrwalając rzetelnie utracone kilogramy i nie słuchając tego, co mi inni mówią, tylko obserwując reakcje własnego organizmu i trzymając rękę na pulsie. Jeżeli będziesz grzeczna i nie będziesz grzeszyć to takie 10 kg to 2-3 miesiące. Potem III faza, a na niej wszystkie pozostałe skłądnieki zbilansowanej diety w rozsądnych ilościach... Tak bym zrobiła. A Ty zrobisz jak zechcesz...
Pozdrawiam i zyczę powodzenia
Agnese69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 17:50   #10
NiczymFeniks
Zadomowienie
 
Avatar NiczymFeniks
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 021
GG do NiczymFeniks
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
Dieta na początku nie zapewnia wszystkich witamin, bo nie jemy warzyw, ale po uderzeniówce już sporo ich jemy, więc powinno być ok. Jednak na różne osoby dieta może różnie działać - tak mi się wydaje, a oczywiście mogę się mylić

Można zawsze witaminowe suplementy diety łykać.
Ja już 2 razy do Dukania podchodziłam i żadnych tego typu problemów nie miałam Łykałam tabletki witaminowe i piłam na kolację Shake'a białkowego który również był bogaty w witaminy
napewno działa na każdego inaczej ta dieta, ja wcześniej miała mocne lśniace włosy po dukanie sie to zmieniło, niestety dopiero po tym jak mi samej zaczeły wypadac włosy to sie doczytałam, że wiele osób ma to samo:/ widocznie jestemw tym odsetku ludzi na których dieta działa bardzo źle, a wcale nie schudłam dużo bo 2 kg. Wcześniej brałam tabletki anty odwadniajace wiec nie miałam co zrucać mozę za dużo byłam na uderzeniówce bo prawie tydzień. Teraz jem częściej a mniej i wiecej warzyw i wraca wszystko do normy a chudne
__________________
82-81-80-79- 78- 77- 76- 75- 74-73-72-71-70-69 -68- 67-66- 65-64- 63-62-61-60 a może i mniej


13.09.2014
NiczymFeniks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 17:54   #11
unusuall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 204
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

na dukanie byłam jeden dzień, dzień przed rozpoczęciem zrobiłam intensywny trening biegowy a dzień po rozpoczęciu nie mogłam wstać z łóżka i pół dnia miałam odruch wymiotny.. jak widać wszystko jest zależne od organizmu, jednym ta dieta służy u innych robi spustoszenie w organizmie. Musiałam zrezygnować już pod dniu bo pozostał mi wybór - albo sport, albo dieta. Zdecydowałam poprawić nawyki żywieniowe a do dawnej figury wrócić nieco większym wysiłkiem fizycznym - a nie psychicznym bo ta dieta jest bardzo absorbująca.. Jak wiadomo poza zbilansowaną dietą żadna nie jest zdrowa - organizm ludzki potrzebuje wszystkich mikroelementów i składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania także lekarze akurat w tym przypadku mają rację.

Bądź co bądź nawyki Dukanowe dobrze wprowadzić w życie chlebek otrębowy, beztłuszczowe dania, ciekawe pomysły na 'słodkości'..
__________________

..new life in a new place between a new people.

68 ....cel: 63 kg. - 177 cm.
unusuall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-28, 18:56   #12
beatika
Raczkowanie
 
Avatar beatika
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 349
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

kolciag ja mam pytanko a propos tego shake'a białkowego? Mogłabyś coś więcej napisać? Sama robisz czy kupujesz? Jak tak to z czego konkretnie albo gdzie?
__________________
Ćwiczę od listopada 2013

[URL=" blog[/URL]

"W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem "
beatika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 19:55   #13
jacqueline90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 50
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

o właśnie, ja też proszę o jakiś przepis na tego shake'a
jacqueline90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 22:02   #14
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

Cytat:
Napisane przez unusuall Pokaż wiadomość
na dukanie byłam jeden dzień, dzień przed rozpoczęciem zrobiłam intensywny trening biegowy a dzień po rozpoczęciu nie mogłam wstać z łóżka i pół dnia miałam odruch wymiotny.. jak widać wszystko jest zależne od organizmu, jednym ta dieta służy u innych robi spustoszenie w organizmie. Musiałam zrezygnować już pod dniu bo pozostał mi wybór - albo sport, albo dieta. Zdecydowałam poprawić nawyki żywieniowe a do dawnej figury wrócić nieco większym wysiłkiem fizycznym - a nie psychicznym bo ta dieta jest bardzo absorbująca.. Jak wiadomo poza zbilansowaną dietą żadna nie jest zdrowa - organizm ludzki potrzebuje wszystkich mikroelementów i składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania także lekarze akurat w tym przypadku mają rację.

Bądź co bądź nawyki Dukanowe dobrze wprowadzić w życie chlebek otrębowy, beztłuszczowe dania, ciekawe pomysły na 'słodkości'..
no jest normalna reakcja organizmu na odciecie mu doplywu wegli i po kilku dniach oranizm sie przyzwyczaja

u mnie poprawila sie skora, wlosy rosly jak szalone, okres mialam jak w zegarku co do minuty, co teraz po kilku miesiacach 3 fazy znowu sie rozregulowalo i bez zadnych przyczyn okres mi sie spoznil o 2 dni juz 2 razy
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 23:08   #15
beatika
Raczkowanie
 
Avatar beatika
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 349
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

Emila, a powiedz mi, czy jak się grzecznie duka na III fazie, to waga mam nadzieję nie wzrasta?
Muszę zapytać, bo nie znam nikogo jak na razie, kto by był już na III fazie i to od kilku miesięcy.
__________________
Ćwiczę od listopada 2013

[URL=" blog[/URL]

"W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem "
beatika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 23:25   #16
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

na 3 fazie, grzeszac troche schudlam ponad 2 kilo i zeby nie chudnac dalej moja 3 faza bardziej przypominala 4 faze i czwartkow tez za czesto robic nie musze bo nie mam wzrostow
na 4 fazie jestem juz od tygodnia prawie
zajrzyj na watek trzecio- i czwarto-fazowy
dziewczyny maja zazwyczaj jeszcze spadki,

najwiecej waga mi wrasta kilogram - poltora, ale to podczas okresu, po zjedzeniu slonego na noc itp, i wraca do normy po kilku dniach zdrowego odzywania (jem tylko pelne ziarna, nie uzywam tluszczu, nie jem slodyczy, fastfoodow) ale uzywam brązowego cukru/melasy, slodzik tylko do napojow/jogurtow daje
diety zmieniac nie zamierzam, bo bardzo mi odpowiada ale na bialka patrzec juz nie moge i prawie w ogole ich nie jem, dkutek uboczny dukana

Edytowane przez Emila3000
Czas edycji: 2010-09-28 o 23:29
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 08:58   #17
seyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 112
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

Ja od dwóch miesięcy jestem na Dukanie, grzeszę średnio dwa razy w tygodniu piwkami czy czymś w tym guście, robię 6dni P+W i jeden dzień czystych białek (czasem dwa). Co jakiś czas mam zastoje. Dwa miesiące i minus 8kg. Zważywszy na drobne grzeszki (np nieodtłuszczone jogurty, czy sery, czasem dusiłam nazwykłej oliwie) oraz na to że ja tyłam i chudłam dość sporo ostatnio (co powoduje utrudnienia przy następnych podejściach) nie narzekam. Czasem robię sobie królewski posiłek. Po szalonym week-endzie (z kebabem o 3 w nocy) plus 1kg, większych wzrostów nie notowałam.
Nie zanotowałam też skutków ubocznych, może w skutek modyfikacji. Ostatnio pozwalam sobie na kanapkę, czy jakieś danie skrobiowe raz w tygodniu. Mam obawy, że waga wróci, że będą kłopoty z odstawieniem diety ,ale liczę, że drobne grzeszki trochę to zniwelują, a wszystko w naszych rękach tuczące jedzenie i złe nawyki lub łakomstwo niweczą nawet najzdowsze diety.
Może spróbuj Dukana 2P/5PW i powoli chudnij chyba że jesteś bardzo młoda i dlatego tak Ci odradzają, może wtedy niech pani doktor ułozy Ci dietę idealną albo wksazę dietetyka. Powodzenia!!! Nie trać wiary! Nie daj sobie zburzyć poczucia własnej wartości.
__________________
80 w dniu porodu 72-69-68-67-66-65-60...-59--59,5-55-...-51-50

jeszcze 10 kg i spokój
seyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 10:00   #18
mischievous
Zakorzenienie
 
Avatar mischievous
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 901
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

Cytat:
Napisane przez kleolala Pokaż wiadomość
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Potrzebuje rady a zarazem pomocy.
Jestem coraz bardziej zalamana sobą. Pamietam 3-4 miesiace temu zaczelam stosowac diete Dukana. Wszystko bylo fantastycznie. Zaczynalam z waga 80 kg i schudlam do 67. Czulam sie super sama w sobie. Kiedys odwiedzilam lekarza rodzinnego, dostalam opieprz za to ze tak dlugo jestem na tej diecie a jest ona niebezpieczna dla organizmu. I tak zaczelam urozmaicac troche ta diete, cos do niej dodawac. I tak oto teraz powrocilam do wagi 76kg. Jestem zalamana bo wszystkie te utracone kg wracaja do mnie jak bumerang. Plakac mi sie chce nad samą sobą. Juz nie mam nadziei na to ze kiedykolwiek uda mi sie schudnac. Przez ostatnie 5 dni zaczelam cwiczyc, ale efekty sa marne. Chce schudnac ale przestalam wierzyc ze to mi sie uda. Bede chyba juz na zawsze zwiazana z dukanem. boje sie ze ciagle bede tyla...
Pomozcie mi. CO mam dalej robic??
witaj mialam podobna sytuacje, niedojze nie pasowala ta dieta do mnie bo ciagle chodzilam rozdrazniona itp, to z kg bylo tak samo, odchudzalam sie okolo rok w sumie, wiekszosc MZ, i schudlam 13 kg, potem wzielam sie za dukana i kolejne 7 spadlo na nim, potem byly wakacje i te 7 wrocilo jak ten przyslowiowy bumerang, takze tragedia prawda jest taka ze im wolniej chudniesz tym mniej prawdopodobne ze to wroci, a po dukanie moze by nie wrocilo jakby rzeczywiscie sie jadlo tak jak jest tam napisane czyli faza 3,faza 4 i przez kolejny rok czy iles zadnego grzeszku ale wiadomo ze tak nikt nie robi, wiadomo ze po diecie wraca sie do normalnosci raz na tyg jakis lepszy obiad itp a dukan na to nie pozwala i bardzo duzo osob ma po nim jojo.
__________________


Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć






mischievous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 10:31   #19
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

to chyba nie przeczytalas ksiazki dokladnie dukan nam nakazuje 2 razy w tygodniu jesc porzadny obiad - u mnie np. pizza i deser - wielkie lody i ciasto posilki skrobiowe 2 razy w tygodniu to kolejne uczty - u mnie spaghetti (40 g to garsc zoltego sera)
latem nie wybrazalam sobie nie zjesc loda

tylko ze trzeba pilnowac wagi - codziennie sie wazyc i blyskawicznie reagowac na wzrosty na wadze, i robic czwartki
poznac mozliwoci swojego ciala, zobaczyc jak reaguje na okreslone posilki

jak komus wrocilo 7 kilo, to albo codziennie całonocne uczty, albo zero robienia czwartkow, innego powodu nie widze

a po utrwaleniu mozemy juz dowolnie jesc - na 4 fazie - pamietajac o robieniu czwartkow
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 11:54   #20
kleolala
Przyczajenie
 
Avatar kleolala
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 13
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

Witajcie
Bardzo mi miło, że tyle osób zainteresowało się moim postem i odpisało. Ja zdecydowałam, że własnie od dzisiaj zaczynam znowu Dukana. Czas najwyższy rozprawić sie z tymi kg raz na zawsze. Wrócę na niego i wiem, że bede sie od razu lepiej czula. Mam nadzieje, że waga nie bedzie wolniej spadac. Z utrwaleniem zajmie mi to moze pol roku. Ale doszłam do tego, że warto. Nie chce juz źle sie czuc sama w sobie. Najbardziej boli mnie moja glupota, no ale... Trudno. Czasu nie cofnę, chociaż bardzo bym chciała.
Buziaki
kleolala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 15:16   #21
Niki Mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 149
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

Prawda jest taka, że każdy organizm inaczej reaguje na dietę. Jeden może czuć się wspaniale i od razu chudnąć inny dostanie boleści żołądka jak np. ja na początku. Moim zdaniem, jeśli ktoś odczuwa, że ta dieta nie dla niego to powinien spróbować czegoś innego. Nic na siłę.

A na pewno warto się dużo ruszać i nie jeść dużo na wieczór...ot złote zasady, które mi pomagają schudnąć bez wysiłku
Niki Mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 06:54   #22
twinsplus1
Zadomowienie
 
Avatar twinsplus1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Anglia/Polska
Wiadomości: 1 262
GG do twinsplus1
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

Cytat:
Napisane przez kleolala Pokaż wiadomość
Witajcie
Bardzo mi miło, że tyle osób zainteresowało się moim postem i odpisało. Ja zdecydowałam, że własnie od dzisiaj zaczynam znowu Dukana. Czas najwyższy rozprawić sie z tymi kg raz na zawsze. Wrócę na niego i wiem, że bede sie od razu lepiej czula. Mam nadzieje, że waga nie bedzie wolniej spadac. Z utrwaleniem zajmie mi to moze pol roku. Ale doszłam do tego, że warto. Nie chce juz źle sie czuc sama w sobie. Najbardziej boli mnie moja glupota, no ale... Trudno. Czasu nie cofnę, chociaż bardzo bym chciała.
Buziaki
to w takim razie zapraszam na watek dla II fazowiczek o tutaj..

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=470878&page=20
__________________
start 29.06.2017 The Tapping Solution for Weight Loss & Body Confidence

wzrost: 174 cm
79-78-77-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58

Nothing is Impossible to a willing mind
twinsplus1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 09:51   #23
NNaTT
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 703
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

Ja na Dukanie byłam tylko 9 dni. Schudłam 2 kg, na szczęście już nie powróciły. Przerwałam, bo bardzo źle tolerowałam dietę. Mam nietolerancję laktozy i te wszystkie produkty mleczne nie są dla mnie. Poza tym wiecznie byłam głodna.

Ogólnie od marca schudłam 16 kg (2 kg na dukanie, 14 kg MŻ). Szczerze polecam to drugie.
Oczywiście, od czasu do czasu zjem coś słodkiego, niezdrowego (np. pizzę). Wówczas na drugi dzień się ograniczam, zjem trochę mniej, albo idę na siłownię. Nie tyję, a nawet jeszcze chudnę.

Całkowicie zmieniłam swoje nawyki żywieniowe np. nie jem białego pieczywa, pokochałam owsiankę, otręby, nie tykam słodkich soków ani żadnych produktów instant. Ogólnie mniej jem, ćwiczę i nie boję się efektu jojo.
NNaTT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 14:34   #24
pluszowa misia
Zadomowienie
 
Avatar pluszowa misia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 605
Dot.: rozstanie z dukanem- porażka

ja na dukanie bylam 8 misiecy schudlam na niej 20kg chcialam schudnac jeszcze bo startowalam z waga 110 kg schudlam do 90 kg i zaszlam w upragniona ciaze przeszlam niestety odrazu na jedzenie normalne ale na szczescie nie przytylam przez to teraz jestem w 8 miesiacu ciazy przytylma 10kg ale juz wiem ze jak skoncze karmic to wracam na ta diete bo jest ona rewelacyjna.
__________________
Największą Mocą Jest Wiara W Samego Siebie
pluszowa misia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:33.