Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-23, 22:35   #1
mayletka
Rozeznanie
 
Avatar mayletka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zadupie.
Wiadomości: 573
GG do mayletka

Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.


cześć biegając po wizażu, nie znalazłam wątku, który zrzeszałby osoby chętne do poprawiania matury, a wierzę, że nie jestem jedyną, która przystąpi do egzaminu dojrzałości po raz drugi. uważam, że przydałoby się miejsce, gdzie mogłybyśmy wspierać się nawzajem i motywować do działania, zwłaszcza wtedy, gdy nasi rówieśnicy wybierają się już na studia, a młodszy rocznik ma inne problemy - kto lepiej zrozumie poprawiającą wiżankę, niepewność i czasem poczucie bezsilność niż inna wiżanka w tej samej sytuacji? mam nadzieję, że ten wątek nie będzie święcił pustkami
__________________

Przeszła kurs przygotowawczy do bycia piękną suką i
wyszła z niego z wyróżnieniem, dyplomem z różową bransoletką jako prezentem dla prymuski.


instagram||blog
mayletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 22:49   #2
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez mayletka Pokaż wiadomość
cześć biegając po wizażu, nie znalazłam wątku, który zrzeszałby osoby chętne do poprawiania matury, a wierzę, że nie jestem jedyną, która przystąpi do egzaminu dojrzałości po raz drugi. uważam, że przydałoby się miejsce, gdzie mogłybyśmy wspierać się nawzajem i motywować do działania, zwłaszcza wtedy, gdy nasi rówieśnicy wybierają się już na studia, a młodszy rocznik ma inne problemy - kto lepiej zrozumie poprawiającą wiżankę, niepewność i czasem poczucie bezsilność niż inna wiżanka w tej samej sytuacji? mam nadzieję, że ten wątek nie będzie święcił pustkami
Dołączam się!
W sierpniu czeka mnie poprawka matury z polskiego, a Ciebie?
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 22:55   #3
mayletka
Rozeznanie
 
Avatar mayletka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zadupie.
Wiadomości: 573
GG do mayletka
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Dołączam się!
W sierpniu czeka mnie poprawka matury z polskiego, a Ciebie?
hej! o tak, polski w tym roku nie należał do najprzyjemniejszych, mam nadzieję, że w sierpniu będzie nieco lepiej
ja, co prawda, maturę zdałam, ale nie na tyle, bym mogła studiować to, czego pragnę, więc poprawiam dopiero za rok, biologię i chemię
__________________

Przeszła kurs przygotowawczy do bycia piękną suką i
wyszła z niego z wyróżnieniem, dyplomem z różową bransoletką jako prezentem dla prymuski.


instagram||blog
mayletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 23:04   #4
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez mayletka Pokaż wiadomość
więc poprawiam dopiero za rok, biologię i chemię
ja też. czyli nie poszłaś na żadne studia w tym roku, tylko zimujesz?
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 23:14   #5
Marewana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Ja tak samo biologia i chemia.. z tym, ze poprawa drugi raz
Za pierwszym razem biologia i chemia była na 157, w tym roku na 160. No i znowu braknie na stomatologię, bo w tamtym roku ostateczne progi były 162
Takze nadal ciągnę weterynarię, teraz juz drugi rok...
Marewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 23:21   #6
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Marewana nie męczysz się na wecie? nie obraź się ale kompletnie nie rozumiem ludzi takich jak Ty - wiesz że 100 razy lepiej byś wyszła na zostaniu ten rok po maturze w domu? dobrze dla Ciebie że ustawę o odpłatności znieśli bo inaczej byś sporo zabuliła za stomę ;p
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 23:21   #7
mayletka
Rozeznanie
 
Avatar mayletka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zadupie.
Wiadomości: 573
GG do mayletka
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

poshh, miałam iść na ujotowską biologię, ale jestem znad morza, więc wiązało się to z niemałymi kosztami, dlatego z rodzicami postanowiliśmy, że zostanę i spokojnie się przygotuję, skoro i tak za rok będę zaczynać wszystko od początku jak u Ciebie?
Marewana, eh, takie sytuacje chyba najbardziej bolą. to tak, jakbyś miała czwarte miejsce i nie znalazła się na podium ale z drugiej strony - tak niewiele zabrakło, więc widzisz, że naprawdę Cię stać i jeśli się doszkolisz, za rok czekają Cię wymarzone studia!
__________________

Przeszła kurs przygotowawczy do bycia piękną suką i
wyszła z niego z wyróżnieniem, dyplomem z różową bransoletką jako prezentem dla prymuski.


instagram||blog
mayletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-23, 23:36   #8
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
Marewana nie męczysz się na wecie? nie obraź się ale kompletnie nie rozumiem ludzi takich jak Ty - wiesz że 100 razy lepiej byś wyszła na zostaniu ten rok po maturze w domu? dobrze dla Ciebie że ustawę o odpłatności znieśli bo inaczej byś sporo zabuliła za stomę ;p
może dlatego, że jeśli stoma nie wypali to warto dla zabezpieczenia jednak mieć już fach w ręku, a nie po 5 latach (tfu, tfu byle nie było ich tyle ) ocknąć się i nie mieć nic, 5 lat w plecy.

Cytat:
Napisane przez mayletka Pokaż wiadomość
poshh, miałam iść na ujotowską biologię, ale jestem znad morza, więc wiązało się to z niemałymi kosztami, dlatego z rodzicami postanowiliśmy, że zostanę i spokojnie się przygotuję, skoro i tak za rok będę zaczynać wszystko od początku jak u Ciebie?
ja poszłam na studia inżynierskie w tym roku, na politechnikę mam blisko, więc u mnie studia nie wiążą się z wyprowadzką, nagłymi zmianami. gdyby coś nie wyszło, nie chcę mieć roku w plecy, a przecież gdyby jednak obecne mnie nie zainteresowały, tak jak oczekiwałam - mogę je rzucić
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 23:39   #9
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

poshh akurat mi by szkoda było tracić 2 lata (to minimum które straci)
a rok w domu w zupełności wystarcza do napisania matury, na wecie maturę poprawić trudno, bo to nie kierunek na zimowanie, poza tym nie ma co się cieszyć z zawodu którego się nie chce wykonywać
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 23:46   #10
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
poshh akurat mi by szkoda było tracić 2 lata (to minimum które straci)
a rok w domu w zupełności wystarcza do napisania matury, na wecie maturę poprawić trudno, bo to nie kierunek na zimowanie, poza tym nie ma co się cieszyć z zawodu którego się nie chce wykonywać
oczywiście że wystarcza, ale matura to też zwykłe szczęście i mówię tu głównie o rozszerzonej biologii, o której klucz będę miała chyba zawsze w pewnym stopniu ból
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 23:48   #11
mayletka
Rozeznanie
 
Avatar mayletka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zadupie.
Wiadomości: 573
GG do mayletka
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez poshh Pokaż wiadomość
ja poszłam na studia inżynierskie w tym roku, na politechnikę mam blisko, więc u mnie studia nie wiążą się z wyprowadzką, nagłymi zmianami. gdyby coś nie wyszło, nie chcę mieć roku w plecy, a przecież gdyby jednak obecne mnie nie zainteresowały, tak jak oczekiwałam - mogę je rzucić
rozumiem, w takim przypadku może sama bym spróbowała, chociaż na semestr, jeśli okazałoby się zbyt ciężko. w domu człowiek jednak trochę, hm, dziczeje i jak napisałaś, to zawsze ryzyko utraty co najmniej roku co chciałabyś studiować?

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
poshh akurat mi by szkoda było tracić 2 lata (to minimum które straci)
a rok w domu w zupełności wystarcza do napisania matury, na wecie maturę poprawić trudno, bo to nie kierunek na zimowanie, poza tym nie ma co się cieszyć z zawodu którego się nie chce wykonywać
mam nadzieję!!
__________________

Przeszła kurs przygotowawczy do bycia piękną suką i
wyszła z niego z wyróżnieniem, dyplomem z różową bransoletką jako prezentem dla prymuski.


instagram||blog
mayletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-23, 23:52   #12
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

mi rok wystarczył, a zaczynałam od zera, inna sprawa że wiele zależy od tego jak się opanuje emocje na maturze
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 09:42   #13
Marewana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
Marewana nie męczysz się na wecie? nie obraź się ale kompletnie nie rozumiem ludzi takich jak Ty - wiesz że 100 razy lepiej byś wyszła na zostaniu ten rok po maturze w domu? dobrze dla Ciebie że ustawę o odpłatności znieśli bo inaczej byś sporo zabuliła za stomę ;p
Myślę, ze to była najlepsza decyzja, jaką mogłam podjąć
Oprócz tego,że w razie dostania się na stomę przepisano by mi kilka przedmiotów, czyli ten czas nie byłby zmarnowany (biofizyka, biochemia, histologia,wf, angielski, łacina), to przedmioty na wecie też się przydają na maturę
Chociaż oczywiscie główną motywacją było, ze jakbym się nie dostała na stomę, to mam inny zawód.
W tym roku matura mi całkowicie nie siadła, wątpię, zebym ją napisała lepiej siedząc w domu, a wtedy straciłabym rok i i tak wylądowała na wecie.
Z 3 osób, które znam, które zrobiły tak jak mówisz- siedziały rok w domu i tylko się uczyły, żadna nie poprawiła na tyle, żeby się dostać na farmację, wetę, stomę, medycynę. I te osoby mają rok w plecy, a i tak wylądują, tam, gdzie nie chciały...

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Cytat:
Napisane przez mayletka Pokaż wiadomość
poshh, miałam iść na ujotowską biologię, ale jestem znad morza, więc wiązało się to z niemałymi kosztami, dlatego z rodzicami postanowiliśmy, że zostanę i spokojnie się przygotuję, skoro i tak za rok będę zaczynać wszystko od początku jak u Ciebie?
A dlaczego przyszła Ci na myśl biologia na UJ? Pytam z ciekawości, bo masz tam bardzo daleko

Marewana, eh, takie sytuacje chyba najbardziej bolą. to tak, jakbyś miała czwarte miejsce i nie znalazła się na podium ale z drugiej strony - tak niewiele zabrakło, więc widzisz, że naprawdę Cię stać i jeśli się doszkolisz, za rok czekają Cię wymarzone studia!
Dziękuję, takie słowa mnie pocieszają Wiem, ze juz niewiele brakuje, więc szkoda by było sobie teraz odpuścić chyba
Marewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 10:18   #14
GiselleAbby
Raczkowanie
 
Avatar GiselleAbby
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 35
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Ja podwyższam sobie wynik z historii i może czegoś jeszcze...
Chociaż dostałam się na wymarzoną filologię angielską (Ale tam gdzie chciałabym jeszcze studiować potrzebuję lepszego wyniku...)
GiselleAbby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 10:34   #15
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez mayletka Pokaż wiadomość
co chciałabyś studiować?
stomatologię
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 10:50   #16
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez Marewana Pokaż wiadomość
Myślę, ze to była najlepsza decyzja, jaką mogłam podjąć
Oprócz tego,że w razie dostania się na stomę przepisano by mi kilka przedmiotów, czyli ten czas nie byłby zmarnowany (biofizyka, biochemia, histologia,wf, angielski, łacina), to przedmioty na wecie też się przydają na maturę
Nie bądź taka pewna tych pogrubionych, u nas robią problemy żeby z jednego wydziału lekarskiego przepisać przedmiot na innym wydziale lekarskim (jakoby różnice programowe, których szefowie katedr nie mogą przeżyć) a co dopiero przepisywać przedmioty, których nie zdałaś na uniwersytecie medycznym, a na wecie. Ba, jak się ktoś z lekarskiego na stomę przenosił (ten sam wydział, te same katedry) to robili problemy z biofizyką. Angielskiego też nie byłabym pewna, inne jest jednak słownictwo przydatne dla weterynarzy, a inne dla stomatologów - u nas dziewczyna mająca licencjat z filologii angielskiej jak najbardziej musi zdawać kolokwia i egzamin, chodzenie na zajęcia odpuścili jej wyłącznie dlatego, że ma rodzinę i dojeżdża z daleka.
Z biochemią wiele zależy, z jakiego podręcznika korzystałaś. W Harperze, który obowiązuje na moim wydziale, biochemia u zwierząt jest zupełnie pominięta, skupiony jest na procesach u człowieka (czasami jako ciekawostkę wtrąci coś o świnkach morskich czy szczurach) i jego chorobach metabolicznych. Pewnie, cykl Krebsa się nie różni, ale już w takich witaminach są różnice.

Edytowane przez 201605300922
Czas edycji: 2014-07-24 o 10:53
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 12:02   #17
Marewana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Nie bądź taka pewna tych pogrubionych, u nas robią problemy żeby z jednego wydziału lekarskiego przepisać przedmiot na innym wydziale lekarskim (jakoby różnice programowe, których szefowie katedr nie mogą przeżyć) a co dopiero przepisywać przedmioty, których nie zdałaś na uniwersytecie medycznym, a na wecie. Ba, jak się ktoś z lekarskiego na stomę przenosił (ten sam wydział, te same katedry) to robili problemy z biofizyką. Angielskiego też nie byłabym pewna, inne jest jednak słownictwo przydatne dla weterynarzy, a inne dla stomatologów - u nas dziewczyna mająca licencjat z filologii angielskiej jak najbardziej musi zdawać kolokwia i egzamin, chodzenie na zajęcia odpuścili jej wyłącznie dlatego, że ma rodzinę i dojeżdża z daleka.
Z biochemią wiele zależy, z jakiego podręcznika korzystałaś. W Harperze, który obowiązuje na moim wydziale, biochemia u zwierząt jest zupełnie pominięta, skupiony jest na procesach u człowieka (czasami jako ciekawostkę wtrąci coś o świnkach morskich czy szczurach) i jego chorobach metabolicznych. Pewnie, cykl Krebsa się nie różni, ale już w takich witaminach są różnice.
Wszystkie te wymienione przedmioty miałam na Collegium Medicum UJ, dlatego o nich wspomniałam. Ponieważ weta jest dopiero 2 rok, zajecia są prowadzone z tego zakresu, co na medycynie (cały człowiek) plus jako dodatek zwierzęta. W Polsce nie ma podręczników do biochemii czy biofizyki zwierząt Wiadomo, że zależy od prowadzącego. Z tym angielskim uważam, ze to juz była złośliwość
Marewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 12:13   #18
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

a tutaj się mylisz jest grube tomiszcze do biochemii zwierząt Minakowskiego
i widzisz Ty też nie poprawiłaś, a wszystkie znane mi osoby które zrobiły gap year poprawiły i to na bardzo ładne wyniki, wszystko zależy od tego jak człowiek wykorzysta ten rok w domu
i tak jak mówi Nadis wątpię żeby przepisali Ci takie przedmioty, u mnie uczymy się histologii głównie z Cichockiego (do człowieka) Zarzyckiego (do zwierząt) mało kto ogląda i nie ma szans na przepisanie przedmiotu. Powszechnie wiadomo że przepiszą Ci co najwyżej TI
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 12:21   #19
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez Marewana Pokaż wiadomość
Wszystkie te wymienione przedmioty miałam na Collegium Medicum UJ, dlatego o nich wspomniałam. Ponieważ weta jest dopiero 2 rok, zajecia są prowadzone z tego zakresu, co na medycynie (cały człowiek) plus jako dodatek zwierzęta. W Polsce nie ma podręczników do biochemii czy biofizyki zwierząt Wiadomo, że zależy od prowadzącego. Z tym angielskim uważam, ze to juz była złośliwość
Jak napisałam, katedry często mają podejście, że ,,drugi raz studentowi nie zaszkodzi się nauczyć" i przepisywać nie chcą. Albo przepisują na niejasnych zasadach, tzn. jednym tak, innym nie (np. biorąc pod uwagę uzyskane oceny z danego przedmiotu). W momencie, gdy osobom przenoszącym się ze stomy na lekarski (lub na odwrót) w obrębie tego samego wydziału robią problemy o przedmioty przedkliniczne, to różnie może być. Nie życzę tego. Ba, czasami jest tak (jak teraz, gdy program studiów medycznych uległ zmianie) że osoby, które miały np. na I roku anatomię i obowiązywała ich nomenklatura łacińska, powtarzają rok II (przez fizjologię/biochemię/itd) a w międzyczasie zmienił się program z anatomii i obowiązuje język angielski i ci ludzie muszą po raz drugi na anatomię biegać - patrz UWM w Olsztynie. U nas jest tak, że dawniej był przedmiot biologia medyczna, od naszego roku jest biologia molekularna (odpadło trochę embriologii i dali ze dwa tematy więcej o metodach wykorzystywanych w biologii molekularnej, RFLP itp) i ludzie powtarzający np. rok drugi, którzy dawno mieli zaliczoną biologię medyczną muszą chodzić z młodszym rocznikiem na biologię molekularną...

Znam trochę osób, które sobie zrobiły rok przerwy by poprawić maturę właśnie w celu dostania się na kierunki medyczne. Oczywiście, nie wszyscy, ale niemałej części tych osób się udało, nawet ucząc się biologii i chemii od zera. Zależy, ile punktów komuś zabrakło za I razem - jak 1, 2, to może istotnie nie jest złym pomysłem wybór innego kierunku, bo po pierwsze, wówczas zwykle poprawia się jeden przedmiot, a po drugie - jest spore ryzyko, że swoje opus magnum na maturze już osiągnęliśmy i lepiej nie zostać potem bez niczego. Ale na ten temat ile osób tyle opinii...

Edytowane przez 201605300922
Czas edycji: 2014-07-24 o 12:25
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-24, 12:40   #20
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

z doświadczenia wiem że przedmiotów nie chcą przepisywać na drodze transferu weta-stoma czy lek
a z racji tego że większość przedmiotów nawet w swojej nazwie ma dopisek "zwierząt"
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 12:54   #21
sistermorphine
Rozeznanie
 
Avatar sistermorphine
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 883
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

cześć, Dziewczyny! ja wprawdzie maturę zdałam, ale moja niestety przyjaciółka nie. w związku z tym spotykamy się i uczymy do poprawki. czy któraś z Was oblała matmę? jak się teraz uczycie? najbardziej lubię omawiać dział po dziale, ale na to nie ma już czasu - został miesiąc i jestem trochę w kropce. macie jakieś spoko strony, z których mogłaby korzystać, jak razem nie siedzimy? wiadomo, że wszystkiego jej nie wytłumaczę i trzeba też przysiąść samemu.

pytam o strony, bo sama z niczego nie korzystałam. nad matmą nie siedziałam w liceum dużo, bo mam to szczęście, że dość szybko ją chwytałam. wiem tylko, że ten koleś, który nagrywa filmiki, jak rozwiązuje zadania, jest spoko. ale bardziej chodziłoby mi o ładnie zebraną teorię, bo ona ma niestety problemy z takimi pojęciami jak 'liczba przeciwna' i 'liczba odwrotna'... sporo czasu tracimy na tłumaczeniu i zapisywaniu. tak by sobie wydrukowała i kilka razy dziennie czytała. coś w głowie na bank by zostało.

życzę powodzenia wszystkim poprawiającym!
__________________
Dopóki mogę iść o własnych siłach,
pójdę tam, gdzie
zechcę.


sistermorphine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 13:14   #22
201607061212
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 674
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez sistermorphine Pokaż wiadomość
cześć, Dziewczyny! ja wprawdzie maturę zdałam, ale moja niestety przyjaciółka nie. w związku z tym spotykamy się i uczymy do poprawki. czy któraś z Was oblała matmę? jak się teraz uczycie? najbardziej lubię omawiać dział po dziale, ale na to nie ma już czasu - został miesiąc i jestem trochę w kropce. macie jakieś spoko strony, z których mogłaby korzystać, jak razem nie siedzimy? wiadomo, że wszystkiego jej nie wytłumaczę i trzeba też przysiąść samemu.

pytam o strony, bo sama z niczego nie korzystałam. nad matmą nie siedziałam w liceum dużo, bo mam to szczęście, że dość szybko ją chwytałam. wiem tylko, że ten koleś, który nagrywa filmiki, jak rozwiązuje zadania, jest spoko. ale bardziej chodziłoby mi o ładnie zebraną teorię, bo ona ma niestety problemy z takimi pojęciami jak 'liczba przeciwna' i 'liczba odwrotna'... sporo czasu tracimy na tłumaczeniu i zapisywaniu. tak by sobie wydrukowała i kilka razy dziennie czytała. coś w głowie na bank by zostało.

życzę powodzenia wszystkim poprawiającym!
Ze spoko stron polecam matemaksa, mi on uratował tyłek, praktycznie zaczęłam się uczyć z tą stroną na 3 tygodnie przed maturą i musze przyznać, ze doznałam dużego olśnienia i zaczęłam rozumieć matmę a nawet zadania mi dobrze szły! Żałuję tylko, że wcześniej nie odkryłam tej strony, może wynik miałabym lepszy


A poza tym to witam się w tym zacnym wątku, na 100% nie jestem zdecydowana czy będę poprawiać maturę, ale mam takie plany
201607061212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 13:22   #23
Marewana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
a tutaj się mylisz jest grube tomiszcze do biochemii zwierząt Minakowskiego
i widzisz Ty też nie poprawiłaś, a wszystkie znane mi osoby które zrobiły gap year poprawiły i to na bardzo ładne wyniki, wszystko zależy od tego jak człowiek wykorzysta ten rok w domu
i tak jak mówi Nadis wątpię żeby przepisali Ci takie przedmioty, u mnie uczymy się histologii głównie z Cichockiego (do człowieka) Zarzyckiego (do zwierząt) mało kto ogląda i nie ma szans na przepisanie przedmiotu. Powszechnie wiadomo że przepiszą Ci co najwyżej TI

No i widzisz, to jest różnica miedzy weterynarią a weterynarią Histologię miałam z współautorem podręcznika, o którym wspominasz, z kierownikiem Katedry Histologii CMUJ prof. Litwinem, wiec wierz mi, ze podrecznik musiałam znać na wyrywki.
Biochemia to samo, Harper. Prowadzona jak biochemia człowieka, ponieważ na CMUJ nie ma weterynarzy, są lekarze medycyny.
Po drugie, maturę jednak poprawiłam.

Nie wiem, dlaczego przybierasz taki ton, ja podjęłam decyzję o studiowaniu, Ty masz inny pogląd na to, ok. Ja jestem za to przekonana, ze ta decyzja pozwoliła mi zaoszczędzić chociaż ten rok, a nie, ze teraz zaczynałabym pierwszy rok wety.

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Jak napisałam, katedry często mają podejście, że ,,drugi raz studentowi nie zaszkodzi się nauczyć" i przepisywać nie chcą. Albo przepisują na niejasnych zasadach, tzn. jednym tak, innym nie (np. biorąc pod uwagę uzyskane oceny z danego przedmiotu). W momencie, gdy osobom przenoszącym się ze stomy na lekarski (lub na odwrót) w obrębie tego samego wydziału robią problemy o przedmioty przedkliniczne, to różnie może być. Nie życzę tego. Ba, czasami jest tak (jak teraz, gdy program studiów medycznych uległ zmianie) że osoby, które miały np. na I roku anatomię i obowiązywała ich nomenklatura łacińska, powtarzają rok II (przez fizjologię/biochemię/itd) a w międzyczasie zmienił się program z anatomii i obowiązuje język angielski i ci ludzie muszą po raz drugi na anatomię biegać - patrz UWM w Olsztynie. U nas jest tak, że dawniej był przedmiot biologia medyczna, od naszego roku jest biologia molekularna (odpadło trochę embriologii i dali ze dwa tematy więcej o metodach wykorzystywanych w biologii molekularnej, RFLP itp) i ludzie powtarzający np. rok drugi, którzy dawno mieli zaliczoną biologię medyczną muszą chodzić z młodszym rocznikiem na biologię molekularną...

Znam trochę osób, które sobie zrobiły rok przerwy by poprawić maturę właśnie w celu dostania się na kierunki medyczne. Oczywiście, nie wszyscy, ale niemałej części tych osób się udało, nawet ucząc się biologii i chemii od zera. Zależy, ile punktów komuś zabrakło za I razem - jak 1, 2, to może istotnie nie jest złym pomysłem wybór innego kierunku, bo po pierwsze, wówczas zwykle poprawia się jeden przedmiot, a po drugie - jest spore ryzyko, że swoje opus magnum na maturze już osiągnęliśmy i lepiej nie zostać potem bez niczego. Ale na ten temat ile osób tyle opinii...
Oczywiscie sie z Tobą zgadzam, czasem zasady przepisywania są niejasne, i być może by mi tych przedmiotów nie przepisali. Zawsze jadnak to mniej nauki, na pewno tego czasu nie zmarnowałam.
Też znam przypadek, ze dziewczynie nie przepisali przedmiotu "biologia", bo mając magisterkę z biologii, nie miała przedmiotu, który dokładnie tak sie nazywał
Marewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 13:39   #24
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez Marewana Pokaż wiadomość
Oprócz tego,że w razie dostania się na stomę przepisano by mi kilka przedmiotów, czyli ten czas nie byłby zmarnowany (biofizyka, biochemia, histologia,wf, angielski, łacina)
A skąd wiesz, że Ci przepiszą? Akurat biochemia, histologia i angielski się różnią programowo, więc na Twoim miejscu na żadne przepisywanie tych ważniejszych przedmiotów bym nie liczyła. Na lekarski nawet ze stomatologii przedmiotów nie przepisują bo są niewielkie różnice w godzinach i punktach ECTS. U mnie nawet socjologię medyczną przepisywano wyłącznie osobom, które miały ukończone studia socjologiczne, zaliczenie przedmiotu na innym kierunku (nawet medycznym) nie wystarczyło. Tak to po prostu na lekarskim wygląda.

Edytowane przez neia
Czas edycji: 2014-07-24 o 13:56
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 14:16   #25
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez Marewana Pokaż wiadomość
No i widzisz, to jest różnica miedzy weterynarią a weterynarią Histologię miałam z współautorem podręcznika, o którym wspominasz, z kierownikiem Katedry Histologii CMUJ prof. Litwinem, wiec wierz mi, ze podrecznik musiałam znać na wyrywki.
Biochemia to samo, Harper. Prowadzona jak biochemia człowieka, ponieważ na CMUJ nie ma weterynarzy, są lekarze medycyny.
Po drugie, maturę jednak poprawiłam.

Nie wiem, dlaczego przybierasz taki ton, ja podjęłam decyzję o studiowaniu, Ty masz inny pogląd na to, ok. Ja jestem za to przekonana, ze ta decyzja pozwoliła mi zaoszczędzić chociaż ten rok, a nie, ze teraz zaczynałabym pierwszy rok wety.
Za dużo widziałam frustratów którym nie udało się napisać matury i teraz wylewają swoje żale na kierunku na którym nie chcą być, dodatkowo zajmując miejsce innym.
Ale jak się widzisz w tym zawodzie to spoko

A ja to podręcznika nie musiałam znać na wyrywki wyrażasz się tak jakbyś nie wiem jaki poziom miała bo studiujesz na UJ
ale widać że weta w Krakowie to jednak chory pomysł - nic dziwnego że nasi wykładowcy mają takie o niej zdanie skoro "nie ma weterynarzy tylko lekarze medycyny"
Jednak nie liczyłabym na przepisanie przedmiotów, nie jest to takie proste w przypadku stomy czy leku
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 14:47   #26
Marewana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
Za dużo widziałam frustratów którym nie udało się napisać matury i teraz wylewają swoje żale na kierunku na którym nie chcą być, dodatkowo zajmując miejsce innym.
Ale jak się widzisz w tym zawodzie to spoko

A ja to podręcznika nie musiałam znać na wyrywki wyrażasz się tak jakbyś nie wiem jaki poziom miała bo studiujesz na UJ
ale widać że weta w Krakowie to jednak chory pomysł - nic dziwnego że nasi wykładowcy mają takie o niej zdanie skoro "nie ma weterynarzy tylko lekarze medycyny"
Jednak nie liczyłabym na przepisanie przedmiotów, nie jest to takie proste w przypadku stomy czy leku
Nie sądzę, żeby ten wątek był o tym, ale skoro zaczęłaś temat, to ok, odpowiem Ci.

Rozumiem, ze o frustracie i o żalach o mnie. Nie widzę momentu, w którym bym się tak zachowywała.
jeżli chodzi o zajmowanie miejsca innym- równie dobrze można powiedzieć, że ktoś zajął miejsce mi na stomie, a moze chciał na medycyne. Nie mam do nikogo zalu przecież o to, za słabo napisałam mature i tyle. Na tej samej zasadzie ktoś się nie dostał na wetę.

Jeżeli chodzi o histologię- widze, ze nie zrozumiałaś. W którym momencie napisałam, że Ty tego nie umiałaś, po drugie napisałam, ze miałam zajecia z autorem podrecznika (który jest o człowieku), z autorytetem w tej dziedzinie, stąd jeżli widac jego nazwisko na karcie studiów, to być może (bo wiadomo, że różnie moze być, nigdzie nie napisałam, przepiszą mi na pewno i koniec) mi to uznają.

I znowu nie wiem, w którym momencie piszę o jakimś superpoziomie, którego Ty na pewno nie masz? O.o Atakujesz mnie, nie wiem za co.

Czy ja napisałam, że nie ma u nas na studiach nigdzie lekarzy weterynarii? Nie. Napisałam, ze nie ma ich na CMUJu, skad mamy częsć zajęć. Czy histologii i biochemii koniecznie musi uczyć lekarz weterynarii, to mam wątpliwości. W tym momencie to Ty piszesz, jakbyś miała jakiś wyższy poziom, nie ja.

Czy studiujesz w Lublinie? Bo jeżli tak, to już wiem, skad Twoja opinia mało wiesz o wecie w Krakowie, by mnie atakować, nie wiem w ogóle czemu w tym wątku takie komentarze się pojawiają, jak to, ze weta w Krakowie to zły pomysł.

Jeżli chodzi o przepisywanie przedmiotów, to napisałam, ze być może by mi przepisali, dziękuję dziewczyny za Wasze opinie na ten temat. Napisałam, że oczywiscie się zgadzam,ze byc moze mi nie przepiszą. Warto jednak spróbować. Przecież nie roszcze sobie jakichś pretensji, ze mają mi przepisywac i koniec. I na tym moze skończmy, bo to nie jest temat wątku.

przepraszam dziewczyny za tę dyskusję nie na temat poprawiania matury, jednak musiałąm na to odpowiedzieć.

A jeżeli chodzi o wetę, to zawsze mozemy przedyskutować to micraneska na piv
Marewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 15:37   #27
lovelybaka
Zakorzenienie
 
Avatar lovelybaka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 800
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.


Poprawiam matmę w sierpniu
__________________
09.07.12 - Zapuszczanie i pielęgnacja włosów

Ach, muzyka. To magia większa od wszystkiego, co my tu robimy! { last.fm }
lovelybaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 16:08   #28
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

no faktycznie może skończmy (i nie, nie studiuję w Lublinie, ale opinie o wecie w Krakowie są fatalne niestety - bo zależałoby mi na przeniesieniu się tam, choć jakoby pogłoski o tym że nie macie tytułu moim zdaniem są nieprawdziwe ale takie rzeczy też krążą)
widocznie źle mnie zrozumiałaś, sorry mam alergię na ludzi z UJ bo większość to wywyższające się typki (no chyba że ja tylko takich znam)

a o frustracji i żalach nie było do Ciebie, ogólnie mówię bo mnie już męczą ludzie którzy mają jakiś kompleks bo studiują wetę i wykładowcy się do nich zwracają per student weterynarii (tak, znam takich oszołomów) i inne tego typu bzdury
także radzę innym zastanowić się nad wybieraniem kierunku na przeczekanie

(przepraszam za offtop)
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 16:15   #29
sarcastic_
Zakorzenienie
 
Avatar sarcastic_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 6 368
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Poprawiam za rok, biologię R. Od września może zacznę coś ogarniać : >
__________________
studentka


"I chciałbym mieć dziś już pod nogami pewny grunt.
I żyć z Tobą, być przy Tobie, mieć coś, wiedzieć już."

sarcastic_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 16:32   #30
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

nie lepiej chemię? wydawało mi się że z biologii masz wyższy wynik
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-05 20:42:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.