Plusy i minusy jazdy samochodem w waszych krajach,czyli jak sie jezdzi z tubylcami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-12, 11:36   #1
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Question

Plusy i minusy jazdy samochodem w waszych krajach,czyli jak sie jezdzi z tubylcami


Musze sie pozalic,wlasnie tu,w nowym watku.Zarazem chcialabym dowiedziec sie jak jest u Was,tam gdzie mieszkacie.Na pewno wiele z Was jezdzi samochodem i moze podzielicie sie wlasnymi obserwacjami na temat kultury jazdy tubylcow.
Mnie za kazdym razem jak wyjezdzam na ulice trafia szlag.Przepraszam za wyrazenie,ale jak pozniej wszystko wam opisze to zrozumiecie moje uniesienie.
W tej chwili musze zajac sie obiadem wiec zmykam,wroce wieczorem a wtedy napisze co mnie wkurza a co mi sie podoba.
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 15:46   #2
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Dot.: Plusy i minusy jazdy samochodem w waszych krajach,czyli jak sie jezdzi z tubylcami

yyyyhhh,ale sie zdenerwowalam

Mialam juz napisany caly post i wszystko niechcacy skasowalam eeeeee
A juz mialam go tu wstawic Musze pisac od nowa.
Piszcie jak tam u Was wyglada ten temat.
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 17:47   #3
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Plusy i minusy jazdy samochodem w waszych krajach,czyli jak sie jezdzi z tubylcami

No ,u mnie to niezaciekawie niestety .Nie ma zbyt dużej kultury jazdy,wymuszanie pierwszeństwa,wciskanie się na chama do ruchu ,co niektórzy kierowcy są tak złośliwi,że potrafią ciągnąć się po autostradzie 60 na godzinę-bo takie ma prawo i nikt mu nie zabroni .Betko,a jak tam u ciebie,napisałaś nowego posta
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 19:07   #4
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Plusy i minusy jazdy samochodem w waszych krajach,czyli jak sie jezdzi z tubylcami

U mnie niby kultura jest, tak przynajniej twierdza sami tubylcy ... ale Niemcy maja ciezka noge i jak depna gaz to strach sie bac ... czesto jezdza nieuwaznie, bez migaczy przy skrecaniu/wymijaniu co na autostradach bywa denerwujace bo przy tym predkosc... i ze znajomoscia i stosowaniem sie co do znakow tez roznie bywa. Ogolnie wszystkim sie strasznie spieszy i w duzych miastach tez trzeba miec stalowe nerwy ...
mnie najbardziej wkurza jak pedza po zwyklych drogach ponad 130... a u mnie drogi sa krete, przez lasy do tego gorki i dolinki... i siedzi mi taki jelop na tylnim zderzaku ... ja sie robie nerwowa a ten potem jak wariat na zakrecie wymija...

i wlasnie przed chwila zdemolowano mi plot w ogrodku przed domem ... Amerykanin (bo ja mam ich tu pelno) zapomnial, ze w strefie zabudowanej obowiazuje 50 km/h ... potancowal na jezdni (mokrej zreszta) i skonczyl wmontowany w murek... ehhh...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 22:27   #5
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Dot.: Plusy i minusy jazdy samochodem w waszych krajach,czyli jak sie jezdzi z tubylcami

Zaczne od tego,ze uwielbiam jezdzic samochodem a za kierownica czuje sie rewelacyjnie.Prawo jazdy mam od 14 lat i jezdzilam po roznych miastach i krajach.Mistrzem kierownicy nie jestem ale tez nie mialam powazniejszych historii na drodze.Zanim tu przyjechalam nasluchalam sie o kulturze na drogach i nie za bardzo chcialo mi sie w to wszystko wierzyc.Teraz mam to na codzien Oni tu normalnie "wolna amerykanke" uprawiaja!
Jazda za kierownica zaczela byc dla mnie bardzo meczaca.Nie fizycznie ale psychicznie.Zawsze stosowalam zasade ograniczonego zaufania na drodze ale teraz wzrosla ona tysiackrotnie.Ludzie jezdza tu zupelnie bezmyslnie.Nie raz bylam juz w szoku jak widzialam rozne manewry.Serce w gardle stawalo...a ja z dwojka dzieci w aucie.
Przede wszystkim oni nie uzywaja tu kierunkowskazow!!!Jak mnie to doprowadza do szalu!!!Tylko nauka jazdy,autobusy,nieliczni nietutejsi i ...ja Nigdy nie wiadomo kto,kiedy i gdzie skreca,dopoki nie skreci.Hamowanie w ostatniej chwili i skret bez mrugaczy to normalka.A ile sie czlowiek nadenerwuje np.zanim na rondo wjedzie.A na rondach to juz kompletnie pasy nie obowiazuja.Z wewnetrznego potrafia nagle manewr w prawo zrobic tak,ze ledwie przed samochodem smignie.
Jezdza naprawde bezmyslnie i nieodpowiedzialnie.I za szybko.Do tego stopnia,ze od kilku dni zaczeto puszczac w TV wstrzasajace sloty reklamowe dotyczace glupoty i brawury.Cos w rodzaju polskich skokow do wody na glowke,pamietacie?Tyle,ze te sa naprawde okrutnie wstrzasajace.
W ogole sa malo uprzejmi i niezbyt zyczliwi.Zachowuja sie bardzo egoistycznie.Odnosze wrazenie,ze nie uwazaja innych na drodze i zachowuja sie jakby nalezala ona tylko do nich.Wpychaja sie,wymuszaja czesto pierszenstwo i ignoruja pozostalych.Tylko wobec pieszych sa bardzo ostrozni.Pieszy to swietosc!!!Niedaj Boze potracic.I to piesi wymuszaja pierszenstwo ,na dodatek z jaka premedytacja!!! To samo rowerzysci.Juz nie wspomne o tych "niedzielnych kolarzach",ktorzy wyjada cala banda na droge a za nimi polkilometrowy korek sie wlecze.Nawet dwoch potrafi tak zablokowac ruch chociaz maja swoj pas.
Bardzo czesto zdarza sie,ze zatrzymuja sie na srodku drogi dwa samochody,bo akurat mijaja sie znajomi/e i ucinaja sobie wtedy pogawedke,niezle,co?Albo zostawiaja auto na awaryjnych i wyskakuja zalatwic jakas sprawe.
Poza tym sa mistrzami w parkowaniu w przeroznych nietypowych miejscach np.wysepki na ulicach,chodniki dla pieszych.Potrafia sie wcisnac w takie dziury,ze az zaskakujace.Miedzy dwoma samochodami wcisnie sie rysujac swoj i jeszcze te dwa.Samochodow jest tu bardzo duzo a miejsc malo.
Generalnie nie dbaja o swoje auta.Non stop jakies stluczki widac,na autostradzie to widok codzienny.Wiekszosc samochodow jest poobijana,porysowana.Jesl i wiec sama sobie nie zarysujesz to zrobia to za ciebie inni.Nawet na parkingu przed supermarketem przy wsiadaniu czy wysiadaniu...cdn

Dokoncze jutro ,bo jest juz pozno.
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 23:18   #6
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Plusy i minusy jazdy samochodem w waszych krajach,czyli jak sie jezdzi z tubylcami

Cytat:
Napisane przez betka72
Przede wszystkim oni nie uzywaja tu kierunkowskazow!!!
ooo... to widze, ze to nie tylko u mnie jest plaga...

Cytat:
Napisane przez betka72
Tylko wobec pieszych sa bardzo ostrozni.Pieszy to swietosc!!!
u mnie pieszy ma zawsze pierszenstwo... co czasami tez doprowadza do dziwnych sytuacji ale co zrobic... gdyby tak ludzie jeszcze uwazniej chodzili... a piesi tak to sobie zakodowali, ze nawet jak nie ma pasow to nagle wyskakuja z chodnika na jezdnie... trzeba miec oczy dookola glowy...

Cytat:
Napisane przez betka72
To samo rowerzysci.Juz nie wspomne o tych "niedzielnych kolarzach"
to tez znam... przez caly tydzien ich widac... a teraz wiosna powyskakiwali jak pierwiosnki w hurtowych ilosciach...

Cytat:
Napisane przez betka72
Poza tym sa mistrzami w parkowaniu w przeroznych nietypowych miejscach
o wymyslnych miejcach do parkowania to mozna ksiazke napisac... choc u mnie czesto mozna spotkac samochody, ktore parkuja na zakretach uniemozliwiajac skrecenie w dana ulice, to najczesciej mozna spotkac tam gdzie sa bloki mieszkalne... i moze nie jest to az tak urozmaicone jak u Ciebie i bez takiej fantazji ... ale mozna spotkac ciekawe przypadki...

------

i tak mi sie jeszcze przypomnialo... cos co mnie dobija... jak jedzie sie droga z pierszenstwem... na podporzadkowanej stoi auto, ktore powinno czekac az przejedziemy... a oni chwile postoi i nage wysakuje przed sama maske... kilka razy juz taka sytuacje mialam... myslalam, ze mnie szlag trafi... ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 07:01   #7
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: Plusy i minusy jazdy samochodem w waszych krajach,czyli jak sie jezdzi z tubylcami

wiekszosc osob nie uzywa migaczy. Ogolnie ludzie dobrze jezdza, sa uprzejmi.. najgorzej jezdza Azjaci. Bardzo podoba mi sie, ze tutaj piesi maja bardzo duzo praw.. rzadko sie spotyka zeby jakis kierowca nie stanal gdy ktos chce przejsc na druga strone.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-14, 10:08   #8
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Dot.: Plusy i minusy jazdy samochodem w waszych krajach,czyli jak sie jezdzi z tubylcami

Ale tego to sie tu nie spodziewalam....

Musialam zrobic mu sesje zdjeciowa he he he !!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg m.jpg (115,1 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg n.jpg (116,0 KB, 8 załadowań)
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 11:01   #9
gosiaisog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Brno/Czechy
Wiadomości: 111
Wyślij wiadomość przez ICQ do gosiaisog GG do gosiaisog
Dot.: Plusy i minusy jazdy samochodem w waszych krajach,czyli jak sie jezdzi z tubylcami

U mnie uzywaja migaczy az za bardzo... jedzie samochod przede mna. Nagle hamulec, migacz, i wychodzi do sklepu. Zakaz zatrzymywania? Ale on ma awaryjny.
Poza tym az tak nie odbiegaja kierowcy od polskich

Przypomnial mi sie kawal jaki opowiedzieli koledzy:
W radio podaja komunikat. Uwaga kierowcy. Jakis wariat kierowca jedzie pod prad na odcinku ....
W tym momencie kierowca mowi: Jeden? powinni powiedziedziec ze wszyscy jada pod prad.
gosiaisog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 14:36   #10
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Plusy i minusy jazdy samochodem w waszych krajach,czyli jak sie jezdzi z tubylcami

Cytat:
Napisane przez gosiaisog

Przypomnial mi sie kawal jaki opowiedzieli koledzy:
W radio podaja komunikat. Uwaga kierowcy. Jakis wariat kierowca jedzie pod prad na odcinku ....


hmmm... ja takie komunikaty slysze co jakis czas ... i naprawde nie wiem jak mozna wjechac na autostrade pod prad... czesto w ten sposob niewyzyta mlodziez urzadza sobie zawody narazajac ludzkie zycie... bo w koncu nie sami na tej autostradzie sa... i co jezeli ktos nie slucha radia gdzie sa komunikaty i nagle mu sie taki pojawi przed maska... ehhh...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:14.