Czerń na ślub - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-19, 14:34   #1
dusiaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5

Czerń na ślub


Cześć mam pytanie odnośnie tego czy jako świadkowi na ślubie kuzynki wypada mi włożyć "małą czarną". Chcę jednak do sukienki dobrać malinowe dodatki tzn. buty, torebkę i bolerko bądź jakiś sweterek.Biżuteria natomiast perłowa. Doradźcie mi czy wypada. Sukienka mi się bardzo podoba, do tego ładnie leży i jest wygodna. Dodaje zdjęcie( nie jest to moje zdjęcie) ale sukienka jest identyczna. Mam możliwość wymiany na taka samą tylko w kolorze fioletowym ciemnym, co polecacie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg czarny.jpg (19,3 KB, 275 załadowań)

Edytowane przez dusiaa88
Czas edycji: 2009-06-19 o 14:54
dusiaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 14:41   #2
--papryczka--
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 75
Dot.: Czerń na ślub

Czarna sukienka dla świadkowej odpada. Niestety gdzieś tam wpisana jest taka zasada, że najbliższa rodzina młodych- rodzice itp, oraz wlaśnie świadkowa nie powinny ubierąc ciemnych strojów. Co do pozostałych gości- czasy gdy czerń na weselu była zakazana odeszły w niepamięć
__________________
I choć ode mnie daleko jesteś...
Ja to wiem - Będziemy znowu razem kiedy nadejdzie ten dzień !!!
--papryczka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 15:36   #3
cornellia33
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 118
Dot.: Czerń na ślub

osobiście nie jednokrotnie spotkałam się na weselu że któraś z pan miała małą czarną i super nie wykluczam jej z tego typu imprezy bo z odpowiednimi dodatkami robi wrażenie.Co prawda tutaj występujesz w roli świadkowej i chyba dla tej funkcji ten kolor nie jest zarezerwowany.
cornellia33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 15:44   #4
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Czerń na ślub

Na moim slubie moja swiadkowa miala na sobie carno-biala sukienke z czarnym zakietem i w urzedzie miala zakiet na sobie, takze wygladala, jakby calosc byla czarna.
Ja tam nic zdroznego w czerni na slubie nie widze.
Zreszta w urzedzie/kosciele wypadaloby, zebys miala zakryte ramiona, czyli jakies bolerko czy cos takiego, ktore powinno byc w innym kolorze.

Jedyne ale to mialabym do tych malinowych dodatkow i do perel. Odpada. I uwaga na szyje. Sukienka jest dosc wysoko i bardzo ciekawie zabudowana. Z koralami dalabym sobie spokoj. Co za duzo to nie zdrowo.
I buty tez raczej czarne ze wstawka odpowiedniego koloru z reszty dodatkow.
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"

Edytowane przez gucia6
Czas edycji: 2009-06-19 o 15:49
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 15:45   #5
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Czerń na ślub

mnie osobiscie by to nie przeszkadzalo... wszystko zalezy od tego co na ten temat mysli Twoja kuzynka...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 15:50   #6
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Czerń na ślub

Wymień na fiolet.
Ślub to nie pogrzeb.

Poza tym jest tyle pięknych kolorów. Czemu akurat na taką uroczystość chcesz się ubrać na czarno?
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 15:53   #7
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Czerń na ślub

Cytat:
Napisane przez dusiaa88 Pokaż wiadomość
Cześć mam pytanie odnośnie tego czy jako świadkowi na ślubie kuzynki wypada mi włożyć "małą czarną". Chcę jednak do sukienki dobrać malinowe dodatki tzn. buty, torebkę i bolerko bądź jakiś sweterek.Biżuteria natomiast perłowa. Doradźcie mi czy wypada. Sukienka mi się bardzo podoba, do tego ładnie leży i jest wygodna. Dodaje zdjęcie( nie jest to moje zdjęcie) ale sukienka jest identyczna. Mam możliwość wymiany na taka samą tylko w kolorze fioletowym ciemnym, co polecacie.
Cytat:
Napisane przez --papryczka-- Pokaż wiadomość
Czarna sukienka dla świadkowej odpada. Niestety gdzieś tam wpisana jest taka zasada, że najbliższa rodzina młodych- rodzice itp, oraz wlaśnie świadkowa nie powinny ubierąc ciemnych strojów. Co do pozostałych gości- czasy gdy czerń na weselu była zakazana odeszły w niepamięć
Sukienka bardzo ładna, ale zgadzam się z papryczką. Daruj sobie czerń jeśli jesteś świadkiem
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-19, 16:01   #8
dusiaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Dot.: Czerń na ślub

Dziękuję za rady. Wybrałam czerń bo od dawna "chodziła" za mną ta sukienka a do fioletu nie byłam przekonana, teraz jednak widzę,że będzie on lepszy. Powiedzcie tylko w jakim kolorze dodatki? Bo chciałabym żeby dodatki były jaśniejsze. Tylko biały i ecri odpda, bo nie lubię tych kolorów. Jestem odważna także czekam na jakieś szalone pomysły
dusiaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 11:47   #9
Izoldeczek
Izoldeczek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: Czerń na ślub

Wiem, że ostatnio fiolet bardzo często łączy się z kolorem żółtym
Izoldeczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 15:12   #10
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Czerń na ślub

Moim zdaniem powinnaś właśnie wybrać jakiś jasny żakiecik i dodatki - przecież to nie Twój ślub, to nie na Tobie ma się skupiać uwaga, więc powinno być jak najbardziej klasycznie. Odważne zestawienia kolorystyczne zostaw na ewentualnie na wesele..
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 19:07   #11
irmina.m
Przyczajenie
 
Avatar irmina.m
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6
Dot.: Czerń na ślub

Ja uważam, że jeżeli Twojej kuzynce nie bedzie to przeszkadzało, to czemu nie. Sukienka jest bardzo ładna a malinowe dodtaki ją "ożywią", wiec calość będzie wygladała fajnie. Jedyne zastrzeżenie mam do pereł, jak dla mnie odpadają
irmina.m jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-21, 10:06   #12
..::anvastra::..
Zadomowienie
 
Avatar ..::anvastra::..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 999
Dot.: Czerń na ślub

Cytat:
Napisane przez v-x-n Pokaż wiadomość
Moim zdaniem powinnaś właśnie wybrać jakiś jasny żakiecik i dodatki - przecież to nie Twój ślub, to nie na Tobie ma się skupiać uwaga, więc powinno być jak najbardziej klasycznie. Odważne zestawienia kolorystyczne zostaw na ewentualnie na wesele..
ee watpie żeby kolorowy strój świadkowej odciągnął uwagę gości od młodej pary (może powinna sobie też udpuścić ładną fryzurę, makijaż itp bo to panna młoda ma być w tym dniu najważniejsza i najpiękniejsza? )

czerń bym sobie odpuściła chociażby po to, żeby na weselu czuć się dobrze i nie martwić się że ta czerń jest nieodpowiednia
fioletowa będzie róznie ładna i nie musisz jej już jakoś specjalnie rozjaśniać jaksrawymi dodatkami - grunt, że nie będzie raczej 'żałobnej' czerni, a już nikt za bardzo nie zwraca uwagi na to, że rodzina młodej pary powinna być na jasno
..::anvastra::.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 11:45   #13
Titane
Rozeznanie
 
Avatar Titane
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 703
Dot.: Czerń na ślub

Cytat:
Napisane przez dusiaa88 Pokaż wiadomość
Cześć mam pytanie odnośnie tego czy jako świadkowi na ślubie kuzynki wypada mi włożyć "małą czarną". Chcę jednak do sukienki dobrać malinowe dodatki tzn. buty, torebkę i bolerko bądź jakiś sweterek.Biżuteria natomiast perłowa. Doradźcie mi czy wypada. Sukienka mi się bardzo podoba, do tego ładnie leży i jest wygodna. Dodaje zdjęcie( nie jest to moje zdjęcie) ale sukienka jest identyczna. Mam możliwość wymiany na taka samą tylko w kolorze fioletowym ciemnym, co polecacie.
Myślę, że powinnaś wymienić na fiolet, a jeśli bardzo zależy Ci na czarnej to obgadaj to z kuzynką. Sweterek odpada, załóż bolerko lub żakiet.
Titane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 14:43   #14
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Czerń na ślub

Moja świadkowa miała na sobie czerwoną suknię, po północy przebrała się w czarną - wcześniej pytala czy wypada - nie mam nic przeciwko, ważne są tez dodatki. Mi czerń kojarzy się z elegancją, nie z pogrzebem.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 16:34   #15
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Czerń na ślub

No ja bym nie chciała, żeby na moim ślubie świadkowa była ubrana ekscentrycznie i w jakieś pomieszano-kolorowe ciuchy. Wydaje mi się, że na ślub powinno się ubrać klasycznie, ale to tylko moja opinia Wolałabym zobaczyć swoją świadkową w takiej ładnej czarnej sukience z malinowymi dodatkami niż w fioletowej z żółtymi...
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-11, 12:27   #16
MaalinowaaMamba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 180
Dot.: Czerń na ślub

już trochę minęło od dodania posta...ale ja też mam podobny problem,..tyle że ślub cywilny za kilka dni..a ja mam byc świadkową..
mam do wyboru czarną sukienkę i białą marynarkę albo szary zestaw marynarka+spodnie... no i nie wiem na co się zdecydować..bo na temat czarnej sukienki rożne pogłoski chodzą;] chociaż to bardzo skromny ślub cywilny a po ślubie przewidziany jest tylko uroczysty obiad.
jeśli możecie napiszcie swoje opinie..
__________________
A kiedy ona Cię kochać przestanie,
zobaczysz noc w środku dnia.
Czarne niebo zamiast gwiazd,
zobaczysz wszystko to samo co ja...
MaalinowaaMamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-11, 12:46   #17
judkaaa
Rozeznanie
 
Avatar judkaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 902
Dot.: Czerń na ślub

Najlepiej zapytaj Pannę Młodą, co o tym sądzi
__________________
ślub: 20.07.13
dwie kreseczki: 05.07.2014
judkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-11, 13:16   #18
MaalinowaaMamba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 180
Dot.: Czerń na ślub

Cytat:
Napisane przez judkaaa Pokaż wiadomość
Najlepiej zapytaj Pannę Młodą, co o tym sądzi
boję się, że mnie wyśmieje..
A nie mam już za wiele czas, nie zdążę nic innego kupić...;/tylko kwestia czy sukienka czy spodnie i żakiet...No ale może spytam..;]
__________________
A kiedy ona Cię kochać przestanie,
zobaczysz noc w środku dnia.
Czarne niebo zamiast gwiazd,
zobaczysz wszystko to samo co ja...
MaalinowaaMamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-11, 13:30   #19
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Czerń na ślub

Zapraszam do wątku zbiorczego
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:56.