Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-14, 22:24   #421
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez reniferrudolf Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co sądzicie o poniższym składzie? To krem dla dzieci SUNOZON (Rossmann) z SPF 30.

Aqua, Octocrylene, Alcohol, Glycerin, Ethylhexyl salicylate, Propylheptyl caprylate, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, C12-15 Alkyl benzoate, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylcarbonate Copolymer, Stearyl Dimethicone, Panthenol, Butyrospermum Parkii, Tocopheryl Acetate, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Acrylate/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Triethoxycaprylylsilane, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Tocopherol

Czy ten krem zawiera stabilne filtry? Potwierdźcie proszę czy mogę smarować nim dziecko? Czy nadaje się do twarzy pod makijaż? Czy wogóle znacie markę SUNOZON, dobre mają kremy z filtrami? Czy może lepszy będzie Babydream SPF50 ?? Będę wdzięczna za odpowiedzi.
kiepski filtr- zawiera niestabilny parsol plus octocrylen który jest jego stabilizatorem ale i tak nie daje to należytej ochrony a już na pewno nie pod makijaż z sun ozon sa lepsze mazidła

---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Iamsolucky - I am so lucky that You answered my question!!!:c mok: Co do Body Shop'a i Olay'a się zgodzę. Apisu jeszcze nie przekreślam, bo 1)używają tego kremu w swoim spa czy czymś w tym stylu (na którejś stronce znalazłam taką informację), więc myślę, że nie powinien to być jakiś badziew 2)czytałam, że ich stronka dopiero się rozwija, i że wielu produktów nie ma tam jeszcze zamieszczonych - pewnie stąd brak opisu kremiku 3) napisałam do Apisu z prośbą o skład, jak tylko odpowiedzą, to zamieszczę tu czego się dowiedziałam
A co do kremu Viviean to chodziło mi o ten: http://www.dbamyoceny.pl/10000,abaco...97c39670bf0a1e
niestety nie udało mi się znaleźć jej składu
znalazłam coś takiego:
VIVIEAN -SPF 30 Hydra cream- krem z filtrem przeciwsłonecznym 180ml

OPIS PRODUKTU :
Nawilżający krem z filtrem 30, aloesem i witaminą E. Chroni skórę przed wolnymi rodnikami oraz promieniami UVA, UVB oraz IR ? promieniowaniem podczerwonym. Bardzo dobrze się wchłania, pozostawiając skórę delikatną. Przeznaczony do wszystkich typów cer do codziennej pielęgnacji ( za wyjątkiem trądzikowych) i pod makijaż. Posiada lekką konsystencję i może być stosowany również na inny krem dzienny lub samodzielnie.

Substancje aktywne:aloes; witamina E; Aqua + Titanium dioxide + Alumina + Silica + Sodium polyacrylate = filtry przeciw UVA,UVB oraz podczerwień; Isoamyl p-methoxycinnamate = filtr przeciw UVB; Butyl Methoxydibenzoilmethane = filtr przeciw UVA; Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid = fitlr przeciw UVA


Butyl Methoxydibenzoilmethane- Parsol 1789
Isoamyl p-methoxycinnamate- druga nazwa Neo Heliopan E1000-filtr chemiczny(absorbent UVB)
Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid- UV absorbent
Parsol nie jest niczym stabilizowany wiec zostają UV absorbenty
Ale skład też jest dosyć okrojony

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

Cytat:
Napisane przez braworka Pokaż wiadomość
a co z kolastyna?

ktos wie skład
nie znam składu Kolastyny nowej, ale przed laty w mojej rodzinie mężczyźni używali Kolastyny i wszyscy opalali sie jak ta lala a i poparzone lekko ramiona sie zdarzały
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 22:37   #422
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jednak zdecydowałam sie kupić lirenkę dzieciaczkową, mimo, że co apteka to inna pojemność i opakowanie, więc można zwątpić co się kupuje.
Ogólnie dzisiaj zrobiłam zakupy filtrowe. Do wirtualnego koszyka wpadł mi jeszcze melascreen emulsja 100 ml (krem w między czasie zniknął z oferty, a jego też chciałam) i dwie avenki do twarzy z wodą termalną gratis
Mam nadzieję, że mnie nie zbanują za podpowiedź, że na cefarmie są fajne promocje na filtry.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 00:15   #423
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
znalazłam coś takiego:
VIVIEAN -SPF 30 Hydra cream- krem z filtrem przeciwsłonecznym 180ml

OPIS PRODUKTU :
Nawilżający krem z filtrem 30, aloesem i witaminą E. Chroni skórę przed wolnymi rodnikami oraz promieniami UVA, UVB oraz IR ? promieniowaniem podczerwonym. Bardzo dobrze się wchłania, pozostawiając skórę delikatną. Przeznaczony do wszystkich typów cer do codziennej pielęgnacji ( za wyjątkiem trądzikowych) i pod makijaż. Posiada lekką konsystencję i może być stosowany również na inny krem dzienny lub samodzielnie.

Substancje aktywne:aloes; witamina E; Aqua + Titanium dioxide + Alumina + Silica + Sodium polyacrylate = filtry przeciw UVA,UVB oraz podczerwień; Isoamyl p-methoxycinnamate = filtr przeciw UVB; Butyl Methoxydibenzoilmethane = filtr przeciw UVA; Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid = fitlr przeciw UVA


Butyl Methoxydibenzoilmethane- Parsol 1789
Isoamyl p-methoxycinnamate- druga nazwa Neo Heliopan E1000-filtr chemiczny(absorbent UVB)
Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid- UV absorbent
Parsol nie jest niczym stabilizowany wiec zostają UV absorbenty
Ale skład też jest dosyć okrojony
Czyli to znaczy, że ten krem nie ma stabilnego filtru tak? Czyli w rzeczywistości wcale nei chroni z siłą 30 spf? Czy ja dobrze to zrozumiała? Jeśli nie, to proszę o wykład łopatologicznie
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 08:57   #424
karo:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 77
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=4747

nie posiada parsola
Ethylhexyl Methoxycinnamate- druga nazwa Octinoxate- filtr chemiczny przenikający
Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate- druga nazwa Uvinul A Plus- filtr chemiczny
Titanium Dioxide- inaczej dwutlenek tytanu- filtr mineralny
Ethylhexyl Triazone- druga nazwa Uvinul T 150- filtr chemiczny

Dziękuję ))
karo:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 09:37   #425
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny jaki tani i dobry filtr jest godny polecenia? Tak do 40 zl Interesuje mnie taki do twarzy.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 09:52   #426
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Soraya 45 albo 50 koszt około 20 zł
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 11:00   #427
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Czy na te filtry:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...a-ochrona.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rsja-2011.html
moge kłaśc dowolną kolorowke? jaka jest ochrona UVB w lirence? I jaka ilosc na twarz chroni dostatecznie?
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-15, 12:45   #428
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Czyli to znaczy, że ten krem nie ma stabilnego filtru tak? Czyli w rzeczywistości wcale nei chroni z siłą 30 spf? Czy ja dobrze to zrozumiała? Jeśli nie, to proszę o wykład łopatologicznie
stabilne filtry to Tinosorby i Mexoryle- ten ich nie posiada co do tej siły spf30- sprawa nie jest taka prosta. Czytałam że jeśli w składzie sa UV absorbenty- czyli w sumie tez filtry chemiczne a do tego trochę wyciągów, witaminek na przykład E, to wzmacniają się wzajemnie i można liczyć na wyższą ochronę- ale w tym przypadku i tak będzie to ochrona tylko przed UVB, na anty UVA raczej nie ma co liczyć. Także jakąś tam ochronę przed UVB zapewni- ale nie na da się na plażę

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Czy na te filtry:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...a-ochrona.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rsja-2011.html
moge kłaśc dowolną kolorowke? jaka jest ochrona UVB w lirence? I jaka ilosc na twarz chroni dostatecznie?

Soraya posiada filtry chemiczne absorbujące UVB, parsolu brak.
Lirene ma również pochłaniacze UVB i parsol ale, zawiera też fotostabilny Tinosorb M który chroni tez trochę przed UVA Lirene ze względu na Tinosorb M jest lepsza. Na jeden i drugi można kłaść kolorówkę. Tylko Soraya chroni przed UVB a Lirene przed UVA/UVB
Jeżeli w kremach są Tinosorby lub Mexoryle obecnością bądź brakiem parsola bym się nie przejmowała
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 12:58   #429
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
stabilne filtry to Tinosorby i Mexoryle- ten ich nie posiada co do tej siły spf30- sprawa nie jest taka prosta. Czytałam że jeśli w składzie sa UV absorbenty- czyli w sumie tez filtry chemiczne a do tego trochę wyciągów, witaminek na przykład E, to wzmacniają się wzajemnie i można liczyć na wyższą ochronę- ale w tym przypadku i tak będzie to ochrona tylko przed UVB, na anty UVA raczej nie ma co liczyć. Także jakąś tam ochronę przed UVB zapewni- ale nie na da się na plażę
Dziękuję A z kremów spf 30, który byś poleciła? Mam cerę mieszaną, skłonną do błyszczenia na czółku Do tej pory miałam SVR 50+ seria zielona, ale chciałabym dać skórze odpocząć od tak ciężkiego filtru. Zależy mi na ochronie przed UVA, bo to właśnie one są odpowiedzialne za opalanie Dobrze by też było, aby był to krem poniżej 50zł.
A co do kremu z Apisu, to pani zamiast przesłać mi skład, to wysłała mi zapytanie czy jestem kosmetyczką Chyba skutecznie mnie zniechęciła. Co jej szkodzi przesłać skład?! I jeszcze dodała, że to krem do celów specjalistycznych i do kupna tylko przez zakłady kosmetyczne, tak jakby nie była świadoma, że te kosmetyki można kupić jeszcze w paru innych miejscach w internecie z allegro na czele
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 13:32   #430
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość

Soraya posiada filtry chemiczne absorbujące UVB, parsolu brak.
Lirene ma również pochłaniacze UVB i parsol ale, zawiera też fotostabilny Tinosorb M który chroni tez trochę przed UVA Lirene ze względu na Tinosorb M jest lepsza. Na jeden i drugi można kłaść kolorówkę. Tylko Soraya chroni przed UVB a Lirene przed UVA/UVB
Jeżeli w kremach są Tinosorby lub Mexoryle obecnością bądź brakiem parsola bym się nie przejmowała
mogłabyś to wyjaśnić? Soraya nie chroni przed UVA?
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 14:00   #431
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
mogłabyś to wyjaśnić? Soraya nie chroni przed UVA?
Soraya spf45
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnmate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Ethylhexyl Triazone,Decyl Oleate, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate,Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylopropional (Lilal), Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool

Filtry które chronią przed UVA i UVB to :
Parsol 1789, dwutlenek tytanu,tlenek cynku, Meroxyl SX, Meroxyl XL, Tinosorb S, Tinosorb M
W składzie tej Sorayi są trzy pochłaniacze UVB

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Dziękuję A z kremów spf 30, który byś poleciła? Mam cerę mieszaną, skłonną do błyszczenia na czółku Do tej pory miałam SVR 50+ seria zielona, ale chciałabym dać skórze odpocząć od tak ciężkiego filtru. Zależy mi na ochronie przed UVA, bo to właśnie one są odpowiedzialne za opalanie Dobrze by też było, aby był to krem poniżej 50zł.
A co do kremu z Apisu, to pani zamiast przesłać mi skład, to wysłała mi zapytanie czy jestem kosmetyczką Chyba skutecznie mnie zniechęciła. Co jej szkodzi przesłać skład?! I jeszcze dodała, że to krem do celów specjalistycznych i do kupna tylko przez zakłady kosmetyczne, tak jakby nie była świadoma, że te kosmetyki można kupić jeszcze w paru innych miejscach w internecie z allegro na czele
Sama nic nie mogę polecić zaczęłam testować Lirene sensitiv i pod makijaż wyjątkowo dobrze się sprawdza, nie bieli mnie wcale. Ale jako że pogoda nie dopisuje sama nie jestem w stanie stwierdzić czy rzeczywiście chroni a dziś testuję filtr Uriage spf50 do cery mieszanej i o ile konsystencja jest rzadka, wręcz przeciekająca przez palce tak na mojej skórze wygląda źle masakra aż nie mogę dziś patrzeć na siebie W ogóle to filtrów spf30 nie używam tylko wyższych Super używa mi się tylko Biore- tylko szkoda że nie ma stabilnych dobrych filtrów mam ochotę potestować SVR spf50 do cery naczynkowej bo ma dobre opinie Wiec u mnie ciągle testy bo nic mi nie pasuje a jak chcę wyglądać dobrze to zwracam się w stronę japońskich mazideł- bo z nimi na facjacie wygląda się jak człowiek. Ale nie wiem czy chronią wystarczająco
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-15, 14:19   #432
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

iamsolucky, czyli wg Twojej wiedzy, informacje producenta, który na opakowaniach podaje "Skuteczna ochrona UVB 50+/UVA 30" (w przypadku Sorayi spf 50, o ile się nie mylę tej, która zastąpiła uwielbianą 45tkę) czy w przypadku kremu do twarzy "(...) UVB 30/UVA 18", są niewiele warte ?
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 14:36   #433
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Soraya spf45
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnmate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Ethylhexyl Triazone,Decyl Oleate, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate,Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylopropional (Lilal), Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool

Filtry które chronią przed UVA i UVB to :
Parsol 1789, dwutlenek tytanu,tlenek cynku, Meroxyl SX, Meroxyl XL, Tinosorb S, Tinosorb M
W składzie tej Sorayi są trzy pochłaniacze UVB

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------



Sama nic nie mogę polecić zaczęłam testować Lirene sensitiv i pod makijaż wyjątkowo dobrze się sprawdza, nie bieli mnie wcale. Ale jako że pogoda nie dopisuje sama nie jestem w stanie stwierdzić czy rzeczywiście chroni a dziś testuję filtr Uriage spf50 do cery mieszanej i o ile konsystencja jest rzadka, wręcz przeciekająca przez palce tak na mojej skórze wygląda źle masakra aż nie mogę dziś patrzeć na siebie W ogóle to filtrów spf30 nie używam tylko wyższych Super używa mi się tylko Biore- tylko szkoda że nie ma stabilnych dobrych filtrów mam ochotę potestować SVR spf50 do cery naczynkowej bo ma dobre opinie Wiec u mnie ciągle testy bo nic mi nie pasuje a jak chcę wyglądać dobrze to zwracam się w stronę japońskich mazideł- bo z nimi na facjacie wygląda się jak człowiek. Ale nie wiem czy chronią wystarczająco
znalazłam taki link http://www.pinezka.pl/moda-i-uroda-a...trujemy-filtry na samym dole jest tabelka z podziałem filtrów i do filtrów szerokiego spektrum zaliczono również Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, który znajduje się w Soraya na trzecim miejscu, co o tym sądzisz?
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 14:47   #434
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość
iamsolucky, czyli wg Twojej wiedzy, informacje producenta, który na opakowaniach podaje "Skuteczna ochrona UVB 50+/UVA 30" (w przypadku Sorayi spf 50, o ile się nie mylę tej, która zastąpiła uwielbianą 45tkę) czy w przypadku kremu do twarzy "(...) UVB 30/UVA 18", są niewiele warte ?
Soraya spf50 ma dodatkowo dwutlenek tytanu wiec dzięki filtrowi mineralnemu ochrona jest większa niż w przypadku tej 45. Napiszę tak: jeśli widzę że krem nie posiada ani filtrów mineralnych, ani choćby jednego stabilnego chroniącego przed UVA w tą obietnice super najwyższej możliwej ochrony nie wierzę. Trzeba wiąć też pod uwage że jest kilka naturalnych blokerów UVA-chocby tarczyca bajkalska- i często właśnie takie dodatki podwyższają ochronę, jak np w bb kremach, które zazwyczaj opierają się tylko na tlenku cynku i dwutlenku tytanu i chronią nawet nieźle o ile nie zostaną starte. Dobre filtry mają firmy pochodzące ze stajni L'oreala czyli LRP, Vichy. Bioderma też super chroni

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
znalazłam taki link http://www.pinezka.pl/moda-i-uroda-a...trujemy-filtry na samym dole jest tabelka z podziałem filtrów i do filtrów szerokiego spektrum zaliczono również Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, który znajduje się w Soraya na trzecim miejscu, co o tym sądzisz?
dziękuje za link Do tej pory czytałam info o tym że te filtry absorbują tylko UVB
Tylko ciekawe jak ma się sprawa ze stabilnością tych filtrów?

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2012-05-15 o 14:52
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 14:58   #435
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A co sądzicie o tym kremie? Może, któraś z Was używała?
Bioderma, Photoderm AKN Mat SPF 30 / UVA 13

skład znalazłam na kwc, ale to iamsohappy musi się wypowiedzieć: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Dodecyl Gallate, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Citric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)

---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

Czy może lepiej ten?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...30-uva-26.html
spf to samo, ale UVA dwa razy większe
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 15:11   #436
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość


dziękuje za link Do tej pory czytałam info o tym że te filtry absorbują tylko UVB
Tylko ciekawe jak ma się sprawa ze stabilnością tych filtrów?

znalazłam na innym forum informację, że filtr jest fotostabilny jednak nie umiem wstawić linka, bo zostaje ocenzurowany
__________________
Happiness only real when shared

Edytowane przez Iclosemyeyes
Czas edycji: 2012-05-15 o 15:14
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 15:11   #437
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie o SUN OZON. Czy jest gdzieś lista bezpiecznych kremów? Bo prawdę mówiąc ja w temacie filtrów jestem zielona i sama nie bardzo mam czas siedzieć i analizować składy wszystkich kremów. Szukam czegoś bezpiecznego dla siebie i dla dzieci (15 miesięcy). Do tej pory na maluchy stosowłam Babydream, ale już sama nie wiem czy ochrona nim jest wystarczająca. Krem jest tani, a to co tanie stereotypowo nie zawsze uznaje się za dobre. Chetnie kupiłabym krem bez parabenów i innej zbędnej chemii. Istnieje taki, we w miarę przystępnej cenie?
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 15:35   #438
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez reniferrudolf Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie o SUN OZON. Czy jest gdzieś lista bezpiecznych kremów? Bo prawdę mówiąc ja w temacie filtrów jestem zielona i sama nie bardzo mam czas siedzieć i analizować składy wszystkich kremów. Szukam czegoś bezpiecznego dla siebie i dla dzieci (15 miesięcy). Do tej pory na maluchy stosowłam Babydream, ale już sama nie wiem czy ochrona nim jest wystarczająca. Krem jest tani, a to co tanie stereotypowo nie zawsze uznaje się za dobre. Chetnie kupiłabym krem bez parabenów i innej zbędnej chemii. Istnieje taki, we w miarę przystępnej cenie?
Za filtry przenikające uchodzą:
Ethylhexyl Methoxycinnamate - najczęściej stosowany
Octyl Methoxycinnamate
Benzophenone-3 - największa zdolność przenikania(!)
Octyl Dimethyl PABA (już praktycznie niestosowany)
Homosalate
4-Methylbenzylidene Camphor (również dość często jeszcze stosowany)

Firmy które filtrów przenikających nie stosują:
Vichy, L'oreal, Garnier, LRP, Rossmanowskie Sun Ozon, Uriage, Nivea, Bioderma, Eucerin, Mustela, Boots, Flos lek, Pollena Eva(tych ostatnich dwóch nie polecam bo niestabilne filtry mają)

Firmy które używają:
Ziaja, Neutrogena, Lancaster, Lierac, Klorane, Soraya, Lirene, SVR, Iwostin, Dax Cosmetics, Dermedic, Dr Irena Eris, Ducray, Kao, Estee Lauder, Galderma-cetaphil, IVR Swiss+Made, Kolastyna, Eveline, Thalgo

Obie listy nie są oczywiście pełne- bo nie znam składów niektórych. Mam pytanie do osób uzywających Avene: czy ta nowa zmieniona wersja zawierająca parsol nie zawiera za to Ethylhexyl Methoxycinnamate? Bo wiem ze jakieś ich kremy sprzed kilku lat miały to w składzie
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 15:50   #439
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Za filtry przenikające uchodzą:
Ethylhexyl Methoxycinnamate - najczęściej stosowany
Octyl Methoxycinnamate
Benzophenone-3 - największa zdolność przenikania(!)
Octyl Dimethyl PABA (już praktycznie niestosowany)
Homosalate
4-Methylbenzylidene Camphor (również dość często jeszcze stosowany)

Firmy które filtrów przenikających nie stosują:
Vichy, L'oreal, Garnier, LRP, Rossmanowskie Sun Ozon, Uriage, Nivea, Bioderma, Eucerin, Mustela, Boots, Flos lek, Pollena Eva(tych ostatnich dwóch nie polecam bo niestabilne filtry mają)

Firmy które używają:
Ziaja, Neutrogena, Lancaster, Lierac, Klorane, Soraya, Lirene, SVR, Iwostin, Dax Cosmetics, Dermedic, Dr Irena Eris, Ducray, Kao, Estee Lauder, Galderma-cetaphil, IVR Swiss+Made, Kolastyna, Eveline, Thalgo
Skoro Soraya używa to czemu jest tak polecana? Tak samo czytałam tu że dziewczyny chwalą Lirene i Ducray.
Zastanawiam się nad Biodermą dla dzieci, kazdy z ich kremó jest dobry?
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-15, 15:59   #440
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez reniferrudolf Pokaż wiadomość
Skoro Soraya używa to czemu jest tak polecana? Tak samo czytałam tu że dziewczyny chwalą Lirene i Ducray.
Zastanawiam się nad Biodermą dla dzieci, kazdy z ich kremó jest dobry?
ja sie tego filtra(Ethylhexyl Methoxycinnamate) nie boję. Mi tam juz wszystko jedno ale dzieciaczka bym przenikającym nie smarowała. I nie chodzi o ochronę bo ta jest dobra. Tylko ponoć mają zdolność do przenikania do krwioobiegu Bioderma i LRP dają super ochronę i nie używają tych przenikających. Szczególnie LRP ma świetne filtry tylko drogie są
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 16:48   #441
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Soraya posiada filtry chemiczne absorbujące UVB, parsolu brak.
Lirene ma również pochłaniacze UVB i parsol ale, zawiera też fotostabilny Tinosorb M który chroni tez trochę przed UVA Lirene ze względu na Tinosorb M jest lepsza. Na jeden i drugi można kłaść kolorówkę. Tylko Soraya chroni przed UVB a Lirene przed UVA/UVB
Jeżeli w kremach są Tinosorby lub Mexoryle obecnością bądź brakiem parsola bym się nie przejmowała
Iamsolucky, DiethylaminoHydroxybenzol Hexyl Benzoate to jeden z najlepszych nowoczesnych filtrów chroniących przez UVA. Balsam Sorayi zapewnia skuteczną ochronę także przed UVA, wbrew temu, co napisałaś.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 17:15   #442
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Iamsolucky, DiethylaminoHydroxybenzol Hexyl Benzoate to jeden z najlepszych nowoczesnych filtrów chroniących przez UVA. Balsam Sorayi zapewnia skuteczną ochronę także przed UVA, wbrew temu, co napisałaś.
tak, przepraszam za wprowadzenie w błąd
potem doczytałam że Neo Heliopan AP i Uvinul A Plus są obok Tinosorbów i Mexoryli również taka samo stabilne i dają ochronę UVA
(czytałam wcześniej jakieś przestarzałe info odnośnie absorbowania tylko uvb)
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 17:50   #443
redgummybear
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 7
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witam Was

Mam pytanie, ponieważ niedługo wyjeżdżam do Anglii na 2 miesiące. Wiadomo, jaka pogoda tam z reguły jest. Obecnie posiadam filtr La Roche Posay Dermo-Pediatrics spf 50+, jednak zastanawiam się, czy mogę na ten wyjazd kupić sobie jakiś filtr (do twarzy oczywiście) np. spf 30? Wystarczy?
__________________
'Zepsuta kobieta należy do tego rodzaju istot, których mężczyźni nigdy nie mają dosyć.' - Oscar Wilde
redgummybear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 18:03   #444
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez redgummybear Pokaż wiadomość
Witam Was

Mam pytanie, ponieważ niedługo wyjeżdżam do Anglii na 2 miesiące. Wiadomo, jaka pogoda tam z reguły jest. Obecnie posiadam filtr La Roche Posay Dermo-Pediatrics spf 50+, jednak zastanawiam się, czy mogę na ten wyjazd kupić sobie jakiś filtr (do twarzy oczywiście) np. spf 30? Wystarczy?
spf30 daje w teorii ochronę 96,6% a spf50 98% więc różnica niewielka. Jeśli się nie kwasisz i nie masz nadwrażliwej na słońce skóry to trzydziestka wystarczy w zupełności. Ale w Anglii chyba cały rok nie pada tam też są słoneczne i gorące dni

http://ratzillacosme.com/2011/solanoveil-bb-milk/

jakim cudem ten krem ma dać taką ochronę jaką obiecuje producent? zawiera "tylko" dwutlenek tytanu i tlenek cynku i filtr który pochłania UVA ale krótkie. jesli jest tu kto kto zna się na całościowej analizie składu to proszę o wytłumaczenie
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 18:15   #445
redgummybear
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 7
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
spf30 daje w teorii ochronę 96,6% a spf50 98% więc różnica niewielka. Jeśli się nie kwasisz i nie masz nadwrażliwej na słońce skóry to trzydziestka wystarczy w zupełności. Ale w Anglii chyba cały rok nie pada tam też są słoneczne i gorące dni
Dziękuję za odpowiedź
Nie stosuję kwasów, zacznę dopiero po lecie (ach, to młodzieńcze maltretowanie każdego pryszcza zostawiło troszkę śladów na buzi ) , bo mimo stosowania filtrów troszkę boję się przebarwień.
Niby nie pada, ale częściej niebo zachmurzone, tak mi się wydaje i chciałam trochę odpocząć od takiego treściwego filtra. Zobaczę na własnej skórze!


A skoro już pytam, to może macie do polecenia jakiś filtr spf 30?

Może być np. ten? Ziaja Sopot Sun, krem cera fotowrażliwa

skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Cetearyl Ethylhexanoate, Gyceryl Stearate Citrate, Hexyl Laurate, butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, PEG-8, Bacopa Monniera Extract, Hydroxyethylcellulose, Dimethicone, Hydrogenated Coco-Glycerides, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Stearyl Alcohol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Limonene, Linalool, Benzyl Benzoate, Geraniol, Sodium Hydroxide.

Proszę o analizę, czy jest odpowiedni!
__________________
'Zepsuta kobieta należy do tego rodzaju istot, których mężczyźni nigdy nie mają dosyć.' - Oscar Wilde

Edytowane przez redgummybear
Czas edycji: 2012-05-15 o 18:25
redgummybear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 19:20   #446
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Iamsolucky, DiethylaminoHydroxybenzol Hexyl Benzoate to jeden z najlepszych nowoczesnych filtrów chroniących przez UVA. Balsam Sorayi zapewnia skuteczną ochronę także przed UVA, wbrew temu, co napisałaś.
Uprzedziłaś mnie z odpowiedzią, bo aż mi ciśnienie skoczyło jak przeczytałam, że soraya 45+, czy obecnie 50+ nie jest stabilna, chociaż od dawna wiem, że jest, bo zawiera Uvinul A Plus. Nawet sama tej sorayki używałam.
Dobrze, że już wszystko wyjaśnione w tym temacie
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 19:40   #447
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Uprzedziłaś mnie z odpowiedzią, bo aż mi ciśnienie skoczyło jak przeczytałam, że soraya 45+, czy obecnie 50+ nie jest stabilna, chociaż od dawna wiem, że jest, bo zawiera Uvinul A Plus. Nawet sama tej sorayki używałam.
Dobrze, że już wszystko wyjaśnione w tym temacie
Ja cały czas jej używam (SPF45) i jestem niezmiennie zachwycona... A ostatnio również smutna, że ją wycofali Chociaż, jak już chyba pisałam, mam 6 opakowań w zapasie, a potem coś się wymyśli
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 20:03   #448
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
A co sądzicie o tym kremie? Może, któraś z Was używała?
Bioderma, Photoderm AKN Mat SPF 30 / UVA 13

skład znalazłam na kwc, ale to iamsohappy musi się wypowiedzieć: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Dodecyl Gallate, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Citric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)

---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

Czy może lepiej ten?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...30-uva-26.html
spf to samo, ale UVA dwa razy większe
up, up
iamsolucky, mistrzu Jedi, jaki jest Twój wyrok??
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 20:06   #449
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny patrzyłam na filtry La Roche-Possay ale te dla dzieci zawierają ALUMINUM HYDROXIDE. To chyba jakiś związek glinu, przynajmniej takie informacje znalazłam w Internecie. Czy możecie polecić jakiś krem dla dzieci o bardziej naturalnym składzie, a z dość dobrą ochroną.
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 20:08   #450
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Soraya 45 albo 50 koszt około 20 zł
soraye mam i dla mnie jest tlusta
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:08.