Włosy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-13, 21:03   #1
yamka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6
Angry

Włosy!


Dla każdej z nas włosy są bardzo ważnym elementem wyglądu. I choć wiem, że na forum jest mnóstwo porad o tym, jak o nie dbać, do każdego problemu trzeba podejść indywidualnie.

Od 2lat wypadają mi włosy. Nie jest to przeciętne wypadanie włosów, bo ja od tego czasu zgubiłam już przynajmniej połowę z nich. Postanowiłam w końcu coś z tym zrobić, bo jak tak dalej pójdzie to za kilka lat stojąc na ślubnym kobiercu będę wyglądała dokładnie jak ta emotka (z trzema piórami na głowie) lub będę się martwiła tylko o to, czy peruka nie zdążyła mi się przekręcić...

Wydaje mi się, że największy brak włosów jest zauważalny po bokach na wysokości kości ciemieniowej, delikatnie powyżej skroniowej. Upinając je w koński ogon mam po prostu w tych miejscach prześwity skóry. Dodatkowo baaaardzo wolno rosną mi włosy.

Włosy farbuję. Od 2lat farbami Garniera, co wydaje mi się, że znaczący wpływ na kondycję moich włosów może mieć właśnie ta farba. Które farby, bądź jakieś naturalne barwniki(?), które nie niszczą mocno włosów, polecacie do farbowania na ciemny brąz? Bo na to, że zrezygnuję z farbowania niestety nie ma szans, choć i tak ograniczam się do farbowania raz na 3msc max.

Zamówiłam sobie w zeszłym tygodniu krzem organiczny w płynie marki Orsi. Koleżanka poleciła. Dodatkowo zaczęłam brać cynk w tabletkach, lecz wyczytałam, że cynku nie można łączyć bezpośrednio z krzemem. DLACZEGO? Dopuszczalne jest wypicie rano krzemu, a wieczorem wzięcie tabletki z cynkiem?

Na pewno wybieram się też do lekarza. Chciałabym, aby zlecił mi badania... tylko wiadomo jak to jest ze służbą zdrowia... Trzeba się wręcz domagać wszystkiego od nich. Więc chciałabym się od razu Was zapytać na jakie badania najbardziej zwrócić uwagę i poprosić o nie lekarza? Wiadomo, że na takie, które pokazują których składników organicznych jest w naszym organizmie za mało. Ale może również jakieś hormony? Np. estrogen?

Chętnie przyjmę wszystkie dobre rady, bo w tym momencie zaczynam się powoli załamywać, tym bardziej że ostatnio w rozmowach w toku było o łysieniu plackowatym!
yamka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 22:03   #2
Kirsche19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 45
Dot.: Włosy!

Cytat:
Napisane przez yamka Pokaż wiadomość
Dla każdej z nas włosy są bardzo ważnym elementem wyglądu. I choć wiem, że na forum jest mnóstwo porad o tym, jak o nie dbać, do każdego problemu trzeba podejść indywidualnie.

Od 2lat wypadają mi włosy. Nie jest to przeciętne wypadanie włosów, bo ja od tego czasu zgubiłam już przynajmniej połowę z nich. Postanowiłam w końcu coś z tym zrobić, bo jak tak dalej pójdzie to za kilka lat stojąc na ślubnym kobiercu będę wyglądała dokładnie jak ta emotka (z trzema piórami na głowie) lub będę się martwiła tylko o to, czy peruka nie zdążyła mi się przekręcić...

Wydaje mi się, że największy brak włosów jest zauważalny po bokach na wysokości kości ciemieniowej, delikatnie powyżej skroniowej. Upinając je w koński ogon mam po prostu w tych miejscach prześwity skóry. Dodatkowo baaaardzo wolno rosną mi włosy.

Włosy farbuję. Od 2lat farbami Garniera, co wydaje mi się, że znaczący wpływ na kondycję moich włosów może mieć właśnie ta farba. Które farby, bądź jakieś naturalne barwniki(?), które nie niszczą mocno włosów, polecacie do farbowania na ciemny brąz? Bo na to, że zrezygnuję z farbowania niestety nie ma szans, choć i tak ograniczam się do farbowania raz na 3msc max.

Zamówiłam sobie w zeszłym tygodniu krzem organiczny w płynie marki Orsi. Koleżanka poleciła. Dodatkowo zaczęłam brać cynk w tabletkach, lecz wyczytałam, że cynku nie można łączyć bezpośrednio z krzemem. DLACZEGO? Dopuszczalne jest wypicie rano krzemu, a wieczorem wzięcie tabletki z cynkiem?

Na pewno wybieram się też do lekarza. Chciałabym, aby zlecił mi badania... tylko wiadomo jak to jest ze służbą zdrowia... Trzeba się wręcz domagać wszystkiego od nich. Więc chciałabym się od razu Was zapytać na jakie badania najbardziej zwrócić uwagę i poprosić o nie lekarza? Wiadomo, że na takie, które pokazują których składników organicznych jest w naszym organizmie za mało. Ale może również jakieś hormony? Np. estrogen?

Chętnie przyjmę wszystkie dobre rady, bo w tym momencie zaczynam się powoli załamywać, tym bardziej że ostatnio w rozmowach w toku było o łysieniu plackowatym!
na pewno warto zrobić badania tarczycy. gdy wypadają włosy moze to swiadczyc o niedoczynnosci
Kirsche19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 01:44   #3
Gezebeze
Przyczajenie
 
Avatar Gezebeze
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Włosy!

jeśli włosy ci zaczęły wypadać wtedy, kiedy zaczęłaś je farbować, to pewnie to jest przyczyna, chociaż nigdy nic nie wiadomo :p
poza jedzeniem owoców i warzyw, które wpływają dobrze na wszystko, ja bym na twoim miejscu zaczęła pić pokrzywę, był na wizażu o tym jakiś obszerny wątek. Z rozwiązań kosmetycznych, to mi (mnie?) baardzo pomogła maska seboradinu (mój nr 1 ) regenerująca z żeń-szeniem. Z seboradinu też używałam kiedyś wzmacniających ampułek - to była chyba miesięczna kuracja i też była fajniutka, więc możesz spróbować. Mgiełki radicala moim zdaniem są SUPER, ja używałam pomarańczowej i się sprawdziła, ale z tego co wiem to opinie są różne. Ogólnie na twoim miejscu postawiłabym na różne ziołowe kosmetyki wzmacniające, albo z keratyną, czy łatwo zmywalne silikony (podział masz np. tu http://kosmetykipannyjoanny.blogspot...ch-podzia.html ) co do farby, to moje włosia najbardziej ukochały sobie l'oreal preference i chyba ona najmniej im szkodzi. btw na twoim miejscu jednak starałabym się odstawić farbę na jakiś czas, dopóki nie uporasz się z włosiętami powodzenia
Gezebeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 09:15   #4
CrystalNatasha
Rozeznanie
 
Avatar CrystalNatasha
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 502
Dot.: Włosy!

Polecam dział na temat pielęgnacji włosów. Jest tam nawet osobny wątek o wypadaniu włosów

W zeszłym roku włosy bardzo mi wypadały. wiedziałam co było tego przyczyną,więc poszłam do lekarza na badania i przepisał mi witaminy,żelazo itp. Ty też koniecznie zrób badania!!!

Co do innych rzeczy to mogę Ci polecić pokrzywę! U mnie zdziałała cuda. Miałam ogromne zakola i straciłam połowę włosów. Dziś te,które odrosły mają już kilkanaście centymetrów i są wyraźnie grubsze!!! Spróbuj!

Dziewczyny też polecają kozieradkę(również polecam ) i Jantar. Możesz też pić skrzyp i przyjmować tabletki na wypadanie lub po prostu zwykłe drożdże

Uważaj na szampony z SLS,gdyż te bardzo silnie oczyszczają i mogą się przyczyniać do wypadania włosów (u mnie tak było raz..)
__________________
If you want something in life, reach out and grab it.
CrystalNatasha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 18:14   #5
yamka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6
Dot.: Włosy!

Cytat:
Napisane przez CrystalNatasha Pokaż wiadomość

Uważaj na szampony z SLS,gdyż te bardzo silnie oczyszczają i mogą się przyczyniać do wypadania włosów (u mnie tak było raz..)
Z ciekawości sprawdziłam listę składników szamponów i odżywek, które posiadam w domu. WSZYSTKIE ale to WSZYSTKIE posiadają SLS i to na drugim miejscu... Garnier, L'oreal, Head&Shoulders, a nawet zwykły z apteki z Dermeny na wypadanie włosów...

Jakich Wy szamponów używacie?
yamka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 20:20   #6
_Suavis
Raczkowanie
 
Avatar _Suavis
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 228
Dot.: Włosy!

Cytat:
Napisane przez yamka Pokaż wiadomość
Z ciekawości sprawdziłam listę składników szamponów i odżywek, które posiadam w domu. WSZYSTKIE ale to WSZYSTKIE posiadają SLS i to na drugim miejscu... Garnier, L'oreal, Head&Shoulders, a nawet zwykły z apteki z Dermeny na wypadanie włosów...

Jakich Wy szamponów używacie?
mi obojętne, bo sls mi nigdy jeszcze nie zaszkodzil.
ale wszystkie garniery, loreale, itd itp w zasadzie kazde ktore znajdziesz w markecie będą zawierac sls.. spróbuj poszukac w szamponach dla dzieci
_Suavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 20:46   #7
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Włosy!

Ja Head&Shoulders radziłabym odstawić, ze składu wydawał mi się to najgorszy szampon jaki widziałam... Poza tym do tanich nie należy, wiadomo, reklama też kosztuje... A SLSu to raczej nie jest wina w Twoim przypadku, bo wcześniej nie wypadały. Myślę, że to farba. Z naturalnych mogłabym coś polecić, ale to też zależy jaki masz naturalnie kolor włosów, bo z tymi naturalnymi metodami to różnie wygląda. Z drugiej strony to lepiej by było poszukać na internecie, na blogach włosomaniaczek, które farbują w ten sposób, bo ja nie farbowałam, choć marzę o lekkim przyciemnieniu koloru (to da się zrobić nawet niektórymi naturalnymi odżywkami, ale też niekoniecznie musi działać).
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-15, 23:55   #8
Fouette
Raczkowanie
 
Avatar Fouette
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 108
Dot.: Włosy!

Zastosuj czarną rzepę. W googlach znajdziesz jak ja przyrządzić (ale nie do jedzenia, na łepetynkę). A zamiast farb możesz używać szamponetki. A dlaczego nie chcesz zrezygnować z farbowania? Siwieją Ci włosy? Albo aż tak bardzo nie znosisz swojej barwy czupryny?
__________________
Raz wybrawszy, codziennie wybierać muszę. Za to odważnym szczęście sprzyja
Fouette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 09:54   #9
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Włosy!

Cytat:
Napisane przez Fouette Pokaż wiadomość
Zastosuj czarną rzepę. W googlach znajdziesz jak ja przyrządzić (ale nie do jedzenia, na łepetynkę). A zamiast farb możesz używać szamponetki. A dlaczego nie chcesz zrezygnować z farbowania? Siwieją Ci włosy? Albo aż tak bardzo nie znosisz swojej barwy czupryny?
Czarna rzepa bardzo pomaga, sama ją stosuję gdy są przesilenia bo wtedy strasznie mi wypadają włosy. Radze Ci zajrzeć na ten wątek
KLIK
lub KLIK KLIK
I zapytanie się o radę w sprawie wypadających włosów. Wiele dziewczyn z bardzo rzadkich włosów ma teraz piękne gęste włosy.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:02.