wychowawca kolonijny - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-01, 22:55   #31
annadiana
Rozeznanie
 
Avatar annadiana
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 858
Dot.: wychowawca kolonijny

mój kurs trwał 3 dni

omówienie obowiązujących dokumentów, wymagań formalnych, obowiązków kierownika/organizatora/wychowawcy, tworzenie kart wycieczki, ramowych planów dnia / kolonii, planowanie dni tematycznych, wymagania jakie musi spełniać obiekt, tworzenie regulaminów, dużo historii 'z życia', zabawy integracyjne, zajęcia techniczne, zajęcia plastyczne, pierwsza pomoc w wydaniu teoretycznych i trochę ćwiczeń na fantomach

egzamin w formie 20 pytań testowych i 5 otwartych
__________________
Every night in my dreams I see you, I feel you,
That is how I know you go on.
2010-01-31
2015-04-12
2016-08-13


annadiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 20:04   #32
Marbells
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1
Talking Dot.: wychowawca kolonijny

Ja zdecydowałam się na kurs w tym roku. Na to forum trafiłam właśnie dlatego, że niebawem wyjeżdżam na pierwsze kolonie. Na kolonie niekoniecznie trzeba w marcu szuka od razu biura. Ja kurs ukończyłam egzaminem pisemnym dnia 5 Czerwca i już na na drugi dzień udało znaleźc się kolonie przez biuro, które poszukiwało wychowawców. Wzieli mnie bez problemu, pocieszajac tym, ze jedzie ze mna kadra z doświadczeniem, która zawsze mi posluży pomoca. W dodatku dostałam od nich poradnik wychowawcy, ktory bedzie przydatny rowniez na kolonii. Kurs wspominam milo choc bywaly i ciezkie chwile ale to z racji na dlugosc zajec i czasem i ich monotonie.

Zobaczymy jak to bedzie
Marbells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 07:54   #33
missgri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 28
Dot.: wychowawca kolonijny

Hej, za kilka dni jade na obóz jako wychowawca. Jest to mój pierwszy taki obóz wiec troche się tego obawiam.

Może mi ktoś powiedzieć jak wygląda sprawa z dyżurami nocnymi? Czy to są tylko dyżury do momentu kiedy wychowawcy tez już sie kładą spać czy czuwanie całą noc?

I czy to nie dziwne ze jeszcze nie dostałam zadnego planu obozu, nie znam swoich dokladnych obowiązków itp?
missgri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 11:59   #34
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: wychowawca kolonijny

http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n...zy,208292.html


Ciekawe, ile w tym prawdy. Szczerze mówiąc nieco mnie ten reportaż zszokował.

Z drugiej jednak strony, jeśli organizator miał świadomość, że część z tych dzieci pochodzi z rodzin patologicznych (14 latkowie łojący wódę jak mleko podczas obozu, co jednak świadczy o ich zdemoralizowaniu w jakimś tam stopniu) to jednak powinien zapewnić większą ilość wychowawców i to tych "zaprawionych" w pracy z "trudną" mlodzieżą.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2016-08-05 o 12:02
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 18:12   #35
miss kitsch
Zakorzenienie
 
Avatar miss kitsch
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 673
Dot.: wychowawca kolonijny

Cytat:
Napisane przez missgri Pokaż wiadomość
Hej, za kilka dni jade na obóz jako wychowawca. Jest to mój pierwszy taki obóz wiec troche się tego obawiam.

Może mi ktoś powiedzieć jak wygląda sprawa z dyżurami nocnymi? Czy to są tylko dyżury do momentu kiedy wychowawcy tez już sie kładą spać czy czuwanie całą noc?

I czy to nie dziwne ze jeszcze nie dostałam zadnego planu obozu, nie znam swoich dokladnych obowiązków itp?
1. Dyżury nocne?? Pierwsze słyszę Może masz trudną młodzież obojga płci i będziecie czuwać żeby nie przekradali się do swoich pokojów... w takim razie współczuję

2. Dziwne bo jeśli nie miałaś sama przygotować planu działania to powinnaś dostać mniej więcej jakiś zarys planu, zajęć, obowiązków. No chyba, że kierownik kolonii planuje po prostu spotkanie organizacyjne z kadrą
__________________
miss kitsch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 21:45   #36
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: wychowawca kolonijny

Miss kitsh jeśli możesz mi jedź. Byłam na takim obozie na studiach i to była trauma. Dyżury nocne brak kadry trudna młodzież. Powiedz że to nie firma na B z Poznania...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 18:23   #37
Kassja96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 1
Dot.: wychowawca kolonijny

Dobra rada od koleżanki z branży - nie przejmujcie się na zapas Ja jak jechałam na swój pierwszy wypoczynek jako wychowawca to też byłam przestraszona, a zupełnie nie było czym się martwić bo jeżeli jedziecie z doświadczoną kadrą to nic nie straszne. Dodatkowo jeżeli załapiecie fajny kontakt z dzieciakami to już tylko z górki. Swoją drogą moja decyzja o pracy w tym zawodzie była spontaniczna, chciałam coś zmienić w swoim życiu i szkolenie zrobiłam w około dwa tygodnie na portalu wychowawca.edu.pl. Polecam jeżeli chcesz uzyskać niepodważalne kwalifikacje.

Edytowane przez Kassja96
Czas edycji: 2022-12-27 o 18:25
Kassja96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-27 19:23:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.