Asymetria piersi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-22, 18:57   #1
koszusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 7

Asymetria piersi


Niedawno zauważyłam u siebie asymetrię piersi. Lewa pierś jest większa od prawej i jest trochę niżej. Jakiś czas temu zauważyłam tez wyciek z piersi, ale teraz już go nie ma. Czy te objawy mogą świadczyć o tym, że coś jest nie tak i powinnam zgłosić sie do lekarza? Mam osiemnaście lat, więc może asymetria piersi jest tylko przejściowa?
koszusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 20:21   #2
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Asymetria piersi

Cytat:
Napisane przez koszusek Pokaż wiadomość
Niedawno zauważyłam u siebie asymetrię piersi. Lewa pierś jest większa od prawej i jest trochę niżej. Jakiś czas temu zauważyłam tez wyciek z piersi, ale teraz już go nie ma. Czy te objawy mogą świadczyć o tym, że coś jest nie tak i powinnam zgłosić sie do lekarza? Mam osiemnaście lat, więc może asymetria piersi jest tylko przejściowa?
Asymetria jest rzecza normalna. Nie ma na swiecie kobiety, ktora mialaby dwie identyczne piersi. Nikt tez nie jest symetryczny Ja martwilabym sie tylko tym wyciekiem z piersi. Powinnas pojsc do gina i z nim o tym porozmawiac, nawet jest byl to krotkotrwaly incydent
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 14:31   #3
koszusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 7
Dot.: Asymetria piersi

Zapisałam się do ginekologa, ale termin mam dopiero za 2 miesiące ehh ta służba zdrowia
koszusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 17:54   #4
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Asymetria piersi

Wyciek z piersi może być związany z zaburzeniami hormonalnymi powodującymi tzw.: mlekotok. W przypadku mlekotoku płyn przypomina mleko, lub jest wodnisty.
Naturalnie powinnaś zgłosić to specjaliście, ale wydaje mi się, że to nic poważnego
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 18:16   #5
madzia_g
Zakorzenienie
 
Avatar madzia_g
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: LBN:):):):)
Wiadomości: 4 352
Dot.: Asymetria piersi

nie wiem,co moze znaczyc wyciek, aledobrze, ze idziesz do gina... btw dlugo strasznie czekaszna gina moze idz prywatnie bedzie szybciej... a asymetryczne piersi ja tez mam..kazda kobieta ma choc nie wiemn czemu
__________________
wymiana ciuchy+ kosmetyki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33278604
madzia_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 19:47   #6
Candiiia
Rozeznanie
 
Avatar Candiiia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 536
Dot.: Asymetria piersi

gorzej jak asymetria jest naprawde widoczna. wez tu chociażby załóż strój i wyjdz na plaże... ja mam przeskok ( róznicę między wielkością ) ok 0,5 rozmiaru, i uwierzcie ze to naprawde może spędzac sen z powiek ... osobiście myśle juz od jakiegoś czasu nad zabiegiem plastycznym
Candiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 19:58   #7
@marta@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 134
Dot.: Asymetria piersi

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
Wyciek z piersi może być związany z zaburzeniami hormonalnymi powodującymi tzw.: mlekotok. W przypadku mlekotoku płyn przypomina mleko, lub jest wodnisty.
Naturalnie powinnaś zgłosić to specjaliście, ale wydaje mi się, że to nic poważnego
To może być spowodowane nadmiarem prolaktyny
__________________

@marta@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-17, 18:05   #8
koszusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 7
Dot.: Asymetria piersi

Udało mi się zmienić termin na 5 lipca. Niestety u mnie też jest dość wyraźna różnica w rozmiarach. Candiiia, u Ciebie pojawiło się to nagle czy jest tak od dłuższego czasu? Robiłaś sobie badania, szukałaś przyczyny?
koszusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 20:32   #9
Candiiia
Rozeznanie
 
Avatar Candiiia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 536
Dot.: Asymetria piersi

od dłuższego czasu poprostu sobie rosły tylko że jedna troche bardziej ... Gin nie skierował mnie na badania, nie szukałam przyczyny, bo i po co, piersi z natury są nierówne... szkoda tylko,że u Nas aż za bardzo podobno po porodzie ( a raczej po karmieniu piersią) niekiedy się wyrównują, pytanie czy aż tak bardzo by zakryć taka różnice... w każdym bądz razie zabieg to kosztowna sprawa i niestety jeszcze dane mi bedzie troche pożyć z takimi a nie innymi piersiami, chociaż przyznam,że napedza mi to strasznego kompleksu, mimo że TŻotowi wszysytko pasuje..
czekamy zatem na info pd Twojego gina co i jak z Twoim zdrówkiem
Candiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 20:46   #10
koszusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 7
Dot.: Asymetria piersi

Piszesz, że u Ciebie po prostu rosły nierówno. A u mnie niestety pojawiło się to nagle, ni stąd, ni zowąd, więc dlatego nie wydaje mi sie to normalne. Też słyszałam, że po karmieniu piersią różnica się wyrównuje, ale nie wiem jak Ty, bo ja nie zamierzam mieć dziecka w przeciągu najbliższych ośmiu lat :p
Czekam z coraz większą niecierpliwością na wizytę u lekarza. Na dodatek wyczułam ostatnio zgrubienie w lewej piersi, a na skórze uwidoczniły się żyły.
koszusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 21:21   #11
Candiiia
Rozeznanie
 
Avatar Candiiia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 536
Dot.: Asymetria piersi

hmm... faktycznie dziwne... sama jestem ciekawa o co chodzi. Oby to zgrubienie nie było niczym poważnym może to zwykłe coś ( nie pamietam nazwy ) co da sie tabletkami "rozpuścić" a żyły nie wydają mi sie niczym groźnym, niestety też takowe (zn. widoczne) posiadam i gin tez nic odnośnie ich nie mówił. Estetyczne nie są ale cóż...
Candiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-19, 20:51   #12
koszusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 7
Dot.: Asymetria piersi

Byłam u lekarza, a właściwie u dwóch. Najpierw byłam u lekarki. Zupełnie zignorowała kwestię piersi. Nie zbadała mi piersi, tylko węzły chłonne. Powiedziała, że asymetria to fanaberia, są kobiety które mają o wiele gorzej. Za to uczepiła się moich nieregularnych miesiączek. Nie mam pojęcia dlaczego uroiła sobie, że odchudzam się i dlatego mam nieregularne miesiączki. Próbowała rozpocząć wykład o skutkach nadmiernego odchudzania itp., ale przerwałam jej.
Poszłam do innego ginekologa, mężczyzny. On potraktował mnie zupełnie inaczej - konkretnie i rzeczowo. Zbadał piersi i stwierdził, że mam zmiany mastopatyczne. Zapytał też jak dawno zauważyłam te objawy. Powiedziałam, że około 2-3 miesiące temu. Wtedy on zganił mnie, że przyszłam tak późno, powinnam przyjść wcześniej. Zapisał mi lek mastodynon. Czy może ktoś wie co to za lek? Czy nie powoduje jakichś skutków ubocznych?
Stwierdziłam, że skaranie boże z tymi lekarzami, jeden mi mówi, że mam fanaberie, a drugi, że powinnam przyjść jeszcze wcześniej.

I jeszcze dwa pytania: Czy lekarz nie powinien mnie skierować na USG? Czy mimo przyjmowania tego leku, mastopatia może nie minąć i jakie w takiej sytuacji będzie dalsze leczenie?

Edytowane przez koszusek
Czas edycji: 2007-07-19 o 22:29
koszusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 20:23   #13
koszusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 7
Dot.: Asymetria piersi

Szkoda, że nikt nie odpisuje
koszusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 18:29   #14
eska141
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Asymetria piersi

Wracając do asymetrii też ją posiadam i to dość widoczną i chce wam powiedzieć ze jestem po karmieniu piersią i nic to nie dało. Moja pani doktor stwierdziła że taka nasza uroda i już
eska141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 07:24   #15
colds
Zakorzenienie
 
Avatar colds
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: WielkaPolska :)
Wiadomości: 6 710
Dot.: Asymetria piersi

asymetria..
zauważyłam ją niedawno.
problem w tym, że pojawiła się nagle, prędzej bardzo możliwe, iż była, ale nie aż tak widoczna .
no i ostatnio, gdy oddycham, boli mnie tak jakby w tej pierś.
możliwe, że jest to z tym jakoś połączone?
__________________

Edytowane przez colds
Czas edycji: 2009-07-07 o 07:53
colds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:30.