Matowe wlosy ;// - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-05, 09:51   #1
Malaaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 26
Question

Matowe wlosy ;//


Moje włosy wcale się nie błyszczą. Zupełnie nie wiem dlaczego - może od cieniowanych końcówek? Ogólnie kondycja ich jest dobra - czasami zdarzają się tylko rozdwojone końcówki. Są do ramion, podatne, cieniowane, niefarbowane, rzadko (1-2 w miesiącu) prostowane w kolorze ciemny blond.
Co robić? Próbowałam już rozcieńczony miód bez spłukiwania (musiałam myć drugi raz), cytryne (kilka się zmarnowalo) , oliwe z oliwek ( nie mogłam potem tego spłukać); a takze sklepowych odżywek - timotei, herbal essence, gliss kur, oraz szamponów na matowe włosy - syoss, loreal elseve, gliss kur i wiele, wiele innych tego typu, które nic nie dawaly.
Chciałabym prosic o raczej naturalne metody, ew. jakies odzywki, ale nie za drogie C;. Z góry dziękuję!
Malaaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 10:51   #2
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Matowe wlosy ;//

Spróbuj naftę, maseczki z jajka i nafrty, i oleje
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 11:20   #3
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Matowe wlosy ;//

Plukanka octowa, plukanie w zimnej wodzie
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 15:35   #4
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Matowe wlosy ;//

wewnętrznie picie siemienia podobno dobrze regeneruje włosy i nabłyszcza, tylko trzeba pic systematycznie
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 16:30   #5
ewciaa92aa
Raczkowanie
 
Avatar ewciaa92aa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 231
Dot.: Matowe wlosy ;//

.

Edytowane przez ewciaa92aa
Czas edycji: 2009-11-23 o 21:37
ewciaa92aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 16:46   #6
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Matowe wlosy ;//

Co do jedwabiu, to czy ja wiem...?
Ja po paru dniach nakłądania jedwabiu mam później jakieś dziwne matowe siano na głowie Moje włosy lubią amodimethicone i dimethicone, ale innych silikonów to już tak nie za bardzo (inna rzecz, że jak się włosy prostuje, to należy stosować jakieś preparaty zabezpieczające, a te zawierają głównie silikony). Silikony, oblepiając włos, mogą sprawiać,że będzie on matowy. Co prawda, myję włosy szamponami z SLES, ale raczej nakładam je tylko na skalp, więc chyba silikony cykliczne nie są tak do końca spłukiwane.

Od siebie mogę powiedzieć, że połysk otrzymuję głównie dzięki kuracjom olejowym (ostatnio głównie olej kokosowy) od czasu do czasu nafta przepisowo trzymana 10 min. przed myciem (ale z naftą uwaga, może wysuszać włosy, to nie jest środek nawilżający). Olej kokosowy nakładam także, w minimalnej ilości, na końcówki po myciu włosów.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 16:50   #7
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: Matowe wlosy ;//

Praca nad polyskiem wlosow wymaga troche cierpliwosci. Ja od niedawna ograniczam modelowanie/suszenie na goraco, staram sie uzywac letniej wody do mycia wosow i 1-2 razy w tyg. nakladam maseczke odzywcza. Nie mam czasu ani ochoty bawic sie w domowe sposoby,chociaz pewnie sa skuteczne.
Po tygodniu bez suszarki widze zdecydowana poprawe.
Musisz tez pamietac o tym, ze naturalne blond wlosy nie beda sie nigdy blyszcze tak jak ciemne albo farbowane...
Co do odzywki to powinnas ja dopasowac do rodzaju wlosow, ale mozesz sprobowac specjalne, ktore nadaja blasku... na pewno sporo jest takich w drogeriach. Powodzenia!
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-05, 17:38   #8
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Matowe wlosy ;//

Cytat:
Napisane przez Pola:) Pokaż wiadomość
Musisz tez pamietac o tym, ze naturalne blond wlosy nie beda sie nigdy blyszcze tak jak ciemne albo farbowane...
Nie do końca mogę się z Tobą zgodzić, jest tutaj sporo naturalnych blondynek o błyszczących włosach, chociażby Narek czy aanika. Faktycznie, mając ciemne włosy łątwiej uzyskać spektakularny połysk, ale przy blond włosach też się da
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 22:36   #9
mamadominiki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Matowe wlosy ;//

często myję włosy i używam suszarki,jestem popielatą blondynką ,włosy mam do ucha,żeby miały połysk stosuję następującą maseczkę: żółtko mieszam z 15 ml nafty kosmetycznej firmy ANNA ,sokiem z cytryny na oko,kilkoma kroplami oleju rycynowego,żeby miała ładny zapach dodaję4 krople oleju pichtowego firmy Labolatoria Natury.trzymam 10 min.myję włosy szamponem Timotei do tłustych włosów.stosuję 2 razy na tydzień.włosy doszły do siebie po około miesiącu,ładnie się układają,stały się gładsze w dotyku.minus jak pada deszcz i trochę zmokną leciutko pachną jajkami a może tylko ja to czuję?ps nakładaj na suche.
mamadominiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 08:05   #10
Malaaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 26
Dot.: Matowe wlosy ;//

no nie wiem, czy samo odłożenie suszarki mi coś da. Użyłam ją tylko raz od począku wakacji i poprawy nie ma.
Chciałam się zapytać jeszcze - ile trzeba nałożyć tej nafty? Nie chce przedobrzyć C:
Malaaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 14:28   #11
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Matowe wlosy ;//

Jestem za olejowaniem.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 14:50   #12
aga24zuzia
Rozeznanie
 
Avatar aga24zuzia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Santa Domingo
Wiadomości: 971
Dot.: Matowe wlosy ;//

profesjonalny nabłyszczacz
__________________
Dokąd idziesz mój aniele?
czy tam bedzie lepiej ci?
zostan tutaj zostan ze mną,
pomóż mi.
aga24zuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 14:58   #13
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Matowe wlosy ;//

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Nie do końca mogę się z Tobą zgodzić, jest tutaj sporo naturalnych blondynek o błyszczących włosach, chociażby Narek czy aanika. Faktycznie, mając ciemne włosy łątwiej uzyskać spektakularny połysk, ale przy blond włosach też się da
Dziękuję za komplement . Ale ja blondynką? Nie wiem, ja nigdy nie potrafię określić swojego koloru włosów . Ja swój połysk osiągam dzięki stosowaniu odżywek po każdym myciu i olejowaniu, w myśl zasady "zdrowe włosy - błyszczące włosy". Staram się o nie dbać, a połysk powinien przyjść sam. Chociaż muszę przyznać, że ostatnio mają się gorzej, słońce, słona i chlorowana woda dały swoje i muszę się wziąć za odżywienie włosów.
aanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:06.