100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-15, 13:10   #1
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675

100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów


Cześć

Są wątki, żeby nie jeść słodyczy, słonych przekąsek, różne diety itp... ale brakuje mi czegoś takeigo do rzucenia chleba i pszeninych produktów.
Mój organizm coraz mniej toleruje białą mąkę itp, więc chcę to całkowicie wyeliminować z diety... ale czasem mi ciężko i zawsze się na coś pokuszę. Nie chcę na razie dołączać do żadnej konkretnej diety, chcę się pozbyć mącznych produktów z jadłospisu. Dzisiaj już za późno, ale od jutra start

Ktoś dołączy?
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 23:45   #2
neversaynever91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 77
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Ja mogę dołączyć Ale zawsze mam problem z zastąpieniem tych produktów, masz jakieś pomysły?
neversaynever91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 10:14   #3
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

To zależy co i jak. Bo wyrzucenie chleba to dla mnie nie problem, wiem że potrafię tak jeść, tylko to utrzymać

Pewnie w trakcie będę wymyślać jakieś dania, chciałabym się docelowo oprzeć na diecie paleo... ale do tego długa droga.

U mnie dzisiaj dzień 1.
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 11:15   #4
Rekiss
Raczkowanie
 
Avatar Rekiss
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 114
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
...Mój organizm coraz mniej toleruje białą mąkę itp, ...
To może brązowy ryż, kasze, płatki owsiane? To w zasadzie najzdrowsze źródła węglowodanów. Chyba, że chcesz wszystko wywalić i wtedy tylko mięsko i warzywka
__________________
"Jeżeli chcesz wiedzieć, co ma na myśli kobieta, nie słuchaj tego co mówi - patrz na nią."
Rekiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 11:39   #5
kanialitwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 13
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Cytat:
Napisane przez neversaynever91 Pokaż wiadomość
Ja mogę dołączyć Ale zawsze mam problem z zastąpieniem tych produktów, masz jakieś pomysły?
razowy makaron i razowy chleb, zdrowe i moim zdaniem o wiele smaczniejsze. W ogóle z razowego makaronu można czarować bardzo fajne i zdrowe dania dodając do niego np. świeży szpinak lub suszone pomidory.
__________________
pozdrawiam, <ciach_reklama>
kanialitwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-24, 15:25   #6
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Cytat:
Napisane przez kanialitwa Pokaż wiadomość
razowy makaron i razowy chleb, zdrowe i moim zdaniem o wiele smaczniejsze. W ogóle z razowego makaronu można czarować bardzo fajne i zdrowe dania dodając do niego np. świeży szpinak lub suszone pomidory.
Razowy, nie razowy, gluten zawiera.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 10:55   #7
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Razowy, nie razowy, gluten zawiera.
Dokładnie
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-26, 13:46   #8
readthelabel
Raczkowanie
 
Avatar readthelabel
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 128
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
Cześć

Są wątki, żeby nie jeść słodyczy, słonych przekąsek, różne diety itp... ale brakuje mi czegoś takeigo do rzucenia chleba i pszeninych produktów.
Mój organizm coraz mniej toleruje białą mąkę itp, więc chcę to całkowicie wyeliminować z diety... ale czasem mi ciężko i zawsze się na coś pokuszę. Nie chcę na razie dołączać do żadnej konkretnej diety, chcę się pozbyć mącznych produktów z jadłospisu. Dzisiaj już za późno, ale od jutra start

Ktoś dołączy?
Mi lada dzień minie 365 dni bez glutenu, i jakieś pewnie 200 bez zbóż w ogóle. Polecam
__________________
Moje gotowanie i recenzowanie - bezglutenowo, bezmlecznie, bezcukrowo, rozdzielnie, paleo.

http://readthelabel.pl
https://www.facebook.com/doreadthelabel
readthelabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 14:19   #9
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Cytat:
Napisane przez readthelabel Pokaż wiadomość
Mi lada dzień minie 365 dni bez glutenu, i jakieś pewnie 200 bez zbóż w ogóle. Polecam
He, he, mnie też bo zaczęłam drugiego stycznia tego roku
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 13:49   #10
wzaciasnymbucie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 93
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Kiedy zuważa się, że organizm nie toleruje jakiejś mąki najlepieją wywalić gluten z diety całkiem.
Płatki owsiane - zawierają gluten, tak jak i żyto
co do kasz: kasza jęczmienna też

Kasza gryczana i jaglana są wolne od glutenu Ja w najbliższym czasie będę robiła sobie makaronik z mąki gryczanej

Mąka pszenna bezglutenowa też nie jest dobra bo pcha się w nia alergeny
wzaciasnymbucie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 20:07   #11
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Pomysł świetny, ja non stop próbuję przejść na bezglutenowe odżywianie - to dobry wybór zważywszy na to że gluten większości z nas (nawet jeżeli nie zdajemy sobie z tego sprawy i nie mamy żadnych objawów nietolerancji) niestety szkodzi, ale zawsze mam ten sam, odwieczny problem: co jeść na śniadanie i na drugie śniadanie w pracy (wiadomo, że w pracy np. jajecznicy nie zjemy...)?? Obiad to nie problem... kolacja (białkowa) - też coś się wymyśli. Ale te śniadania to katorga Póki co, zazwyczaj ciągnę na waflach kukurydzianych i ryżowych (wafle zamiast "podkładu" pod kanapki), ale wiem że to nie najlepsze rozwiązanie.
Próbowałam piec bułeczki proteinowe, wychodzą pyszne i w ogóle, no ale niestety: dwa dni i bułeczki znikają, a nie chce mi się piec co chwilę... co tu wymyślić?? Gotowe pieczywo bezglutenowe też nie jest najlepszym wyjściem, tak jak napisała wzaciasnymbucie
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-04, 21:30   #12
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Cytat:
Napisane przez Chocolate77 Pokaż wiadomość
Pomysł świetny, ja non stop próbuję przejść na bezglutenowe odżywianie - to dobry wybór zważywszy na to że gluten większości z nas (nawet jeżeli nie zdajemy sobie z tego sprawy i nie mamy żadnych objawów nietolerancji) niestety szkodzi, ale zawsze mam ten sam, odwieczny problem: co jeść na śniadanie i na drugie śniadanie w pracy (wiadomo, że w pracy np. jajecznicy nie zjemy...)?? Obiad to nie problem... kolacja (białkowa) - też coś się wymyśli. Ale te śniadania to katorga Póki co, zazwyczaj ciągnę na waflach kukurydzianych i ryżowych (wafle zamiast "podkładu" pod kanapki), ale wiem że to nie najlepsze rozwiązanie.
Próbowałam piec bułeczki proteinowe, wychodzą pyszne i w ogóle, no ale niestety: dwa dni i bułeczki znikają, a nie chce mi się piec co chwilę... co tu wymyślić?? Gotowe pieczywo bezglutenowe też nie jest najlepszym wyjściem, tak jak napisała wzaciasnymbucie
No i pomyśl sobie, jak jesteśmy uzależnieni od zboża, a przecież węglowodany to nie tylko zboża... warzywa, owoce też są dobrym źródłem węglowodanów, do tego zawierają inne cenne substancje.

Można zjeść gotowane same albo podsmażyć z jajkiem w takie coś w rodzaju omletu. Można zrobić sałatkę i wziąć do pracy właśnie. Można robić też taki rodzaj muffinek z jajek i warzyw, praktycznie jest to omlet ale zamiast smażyć pieczesz i masz takie ładne bułeczki na wynos.

Ja na obiad zwykle jem gotowane warzywa i mięso, gotowane warzywa często jem też na inne posiłki. W lecie chętniej jem surowe owoce i warzywa, do roboty czy szkoły można brać sałatkę. Teraz jem głównie mrożonki, kupuję tanie w Auchan i wcinam marchewkę i szpinak. Oprócz tego sporo jabłek - na surowo albo rozsmażone (bez dodatku cukru, do mięsa też pasują). Można sobie też robić różne ratatuje, duszone warzywa itp., doprawiać wg gustu.


Na początku jest trudno, ale wystarczy się przestawić... Zwykle człowiek je chleb, na to masło/margarynę i jakiś "obkład". A chodzi o to, że masz wszamać jakąś tam ilość węglowodanów, tłuszczy i białka. Nie ma chleba = nie ma "obkładu". No i dobrze, bo często są to przetwarzane rzeczy. Do tego nie kupując pieczywa (którego zwykle sporo wychodzi) i obkładu oszczędzasz pieniądze, które możesz z lekkim sercem wydać na tę ekstra porcję warzyw i owoców.


Jeśli chodzi o pieczywo, to ostatnio robię bananowo-kokosowe, ale ogólnie jeśli chodzi o eliminację zbóż w diecie to należy się przestawić, że pieczywo znika z codziennej diety, węglowodany pozyskujemy z czego innego, a można sobie upiec coś ekstra od czasu do czasu dla smaku.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 12:13   #13
wzaciasnymbucie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 93
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Jest jeszcze jeden problem. Cheb jest bezwarościowy. Głód który czujemy pochodzi albo z pustego żołądka albo z braku minerałów, które to tracimy przy trawieniu chleba.
Ja bez problemu sie przestawiłam kiedy poczułam sie lepiej. Z człowieka z depresją przez iągłe złe samopoczucie zamieniłam sie w takiego który może przenosić góry. Co jeść ?
Śnadanie:
warzywa na patelnię (dobrze sprawdzić skład czy w przyprawach nie ma ulepszaczy), kasze z warzywami : gryczana i jaglana, owoce np banan(nawet na diecie można spokojnie na śniadanie zjesc banana ale tylko do poudnia ) + jabłko+ może kiwi.

Trzeba też zrezygnowa z myślenia stereotypami. Na śniadanie musi byc tak a na obiad inaczej. Pesto z makaronem gryczanym to wspaniała dawka energii na poczatek dnia. Zrobić kotleta i sałatkę, podgrzac kotleta z rana.
Właśnie jedzonko spożywane rano najskuteczniej sie trawi i zamienia w energię

Na uczelnie zabieram sałatki w pojemnikach ( ostatnio wpadłam na pomysł żeby sosy zabierac osobno w słoiczkach). Najlepszy sos to ten z oleju nie rafinowanego np rzepakowy, a jeżeli jesz rzeczy pochodzenia zwierzecego to genialnie by było gdybyś dodała lniany.
w pojemniczki tez pakuje kasze gryczana z warzywami i jakimś tłuszczykiem
kotleciki sojowe (dla przeciwników soji mówię od razu z niemodyfikowanej soji)
Niedługo bedę próbowała robić kotleciki z ciecierzycy

Od jakiegoś czasu jem znacznie więcej objętościowo,cześciej jem, sałatki ze sporą ilością oleju żeby sie najeść. Ograniczyam mięso, teraz przechodzę tylko na rybki, w mojej diecie nie ma w ogóle glutenu a brzusze chudnie mi jak szalony.

A... i nie pije mleka tylko sery typu mozzarella i feta.

Wydawało mi się, że będzie ciężko ale jedzonko mam super smaczne i rozrywa mnie wielka siły fizyczna połaczona z pozytywną energią.


a dodam jeszcze że na takiej diecie bezglutenowej ograniczającej mięso i mleczne produkty bez obawy już mogę sięgnąć nawet po frytki czy czasem czekoladkę. Mój organizm radzi sobie świetnie

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Rozpisałam się, ale dodam jeszcze Usunięcie szkodliwego składnika spowodowało u mnie po jakimś czasie obrzydzenie do produktów mącznych. Jak na nie patrze przypominam sobie te wszystkie bóle i wieczne przeziębienie
wzaciasnymbucie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 12:24   #14
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Ja ostatnio spróbowałam pszennego ciasta surowego przez nieuwagę, jakie kwaśne... A wcześniej podczas diety dwa razy sobie zrobiłam wyjątek - raz zjadłam pączka w Tłusty Czwartek i raz croissanta na maśle... oba były rozczarowujące. Dlatego teraz już nie czuję, że sobie odmawiam.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 15:00   #15
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

5! zaczynam już chyba po raz setny, skubana pszenica kusi i kusi
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 20:57   #16
disaster21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 334
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Czekałam na taki wątek! <3

Nie jem produktów zbożowych od października, choć od czasu do czasu zdarza mi się coś takiego skubnąć. Na początku było trudno... świeże bułeczki i makaron kusił. Teraz już mi o wiele łatwiej. Nie pamiętam kiedy ostatni raz jadłam bułkę, a z chleba to na sylwestrze małą kanapeczkę. Czuję się lepiej na takiej diecie i schudłam 2-3 kg, choć mimo to jem sporo słodyczy. Ciekawe ile bym schudła gdyby również słodycze wyeliminowała.

Polecam książkę: "Dieta bez pszenicy" William Davis

Też mam zawsze problem ze śniadaniem... na ogół jem jajka sadzone albo twarożek. Polecam również placuszki z kaszy jaglanej. Może macie jakieś ciekawe przepisy kulinarne?
disaster21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 21:16   #17
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Cytat:
Napisane przez disaster21 Pokaż wiadomość
Czekałam na taki wątek! <3

Nie jem produktów zbożowych od października, choć od czasu do czasu zdarza mi się coś takiego skubnąć. Na początku było trudno... świeże bułeczki i makaron kusił. Teraz już mi o wiele łatwiej. Nie pamiętam kiedy ostatni raz jadłam bułkę, a z chleba to na sylwestrze małą kanapeczkę. Czuję się lepiej na takiej diecie i schudłam 2-3 kg, choć mimo to jem sporo słodyczy. Ciekawe ile bym schudła gdyby również słodycze wyeliminowała.

Polecam książkę: "Dieta bez pszenicy" William Davis

Też mam zawsze problem ze śniadaniem... na ogół jem jajka sadzone albo twarożek. Polecam również placuszki z kaszy jaglanej. Może macie jakieś ciekawe przepisy kulinarne?
Kiedyś tu był podobny wątek, o ile pamiętam, jest jeszcze wątek o paleo:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=593241&page=23

Paleo jest bezzbożowe, więc jednocześnie bezglutenowe. Jeśli jesteś tylko na bezglutenowej czy bezpszenicznej diecie, to możesz używać przepisów paleo.

Pomysły na śniadania są tutaj, dwa posty wyżej...

Jaka - nie tylko sadzone, ale też omlety, gotowane na różne sposoby albo zapiekane na kształt sufletu.
Jeśli jesz mięso, to zjedzenie mięsa, szczególnie tłustszego na śniadanie może się okazać dobrym pomysłem, masz więcej czasu na strawienie niż jedząc pod wieczór.
Warzywa i owoce - jeśli nie zamierzamy przechodzić na dietę niskowęglowodanową, to pamiętajmy że jak wyrzucamy zboża (albo tylko te najpopularniejsze), trzeba wprowadzić inne węglowodany w zamian. Zastąpienie ich warzywami i owocami to szczególnie dobry pomysł, bo niesie dodatkowe korzyści zdrowotne.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 21:56   #18
disaster21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 334
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Bardzo dziękuję za podpowiedzi! Wcześniej nie znałam diety paleo, choć jakimś cudem sama jakiś czas temu wywnioskowałam, że najbardziej naturalnej byłoby spożywanie tego co nasi pra przodkowie.
disaster21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 12:00   #19
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Ja chyba na takie całkiem paleo nie chcę przejść. Na pewien czas tylko wyeliminować, zobaczyć czy będę się lepiej czuć czy nie.
W najbliższym czasie będę testować nowe dania, zobaczę co mi z tego wyjdzie
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-06, 12:53   #20
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
Ja chyba na takie całkiem paleo nie chcę przejść. Na pewien czas tylko wyeliminować, zobaczyć czy będę się lepiej czuć czy nie.
W najbliższym czasie będę testować nowe dania, zobaczę co mi z tego wyjdzie
Spoko, osoby na zwykłej bezglutenowej diecie, albo tylko ograniczające pszenicę i przetwarzaną żywność mogą używać wielu przepisów paleo, chodzi mi o to że to dobra skarbnica ciekawych przepisów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 12:57   #21
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Ale ja wiem, o paleo trochę wiem, na bieżąco czytam bloga tlustezycie.pl. Po prostu... zobaczę jak to będzie. nie wykluczam, ale też nie mam parcia na zasadzie "na pewno".
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 17:48   #22
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

U mnie mija dziś 5 dzień bez pszenicy i czuję się świetnie Ale nie wiem czy w 100% wyeliminuję pszenicę, na razie "się sprawdzam"

Cytat:
Napisane przez Chocolate77 Pokaż wiadomość
Pomysł świetny, ja non stop próbuję przejść na bezglutenowe odżywianie - to dobry wybór zważywszy na to że gluten większości z nas (nawet jeżeli nie zdajemy sobie z tego sprawy i nie mamy żadnych objawów nietolerancji) niestety szkodzi, ale zawsze mam ten sam, odwieczny problem: co jeść na śniadanie i na drugie śniadanie w pracy (wiadomo, że w pracy np. jajecznicy nie zjemy...)?? Obiad to nie problem... kolacja (białkowa) - też coś się wymyśli. Ale te śniadania to katorga Póki co, zazwyczaj ciągnę na waflach kukurydzianych i ryżowych (wafle zamiast "podkładu" pod kanapki), ale wiem że to nie najlepsze rozwiązanie.
Próbowałam piec bułeczki proteinowe, wychodzą pyszne i w ogóle, no ale niestety: dwa dni i bułeczki znikają, a nie chce mi się piec co chwilę... co tu wymyślić?? Gotowe pieczywo bezglutenowe też nie jest najlepszym wyjściem, tak jak napisała wzaciasnymbucie
Zajrzyj na bloga smakoterapia - to kopalnia przepisów z kaszy jaglanej np. na chleb
Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
No i pomyśl sobie, jak jesteśmy uzależnieni od zboża, a przecież węglowodany to nie tylko zboża... warzywa, owoce też są dobrym źródłem węglowodanów, do tego zawierają inne cenne substancje.

Można zjeść gotowane same albo podsmażyć z jajkiem w takie coś w rodzaju omletu. Można zrobić sałatkę i wziąć do pracy właśnie. Można robić też taki rodzaj muffinek z jajek i warzyw, praktycznie jest to omlet ale zamiast smażyć pieczesz i masz takie ładne bułeczki na wynos.

Ja na obiad zwykle jem gotowane warzywa i mięso, gotowane warzywa często jem też na inne posiłki. W lecie chętniej jem surowe owoce i warzywa, do roboty czy szkoły można brać sałatkę. Teraz jem głównie mrożonki, kupuję tanie w Auchan i wcinam marchewkę i szpinak. Oprócz tego sporo jabłek - na surowo albo rozsmażone (bez dodatku cukru, do mięsa też pasują). Można sobie też robić różne ratatuje, duszone warzywa itp., doprawiać wg gustu.


Na początku jest trudno, ale wystarczy się przestawić... Zwykle człowiek je chleb, na to masło/margarynę i jakiś "obkład". A chodzi o to, że masz wszamać jakąś tam ilość węglowodanów, tłuszczy i białka. Nie ma chleba = nie ma "obkładu". No i dobrze, bo często są to przetwarzane rzeczy. Do tego nie kupując pieczywa (którego zwykle sporo wychodzi) i obkładu oszczędzasz pieniądze, które możesz z lekkim sercem wydać na tę ekstra porcję warzyw i owoców.


Jeśli chodzi o pieczywo, to ostatnio robię bananowo-kokosowe, ale ogólnie jeśli chodzi o eliminację zbóż w diecie to należy się przestawić, że pieczywo znika z codziennej diety, węglowodany pozyskujemy z czego innego, a można sobie upiec coś ekstra od czasu do czasu dla smaku.
Podasz przepis? Czy to po prostu jajko wymieszane z warzywami i zapieczone?

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
Ja chyba na takie całkiem paleo nie chcę przejść. Na pewien czas tylko wyeliminować, zobaczyć czy będę się lepiej czuć czy nie.
W najbliższym czasie będę testować nowe dania, zobaczę co mi z tego wyjdzie
Mnie też paleo średnio kręci, ale niektóre przepisy mają fajne! Dobre są też te z diety South Beach
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 23:30   #23
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
Ale ja wiem, o paleo trochę wiem, na bieżąco czytam bloga tlustezycie.pl. Po prostu... zobaczę jak to będzie. nie wykluczam, ale też nie mam parcia na zasadzie "na pewno".
No i dobrze, nie o to chodzi. Część osób dobrze trawi zboża albo produkty mleczne.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 11:28   #24
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
No i pomyśl sobie, jak jesteśmy uzależnieni od zboża, a przecież węglowodany to nie tylko zboża... warzywa, owoce też są dobrym źródłem węglowodanów, do tego zawierają inne cenne substancje.

Można zjeść gotowane same albo podsmażyć z jajkiem w takie coś w rodzaju omletu. Można zrobić sałatkę i wziąć do pracy właśnie. Można robić też taki rodzaj muffinek z jajek i warzyw, praktycznie jest to omlet ale zamiast smażyć pieczesz i masz takie ładne bułeczki na wynos.

Ja na obiad zwykle jem gotowane warzywa i mięso, gotowane warzywa często jem też na inne posiłki. W lecie chętniej jem surowe owoce i warzywa, do roboty czy szkoły można brać sałatkę. Teraz jem głównie mrożonki, kupuję tanie w Auchan i wcinam marchewkę i szpinak. Oprócz tego sporo jabłek - na surowo albo rozsmażone (bez dodatku cukru, do mięsa też pasują). Można sobie też robić różne ratatuje, duszone warzywa itp., doprawiać wg gustu.


Na początku jest trudno, ale wystarczy się przestawić... Zwykle człowiek je chleb, na to masło/margarynę i jakiś "obkład". A chodzi o to, że masz wszamać jakąś tam ilość węglowodanów, tłuszczy i białka. Nie ma chleba = nie ma "obkładu". No i dobrze, bo często są to przetwarzane rzeczy. Do tego nie kupując pieczywa (którego zwykle sporo wychodzi) i obkładu oszczędzasz pieniądze, które możesz z lekkim sercem wydać na tę ekstra porcję warzyw i owoców.


Jeśli chodzi o pieczywo, to ostatnio robię bananowo-kokosowe, ale ogólnie jeśli chodzi o eliminację zbóż w diecie to należy się przestawić, że pieczywo znika z codziennej diety, węglowodany pozyskujemy z czego innego, a można sobie upiec coś ekstra od czasu do czasu dla smaku.

To prawda, jesteśmy przyklejeni na amen do naszych starych nawyków... "chlebek i coś na chlebek" Zapomniałam że istnieją kasze!! Coś pokombinuję od jutra. Sałatki, mięsko... będziemy powolutku walczyć
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 09:31   #25
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Też myślę o odstawieniu zbóż ale co z makaronem i piwem?
Nie wyobrażam sobie odstawienia
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 10:03   #26
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Też myślę o odstawieniu zbóż ale co z makaronem i piwem?
Nie wyobrażam sobie odstawienia
Odstawienie połowy nie ma wiele sensu. Przy odchudzaniu owszem, ale jeśli chcemy sprawdzić wpływ jakiegoś składnika na zdrowie, to trzeba unikać w ogóle.

Zamiast piwa można cydr.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 10:05   #27
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

No dla mnie piwo to akurat nie problem... i tak rzadko piję bo nie lubię, wolę inne alkohole. Myślę, że raz na jakiś czas to nie będzie problem, ale z alkoholem to jak ze wszystkim - umiar potrzebny, a jak ktoś mi mówi że nie jest w stanie odstawić alkoholu to jakoś mam dziwne skojarzenia
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 11:11   #28
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Może piwo ryżowe? Czy ryż jest dopuszczalny?

Albo przerzucę się całkiem na wino. Wszak to będą jedyne owoce w mojej diecie

Tylko co z tym makaronem? Mój ulubiony pokarm to makaron z mięsiwkiem i sosem.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 15:43   #29
disaster21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 334
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Tylko co z tym makaronem? Mój ulubiony pokarm to makaron z mięsiwkiem i sosem.
też kocham makaron! <3 albo raczej kochałam, bo po przeczytaniu paru książek na temat szkodliwości pszenicy odechciało mi się nawet makaronu...
Może też tak spróbuj
disaster21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 17:07   #30
Kala_88
Rozeznanie
 
Avatar Kala_88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 637
Dot.: 100 dni bez chleba, makaronu i innych pszennych produktów

Ja już robiłam kilka podejść do diety bezglutenowej ale nie wyszło mi.... Mam wrażenie, że mam lekki syndrom uzależnienia, opisywany właśnie w książce "życie bez pszenicy" - zjadłam na śniadanie kaszę jaglaną z owocami , spoko i potem w pracy nagle wiem, że jest gościu z kanapkami, pyszna bułeczka, wędlinka, majonez, pomidor.... chwila walki i trzęsącymi się rękami biorę pieniądze i lecę po kanapkę co ciekawe, takie sytuacje miałam tylko kiedy właśnie starałam się nie jeść chleba...
Staram się jeść tego zwykłego jak najmniej, raczej pieczywo chrupkie (i tak ma gluten :/), makaron chiński ryżowy (kupiłam bezglutenowy ale niedobry) ale i tak jakoś ciężko zorganizować mi się z dietą bezglutenu. Liczę, że schudłabym na niej i może lepiej działałaby mi na cerę.
Z piwem też miałabym trochę problem, lubię czasem z sokiem wypić,ale ostatnio np. wynalazłam cydr z takich słabszych alkoholi.
Jakieś pomysły od czego można zacząć dietę? Mieszkając z kimś, kto je pszenicę?
__________________
www.pustamiska.pl - tylko kliknięcie i pomagasz
Kala_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-13 07:48:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:15.