Wygodne łóżka - jak wybrać? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-24, 13:39   #31
Ciemna163
Kociara
 
Avatar Ciemna163
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 3 340
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Polecam te artykuły - ja przeczytałam przed tym jak sama kupowałam materac http://www.jakkupowac.pl/artykul/196...a.html/strona2

http://www.jakkupowac.pl/artykul/493...-i-stelaz.html

Jeśli nie masz kilku tysięcy na dobry lateksowy materac to polecam sprężynowy, ale koniecznie z kieszeniami (w Ikea równica cenowa nie jest aż taka duża, za to komfort ogromny, na lata).

Obojętnie czy kupisz lateksowy czy sprężynowy z kieszeniami kluczowy tak na prawdę jest stelaż! Jeśli położysz materac na twardej podłodze lub kiepskim stelażu z mało elastycznego drewna, to materac nie ma szansy się wykazać i nie wykorzystasz jego zalet. Kiedy materac nie jest na dobrym elastycznym stelażu, nie ma ułoży się tak dobrze do Twojego ciała (bo nie ma jak się "ugiąć" kiedy jest na czymś twardym).

Jeśli chodzi o ramę łóżka, to najlepsze są te z drewna bukowego, bo sosnę jest za miękka. Kiedy będziesz chciała się wyprowadzać i rozkręcić łóżko może Ci się już nie udać złożyć go ponownie (otwory na mocowania będą wyrobione, a łóżko zacznie skrzypieć). Tak samo stelaż poleca się bukowy. Trochę przekopałam internet i fajne (a przynajmniej sporo tańsze) bukowe łóżko (+ rama za free, przynajmniej jak ja kupowałam to dostałam gratis) są na http://www.urokdrewna.pl/lozka-c-8.html .

Materac mam z Ikea, sprężynowy z kieszeniami o ten : http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20244511/

I jest spoko, bardzo wygodny Zwróć też uwagę, na "piankę" miedzy sprężynami a pokrowcem. Jej grubość musi mieć 25 lub 30 gr/m2, nie żeby po miesiącu nie czuć sprężyn pod kręgosłupem Niestety na Allegro jest wiele atrakcyjnych, kolorowych aukcji, ale brak tam konkretnych informacji (grubość drutu sprężyn, właśnie grubość ten pianki pod pokrowcem itp.), więc ja bałam się tam kupić mimo atrakcyjnych cen (choć szczerze mówiąc podejrzanie niskich )
Ciemna163 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 22:15   #32
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Autorko , przepraszam jeśli czujesz się dotknięta i urażona moim postem nr 6 w jego początkowej części.
Dostałam ostrzeżenie od moderatora , że to było trochę bezczelne, atakuję Cię i naigrywam się z Ciebie.
Nie miałam takiego zamiaru aby Cię obrażać, to miał być żart, który jak mi się wydawało nie jest ubliżający nikomu.
Nie odebrałam tak tego (jako coś obraźliwego, też uznałam to za żart, zreszta chyba kojarzysz mnie z Wizażu na tyle, że gdybym uznała to za złośliwość, to jakoś bym się odgryzła :P) i na pewno nie ja to zgłosiłam.

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Ciemna163 Pokaż wiadomość
Polecam te artykuły - ja przeczytałam przed tym jak sama kupowałam materac http://www.jakkupowac.pl/artykul/196...a.html/strona2

http://www.jakkupowac.pl/artykul/493...-i-stelaz.html

Jeśli nie masz kilku tysięcy na dobry lateksowy materac to polecam sprężynowy, ale koniecznie z kieszeniami (w Ikea równica cenowa nie jest aż taka duża, za to komfort ogromny, na lata).

Obojętnie czy kupisz lateksowy czy sprężynowy z kieszeniami kluczowy tak na prawdę jest stelaż! Jeśli położysz materac na twardej podłodze lub kiepskim stelażu z mało elastycznego drewna, to materac nie ma szansy się wykazać i nie wykorzystasz jego zalet. Kiedy materac nie jest na dobrym elastycznym stelażu, nie ma ułoży się tak dobrze do Twojego ciała (bo nie ma jak się "ugiąć" kiedy jest na czymś twardym).

Jeśli chodzi o ramę łóżka, to najlepsze są te z drewna bukowego, bo sosnę jest za miękka. Kiedy będziesz chciała się wyprowadzać i rozkręcić łóżko może Ci się już nie udać złożyć go ponownie (otwory na mocowania będą wyrobione, a łóżko zacznie skrzypieć). Tak samo stelaż poleca się bukowy. Trochę przekopałam internet i fajne (a przynajmniej sporo tańsze) bukowe łóżko (+ rama za free, przynajmniej jak ja kupowałam to dostałam gratis) są na http://www.urokdrewna.pl/lozka-c-8.html .

Materac mam z Ikea, sprężynowy z kieszeniami o ten : http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20244511/

I jest spoko, bardzo wygodny Zwróć też uwagę, na "piankę" miedzy sprężynami a pokrowcem. Jej grubość musi mieć 25 lub 30 gr/m2, nie żeby po miesiącu nie czuć sprężyn pod kręgosłupem Niestety na Allegro jest wiele atrakcyjnych, kolorowych aukcji, ale brak tam konkretnych informacji (grubość drutu sprężyn, właśnie grubość ten pianki pod pokrowcem itp.), więc ja bałam się tam kupić mimo atrakcyjnych cen (choć szczerze mówiąc podejrzanie niskich )
Zaraz zabiorę się za czytanie artykułu.

Dziś byłam w Bodzio Meble i mają tam naprawdę tanio, a ładne i solidne łóżka i tapczany, minusem jest to, że nie można wziąć samej ramy bez materaca, a materace mają tylko bonelowe, czyli te bez kieszonek. Potem poszłam do Jyska i porównywałam te bonelowe do drogich piankowych (800+ zł) i sprężynowych z kieszonkami (takie najtańsze z kieszonkami nie pasowało mi, kosztowało 300zł, ale takie za 500zł z kieszonkami i tą warstwą między materiałem a spręzyną, już były naprawdę wygodne. Z Bodzio, mimo dobrej ceny, zrezygnowałam ze względu na powyższe. Niestety w Jysku z kolei mają marne ramy, może mają lepsze, ale już drogie, a mój budżet wygląda następująco: tata zaoferował dołożyć 500zł, mama resztę (też maksymalnie 500zł, ale nie chcę naciągać struny, chcialabym sie zmieścić w 800zł) + 100zł mogę wyłożyć od siebie (nie wyzywajcie mnie, że wykorzystuje rodziców, mam 20 lat i studiuje dziennie, nie pracuje na etat tylko daje korepetycje). Także postanowienia przedkońcowe (bo jeszcze muszę ten artykuł przeczytać) to: drewno bukowe, materac sprężynowy z kieszonkami i pianką między sprężyną a pokrowcem, elastyczny stelaż. Czy dam radę zmieścić sie w 800zł?

---------- Dopisano o 23:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Ok, wywnioskowałam z tego (biorąc też pod uwagę ceny), że:

1. Materac:
- futon albo sprężynowy z kieszonkami i pianką
- 3 lub 7 punków twardości

2. Rama:
- dębowa
- mahoniowa (pewnie mnie nie będzie stać, co wtedy lepiej wybrać, jakie inne drewno jest w miarę dobre?)

3. Stelaż:
- elastyczny
- bukowy

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-02-25 o 21:28
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 16:28   #33
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Materac na 99% wybiorę ten:
http://www.polskiematerace.com.pl/pl...s-poduszki/105

Zalety to wysokość, 17,5 cm, certyfikat eko, sprężyny kieszeniowe z 7 strefami twardości i dwie poduszki gratis. Łóżko ma tez status łóżka rehabilitacyjnego, na czym mi zależy zważywszy na lekką skoliozę.

Teraz mam problem z ramą i stelażem. Okazało sie ze w Bodzio mozna kupic sama rame, ale zawsze jest to -100zł od ceny 100%, czyli odejmujac materac bede musiala doplacic :/. Szkoda bo z tych tanich to tylko te w Bodzio mi sie podobały, jakbym miala dac za niego max 250 to bym dala, ale jak mam dac 380 to nie bardzo... W Jysku za 215 była taka rama, no, marna, ale na pewno lepsza niż te patyki za 119 zł w Ikei. Także mam problem bo nie bardzo wiem jak mam wybrać właściwie ramę. Mogę wydać łącznie max 900zł, ale chciałabym się zmieścić w 800. Stelaża będę szukać elastycznego, tak wynika, że taki jest najlepszy, z tych dość konkretnych artykułów podanych wyżej. Macie jakieś rady co do ramy? Szukałam na allegro, ale też nic ciekawego. Cały czas mam w głowie tę ramę Bodzio, ale jakby dali -200zł bez materaca, wzięłabym, nie gdy jest to tylko -100zł bo dopłacam i jest to dla mnie za dużo już.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 15:55   #34
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Kupiłam ostatecznie w Jysku, objechałam wiele sklepów i dużo w Internecie i tam wyszło najkorzystniej w stosunku ceny do jakości. Kupiłam stelaż elastyczny 90x200 za 189 zł, ramę świerkową 90x200 (była tańsza od sosnowych, chociaż wg obsługi drewno świerkowe jest mocniejsze, niż sosnowe, stąd wybrałam świerkowe) za 135 zł (niewiele droższa od tej w Ikei a o wiele solidniejsza) i materac za 550 zł też 90x200, normalnie kosztuje 1100 zł, ale maja w Jysku na niego promocje do 6 marca, porownywalam go do wielu w roznych sklepach i byl najwygodniejszy, nawet bardziej od tych z 7 strefami twardosci (ten ma ich 5) no i ma 15 lat gwarancji, babka powiedziala ze przez 15 lat nie ma prawa sie odksztalcic a jak sie odksztalci to mam prawo oddac do gwarancji i wymienic na nowy. Łącznie wyszło, bo jeszcze dowóz 40 zł, 919 zł. Czyli podsumowując, ramę wybrałam jedną z najtańszych, stelaż też z tańszych, ale nie najgorszy, bo wzięłam ten elastyczny, zamiast tego najzwyklejszego za 50 zł i materac chyba ten z lepszych, tak mi się wydaje, przynajmniej w średnich cenach bo były i takie za 2000, a nawet 3 tysiące.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-02-27 o 15:57
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 16:39   #35
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Gratuluję zakupów Myślę że finansowo wyszło bardzo korzystnie.
Ciekawa jestem jak Ci się będzie spało. Kiedy ja się przerzuciłam z niezbyt wygodnego narożnika na łóżko z materacem - mój organizm chwilowo oszalał i nagle zaczęłam się budzić o 7-8 rano zamiast o 11 na przykład, w weekend Rześka i wyspana... Chyba miałam organizm przyzwyczajony do snu marnej jakości i jak nagle zaczęłam spać w normalnym łóżku - wysypiałam się po paru godzinach.
Ale niestety, po jakimś czasie wróciło do normy i znów śpię normalnie po 7-8 godzin
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 18:16   #36
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Ja też jestem ciekawa jak się będzie w nowym łóżku spało?

A swoją drogą ile to zachodu aby kupić dobre łóżko.I w miarę w przystępnej cenie.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 19:11   #37
Harakiri
Rozeznanie
 
Avatar Harakiri
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 742
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Napisz nam jak się spało
Harakiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-27, 19:26   #38
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Tysiąc złotych to dla mnie akurat nie jest przystępna cena, gdyby nie rodzice to bym musiała kupić jakieś najtańsze z Bodzia za 300 zł. Dokupiłam jeszcze poduszkę termoelastyczną i pościel, bo od 1000 zł zakupu dowóz gratis (a normalnie 45 zł), wiec postanowilam dokupic za 120 zł czegos (obie rzeczy potrzebne, a nie na siłe), zeby chociaz te 45 zł zaoszczędzić. Dam znać jak się spało . Ale materac wzięłam ten z lepszych, normalna cena 1100 zł (nie pamiętam dokładnie, coś ponad 1100), ale do 6 marca mieli w promocji za 550 i faktycznie byl bardzo wygodny, porownywalam nawet z rehabilitacyjnymi i byl rownie wygodny co one. Dzięki za rady .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 21:48   #39
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Wiesz, no tak ogólnie to spora kasa, ale jednocześnie dość okazyjnie kupiłaś materac i myślę, że tak ogólnie to dobrze na tym wyjdziesz i uznasz, że było warto. Cena przystępna, bo taniej ciężko by było kupić w podobnej jakości Komfort spania jest zupeeełnie inny na dobrym materacu
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 08:51   #40
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Jutro ma przyjść, mam nadzieje, że nie za wcześnie, bo o 12 dopiero kończę korepetycje, a dowóz ma być między 12-14. Już się nie mogę doczekać, bo na swoim obecnym łóżku to od około ponad dwóch lat nie pamiętam, bym obudziła się wyspana i bez bóli mięśni, nawet jak spałam po 9 godzin (zanim to łóżko się tak wyleżało, a ja ważyłam 63, nie 73 jak teraz, to jeszcze dało się na nim wyspać). Mam nadzieję też, że uda mi się samej złożyć stelaż i ramę .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 17:24   #41
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Same problemy z łóżkiem :/. Najpierw jedna deska okazała się o 3 mm dłuższa od trzech pozostałych i nie mogłam zamontować, musiałam wymieniać, teraz w tej wymienionej dziurka jest za ciasna i nie mogę przestawić wkrętki, żeby dało się wkręcić śróbkę, masakra :/. Nie pójde z tym bo juz troche rozdziubałam drewno próbując przekręcić, a poza tym nie chcialo by mi sie tam znowu jechac. Ale zła jestem, a nawet od nich przepraszam nie uslyszalam :/. Chociaż babka która mi to sprzedała podeszła i chwilę ze mną miło pogadała, to chlopak ktory szedl po deskę do wymiany byl bardzo nieprzyjemny.

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Mam już to wyjęte i włożone jak trzeba ale dziura i tak jest niedowiercona w drewnie i nie jestem w stanie wkrecic srubki bo krzywo idzie przez niemoznosc wlozenia w odpowiednia glebokosc tej wkretki. :/ Męcze sie z tym od 12 niemalże, kupa czasu minęła a ja nadal nie mam zlozonego łozka, wiertarką to juz kompletnie nie umiem sie obslugiwac by wywiercic troche glebiej, by bylo jak trzeba :/.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-03-01 o 17:12
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-01, 18:22   #42
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Same problemy z łóżkiem :/. Najpierw jedna deska okazała się o 3 mm dłuższa od trzech pozostałych i nie mogłam zamontować, musiałam wymieniać, teraz w tej wymienionej dziurka jest za ciasna i nie mogę przestawić wkrętki, żeby dało się wkręcić śróbkę, masakra :/. Nie pójde z tym bo juz troche rozdziubałam drewno próbując przekręcić, a poza tym nie chcialo by mi sie tam znowu jechac. Ale zła jestem, a nawet od nich przepraszam nie uslyszalam :/. Chociaż babka która mi to sprzedała podeszła i chwilę ze mną miło pogadała, to chlopak ktory szedl po deskę do wymiany byl bardzo nieprzyjemny.

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Mam już to wyjęte i włożone jak trzeba ale dziura i tak jest niedowiercona w drewnie i nie jestem w stanie wkrecic srubki bo krzywo idzie przez niemoznosc wlozenia w odpowiednia glebokosc tej wkretki. :/ Męcze sie z tym od 12 niemalże, kupa czasu minęła a ja nadal nie mam zlozonego łozka, wiertarką to juz kompletnie nie umiem sie obslugiwac by wywiercic troche glebiej, by bylo jak trzeba :/.

Facet by się przydał bo jak wywiercisz za dużą czy za szeroką dziurę w tej desce to będzie całkiem źle.
Nie masz kogo poprosić, choćby sąsiada?

Edytowane przez grubella
Czas edycji: 2014-03-01 o 18:24
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 18:30   #43
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Facet by się przydał bo jak wywiercisz za dużą czy za szeroką dziurę w tej desce to będzie całkiem źle.
Nie masz kogo poprosić, choćby sąsiada?
Tak, znalazła się pomocna osoba, potrzeba było wiertarki i paru innych narzędzi. Taniość łóżka przekładałam na jego długotrwałość, ale nie na to, że będzie od początku źle wykonane. No cóż, w końcu jest złożone, nie mogę się doczekać jak na nim zasnę, dziś rano jak zwykle po spaniu na swoim starym łóżku obudziłam się z bólami mięśni i stawów. Oby ostatni raz . Ze starego łóżka zostawię sobie szufladę na pościel, a łóżko już mam kogoś chętnego na oddanie za darmo dla dziecka (zaznaczylam w ogloszeniu ze dla doroslego bedzie niewygodne). Dziękuję za rady .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 18:36   #44
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Tak, znalazła się pomocna osoba, potrzeba było wiertarki i paru innych narzędzi. Taniość łóżka przekładałam na jego długotrwałość, ale nie na to, że będzie od początku źle wykonane. No cóż, w końcu jest złożone, nie mogę się doczekać jak na nim zasnę, dziś rano jak zwykle po spaniu na swoim starym łóżku obudziłam się z bólami mięśni i stawów. Oby ostatni raz . Ze starego łóżka zostawię sobie szufladę na pościel, a łóżko już mam kogoś chętnego na oddanie za darmo dla dziecka (zaznaczylam w ogloszeniu ze dla doroslego bedzie niewygodne). Dziękuję za rady .
Nie zdziw się jeśli nie będziesz mogła długo zasnąć.
Bo na nowym łóżku czasem tak jest, że mimo, że wygodne ale jakoś zasnąć nie można. Bo dla Twoich kości i mięśni to nowość będzie.

Czekam zatem jutro na opis wrażeń. Kolorowych snów!
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 18:45   #45
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Dziękuję . Dziś mi się wojna śniła, może następnej nocy przyśni mi się coś lepszego :P. Ale spać idę dopiero za jakieś 3 godziny .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 19:38   #46
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Dziś spiąc 1 raz czułam dwukrotnie po obudzeniu ból jak przy mocnym odcinku na lewym udzie. To prawdopodobnie dlatego, że leżąc na zewnętrzną stronę starego łóżka, leżałam na lewym udzie, które się mocno zapadało. Zobaczę jak będzie dzisiaj.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 08:44   #47
Harakiri
Rozeznanie
 
Avatar Harakiri
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 742
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Pare dni minie zanim twoje cialo nauczy się spać na nowym materacu ale kurcze aż tak boleć chyba nie powinno. Oby z każdą nocą spało ci się lepiej.
Harakiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 09:12   #48
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Ja też tak myślę, że z każdym dniem będzie lepiej i bez jakiegokolwiek bólu.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 12:36   #49
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Dziś już nic nie bolało . Ale wróciłam wczoraj z podróży z bólem głowy, a nie miałam nic przeciwbólowego, więc i tak się nie wyspałam. Może dziś się uda, choć zważywszy, że jutro muszę wstać po 5, to wątpie :P.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-12, 09:58   #50
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Mam takie pytanko... bo ten mój mater ma jedną powierzchnię do spania na zimę, jedną na lato. Jedna jest z bawełny, chyba ta na lato, a ta na zimę z wełny owczej. Jest też w jednym miejscu warstwa kokosowa. I się zastanawiam która jest na zimę, która na lato, bo nie wiem teraz jak ten materac ułożyć.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 10:40   #51
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Obstawiałabym, że latem bawełną do góry, a zimą wełną Ale nie rozumiem o co chodzi z warstwą kokosową
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 20:17   #52
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Obstawiałabym, że latem bawełną do góry, a zimą wełną Ale nie rozumiem o co chodzi z warstwą kokosową
Tak tak, to ja wiem, tylko chodzi mi o to jak rozpoznać która strona jest tą na lato z bawełną, a która tą na zimę? Na chybił trafił zmieniłam i chyba trafiłam dobrze bo nie jest już w tym łóżku tak gorąco, ale może tylko mi się wydaje, jestem akurat chora i mogę mieć błędne odczucia.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 23:06   #53
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Tak tak, to ja wiem, tylko chodzi mi o to jak rozpoznać która strona jest tą na lato z bawełną, a która tą na zimę? Na chybił trafił zmieniłam i chyba trafiłam dobrze bo nie jest już w tym łóżku tak gorąco, ale może tylko mi się wydaje, jestem akurat chora i mogę mieć błędne odczucia.
A na materacu nie masz wytłoczonych jakichś znaczków lub napisów? Czasem materace są tak oznaczone.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 06:31   #54
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Może właśnie poleż chwilę, obróć sobie i porównaj wtedy. A jak już ustalisz, to najlepiej przyczep na boku materaca karteczkę, po jednej stronie napisz "lato" a po drugiej "zima", przypnij szpilkami, to na przyszłość już będzie wiadomo
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 08:08   #55
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Oznaczeń nie ma. Chyba własnie tak zrobię, że sama sobie zaznaczę bo przypadkowo ustawiłam dobrze, teraz nie jest w nim tak gorąco.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 19:55   #56
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Takasobie mam nadzieję że nie będzie Ci przeszkadzać jak podczepię się pod ten wątek. Mam jedno pytanie w temacie "łóżkowo-materacowym" a nie chcę już zakładać kolejnego wątku.

Kupujemy łóżko. Z powodu dostępnej przestrzeni będzie to 140x200. Materac na 99% ten
http://jysk.pl/sypialnia/materace/ma...-s60-dreamzone

Nie wiem na jaką ramę się zdecydować. Na razie zastanawiam się nad
http://www.brw.com.pl/lozka/1467,loz...?m=5,sypialnia
i do tego stelaż
http://www.brw.com.pl/stelaze_loz/54...?m=5,sypialnia
lub
http://www.brw.com.pl/stelaze_loz/53...?m=5,sypialnia
lub
http://www.brw.com.pl/stelaze_loz/56...?m=5,sypialnia

Albo ta rama
http://jysk.pl/sypialnia/lozka/lozko...40x200cm-olcha

i stelaż
http://jysk.pl/sypialnia/spody-do-lo...00cm-basic-a40

W Jysku nie maja zbyt dużego wyboru co do stelaży i to łóżko wydaje mi się trochę takie 'przyciężkie" w sensie taki "kloc". Na razie skłaniam się w stronę pierwszego. Miałyście któreś z nich? Które polecicie?

Edytowane przez Flashdance
Czas edycji: 2014-07-11 o 19:57
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 20:10   #57
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Może właśnie poleż chwilę, obróć sobie i porównaj wtedy. A jak już ustalisz, to najlepiej przyczep na boku materaca karteczkę, po jednej stronie napisz "lato" a po drugiej "zima", przypnij szpilkami, to na przyszłość już będzie wiadomo

Przypinać szpilkami w do materaca?
Może to się skończyć wizytą u lekarza, szpilką w pupie.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 21:21   #58
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Cytat:
Napisane przez Flashdance Pokaż wiadomość
Takasobie mam nadzieję że nie będzie Ci przeszkadzać jak podczepię się pod ten wątek. Mam jedno pytanie w temacie "łóżkowo-materacowym" a nie chcę już zakładać kolejnego wątku.

Kupujemy łóżko. Z powodu dostępnej przestrzeni będzie to 140x200. Materac na 99% ten
http://jysk.pl/sypialnia/materace/ma...-s60-dreamzone

Nie wiem na jaką ramę się zdecydować. Na razie zastanawiam się nad
http://www.brw.com.pl/lozka/1467,loz...?m=5,sypialnia
i do tego stelaż
http://www.brw.com.pl/stelaze_loz/54...?m=5,sypialnia
lub
http://www.brw.com.pl/stelaze_loz/53...?m=5,sypialnia
lub
http://www.brw.com.pl/stelaze_loz/56...?m=5,sypialnia

Albo ta rama
http://jysk.pl/sypialnia/lozka/lozko...40x200cm-olcha

i stelaż
http://jysk.pl/sypialnia/spody-do-lo...00cm-basic-a40

W Jysku nie maja zbyt dużego wyboru co do stelaży i to łóżko wydaje mi się trochę takie 'przyciężkie" w sensie taki "kloc". Na razie skłaniam się w stronę pierwszego. Miałyście któreś z nich? Które polecicie?
W porządku, wątek może być zbiorczy o łóżkach jeśli jeszcze takiego nie ma.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 12:38   #59
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

Praktycznie zdecydowaliśmy się na to z BRW, ale teraz się naczytałam że meble od nich są słabej jakości, jest dużo problemów z dopasowaniem części i montażem. Miał ktoś od nich łóżko?
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 08:30   #60
edziaaaW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: Wygodne łóżka - jak wybrać?

A co sądzicie o czymś takim? http://www.mebleada.pl/produkt/lozka...bis-lozko.html Zastanawiam się nad zakupem, w sumie cena jest znośna, a będzie pasowało do wystroju mojej sypialni. Chyba się zdecyduję
edziaaaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-20 13:18:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.