życie bez glutenu i nabiału - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-25, 09:59   #31
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: życie bez glutenu i nabiału

Cytat:
Napisane przez chunky_kat Pokaż wiadomość
Pewnie, o czym przecież świadczą. Słyszałaś o mapie pryszczy? Te na żuchwie oznaczają problemy hormonalne, z tego co kojarzę, ale mogę się mylić.

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Postanowiłam dać sobie szansę i odstawić gluten na trzy tygodnie. Szkoda mi bardzo moich porannych owsianek, a bezglutenowe płatki owsiane są kosmicznie drogie...

Dziewczyny, jak sobie radzicie z pieczywem? Kupujecie bezglutenowe, pieczecie, zastępujecie czymś innym?
Ja iem czy płatki takie drogie? Płacę ok 9-10zł za duże opakowanie np z Pięciu Przemian Czasami kupuję chleb "gotowy" ale wolę sama upiec - zajmuje to chwilę Lubię raz na tydzień zjeść np kajzerkę z Schara ale samemu to jest frajda upiec tak samo piekę sama wszelkie ciasta itp rzeczy

Kaguya na Twoim miejscu odstawiłabym nabiał i gluten zdecydowanie
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 10:27   #32
Just_lob
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Niedźwiadek ;)
Wiadomości: 328
Dot.: życie bez glutenu i nabiału

Też rzucam nabiał i gluten ze względu na cerę. Tak naprawdę to nie próbowałam już tylko tego i izoteku....
Od kilku lat biorę anty i było spoko (po prawie 10 latach walki z syfami u różnych dermatologów), ale ostatnio coś się zaczęło psuć A za kilka miesięcy zmierzam zrezygnować z tabletek i już się boję, jak to będzie wyglądało. Stąd ten "odważny" krok. O ile nabiał mnie nie wzrusza, tak pszenica.... cóż... to chyba uzależnienie
__________________
Również szczęścia chodzą parami


Just_lob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 10:33   #33
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: życie bez glutenu i nabiału

Cytat:
Napisane przez chunky_kat Pokaż wiadomość
Pewnie, o czym przecież świadczą. Słyszałaś o mapie pryszczy? Te na żuchwie oznaczają problemy hormonalne, z tego co kojarzę, ale mogę się mylić.[COLOR="Silver"]
Oczywiście, że wiem, co oznaczają, ale wyraźnie napisałam, że HORMONY mam w porządku, miesiączki też zawsze regularne

Cytat:
Napisane przez Mirianka Pokaż wiadomość

Kaguya na Twoim miejscu odstawiłabym nabiał i gluten zdecydowanie

Nabiał czy tylko mleko? Po serach i jogurtach nie zauważyłam wysypu, tylko po mleku. Każdym.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 10:45   #34
chunky_kat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 186
Dot.: życie bez glutenu i nabiału

Cytat:
Napisane przez Mirianka Pokaż wiadomość
Ja iem czy płatki takie drogie? Płacę ok 9-10zł za duże opakowanie np z Pięciu Przemian Czasami kupuję chleb "gotowy" ale wolę sama upiec - zajmuje to chwilę Lubię raz na tydzień zjeść np kajzerkę z Schara ale samemu to jest frajda upiec tak samo piekę sama wszelkie ciasta itp rzeczy
Podzielisz się przepisem na chleb?

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Just_lob Pokaż wiadomość
Też rzucam nabiał i gluten ze względu na cerę. Tak naprawdę to nie próbowałam już tylko tego i izoteku....
Od kilku lat biorę anty i było spoko (po prawie 10 latach walki z syfami u różnych dermatologów), ale ostatnio coś się zaczęło psuć A za kilka miesięcy zmierzam zrezygnować z tabletek i już się boję, jak to będzie wyglądało. Stąd ten "odważny" krok. O ile nabiał mnie nie wzrusza, tak pszenica.... cóż... to chyba uzależnienie
Ja odstawiłam tabletki anty na początku tego miesiąca po roku i 4 miesiącach. Jak zaczęłam brać, to nie miałam szczególnie dużych problemów z cerą i po tabletkach nic się nie zmieniło. Ale teraz też bardzo boję się wysypu, już się trochę pogorszyło. Dlatego myślę, że warto spróbować odstawić gluten. Jak nie podziała, to zawsze można wrócić

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Nabiał czy tylko mleko? Po serach i jogurtach nie zauważyłam wysypu, tylko po mleku. Każdym.
Ale odstawiłaś to mleko? Jesli trudno ci je wykluczyć, to polecam mleka roślinne - sojowe, ryżowe, migdałowe, opcji jest sporo i można samemu zrobić bez problemu
chunky_kat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 10:55   #35
Just_lob
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Niedźwiadek ;)
Wiadomości: 328
Dot.: życie bez glutenu i nabiału

chunky_kat - a przed tabletkami jaką miałaś cerę? Ja chcę się z nimi rozżenić na zawsze, dlatego tak bardzo przeżywam już teraz..... Mam nadzieję, że taka dieta pomoże... Ba, mam nadzieję, że mi w ogóle uda się przestawić na takie żywienie!
__________________
Również szczęścia chodzą parami


Just_lob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 11:24   #36
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: życie bez glutenu i nabiału

hmm ja generalnie bardzo dobrze toleruje laktozę (badania idealne) ale widzę że po mleku wypitym do kawy raz na tydzień mam chwilę ból i przelewanie itp po czym ustaje... Także ja odstawiłam mleko krowie czyste ale nabiał jem np ser żółty, raz na tydzień serek i kefir - ale kiedyś jadłam tego tonami Na pewno odrzuć samo mleko krowie i patrz co dalej...
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 11:59   #37
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: życie bez glutenu i nabiału

Jeszcze nie, ale 2 dni z rzędu zauważyłam, że po porannej kawie z mlekiem i cukrem wyskakuje mi nowy pryszcz na szyi, więc stawiam na mleko (żólty ser moge jeść tonami i nic, tak samo produkty mleczne fermentowane), z tym że nie mam żadnych dolegliwości żołądkowych, moge na czczo wypić litr mleka i nawet nie zaburczy mi w brzuchu., dlatego się pytam, czy to możliwe, że tylko cera reaguje na mleko
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-25, 13:06   #38
chunky_kat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 186
Dot.: życie bez glutenu i nabiału

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Jeszcze nie, ale 2 dni z rzędu zauważyłam, że po porannej kawie z mlekiem i cukrem wyskakuje mi nowy pryszcz na szyi, więc stawiam na mleko (żólty ser moge jeść tonami i nic, tak samo produkty mleczne fermentowane), z tym że nie mam żadnych dolegliwości żołądkowych, moge na czczo wypić litr mleka i nawet nie zaburczy mi w brzuchu., dlatego się pytam, czy to możliwe, że tylko cera reaguje na mleko
Oczywiście, że możliwe spróbuj odstawić melko, a cukier zostawić i przekonasz się, co jest przyczyną

---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Just_lob Pokaż wiadomość
chunky_kat - a przed tabletkami jaką miałaś cerę? Ja chcę się z nimi rozżenić na zawsze, dlatego tak bardzo przeżywam już teraz..... Mam nadzieję, że taka dieta pomoże... Ba, mam nadzieję, że mi w ogóle uda się przestawić na takie żywienie!
Tak jak pisałam, nie najgorszą. Zaskórniki miałam i mam, tu się nic kompletnie nie zmieniło. Pojawiały się też niespodzianki przed tabletkami i w trakcie brania.
Co ciekawe, mimo że na tabletkach nie powinno coś takiego występować, to ja jakiś tydzień przed krwawieniem z odstawienia miałam jakby objawy pms, czyli bolały mnie jajniki, piersi i właśnie na twarzy coś się pojawiało

Teraz trochę mi się pogorszyło na brodzie, ale przyznam, że maczałam w tym ręce. I też skóra mi się tłuści bardziej.

Najbardziej się boję takich gul, które bolą i nie chcą się goić. Czytałam o objawach ostawienia i właśnie to czesto pisały dziewczyny.

I ja też odstawiłam na dobre
chunky_kat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 23:30   #39
Ridlla
Przyczajenie
 
Avatar Ridlla
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Dot.: życie bez glutenu i nabiału

U mnie niestety nietolerancja laktozy wymusiła wyrzucenie z diety nabiału. Gluten poszedł w odstawkę przy okazji, bo tak naprawdę w pewnym momencie już nie wiedziałam co szkodzi moim jelitom.

Czy da się z tym żyć? Pewnie! W diecie uzupełniam białko z innych źródeł.
Dodatkowo na mojej twarzy pojawia się uśmiech za każdym razem, gdy widzę, że coraz większa liczba firm gastronomicznych sprzyja osobom z takimi dolegliwościami jak ja. Np. gdy jestem na mieście to na kawę chodzę do Starbucksa, bo oferują mleko sojowe, które nie zawiera laktozy. Gdyby nie to, to musiałabym ograniczyć się tylko do czarnej kawy (!!), której osobiście nienawidzę
__________________
<ciach_reklama>
Ridlla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 11:15   #40
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: życie bez glutenu i nabiału

Nabiał akurat jest kiepskim źródłem białka, więc nie wiem, w czym problem.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-26 12:15:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:38.