Jaka to ukraińska uroda? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-24, 11:20   #1
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023

Jaka to ukraińska uroda?


Słyszałam ostatnio parę razy, że mam urodę typowo ukraińską, a nie polską (co akurat może się zgadzać bo mój dziadek pochodzi z Ukrainy właśnie). Niestety nie mam zielonego pojęcia dlaczego niektórzy tak mówią i jakie są właściwie cechy różniące urodę polską od ukraińskiej. Któraś pomoże?
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 14:49   #2
dillingerine
Zadomowienie
 
Avatar dillingerine
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 680
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

I to Słowianie i to Słowianie
__________________
Я душу дьяволу продам за ночь с тобой...
TWORZĘ - Jimmy'ego rozdział 43.
BLOGA mam i ja -
dillingerine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 15:02   #3
Semiramis584
Przyczajenie
 
Avatar Semiramis584
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 26
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

Ukrainki mają bardzo ładne oczy, w sensie że takie trochę skośne ;p
__________________
...bo nie wszystko czego nie możesz zrozumieć jest złem, które trzeba zniszczyć...
Semiramis584 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 15:02   #4
cu.Kinia
Wtajemniczenie
 
Avatar cu.Kinia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 009
GG do cu.Kinia
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

To samo u mnie, moja babcia jest Ukrainką i nie raz słyszałam, że wyglądam- jak to mój kolega określił- "jak Ruska". Mogę Ci podesłać na priv swoje zdjęcie, nie chcę się tu uzewnętrzniać
cu.Kinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 20:11   #5
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

Cytat:
Napisane przez Semiramis584 Pokaż wiadomość
Ukrainki mają bardzo ładne oczy, w sensie że takie trochę skośne ;p

Tak własnie na urlopie poznałam ukrainki i miały brązowe lekko skośne oczy.
Mam znajomych, których ojciec pochodzi z Ukrainy i maja także brązowe oczy i lekko skośne
__________________
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 23:10   #6
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

to zależy..
Ukrainki na zachodzie wyglądają inaczej od tych ze wschodu, południowego- wschodu.
Dla mnie typowa Ukrainka ma pyzata twarz, długie naturalne blond włosy, szare/niebieskie oczy, lekkie rumeińce na twarzy. Ten opis odpowiada głownie zachodneij i centralnej częsci Ukrainy. Na wschodzie widac wpływy (miesznie sie) poszczególnych cech charakterystycznych dla rasy europejskiej z mongoloidalna- czyli np. skośne oczy (bądź w kształcie typowego migdała), cera w tonacji oliwkowej, ciemne włosy. Ta ciemniejsza wersja uwidacznia się im bliżej Kazachstan...tam już ludzie mają typowo (lub dużo bardziej) azjatycki wygląd.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 07:58   #7
gohhha
Raczkowanie
 
Avatar gohhha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: trn/krk
Wiadomości: 321
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

ja też nie mam pojęcia, ale dostało mi się raz (bo to zdecydowanie nie było powiedziane w kontekście komplementu), że mam 'tanią ruską urodę' :P a uważam się za podręcznikowo słowiański typ
__________________
Podpisu jest aktualnie brak
gohhha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-25, 08:53   #8
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

mam wrażenie, że jeszcze bardziej się pogubiłam

Ja mam duże szaro-niebieskie oczy, naturalnie blond włosy (raczej ciemny blond), czarne brwi i rzęsy. Ale podawałyście tak różne opisy, że w sumie chyba sobie daruję zastanawianie się nad tą kwestią
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 09:04   #9
czikirita
Raczkowanie
 
Avatar czikirita
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 200
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

byłam kilkakrotnie na Ukrainie i nie widzę różnicy między Polską a Ukraińską urodą. Jedyną rzeczą, którą tam zauważyłam, że mało kto tam ma nadwagę (od razu widać kto jest turystą).
czikirita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 15:01   #10
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

Cytat:
Napisane przez czikirita Pokaż wiadomość
byłam kilkakrotnie na Ukrainie i nie widzę różnicy między Polską a Ukraińską urodą. Jedyną rzeczą, którą tam zauważyłam, że mało kto tam ma nadwagę (od razu widać kto jest turystą).
Też mam takie wrażenie plus to, że baaardzo dbają o swój wygląd (ciuchy plus makijaż) - widać to zwłaszcza w Kijowie.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 19:44   #11
Alina1990
Raczkowanie
 
Avatar Alina1990
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska/Rosja
Wiadomości: 35
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

Ja jestem w połowie Słowianką, w połowie Tatarką, więc nie podaję swojego przypadku jako przykład, ale żyję w Moskwie i obserwuję. Uroda RODOWITYCH Rosjanek, Ukrainek, Polek, Białorusinek itd. nie różni się niczym. Utarło się, że Rosjanki mają lekko skośne oczy, ale to nie jest do końca prawda. Poprostu w Rosji nastąpiło bardzo duże przemieszanie ludności-czego ja też jestem przykładem. W każdym razie tak jak napisałam-uroda Słowiańska jest JEDNA
__________________
Alina
Alina1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-28, 09:17   #12
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
to zależy..
Ukrainki na zachodzie wyglądają inaczej od tych ze wschodu, południowego- wschodu.
Dla mnie typowa Ukrainka ma pyzata twarz, długie naturalne blond włosy, szare/niebieskie oczy, lekkie rumeińce na twarzy. Ten opis odpowiada głownie zachodneij i centralnej częsci Ukrainy. Na wschodzie widac wpływy (miesznie sie) poszczególnych cech charakterystycznych dla rasy europejskiej z mongoloidalna- czyli np. skośne oczy (bądź w kształcie typowego migdała), cera w tonacji oliwkowej, ciemne włosy. Ta ciemniejsza wersja uwidacznia się im bliżej Kazachstan...tam już ludzie mają typowo (lub dużo bardziej) azjatycki wygląd.
DOKŁADNIE.

Masz czarno na białym wypisane, jaka to jest ukraińska uroda

Z tym, że ukrainki z centrum i zachodu są identyczne jak polki - "pyzata (ja bym powiedziała okrągła, niekoniecznie pyzata) twarz, długie naturalne (średni blond, wpadający w szary) blond włosy, szare/niebieskie oczy".

Jest jeszcze jedna kwestia. Jeśli chodzi o dbanie o wygląd.

U nas w Polsce masz różne typy dziewczyn, niektóre ubierają się już nieco wulgarnie, takie różowe panny, inne to szare myszki, inne to jakieś subkulturowe dziewczyny, z dredami, albo lubiące folk, inne to typ biurowy... Jest całkiem spore zróżnicowanie.

Na Ukrainie możesz spotkać 2 typy kobiet - albo mega odstawione (to już nie jest zwykłe "dbanie" i elegancja, one są, że tak powiem "wylaszczone na maxa" już wulgarnie i a la "różowa ideologia" ), albo jak - to określił kolega - "granatem od pługa oderwane" (przepraszam za ten tekst, nie wiem jak to inaczej określić). Ale mam tu na myśli tylko przejawy zewnętrznego dbania o wygląd.

Znane Ukrainki to Milla Jovovich (przedstawicielka urody z centrum lub zachodu), Mila Kunis i Olga Kurylenko (typowo południowa uroda).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg MILLA-JOVOVICH-FISHNET.jpg (69,8 KB, 206 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 873_1.jpg (42,2 KB, 301 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg olga-kurylenko.jpg (501,1 KB, 253 załadowań)
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 17:41   #13
Lukrecja286
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 61
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

Głęboko osadzone oczy, tak mi się wydaje.
Gdzieś słyszałam wypowiedź że Pola Raksa ma ukraińską urodę.

Edytowane przez Lukrecja286
Czas edycji: 2011-08-29 o 19:38
Lukrecja286 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 23:08   #14
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

Ja mysle ze my slowianie jestesmy tak wymieszani ze roznice miedzy nami sa male. Moja rodzina pochodzi z kresow. Mieszkam poza Europa i najczesciej sie mnie pytaja czy jestem rosjanka albo holenderka (nie wiem czemu , nie mam pojecia jak wygladaja holenderki).
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 09:35   #15
ElRita
Raczkowanie
 
Avatar ElRita
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 241
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość
DOKŁADNIE.

Masz czarno na białym wypisane, jaka to jest ukraińska uroda

Z tym, że ukrainki z centrum i zachodu są identyczne jak polki - "pyzata (ja bym powiedziała okrągła, niekoniecznie pyzata) twarz, długie naturalne (średni blond, wpadający w szary) blond włosy, szare/niebieskie oczy".

Jest jeszcze jedna kwestia. Jeśli chodzi o dbanie o wygląd.

U nas w Polsce masz różne typy dziewczyn, niektóre ubierają się już nieco wulgarnie, takie różowe panny, inne to szare myszki, inne to jakieś subkulturowe dziewczyny, z dredami, albo lubiące folk, inne to typ biurowy... Jest całkiem spore zróżnicowanie.

Na Ukrainie możesz spotkać 2 typy kobiet - albo mega odstawione (to już nie jest zwykłe "dbanie" i elegancja, one są, że tak powiem "wylaszczone na maxa" już wulgarnie i a la "różowa ideologia" ), albo jak - to określił kolega - "granatem od pługa oderwane" (przepraszam za ten tekst, nie wiem jak to inaczej określić). Ale mam tu na myśli tylko przejawy zewnętrznego dbania o wygląd.

Znane Ukrainki to Milla Jovovich (przedstawicielka urody z centrum lub zachodu), Mila Kunis i Olga Kurylenko (typowo południowa uroda).
Dla mnie uroda ukraińska w najlepszym wydaniu to zadbane, buje włosy (Rusłana), ładne kości policzkowe i przede wszystkim spore, jędrne usta i zgrabne nogi. Ukrainki zdają się być badziej umiarkowane w makijażu od Rosjanek. Olga Kurylenko chyba najlepiej oddaje ten typ urody.
ElRita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 22:27   #16
Inkarnatka
Wtajemniczenie
 
Avatar Inkarnatka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 294
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

Ja z kolei spotkalam sie z takim określeniem ukrainskiego typu urody (a dokladniej bylo zaznaczone, ze to kozacka uroda, w tym sensie, ze od Kozakow) -
czarne wlosy, czarne brwi i rzęsy - ciemna oprawa oczu, jasne tęczówki - niebieski, szare, zielone, jasna cera.
__________________
Nakarm pieska...
www.pustamiska.pl

Inkarnatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 09:07   #17
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

Cytat:
Napisane przez Inkarnatka Pokaż wiadomość
Ja z kolei spotkalam sie z takim określeniem ukrainskiego typu urody (a dokladniej bylo zaznaczone, ze to kozacka uroda, w tym sensie, ze od Kozakow) -
czarne wlosy, czarne brwi i rzęsy - ciemna oprawa oczu, jasne tęczówki - niebieski, szare, zielone, jasna cera.
Raczej grecka albo Bałkańska. Kozacka owszem. Ale nie Ukraińska.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 09:27   #18
monika_wiss
Rozeznanie
 
Avatar monika_wiss
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 526
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

Ja mam tatę z i jeo cała rodzina jest z ukrainy. Nie wiem, czy jestem typową ukrainką z wyglądu, ale wydaje mi się, że raczej odziedizczyłam po rodzinie ukraińskie cechy, bo większość osób za granicą pyta, czy Ukraina.
Szare oczy lekko skośne, jasne włosy. To prawda, że na Ukrainie jest różnica pomiędzy południem a centrum.
__________________
Mój styl i nowości w świecie mody na: www.fjetaime.wordpress.co m

Wymiana ciuchów:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=558820
monika_wiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 09:45   #19
tahivare
Raczkowanie
 
Avatar tahivare
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, Rosja, a obecnie głównie Niemcy
Wiadomości: 166
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

To wszystko zależy od części Ukrainy. Część mojej rodziny też pochodzi z Ukrainy, ale jesteśmy dość przemieszani etnicznie, więc w sumie nazwa państwa skąd się pochodzi, też niewiele mówi.

Ale to wszystko jest zależne, bo jeśli Twoja rodzina pochodzi z Kresów- to jest do w zasadzie dawny teren Polski, a Ukraine uznaje się tam za region geograficzny. Obecnie tam jest min. Ukraina, dlatego jeśli mowa o dziadku pochodzącym z tamtych terenów, to w zasadzie Polak.
Jeśli zaś chodzi o typ urody ukraińskiej - rzeczywiście im bliżej Azji tym ciemniejsze włosy/oczy i może występować fałda mongolska (coś takiego jak skośne oczy nie istnieje!).

Jeśli zaś Ukrainka ma jasne oczy/włosy, to z pewnością jest Rusinką (i tak samo jest w Rosji i na Białorusi).

Tak jak pisały dziewczyny, to wszystko jest zależne od regionu Ukrainy, im bliżej Azji, tym inna uroda, bo ludzie się mieszają. Czegoś takiego jak ukraiński typ nie ma. Można powiedzieć np. ''typ dynarski", albo "typ mongoloidalny" ewentualnie, że ktoś jest Rusinem itd. Ale klasyfikacja pochodząca od nazwy państwa w sumie jest błędna, bo żyje tam wiele różnych typów. Inny na Krymie, inny w obwodzie donieckim, inny w czerkaskim.

Edytowane przez tahivare
Czas edycji: 2011-09-01 o 09:56
tahivare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 01:04   #20
lilianatoja2
Rozeznanie
 
Avatar lilianatoja2
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 562
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

tahivare bardzo ladne objasnienie "problemu" - ja jak przebywam gdzies indziej niz w Polsce, to zawsze sie mnie pytaja czy ja jestem Rosjanka (?) Moze to wynikac poprostu z faktu posiadanje wiedzy - Rosja jest duzym krajem, znana glownie z mediow o wplywie "czesci europejskiej" (Moskwa) - a Polska? Nie wszyscy wiedza nawet gdzie ona lezy. Moze to dziwne, ale bardzo prawdziwe. Wiec utozsamianie urody slowianskiej z rosyjska jest w tym wypadku calkiem "oczyswiste"
lilianatoja2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 12:38   #21
koko992
Przyczajenie
 
Avatar koko992
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 12
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

Są dosyć wysokie, chude, często posiadają długie nogi i podłużną twarz, a także jak już wszyscy zauważyli bardzo ładne oczka.
koko992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 13:59   #22
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

Cytat:
Napisane przez koko992 Pokaż wiadomość
Są dosyć wysokie, chude, często posiadają długie nogi i podłużną twarz, a także jak już wszyscy zauważyli bardzo ładne oczka.
bzdura... nawet nie chce mi się na to odpowiadać...
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 16:16   #23
claire_b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 54
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

I Polki i Ukrainki wiele się od siebie nie różnią (jeśli w ogóle się różnią). I to i to słowiańska uroda. Mam przyjaciół z całej Ukrainy i nie ma różnic (oczywiście pomijamy jakieś indywidualne cechy poszczególnych osób). Dziewczyny głównie mają włosy w naturalnym blondzie (czyli raczej taki trochę ciemniejszy), szare/niebieskie oczy, raczej wąskie usta, jasna cera i są średniego wzrostu. Mongolskie, kozackie korzenie czasami wpływają na kształt oka właśnie taki lekko skośny. Ale jeśli takie osoby są obywatelami Ukrainy, to zwykle pochodzą z tej wschodniej/ płd-wsch. części.
Będąc we Lwowie też nie zauważyłam żadnych różnic. Ale może dlatego, że tam jest dużo Polaków :P
Z mężczyzn zarówno blondyni o okrąglej twarzy, jasnej cerze, jak i bruneci z brązowymi oczami i pociągłej twarzy. Z przewagą raczej tych pierwszych :p Białorusini i Białoruski mają ten sam typ urody co ludzie z Ukrainy i Polski.
Zresztą Polska kiedyś była wielka i za wschodnią granicą pewnie płynie w ludziach wiele polskiej krwi :P
__________________
Nie jestem idealna. Ale za to wyjątkowa...
--------
claire_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 14:11   #24
Caramelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Upper Silesia
Wiadomości: 464
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

Rację mają dziewczyny, które piszą, że nie ma czegoś takiego jak typowa ukraińska uroda... tak samo jak nie ma czego takiego jak typowa polska/niemiecka/amerykańska uroda.

Moja rodzina pochodzi z Ukrainy i typowe u nas są takie mieszanki:
-bardzo jasna cera, ciemnobrązowe włosy, zielone oczy (ja)
-jasna cera, czarne włosy, niebieskie oczy (kuzynki)
-jasna cera, jasne blond włosy, ciemnobrązowe oczy (również kuzynka)

Ale to może tylko w mojej rodzinie
__________________
Mam twardą dupę i serce z kamienia.

KEEP GOING, DON'T STOP.


Caramelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 15:32   #25
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

oj troszkę się ta uroda różni. co zauważyłam to Ukrainki często mają bardzo duże usta, no chyba, że mi się tak wydaje, bo mam okazję oglądać tylko uczestniczki miss Ukrainy, a tam trafiają najladniejsze (swoją drogą u nich ten konkurs to masakra, tam ciężko się zdecydować co wybrac, bo prawie wszystkie są piękne, u nas np. roznie bywa). spotkalam raz na ulicy dwie Ukrainki jedna byla wysoka okolo 178cm i bardzo ladna(+duze usta), druga juz ladna nie byla

slyszalam okreslenie "uroda czerkieska" można poszukać na grono.net tytul wątku "uroda ukraińskich dziewcząt" wpisz w google.
fakt twarze często są okrąglejsze.
rozne są typy urody, znam duzo osob z ukrainy osobiscie. jedne są czarne (wlosy brwi oczy, skora ciemna) inni jasni typowo slowianskie cechy.
jak się opatrzysz, to będziesz wiedziała o co chodzi: poszukaj sobie w google takich nazwisk jak:
Iryna Zhuravska
Eleonora Masalab (jej ktos napisal na youtube ze to tatarka, calkiem mozliwe)
Lika Roman
Tatyana Vorzeva
Anna Poslavskaya
Olesya Stefanko
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 09:28   #26
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

Cytat:
Napisane przez Holly85 Pokaż wiadomość
oj troszkę się ta uroda różni. co zauważyłam to Ukrainki często mają bardzo duże usta, no chyba, że mi się tak wydaje, bo mam okazję oglądać tylko uczestniczki miss Ukrainy, a tam trafiają najladniejsze (swoją drogą u nich ten konkurs to masakra, tam ciężko się zdecydować co wybrac, bo prawie wszystkie są piękne, u nas np. roznie bywa). spotkalam raz na ulicy dwie Ukrainki jedna byla wysoka okolo 178cm i bardzo ladna(+duze usta), druga juz ladna nie byla

slyszalam okreslenie "uroda czerkieska" można poszukać na grono.net tytul wątku "uroda ukraińskich dziewcząt" wpisz w google.
fakt twarze często są okrąglejsze.
rozne są typy urody, znam duzo osob z ukrainy osobiscie. jedne są czarne (wlosy brwi oczy, skora ciemna) inni jasni typowo slowianskie cechy.
jak się opatrzysz, to będziesz wiedziała o co chodzi
Coś mi się wydaje, że te usta często mogą być czymś napompowane... Zwłaszcza u tych "jaśniejszych" dziewcząt. Bo jak już mówiłam, Ukrainki wręcz przesadnie dbają o wygląd i najczęściej wyglądają po prostu wulgarnie

Nawet u niektórych dziewczyn, których nazwiska podałaś, mam wrażenie, że usta to nie jest sprawka jedynie natury
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 12:59   #27
ZlotaJesien
Raczkowanie
 
Avatar ZlotaJesien
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 58
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

Cytat:
Napisane przez Holly85 Pokaż wiadomość
oj troszkę się ta uroda różni. co zauważyłam to Ukrainki często mają bardzo duże usta, no chyba, że mi się tak wydaje, bo mam okazję oglądać tylko uczestniczki miss Ukrainy, a tam trafiają najladniejsze (swoją drogą u nich ten konkurs to masakra, tam ciężko się zdecydować co wybrac, bo prawie wszystkie są piękne, u nas np. roznie bywa). spotkalam raz na ulicy dwie Ukrainki jedna byla wysoka okolo 178cm i bardzo ladna(+duze usta), druga juz ladna nie byla

slyszalam okreslenie "uroda czerkieska" można poszukać na grono.net tytul wątku "uroda ukraińskich dziewcząt" wpisz w google.
fakt twarze często są okrąglejsze.
rozne są typy urody, znam duzo osob z ukrainy osobiscie. jedne są czarne (wlosy brwi oczy, skora ciemna) inni jasni typowo slowianskie cechy.
jak się opatrzysz, to będziesz wiedziała o co chodzi: poszukaj sobie w google takich nazwisk jak:
Iryna Zhuravska
Eleonora Masalab (jej ktos napisal na youtube ze to tatarka, calkiem mozliwe)
Lika Roman
Tatyana Vorzeva
Anna Poslavskaya
Olesya Stefanko
Jeśli chodzi o urodę "czerkieską" to jest bardzo złożona sprawa. "Czerkiescy" są to jeńcy wojenni pochodzenia muzułmańskiego mieszkającego na terenie dawnego Wielkiego Księstwa Litewskiego przesiedleni na tereny blisko Wielunia w Polsce w XVI wieku. Potomkowie tych ludzi w niewielkiej garstce do dziś żyją w wiosce Czerkierz(?), więc chyba z Ukrainą ma to niewiele wspólnego . Prędzej z Białorusią czy z granicą Rosji zachodniej bo tereny ukrainne wówczas należały w znacznej większości do Korony Polskiej.

Jeśli chodzi o opinię urody ukraińskiej to moim zdaniem Słowianie to po prostu Słowianie. Jesteśmy niemal tacy sami. Tu nie chodzi raczej o kolor włosów czy oczu tylko jakąś wspólną, niedostrzegalna cechę rysów twarzy, która sprawia, że wszędzie za granicą od razu widać, że jesteśmy Słowiankami. Moja prababka pochodziła z Kresów ale urodę odziedziczyłam od tej drugiej strony rodziny pochodzącej z rejonów północnych Bieszczad i Pogórza Karpackiego. Nie bez powodów przylepiono mi na studiach pseudonim "słowianka". Mam długie blond włosy w odcieniu ciemnozłotym, migdałowe brązowe oczy i lekko pyzatą twarz

Edytowane przez ZlotaJesien
Czas edycji: 2011-11-20 o 15:57
ZlotaJesien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 19:06   #28
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

Moja babcia była ukrainką, moja mama jest nią w połowie i też jakoś specjalnie nie różnię się od "pełnokrwistych" Polek, mimo iż jestem nią w 3/4 Mama zresztą tymbardziej. A ś.p. babcia już w ogóle nie miała chyba z Ukrainki nic, ponieważ była rudą, szczuplutką dziewczyną o włosach po pas.
Chociaż nawiązując do tego "stereotypu"- faktycznie, wiele osób mówi, że mam małe słodkie oczka, albo mniej znającym mnie pytają czy mam azjatyckie korzenie, twierdząc, że mam skośne oczy. Ale to się u mnie uwydacznia bardziej w momentach, gdy nie jestem pomalowana.
Jestem blondynką no i jestem pyzata. Faaakt faktem, słowianki jak jeden mąż podobne ;p
Ale Polki najpiękniejsze! ^^
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 22:44   #29
bezik81
Przyczajenie
 
Avatar bezik81
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 5
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

Gdyby Polkom zabrać:blond farby do włosów,fluidy,solarium,ko smetyki do make-up zostalo by:coś o bliżej nieokreślonym kolorze włosów z długim nosem i szaro-burymi brwiami i rzęsami.
Przesadzacie z tą"POLSKĄ URODĄ';ja to widzę tak:przewaga malo interesujących,myszowatyc h panienek.Jestem szczera i nie wmawiam sobie co rano,że jestem piękną Polka.Dzięki sile wyższej gdzieś tam kiedyś mnie przemieszano z inną nacją(ponoć ukraińską),na Ukrainie nie byłam-więc również nie będę się zachwycała,że te czy tamte są piękne.Jeśli chodzi o statystykę porównawczą:czytałam kiedyś+zdjęcia,że Szwedki są atrakcyjne a zdjęcie to potwierdzalo.Więc pora skończyć z ta obłuda o urodzie Polek.
bezik81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 00:58   #30
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

Cytat:
Napisane przez czikirita Pokaż wiadomość
byłam kilkakrotnie na Ukrainie i nie widzę różnicy między Polską a Ukraińską urodą. Jedyną rzeczą, którą tam zauważyłam, że mało kto tam ma nadwagę (od razu widać kto jest turystą).
Na mnie również zrobiło to ogromne wrażenie. Ukrainki, które widziałam, miały w 99% figurę modelek
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-09 13:43:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:34.