przykrości wyrządzanie przez ludzie ludziom - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-17, 00:11   #1
aniatry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 21

przykrości wyrządzanie przez ludzie ludziom


Dlaczego człowiek dobry, wcześniej czy później dostanie po dupie od kogoś? Dlaczego to my ludzie jesteśmy tacy przykrzy? Ja dostałam nie raz po dupie i zastanawiam się czy dobroć ludzka popłaca? Człowiek chce dobrze a wychodzi więcej złego aniżeli dobrego prawdziwa rzeczywistość, smutna niestety.

Edytowane przez aniatry
Czas edycji: 2010-11-17 o 00:12 Powód: przykrości wyrządzane przez ludzi - ludziom
aniatry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 05:54   #2
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: przykrości wyrządzanie przez ludzie ludziom

Cytat:
Napisane przez aniatry Pokaż wiadomość
Dlaczego człowiek dobry, wcześniej czy później dostanie po dupie od kogoś? Dlaczego to my ludzie jesteśmy tacy przykrzy?
nikt nie mówił, że będzie lekko, ani sprawiedliwie..

Cytat:
Ja dostałam nie raz po dupie i zastanawiam się czy dobroć ludzka popłaca?
popłaca, mimo wszystko

Cytat:
Człowiek chce dobrze a wychodzi więcej złego aniżeli dobrego prawdziwa rzeczywistość, smutna niestety.
smutna, smutna. ale nie ma się co załamywać, bo jutro będzie lepiej uszka do góry, miłego dnia!
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 06:01   #3
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: przykrości wyrządzanie przez ludzie ludziom

A mi się skojarzyło, że albo Ciebie "jedzą" albo Ty "jesz"

Poza tym, czy ja wiem czy to my ludzie jesteśmy przykrzy?? Taki np. lew jak zostaje pobity przez silniejszego i sobie musi iść własne stado zakładać, też może sobie myśleć "czemu my, lwy, jesteśmy tacy?".
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012

Edytowane przez Madia
Czas edycji: 2010-11-17 o 06:02 Powód: dopisek
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 06:22   #4
foxy123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 650
Dot.: przykrości wyrządzanie przez ludzie ludziom

Cytat:
Napisane przez aniatry Pokaż wiadomość
Dlaczego człowiek dobry, wcześniej czy później dostanie po dupie od kogoś? Dlaczego to my ludzie jesteśmy tacy przykrzy? Ja dostałam nie raz po dupie i zastanawiam się czy dobroć ludzka popłaca? Człowiek chce dobrze a wychodzi więcej złego aniżeli dobrego prawdziwa rzeczywistość, smutna niestety.

U mnie w pracy dziala podobnie... im wiecej pokazalam,ze potrafie zrobic-tym bardziej mnie wykorzystuja. Zero profitow, dziala to w jedna strone- ja z siebie wszystko- oni nie podziekuja i chca jeszcze wiecej. Przykre... z kolei jak przychamowalam to slysze,ze slabiej pracuje,ze przeciez taka dobra bylam
Dupki.

W ogole podobnych przypadkow moglabym podac milion.
Sa ludzie i ludzie, tak bylo,jest i bedzie.
Najwazniejsze to traktowac otoczenie tak jak by sie chcialo aby nas traktowano,a ze wszystkich tego nie nauczysz to juz nie Twoja wina. Czlowiek sam decyduje jakim chce byc. Przykre ale prawdziwe, cudow nie zdzialasz;/
__________________
15.10.2010-
foxy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 10:22   #5
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: przykrości wyrządzanie przez ludzie ludziom

Nikt nie jest dobry czy zły. I mówienie, że jest sie dobrym czlowiekiem jest dla mnie niezrozumiałe. Dobrym czyli jakim? Moja rada, nie spodziewaj sie od ludzi wdziecznosci, dobra itp. Niczego sie nie spodziewaj, tylko rob swoje
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 10:55   #6
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: przykrości wyrządzanie przez ludzie ludziom

Jak byłam mała to mama czytała mi książeczkę pt "Kurczak", chyba M. Musierowicz. Polecam!
Tam było wyjaśnione zjawisko tzw. bezinteresownego robienia przykrości bliźnim, tylko po to aby samemu poczuć sie tym lepszym. Tak to czasem działa, że ktoś kto zawsze jest na straconej pozycji chce się odbić na innej potencjalnie słabszej osobie- patrzcie, ten to dopiero jest beznadziejny/brzydki/głupi itp.
Chociaż my ludzie teoretycznie kierujemy sie moralnością, kulturą i wogóle uczuciami wyższymi to i tak i tak wychodzi prymitywizm- w sytuacjach stresowych albo gdy ktoś jest wybrakowany moralnie.
Tak ja to widze.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 19:44   #7
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: przykrości wyrządzanie przez ludzie ludziom

Cytat:
Napisane przez BioIvO Pokaż wiadomość
Jak byłam mała to mama czytała mi książeczkę pt "Kurczak", chyba M. Musierowicz. Polecam!
Tam było wyjaśnione zjawisko tzw. bezinteresownego robienia przykrości bliźnim, tylko po to aby samemu poczuć sie tym lepszym. Tak to czasem działa, że ktoś kto zawsze jest na straconej pozycji chce się odbić na innej potencjalnie słabszej osobie- patrzcie, ten to dopiero jest beznadziejny/brzydki/głupi itp.
Podpisuję się pod tym. "Przykrzy" są zazwyczaj ludzie niedowartościowani, którzy tylko w taki sposób podbudowują swoje ego. I nie ważne czy jest to agresywny ojciec czy szef-perfekcjonista, który każde małe niedociągnięcie składa na karc głupoty pracownika. Moim zdaniem znający swoją wartość, inteligentny człowiek po prostu się tak nie zachowuje.
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-17, 21:59   #8
kennademerkedo
Raczkowanie
 
Avatar kennademerkedo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: kraina deszczowcow
Wiadomości: 421
Dot.: przykrości wyrządzanie przez ludzie ludziom

Bywa rowniez i tak, ze niektorzy sa przewrazliwieni i robia tzw. " z igly widly". Czuja sie urazeni zachowaniami, wypowiedziami, spojrzeniami, etc., ktore na wiekszosci ludzi nie wywarlyby zadnego wrazenia.
__________________
valar morghulis
kennademerkedo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 03:04   #9
antep
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 13
Dot.: przykrości wyrządzanie przez ludzie ludziom

Mysle ze najwieksza przykrosc wyrzadzana na bliznim ta ktora odgrywa sie caly czas w swiecie jest to przykrosc wyrzadzana mezczyznom przez kobiety. Nie ma nic podlejszego we wszechswiecie niz kobieca egzystencja
antep jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 10:43   #10
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: przykrości wyrządzanie przez ludzie ludziom

...trzeba się nauczyć odróżniać ludzi dobrych od dwulicowych. Tym pierwszym odpłacać dobrem, a tych drugich trzymać od siebie z dala.
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 16:12   #11
aniatry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 21
Dot.: przykrości wyrządzanie przez ludzie ludziom

Cytat:
Napisane przez marronelle Pokaż wiadomość
...trzeba się nauczyć odróżniać ludzi dobrych od dwulicowych. Tym pierwszym odpłacać dobrem, a tych drugich trzymać od siebie z dala.
Kochane macie świętą rację, ja pracuje nad sobą by jednak, nie być dobrym dla każdego bo nie warto. Jednych trzeba "trzymać od siebie z daleka". Święte słowa
aniatry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-25, 16:20   #12
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: przykrości wyrządzanie przez ludzie ludziom

To fakt, że są ludzie bezinteresownie złośliwi wobec innych, ale takich ludzi jest mało. Większość ludzi ma do nas stosunek obojętny i to jak my podejdziemy do nich zdefiniuje to, jak oni podejdą do nas - to znaczy to jest taka moja teoria, ale się sprawdza u mnie. Jestem dla ludzi miła i ludzie dla mnie na ogół też są mili I uważam, że warto być w porządku wobec innych chociażby po to, żeby samemu przed sobą mieć czyste sumienie
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 17:25   #13
aniatry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 21
Dot.: przykrości wyrządzanie przez ludzie ludziom

Ja również kieruje się czymś takim, szczerość, uśmiech. Bo to zawsze popłaca. I zdziwiłam się, można powiedzieć, bliska mi osoba "nazdała" jaka to ja jestem. Tak mi się, przykro zrobiło, że powiedziałam sobie, koniec nie będę taka dobra dla każdego. Bo LUDZIE to WYKORZYSTUJĄ a jak przyjdzie co do czego to i tak wyjdzie, że człowiek chciał dobrze, a go oczernią.
aniatry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:37.