balsam brązujący-WĄTEK ZBIORCZY(balsam vs samoopalacz, jak nakładać, kremy bez dha) - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy: Jaką lubisz opaleniznę???
Chodzę na solarium 113 14,56%
Uzywam balsamu brązującego 319 41,11%
Używam pudru brązującego 34 4,38%
Smaruje się samoopalaczem 70 9,02%
Preferuję naturalną opaleniznę!!! 240 30,93%
Głosujący: 776. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-25, 18:35   #1171
AniaBrunetka
Rozeznanie
 
Avatar AniaBrunetka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 631
Dot.: Rozprowadzanie balsamu ...

ja rowniez kieds probowalam uzywac kremow,balsamow i innych cudow, niestety zawsze wychodzilo zolte, w dodatku nie umiem rownomiernie rozprowadzic, wiec lepiej nie probuje juz wiecej odwiedzam solarium raz na 2 tyg
__________________
Zapuszczam włosy!
AniaBrunetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 21:49   #1172
malwina123456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1
Balsam Brazujacy Sopot Rece

czy jak smarujecie rece to calutkie ?? wewnetrzna strone rąk tez(tzn wewnetrzna stone przedramienia) ?? a co z dlonmi ? przeciez po wsmarowaniu balsamu trzeba umyc rece :/ plisek odpowiedzcie
malwina123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 11:18   #1173
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Balsam Brazujacy Sopot Rece

juz bylo o tym jelsi chcesz dlonie zmieszaj je np z kremem nawilzajacym , musisz mniec wprawe
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 16:14   #1174
czajna
Raczkowanie
 
Avatar czajna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: SkądInąd
Wiadomości: 86
Dot.: Balsam Brazujacy Sopot Rece

Ja stosuję właśnie balsam brązujący i nie umyłam 2x rąk i nie wiem jak to teraz odmyć. Może jakieś pomysły? A tak golnie smaruje się cala. Nie radze tylko nie zmyć tego z wewnętrznej strony dłoni bo żółkną ręce. zwłaszcza brzegi palców fu
__________________
* Bądź gotów przegrać bitwę, żeby wygrać wojnę
* Bądź odważny. A jeżeli nie jesteś, udawaj, że jesteś. Nikt nie zauważy różnicy
* Bądź równie uprzejmy dla woźnego jak dla prezesa rady nadzorczej
* Dawaj innym drugą szansę, ale nie trzecią.
* .......
czajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 16:51   #1175
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Balsam Brazujacy Sopot Rece

żeby zmyć to trzeba szorować ręce pianką do golenia, kremem do deplacji lub pastą do zębów wybielającą, wyprać coś


ja smaruję dłonie jak kremem do rąk a potem na wacik leję mydło w płynie i szoruję mocno wnętrze dłoni, potem trochę soku z cytryny wcieram we wnętrze dłoni i paznokcie i jest ok, żadnych śladów
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 17:02   #1176
czajna
Raczkowanie
 
Avatar czajna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: SkądInąd
Wiadomości: 86
Dot.: Balsam Brazujacy Sopot Rece

mmmmm ciekawe spróbuje dzięki
__________________
* Bądź gotów przegrać bitwę, żeby wygrać wojnę
* Bądź odważny. A jeżeli nie jesteś, udawaj, że jesteś. Nikt nie zauważy różnicy
* Bądź równie uprzejmy dla woźnego jak dla prezesa rady nadzorczej
* Dawaj innym drugą szansę, ale nie trzecią.
* .......
czajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 19:34   #1177
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Balsam Brazujacy Sopot Rece

Cytat:
Napisane przez malwina123456 Pokaż wiadomość
czy jak smarujecie rece to calutkie ?? wewnetrzna strone rąk tez(tzn wewnetrzna stone przedramienia) ?? a co z dlonmi ? przeciez po wsmarowaniu balsamu trzeba umyc rece :/ plisek odpowiedzcie
tak, ręce smaruję całe. co do dłoni: najpierw smarujesz całe ciało i dokładnie myjesz dłonie. nakładasz odrobinę samoopalacza na wierzch dłoni i pocierasz o siebie wierzchami dłoni ja w ten sposób nakładam też krem do rąk, bo nie lubię mieć tłustych dłoni.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-28, 10:14   #1178
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Dot.: Balsam Brazujacy Sopot Rece

ja przy brązujących balsamach( np.sopot) wycieram dłonie o wilgotny ręcznik-ale staram sie pocierać nim tylko wnetrze dłoni i przestrzeń miedzy palcami,a czasem to poprostu staramsie nakładać balsam równomiernie-i nie mam żadnych plam ani zacieków
Przy samoopalaczach(np.Garnier ) szoruję wnętrze dłoni i z zewnątrz też szczotką do paznokci :/ bo samoopalacz jest tak silny,że kolor i tak jest...
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 10:34   #1179
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Dot.: Rozprowadzanie balsamu ...

Ja też miałam taka żółtawą twarz po Ziaji.Może trzeba wypróbować cos innego,chociaż z drugiej strony miałam też samoopalacz do twarzy Eris i było tak samo-mi to osobiście nie przeszkadza...A moze wypróbuj kremów do twarzy delikatnie brązujących (np.J&J,Garnier skóra muśnięta słońcem)??
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 11:49   #1180
k.a.s.i.a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 78
GG do k.a.s.i.a
Dot.: Rozprowadzanie balsamu ...

Ja proponuje samoopalacz Clarins do twarzy. http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10570 Efekt opalenizny mozna stopniowac. Po pierwszej aplikacji skora jest delikatniutko, dyskretnie brazowa. Zadnej zolci ani pomaranczy. Poza tym nawet ja...kompletny laik jezeli chodzi o samoopalacze, rownomiernie go nalozylam. Fakt, jest drogi (110zl), ale po pierwsze wart swojej ceny, a po drugie badzo wydajny.
k.a.s.i.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 20:22   #1181
bunioslaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3
Dot.: Rozprowadzanie balsamu ...

kupiłam krem z J & J do skóry suchej ... i niestety dalej to samo żółty kolor i plamy dzisiaj spróbuje posmarować się balsamem i kremem zobacze jaki efekt będzie nie wiem czy ja coś robie nie tak .... kiedyś pamiętam miałam balsam i krem z Soraya i wychodziło brązowe ... ale boje się ryzykować kupować a później odstawiać i pieniądze wyrzucać
bunioslaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-20, 15:13   #1182
Joanna1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 10
...krem brązujący czy samoopalacz :|

Witam,
a więc mój problem jest taki, że nie wiem na co mam się zdecydować. Mam chyba jasną karnację, albo mieszaną <sama nie wiem :| > . Chce uzyskać efekt naturalnej opalenizny <niedługo 100dniówka >, ale nie wiem co jest lepsze krem brązujący czy samoopalacz?! Po samoopalaczu słyszalam ze skóra staje się zółta :| Nie wiem co mam użyć.
Proszę doradźcie mi jakis kosmetyk Z góry dziękuję
Joanna1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 16:39   #1183
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: ...krem brązujący czy samoopalacz :|

balsam brązujący daje łagodniejszy efekt, w zaleznosci od tego co chcesz osiągnąć... radze wczesniej wyprobowac jedno i drugie, zeby na studniowce nie bylo niespodzianek chociaz i tak preferuje białą skóre
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 16:45   #1184
liberka
Raczkowanie
 
Avatar liberka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraśnik ;)
Wiadomości: 48
Dot.: ...krem brązujący czy samoopalacz :|

ja np. od dluższego czasu smaruję sie samoopalaczem w kremie, jest świetny ja mam bardzo jasna karnacje a po posmarowaniu sie mam taki złocisty odcien brazu jest świetny ale ja polecam np. Soraya (ok 12zl) oraz eveline (ok 9-10zl) ja po nich nie mam zadnych plam są naprawde świetne skóra stopniowo nabiera kolorytu czyli jak posmarujesz sie pierwszy raz to jest delikatny odcien pozniej drugi i trzeci i masz swietna opalenizne pozdrawiam
__________________
...Idę tam gdzie poprowadzi mnie życie...

liberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 17:02   #1185
k.a.s.i.a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 78
GG do k.a.s.i.a
Dot.: ...krem brązujący czy samoopalacz :|

ja polecam samoopalacz clarins http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10570 po pierwszej aplikacji skora jest baaaardzo dyskretnie opalona (osoby z ciemniejsza karnacja pewnie nie widza roznicy), dopiero druga aplikacja np nastepnego dnia, daje mocniejszy efekt, ale rowniez nienachalny i na pewno nie zolty a zlocisto-brazowy. Jest dosyc drogi (110zl), ale jego wydajnosc i dzialanie rekompensuje wysoka cene. Acha...i nie trzeba byc specjalista zeby go rownomiernie nalozyc. Bezstresowa aplikacja.
k.a.s.i.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 21:38   #1186
Joanna1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 10
Dot.: ...krem brązujący czy samoopalacz :|

aha czyli jak posmaruje sie tym samoopalaczem Clarins, to póxniej trzeba jeszcze wklepać krem ochronny ?
Joanna1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 09:47   #1187
k.a.s.i.a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 78
GG do k.a.s.i.a
Dot.: ...krem brązujący czy samoopalacz :|

ja uzywam clarinsa na noc. Najpierw kremik na noc, czekam pare minut i nakladam samoopalacz. Nie ma on wlasciwosci ochronnych, filtrow. Jesli chcialabys go zastosowac rano, przed wyjsciem no to trzeba odczekac ok godziny, az samoopalacz sie wchlonie i dopiero nakladac krem ochronny. Tak mi sie wydaje.
k.a.s.i.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 23:05   #1188
Olcia101
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 723
Arrow Balsam brązujący a samoopalacz!

Jakie sa różnice między tym a tym? Czy samoopalacz trzyma sie dluzej na skorze i kolor jest trwalszy,mocniejszy? Balsamem musze się smarowac co 3 dni i juz mnie to wkurza pomalu:P Czekam na odpowiedzi Napiszcie wszystkie różnice.
Olcia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 03:48   #1189
aguskaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 394
Dot.: Balsam brązujący a samoopalacz!

Z doświadczenia wiem,że lepiej stosować balsam, poniewzz regularnie stosowany utrzymuje ladną opaleniznę.
W balsami jest chyba mniej tych pigmentow.
Natomiast samolopalacz czesto zostawia smugi, jak zle nalozysz, samoopalacz jest bardziej skoncentrowany.
Mysle, ze efekt opalenizny wcale nie trzyma sie dluzej po samoopalaczu.
Ja tam lubie np balsam Ziaja Sopot.
Zreszta i tak juz nie uzywam.
Pozdrawiam
aguskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-06, 08:23   #1190
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: Balsam brązujący a samoopalacz!

Zaróno balsam jaki samoopalacz mają w swoim składzie dihydroksyaceton -DHA. SAamooplacze zawierają go więcej i dlatego szybciej i intesywniej barwią skórę a balsamy brązujące mniej i dlatgo proces ten jest powolniejszy.
Zabarwienie skóry powodowane przez DHA jest efektem reakcji chemicznej między DHA a aminokwasami występującymi w warstwie rogowej naskórka. Zabarwienie zwykle pojawia się po około 1-2 godzinach od nałożenia preparatu, osiągając maksimum po ok. 6 godzinach. Ponieważ komórki w warstwie rogowej naskórka ulegają stale procesowi złuszczania, dlatego opalenizna z czasem blednie i znika. W razie pojawienia się zacieków i plam po nałożeniu samoopalacza można sięgnąć np. po krem z kwasami AHA lub BHA albo sok z cytryny (on także zawiera kwas owocowy). Kwasy przyspieszą proces złuszczania naskórka i dzięki temu szybciej pozbędziemy się niechcianej plamy.
Trwałość opalenizny uzyskanej za pomocą samoopalaczy zależy od:
  • szybkości odnowy naszego naskórka, co jest cechą indywidualną, u jednych proces odnowy naskórka zachodzi szybciej u innych wolniej,
  • od głębokości na jakiej powstało zabarwienie. DHA działa co prawda tylko na poziomie zewnętrznej - rogowej warstwy naskórka. Jednak martwe komórki w strefie rogowej naskórka ułożone są warstewkami jedna na drugiej. Jeśli skóra przed nałożeniem samoopalacza zostanie dokładnie złuszczona za pomocą pilingu lub balsamu z kwasami owocowymi wtedy samoopalacz ma szansę wniknąć nieco głębiej co gwarantuje dłuższej utrzymującą się opaleniznę.
Odcień i intensywność uzyskanego za pomocą samoopalacza koloru skóry zależy od kilku czynników:
  • Od naturalnej grubości warstwy naskórka, im jest grubsza tym uzyskuje się ciemniejszy kolor opalenizny.
  • Duży wpływ na odcień sztucznej opalenizny ma także wartość pH skóry, która u każdego może być troszkę inna. Dlatego poleca się, by przed nałożeniem samoopalacza przetrzeć skórę także całego ciała tonikiem, który nada skórze bardziej kwasowy poziom pH, dzieki czemu uzyskamy ładniejszy odcień opalenizny.
  • Od ilości i rodzaju poszczególnych aminokwasów w naszej skórze co jest cechą indywidualną każdego z nas. Ogólnie znanych jest ponad 20 różnych rodzajów aminokwasów. Ponieważ reakcja chemiczna dzięki której następuje przyciemnienie skóry zachodzi między DHA lub innym związkiem chemicznym a aminokwasami, dlatego tak istotny jest stosunek ilościowy poszczególnych aminokwasów w naszej skórze. DHA w zależności od tego z którym aminokwasem reaguje daje nieco inne zabarwienie, czasem bardziej żółte, czasem bardziej brązowe lub pomarańczowe, ponadto jedne aminokwasy zabarwiają się bardziej intensywnie inne mniej. Tak więc ostateczny kolor opalenizny zależy w dużej mierze od tego których rodzajów aminokwasów mamy akurat więcej w naskórku w ogólnej ich póli.
  • Od stężenia związku chemicznego powodującego ciemnienie skóry w preparacie kosmetycznym, najczęściej obecnie używanym jest DHA. Zwykle stosuje się DHA w stężeniu od 2 do 5 %.
  • Od ilości nałożonego preparatu.
  • Od składu kremu samoopalającego, a głównie od tego jakie substancje towarzyszą DHA, niektóre z nich mogą bowiem osłabiać jego działanie.
Zalety:
  • Jest związkiem łagodnym, nie wywołującym podrażnień, alergii (oczywiście indywidulane reakcje alergiczne są zawsze możliwe nie zależnie od rodzaju składnika kosmetycznego), nie powoduje uszkodzeń naskórka, nie działa kancerogennie czyli rakotwórczo, nie powoduje reakcji toksycznych.
  • Jest całkowicie bezpieczny, gdyż działa tylko na poziomie zewnętrznej, rogowej warstwy naskórka, nie wnika głębiej w skórę.
  • Sam DHA nie ma niekorzystnego działania np. zatykającego pory w przypadku osób o przetłuszczającej się cerze, mogą one bez przeszkód stosować lekkie, nie zawierające zbyt dużo natłuszczających składników samoopalacze.
  • Preparaty z DHA można stosować także w ciąży.
  • Światło słoneczne nie wpływa na kolor opalenizny uzyskanej dzięki samoopalaczowi, poza tym taka sztuczna opalenizna zupełnie nie przeszkadza i nie hamuje naturalnego przyciemnienia skóry pod wpływem promieni słonecznych. Można spokojnie opalać się chroniąc się preparatem z filtrami będąc jednocześnie "opalonym" za pomocą samoopalacza.
  • Barwa nie zmywa się natychmiast podczas kąpieli słonecznych czy podczas mycia.
Wady:
  • Może spowodować lekkie przesuszenie skóry, dlatego obecnie już wszystkie samoopalacze mają skład wzbogadzony różnego rodzaju nawilżaczami czy substancjami natłuszczającymi oraz antyutleniaczami, a niektóre zawierają także filtry anty-UV. DHA bywa także czasem dodawany w mniejszych ilościach do typowych preparatów do opalania, aby przyśpieszyć wystąpienie zabarwienia skóry.
  • Zdarza się, że DHA może powodować zbyt żółty odcień opalenizny. Dlatego aby uniknąć tego efektu bardzo często oprócz DHA samoopalacze zawierają także inne związki wpływające na odcień koloru skóry, są to różne ekstrakty roślinne. Najczęściej stosuje się juglon-naturalny barwnik roślinny z zielonych łupin orzecha włoskiego lub lawson- z henny (ekstrakt z rośliny Lawsonia internis). Ekstrakty te przyciemniają lekko skórę, stosowane samodzielnie nie dają bardzo spektakularnych efektów, ale razem z DHA mogą dać efekt bardzo naturalnego koloru opalenizny. Barwniki te mają także niewielkie właściwości promienioochronne, absorbują bowiem w pewnym stopniu promieniowanie słoneczne w zakresie UVB.
  • I wreszcie cecha, która najbardziej zniechęca, a mianowicie dość nieprzyjemny zapach, który pojawia się po około godzinie od użycia samoopalacza. Zapach ten towarzyszy reakcji jaka zachodzi między DHA a naskórkiem. Nie zależy on tak bardzo od składu kremu samoopalającego, tak samo będzie "śmierdział" drogi i jak tani samoopalacz. Intensywność tego zapachu zależy także od właściwości naszej skóry, czyli u jednych jest mocniejszy u innych słabszy. DHA sam w sobie ma także niezbyt przyjemny zapach, ale z tym problemem większość firm kosmetycznych już sobie poradziła. Większość samoopalaczy dzięki dodatkowi substancji zapachowych czy naturalnych olejków roślinnych ma bardzo przyjemny zapach odczuwalny podczas nakładania, niestety po czasie typowy dla samoopalacza zapach zwykle się pojawia, gdyż właśnie po około godzinie DHA wnika w naskórek i rozpoczynają się reakcje biochemiczne prowadzące do powstania "opalenizny". Pocieszające jest to, że firmy kosmetyczne już nad tym pracują starając się choć w pewnym stopniu zmniejszyć odczuwalność tego zapachu
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 11:48   #1191
Olcia101
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 723
Dot.: Balsam brązujący a samoopalacz!

Dziekuje wam za odpowiedzi. Chciałabym takze aby ktos kto uzywał tego i tego wypowiedział sie który preparat dłużej utrzymuje sie na skórze u tej osoby
Olcia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 10:44   #1192
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Balsam brązujący a samoopalacz!

Cytat:
Napisane przez Olcia101 Pokaż wiadomość
Dziekuje wam za odpowiedzi. Chciałabym takze aby ktos kto uzywał tego i tego wypowiedział sie który preparat dłużej utrzymuje sie na skórze u tej osoby
Ja używam samoopalacza Dax w piance na twarz i balsamu brazujacego do ciała Soraya.I wiesz co? Jakoś nie zauważyłam żeby jeden albo drugi trzymał się krócej. W zasadzie u mnie trzymają się po równo. Z tym że po użyciu balsamu Soraya opalenizna pokazuje się po 3-4 godzinach ( czyli mniej więcej tak jak po samoopalaczu). A kiedyś miałam balsam -Garniera chyba- brązujący i jego trzeba było używać kilka dni zanim pojawiła się opalenizna (jak napisali na opakowaniu opalenizna pojawiała się stopniowo w miarę używania każdego dnia).
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 11:00   #1193
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Balsam brązujący a samoopalacz!

ja stosuje samoopalacz i NIGDY przesuszonej skóry nie miałam- wręcz przeciwnie, zawsze jest miękka i super nawilżona. Ale wada jest taka że jeżeli raz się posmarujesz(ja ogólnie smug żadnych nie mam) to wystarczy ci to na ok 5 dni bo zresztą codziennie gdy się kąpiesz czy bierzesz prysznic samoopalacz lekko się zmywa. A mi się nie chce codziennie nakłądać samoopalacza- niektóry mówią aby tak robic ale ja zawsze po pierwszym zastosowaniu widze efekt i on mnie zadowala.
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 12:53   #1194
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Balsam brązujący a samoopalacz!

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
ja stosuje samoopalacz i NIGDY przesuszonej skóry nie miałam
może dlatego, że masz tłustą cerę. ja mam mieszaną w kierunku suchej i często mam przesuszoną po samoopalaczach. a jakiego samoopalacza używasz?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 13:00   #1195
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Balsam brązujący a samoopalacz!

miałam ten balsam brązujący dove i w sumie hmm... mieszane uczucia. nie brązowił jakoś super (miałam ten do jasnej karnacji) podobno garnier jest lepszy

ja jakos nie mam odwagi zaczynać historii z samoopalaczem. szególnie do twarzy. u mnie w szkole była taka typiara, aż pomarańczowa i miała autentyczne blade plamy od palców jak sobie ją przypominiam to od razu przestaje myśleć o samoopalaczach
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 13:09   #1196
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Balsam brązujący a samoopalacz!

Ja mam cere tłustą tylko na twarzy- a na twarz samoopalacza nigdy nie dałam bo boję się ze mi sie te malutkie meszki czy włoski zafarbują i będą ciemniejsze. Więc samoopalacz tylko na nogi i brzuch (a na nogach głównie łydkach mam bardzo suchą skórę, czasami nawet się łuszczy). Będac kiedys w rossmanie potrzebowałam samoopalacza bo moj sie kończył i wrzuciłam do koszyka Sun Ozon : http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=14098 raczej nie wierzyłam, że będzie jakiś wspaniały ale miałam wyjazd i potrzebowałam. Pomimo iż mam jasną karnację wzięłam ten w ciemnym opakowaniu do ciemnej karnacji i okazał się super- przynajmniej ja tak sądze. Nigdy nie opalałam się na brąz, zawsze na złoto poniewaz jestem b.jasną blondynką a urodę mam naprawdę nordycką(błękitne oczy, jasna cera, blond włosy)więc i po tym samoopalaczu spodziewałam się takich efektów ponieważ w prawdziwym brązie wyglądałabym poniekąd dziwie:P:P
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 13:29   #1197
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Balsam brązujący a samoopalacz!

Cytat:
Napisane przez aguskaaa Pokaż wiadomość
Z doświadczenia wiem,że lepiej stosować balsam, poniewzz regularnie stosowany utrzymuje ladną opaleniznę.
W balsami jest chyba mniej tych pigmentow.
Natomiast samolopalacz czesto zostawia smugi, jak zle nalozysz, samoopalacz jest bardziej skoncentrowany.
Mysle, ze efekt opalenizny wcale nie trzyma sie dluzej po samoopalaczu.
Ja tam lubie np balsam Ziaja Sopot.
Zreszta i tak juz nie uzywam.
Pozdrawiam
Mam na półce ten balsamik, oj juz dawno go nie uzywalam, ale milo wspominam jego dzialanie.Rzeczywiście nadaje skórze ładna opaleniznę, jedynym mankamentem był dla mnie zapach a fuj.Jak dobrze pamietam kiedys na KWC dość wysoko go oceniłam.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 13:53   #1198
narzeczona z Lamermooru
Raczkowanie
 
Avatar narzeczona z Lamermooru
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 145
Dot.: Balsam brązujący a samoopalacz!

Jeśli Sopot nakłada się często, ale cienką warstwą, to go tak nie czuć. Natomiast krem do twarzy z tej serii juz tak dobrze nie barwi.
__________________

narzeczona z Lamermooru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 12:04   #1199
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Balsam brązujący a samoopalacz!

Ja używam samoopalacza Dax Cosmetics na twarz, szyję i dekolt, a to z tego względu że niestety te części ciała mam jaśniejsze i jakbym się nie opalała nigdy nie jest odcień wyrównany z resztą ciała A na resztę ciała raz na jakiś czas smaruje balsamem brązującym Kolastyna. Samoopalacz nie wysusz mi buzi, ale nie smaruję się nim codziennie tylko raz na jakiś czas. Po jednym zastosowaniu cerę wygląda jakby była naturalnie śniada i to mi się podoba
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 12:23   #1200
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Balsam brązujący a samoopalacz!

PatkaM84 a smug żadnych nie masz na twarzy??włoski, brwi czy meszki nie farbują ci się np. przez przypadek????
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-22 20:41:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:19.