Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-30, 21:31   #4231
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay; czyżby uczulenie?

wlasnie nie moge znalezc skladu tego duo. czy to taki eff k + cos na wypryski??
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 08:04   #4232
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay; czyżby uczulenie?

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...5#post13942655
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 08:08   #4233
gucia123
Przyczajenie
 
Avatar gucia123
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Dzięki za odpowiedź! Wysypkę skutecznie wysuszyłam acne dermem Metodą prób i błędów wyeliminowałam tonik z pielęgnacji i już żadne niespodzianki nie pojawiają się. Widać ta kombinacja nie służyła mi.
gucia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 22:28   #4234
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

ja testuje Effaclar DUO
konsystencja bardziej treściwa niż Effaclar K (moje osobiste odczucie) i znacznie mi odpowiadająca.
Co moge powiedzieć na tą chwilę? - moją skórę ładnie matowi na długi czas, nie podrażnia, wygładza...ale myśle, że na efekty trzeba poczekać z 1 m-c przynajmniej
dla mnie znacznie lepszy niż Effaclar K ( ten z kolei podrażniał-ale tylko pod tym względem, bo wydaje mi się, że te kremy sa do siebie bardzo podobne )

w skałdzie ma:
niacynamid, pirokton olaminy, LHA i kwas linolowy.....cos takiego jest napisane, na allegro już pewnie jest, więc można poszukać

Edytowane przez Karlain
Czas edycji: 2009-08-31 o 22:30
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 12:08   #4235
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Witam, Od miesiąca stosuje zestaw effaclar: effaclar płyn do demakijażu, Effaclar żel, Effaclar K jednego dnia kolejnego effaclar H drugiego- tak na zmiane. I wysypało mi twarz masą zaskórników, ropnych krostek i utrzymuje się to juz od dłuzszego czasu. Kiedy powinien minąć ten okres tzw. wysypu po stosowaniu effaclaru?? Może powodem takiego wysypu są filtry których stosuje na dzień? Na dzień używam humektanu, na to filtr bioderma akn mat spf40 lub lirene. Na filtr nakładam podkład city matt. Twarz przemywam żelem effaclar rano i wieczorem. Wieczorem stosuje juz wcześniej wspomniane effaclar H i K. Wcześniej też miałam problem z masa zaskórników ale nie miałam tyle ropnych krostek i co chwila mi bolące bulwy wielkie wyskakują. CO się dzieje???? Pomóżcie

A twarz jeszcze przemywam w nocy tonikiem zrobionym z mazideł z kwasem migdałowym a na dzień używam wody termalnej vischy zamiast toniku. Twarz osuszam ręczniczkami jednorazowymi. Wszystko po to by pozbyć się zaskórników, pryszczy, ropniaków i bulw, których z dnia na dzień przybywa.
__________________
Wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360376


Edytowane przez metamorfoza
Czas edycji: 2009-09-12 o 12:11
metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 15:49   #4236
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Moim zdaniem szkoda kasy na całą serię Effaclaru (miałam K, A.I., M i żel), poza tym w grupie naprawdę mocno wysuszają.
Po pierwsze, złote myśli:
-im mniej kosmetyków, tym lepiej, niech każdy ma swoją funkcję, bez powtarzania się
-jak za bardzo wysypuje to trzeba wpierw zmniejszyć częstotliwość podawania kwasu!!
-zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz pod filtr Humektan. Jak odstawisz Effeclary to może się okazać, że sam filtr wystarczy.
-City Matt jest chwalony, ale jednak co tapeta to tapeta. Nie lepiej puder ? Rozumiem, że masz teraz wysyp, ale lepiej będzie z dobrym korektorem i jakimś pudrem (propolisowym, dry-flo czy innym), to mniej zatykająca wersja.
-Lirenka, chociaż konsystencje ma wręcz boską, po sezonie wakacyjnym okazała się niespecjalnie chroniąca przed słońcem, więc jeśli w czasie kwaszenia się jakiś promień Cię dotknął, mogło to spowodować wysyp. Zostań przy samej Biodermie.

A teraz propozycja zestawu:
Rano:
-Jakiś żel bez sls (chociażby Babydream 500ml za dychę)
-filtr Bioderma
-puder + korektor

Wieczór:
-effaclar do demakijażu (żeby wykończyć)
-żel bez SLS
-jakiś tonik bez alkoholu, możesz użyć termalki Vichy
-tylko raz na tydzień Effeclar K aż wysyp się skończy, potem możesz zwiększać częstotliwość, ale baaardzo powoli
-w pozostałe dni Humektan

Na migdale się nie znam, więc go nie uwzględniłam, poza tym to może być kolejny winny wysypu. Wypróbuj ten zestaw przez parę tygodni, a uwierz, zobaczysz różnicę Nowe produkty wprowadzaj bardzo powoli jeśli w ogóle musisz.
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 10:21   #4237
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

melduje sie kolejna przerazona jakims dziwnym mega wysypem na twarzy wrociłam do effeclaru po letniej przerwie i mam masakre wczesniej (zima - wiosna) stosowałam i wszystko bylo ok, pory oczyszczone, skora gładziutka a teraz jakies dziwne bulwy na policzkach co tu teraz robic??? stosowac dalej bo skóra sie oczyszcza, czy odstawic dziewczyny, czym wy to maskujecie?? mam suchą skóre i wczesniej tylko puderek zeby zmatowic filtr i nic mi nie trzeba wiecej
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 11:02   #4238
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Po prostu skóra oczyszcza się po lecie. Sama zrobiłam sobie letnią przerwę od BHA i żałuję, bo przybyło mi wągrów, a jednokrotne przetarcie tonikiem z BHA spowodowało mikro-wysyp.
Radziłabym zmniejszyć częstotliwość, syfki smarować np. pastą cynkową, a dopiero jak odkryjesz co ile dni możesz używać Effeclaru bez masakry na twarzy , powolutku zwiększać częstość smarowania się.
Męczymy się z kwasami, wysypami i filtrami niby to w celu piękniejszej cery, ale wiecie co? Chyba nie ma sensu aż tak się poświęcać. Wczoraj moja mama rozwaliła mnie tekstem, że mam lepszą cerę niż miałam na wiosnę (kiedy byłam po Wizażowym oświeceniu, stosowałam BHA i kwas azelainowy), bo mam mniej pryszczy. Twierdzi, że wągrów tak bardzo nie widać, inni ludzie zauważają tylko pryszcze. Coś w tym jest.
Lepiej używać małej ilości kwasów, ale cały rok, żeby syfki się lepiej goiły i nie było gul, peelingować się, glinkować, filtrować, stosować antyoksydanty, nie pozbywać się wągrów za wszelką cenę, tym bardziej że kwasy to nie jedyny sposób..jedna wizażanka chwaliła olej z róży i puder perłowy, inna serum Olaya z niacynamidem..
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 11:42   #4239
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Stosuję już Effeklar k tydzień, nie mam żadnego wysypu, za to skóra jest głaadziutka bardzo i miękka,zasórników mniej , jakieś plamki już troszeczkę wybielone. Przed nałożeniem kremu myję twarz Effeklarem , na to Effeclar k i idę spać rano znów myję twarz Effeclarem, na to LRP HyrdaPHASE LEGERE, filtr i koniec..Więcej mojej skórze nie potrzeba jak na razie nie potrzeba...zobaczymy co będzie dalej...
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 16:35   #4240
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Po prostu skóra oczyszcza się po lecie. Sama zrobiłam sobie letnią przerwę od BHA i żałuję, bo przybyło mi wągrów, a jednokrotne przetarcie tonikiem z BHA spowodowało mikro-wysyp.
Radziłabym zmniejszyć częstotliwość, syfki smarować np. pastą cynkową, a dopiero jak odkryjesz co ile dni możesz używać Effeclaru bez masakry na twarzy , powolutku zwiększać częstość smarowania się.
Męczymy się z kwasami, wysypami i filtrami niby to w celu piękniejszej cery, ale wiecie co? Chyba nie ma sensu aż tak się poświęcać. Wczoraj moja mama rozwaliła mnie tekstem, że mam lepszą cerę niż miałam na wiosnę (kiedy byłam po Wizażowym oświeceniu, stosowałam BHA i kwas azelainowy), bo mam mniej pryszczy. Twierdzi, że wągrów tak bardzo nie widać, inni ludzie zauważają tylko pryszcze. Coś w tym jest.
Lepiej używać małej ilości kwasów, ale cały rok, żeby syfki się lepiej goiły i nie było gul, peelingować się, glinkować, filtrować, stosować antyoksydanty, nie pozbywać się wągrów za wszelką cenę, tym bardziej że kwasy to nie jedyny sposób..jedna wizażanka chwaliła olej z róży i puder perłowy, inna serum Olaya z niacynamidem..
u mnie niestety jest to mega wysyp w zyciu nie miałam czegos takiego, do niedawna co chwila słyszałam ze mam śliczną cere i to od dosc mało bliskich mi osób tak sie zastanawiam, bo wprowadzilam niedługo przed wysypem do użytku serum flawo c z biochemii urody, mogło ono przyspieszyc wysyp? wczesniej uzywałam redermica

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
Stosuję już Effeklar k tydzień, nie mam żadnego wysypu, za to skóra jest głaadziutka bardzo i miękka,zasórników mniej , jakieś plamki już troszeczkę wybielone. Przed nałożeniem kremu myję twarz Effeklarem , na to Effeclar k i idę spać rano znów myję twarz Effeclarem, na to LRP HyrdaPHASE LEGERE, filtr i koniec..Więcej mojej skórze nie potrzeba jak na razie nie potrzeba...zobaczymy co będzie dalej...
też tak miałam na początku, niby czekałam na jakies oczyszczanie, ale w sumie wystarczyło mi wygładzenie, pozbycie sie wągrów z nosa i ogolnie byl git a teraz mam to na co czekałam i nie wiem jak ja jutro pojde do roboty
moze faktycznie ta przerwa na lato to był zły pomysł. Ale z drugiej strony bałam sie palącego słońca, filtruje sie cały czas, ale jednak na reaplikację w ciągu dnia nie mam czasu. Trudno, jutro lece po maść cynkową
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 17:04   #4241
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

ja dostalam probki effaclaru duo i martwi mnie to ze on ma gliceryne, no ale trudno. uzywam 2 dni. Rzeczywisice on troche matuje jest chyba lagodneisjzy dla cery niz k. o efektach nie da sie narazie nic powiedziec.
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 17:47   #4242
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
u mnie niestety jest to mega wysyp w zyciu nie miałam czegos takiego, do niedawna co chwila słyszałam ze mam śliczną cere i to od dosc mało bliskich mi osób tak sie zastanawiam, bo wprowadzilam niedługo przed wysypem do użytku serum flawo c z biochemii urody, mogło ono przyspieszyc wysyp? wczesniej uzywałam redermica
Ktsw Flawo C to dobry trop! O ile moja dziurawa pamięć tym razem mnie nie zawodzi to niektóre Wizażanki zapychał. Może spróbuj odstawić. Dzisiaj wieczorem po umyciu posmaruj lico najprostszym nawilżaczem jaki masz. Trzymam kciuki !
W następne lato będę używała tonika z BHA raz w tygodniu, ale z niego zupełnie nie zrezygnuję (o ile teraz w ogóle do niego wrócę, bo nie chce mi się myśleć o kolejnym wysypie, a żaden ze mnie mistrz kamuflażu z jednym jedynym podkładem w kolorze pomarańczy).
Ostatnie syfki morduję maseczką z zielonej glinki ("Kleopatra"). Nakładam punktowo po powrocie ze szkoły i straszę domowników przez resztę dnia Naprawdę pomaga, ale dyskretne to to nie jest
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 18:03   #4243
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

o niee, tak sie cieszyłam wlasnorecznie zrobionym kremikiem za 21 złotych nigdy nie miałam skłonności do zapychania pewnie winowajców jest dwóch - serum+effaclar
odstawiam wszystko, zostawiam tylko nawilżający krem dla dzieci babydream i filtr, zobaczymy
marcheweczko - dziekuje za porady i podniesienie na duchu, juz myslalam ze kosmici mnie zaatakowali w nocy

Edytowane przez ktsw
Czas edycji: 2009-09-13 o 18:35
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 21:22   #4244
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
pewnie winowajców jest dwóch - serum+effaclar
odstawiam wszystko, zostawiam tylko nawilżający krem dla dzieci babydream i filtr, zobaczymy
A może dlatego że stosoawałaś te dwa produkty w zbyt małym odstępie czasowym . Po przeczytaniu setek postów wiem ,że ani przed a tym bardziej już po nałożeniu effeklaru k nie powinno się już nic na twarz nakładać. Ja zmywam makijaż i daję tylko effeklar i idę spać. Nietety wiele osób miało wysyp bo po lub przed nałozyło na twarz coś innego. Ja nawilżacze nakładam rano.
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 22:50   #4245
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
u mnie niestety jest to mega wysyp w zyciu nie miałam czegos takiego, do niedawna co chwila słyszałam ze mam śliczną cere i to od dosc mało bliskich mi osób tak sie zastanawiam, bo wprowadzilam niedługo przed wysypem do użytku serum flawo c z biochemii urody, mogło ono przyspieszyc wysyp? wczesniej uzywałam redermica
Moze odstaw Falvo C z BU i zobacz jak cera zareaguje bo np. u mnie laczenie vit.C z kwasami nie wyszla na dobre,solo jest ok i nie ma co porownywac Redermic'a ze wzgledu na stezenie vit.C i jeszcze jedno-masz wesje zwykla czy z kompleksem silikonowym?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 07:32   #4246
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem szkoda kasy na całą serię Effaclaru (miałam K, A.I., M i żel), poza tym w grupie naprawdę mocno wysuszają.
Po pierwsze, złote myśli:
-im mniej kosmetyków, tym lepiej, niech każdy ma swoją funkcję, bez powtarzania się
-jak za bardzo wysypuje to trzeba wpierw zmniejszyć częstotliwość podawania kwasu!!
-zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz pod filtr Humektan. Jak odstawisz Effeclary to może się okazać, że sam filtr wystarczy.
-City Matt jest chwalony, ale jednak co tapeta to tapeta. Nie lepiej puder ? Rozumiem, że masz teraz wysyp, ale lepiej będzie z dobrym korektorem i jakimś pudrem (propolisowym, dry-flo czy innym), to mniej zatykająca wersja.
-Lirenka, chociaż konsystencje ma wręcz boską, po sezonie wakacyjnym okazała się niespecjalnie chroniąca przed słońcem, więc jeśli w czasie kwaszenia się jakiś promień Cię dotknął, mogło to spowodować wysyp. Zostań przy samej Biodermie.

A teraz propozycja zestawu:
Rano:
-Jakiś żel bez sls (chociażby Babydream 500ml za dychę)
-filtr Bioderma
-puder + korektor

Wieczór:
-effaclar do demakijażu (żeby wykończyć)
-żel bez SLS
-jakiś tonik bez alkoholu, możesz użyć termalki Vichy
-tylko raz na tydzień Effeclar K aż wysyp się skończy, potem możesz zwiększać częstotliwość, ale baaardzo powoli
-w pozostałe dni Humektan

Na migdale się nie znam, więc go nie uwzględniłam, poza tym to może być kolejny winny wysypu. Wypróbuj ten zestaw przez parę tygodni, a uwierz, zobaczysz różnicę Nowe produkty wprowadzaj bardzo powoli jeśli w ogóle musisz.


Dziękuje za odpowiedz. To co piszesz ma sens może chciałam przedobrzyć i jak zwykle wyszło na odwrót Ale czy to normalne że tak wysypuje po użyciu kwasów?? A jak mniej więcej by mi się tak utrzymywało jeśli bym używała tego zestawu codziennie tak jak do tej pory??
PO tych 3 tygodniach wągry jak miałam tak mam a mówie do tego doszły te wstrętne wielkie bulwy zwłaszcza na policzkach- strach się w pracy pokazywać. Ok, ten żel babydrem nawet mam. Ale jaki korektor?? Jaki puder?? Cere mam jasną do tego pełno przebarwień zaskórników no i teraz czerwonych wielkich bolących bulw. Jak i czym to ukryć?? By wyleczyć i zapobiegać kolejnemu wysypowi i zapchaniu??
__________________
Wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360376

metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 11:13   #4247
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
A może dlatego że stosoawałaś te dwa produkty w zbyt małym odstępie czasowym . Po przeczytaniu setek postów wiem ,że ani przed a tym bardziej już po nałożeniu effeklaru k nie powinno się już nic na twarz nakładać. Ja zmywam makijaż i daję tylko effeklar i idę spać. Nietety wiele osób miało wysyp bo po lub przed nałozyło na twarz coś innego. Ja nawilżacze nakładam rano.
niee, serum stosowałam rano pod filtr, effaclar na noc, solo

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Moze odstaw Falvo C z BU i zobacz jak cera zareaguje bo np. u mnie laczenie vit.C z kwasami nie wyszla na dobre,solo jest ok i nie ma co porownywac Redermic'a ze wzgledu na stezenie vit.C i jeszcze jedno-masz wesje zwykla czy z kompleksem silikonowym?
odstawilam, najwyraźniej u mnie takie połączenie tez ma dosc gwałtowne skutki wersja oczywiscie z silikonem, pieknie mnie zapchało, moj pierwszy raz, dlatego jestem w takim szoku trzydziecha na karku a wypryski jak 15stka
a propo - redermik ma duzo mniej wit C niz serum z biochemii?
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 11:25   #4248
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
niee, serum stosowałam rano pod filtr, effaclar na noc, solo



odstawilam, najwyraźniej u mnie takie połączenie tez ma dosc gwałtowne skutki wersja oczywiscie z silikonem, pieknie mnie zapchało, moj pierwszy raz, dlatego jestem w takim szoku trzydziecha na karku a wypryski jak 15stka
a propo - redermik ma duzo mniej wit C niz serum z biochemii?
Redermic ma 5% stezenie vit.C i to tez jest spora roznica w odniesieniu do Flavo C z BU.
Moze to wina dolozenia siikonow ale dalabym szanse czyli odstaw serum,zobacz jak sie zachowuje skora jezeli nic sie nie dzieje to zastosuj serum bez uzywania Effaclaru K.
Trzeba pokombinowac bo sama wiem po sobie,ze jak kwasze sie to nie ma szans abym uzywala czegokolwiek z vit.C
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 13:08   #4249
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

i co tu wybrac teraz wtamina c czy kwasik
Hexxano, to co używasz jak sie kwasujesz?
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-14, 15:53   #4250
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Witajcie. Jestem nowa, ale mam juz trochę doświadczenia z filtrami, retinoidami itd Jednak teraz utkwilam w ślepym zaułku nie wiem juz czym oczyscic moje zaskórniki i wagry Przez 8 miesięcy uzywalam epiduo, teraz locacid, acne derm juz od ponad roku. A zaskórniki jak byly tak sa. Zastanawiam sie nad effaclarem ale boje sie ze bedzie slaby wiec wymyslilam lysanel active tylko mam strasznie naczynkowa skore. Jednym slowem mam dylemat Uprzedzajac pytanie filtrow uzywam uwielbiam klorane spf 50+ ostatnio jakos nie moge go nigdzie dostac wiec mam mleczko i emulsje avene moim zdaniem gorsze ( choc filtry ogolnie uwazam za zlo konieczne) Co radzicie?;p
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 18:07   #4251
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez metamorfoza Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedz. To co piszesz ma sens może chciałam przedobrzyć i jak zwykle wyszło na odwrót Ale czy to normalne że tak wysypuje po użyciu kwasów?? A jak mniej więcej by mi się tak utrzymywało jeśli bym używała tego zestawu codziennie tak jak do tej pory??
PO tych 3 tygodniach wągry jak miałam tak mam a mówie do tego doszły te wstrętne wielkie bulwy zwłaszcza na policzkach- strach się w pracy pokazywać. Ok, ten żel babydrem nawet mam. Ale jaki korektor?? Jaki puder?? Cere mam jasną do tego pełno przebarwień zaskórników no i teraz czerwonych wielkich bolących bulw. Jak i czym to ukryć?? By wyleczyć i zapobiegać kolejnemu wysypowi i zapchaniu??
Ten wysyp może trwać bez końca, jeśli któryś z kosmetyków Cię zapycha. Może jako korektor użyj City Matt, a jako puder dry-flo, zwykłą skrobię albo propolisowy (średnio matuje, ale podobno leczy, o ile talk Cię nie zapcha) ? Albo pozostań przy podkładzie tylko zredukuj ilość używanych kosmetyków, poprawa powinna nastąpić.

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
i co tu wybrac teraz wtamina c czy kwasik
Hexxano, to co używasz jak sie kwasujesz?
Skoro przedtem dostawałaś komplementy na temat cery to kwas stosowałabym raz na tydzień, a przez dwa dni przed i po nie stosowała witaminy C (kumuluje się w skórze) tylko używała innego antyoksydanta czy nawilżacza (polecam olej z zielonej herbaty, robi jedno i drugie).

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
Witajcie. Jestem nowa, ale mam juz trochę doświadczenia z filtrami, retinoidami itd Jednak teraz utkwilam w ślepym zaułku nie wiem juz czym oczyscic moje zaskórniki i wagry Przez 8 miesięcy uzywalam epiduo, teraz locacid, acne derm juz od ponad roku. A zaskórniki jak byly tak sa. Zastanawiam sie nad effaclarem ale boje sie ze bedzie slaby wiec wymyslilam lysanel active tylko mam strasznie naczynkowa skore. Jednym slowem mam dylemat Uprzedzajac pytanie filtrow uzywam uwielbiam klorane spf 50+ ostatnio jakos nie moge go nigdzie dostac wiec mam mleczko i emulsje avene moim zdaniem gorsze ( choc filtry ogolnie uwazam za zlo konieczne) Co radzicie?;p
Jedna odpowiedź - tonik 2% BHA z BU. Alkoholu jest tak mało, że nie podrażni Ci naczynek, a ruszy to, co Acne Derm nie ruszył, wiem z doświadczenia. Tylko nim się zdecydujesz poczytaj tutaj o wysypach po BHA, bo potrafią uprzykrzyć życie, dlatego trzeba go wprowadzać bardzo powoli oraz mieć w zanadrzu coś punktowego i korektor.
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 20:27   #4252
201605041146
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 364
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Dziewczyy czyli ogółem polecaccie effaclar K na noc? i koniecznie musza byc filtry? K bedzie uzywał mój M. wiec na samym poczatku musi sie tez liczyc z wysypem ropniakow itp?przegladalam watek, ale 100 stron do przeczytani to wiecie;p
201605041146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 20:32   #4253
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

"Jedna odpowiedź - tonik 2% BHA z BU. Alkoholu jest tak mało, że nie podrażni Ci naczynek, a ruszy to, co Acne Derm nie ruszył, wiem z doświadczenia. Tylko nim się zdecydujesz poczytaj tutaj o wysypach po BHA, bo potrafią uprzykrzyć życie, dlatego trzeba go wprowadzać bardzo powoli oraz mieć w zanadrzu coś punktowego i korektor."


Hmmm a czym on sie rozni od effaclaru stezenie bha jest chyba takie samo. Wlasnie boje sie ze bedzie ono zbyt male. Po acne dermie, retinoidach czy toniku z octu jablkowego nie zauwazylam zadnego łuszczenia.... moze jednaj lysanel miejscowo tzn broda, nos, czolo i policzki przy włosach ( w tym miesjcu zapobiegawczo ).?
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 09:02   #4254
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

[QUOTE=marcheweczka;142381 88]Ten wysyp może trwać bez końca, jeśli któryś z kosmetyków Cię zapycha. Może jako korektor użyj City Matt, a jako puder dry-flo, zwykłą skrobię albo propolisowy (średnio matuje, ale podobno leczy, o ile talk Cię nie zapcha) ? Albo pozostań przy podkładzie tylko zredukuj ilość używanych kosmetyków, poprawa powinna nastąpić.


City Matt raczej odpada jako korektor bo najjaśniejszy jaki znalazłam kolor City Matt jest troszku dla mnie ciemnawy ale jak rozprowadze na całej twarzy to jest ok. A tych czerwonych wielkich bulw chyba i tak nie da się niczym zakryć Nie wiem juz sama co mam robic.

A co polecacie do zmywania makijażu??
Zamiast effaclaru może Bioderme H2O?? Jaki żel najlepszy do oczyszczania twarzy?? Żeby oczyszczał ale nie podrażniał??
__________________
Wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360376

metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 09:56   #4255
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość

Hmmm a czym on sie rozni od effaclaru stezenie bha jest chyba takie samo. Wlasnie boje sie ze bedzie ono zbyt male. Po acne dermie, retinoidach czy toniku z octu jablkowego nie zauwazylam zadnego łuszczenia.... moze jednaj lysanel miejscowo tzn broda, nos, czolo i policzki przy włosach ( w tym miesjcu zapobiegawczo ).?
Effaclar K w ogóle nie zawiera BHA, tylko LHA i to przy wysokim PH, więc ma obniżoną skuteczność. LHA a BHA to trochę inna bajka. Tonik z BHA zadziała po prostu mocniej, nie podrażniając przy tym cery.

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
City Matt raczej odpada jako korektor bo najjaśniejszy jaki znalazłam kolor City Matt jest troszku dla mnie ciemnawy ale jak rozprowadze na całej twarzy to jest ok. A tych czerwonych wielkich bulw chyba i tak nie da się niczym zakryć Nie wiem juz sama co mam robic.

A co polecacie do zmywania makijażu??
Zamiast effaclaru może Bioderme H2O?? Jaki żel najlepszy do oczyszczania twarzy?? Żeby oczyszczał ale nie podrażniał??
Nie jestem mistrzynią kamuflażu, ja używam jedynego podkładu jaki mam w domu, czasem mieszam go z zielonym korektorem i jeszcze przypudruję.

Bioderma jest bardzo chwalona, ale z tego co słyszałam nawet Babydream radzi sobie z demakijażem, Twój wybór zależy od Twojej kieszeni, jak Cię stać, spróbowałabym Biodermy.

Edytowane przez marcheweczka
Czas edycji: 2009-09-15 o 10:30
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 11:45   #4256
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
i co tu wybrac teraz wtamina c czy kwasik
Hexxano, to co używasz jak sie kwasujesz?

Ktsw ja wogole porzucilam Effaclar K bo raz,ze slabo dziala i mnie przesuszal wiec wybralam kwasy PHA ze wzgledu na naczynka a odkad na BU jest tonik PHA 6% to jego uzywam,vit.C wybieram glownie w gotowcach czyli Active C XL i SVR Hydracid C/Hydracid C20

Poza tym bardzo sobie chwale serum oczyszczajace z ZSK.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 10:58   #4257
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

też się przymierzam do toniku pha z biochemii, a jak na razie chyba odstawie wszystko, bo gajzery jak były tak są i mają sie swietnie, dziewczyny piszą tutaj ze tak do 3 tygodni bedę miała
zakupilam dzisiaj masc cynkową, i poradzcie używac dalej effaclaru czy nie? bo jak na razie uzywam i nie widze zeby cos se działo pozytywnego
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 10:36   #4258
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Może mi ktoś napisać dlaczego nie należy stosować kremów z kwasami AHA przy naczynkach?

1.Czy kwasy BHA i PHA będą odpowiednie do tego typu cery (tzn mam naczynka na nosie porozszerzane, byłam już na 2 zabiegach laserowego zamykania naczynek).
2. Po jakim czasie od zabiegu będę mogła wysmarować nos kremem z kwasem?
3.Czy mogę np. kupić krem lysanel active [wiem, że zawiera on zarówno kwasy AHA i BHA], ale smarując nim twarz omijać nos i jego okolice?

Bardzo proszę o odp.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 19:11   #4259
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

niczka, nie odpowiem ci na wszystkie pytania, ale co do kwasow AHA to wiem tyle, ze ogolnie sa bardziej podrazniajace niz np. BHA. ja nie mam cery naczynkowej, a po kremach z kwasami AHA skora robi sie blada z zaczerwienieniami co centymetr w kazda strone - taka w ciapki. z tego co wiem, to BHA sa bezpieczne, a PHA tym bardziej - te nadaja sie nawet do suchych cer.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 19:18   #4260
Callanthe
Zakorzenienie
 
Avatar Callanthe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 007
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Mnie bardzo pomaga Effaclar i Effaclar K. Bardzo dobrze działają na moją skórę.
Callanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-28 09:37:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:47.