Reakcje chemiczne między kosmetykami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-22, 01:07   #1
Dunka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 825
GG do Dunka

Reakcje chemiczne między kosmetykami


Cześć dziewczyny,

Mam nadzieję, że z Waszą wiedzą i zacięciem kosmetycznym pomożecie mi.

Nałożyłam na noc Avene TriAcneal, skład wg KWC:

Aqua
Cetylalcohol
C Yclomethicone
Polysorbate 60
Glycolic Acid
Avene Thermal Spring Water
SDAlcohol 39-C (Alcohol Denat)
Polymethylmethacrylate
Sodium Hydroxide
Cetearyl Alcohol
Arginine HCl
BHT
Dimethiconol
Parfum ..
Potassium Sorbate Red 33 (CI 17200)
Retinal
Undecyl Rhamnoside

Rano chciałam zmyć pozostałości kremu mydłem Coalface Cleanser z Lusha, skład pochodzi z http://www.lushusa.com/Coalface/00233,en_US,pd.html:

Fresh ingredients
Liquorice Root Decoction (Glycyrrhiza glabra) , Water (Aqua) , Rapeseed Oil (Brassica napus) , Glycerine , Coconut Oil (Cocos nucifera) , Sorbitol , Fragrance , Sodium Stearate , Sodium Hydroxide , Sodium Lauryl Sulfate , Sandalwood Oil (Santalum austro-caledonicum vieill and Fusanus spicatus) , Rosewood Oil (Aniba rosaeordora) , Powdered Charcoal , Sodium Chloride , EDTA , Tetrasodium Etidronate , *Farnesol , *Geraniol , *Linalool , Silver Lustre (Potassium silicate, Titanium dioxide, Iron oxides and Iron hydroxides) .

Używałam wielokrotnie tych kosmetyków osobno i zawsze byłam z obu zadowolona, jednak stało się coś dziwnego... Przy myciu twarzy było OK, twarz była zaczerwieniona, ale myślałam że to ze względu na reaktywność skóry. Niestety po 20 minutach było jeszcze gorzej. Skóra mnie co prawda nie piekła ale już 3 dzień wygląda jakby była poparzona, mam małe bąble, suche placki, czerwoną drobną wysypkę i cała twarz jest pokryta w jakby potówkach...

Czy jest możliwe że któryś ze składników tak zareagował i stąd ta reakcja? Piję od 3 dni wapno ale to nie pomaga, stan skóry również się nie poprawia.
Dunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 09:20   #2
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Reakcje chemiczne między kosmetykami

Nie powiem Ci co przereagowało bo nie mam takiej wiedzy ale mi też się zdarzyło, że dwa produkty oddzielnie spisywały się świetnie a nałożone jeden po drugim... paliło mi twarz. Może reakcja nie była aż tak silna jak u Ciebie ale i tak mnie mocno zaskoczyła.
U mnie to było serum z alterry i hydrolat geraniowy więc oba produkty naturalne i używane osobno bardzo dobrze mi się sprawdzały.
Nie mam pojęcia co z czym połączone daje taki efekt ale teraz zwracam uwagę w jakiej kolejności i co nakładam.
Zaczęłam też uważać na to, żeby nie nakładać serum z wit. C na toniki z pantenolem i innymi wit. B bo o ile palić nie palą skóry ale wiem, że się nie lubią się razem spotykać. Zwykle odczekuję z pół godziny albo używam w innej konfiguracji.
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 10:21   #3
Dunka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 825
GG do Dunka
Dot.: Reakcje chemiczne między kosmetykami

kasiatoya, dziekuje za odpowiedź

Wszystko wskazuje na to, że w takim razie jest to możliwe Niestety nie jestem z z chemii za dobra ale to jedyne rozwiązanie, które przyszło mi do głowy...
Dunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 10:58   #4
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Reakcje chemiczne między kosmetykami

Cytat:
Napisane przez Dunka Pokaż wiadomość
kasiatoya, dziekuje za odpowiedź

Wszystko wskazuje na to, że w takim razie jest to możliwe Niestety nie jestem z z chemii za dobra ale to jedyne rozwiązanie, które przyszło mi do głowy...
Możliwe jest jak najbardziej a przy skomplikowanych składach trudno wyłapać co z czym się gryzie, do tego podejrzewam, że samo ph i inne parametry skóry mogą podkręcać takie niepożądane reakcje.
Do tego może się nałożyć jeszcze to, że sam kosmetyk i zawarte w nim rzeczy z czasem też reagują ze sobą w zależności od tego jak jest przechowywany, ile w nim konserwantów lub ich brak, itp.
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-22 11:58:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:43.