Pomóżcie...jaka pora roku?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-29, 08:46   #1
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79

Pomóżcie...jaka pora roku??


Postanowiłam założyć nowego posta, bo mam straszny problem...Myślałam do niedawna, że jestem jesienią, później odkryłam w sobie wiosnę i tak też myślałam dopóki nie przeczytałam charakterystyki lata napisanej tu przez panią Agatę.

No mam te ciemno-szare obwódki wokół tęczówek, choć oczy mam raczej ciemne (piwne) ale z przebłyskami jaśniejszego odcienia szarego, zielonego...z bliska pod światło wydaje się, że są ciepłe w odcieniu, z daleka, że zimne no i poza tym zawsze wydawało mi się, że mam ciepłą karnację, nawet przy kupowaniu podkładów zawsze wybierałam te ciepłe, nawet brzoskwiniowe odcienie i tak też doradzały mi panie w drogeriach, ale może to wynikać z tego, że nigdy nie wychodzę bez makijażu i miałam zawsze na sobie ten cieplutki odcień...no a tu wychodzi na to, że lato jest zimne, ale włosy (naturalne) to faktycznie miałam myszowate i takie same brwi i rzęsy jak "pani" lato, poza tym mam rumieńce takie różowawe (ale może to wynikać z rozszerzonych naczynek), no i ciężko opalić mi twarz, ciało opalam na czerwono i po paru dniach ciemnieje na ładny brązik. Mam też sporo znamion (jak niby pani lato) ale jedne są o ciepłym, rudawym zabarwieniu inne o szarawym brązie... ehh już sama nie wiem...pogubiłam się w tym wszystkim a chciałabym się wreszcie odnaleźć

Dodam swoje fotki, ale problem jest w tym, że nie mam swojego naturalnego kolorku włosów (czego żałuję, bo tak bardzo chcę mieć już swoje) a i brwi na fotkach mam ciemniejsze, zafarbowane...dążę teraz do naturalności, ale nie wiem w którym kierunku

Proszę pomóżcie w miarę swoich możliwości...może mi jeszcze coś podpowiecie??
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 08:53   #2
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: Pomóżcie...jaka pora roku??

oki jeszcze zdjęcia
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 10:36   #3
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: Pomóżcie...jaka pora roku??

podnoszę...proszę, może mi ktoś pomóc?
Dodam jeszcze dwa zdjęcia: jedno w makijażu, drugie w różowej bluzce...właśnie czy dobrze mi jest w tym kolorze??? bo jeśli jestem latem to chyba nie bardzo taki mocny róż nawet do wiosny nie
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 13:25   #4
Handi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 30
Re: Pomóżcie...jaka pora roku??

Napiszę tylko tyle że mnie w tej różowej bluzce się nie podobasz, bardziej widziałabym Cię w brązach
Handi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 15:22   #5
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: Pomóżcie...jaka pora roku??

Aga napisał(a):
> Napiszę tylko tyle że mnie w tej różowej bluzce się nie podobasz, bardziej widziałabym Cię w brązach

Dzięki Aga za odpowiedź...to już jest jakieś naprowadzenie,też mnie się wydaje, że taki róż nie bardzo do mnie ale ja jakoś tak do brązów też nie jestem przekonana...wydaje mi się, że tak blado bym wyglądała. Nie wiem boję się tego koloru (chyba nawet wszystkich odcieni). Może niesłusznie???

Proszę o poradę jeszcze innych wizażanek...tak samo uważacie?? a co jeśli chodzi o typ urody, czy da się określić na podstawie tych zdjęć ?? plissss
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 16:07   #6
Maja.M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 82
Re: Pomóżcie...jaka pora roku??

Też uważam, że nie jest Ci dobrze w tej różowej bluzce, ale to może być kwestia rozjaśnionych włosów i tego światła lampki. Dużo lepiej jest Ci w ciemnych włosach o zdecydowanym kolorze.

I wyglądasz mi na typ ciepły, ale ten makijaż mógł mnie zmylić.
Maja.M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 20:16   #7
lilu1980
Zadomowienie
 
Avatar lilu1980
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 501
GG do lilu1980
Re: Pomóżcie...jaka pora roku??

witaj zdecydowanie widze Cie w tych ciemniejszych włosach, i z mocniejszym podkresleniem oczupozdrawiam...
lilu1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-29, 20:17   #8
lilu1980
Zadomowienie
 
Avatar lilu1980
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 501
GG do lilu1980
Re: Pomóżcie...jaka pora roku??

witaj zdecydowanie widze Cie w tych ciemniejszych włosach, i z mocniejszym podkresleniem oczupozdrawiam...
lilu1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 10:07   #9
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re:Jaka pora roku...??

Witam i dziękuję Wam za odpowiedzi...faktycznie chyba macie rację, że lepiej mi w ciemniejszych włosach...nawet sama lepiej czułam się w burgundach, bakłażanach nawet w czarnych kolorkach. Więc chyba jestem panią Jesień tylko czy jesień może mieć różowe rumieńce? w dzieciństwie często się czerwieniłam (no chyba, że to przez naczynka). Ale bez makijażu (choćby tylko podkreślenia oczu)faktycznie wyglądam tak "surowo", nieciekawie wręcz - tak jak to w tym artykule o Jesieni było opisane.

Mam jeszcze prośbę...to w takim razie jaki ciemny (ale nie za bardzo)kolorek naturalny pasowałby do mnie??? i jaka fryzurka??? Proszę o odpowiedź.

Dodam jeszcze zdjęcia: były robione w próbnym makijażu ślubnym...no i cieplejsze refleksy chyba faktycznie lepsze dla mnie i jedno w złotej bluzeczce...chyba lepiej niż w tej różowej, co??
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 10:12   #10
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re:Jaka pora roku...??

no i jeszcze to w złoto-czarnej oprawie (nie zmieściłam w poprzednim wpisie)
Czekam na Wasze porady z góry dziękuję i pozdrawiam
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 10:55   #11
Basia_K
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 198
Re:Jaka pora roku...??

Specjalistką nie jestem, ale według mnie to najbardziej jestes typem...mieszanym. Najbardziej mi się podobasz na dwóch pierwszych zdjęciach i na ostatnim, tym w okularach. Zdecydowanie dobrze Ci w ciemnych włosach, a takie upięcie z odsłonięciem twarzy bardzo Cię odmładza, wyglądasz jak taka dziewczyneczka! Myślałam, że pierwsze dwa są bez makijażu, ale skoro piszesz, że prawie zawsze się malujesz, to pewnie i tu masz pomalowane oczy. Jak się wpatrzyłam wnikliwie, to chyba widzę cień? w bardzo ciekawym kolorze i pasujacy do Twoich oczu. Rzęsy i brwi także ciemne, jak na pierwszych i ostatnim. Masz ładne oczy, dobrze, że je podkreślasz, oraz ładny kształt twarzy. Co do kolorów ubioru, to za dużo Ci nie doradzę, ale spróbuj coś zielonego? Pobrubój z odcieniami. To tyle od "nieprofesjonalistki" .Pozdrawiam!
Basia_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-30, 10:57   #12
Basia_K
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 198
Re:Jaka pora roku...??

Oczywiście "popróbuj" miałam napisać.
Basia_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 11:11   #13
bLonD_bEjBe
Zadomowienie
 
Avatar bLonD_bEjBe
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 593
Re:Jaka pora roku...??

Mysle ze ta bluzka na zdjeciu ma za jasny odcien rozu..powinnas wybrac ciemniejszy np podchodzacy troche pod fiolet..do ciemnych/czarnych/ciemny braz wlosow napewno bedzie pasowalo..tylko rowniez przeciez trzeba dobrac do tego makijaz i spodnie/spodnice..najlepiej czarna..ale to wszystko zalezy od Ciebie
__________________
… świadomość kreuje „wygląd”… podświadomość działanie…
bLonD_bEjBe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 11:36   #14
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re:Jaka pora roku...??

Dzięki Basia_K za Twoje podpowiedzi i miłe komplementy co do mojego kształtu twarzy i oczu (nie spodziewałam się tego i na to nie liczyłam)

... hmm skoro mieszany ze mnie "typ" to zastanawiam się tylko czy np: jesienno-letni, letnio-wiosenny wchodzi w grę, tzn. czy można być ciepło-zimnym???
Ja to w ogóle mieszniec jestem, ani do mamy ani do taty podobna, więc może i tutaj też tak jest

Rzęsy mam podkreślone tuszem czarnym (w kolorowych nie wyglądam korzystnie) a brwi na tych fotkach to też podfarbowane

Co do kolorów mojej garderoby mam z tym wielki problem, bo w mojej szafie są wszystkie możliwe: zieleń (w której faktycznie się dobrze czuję), róże, pomarańcze i czerwienie w różnych odcieniach - (też "kocham" te kolory), żółcie, niebieskości, biele, beże, czernie itd. i są w różnym natężeniu...

Więc same widzicie, w połowie tych rzeczy pewnie źle wyglądam i nawet nie zdaję sobie z tego sprawy...co za ułomność Proszę jeszcze o opinie profesjonalistów i nieprofesjonalistki. Ale Was zamęczm, co?? Dzięki. Pozdrawiam.
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 11:57   #15
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re:Jaka pora roku...??

Postaram sie troche pomoc. Na zdjeciach wygladasz mi na zime, ale nie da sie ustalic typu kolorystycznego na podstawie fotografii. Z tego co piszesz tez wynika, ze jestes chlodnym typem urody. I bardzo ladnie Ci w czerni (a ten kolor nie pasuje ani wiosnie ani jesieni). Jesli chodzi o roz - wygladalabys bardzo ladnie w kolorze malinowy np, w tej neonowej bluzce ktora masz na zdjeciu moim zdaniem zaden typ urody nie wygladalby dobrze bez makijazu. Piszesz,ze dobrze czujesz sie w burgundach, baklazanach i czerni - to wszystko kolory zimowej palety. Podobasz mi sie w tej zlotej bluzce (ale na zdjeciu to zimny kolor bialego zlota). Wydajesz mi sie mixem lata i zimy. Wybierz sobie z obu palet to co Ci sie podoba. Ja stawiam na czerwien.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 12:02   #16
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re:Jaka pora roku...??

Aha... jesli piszesz ze bez makijazy wygladasz nieciekawie (w co nie wierze , kazdy w makijazu wyglada korzystniej, inaczej bysmy sie nie malowaly ) - to wlasnie cecha lata. Jesien praktycznie nie potrzebuje makijazu, zima tez nieumalowana wyglada wyraziscie.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 12:57   #17
Vaniliova
Przyczajenie
 
Avatar Vaniliova
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 13
Re: Pomóżcie...jaka pora roku??

Droga Patis, również nie jestem ekspertem, ale co mi intuicja podpowiada postaram się napisać. Przede wszystkim wydaje mi się, że dobrze by Ci było i w cerze porcelanowej jak i takiej brzoskwiniowej (oczywiście tutaj wybór zależy od tego, w jakiej karnacji lepiej się czujesz)- dużo jest w Tobie typu urody zimy, więc patrzę na Ciebie przez pryzmat urody Penelope Cruz. Tak jak jej, twoja uroda jest bardzo delikatna, szczególnie twarz i wydaje mi się, że tą delikatność powinnaś lekko podkreślać, a nie tłumić mocnym makijażem. Szczególnie wydaje mi się, ze powinnaś unikać bardzo kolorowych i intensywnych cieni do powiek. Usta masz naprawdę bardzo ładne, no i białe zęby, dzięki czemu możesz stosować nawet szminki czerwone, które nie wszystkim pasują, a który to odcień, jak sama pisałaś, bardzo lubisz. Bardzo podobają mi się zdjęcia, na których masz właśnie taką brzoskwiniową cerę, ciemniejszy róż do policzków w tym samym odieniu i czerwone usta. To Ci naprawdę pasuje ! Wydaje mi się, że mogłabyś również próbować farbować włosy na np. ciemną czekoladę, niekoniecznie czerń, która postarza i wyostrza rysy. Jeśli zmierzasz do naturalnośći, to postaraj się stosować kolorki mniej intensywne. Nie pasują Tobie na pewno włosy we wszystkich odcieniach czerwieni i pomarańczy. Jeśli chodzi o fryzurę, to myślę, że bardiej Ci do twarzy w dłuższych włosach niż takich o długości około ucha. Wyglądasz wtedy młodziej, a przecież o to nam wszystkim chodzi Kolory, które Ci pasują, to według mnie zieleń, błękit, czerwnień, czerń - na opalone ciało. Pozdrawiam i życzę udanych pomysłów !
PATIS_79 napisał(a):
> Postanowiłam założyć nowego posta, bo mam straszny problem...Myślałam do niedawna, że jestem jesienią, później odkryłam w sobie wiosnę i tak też myślałam dopóki nie przeczytałam charakterystyki lata napisanej tu przez panią Agatę.
>
> No mam te ciemno-szare obwódki wokół tęczówek, choć oczy mam raczej ciemne (piwne) ale z przebłyskami jaśniejszego odcienia szarego, zielonego...z bliska pod światło wydaje się, że są ciepłe w odcieniu, z daleka, że zimne no i poza tym zawsze wydawało mi się, że mam ciepłą karnację, nawet przy kupowaniu podkładów zawsze wybierałam te ciepłe, nawet brzoskwiniowe odcienie i tak też doradzały mi panie w drogeriach, ale może to wynikać z tego, że nigdy nie wychodzę bez makijażu i miałam zawsze na sobie ten cieplutki odcień...no a tu wychodzi na to, że lato jest zimne, ale włosy (naturalne) to faktycznie miałam myszowate i takie same brwi i rzęsy jak "pani" lato, poza tym mam rumieńce takie różowawe (ale może to wynikać z rozszerzonych naczynek), no i ciężko opalić mi twarz, ciało opalam na czerwono i po paru dniach ciemnieje na ładny brązik. Mam też sporo znamion (jak niby pani lato) ale jedne są o ciepłym, rudawym zabarwieniu inne o szarawym brązie... ehh już sama nie wiem...pogubiłam się w tym wszystkim a chciałabym się wreszcie odnaleźć
>
> Dodam swoje fotki, ale problem jest w tym, że nie mam swojego naturalnego kolorku włosów (czego żałuję, bo tak bardzo chcę mieć już swoje) a i brwi na fotkach mam ciemniejsze, zafarbowane...dążę teraz do naturalności, ale nie wiem w którym kierunku
>
> Proszę pomóżcie w miarę swoich możliwości...może mi jeszcze coś podpowiecie??

PATIS_79 napisał(a):
> Postanowiłam założyć nowego posta, bo mam straszny problem...Myślałam do niedawna, że jestem jesienią, później odkryłam w sobie wiosnę i tak też myślałam dopóki nie przeczytałam charakterystyki lata napisanej tu przez panią Agatę.
>
> No mam te ciemno-szare obwódki wokół tęczówek, choć oczy mam raczej ciemne (piwne) ale z przebłyskami jaśniejszego odcienia szarego, zielonego...z bliska pod światło wydaje się, że są ciepłe w odcieniu, z daleka, że zimne no i poza tym zawsze wydawało mi się, że mam ciepłą karnację, nawet przy kupowaniu podkładów zawsze wybierałam te ciepłe, nawet brzoskwiniowe odcienie i tak też doradzały mi panie w drogeriach, ale może to wynikać z tego, że nigdy nie wychodzę bez makijażu i miałam zawsze na sobie ten cieplutki odcień...no a tu wychodzi na to, że lato jest zimne, ale włosy (naturalne) to faktycznie miałam myszowate i takie same brwi i rzęsy jak "pani" lato, poza tym mam rumieńce takie różowawe (ale może to wynikać z rozszerzonych naczynek), no i ciężko opalić mi twarz, ciało opalam na czerwono i po paru dniach ciemnieje na ładny brązik. Mam też sporo znamion (jak niby pani lato) ale jedne są o ciepłym, rudawym zabarwieniu inne o szarawym brązie... ehh już sama nie wiem...pogubiłam się w tym wszystkim a chciałabym się wreszcie odnaleźć
>
> Dodam swoje fotki, ale problem jest w tym, że nie mam swojego naturalnego kolorku włosów (czego żałuję, bo tak bardzo chcę mieć już swoje) a i brwi na fotkach mam ciemniejsze, zafarbowane...dążę teraz do naturalności, ale nie wiem w którym kierunku
>
> Proszę pomóżcie w miarę swoich możliwości...może mi jeszcze coś podpowiecie??

PATIS_79 napisał(a):
> Postanowiłam założyć nowego posta, bo mam straszny problem...Myślałam do niedawna, że jestem jesienią, później odkryłam w sobie wiosnę i tak też myślałam dopóki nie przeczytałam charakterystyki lata napisanej tu przez panią Agatę.
>
> No mam te ciemno-szare obwódki wokół tęczówek, choć oczy mam raczej ciemne (piwne) ale z przebłyskami jaśniejszego odcienia szarego, zielonego...z bliska pod światło wydaje się, że są ciepłe w odcieniu, z daleka, że zimne no i poza tym zawsze wydawało mi się, że mam ciepłą karnację, nawet przy kupowaniu podkładów zawsze wybierałam te ciepłe, nawet brzoskwiniowe odcienie i tak też doradzały mi panie w drogeriach, ale może to wynikać z tego, że nigdy nie wychodzę bez makijażu i miałam zawsze na sobie ten cieplutki odcień...no a tu wychodzi na to, że lato jest zimne, ale włosy (naturalne) to faktycznie miałam myszowate i takie same brwi i rzęsy jak "pani" lato, poza tym mam rumieńce takie różowawe (ale może to wynikać z rozszerzonych naczynek), no i ciężko opalić mi twarz, ciało opalam na czerwono i po paru dniach ciemnieje na ładny brązik. Mam też sporo znamion (jak niby pani lato) ale jedne są o ciepłym, rudawym zabarwieniu inne o szarawym brązie... ehh już sama nie wiem...pogubiłam się w tym wszystkim a chciałabym się wreszcie odnaleźć
>
> Dodam swoje fotki, ale problem jest w tym, że nie mam swojego naturalnego kolorku włosów (czego żałuję, bo tak bardzo chcę mieć już swoje) a i brwi na fotkach mam ciemniejsze, zafarbowane...dążę teraz do naturalności, ale nie wiem w którym kierunku
>
> Proszę pomóżcie w miarę swoich możliwości...może mi jeszcze coś podpowiecie??

PATIS_79 napisał(a):
> Postanowiłam założyć nowego posta, bo mam straszny problem...Myślałam do niedawna, że jestem jesienią, później odkryłam w sobie wiosnę i tak też myślałam dopóki nie przeczytałam charakterystyki lata napisanej tu przez panią Agatę.
>
> No mam te ciemno-szare obwódki wokół tęczówek, choć oczy mam raczej ciemne (piwne) ale z przebłyskami jaśniejszego odcienia szarego, zielonego...z bliska pod światło wydaje się, że są ciepłe w odcieniu, z daleka, że zimne no i poza tym zawsze wydawało mi się, że mam ciepłą karnację, nawet przy kupowaniu podkładów zawsze wybierałam te ciepłe, nawet brzoskwiniowe odcienie i tak też doradzały mi panie w drogeriach, ale może to wynikać z tego, że nigdy nie wychodzę bez makijażu i miałam zawsze na sobie ten cieplutki odcień...no a tu wychodzi na to, że lato jest zimne, ale włosy (naturalne) to faktycznie miałam myszowate i takie same brwi i rzęsy jak "pani" lato, poza tym mam rumieńce takie różowawe (ale może to wynikać z rozszerzonych naczynek), no i ciężko opalić mi twarz, ciało opalam na czerwono i po paru dniach ciemnieje na ładny brązik. Mam też sporo znamion (jak niby pani lato) ale jedne są o ciepłym, rudawym zabarwieniu inne o szarawym brązie... ehh już sama nie wiem...pogubiłam się w tym wszystkim a chciałabym się wreszcie odnaleźć
>
> Dodam swoje fotki, ale problem jest w tym, że nie mam swojego naturalnego kolorku włosów (czego żałuję, bo tak bardzo chcę mieć już swoje) a i brwi na fotkach mam ciemniejsze, zafarbowane...dążę teraz do naturalności, ale nie wiem w którym kierunku
>
> Proszę pomóżcie w miarę swoich możliwości...może mi jeszcze coś podpowiecie??

PATIS_79 napisał(a):
> Postanowiłam założyć nowego posta, bo mam straszny problem...Myślałam do niedawna, że jestem jesienią, później odkryłam w sobie wiosnę i tak też myślałam dopóki nie przeczytałam charakterystyki lata napisanej tu przez panią Agatę.
>
> No mam te ciemno-szare obwódki wokół tęczówek, choć oczy mam raczej ciemne (piwne) ale z przebłyskami jaśniejszego odcienia szarego, zielonego...z bliska pod światło wydaje się, że są ciepłe w odcieniu, z daleka, że zimne no i poza tym zawsze wydawało mi się, że mam ciepłą karnację, nawet przy kupowaniu podkładów zawsze wybierałam te ciepłe, nawet brzoskwiniowe odcienie i tak też doradzały mi panie w drogeriach, ale może to wynikać z tego, że nigdy nie wychodzę bez makijażu i miałam zawsze na sobie ten cieplutki odcień...no a tu wychodzi na to, że lato jest zimne, ale włosy (naturalne) to faktycznie miałam myszowate i takie same brwi i rzęsy jak "pani" lato, poza tym mam rumieńce takie różowawe (ale może to wynikać z rozszerzonych naczynek), no i ciężko opalić mi twarz, ciało opalam na czerwono i po paru dniach ciemnieje na ładny brązik. Mam też sporo znamion (jak niby pani lato) ale jedne są o ciepłym, rudawym zabarwieniu inne o szarawym brązie... ehh już sama nie wiem...pogubiłam się w tym wszystkim a chciałabym się wreszcie odnaleźć
>
> Dodam swoje fotki, ale problem jest w tym, że nie mam swojego naturalnego kolorku włosów (czego żałuję, bo tak bardzo chcę mieć już swoje) a i brwi na fotkach mam ciemniejsze, zafarbowane...dążę teraz do naturalności, ale nie wiem w którym kierunku
>
> Proszę pomóżcie w miarę swoich możliwości...może mi jeszcze coś podpowiecie??
Vaniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 13:11   #18
Vaniliova
Przyczajenie
 
Avatar Vaniliova
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 13
Re: Pomóżcie...jaka pora roku??

Spojrzałam jeszcze na artykuł o zimie i tam jest zdjęcie Penelope Cruz. Na tym zdjęciu jej włosy są właśnie w odcieniu ciemnej czekolady, bardzo naturalnie to wygląda. I myślę, że ten kolorek by pasował również do Ciebie .
Vaniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 14:30   #19
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Pomóżcie...jaka pora roku??

tam gdzie masz różową bluzkę - masz rozjaśnione [zrudzone] włosy, nie widać ciemnych oczu..

na zdjęciu, gdzie masz okulary i na pierwszym wyglądasz na zimę i wydaje mi się, że w tych miejsach ta różowa bluzka wyglądałaby o niebo lepiej.

podobasz mi się w ciemnych włosach - ładnie eksponują oczy. ja bym postawiła na "orientalną zimę"
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-30, 15:02   #20
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: Pomóżcie...jaka pora roku??

Dzięki za odpowiedzi...co do wyglądu bez makijażu to wyszperałam jeszcze jedną fotkę (niestety mojemu mężowi udało się uchwycić mnie bez niego) no i przecież faktycznie wyglądam nieciekawie...to pewnie lato jak zasugerowała Hair. Tutaj jestem opalona więc też może nie odzwierciedlać dokładnie typu.

Teściowa mi jeszcze zasugerowała kolor bordo i fiolety - mówi, że ładnie w nich wyglądam i teraz wszystko co od niej dostaję (szaliki, sweterki) ma te kolorki hehe ale lubię je także

Włosy właśnie staram się zapuszczać, a kolor teraz to faktycznie mam nieciekawy przy odrostach - "zrudzone" jak to Sarenka ujęła - chciałam sobie zrobić platynkę, ale nie wyszło no chcę zmiany!!! zawsze te ciemne włosy tylko

Dzięki Wam za odpowiedzi... może jeszcze się coś nasunie...jestem chłonna i Wasze porady dużo mi rozświetlają cały problem, na pewno wiele z tego skorzystam, bo lubię eksperymentować na sobie
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 15:10   #21
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Pomóżcie...jaka pora roku??

jesteś bez makijażu a masz wyraziste oczy i ich oprawę - ja wiem jak to jest.. każda osoba, która się maluje czuje się niewyrazista bez make-upu, ale ja Cię nie znam i patrząc na fotkę widzę wyrazistą buzię..
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-01, 10:01   #22
Maja.M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 82
Re: Pomóżcie...jaka pora roku??

Pasuje Ci ten złoto-srebrny, łososiowy, bordofiolet, malinowy. Dla mnie to takie kolory ciepło-zimne , patrząc na skład. Może jednak jesteś typem ciepło-zimnym i zdaje mi się, że raczej mieszanką zimy i jesieni, bo blond Ci nie pasuje. Jest z całkiem innej bajki niż Twoja kolorystyka i przygasza cały efekt.
Myślę, że to możliwe, by typy ciepłe i zimne się mieszały. Sama jestem mieszana, tylko w jaśniejszej wersji - cerę mam w chłodnej, a włosy w ciepłej tonacji i też zmieniam barwy ubrań jak kameleon. Ale najlepiej to wyglądam właśnie w takich ocieplonych wersjach zimnych kolorów albo w ochłodzonych wersjach tych ciepłych.
Pozdrawiam
Maja.M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-01, 10:38   #23
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: Pomóżcie...jaka pora roku??

Hmm ale kiedyś jako dziecko miałam blond (popielaty, myszaty), który stawał się ciemniejszy aż do popielatego brązu, jednak po słońcu miałam na końcówkach włosów ciepłe refleksy [list=1] to może jednak wiosno-lato-zima
heh już śmiać mi się z tego chce, ale zrobiłam mały test...

najpierw z ciepłą (złotawą) bluzką i z zimną (stalowo-srebrną) no i w tej drugiej czułam się lepiej, a potem wygrzebałam z szafy żółtą w kolorze kukurydzy (wyglądałam nijako, smutno i ponuro)i taką lilową z mlecznym połyskiem i w tej to się naprawdę dobrze poczułam - ożywiła mi jakoś twarz, a jestem jeszcze bez makijażu.. w ciemniejszym fiolecie i delikatnych pastelowych różach też się dobrze czuję

same widzicie...mam chyba wszystkie kolory w swojej szafie, a w połowie rzeczy nie chodzę, przydałby się remanent
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-01, 15:55   #24
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Pomóżcie...jaka pora roku??

PATIS_79 napisał(a):
> Hmm ale kiedyś jako dziecko miałam blond (popielaty, myszaty), który stawał się ciemniejszy aż do popielatego brązu, jednak po słońcu miałam na końcówkach włosów ciepłe refleksy [list=1] to może jednak wiosno-lato-zima

Wiele zim mialo w dziecinstwie jasne wlosy. A lato bardzo czesto miewa wyrudziale od slonca (moje na sloncu robia sie cale rude)


> heh już śmiać mi się z tego chce, ale zrobiłam mały test...
>
> najpierw z ciepłą (złotawą) bluzką i z zimną (stalowo-srebrną) no i w tej drugiej czułam się lepiej, a potem wygrzebałam z szafy żółtą w kolorze kukurydzy (wyglądałam nijako, smutno i ponuro)i taką lilową z mlecznym połyskiem i w tej to się naprawdę dobrze poczułam - ożywiła mi jakoś twarz, a jestem jeszcze bez makijażu.. w ciemniejszym fiolecie i delikatnych pastelowych różach też się dobrze czuję
>
> same widzicie...mam chyba wszystkie kolory w swojej szafie, a w połowie rzeczy nie chodzę, przydałby się remanent

Pewnie tek w mojej zreszta tez.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-01, 16:10   #25
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: Pomóżcie...jaka pora roku??

To chyba muszę się pogodzić z tym, że jestem mieszańcem i po prostu wybierać kolory intuicyjnie zwracać uwagę na kolory lata jak i zimy

jako niemowlę miałam ponoć całkiem czarne włoski, czarne oczka...no i z czasem włosy zaczęły mi się rozjaśniać by później znowu pociemnieć i oczka z czarnych zrobiły się piwne z przebłyskami zieleni i szarości z ciemno-szarą obwódką...ehh wszystko to dziwne jest

Dziękuję i Pozdrawiam
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-02, 01:46   #26
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Re: Pomóżcie...jaka pora roku??

hihi widze ze mamy ten sam problem hmmm mnie najbardziej podobasz sie na tych pierwszych zdjeciach tak naturalnie w ciemnych wlosach, jasna cera ,moim zdaniem jestes latemPozdrawiam
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-17, 13:03   #27
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: Pomóżcie...jaka pora roku??

Pati, dla mnie jesteś zimnym typkiem, zdecydowanie! To zdjęcie w makijażu nie podoba mi się (sorki za szczerość) ze wględu na kolor włosów. Jest dla ciebie zbyt ciepły. Zdecydowanie lepiej Ci w ciemnych włosach.Gdybyś do tych ciemnych włosków założyła różową bluzkę, byłoby fajnie, a tak ona kłóci się z kolorem włosów.
Myślę, że jesteś raczej zimą, gdyż ładnie Ci w zdecydowanych barwach.
W makijażach usta masz róż/ fiolet/burgund i jest ładnie, bo to zimne kolorki, podobnie z włosami.
Ładniej Ci w nieco dłuższych włoskach.
Pozdrawiam!
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-04, 11:21   #28
bububuczymorda_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 534
Re: Pomóżcie...jaka pora roku??

zadne tam lato:P
zima i koniec
pozdrawiam!
ala
bububuczymorda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-07, 07:41   #29
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Pomóżcie...jaka pora roku?? - do bububuczymorda

już doszłyśmy z dziewczynami w wątku: http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1100697017
że ja to "ciemną" Jesionką jestem którą można z orientalną zimą pomylić i stąd to zamieszanie
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-07, 08:40   #30
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: Pomóżcie...jaka pora roku?? - do bububuczymorda

Chyba masz rację, myślę że alarune i rzabba to też ciepłe typki! skąd ich tyle? cóż, myślę że łatwiej określić się typkom chłodnym, one chyba szybciej dostrzegają swoją chłodną nutkę niż ciepłe, które nie są "typowymi" złotymi czy pomarańczowymi stworkami...
Ja postanowiłam zaufać mojej intuicji, zwłaszcza, że zanim usłyszałam o jakiejkolwiek analizie, nie lubiłam się w różu i srebrze, i nienawidziłam moich rumieńców (teraz rzadko się pojawiają).
Poza tym przekonało mnie kilka zdjęć, które tu wkrótce wkleję i zapytam Was o potwierdzenie.
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:02.