jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-04, 11:20   #1
aleksandra112233
Zadomowienie
 
Avatar aleksandra112233
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 1 014

jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??


Bardzo proszę o poradę w sprawie eskspresu do kawy planuję kupić dla rodziców na świeta ekspres ale kompletnie się na tym nie znam sama nie pijam kawy i nie wiem jaki mialabym wybrać, myślałam nad nescafe Dolce Gusto lub bosh tassimo, gdyż chcialabym aby można bylo w ekspresie zrobic różne kawy min cappuciono latte machiato itd. Moze polecicie mi jakis zupełnie inny ekspres? jednak chciałabym wydać na ten ekspres ok 400 zł. Bardzo Proszę o pomoc
aleksandra112233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 17:07   #2
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez aleksandra112233 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o poradę w sprawie eskspresu do kawy planuję kupić dla rodziców na świeta ekspres ale kompletnie się na tym nie znam sama nie pijam kawy i nie wiem jaki mialabym wybrać, myślałam nad nescafe Dolce Gusto lub bosh tassimo, gdyż chcialabym aby można bylo w ekspresie zrobic różne kawy min cappuciono latte machiato itd. Moze polecicie mi jakis zupełnie inny ekspres? jednak chciałabym wydać na ten ekspres ok 400 zł. Bardzo Proszę o pomoc
zwykły ekspress.. kupno kapsułek skutecznie odchudzi portfel
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 19:38   #3
aleksandra112233
Zadomowienie
 
Avatar aleksandra112233
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 1 014
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

a czy mogłabys jakis polecić w takim razie? byłabym bardzo wdzięczna
aleksandra112233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 07:49   #4
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Jak bym kupiła (zresztą, za jakiś czas kupię dla TŻ) coś w ten deseń:
http://www.ceneo.pl/596419

Opcja zegara (chcesz kawę na np. 7 rano) jest świetna i pod tym kątem (oprócz sugerowania się marką) bym szukała.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 12:38   #5
Nicole the Blonde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 336
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

polecam zwykle ekspresy cisnieniowe takich marek jak delonghi lub saeco.

wszystkie ekspresy kapsulkowe sa beznadziejne. niezaleznie czy to Dolce Gusto, Tassiimo czy Tchibo. po pierwsze to droga impreza - w cenie 10 kapsulek masz opakowanie porzadnej kawy ktora starczy na dluzej. po drugie smak kawy z kapsulki jest wg mnie beznadziejny. fajny bajer dla gadzeciarzy, ale nie dla tych co lubia prawdziwy smak kawy
Nicole the Blonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 17:25   #6
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

mam w domu 2 ekspresy:
Siemens
i Dolce Gusto na kapsułki

ten pierwszy kosztował majątek, drugi w promocji ok 400zł
natomiast kapsułki to jakaś makabra, za mozliwość wypicia 8 kaw z mlekiem płacę w promocji 19,90zł (8 kapsułek czarnych (kawa)+8 kapsułek białych ("mleko")
i przyznam,że kawa z mlekiem z tych kapsuł bardzo mi smakuje, natomiast czarną piję z ziarnistej Siemensa, wychodzi taniej, poza tym...jest zdrowsza

oglądałam program na wyższością kawy ziarnistej nad każdą inną
w tych kapsułkach niewiadomo co jest, poza tym kawa mielona to tez syf, natomiast ziarno to ziarno, wiesz, że pijesz kawę bez trocin...

w moim Siemensie jest też opcja parzenia pod ciśnieniem zwykłej kawy mielonej... jak ma się kryzys i nie stać na ziarno

podsumuwując - polecam zdecydowanie "nie kapsułkowy ", wychodzi taniej w eksploatacji

przyzwoite modele nieco tańsze ma Krups, Saeco
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 21:16   #7
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
mam w domu 2 ekspresy:
Siemens
i Dolce Gusto na kapsułki

ten pierwszy kosztował majątek, drugi w promocji ok 400zł
natomiast kapsułki to jakaś makabra, za mozliwość wypicia 8 kaw z mlekiem płacę w promocji 19,90zł (8 kapsułek czarnych (kawa)+8 kapsułek białych ("mleko")
i przyznam,że kawa z mlekiem z tych kapsuł bardzo mi smakuje, natomiast czarną piję z ziarnistej Siemensa, wychodzi taniej, poza tym...jest zdrowsza

oglądałam program na wyższością kawy ziarnistej nad każdą inną
w tych kapsułkach niewiadomo co jest, poza tym kawa mielona to tez syf, natomiast ziarno to ziarno, wiesz, że pijesz kawę bez trocin...

w moim Siemensie jest też opcja parzenia pod ciśnieniem zwykłej kawy mielonej... jak ma się kryzys i nie stać na ziarno

podsumuwując - polecam zdecydowanie "nie kapsułkowy ", wychodzi taniej w eksploatacji

przyzwoite modele nieco tańsze ma Krups, Saeco
Ata po części się z Tobą zgodzę, a to dlatego, że ekspres do kawy dziś nie służy tylko do robienia typowej czarnej kawy , białej czy espresso. A taki zwykły ekspres z kawą w ziarnach nie zrobisz w nim nic więcej poza latte, kawą czarną lub białą, i capucino, my mamy już ze 4 lata? dolce gusto ale to nie dlatego żeby pić z niego kawę bo jak chcę to kupię jakąś lepszą rozupszczalną lub sypaną bo ona u mnie w domu wystarczy na 3 -4 mc a i tak ostatnio prawie całe opakowanie sypanej davidoffa wywalałam bo prawie rok leżała nadpoczęta.
Dla mnie ekspres to łatwe przygotowanie czekolady, herbaty kawy z czekoladą lub podobnych mieszanek których nie uzyskam przy posiadaniu zwykłego ekspresu w 20 sekund No i ta zabawa z mlekiem dzięki
A kapsułki tak źle nie wychodzą zdarza się też, że się i one przeterminują i się wyrzuca niestety

aleksandra112233 ja też właśnie wymyśliłam rodzicom kupno ekspresu właśnie tassimo albo dolce gusto z większym naciskiem na to 1 bo ciekawi mnie jaka jest różnica smaków napojów o której użytkownicy piszą - ponoć w smaku tassimo jest lepsze od konkurencji no jakby nie patrzeć jacobs jest o niebo wyżej niż nescafe więc może stąd ta różnica. Przekonamy się na razie zastanawiam się nad modelem
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-06, 10:30   #8
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Ja mam w domu ekspres na kapsułki Tchibo i nie narzekam. Może jacyś kawowi puryści nie będą zadowoleni, ale mi odpowiada U mnie zdecydowało głównie to, że chyba jako jedyny z kapsułkowych ma spieniacz do mleka. Jakoś w Dolce Gusto nie przemawiało do mnie to mleko z kapsułek.

W pracy korzystam z ekspresu ciśnieniowego Jura i w porównaniu Tchibo nie wychodzi tak źle. Ale oczywiście nie ma co się oszukiwać, że kapsułki zastąpią nam porządny ekspres ciśnieniowy. Ja na pewno w taki zainwestuję jak sobie zaoszczędzę, bo jednak dla mnie kupowanie ekspresu ciśnieniowego tak nawet do 2000 zł mija się z celem.
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 13:36   #9
wilwia
Raczkowanie
 
Avatar wilwia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 35
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Witam.
A ja mam pytanie czy ktos ma takie cos http://www.youtube.com/watch?v=9i6YGTnSuyM bardzo mnie kusi to ''urzadzonko'' tylko najpierw chcialabym poznac opinie kogos kto takowe posiada
wilwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 16:27   #10
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Dla mnie ekspres to łatwe przygotowanie czekolady herbaty
herbaty?
wthmm??
mam płytę indukcyjną na której stoi czajnik i zagrzanie wrzątku na herbatę zwłaszcza jak przyspieszę na niej obroty trwa migiem
nie odpalam expressu do zrobienia herbaty
a może są jakieś inne możliwości, oświeć mnie

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
A kapsułki tak źle nie wychodzą zdarza się też, że się i one przeterminują i się wyrzuca niestety
kapsułki wychodzą "źle", są naprawdę drogie, a odczuwa się to wtedy jak w domu jest więcej niż jeden namiętny kawosz

co do ich wyrzucania przez Ciebie....no cóż to kwestia gospodarzenia....termin mają długi i u mnie sie nie marnują, to nie jogurty i sery....a może Ty kupujesz cały kontener w promocji?
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 16:31   #11
cocobee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 195
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

zainwestuj w dobry ekspres i bądź wolny w wyborze odpowiedniej mieszanki ziaren. takie systemy okropnie uziemiają klienta. Lepiej wydać na konkretny ekspres, ale wygoda tamtych no cóż...
cocobee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-07, 18:00   #12
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
herbaty?
wthmm??
mam płytę indukcyjną na której stoi czajnik i zagrzanie wrzątku na herbatę zwłaszcza jak przyspieszę na niej obroty trwa migiem
nie odpalam expressu do zrobienia herbaty
a może są jakieś inne możliwości, oświeć mnie
Jak ekspres jest włączony (a u mnie praktycznie cały czas jest włączony) to zrobienie herbaty trwa szybciej aniżeli zagrzanie wody na płycie indukcyjnej wiem bo też korzystam z indukcji jak pewnie większość społeczeństwa i zawsze włączam na bosta a i tak zalanie herbaty ciepłą wodą z ekspresu wychodzi szybciej tak samo w pracy robię



Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
kapsułki wychodzą "źle", są naprawdę drogie, a odczuwa się to wtedy jak w domu jest więcej niż jeden namiętny kawosz

co do ich wyrzucania przez Ciebie....no cóż to kwestia gospodarzenia....termin mają długi i u mnie sie nie marnują, to nie jogurty i sery....a może Ty kupujesz cały kontener w promocji?
nie kupuję na żadnych promocjach nawet nie wiem czy takie są w przypadku kapsułek, jedyne miejsce w którym kupuję to strona dolce gusto, często mamy gości, tż pije dużo kawy ale ostatnio wyrzucałam dwa razy kapsułki a bratu robiłam przeterminowana ice porażka

Co do gospodarzenia może masz rację bo ja ogólnie bardzo dużo spożywki wyrzucam, nie raz żałuję, że nie mam nikogo w pobliżu żebym mogła oddawać żywność. Ba! Ostatnio nawet popsuł mi się płyn do płukania tkanin nie wiem jak to możliwe i jakim sposobem
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 06:28   #13
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
też korzystam z indukcji jak pewnie większość społeczeństwa
no niekoniecznie

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
nie kupuję na żadnych promocjach nawet nie wiem czy takie są w przypadku kapsułek
od dziś w markecie Kaufland

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Co do gospodarzenia może masz rację bo ja ogólnie bardzo dużo spożywki wyrzucam, nie raz żałuję, że nie mam nikogo w pobliżu żebym mogła oddawać żywność.
a to ciekawe....
dla chcącego nic trudnego
wystarczy przejść się do opieki społecznej, wszelkiego rodzaju akcje są nagłaśniane, Caritas, szkoły, zbiórki żywności etc,
na jakiej planecie żyjesz???
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 07:16   #14
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Ata77 wierz mi lub nie ale ja nigdy w Kauflandzie nie byłam, może dlatego, że do najbliższego mam z 50 km?? sama nawet nie wiem gdzie jest w pobliżu.
Zbiórki żywności się dokładam, a do Caritasu nie oddam np. pół garnka zupy.
Co do planety to chyba na tej samej co ty choć czasem czuję się oderwana Ale spoko w tym tygodniu jestem tak oszczędna pod względem jedzenia jak nigdy zaczynam się uczyć na starość

Miłego dnia życzę.

Podjęłam decyzję kupię rodzicom tassimo dla porównania
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 11:07   #15
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Ata77 wierz mi lub nie ale ja nigdy w Kauflandzie nie byłam
wierzę Ci....
informuję tylko, że istnieją promocje również "na kapsułki"
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 22:32   #16
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

ja mam dolce gusto,prawie rok jak jestem jego posiadaczka.
jestem zadowolona,kapsulki kupuje na promocji,glownie w sklepie internetowym dg. jak oceniam? jestem zadowolona, lubie latte, czekolade,a moj tata czesto popija lungo lub aroma. fakt - nie jest to najtansze w uzytkowaniu, ale jesli ktos nie pije 5-7 kaw dziennie,to dg calkiem fajna sprawa, kawe robi sie naprawde szybko, fakt ze bardziej dla gadzeciarzy niz koneserow. martwi mnie tylko jedna sprawa - kamien?!? ktory tworzy sie na igle przekluwajacej kapsuke... nie wiem jak sie go pozbyc w przyslosci.. podsumowujac - ja mam wielka radoche, robiac kawe z dolce gusto! fajne warstwy,smak tez calkiem
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 12:31   #17
Nicole the Blonde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 336
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

nie mialam nigdy do czynienia z kapsulkami z czekolada ale rozumiem ze w srodku jest proszek tak?
__________________
09.2011 - oleje
12.2011 - koniec z prostownicą
01.2012 - skrzypokrzywa


obecnie - 52cm
wymarzona dlugosc - 70cm
Nicole the Blonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 16:48   #18
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Mam dwa ciśnieniowe ekspresy do kawy: kapsułkowy Tchibo Cafissimo i ręczny DeLonghi. Gdybym miała wybrać jeden, to zdecydowanie wybrałabym DeLonghi. Kawa jest lepsza niż z kapsułkowego. Poza tym lepiej "spienia" kawę, niż ten kapsułkowy tzn. kawa jest bardziej kremowa, na wierzchu tworzy pyszną piankę. Choć jak mam mniej czasu, to robię kawę z kapsułek i też jest OK. Gdybym wybierała między kapsułkowymi ekspresami, to wybrałabym Tchibo. Kaspułki są tanie w porównaniu do innych - ok. 0,99 gr. Poza tym ekspres Tchibo posiada dyszę do spieniania mleka. Moim zdaniem lepiej jest samemu spienić świeże mleko niż dodawać jakiś proszek, tak jak w kapsułkach Dolce Gusto.
Dodam tylko jeszcze, że zanim posiadałam te dwa ekspresy byłam napalona na ekspres automatyczny. Teraz cieszę się, że go nie kupiłam. Ręcznie ekspresy parzą pyszną kawę, zajmują mniej miejsca, mniej kosztują... No chyba, że ktoś parzy kilkanascie kaw dziennie, to wtedy na pewno opłaca się automat.
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 17:27   #19
ewelina_k
Rozeznanie
 
Avatar ewelina_k
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 502
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

ja polecam http://www.ceneo.pl/1672566 prosty w obsłudze, tani w zakupie a kawa świetna
ewelina_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-13, 07:07   #20
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez Nicole the Blonde Pokaż wiadomość
nie mialam nigdy do czynienia z kapsulkami z czekolada ale rozumiem ze w srodku jest proszek tak?
tak proszek, sama chemia
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 09:07   #21
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

mamy ten nescafe dolce gusto , kosztował 500 zł a kapsułki są drogie. 20 zł to minimum za 8 sztuk. na minus jest to, że kawa wychodzi o letniej temperaturze, chociaż smaczna. niemniej jednak ja pijam kawę codziennie rano i to wtedy jest koszt 80 zł miesięcznie., a inaczej kawy się nie napijesz. poza tym nie we wszystkich sklepach są kapsułki, więc trzeba robić zapasy albo jeździć do supermarketu. moim zdaniem powinni dawać ten ekspres gratis do kapsułek, bo zupełnie się n ie opłaca.czyli dla 2 osób miesięcznie to 160 zł? dobrze obliczyłam?
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 11:37   #22
luqss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Talking Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Witam,

Używam DeLonghi, zwykły kolbowy z serii ECO i z czystym sumieniem każdemu mogę polecić, robi znakomitą kawę, mleko też dobrze nim spienia (po nabraniu wprawy ). Po 15 minutach w internecie będziesz wiedziała jak zrobić nim cappucino czy latte, a jeśli chcę jeszcze dodatkowo urozmaicić kupuję okazyjnie syropy do kawy w Lidlu, które mi bardzo smakują. Samą kawę kupuję w ziarnach w sklepie Tchibo, w domu mam młynek żarnowy, ale jak ktoś nie chce wydawać dodatkowo 200 PLN, to mielą na miejscu. Być może sam ekspres jest droższy niż kombajny kapsułkowe, ale wiem co piję i nie liczę ile kaw dziennie spożywam, bo za 1 kg świeżej kawy płacę niecałe 60 PLN, albo kupuję 125 g za 10 PLN.
luqss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 12:00   #23
Ewkaaa8891
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 421
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Hej, wczoraj z TŻ kupiliśmy ekspress Tassimo. Jak na kilka przygotowanych kaw jest świetny. Ale jedyne co mnie wkurza to to że espresso wychodzi takie malutkie... jak dla mnie ok, ale niektorzy moi goście nie lubią pić w filiżankach a w kubkach no i espresso jest tak malutkie że śmieje się że muszą go szukać w kubku . Czytałam w instrukcji że moge ręcznie dostosować łagodność samku i zwiększyć bądź zmniejszyć objętość napoju ALE JAK ??? Jeżeli ma ktoś z was ten ekspres to prosze o pomoc
Ewkaaa8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 17:19   #24
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
mamy ten nescafe dolce gusto , kosztował 500 zł a kapsułki są drogie. 20 zł to minimum za 8 sztuk. na minus jest to, że kawa wychodzi o letniej temperaturze, chociaż smaczna. niemniej jednak ja pijam kawę codziennie rano i to wtedy jest koszt 80 zł miesięcznie., a inaczej kawy się nie napijesz. poza tym nie we wszystkich sklepach są kapsułki, więc trzeba robić zapasy albo jeździć do supermarketu. moim zdaniem powinni dawać ten ekspres gratis do kapsułek, bo zupełnie się n ie opłaca.czyli dla 2 osób miesięcznie to 160 zł? dobrze obliczyłam?
podpisuję się pod całą wypowiedzią niestety
nic dodać nic ująć na temat ekonomii posiadania expresu kapsułkowego
to droga bajka i tyle

Cytat:
Napisane przez Ewkaaa8891 Pokaż wiadomość
wkurza to to że espresso wychodzi takie malutkie... jak dla mnie ok, ale niektorzy moi goście nie lubią pić w filiżankach a w kubkach no i espresso jest tak malutkie że śmieje się że muszą go szukać w kubku
nie chce być złośliwa,ale może czas uświadomić nieuświadomionych, że NIGDY, PRZENIGDY nie pija się expresso w kubku, bo zawsze jest go mało, chyba, że wpuścisz im do tego kubka 10x expresso, żeby mogli się opić
expresso zawsze w filiżaneczce, nawet są do tego specjalne miniaturowe
kubek? jestem w szoku
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 18:48   #25
Ewkaaa8891
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 421
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
podpisuję się pod całą wypowiedzią niestety
nic dodać nic ująć na temat ekonomii posiadania expresu kapsułkowego
to droga bajka i tyle



nie chce być złośliwa,ale może czas uświadomić nieuświadomionych, że NIGDY, PRZENIGDY nie pija się expresso w kubku, bo zawsze jest go mało, chyba, że wpuścisz im do tego kubka 10x expresso, żeby mogli się opić
expresso zawsze w filiżaneczce, nawet są do tego specjalne miniaturowe
kubek? jestem w szoku
Są to osoby nie mające pojęcia wogóle o espresso. Dla nich kawa to kawa a kubek jest z przyzwyczajenia. Ja pije z filiżanki no ale gosciowi przecież nie powiem że nie mam kubków
Ewkaaa8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 19:51   #26
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Ja dostałam rok temu ekspres Tchibo, też nie bylam przekonana co do kapsułek, ale wcale nie wydaje na nie majątku. Uwielbiam kawę z tego ekspresu i jestem z prezentu baaardzo zadowolona
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 06:56   #27
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

to fajnie, że jesteś zadowolona, bo o zadowolenie konsumenta chyba tu chodzi?
oczywiście wszystko mierzymy miarą swoich dochodów...

my pijemy dużo kawy, gościmy też sporo osób (którym nie odmawiamy dobrej kawy), tak więc ok 200zł miesięcznie na kapsułki daje się odczuć
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 10:04   #28
Lev
Raczkowanie
 
Avatar Lev
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 78
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez aleksandra112233 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o poradę w sprawie eskspresu do kawy planuję kupić dla rodziców na świeta ekspres ale kompletnie się na tym nie znam sama nie pijam kawy i nie wiem jaki mialabym wybrać, myślałam nad nescafe Dolce Gusto lub bosh tassimo, gdyż chcialabym aby można bylo w ekspresie zrobic różne kawy min cappuciono latte machiato itd. Moze polecicie mi jakis zupełnie inny ekspres? jednak chciałabym wydać na ten ekspres ok 400 zł. Bardzo Proszę o pomoc
Takie ekspresy na kapsułki są dobre tylko jeśli jest się wielkim fanem tej konkretnej kawy (Nescafe jest niestety słabą marką). Dlatego lepsze są klasyczne ekspresy, ale porządne kosztują jakieś 5x tyle co planujesz wydać.
Może kawiarkę zamiast ekspresu? Firma Bialetti ma bardzo ładne modele, zarówno do postawienia na kuchence jak i elektryczne.
Najładniejsza seria jest do kawy na mleku:
http://www.bialetti.com/coffee/mukka/
Lev jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 10:37   #29
alinakwiatek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 36
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Mam taki ekspres do kawy
FOREVER Kafeterka Coco ekspres
alinakwiatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 10:46   #30
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez Lev Pokaż wiadomość
Takie ekspresy na kapsułki są dobre tylko jeśli jest się wielkim fanem tej konkretnej kawy (Nescafe jest niestety słabą marką). Dlatego lepsze są klasyczne ekspresy, ale porządne kosztują jakieś 5x tyle co planujesz wydać.
Może kawiarkę zamiast ekspresu? Firma Bialetti ma bardzo ładne modele, zarówno do postawienia na kuchence jak i elektryczne.
Najładniejsza seria jest do kawy na mleku:
http://www.bialetti.com/coffee/mukka/
Ja mam tą kawiarkę, właśnie z tego linku. Kawa wychodzi bardzo dobra, ale strasznie mi się nie chce jej robić, bo dużo mycia później. No i to się sprawdza tylko wtedy, jak robisz kawę dla jednej lub dwóch osób. Przy większej liczbie gości jest to bez sensu, bo zabiera za dużo czasu.
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-29 13:32:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.