seks tantryczny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-09, 20:38   #1
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Thumbs up

seks tantryczny


wklejam ciekawy artykul z netu o seksie tantrycznym: Seks tantryczny jest aktem duchowego i cielesnego zespolenia. Pozwala odkryć duchową stronę zbliżenia, a praktykujący go, nabywają także umiejętności przedłużania aktu oraz silniejszego przeżywania orgazmu. Tantra znaczy dosłownie sieć, tkanie i odwołuje do skojarzenia dwóch splecionych ze sobą nici. To tradycja, mająca swoje korzenie w religiach hinduskich. Dąży się w niej do zjednoczenia przeciwieństw istniejących w przyrodzie. Polega na stosowaniu rozmaitych praktyk, takich jak medytacja, joga, które mają doprowadzić praktykujących tantrę do oświecenia. Jednak wielu osobom tantra kojarzy się jedynie z perwersyjnym i wyuzdanym seksem. I owszem, bo podczas seksu dochodzi również do połączenia się dwóch przeciwieństw jakimi są kobieta i mężczyzna, a śmiałe pozycje służą gromadzeniu energii z otaczającego kochanków świata. Stosunek seksualny jest dla tantryków kosmicznym rytuałem. Pozwala on odkryć duchową stronę zbliżenia, poprzez porzucenie skupiania się wyłącznie na zaspokojeniu swoich żądz seksualnych. Jest aktem duchowego i cielesnego zespolenia, seksualną esencją miłości. Mężczyzna i kobieta są uosobieniami dwóch natur: Shiva jest męską siłą natury, zaś Shakti żeńską. Mężczyzna jest w tym akcie niszczycielem, a kobieta boską matką. Ich połączenie symbolizuje połączenie się dwóch natur, a ludzie przemieniają się na chwilę w istoty wyższe. Dzięki takiemu celebrowaniu i mistycznej otoczce seksu tantrycznego, praktykujący go, nabywają umiejętności przedłużania aktu oraz silniejszego przeżywania orgazmu. Niestety np. na możliwość kontrolowania wytrysku potrzeba kilka lat ćwiczeń. Ale pozycje tantry mogą być też świetną zabawą np. dla związków o długim stażu, czy też dla tych, którym seks wydaje się być nudny. Warto więc zacząć już dzisiaj. A na początek spróbować kilku prostszych pozycji z tantrycznej „Kamasutry”. Oto kilka z nich: 1. Partnerka siedzi z nogami oplecionymi wokół pasa partnera, zaś on wchodzi szybkim ruchem raz w nią, a raz poza nią. 2. Partnerka leży na brzuchu z nogami lekko uniesionymi ku górze, zaś partner trzyma ją za kostki i kochając się, pociera ręką jej szyję. 3. Partnerka i partner leżą na boku mocno do siebie przyciśnięci i podczas zbliżenia starają się nie odrywać od siebie ud, pozwalając im ruszać się w pulsacyjnym rytmie. 4. Partnerka podciąga swoje kolana i krzyżuje je na swoich piersiach, opiera stopy na pachach partnera i rozpościera rękami swe uda. Na pierwszy rzut oka, pozycje te mogą wydawać się dziwne lub śmieszne, ale tantrę praktykuje się od ok. 5 wieku naszej ery, więc to wielokrotnie sprawdzone praktyki. Trzeba też pamiętać, że tantra to skomplikowana sztuka miłosna, przynosząca świetne rezultaty. Dlatego też, nie można załamywać się, gdy coś nie wychodzi i pamiętać, że trening czyni mistrza. (autorka artykulu to Magdalena Nasiadka) co o tym myslicie? macie jakies doswiadczenia?
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 21:09   #2
TeQuiero
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 168
Dot.: seks tantryczny

Co myśle ? Haa może wypróbuje z TŻ w najbliższej przyszłości ...

Doświadczeń nie mam ale wszytsko przede mną.
__________________

I will always love you.
You, my darling you
....
TeQuiero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 22:16   #3
ANGEL-A8
Wtajemniczenie
 
Avatar ANGEL-A8
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 566
Dot.: seks tantryczny

Fajny temat, ciekawy artykuł. Tantra to cos dla mnie Opisane pozycje są bardzo ciekawe i na pewno wypróbuję je w praktyce
__________________


ANGEL-A8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 22:40   #4
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: seks tantryczny

Może coś z tego wybrałabym dla siebie
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 22:50   #5
Verdana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: seks tantryczny

a dziś zadałam pytanie mojemu TZ co to ten seks tantryczny po usłyszeniu w 39 i pół :P
On nawet nie wiedział więc dzięki za wyjaśnienia:P
Verdana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 05:32   #6
CaliDreamin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: los angeles
Wiadomości: 1 238
Re: Dot.: seks tantryczny

do tantry jest potrzebny pewien typ charakteru. ja i tz akurat oboje mamy totalnie odwrotny.
__________________

Tell from my attitiude that I'm most definitely

Nakarm zwierzeta w schroniskach ZA DARMO
CaliDreamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 10:51   #7
the_sania
Wtajemniczenie
 
Avatar the_sania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 2 990
Dot.: seks tantryczny

no no no teraz tylko trzeba zgłębić wiedzę na ten temat i zacząć działać
__________________
Jedynym wytłumaczeniem bezinteresowności, poświecenia , lojalności i ciepła macierzyństwa jest miłość.

Marcelek 30.05.2011

the_sania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-10, 16:15   #8
cc_chanel
Zadomowienie
 
Avatar cc_chanel
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań/ Dojczlandy :)
Wiadomości: 1 645
Dot.: seks tantryczny

Czy ja wiem????? Chyba nie ....
__________________
Jest mi dobrze samej ze sobą. To ludzie mają ze mną problem
cc_chanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 20:28   #9
FridaKahlo
Raczkowanie
 
Avatar FridaKahlo
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 443
Dot.: Re: Dot.: seks tantryczny

Cytat:
Napisane przez CaliDreamin Pokaż wiadomość
do tantry jest potrzebny pewien typ charakteru. ja i tz akurat oboje mamy totalnie odwrotny.
Chyba masz rację. Mnie się wydaje, że nudziłoby mnie to, TŻ-a zresztą również. Może za kilkanaście lat się skusimy, ale póki co wogóle nas taki styl seksu nie interesuje.
__________________
“Disobedience, in the eyes of anyone who has read history, is man's original virtue. It is through disobedience that progress has been made, through disobedience and through rebellion.”
Oscar Wilde


Teufel
FridaKahlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 22:41   #10
jeni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6
Dot.: seks tantryczny

ja chyba jeszcze na to jestem za mloda trzeba narazie korzystac z energii ktora sie ma... jak jej juz nie bedzie to wtedy bedzie sie kombinowac :P
jeni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 11:46   #11
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: seks tantryczny

Też jak przeczytałam ostatnio o seksie tantrycznym stwierdziłam, że chyba jestem na to za młoda, bo bym chyba z nudy zasnęła
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-13, 12:27   #12
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: seks tantryczny

ja mysle ze trzeba miec do tego nastroj...i byc w pelni wyluzowanym...dlatego chyba jest to dobry styl dla par ktore sa juz dlugo ze soba, bo znaja sie , maja zaufanie i czuja sie pewnie ze soba.

ja bym chetnie sprobowala, ale nie do konca wiem jak sie na to nastrc, jak to ma wygladac. bo sam opis pozycji mi nic nie mowi. rownie dobrze te pozycje moge zastosowac w normalnym seksie. jak sie wprowadzic w ten BOSKI nastroj ???
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 17:14   #13
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: seks tantryczny

Mam książkę pt. 'Tantra. Sztuka świadomego kochania' Charlesa i Caroline Muir i polecam ją z czystym sumieniem osobom, które interesują się tym tematem
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 20:15   #14
FallenAnn
Rozeznanie
 
Avatar FallenAnn
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 941
Dot.: seks tantryczny

UP!

jakies nowe doswiadczenia w zwiazku z tematem?
zaraz zaczynam szukac polecanej ksiazki.

bardzo mnie ostatnio zainteresowal ten rodzaj seksu dlatego pytam o jakies wskazowki i przezycia, opinie.
__________________
Wiara jest moją siłą.
FallenAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 22:33   #15
karokina19
Przyczajenie
 
Avatar karokina19
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 5
Dot.: seks tantryczny

Odświeżę - jak to właściwie jest z tym seksem tantrycznym? Bo przecież nie jest to prosta sztuka (dla mnie właśnie sztuka) a więc jak się nauczyć, samo próbowanie wystarcza waszym zdaniem? Bo naprawdę nie wiem w jaki sposób to ugryźć.
karokina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-08 22:33:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.