Przykry wybryk natury - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-20, 21:17   #1
negra27
Raczkowanie
 
Avatar negra27
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 52
Unhappy

Przykry wybryk natury


Witam wszystkich.Postanowiłam się zalogować i opisać mój "przypadek",bo być może tutaj ktokolwiek coś mi doradzi i pomoże.Zaczęło się przed Wielkanocą-początek kwietnia.Robiłam remont-kładłam gładź,malowałam ściany(wcześniej też takiej farby używałam).Z dnia na dzień mnie wysypało!Głównie wzdłuż linii żuchwy i na czole,ale też na ramionach,dekolcie i plecach.Ciężko opisać,ale były to duże krosty,z wydzieliną surowiczo-krwistą.Twarz mi przez to spuchła.Mam nerwicowy nawyk wyciskania ,ale swędziało mnie i wciąż ta wydzielina się zbierała.Byłam już u 3 dermatologów,a nawet L4 dostałam.Brałam doustnie Bactrin i Telfast,a na twarz Fucidin i Zineryt(1sza opcja).Po Fucidinie jeszcze bardziej się mi zmiany rozbabrały,a Zineryt tak wysuszał moją już suchą skórę,że go odstawiłam.Potem (2ga opcja) lekarka mi przepisała Advantan i Tanno Hermal.Ten Tanno Hermal ładnie zasuszył zmiany,ale jak strupek usunęłam to dalej wydzielina leciała.Na koniec dostałam protopic.Efekt: na twarzy jest lepiej,ale mam straszne blizny,a ramiona i dekolt jeszcze nie wygojone Stosuję do mycia twarzy wodę termalną z Avene i krem cicalfate ,bo po protopicu mam chęć się zadrapać!
Macie może jakiś pomysł? Bardzo prosiłabym o jakąkolwiek radę.
negra27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 22:06   #2
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Przykry wybryk natury

Tribiotic jeśli coś jeszcze się sączy-pięknie goi,radzi sobie z wrednymi zakażeniami.
Tointex na blizny-póki są świeże i nie ściemniały, można też maść ze ślimaka (zapytaj w aptece)-bliznami warto zająć się odrazu.
Jeśli chcesz myć-wacik i delikatny tonik np.Garnier podstawa pielęgnacji.. Jeśli swędzi balsam Bepanten.Jak najmniej myć wodą (sprzyja rozwojowi bakterii), jak najmniej dotykać,zwalczyć zakażenie, deliatnie natłuszczać.Jeść galaretki żeby wspomóc odbudowę skóry i żebyblizny były jak najmniejsze.Jak zaleczysz blizny można pójść na kwasy i mikrodermabrazję do kosmetyczki.Bardzo ważne-już teraz na słońce filtry (35 a nawet jeśli trzeba 50 spf) bo jak opalisz blizny to mogiła, będą przebarwienia skóry.

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

Z filtrów polecam Lirene do twarzy-delikatny i wysoki filtr.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 22:15   #3
negra27
Raczkowanie
 
Avatar negra27
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 52
Dot.: Przykry wybryk natury

Dziękuję bardzo za odpowiedź!Już myślałam,że nikt mi nie odpowie.
Krem na blizny no-scar z masą perłową już mam.A co do opalania to też myślę,że konieczne będą kremy z wysokim filtrem.Jeszcze przy okazji dodam,że na szybko(bo tuż przed Świętami)wypisałam sobie Tetralysal-kiedyś jak jeszcze studiowałam,to zalecił mi go dermatolog.Tylko ja nie mam trądziku,więc efekt był zerowy.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuję!
negra27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 17:54   #4
mandzaq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1
Dot.: Przykry wybryk natury

prawdopodobnie jestes uczulona na ktorys ze skladnikow tej farby. Nie bede wymyslac i straszyc co to dokladnie moglo byc (pokrzywka, rumien), wiem tylko ze jak sama wyladowalam w szpitalu dermatologicznym podobne przypadki byly leczone sterydami (kortykosteroidy) - doustnie oraz w formie masci. Te jednak sa na recepte bo maja bardzo silne dzialanie (jak rowniez efekty uboczne) i podawane sa tylko w uzasadnionych przypadkach. Blizny mijaja, to tylko kwestia czasu - tak przynajmniej bylo w moim przypadku. Ale napewno nie mozna tych wykwitow wyciskac!

pozdrawiam i zycze Ci by 'to' jak najszybciej zniknelo
mandzaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:08.