masaż zrostów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-15, 09:38   #1
kador
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 11

masaż zrostów


Dzień dobry. Bardzo proszę o pomoc. Otóż miesiąc temu miałam op. powiekszania piersi. Implanty były wkładane spod pachy. Teraz pod blizną mam pełno zrostów. Nie mogę podnieść rąk do góry ponieważ zrosty mnie ciągną. Najgorsze są te, które są "przyrośnięte" do piersi a kończą się pod pachą. Jak dam ręce do tyłu to implanty też mi się przesuwają i powstaje taka kreska ( ciągniecie). Jak masować by popuściło. Czy będzie konieczny zabieg uwalniania zrostów.
Bardzo prosze o podanie techniki masażu.
Dziekuję
kador jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-15, 16:53   #2
lukawf2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 16
Re: masaż zrostów

Mam nadzieję że była Pani na kontroli po zabiegu.
Jeśli ma Pani jeszcze jakieś obrzęki musi je Pani najpierw usunąć poprzez drenaż limfatyczny /co najmnie kilka zabiegów, a więc i kilka dni/. Dopiero następnie może Pani przystąpić do usuwania zrostów /miejsce nacięcia i okolice/.
Natłuszczając to np.oliwką w tym momencie prawdopodobnie może Pani wykonywać już głaskania wokół blizny i z obwodu do blizny, a następnie rozcierania wokół blizny i z obwodu do blizny oraz delikatne rozcierania samej blizny w obu kierunkach (rozciera Pani bliznę w miejscu/punkt/,a następnie przestawić palce i następny punkt opracowując w ten spoób całą bliznę). Z biegiem zabiegów zwiększać siłę nacisku przy opracowywaniu samej blizny /razem z palcami ma się przesuwać skóra/. Działanie ma być bardziej w głąb ciała.
Generalnie pozbywanie się zrostów polega na działaniu poprzez rozcieranie. Przy następnych zabiegach rozcieranie we wszystkich kierunkach.
Wszystko to musi być wykonywane z wyczuciem i trzeba na to co najmniej trzech-czterech tygodni. Niech Pani nie stara się przyśpieszać tego procesu. Łatwo jest sobie zaszkodzić.
Generalnie samej nie będzie Pani łatwo i najlepiej /bezpieczniej/ jeśliby Pani poszła do jakiegoś specjalisty ze swoich okolic. Przynajmniej żeby Pani pomógł na początku, kiedy naprawdę łatwo jest popełnić błędy i sobie zaszkodzić. Tym bardziej jeśli nie zajmowała się Pani masażem.
Opis opisem, ale z interpretacją tego co Pani napisałem może być różnie, więc właściwie NIE POWINIENEM TEGO ROBIĆ. Pozdrawiam.
lukawf2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-15, 23:05   #3
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: masaż zrostów

Witam, 1.Najpierw konsultacja lekarska!!!
tego rodzaju zrosty opracowuje się troche inaczej niz na innych partiach ciała, min z uwagi na linie Langera.
2. W tym przypadku chodzi także o kierunek wykonywanego zabiegu i poszczególnych rozcierań.
3. Jesli masaż to preparatem/masci zasugerowanym przez lekarza, olowki często uczulają, zwłaszcza tak delikatną tkanke jak skóra w okolicy biustu.
4. Radziłbym udac sie do masazysty/masażystki który zna się na takich masażach, bedzie lepszy rezultat niż automasaż.

Jesli z jakis przyczyn obawia się pani masazu w Pani mieście, to prosze sie ze mna skontaktować, pokażę Pani jak taki masaż wykonać.Choc tyle mogę doradzić.

Powodzenia,
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-16, 07:41   #4
kador
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 11
Re: masaż zrostów

Mam jeszcze pytanie do pana Piotra. Prosze powiedzić co jest przyczyną powstawania zrostów. Dlaczego u jednych pacjentek wogóle takie powikłania nie wystepują a u mnie wystapiły. Czy jest to wina lekarza - sposobu wkładania implantów(brak profesjonalizmu, błąd)czy użytych szwów ( materiał, grubosć etc.).
Dziekuję za odpowiedź
kador jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 21:37   #5
MagdaDanda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1
Dot.: masaż zrostów

Nie wiem czy hyalobarrier gel akurat tutaj znajdzie zastosowanie tzn w Twoim problemie lukawf2 ale może warto o nim poczytać i iść do lekarza i spytać go. Ja przynajmniej na Twoim miejscu tak bym zrobiła. Nie ma co się męczyć i nie wolno tego zbagatelizować. Poczytaj o zrostach na zrosty.pl może tam znajdziesz więcej informacji a na pewno informacji kompetentnych.
__________________
Jeśli chcesz doświadczać szczęścia, nie koncentruj swych myśli się na tym czego nie masz, ale ciesz się tym co posiadasz i bądź za to wdzięczny, a Twoja radość się zwielokrotni.
MagdaDanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 15:02   #6
zeeliah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10
Dot.: masaż zrostów

http://www.marszalek-osteopatia.pl/15922/38212.html

Powyżej adres do dokładnej instrukcji masażu blizn i zrostów, jednak nie sądzę, żebyś sama sobie z tym poradziła tylko na podstawie tej instrukcji, radzę skontaktować się z fizjoterapeutą zaznajomionym z pracą z bliznami.
zeeliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.