Wypadające włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-26, 00:43   #1
hipppis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3

Wypadające włosy


Witam, na wstępie powiem że jestem mężczyzną, a to jakaś nowość na tym forum

Strasznie (nie wiem czy strasznie, może jestem przewrażliwiony) wypadają mi włosy, choć mama mi mówi że to normalne przy takich "kudłach". Włosy mam strasznie gęste, ni to proste, ni to kręcone, takie siano, na końcach mi się podwijają i dosięgają do końca ucha, były cieniowane, końcówki wyglądają na zniszczone a chciałbym zapuścić mniej więcej do szyi. Jakieś 2,5 tygodnia temu kupiłem sobie szampon z czarnej rzepy bo co jak co zniszczone mam (myję codziennie) od tego czasu zaczęła mnie piec strasznie skóra głowy i zauważyłem nadmierne wypadanie włosów (może już wcześniej wypadały a ja dopiero teraz zauważyłem). Butelka w połowie była pusta a ja z dnia na dzień odczuwałem co raz gorsze pieczenie. 5 dni temu kupiłem szampon dla dzieci "Bambino" , fakt głowa mniej swędzi, nawet zauważalnie ale włosy nadal lecą, od zakupu myję co 2 dni, przetłuszczam dzień i myję na drugi. Dziś zdaje mi się że wyleciało ich najwięcej . Dodatkowo odżywiam się całkiem normalnie, ostatnio cały czas tyję co jest moim celem na wakacje bo jestem chudzielcem od 2 tygodni pije wapń bo jestem alergikiem na słońce i pot a od tygodnia magnez bo wyczytałem że jest dobry na wypadanie włosów. I co teraz robić? Uważacie że podcięcie końcówek zaprzestanie wypadaniu? Dodam że od 4-5 miesięcy mam 11 dredów z tyłu głowy
Proszę, poradźcie mi coś bo mam straszny obłęd na punkcie moich włosów

P.S. Mama sprawdzała mi głowę pod kątem niechcianych kolegów, wyszukała się kilku ognisk łupieżu, może to on być winowajcą?
hipppis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 06:35   #2
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Wypadające włosy

Zależy jaki to łupież

Przede wszystkim - jak po czymkolwiek Cię swędzi skalp, to przestajesz tego używać, a nie dobijasz do połowy butelki

Zrób sobie badania krwi, czy czegoś Ci brakuje - bo tu nie magnes a żelazo może być największym winowajcą.

Skoro masz wrażliwą skórę głowy, wszystkie wcierki i kosmetyki które mają w składzie alkohol denat odpadają, podobnie szampony z SLSami. Dobrze że zmieniłeś na bambino, jest łagodny i gojący, możesz też spróbować myć włosy żelem dla dzieci Babydream z Rosmanna.

Dodatkowo dredy obciążają włosy, przez co prędzej włos się z meszka włosowego wysunie i wypadnie. Wiem że fani dredów wiedzą swoje i najchętniej by mnie za takie 'herezje' rozszarpali, ale trzeba się zmierzyć z przykrą prawdą - dredy obciążają, przedłużanie włosów obciąża, a w końcu włos to nie stalowa linka

Podcięcie końcówek zwykle pomaga doraźnie, ale trzeba będzie wprowadzić kilka zmian - szampony delikatne dla skóry głowy, suplementy (polecam vitapil), dobrze byłoby gdybyś na czczo pił herbatę z pokrzywy

No i zaglądnij na wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=390282 , jest dużo sposobów na radzenie sobie z wypadaniem.
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 11:15   #3
_zjemcibabciexp
Raczkowanie
 
Avatar _zjemcibabciexp
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 31
Dot.: Wypadające włosy

Hmm..no to ja polecam na wypadanie wcierki w skalp i kosmetyki z czarną rzepą, może spróbuj garnier neril.? Albo lotion seboradin niger
__________________
Zakochana w Dancehallu <3

Włosomaniaczka
26.07.2011 - 30 cm

Cel - jak na razie 50 cm

26.07.2011 - odstawiłam prostownice
26.07.2011 - koniec farbowania chemią, tylko henna <3
_zjemcibabciexp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 11:37   #4
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Wypadające włosy

To jest na alkoholu, i jak chłopaka swędzi i piecze po samej rzepie to co dopiero po rzepie połączonej z alkoholem...
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 11:41   #5
_zjemcibabciexp
Raczkowanie
 
Avatar _zjemcibabciexp
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 31
Dot.: Wypadające włosy

Ehh..nie doczytałam..to może aloes na sklap .? albo kokos.?
__________________
Zakochana w Dancehallu <3

Włosomaniaczka
26.07.2011 - 30 cm

Cel - jak na razie 50 cm

26.07.2011 - odstawiłam prostownice
26.07.2011 - koniec farbowania chemią, tylko henna <3
_zjemcibabciexp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 16:54   #6
hipppis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: Wypadające włosy

Witam ponownie, wczoraj podciąłem końcówki i zauważalnie leci mniej włosów głowa też już prawię nie swędzi, tylko wtedy gdy sobie o niej przypomnę

Co do owych dredów, może znasz odpowiedź, dlaczego czarnoskórzy mają dredy nawet do kolan/kostek a jakoś im nie odpadają? Czy to sprawa karnacji i innej struktury włosa?
hipppis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 21:52   #7
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Wypadające włosy

Cytat:
Napisane przez _zjemcibabciexp Pokaż wiadomość
Ehh..nie doczytałam..to może aloes na sklap .? albo kokos.?
Kokos nie będzie działał kojąco, tylko nawilżająco bardziej Aloes albo żyworódka na skalp i będzie się goić

Cytat:
Napisane przez hipppis Pokaż wiadomość
Witam ponownie, wczoraj podciąłem końcówki i zauważalnie leci mniej włosów głowa też już prawię nie swędzi, tylko wtedy gdy sobie o niej przypomnę

Co do owych dredów, może znasz odpowiedź, dlaczego czarnoskórzy mają dredy nawet do kolan/kostek a jakoś im nie odpadają? Czy to sprawa karnacji i innej struktury włosa?
Nie wolno się drapać, pamiętaj Bo bardziej się cebulki wtedy osłabiają

Hmm ciężko mi powiedzieć, ale myślę że to ma związek ze strukturą włosów i cebulki. Tak bym to sobie na chłopski rozum tłumaczyła. Włosy kędzierzawe (a taki typ mają afroamerykanie) charakteryzują się tym, że meszek włosowy ma kształt hmm... litery C, haczyka, jest zawinięty pod powierzchnię skóry więc ma lepsze trzymanie. No i u nich z jednego meszka wyrasta kilka włosów, a u nas jeden Zdrowy włos utrzyma ciężar ok. 10g, a rzadko ktoś ma idealnie zdrowe włosy - naruszają je czynniki środowiskowe, chemia w kosmetykach, zabiegi fryzjerskie, mocne szczotkowanie szczotką a nie grzebieniem, stres itp

A przecież nam, nawet jak nie mamy dredów czy doczepianych włosów, za długie włosy naturalne też lecą (ciężkość). Każdy ma jakiś określony pułap długości, którego nie przekroczy, bo wtedy zaczynają lecieć Dlatego podcięcie pomaga
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz1.jpg (15,6 KB, 12 załadowań)
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-28, 00:09   #8
hipppis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: Wypadające włosy

Czyli jak rozumiem, podrażnienie skóry mi jeszcze nie zeszło do końca i tak szybko nie zejdzie? Jeżeli chodzi o aloes to jak dokładnie mam powiedzieć w aptece? to szampon? maseczka?

Sam mam dredy prawie do końca szyi więc jeszcze króciutkie

http://www.jayblessed.com/new/wp-con...AY-BLESSED.jpg Ten "gurbas" na pewno trochę waży
hipppis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:39.