OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-24, 10:07   #2191
karolka21
Raczkowanie
 
Avatar karolka21
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 127
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Ja mam raczej suchą cerę, (używam mieszanki do cery suchej tylko trochę zmniejszyłam ilość oleju rycynowego 5%) na pryszcze mi pomogło, ale szczerze mówiąc nie wiem czy to to olejowanie czy hormony mi w odwrotną stronę zadziałały bo jak by ręką odjął, zostały mi tylko blizny potrądzikowe na policzku, i teraz nie wiem jak je zredukować?? Może ktoś coś podpowie?
The Curly Girl w swoim filmiku na YT, mówiła właśnie o tym, że poprzeż użycie szmatki muślinowej, blizny po trądziku robią się jaśniejsze, także myślę, że troche cierpliwości, szmateczka z muśliny i niedługo powinno być widać
karolka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 12:52   #2192
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej Dziewczyny jestem w tym temacie nowa. Od baaardzo dawna mam problemy z cera wypryski zaskórniki/wągry. Jedyny ratunek to make up...(na dzien dzisiejszy jestem minerałocholiczka Lily Lolo , EDM )ale jego powoli juz mam dosc.
Chciala bym pozbyc sie tych zapchanych porów cala moja twarz jest w takie ciemne kropeczki czolo, nos, policzki. Nie mam pojecia jak mam tego sie pozyc. Myslalam o zabiegach u kosmetyczki, ale ceny zabiegow sa powalajace

Dzis wpadlam na wasz watek i spodobalo mi sie te oczyszczanie OCM

teraz prosze o pomoc w pierwszym watku jest napisane:

- skóra tłusta 30% oleju rycynowego + 70% oleju bazowego

Czy na poczatyek moge zastosowac 20% rycyna, reszta baza z oleju winogronowego? Pojemnosc olejku 30ml chyba bedzie dobra ? Czyli 20ml o. recynowego + 10ml oleju winogronowego...?

Tu mam ta wasza sciagawke:

☠Cera wrażliwa, problemy skórne: egzemy, swędzenia


Olej z pestek moreli
Olej z avocado
Olej z ogórecznika
Olej z wiesiołka Olej z pestek winogron (Vitis vinifera): wszystkie rodzaje skóry, antyalergiczny, szczególnie do skóry naczyniowej
Olej jojoba
Oliwa z olivek
Olej sezamowy
☠Olej słonecznikowy
Olej ze słodkich migdałow
Olej z zarodków pszenicy

Cera Tłusta:
Olej z orzechów laskowych
Olej jojoba
Olej brzoskwiniowy
Olej z mniszka lekarskiego
Olej z dziurawca


Teraz prosze powiedzcie mi moje drogie ekspertki gdzie moge zdobyc te olejki ? Czy tylko na tej stronie moge zaopatrzec sie w te olejki

http://www.naturalne-piekno.pl/

A co Wy mogły byscie doradzic mi na sam poczatek ?

Za gory dziekuje za pomoc i czekam na Wasze odpowiedzi
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 13:04   #2193
Rotis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 20
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość

Czyli 20ml o. recynowego + 10ml oleju winogronowego...?

NIEEE!!!


Jeżeli masz pojemność 30 ml (czyli 100%), to przy proporcjach 30% rycyny + 70% olejku bazowego mniej więcej wychodzi:
9 ml olejku rycynowego
21 ml olejku winogronowego

Jesli nie wiesz jak poprawnie odmierzyć proporcje to zrób sobie podziałkę na butelce z 10 równymi kreseczkami, tak jak jest na butelkach dla niemowlaków. Wtedy zapełniasz 3 kreski olejkiem rycynowym a pozostałe 7 kresek olejkiem winogronowym.

Uważaj z ta rycyną, ma jej być mniej niż olejku bazowego. Ty pomyliłaś proporcje.


Sklepy sprawdzone z olejkami przez mnie:
http://www.zrobsobiekrem.pl/
http://www.biochemiaurody.com/

Edytowane przez Rotis
Czas edycji: 2012-04-24 o 13:06
Rotis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 13:09   #2194
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny jestem w tym temacie nowa. Od baaardzo dawna mam problemy z cera wypryski zaskórniki/wągry. Jedyny ratunek to make up...(na dzien dzisiejszy jestem minerałocholiczka Lily Lolo , EDM )ale jego powoli juz mam dosc.
Chciala bym pozbyc sie tych zapchanych porów cala moja twarz jest w takie ciemne kropeczki czolo, nos, policzki. Nie mam pojecia jak mam tego sie pozyc. Myslalam o zabiegach u kosmetyczki, ale ceny zabiegow sa powalajace

Dzis wpadlam na wasz watek i spodobalo mi sie te oczyszczanie OCM

teraz prosze o pomoc w pierwszym watku jest napisane:

- skóra tłusta 30% oleju rycynowego + 70% oleju bazowego

Czy na poczatyek moge zastosowac 20% rycyna, reszta baza z oleju winogronowego? Pojemnosc olejku 30ml chyba bedzie dobra ? Czyli 20ml o. recynowego + 10ml oleju winogronowego...?

Tu mam ta wasza sciagawke:

☠Cera wrażliwa, problemy skórne: egzemy, swędzenia


Olej z pestek moreli
Olej z avocado
Olej z ogórecznika
Olej z wiesiołka Olej z pestek winogron (Vitis vinifera): wszystkie rodzaje skóry, antyalergiczny, szczególnie do skóry naczyniowej
Olej jojoba
Oliwa z olivek
Olej sezamowy
☠Olej słonecznikowy
Olej ze słodkich migdałow
Olej z zarodków pszenicy

Cera Tłusta:
Olej z orzechów laskowych
Olej jojoba
Olej brzoskwiniowy
Olej z mniszka lekarskiego
Olej z dziurawca


Teraz prosze powiedzcie mi moje drogie ekspertki gdzie moge zdobyc te olejki ? Czy tylko na tej stronie moge zaopatrzec sie w te olejki

http://www.naturalne-piekno.pl/

A co Wy mogły byscie doradzic mi na sam poczatek ?

Za gory dziekuje za pomoc i czekam na Wasze odpowiedzi
Oj, chyba coś źle policzyłaś: jeśli cała mieszanka ma mieć 30 ml, to 6 ml rycynowego(żeby było 20%), reszta winogronowego(nada sie do skóry tłustej, do Twoich zaskórników)
Najlepiej narysować sobie miarkę(markerem, linijką) jeśli chcesz być w miarę dokładna. Nadmiar rycynowego nie jest wskazany.
Olejki kupisz też na zrób sobie krem, mazidła, biochemia urody(chyba, musisz sprawdzić), ale na początek lepiej wybierz coś dostępnego, taniego, żeby nie było żal jak zrezygnujesz, czyli np ten winogronowy(polecany z biedronki, bo tani)
do tego ściereczka, np. z mikrofibry(też znajdziesz w biedronce)
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 13:38   #2195
karolka21
Raczkowanie
 
Avatar karolka21
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 127
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny jestem w tym temacie nowa. Od baaardzo dawna mam problemy z cera wypryski zaskórniki/wągry. Jedyny ratunek to make up...(na dzien dzisiejszy jestem minerałocholiczka Lily Lolo , EDM )ale jego powoli juz mam dosc.
Chciala bym pozbyc sie tych zapchanych porów cala moja twarz jest w takie ciemne kropeczki czolo, nos, policzki. Nie mam pojecia jak mam tego sie pozyc. Myslalam o zabiegach u kosmetyczki, ale ceny zabiegow sa powalajace

Dzis wpadlam na wasz watek i spodobalo mi sie te oczyszczanie OCM

teraz prosze o pomoc w pierwszym watku jest napisane:

- skóra tłusta 30% oleju rycynowego + 70% oleju bazowego

Czy na poczatyek moge zastosowac 20% rycyna, reszta baza z oleju winogronowego? Pojemnosc olejku 30ml chyba bedzie dobra ? Czyli 20ml o. recynowego + 10ml oleju winogronowego...?

Tu mam ta wasza sciagawke:

☠Cera wrażliwa, problemy skórne: egzemy, swędzenia

Olej z pestek moreli
Olej z avocado
Olej z ogórecznika
Olej z wiesiołka Olej z pestek winogron (Vitis vinifera): wszystkie rodzaje skóry, antyalergiczny, szczególnie do skóry naczyniowej
Olej jojoba
Oliwa z olivek
Olej sezamowy
☠Olej słonecznikowy
Olej ze słodkich migdałow
Olej z zarodków pszenicy

Cera Tłusta:
Olej z orzechów laskowych
Olej jojoba
Olej brzoskwiniowy
Olej z mniszka lekarskiego
Olej z dziurawca


Teraz prosze powiedzcie mi moje drogie ekspertki gdzie moge zdobyc te olejki ? Czy tylko na tej stronie moge zaopatrzec sie w te olejki

http://www.naturalne-piekno.pl/

A co Wy mogły byscie doradzic mi na sam poczatek ?

Za gory dziekuje za pomoc i czekam na Wasze odpowiedzi

Proponuje jeszcze przeczytanie calego watku, wiem ze to troche zajmie, ale dziewczyny wymienialy sie roznymi pomyslami i spostrzezeniami i jest to kopalnia wiedzy

Najpierw przeczytaj caly watek, obejrzyj filmiki z YT, google jest kopalnia wiedzy, a potem w razie niejasnosci pomozemy Ci rozjasnic temat

Sama tak zaczynalam najpierw watek potem YT i google i naprawde dowiedzialam sie sporo, dzieki temu mozna uniknac zrobienia sobie kuku na twarzy

Pozdrawiam
karolka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 13:42   #2196
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziekuje za odpowiedzi

Rzeczywiscie pomylily mi sie proporcje, moge je odlac strzykawka ? Tak bedzie chyba najlepiej.
Ciezko bedzie ogarnac cały watek, ale napewno bede powoli go przegladac

I teraz stosowanie:

3. Masujemy twarz olejem przez ok.2 min. ze szczególnym uwzględnieniem problematycznych miejsc
4. Moczymy ręcznik we wrzątku i przykrywamy nim naolejowaną twarz - to jest bardzo ważny punkt, gorący ręcznik ma spowodować otwarcie porów, tak aby sebum mogło z nich wypłynąć, ręcznik powinien być tak bardzo gorący, jak tylko jesteś w stanie wytrzymać
5. czekamy aż ręcznik wystygnie na twarzy (aby pory się zamknęły)
6.powtarzamy co najmniej 2-3 razy powyższy punkt (można więcej jak się komuś chce )
7. po ostatnim przykryciu delikatnie ścieramy ręcznikiem olej z twarzy - unikamy tarcia skóry czy jej podrażniania, po prostu ścieramy nadmiar oleju
8. jeśli odczuwamy taką potrzebę, możemy teraz użyć kremu bądź wmasować odrobinę oleju w twarz

A jak wyglada zamkniecie porów przy opcji parówki (stanie nad garnkiem z woda)

Nie mozna tego jakos zmyc zetrzec naprzyklad płatkami kosmetycznymi ?

Widziałam, ze dzieczyny chwalą sobie także Babor, Cleansing, HY-ÖL & Phytoactive Combination. Czy te kosmetyki maja cos wspolnego z OCM ?

Edytowane przez *milka*
Czas edycji: 2012-04-24 o 14:07
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 14:09   #2197
mikha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedzi

Rzeczywiscie pomylily mi sie proporcje, moge je odlac strzykawka ? Tak bedzie chyba najlepiej.
Ciezko bedzie ogarnac cały watek, ale napewno bede powoli go przegladac

I teraz stosowanie:

3. Masujemy twarz olejem przez ok.2 min. ze szczególnym uwzględnieniem problematycznych miejsc
4. Moczymy ręcznik we wrzątku i przykrywamy nim naolejowaną twarz - to jest bardzo ważny punkt, gorący ręcznik ma spowodować otwarcie porów, tak aby sebum mogło z nich wypłynąć, ręcznik powinien być tak bardzo gorący, jak tylko jesteś w stanie wytrzymać
5. czekamy aż ręcznik wystygnie na twarzy (aby pory się zamknęły)
6.powtarzamy co najmniej 2-3 razy powyższy punkt (można więcej jak się komuś chce )
7. po ostatnim przykryciu delikatnie ścieramy ręcznikiem olej z twarzy - unikamy tarcia skóry czy jej podrażniania, po prostu ścieramy nadmiar oleju
8. jeśli odczuwamy taką potrzebę, możemy teraz użyć kremu bądź wmasować odrobinę oleju w twarz

A jak wyglada zamkniecie porów przy opcji parówki (stanie nad garnkiem z woda)

NIe mozna tego jakos zmyc zetrzec naprzyklad płatkami kosmetycznymi ?
Tu masz http://wizazonline.pl/ocm/ zdecydowanie wszystko co potrzebujesz na początek

co do ścierania.. naprawdę wystarczy mały ręczniczek(ściereczka muślinowa/mikrofibra) na koniec możesz jeszcze sobie opłukać chłodną wodą buzie i wytrzeć zwykłym ręcznikiem(tak jak normalnie po myciu buzi) i tyle... na koniec opcjonalnie tonik(hydrolat) i krem
mikha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-24, 14:11   #2198
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedzi

Rzeczywiscie pomylily mi sie proporcje, moge je odlac strzykawka ? Tak bedzie chyba najlepiej.
Ciezko bedzie ogarnac cały watek, ale napewno bede powoli go przegladac

I teraz stosowanie:

3. Masujemy twarz olejem przez ok.2 min. ze szczególnym uwzględnieniem problematycznych miejsc
4. Moczymy ręcznik we wrzątku i przykrywamy nim naolejowaną twarz - to jest bardzo ważny punkt, gorący ręcznik ma spowodować otwarcie porów, tak aby sebum mogło z nich wypłynąć, ręcznik powinien być tak bardzo gorący, jak tylko jesteś w stanie wytrzymać
5. czekamy aż ręcznik wystygnie na twarzy (aby pory się zamknęły)
6.powtarzamy co najmniej 2-3 razy powyższy punkt (można więcej jak się komuś chce )
7. po ostatnim przykryciu delikatnie ścieramy ręcznikiem olej z twarzy - unikamy tarcia skóry czy jej podrażniania, po prostu ścieramy nadmiar oleju
8. jeśli odczuwamy taką potrzebę, możemy teraz użyć kremu bądź wmasować odrobinę oleju w twarz

A jak wyglada zamkniecie porów przy opcji parówki (stanie nad garnkiem z woda)

Nie mozna tego jakos zmyc zetrzec naprzyklad płatkami kosmetycznymi ?

Widziałam, ze dzieczyny chwalą sobie także Babor, Cleansing, HY-ÖL & Phytoactive Combination. Czy te kosmetyki maja cos wspolnego z OCM ?
Ja robię parówkę i w moim przypadku wygląda to tak, że po skończeniu stania nad wodą, ścieram resztki oleju i wody ręcznikiem papierowym, a potem kilka razy ochlapuję twarz zimną wodą właśnie po to żeby się pory się zamknęły
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 14:57   #2199
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
Tak, kupiłam taką z mikrofibry jak tu ktoś polecał a potem na koniec chłodną żeby pory zamknąć.

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------


Ja mam raczej suchą cerę, (używam mieszanki do cery suchej tylko trochę zmniejszyłam ilość oleju rycynowego 5%) na pryszcze mi pomogło, ale szczerze mówiąc nie wiem czy to to olejowanie czy hormony mi w odwrotną stronę zadziałały bo jak by ręką odjął, zostały mi tylko blizny potrądzikowe na policzku, i teraz nie wiem jak je zredukować?? Może ktoś coś podpowie?
tonik z kwasem migdalowym
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 16:45   #2200
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez karolka21 Pokaż wiadomość
The Curly Girl w swoim filmiku na YT, mówiła właśnie o tym, że poprzeż użycie szmatki muślinowej, blizny po trądziku robią się jaśniejsze, także myślę, że troche cierpliwości, szmateczka z muśliny i niedługo powinno być widać


---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
tonik z kwasem migdalowym
Dzięki
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 20:21   #2201
affbe
Raczkowanie
 
Avatar affbe
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: nie wiem
Wiadomości: 191
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Takie male pytanko z mojej strony, jak to jest z tym recznikiem, czy tam jakas szmatka.
Daje sie pod strumien goracej/bardzo cieplej wody i taki nasaczony tą wodą mam dac na buzie? Zrobilam tak ostatnio i sie wkurzylam, bo mi polecialo za bluzke i cala ta woda byla na mnie...
Czy raczej powinno sie namoczyc recznik, troche go odsaczyc z wody tak zeby nie kapalo i dopiero przykladac na twarz? I tak samo z zimnym ? Jak to jest? uswiadomi mnie ktoras?

Aha, a takie bardzo cieple recznikowanie na tlusta cere nie wysuszy ją?
affbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-24, 22:35   #2202
Rotis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 20
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez affbe Pokaż wiadomość
Takie male pytanko z mojej strony, jak to jest z tym recznikiem, czy tam jakas szmatka.
Daje sie pod strumien goracej/bardzo cieplej wody i taki nasaczony tą wodą mam dac na buzie? Zrobilam tak ostatnio i sie wkurzylam, bo mi polecialo za bluzke i cala ta woda byla na mnie...
Czy raczej powinno sie namoczyc recznik, troche go odsaczyc z wody tak zeby nie kapalo i dopiero przykladac na twarz? I tak samo z zimnym ? Jak to jest? uswiadomi mnie ktoras?

Aha, a takie bardzo cieple recznikowanie na tlusta cere nie wysuszy ją?

Ja wykręcam szmatkę, którą chwilę trzymam pod gorącą wodą - jest dosyć ciepła po wykręceniu.
Wysuszyć cerę może olejek rycynowy niż sama szmatka, szmatka na ciepło bardziej zaszkodzi cerze naczynkowej.
Rotis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 09:12   #2203
affbe
Raczkowanie
 
Avatar affbe
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: nie wiem
Wiadomości: 191
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Rotis Pokaż wiadomość
Ja wykręcam szmatkę, którą chwilę trzymam pod gorącą wodą - jest dosyć ciepła po wykręceniu.
Wysuszyć cerę może olejek rycynowy niż sama szmatka, szmatka na ciepło bardziej zaszkodzi cerze naczynkowej.
dlaczego moglaby zaszkodzic takiej cerze?
affbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 10:11   #2204
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej Dziewczyny bardzo Wam dziekije za pomoc

Znalazlam 2 interesujace mnie oleje chodzi mi o olej wininogronowy i olej z jojoba czy mozecie zerknac czy te beda dobre ?

http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=16

http://mazidla.com/component/virtuem...&category_id=1

Na innych stronkach nie moge znaleźć obu tych olei razem tak, zeby złożyć zamówienie

Czy mogla bym zrobic mieszanke z 2 olei o.jojoba + winogronowy ?Z tego co widzialam jedna z Was wypisala oleje schnace- niezapychające wiec chyba bedzie gut. Moze Wy mi cos doradzicie tak jak pisałam wczesniej mam problemy z trądzikiem no i poraami Czym to najlepiej wykurzyć ?

I prossila bym jeszcze, żeby ktoras z Was poleciła mi jakis tonik (hydrolat) zupełnie się na tym nie znam ...

Edytowane przez *milka*
Czas edycji: 2012-04-25 o 14:24
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 10:16   #2205
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez karolka21 Pokaż wiadomość
The Curly Girl w swoim filmiku na YT, mówiła właśnie o tym, że poprzeż użycie szmatki muślinowej, blizny po trądziku robią się jaśniejsze, także myślę, że troche cierpliwości, szmateczka z muśliny i niedługo powinno być widać
"TheCurlyGal" Miałam okropne blizny, czerwone przebarwienia po krostkach, które nadal wyglądały z daleka jakbym miała aktywne pryszczydła. Stosuję OCM od może listopada.. miałam dwumiesięczną przerwę w międzyczasie, obecnie znów olejuję buzię i z ręką na sercu mówię: WSZYSTKIE PRZEBARWIENIA ZNIKNĘŁY Mam jeszcze zaskórniki, ale stopniowo stopniowo sobie z nimi poradzę

Moje szmatki muślinowe się wysłużyły, BodyShop ich już nie produkuję więc eksperymentuję teraz z mikrofibrą i tetrą, ale to absolutnie nie to. Dlatego jesli któraś z Was wie, gdzie dostać muślin w Warszawie będę wdzięczna za pomoc!

Ostatnio chwalę sobie mieszankę 20% oleju rycynowego i 80% olejku Khadi migdałowo-sandałowego. Jest to alternatywa dla tych, którzy szukają remedium na przetłuszczanie się buzi i podchodzenie ropą zaskórników. Po paru tygodniach mogę powiedzieć, że wypryski wychodzą mi teraz jedynie w czasie miesiączki, i to co najwyżej trzy sztuki
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 10:46   #2206
mikha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ponawiam pytanie:
Cytat:
Napisane przez mikha Pokaż wiadomość
Jak zaczynałam z OCM to nie przykładałam wagi do tego gdzie i jak przechowywać.. tzn specjalnie kupiłam sobie w rossku koszyczek z ręczniczkiem małym i 2buteleczkami z pąpką (no ale są plastikowe i przezroczyste..)
Trzymam ją w łazience(bez okna) ale stoi sobie na półce a nie w szafce(nie mam specjalnie takiej..) Nie wyobrażam sobie innej opcji niż pompka


Piszecie tutaj że najlepiej w ciemnym szkle, ale czy ogólnie jeżeli światło dziennie prawie wcale nie wchodzi do łazienki tylko te z żarówki to czy to też złe ???
Czy z tymi olejami to po prostu chodzi o ciepło a nie o światło?? No bo jak będą stały na słońcu to wiadomo że się nagrzewają i wtedy tracą swoje właściwości.. ???
mikha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 11:21   #2207
Rotis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 20
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez affbe Pokaż wiadomość
dlaczego moglaby zaszkodzic takiej cerze?
Bo cera naczynkowa nie lubi nagłych i drastycznych zmian temperatury: mrozu, gorącej wody. Powoduje to pękanie najbardziej delikatnych naczynek (tworzą się tzw. pajączki).

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

Cytat:
Napisane przez mikha Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie:


Czy z tymi olejami to po prostu chodzi o ciepło a nie o światło?? No bo jak będą stały na słońcu to wiadomo że się nagrzewają i wtedy tracą swoje właściwości.. ???
Niektóre oleje faktycznie wymagają chłodnego miejsca (np. olejek tamanu trzymam w lodówce). Wydaje mi się że w sprawie działania światła możesz spokojnie trzymać je w łazience bez okien - albo w szafce. Butelka z ciemnego szkła mam sens wtedy gdy do łazienki wpada światło słoneczne (nie wiem czy to żarówkowe też niszczy oleje).
Ja moje mieszanki trzymam w zwykłych klarownych buteleczkach z atomizerem, w małych porcjach.
Rotis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 11:25   #2208
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ChiQuitA89 Pokaż wiadomość
"TheCurlyGal" Miałam okropne blizny, czerwone przebarwienia po krostkach, które nadal wyglądały z daleka jakbym miała aktywne pryszczydła. Stosuję OCM od może listopada.. miałam dwumiesięczną przerwę w międzyczasie, obecnie znów olejuję buzię i z ręką na sercu mówię: WSZYSTKIE PRZEBARWIENIA ZNIKNĘŁY Mam jeszcze zaskórniki, ale stopniowo stopniowo sobie z nimi poradzę
Jak tego dokonalas? Jakie oleje stosujesz ? Tez mam problem z tymi przebarwieniami
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 13:16   #2209
karolka21
Raczkowanie
 
Avatar karolka21
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 127
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ChiQuitA89 Pokaż wiadomość
"TheCurlyGal" Miałam okropne blizny, czerwone przebarwienia po krostkach, które nadal wyglądały z daleka jakbym miała aktywne pryszczydła. Stosuję OCM od może listopada.. miałam dwumiesięczną przerwę w międzyczasie, obecnie znów olejuję buzię i z ręką na sercu mówię: WSZYSTKIE PRZEBARWIENIA ZNIKNĘŁY Mam jeszcze zaskórniki, ale stopniowo stopniowo sobie z nimi poradzę

Moje szmatki muślinowe się wysłużyły, BodyShop ich już nie produkuję więc eksperymentuję teraz z mikrofibrą i tetrą, ale to absolutnie nie to. Dlatego jesli któraś z Was wie, gdzie dostać muślin w Warszawie będę wdzięczna za pomoc!


Ostatnio chwalę sobie mieszankę 20% oleju rycynowego i 80% olejku Khadi migdałowo-sandałowego. Jest to alternatywa dla tych, którzy szukają remedium na przetłuszczanie się buzi i podchodzenie ropą zaskórników. Po paru tygodniach mogę powiedzieć, że wypryski wychodzą mi teraz jedynie w czasie miesiączki, i to co najwyżej trzy sztuki
Przepraszam Cię najmocniej !!! Mam nadzije, że mi wybaczysz

Spróbuj poszukać na allegro, ostatnio widziałam duze ściereczek z Warszawy, albo w aptece, ja ostatnio kupiłam w aptecy tylko, że w Poznaniu :P Pieluchę tetrową a miała napisane muślinowa

Pozdrawiam
karolka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-25, 14:35   #2210
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czy mogla bym zrobic mieszanke z tych 2 olei o.jojoba + winogronowy ?[/B][/COLOR]Z tego co widzialam jedna z Was wypisala oleje schnace- niezapychające wiec chyba bedzie gut. Moze Wy mi cos doradzicie tak jak pisałam wczesniej mam problemy z trądzikiem no i porami Czym to najlepiej wykurzyć ?

http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=16

http://mazidla.com/component/virtuem...&category_id=1

Czy te oleje są dobre ?

I prossila bym jeszcze, żeby ktoras z Was poleciła mi jakis tonik (hydrolat) zupełnie się na tym nie znam ...
Czy to mozliwe, żeby ściereczka muślinowa likwidowała przebarwienia na twarzy Bo dla mnie to jakos malo prawdopodobne... z tego co czytalam to którys z olei chyba ma takie dzialanie...

Edytowane przez *milka*
Czas edycji: 2012-04-25 o 15:16
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 15:22   #2211
mikha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Rotis Pokaż wiadomość
Niektóre oleje faktycznie wymagają chłodnego miejsca (np. olejek tamanu trzymam w lodówce). Wydaje mi się że w sprawie działania światła możesz spokojnie trzymać je w łazience bez okien - albo w szafce. Butelka z ciemnego szkła mam sens wtedy gdy do łazienki wpada światło słoneczne (nie wiem czy to żarówkowe też niszczy oleje).
Ja moje mieszanki trzymam w zwykłych klarownych buteleczkach z atomizerem, w małych porcjach.
No właśnie - ja ostatnio też włożyłam Tamanu do lodówki ale mi stwardniał.. (a zawsze trzymałam go w szafce) ale może tak dla konserwacji do lodówki co jakiś czas (bo jak bym cały czas trzymała to albo o nim zapomnę albo nie będzie mi się chciało aż wróci do konsystencji płynnej :PP)

z tymi żarówkami to chyba nie aż tak źle tylko właśnie mniejsze porcje i już ) - dzieki za pomoc bo w FAQ tego nie było właśnie..


Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Czy mogla bym zrobic mieszanke z tych 2 olei o.jojoba + winogronowy ?[/B][/COLOR]Z tego co widzialam jedna z Was wypisala oleje schnace- niezapychające wiec chyba bedzie gut. Moze Wy mi cos doradzicie tak jak pisałam wczesniej mam problemy z trądzikiem no i porami Czym to najlepiej wykurzyć ?

Czy te oleje są dobre ?

I prossila bym jeszcze, żeby ktoras z Was poleciła mi jakis tonik (hydrolat) zupełnie się na tym nie znam ...
Czy to mozliwe, żeby ściereczka muślinowa likwidowała przebarwienia na twarzy Bo dla mnie to jakos malo prawdopodobne... z tego co czytalam to którys z olei chyba ma takie dzialanie...
Winogronowy chyba lepiej kupić w spożywczym - taniej wychodzi...
jojoba nie miałam ale wiem że ma dobre właściwości..

co do hydrolatu.. to kup sobie taki jaki Ci sie spodoba i następnym razem inny ja mam aloesowy - jest fajny chociaż ja nigdy nawet po tonikach nigdy nie widziałam czy coś mi daja - ale jak moja skóra sie nie irytuje więc robie jej dobrze :P
fajny jest oczarowy więc może na początek ten wypróbuj??

Edytowane przez mikha
Czas edycji: 2012-04-25 o 15:28
mikha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 21:35   #2212
Rubinka01b
Raczkowanie
 
Avatar Rubinka01b
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 409
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hej mam do Was małe pytanko. Czy stosując metode oczyszczania olejem, mogę spokojnie używam sobie epiduo na noc? i normalnie rano żel do twarzy eucerin i tonik i krem?
czy to się gryzie ze sobą?
__________________
While there are others who want each moment to last forever.


Rubinka01b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 21:35   #2213
aiclo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej dziewczyny
Jestem tu nowa i OCM-uję się od około 3 tygodni. Po prostu świetna metoda!!! mam problematyczną cerę (zaskórniki, wągry, pryszcze, co kto chce...) i jest coraz lepiej odkąd stosuję tą metodę! Pryszczy zero, zaskórników coraz mniej, a wągry cóż.. nie spodziewałam się, że znikną, więc i tak jestem w szoku, że mam zamknięte pory i jakby te wągry mniej widoczne...
Odkryłam też, że mi masowanie nie służy podczas nakładania oleju. Wiele już z Was tu o tym pisało. Któregoś ranka olśniło mnie, jaka może być tego przyczyna. Jeśli mamy rozszerzone pory, to przenosimy te zanieczyszczenia masując.. i tym samym robią się nowe problemiki! Więc zdecydowanie samo nałożenie oleju, a potem gorąca woda/parówka/prysznic powinno wystarczyć
I odkąd tak robię, działa!
Jestem naprawdę podjarana tą metodą, cieszę się, że trafiłam na ten wątek
Aa, i miło mi zacząć pisać na wizażu, bo wróciłam tu po paru dobrych latach
aiclo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 02:54   #2214
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Czy mogla bym zrobic mieszanke z tych 2 olei o.jojoba + winogronowy ?[/B][/COLOR]Z tego co widzialam jedna z Was wypisala oleje schnace- niezapychające wiec chyba bedzie gut.
Taka mieszanka bedzie ok,ale musisz wtedy uwazac z rycynowym (no chyba, ze pomijasz rycyne )Ja zrobilam sobie olej rycynowy +jojoba + slonecznikowy i strasznie mnie wysypalo po tym.
Olej jojoba z tego co wyczytalam jest rownie zblizony do sebum skory co rycynowy wiec moze mieszanie rycyny z jojoba nie sluzy

Cytat:
Moze Wy mi cos doradzicie tak jak pisałam wczesniej mam problemy z trądzikiem no i porami Czym to najlepiej wykurzyć ?
Wykurzenie tradziku to nie taka prosta sprawa,ale mnie sie udalo go usunac samej. Dzieki OCM i temu specyfikowi http://mazidla.com/component/virtuem...&product_id=48 ktory mialam w serum awokadowym razem w pantothenic acid.
(Edit: np. mozesz sobie cos takiego skomponowac http://mazidla.com/receptariusz/221.html?task=view )
Stosowalam normalnie wszystko co bylo dostepne i nic, a po tygodniu uzycia tego moje gule mi zniknely i pryszczole nowe nie wyskakiwaly. Do OCM dodaje zawsze olejku z drzewa herbacianego oraz jak wyskoczy czasem jakas niespodzianka to dale punktowo ten olejek na noc.


Cytat:
I prossila bym jeszcze, żeby ktoras z Was poleciła mi jakis tonik (hydrolat) zupełnie się na tym nie znam ...
Czy to mozliwe, żeby ściereczka muślinowa likwidowała przebarwienia na twarzy Bo dla mnie to jakos malo prawdopodobne... z tego co czytalam to którys z olei chyba ma takie dzialanie...
Oczarowy jest dobry, ale ja osobiscie bardzo lubie geraniowy bo dla tradzikowcow jest dobry. Co do musliny to nie wiem bo nigdy nie uzywalam. Troche mi ciezko w to uwierzyc, ze ma takie dzialanie,ale moze , moze
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423

Edytowane przez Samantha7
Czas edycji: 2012-04-26 o 03:02
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 08:23   #2215
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Taka mieszanka bedzie ok,ale musisz wtedy uwazac z rycynowym (no chyba, ze pomijasz rycyne )Ja zrobilam sobie olej rycynowy +jojoba + slonecznikowy i strasznie mnie wysypalo po tym.
Olej jojoba z tego co wyczytalam jest rownie zblizony do sebum skory co rycynowy wiec moze mieszanie rycyny z jojoba nie sluzy



Wykurzenie tradziku to nie taka prosta sprawa,ale mnie sie udalo go usunac samej. Dzieki OCM i temu specyfikowi http://mazidla.com/component/virtuem...&product_id=48 ktory mialam w serum awokadowym razem w pantothenic acid.
(Edit: np. mozesz sobie cos takiego skomponowac http://mazidla.com/receptariusz/221.html?task=view )
Stosowalam normalnie wszystko co bylo dostepne i nic, a po tygodniu uzycia tego moje gule mi zniknely i pryszczole nowe nie wyskakiwaly. Do OCM dodaje zawsze olejku z drzewa herbacianego oraz jak wyskoczy czasem jakas niespodzianka to dale punktowo ten olejek na noc.




Oczarowy jest dobry, ale ja osobiscie bardzo lubie geraniowy bo dla tradzikowcow jest dobry. Co do musliny to nie wiem bo nigdy nie uzywalam. Troche mi ciezko w to uwierzyc, ze ma takie dzialanie,ale moze , moze
Witaj Samantho

Bardzo Ci dziekuje za odpowiedz Napewno skozystam z tych magicznych wynalazków Co raz bardziej podoba mi sie ta biochemia kosmetyczna czuje ze powoli wsiakam...

Po Twojej odpowiedzi zastanawiam sie teraz nad tym olejkiem jojoba, nie jest tani a jak mnie jeszcze ma po nim wysypac to juz wogle lipa. Bardziej chyba chcialam go zaaplikowac na wlosy bo z nimi tez mam problem bo od malowania sa suche i łamliwe. A marzą mi sie sprezyste zdrowe wloski

Wczoraj czytalam o oleiu konopnym...Moze uzywalas go i wiesz cos na temat tego specyfiku jak dziala? Bo na dzien dzisiejszy najbardziej napalilam sie na olej winogronowy i konopny chociaz konopny jest tanszy.. i sa jego 2 rodzaje: Olej Konopny NATURALNY i ORGANICZYNY i weź tu teraz wzbierz jakiś. Moze orietujesz sie w tym który bedzie lepszy?

Własnie wyczytalam w opisie na str zrobsobiekrem jest notka:

Postać
Olej ma charakterystyczny zapach i kolor zielony do ciemnozielonego. Jest olejem nie odpornym na ciepło nie podgrzewać!


Czyli w takim razie mieszanka olei rycynowy wraz z konopnym nie nadaje sie na parówke nad garnuszkiem ?

Co Wy o tym sadzicie?
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 09:00   #2216
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Witaj Samantho

Bardzo Ci dziekuje za odpowiedz Napewno skozystam z tych magicznych wynalazków Co raz bardziej podoba mi sie ta biochemia kosmetyczna czuje ze powoli wsiakam...

Po Twojej odpowiedzi zastanawiam sie teraz nad tym olejkiem jojoba, nie jest tani a jak mnie jeszcze ma po nim wysypac to juz wogle lipa. Bardziej chyba chcialam go zaaplikowac na wlosy bo z nimi tez mam problem bo od malowania sa suche i łamliwe. A marzą mi sie sprezyste zdrowe wloski

Wczoraj czytalam o oleiu konopnym...Moze uzywalas go i wiesz cos na temat tego specyfiku jak dziala? Bo na dzien dzisiejszy najbardziej napalilam sie na olej winogronowy i konopny chociaz konopny jest tanszy.. i sa jego 2 rodzaje: Olej Konopny NATURALNY i ORGANICZYNY i weź tu teraz wzbierz jakiś. Moze orietujesz sie w tym który bedzie lepszy?

Własnie wyczytalam w opisie na str zrobsobiekrem jest notka:

Postać
Olej ma charakterystyczny zapach i kolor zielony do ciemnozielonego. Jest olejem nie odpornym na ciepło nie podgrzewać!

Czyli w takim razie mieszanka olei rycynowy wraz z konopnym nie nadaje sie na parówke nad garnuszkiem ?

Co Wy o tym sadzicie?
Oj jeszcze troche tu posiedzisz i wsiakniesz na maxa To jest gwarantowane.

Co do konopnego to go nie uzywalam nigdy,wiec nie wiem o nim nic.
Ja stosuje od dawna winogronowy i jestem w nim zakochana. Jest super neutralny dla mojej skory i mnie nie zapycha. Lubie jeszcze slonecznikowy, awokado, ryzowy,arganowy i jojoba. Te dwa ostatnie sa super na wlosy, wiec jesli masz ochote uzyc jojoba na wlosy to polecam, ja tez smaruje nim cialko zamiast balsamu.

Czy organiczny czy naturalny mysle, ze nie ma znaczenia- oby byl zimnotloczony i nierafinowany taki jest najlepszy.
Hmm z tym podgrzaniem to nie wiem. Moze te dziewczyny co uzywaly beda lepiej sie orientowaly

Polecam jeszcze do wyboru oleju zagladnac na watek o olejach, olejkach i hydrolatach
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 15:17   #2217
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Oj jeszcze troche tu posiedzisz i wsiakniesz na maxa To jest gwarantowane.

Co do konopnego to go nie uzywalam nigdy,wiec nie wiem o nim nic.
Ja stosuje od dawna winogronowy i jestem w nim zakochana. Jest super neutralny dla mojej skory i mnie nie zapycha. Lubie jeszcze slonecznikowy, awokado, ryzowy,arganowy i jojoba. Te dwa ostatnie sa super na wlosy, wiec jesli masz ochote uzyc jojoba na wlosy to polecam, ja tez smaruje nim cialko zamiast balsamu.

Czy organiczny czy naturalny mysle, ze nie ma znaczenia- oby byl zimnotloczony i nierafinowany taki jest najlepszy.
Hmm z tym podgrzaniem to nie wiem. Moze te dziewczyny co uzywaly beda lepiej sie orientowaly

Polecam jeszcze do wyboru oleju zagladnac na watek o olejach, olejkach i hydrolatach

Mozesz zerknac na ten olej
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Kurcze tylko na tej stronie co go znalazlam jest drogi. Moze znasz jakas stronke gdzie mozna kupic o.winogronowy taniej i odrazu rycynowy. Bo bez sensu na 2 różnych stronach kupowac i placic podwójnie za paczke. Jakas dziewczyna dala opinie co do konopnego, ze wsmarowala łyzke na noc we wlosy i byl swietny efekt.

Edytowane przez *milka*
Czas edycji: 2012-04-26 o 15:44
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 16:49   #2218
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Kurcze tylko na tej stronie co go znalazlam jest drogi. Moze znasz jakas stronke gdzie mozna kupic o.winogronowy taniej i odrazu rycynowy. Bo bez sensu na 2 różnych stronach kupowac i placic podwójnie za paczke. Jakas dziewczyna dala opinie co do konopnego, ze wsmarowala łyzke na noc we wlosy i byl swietny efekt.
olej z pestek winogron dostaniesz w każdym lepiej wyposażonym sklepie spożywczym - sprawdź w almie albo delimie, we wszystkich sklepach ze zdrową żywnością dostaniesz napewno taki o odpowiedniej jakości (nierafinowany, z pierwszego tłoczenia) tak samo olej konopny - sama go widziałam w sklepie ze zdrową żywnością. W sklepie spożywczym zapłacisz mniej niż ze stron z półprodutkami kosmetycznymi.
olejek rycynowy do kupienia w każdej aptece

PS: melduję się w wątku! swoją przygodę z maceratami i olejami rozpoczełam juz jakiś czas temu. teraz pora na OCM

Edytowane przez florka_
Czas edycji: 2012-04-26 o 16:50
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 17:04   #2219
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
olej z pestek winogron dostaniesz w każdym lepiej wyposażonym sklepie spożywczym - sprawdź w almie albo delimie, we wszystkich sklepach ze zdrową żywnością dostaniesz napewno taki o odpowiedniej jakości (nierafinowany, z pierwszego tłoczenia) tak samo olej konopny - sama go widziałam w sklepie ze zdrową żywnością. W sklepie spożywczym zapłacisz mniej niż ze stron z półprodutkami kosmetycznymi.
olejek rycynowy do kupienia w każdej aptece

PS: melduję się w wątku! swoją przygodę z maceratami i olejami rozpoczełam juz jakiś czas temu. teraz pora na OCM

Super dziekuje za odpowiedz

A nie lepszy bedzie taki o. winogronowy ze stronki niz ze sklepu ? Mam jakies obawy co do takiego sklepowego
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 17:22   #2220
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Super dziekuje za odpowiedz

A nie lepszy bedzie taki o. winogronowy ze stronki niz ze sklepu ? Mam jakies obawy co do takiego sklepowego
Ja to bym się bardziej ze stronki bała zamawiać W sklepie mogę pomacać, zobaczyć a w necie to mi mogą przysłać nie wiadomo co Choć jeszcze w sumie mi się nie zdarzyło. odpukać w niemalowane
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:52.