Anglia :) - Strona 170 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-28, 20:40   #5071
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Anglia :)

Dziewczyny, potwierdzam, jako że przebywam jeszcze w Polsce, jest drożyzna.
Od chleba po ubrania- praktycznie wszystko poszło w górę.
Półtora roku temu za fryzjera płaciłam 20zł za strzyżenie, a teraz już 35, a jest to ten sam zakład, ten sam fryzjer.
Pamiętam jak Tz pierwszy raz jechał do Polski, nastawiając się, że wszystko będzie super tanie, a teraz zupełnie zmienił się jego światopogląd.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 20:53   #5072
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Anglia :)

Iwonka nie tesknisz za pajaczkami


Sysunia widze, ze tez je zabijasz, choć sama nie jestem

A co do drozyzny, mój brat poleciał do Pl pierwszy raz od 17 miesiecy i juuz mi pisał, ze stracił 500zł, za wzioł tylko 800 funtów, coś zuje że szybko wróci
Mówi, że jest strasznie drogo, mówiłam mu, ale nie chciał wierzyć.
Ja pamietam jak bułki, kiedys były za 25 gr, teraz sa za 50gr

A u mnie zaczeło padać, jak byłam z koleżanką w Asdzie na zakupach, musiałyśmy poczekać, a ż przestanie i do domu szybko, powietrze i tak było cieżki .
A teraz znowu pada i to chyba juz z półgodziny, ale to fajnie, lepiej się bedzie oddychac

Dołaczam fotke, kawałka mojego salonu
ładny kolor sobie wybrałam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1111.jpg (48,5 KB, 113 załadowań)
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 21:07   #5073
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: Anglia :)

Żmijko,bardzo fajny salon.Ładnie urządzony.

Chyba marudziłam na pogode w dobrej godzinie,bo u mnie zaczeło padać i jest rześkie powietrze. D
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 21:29   #5074
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Anglia :)

Dzieki Atka, na tej kanapie to szybko mozna zasnac.

a ja chyba ide spać, bo zaraz moga mi korki pójśc. Własnie gdzies blisko piorun trzasnął
Lubie burze, ale bez przesady
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 21:43   #5075
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
koculek a możesz podać mi więcej szczegółów na temat uzyskania wizy do Australii jak wiesz coś wiecej? Widziałam zdjęcia (kilka później wrzuce) i też może być cudownie
Ja co prawda do Australii się nie wybieram, ale proszę oto link to ambasady australijskiej odnośnie wiz turystycznych do 3 miesięcy
http://www.immi.gov.au/visitors/tourist/976/index.htm

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Koculku ja też
żeby ktoś mnie do tego biegania zagonił i pobiegł razem ze mna.
cały czas obiecuję sobie,że zacznę biegać
ale ciągle coś
a to upał...
a to ból głowy...
a to niewiadomo co jeszcze...

olka
w Polsce drogo. Nie wiem jak usługi typu kosmetyczka, fryzjer.
Wiem za to,że w sklepach często ceny dorównują brytyjskim (jeśli nie są wyższe), zależy od sklepu i od tego co chce się kupić.
Poszłam pobiegać jednak i czuję się super Mam taktykę, zawsze biegnę za kimś kto ma podobne tempo - znacznie łatwiej się zmotywować.

Ja chodzę do fryzjera w Poznaniu, średnia półka Laurent, płacę 48 zł za mycie i cięcie.

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Ja nie mam pojecia jakie sa ceny w Polsce, wiem tylko, ze papierosy LM podrozaly do 8 zl z paczke, wiem bo moja babcia przywozila mamie. Pamietam jak wyjezdzalam z Polski to byly po 4 zl. reszta jak dla mnie papierosy moga miec masakryczne ceny, nie cierpie jak ktos pali, moj eks musial rzucic, w tym wypadku nie jestem tolerancyjna, powiedzialam mu, ze albo ja albo fajki.
Bardzo sie ciesze, ze zabronili palic w miejscach publicznych. Sory jesli urazilam, ktoras z palacych, ale ja niestety nie moge swobodnie oddychac jak ktos kolo mnie pali.
Jak dla mnie to papierosy mogłyby być tak drogie jak luksusowy alkohol. Bleee

Cytat:
Napisane przez Zmijka Pokaż wiadomość
Dołaczam fotke, kawałka mojego salonu
ładny kolor sobie wybrałam
no ładny ładny


Właśnie oglądałam Dispached na CH5 o sandwichach i się okazało, że mój ulubiony Pret wcale nie jest najzdrowszą opcją. Zawiera prawdziwe mięso bez konserwantów, to na +, ale ma też dużo soli i tłuszczu. Najlepiej wypadły kanapki z Bootsa hihi, spróbuję następnym razem, ale chyba nie zaprzestanę moich niedzielnych wizyt w Pret na Picadilly
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 22:05   #5076
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez koculek Pokaż wiadomość



Właśnie oglądałam Dispached na CH5 o sandwichach i się okazało, że mój ulubiony Pret wcale nie jest najzdrowszą opcją. Zawiera prawdziwe mięso bez konserwantów, to na +, ale ma też dużo soli i tłuszczu. Najlepiej wypadły kanapki z Bootsa hihi, spróbuję następnym razem, ale chyba nie zaprzestanę moich niedzielnych wizyt w Pret na Picadilly

Ogladalam na szczescie ja robie sobie sama. Nie lubie jesc na miescie ( a raczej na wsi ) - jak tylko moge wracam do domu na lunch.

Ale moj TZ byl zaskoczony wynikami. Zauwazylam ze tu ludzie bardziej wierza reklamie .
Staram sie czytac skladniki i TZ tez zaczal .

Pare lat temu ciekawe programy o supermarketach pokazywali. Byly 2 odcinki a potem po ataku terrorystycznym przestali i juz nie wrocili do tego. Pokazywali w jakich warunkach hoduja kurczaki dla tesco i innych gigantow albo jak mieso przerabiaja.

Żmijko fajny salon - kolorowy .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 22:44   #5077
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Ogladalam na szczescie ja robie sobie sama. Nie lubie jesc na miescie ( a raczej na wsi ) - jak tylko moge wracam do domu na lunch.

Ale moj TZ byl zaskoczony wynikami. Zauwazylam ze tu ludzie bardziej wierza reklamie .
Staram sie czytac skladniki i TZ tez zaczal .

Pare lat temu ciekawe programy o supermarketach pokazywali. Byly 2 odcinki a potem po ataku terrorystycznym przestali i juz nie wrocili do tego. Pokazywali w jakich warunkach hoduja kurczaki dla tesco i innych gigantow albo jak mieso przerabiaja..
Oglądałam ten cykl programów o kurczakach. Przyznam szczerze, żal mi że się tak męczą w swoim krótkim życiu, ale one wszystkie w końcu będą zabite.
Ja zawsze czytam etykiety
Słyszę jak grzmi gdzies w oddali, mam nadzieję że mój Tż będzie miał bezproblemowe lądowanie (planowane 10 min temu) i że dojedzie do domu cały i zdrowy

dobrej nocy
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-28, 23:26   #5078
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Anglia :)

Żmijka salon cudny

U nas burza krąży już od 3 godzin - a chwilami to leje jak cholerka
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 07:28   #5079
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia :)

Do mnie burza nie dotarła ale lało około 1AM. Miłego dnia wszystkim
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 09:24   #5080
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia :)

U mnie tez byla burza,ale o której to nie wiem bo smacznie spalam
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 10:07   #5081
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia :)

Zmijka fajny kolor, taki zywy, moj salon, jak to tradycyjnie u Anglikow ma kolor magnolii, za to ma czerwona lazienke, niebieska kuchnie i filoletowa sypialnie. Kolorow zostaly po poprezdnich wlascicielach. Ale ja bym wolala cos bardziej zywego, jak wlasnie Twoj. musze popracowac na TZ.

Burza u mnie zaczela sie ok 20 i trwala az do 6 rano. Strasznie sie blyskalo i grzmialo, cala noc mielismy otwarte okno i odslonieta zaslone, zebym mogla wszystko widziec. uwielbiam burze. i mocniejsza tym lepsza
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-29, 10:29   #5082
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Zmijka Pokaż wiadomość
A u mnie zaczeło padać, jak byłam z koleżanką w Asdzie na zakupach, musiałyśmy poczekać, a ż przestanie i do domu szybko, powietrze i tak było cieżki .
A teraz znowu pada i to chyba juz z półgodziny, ale to fajnie, lepiej się bedzie oddychac

Dołaczam fotke, kawałka mojego salonu
ładny kolor sobie wybrałam
Mysmy zostawili otwarte okna, wiec zalalo nas totalnie, szkoda gadac... latalam przez pol godziny z mopem i zacieralam slady Najgorzej, ze TV tez ucierpial! No nic, moze mnie to wreszcie zmotywuje do kupienia nowego...

Zmijka, bardzo ladny, cieply kolor, strasznie mi sie podoba. My mamy na scianach niesmiertelna magnolie i cappucino
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 10:32   #5083
dune321witaszek
Raczkowanie
 
Avatar dune321witaszek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 368
GG do dune321witaszek
Dot.: Anglia :)

hehe magnolia to w Anglii podstawa !! a ja sobie przemalowalam salon na sloneczny zolciotki bardzo jasny - a w sypialni mam dwie sciany biale dwie malinowe

Nareszcie jest czym oddychac - powietrze take czyste... niestety nie na dlugo znowu upaly ida
__________________
  • Wszystkie drogi prowadza do domu ...
dune321witaszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 13:06   #5084
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia :)

Nie powiem, zeby mi tutejsze upaly przeszkadzaly. No chyba, ze tak jak teraz musze siedziec w pracy i jest okropna duchota. Jest tak goraca, ze moj wiatrak chodzi bez przerwy, troche to mi prace utrudnia, bo co odejde na chwile to mi wszystkie papiery porozwiewa. Ale coz, ja sie meczyc nie bede.Niby mamy jakis system chlodzacy, ale dziala jakby chcial a nie mogl. Masakra. A jak to w fabryce, nie ma okien,sa tylko drzwi przeciwpozarowe, ale odkad wprowadzili nam karty identyfikacyjne z chipami, nie mozna ich otwierac.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 14:06   #5085
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Anglia :)

Ja już jestem spakowana odziwo walizka prawie pusta teraz jeszcze tylko tż Nie lubie sie pakować zwłaszcza jak wracam do Uk bo ledwo sie mieszcze
Głowa mi peka A tu jeszcze trzeba obiad zrobić i liste załatwien w Pl ...

Mnie tez upały nie przeszkadzaja im cieplej tym lepiej Jak lato to lato ;p
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 14:33   #5086
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Anglia :)

No wlasnie mi tez upaly nie przeszkadzaja, zaparlam sie i stwierdzilam, ze nie mozna narzekac na cieplo i na zimno, a poniewaz na zimny czerwiec strasznie narzekalam - pozostaje mi trzymac teraz buzie na klodke

Ale za to zmienily sie nam plany co do podrozy poslubnej, wlasnie ze wzgledu na temperatury nie jedziemy na Cypr - nie zamierzam sie meczyc lub spedzac urlopu w klimatyzowanym hotelu - tak wiec zamiast Cypru - Baleary! Chlodniej, blizej i... zobacze delfinki
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 15:23   #5087
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia :)

koculek dzięki za link

zmijka ja miałam taką ścianę pomarańczową w PL ot myślałam że mnie szlag trafi bo wszystko na niej było widać... Ale teraz przy tych magnoliach to i ją bym ścierpiała...

Jakaś wizażanka pytała się wcześniej o Anglików: jacy są itd. Vedma napisała jej kilka słów o jednej grupie (tej bardziej inteligentnej) to ja napiszę o tej z którą pracuję.

Przedział wiekowy: 33-60, same kobiety

Większość fałszywa i dwulicowa: w jednej minucie rozmawiają z tobą a w drugiej już z kim innym ci obrabiają, po czym w trzeciej idą do jeszcze innej osoby i obgadują dwie pozostałe. Same wywijają się od pracy, ale jeśli ty sobie na chwilkę usiądziesz i odsapniesz to po cichutku z kimś innym zwracają na to uwagę. Myślą że jak powiedzą cicho to "forein" nie usłyszy. Część typowe babo-chłopy, klną jak szewc wiecznie narzekają że są zmęczone, że dużo roboty jest i ciagle kiedy do domu, kiedy do domu- jak dzieci w przedszkolu...Nie mają pojęcia o podstawowych rzeczach, nie potrafią przeliterować słowa "grypa". W rozmowach słyszy się tylko "A nasza Katie ot najłądniej w szkole maluje..." po chwili następna mówi " A nasza Alison ma najwieszke...." Do tego bekanie bez słowa przepraszam jest oczywiście n amiejscu...
To taki inny obraz anglików z którymi ja pracuje...



Czy wiecie że w angielskich biurach podróży nie można znaleźć nigdzie wycieczki do australii? Takiej łącznie z przelotem i zakwaterowaniem? Owszem sprzedają wycieczki dostępne na miejscu albo sam nocleg, ale nic więcej... Chyba że ja szukałam i ślepa już wczoraj byłam...
EDIT znalazłam ceny wycieczek na innych stronach i 14 dni to koszt ok 3000 f. Ehh mogę sobie pomarzyć za całe moje życie takiej kwoty nie odłożę...
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi

Edytowane przez olka_222
Czas edycji: 2008-07-29 o 15:48
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 15:51   #5088
dune321witaszek
Raczkowanie
 
Avatar dune321witaszek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 368
GG do dune321witaszek
Dot.: Anglia :)

olka pieknie ujete - to samo moglabym napisac o swoich bylych wspolpracownicach

A ja dzis generalne porzadki zaczelam, mycie okien, pranie firanek ... itd. Padam juz - zjem cos i ide po kwiatki do donicy przed dom, bo mi padly jak bylam w Polsce i jeszcze sie tym nie zajelam



Milego popoludnia i wieczoru dziewczyny - cos na ochlode
__________________
  • Wszystkie drogi prowadza do domu ...
dune321witaszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 21:20   #5089
pokrzywica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3
Dot.: Anglia :)

Cześć dziewczyny mam ogromną prośbę i mam nadzieję, że któraś z was może mi pomóc bo ja się pogubiłam. A więc tak wracam na stałe do kraju dokładnie za 3 tygodnie. Wypowiedzenie złożone ostatni dzień pracy 8 sierpnia. No i tu problem wcześniej orientacyjnie sprawdzając dowiedziałam się, że w tu mam iść do hm z p45 i z p80 po zwrot podatku i z podaniem o formularz e301. No ale dziś po przeczytaniu miliona stron już nic nie wiem. Więc tak: czy potrzebny mi jeszcze jakiś formularz który będzie potwierdzał moje składki i lata pracy, chodzi mi o przyszłą emeryturę czy to wystarcza? Czy jako osoba która się sama zwolniła mogę iść do jobcenter po formularz 303? Wiem, że wtedy (oby nie!!!) w kraju miałabym wypłacany zasiłek dla bezrobotnych przez 3 miesiące w wysokości angielskiego a nie naszego. Szukam już intensywnie pracy przez internet no i chce iść na studia magisterskie i mam nadzieję, że mi się szybko uda wszystko ale naprawdę nie wiem co mnie tam czeka więc wole się zabezpieczyć. Mam nadzieję, że nie namieszałam No i na koniec do dam, że wyjazd do Anglii był mniej stresujący niż powrót do kraju. Bardzo się boje ale tego chce. Dzięki za odpowiedź.
pokrzywica jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-30, 01:49   #5090
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Anglia :)

Wątek zamykam, ponieważ przekroczył 5000 postów. Zapraszam do kontynuowania tematu tutaj (klik!).
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:38.