Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-01, 10:56   #2431
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez seedofwonder Pokaż wiadomość
No właśnie coś kombinowałam. Noszę głównie srebrne kolczyki, ale tam chyba jest nikiel? Jak jedna dziurka mi się tak nie chciała zagoić maxymalnie, to poszłam do piercera i mi zmienił na bioplast, ale ten kolczyk był trochę gruby i piercer mi musiał przepychać i rozciągać tą dziurkę Strasznie to bolało i po paru dniach wyciągnęłam i jakieś dzikie mięso przepchnięte miałam. Ale ja nie wiem, czemu on to tak przepychał, jak to niezagojone było... :/
Widać kiepski z niego profesjonalista...
Ja największy problem miałam właśnie z pępkiem, ale to też przekłucie powierzchniowe, więc zawsze będzie się długo goić, no ale żeby latami?
Nos zagoił się na stali chirurgicznej, język tak samo. Miałam też smileya - również stal chirurgiczna.
Z moją alergią jest dziwnie, bo jak widać nos, język, uszy nie reagują, ale palce na pierścionki od czasu do czasu owszem. Najgorzej jest jak jem za dużo produktów z niklem (albo wypiję piwa ).
Ja bym zaryzykowała, ale dla pewności z kolczykiem bez niklu a ziarninę da się zwalczyć
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 11:47   #2432
seedofwonder
Raczkowanie
 
Avatar seedofwonder
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 492
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
Widać kiepski z niego profesjonalista...
Ja największy problem miałam właśnie z pępkiem, ale to też przekłucie powierzchniowe, więc zawsze będzie się długo goić, no ale żeby latami?
Nos zagoił się na stali chirurgicznej, język tak samo. Miałam też smileya - również stal chirurgiczna.
Z moją alergią jest dziwnie, bo jak widać nos, język, uszy nie reagują, ale palce na pierścionki od czasu do czasu owszem. Najgorzej jest jak jem za dużo produktów z niklem (albo wypiję piwa ).
Ja bym zaryzykowała, ale dla pewności z kolczykiem bez niklu a ziarninę da się zwalczyć
A bardzo boli? I jak wygląda kichanie, dmuchanie nosa i alergie podczas gojenia? ;D
seedofwonder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 12:25   #2433
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez seedofwonder Pokaż wiadomość
A bardzo boli? I jak wygląda kichanie, dmuchanie nosa i alergie podczas gojenia? ;D
Ja mam już kolczyk z 7 lat więc nie bardzo pamiętam, ale nie mógł to być straszny ból i dyskomfort, bo nie zapomniałabym o tym
jeśli piercer jest dobry to zrobi to naprawdę szybko i sprawnie, że zanim się zorientujesz, kolczyk będzie już na miejscu
Goiło mi się szybko i żaden katar nie zdążył mnie złapać. Nie ma się czego bać - należy tylko iść do profesjonalisty
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 12:43   #2434
seedofwonder
Raczkowanie
 
Avatar seedofwonder
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 492
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

A pewnie nie jesteś z Warszawy? Bo to miejsce, które opisywałam, to było niby profesjonalne studio i dobre, ale jakoś jak mi tak rozepchał to ucho to się tylko popaprało, więc nie wiem, czy chcę tam iść.
seedofwonder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 12:48   #2435
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez seedofwonder Pokaż wiadomość
A pewnie nie jesteś z Warszawy? Bo to miejsce, które opisywałam, to było niby profesjonalne studio i dobre, ale jakoś jak mi tak rozepchał to ucho to się tylko popaprało, więc nie wiem, czy chcę tam iść.
Nie, z Poznania, ale myślę,że jak przeszukasz wątek/forum albo poszukasz w google to znajdziesz polecane warszawskie studia bez problemu
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 12:51   #2436
seedofwonder
Raczkowanie
 
Avatar seedofwonder
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 492
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

A czy jeśli nie goiły mi się w uszach, to czy jest jakaś możliwość, że w nosie będzie lepiej?
Piercerzy chyba robią kolczykami ze stali chirurgicznej zawsze. I się nie goiły.
seedofwonder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 13:15   #2437
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez seedofwonder Pokaż wiadomość
A pewnie nie jesteś z Warszawy? Bo to miejsce, które opisywałam, to było niby profesjonalne studio i dobre, ale jakoś jak mi tak rozepchał to ucho to się tylko popaprało, więc nie wiem, czy chcę tam iść.
Z Warszawy proponuję Morbida: http://arif.pl/salon-piercingu-pm-29.html
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-01, 13:44   #2438
seedofwonder
Raczkowanie
 
Avatar seedofwonder
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 492
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Whim Pokaż wiadomość
Z Warszawy proponuję Morbida: http://arif.pl/salon-piercingu-pm-29.html
Właśnie tak o nim myślałam.
seedofwonder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 14:44   #2439
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez seedofwonder Pokaż wiadomość
A czy jeśli nie goiły mi się w uszach, to czy jest jakaś możliwość, że w nosie będzie lepiej?
Piercerzy chyba robią kolczykami ze stali chirurgicznej zawsze. I się nie goiły.
Nie zawsze, bo przypuszczam, że są i tacy, którzy wolą zakładać tytan, bo nigdy nie wiadomo czy klient nie jest uczulony. Poza tym jeśli poprosisz o tytan, bo podejrzewasz uczulenie to już tym bardziej nie widzę podstaw, żeby miał Ci ktoś odmówić co najwyżej może zapłacisz kilka zł więcej, bo sam kolczyk może być droższy...
Jak widać na moim przykładzie jest taka możliwość
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 22:57   #2440
seedofwonder
Raczkowanie
 
Avatar seedofwonder
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 492
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Aha, to tytan lepszy niż stal?
seedofwonder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 23:19   #2441
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez seedofwonder Pokaż wiadomość
Aha, to tytan lepszy niż stal?
W tytanie nie ma w ogóle niklu.
Ale różnica jest raczej tylko jeśli jest ryzyko, że jesteś uczulona.
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-20, 11:28   #2442
bytheway
Rozeznanie
 
Avatar bytheway
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 703
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

hej!
mam septum i problem z nim, ponieważ kolczyk ciągle mi się przesuwa, kuleczka wychodzi z jednej strony (najczęściej z lewej) z drugiej nie widać jej wcale. Mam banana 8 mm. Czy mogę go wymienić na 6mm i będzie wtedy bardziej stabilny? i czy będzie go wtedy w ogóle widać?
__________________
~ League of Legends Summoner

~~ fit and health victim



Jeśli chcesz zmienić świat, najpierw spójrz w lustro.
bytheway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 11:16   #2443
michal_k
Przyczajenie
 
Avatar michal_k
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 18
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez bytheway Pokaż wiadomość
hej!
mam septum i problem z nim, ponieważ kolczyk ciągle mi się przesuwa, kuleczka wychodzi z jednej strony (najczęściej z lewej) z drugiej nie widać jej wcale. Mam banana 8 mm, znalazłam go tutaj:
http://www.pierceofcake.pl/ Czy mogę go wymienić na 6mm i będzie wtedy bardziej stabilny? w i czy będzie go wtedy w ogóle widać?


Hmm... Według mnie, jeśli będzie mniejszy, to zrobi się jeszcze luźniej. Widocznie miałaś zrobioną za dużą dziurkę podczas przekłuwania. Proponuje lekką owinąć kolczyk, tak aby był bardziej stabilny, bo mniejszego nie będzie widać, a tego przecież nie chcesz : )
michal_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 10:58   #2444
P_ti
Raczkowanie
 
Avatar P_ti
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 38
Piercer-problemy z kolczykiem w nosie! Mam pytanie!

Kolczyk zrobiłam 21 października u kosmetyczki, wcześniej oglądałam na youtube filmiki i ona zrobiła wszystko tak jak być powinno, igłą. Wszystko było okey! Kolczyk zmieniłam 4 listopada na takie kółeczko (w załączniku). Podczas zmieniania kolczyka trochę zaczęła lecieć krew,ale odrobinka.Bolało, ale myślałam, że tak musi być! Niestety, kolczyk boli do tej pory jak nim ruszam, tak jakby w środku, na zewnątrz zrobiła się taka gulka ! (załącznik) miejsce przekłucia boli jak dotknę kolczyka. Nie wiem co robić!!! Chyba ściągnę ten kolczyk i założę znowu ten od kosmetyczki! Proszę ratujcie!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kol.jpg (5,2 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg image (1).jpg (64,6 KB, 40 załadowań)
P_ti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 11:20   #2445
summer_overture
Zadomowienie
 
Avatar summer_overture
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 392
Dot.: Piercer-problemy z kolczykiem w nosie! Mam pytanie!

A z czego wykonany jest ten kolczyk, który zalożyłaś? Jeżeli kolczyk od piercera jest ze stali lub tytanu to jest na dłuższą metę lepszy i przyspiesza gojenie a przynajmniej nie szkodzi. Dodatkowo być może zmieniając kolczyk, uszkodziłaś delikatną, gojącą się tkankę. Ale ta gulka, o której mówisz to prawdopodobnie ziarnina i potrzebujesz antybiotyku (tribiotic), żeby ją wyleczyć. Tak naprawdę to nic groźnego, ale niewyleczone będzie się paprać. Jeśli nie dostaniesz tego antybiotyku bez recepty (kiedyś można było go dostać bez problemu, teraz nie wiem), to lepiej idź do lekarza. Zawsze robiły mi się ziarniny, mój organizm odrzucał wszelkie ciała obce (a trochę ich było ) i działał tylko tribiotic. A w nosie to w ogóle tragedia - przekłucie goiło mi się ponad rok.
__________________
Kocham czytać

Zapraszam na czytelniczą rozmowę

Wymiana KSIĄŻEK
summer_overture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 14:22   #2446
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Piercer-problemy z kolczykiem w nosie! Mam pytanie!m

Cytat:
Napisane przez P_ti Pokaż wiadomość
Kolczyk zrobiłam 21 października u kosmetyczki, wcześniej oglądałam na youtube filmiki i ona zrobiła wszystko tak jak być powinno, igłą. Wszystko było okey! Kolczyk zmieniłam 4 listopada na takie kółeczko (w załączniku). Podczas zmieniania kolczyka trochę zaczęła lecieć krew,ale odrobinka.Bolało, ale myślałam, że tak musi być! Niestety, kolczyk boli do tej pory jak nim ruszam, tak jakby w środku, na zewnątrz zrobiła się taka gulka ! (załącznik) miejsce przekłucia boli jak dotknę kolczyka. Nie wiem co robić!!! Chyba ściągnę ten kolczyk i założę znowu ten od kosmetyczki! Proszę ratujcie!
Wydaje mi sie, ze za szybko zmienilas kolczyk. Lepiej bylo odczekac miesiac pielegnuj teraz jak swieze przeklucie - ja wstrzymalabym sie z antybiotykiem, bo stanu zapalnego nie ma, prawda?
ja ziarnine zwalczylam u dermatologa azotem, a innym razem spirytusem salcylowym (ale przeklucie musi byc wygojone!). Przejrzyj watek, na pewno znajdziwsz rzetelne info - np. posty miss venflon
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 15:25   #2447
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Piercer-problemy z kolczykiem w nosie! Mam pytanie!

boli bo rozbabarałaś niewygojony kanał
nikt ci nie powiedział,że minimalny okres gojenia nosa to ok.8 tygodni -a nie raptem dwa?
jaki typ kolczyka założyła ci kosmetyczka przy przekłuciu?
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-22, 00:44   #2448
xmichalegz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 7
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Witam! Jeśli chodzi o ból to jest to oczywiście indywidualna sprawa. Na youtube możesz obejrzeć filmiki z tego typu zabiegów. Na filmikach widać jak "ofiary" płaczą, ponieważ nos ma nerwy połączone z okiem i każde przekłucie nosa zatwierdza się symboliczną łzą cena to coś około 100zł. Kiedy wyjmiesz przed zagojeniem kolczyka jest prawdopodobieństwo, że zarośnie, lecz kiedy się całkowicie zagoi prawdopodobieństwo jest mniejsze )
xmichalegz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 12:52   #2449
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Chce zrobić septum i teraz 2 pytania
za jakiś czas będę mieć dużą operację. Ile czasu muszę odczekać po przekluciu,by nie odrzucili mnie z zabiegu?

Czy septum się zarasta? Będę musiała wyjąć na czas operacji.
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-14, 00:11   #2450
Naha
Raczkowanie
 
Avatar Naha
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 280
GG do Naha
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Hej

Ja mam problem z ponownym założeniem kolczyka. Otóż kolczyk w nosie mam około 5 lat i nosilam przez większość czasu zaginany w środku. Na samym początku miałam z kulką na końcu i nie moglam go przez nią wyciągnąć i musiałam przecinac go... ;d bo wiadomo ból niesamowity. Tylko ten zaginany wytracilam z nosa i nie mogłam znaleźć a w domu nie miałam zapasowego. Na drugi dzień kupiłam kolczyk z kulka i nawet nie ma mowy żeby go włożyć bez bólu i jest grubszy od mojego poprzedniego. Tamten byl bardzo cieniutki. I zastanawiam się czy dziurka mogła mi zarosnac przez 24 godziny i ile mm ma najcienszy pręt? Z góry dziękuję za pomoc.
Naha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 20:18   #2451
Healthy_style
Przyczajenie
 
Avatar Healthy_style
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5
Exclamation Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Hej, dużo osób pisze masę bzdur. Mam kolczyk jakiś czas i:
- Tribiotic - NIE WOLNO używać go od początku. Organizm bardzo szybko się do niego przyzwyczaja i nie daj Boże jak coś zacznie się poważnie babrać to nie pomoże, a to najlepszy preparat na tego typu sprawy.
- Boli i nie ma co się oszukiwać, ale to krótkotrwały ból.
- Tylko igła!!!
- Żadnej soli fizjologicznej jeżeli nic złego się nie dzieje, nie ma co tego "rozmiękczać"
- octenisept - TAK, 2x dziennie, rano i wieczorem!
Ja płaciłam 80 zł w salonie w Poznaniu, nie żałuję! 5 minutek i po sprawie
__________________
https://www.instagram.com/izeek3/

Snap: izeeek3
Healthy_style jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 15:09   #2452
rusalka66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 34
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cześć
Miałam robionego nostrila ponad 3 miesiace temu. Ostatnio zakupiłam sobie srebrne kolczyki próby 925 (pozłacane). Dziś przeczytałam że nie zaleca się nosić srebrnych kolczyków bo mogą uczulać :/ Co o tym sądzicie ?
rusalka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 11:26   #2453
Doris Day
Zadomowienie
 
Avatar Doris Day
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 449
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez rusalka66 Pokaż wiadomość
Cześć
Miałam robionego nostrila ponad 3 miesiace temu. Ostatnio zakupiłam sobie srebrne kolczyki próby 925 (pozłacane). Dziś przeczytałam że nie zaleca się nosić srebrnych kolczyków bo mogą uczulać :/ Co o tym sądzicie ?
Srebro lub złoto jest niewskazane ze względu na zawartość niklu ktory lubi uczulać. Dodatkowo, srebro reaguje z wydzielinami powstającymi w czasie gojenia, może czernieć i trwale zabarwić na czarno dziurkę.
Ale wydaje mi się (choć może niech jeszcze wypowie się ktoś bardziej kompetentny), że gdy alergii nie ma a dziurka jest już w 100% zagojona i nic się z niej nie wydobywa, można założyć taki kolczyk.
__________________


22.06.09 - start: zapuszczam i dbam o włosy

Co było, a nie jest,
nie pisze się w rejestr



Doris Day jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-10, 14:56   #2454
Boolean
Przyczajenie
 
Avatar Boolean
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Silesian
Wiadomości: 4
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

A czy jest duża różnica (cena / ból) w przypadku przekłucia się przez środek nosa? Chodzi mi nie o kolczyk w nozdrzu tylko na środku - jak u byka :P o jak na tym zdjęciu
Boolean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-11, 16:43   #2455
Doris Day
Zadomowienie
 
Avatar Doris Day
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 449
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Boolean Pokaż wiadomość
A czy jest duża różnica (cena / ból) w przypadku przekłucia się przez środek nosa? Chodzi mi nie o kolczyk w nozdrzu tylko na środku - jak u byka :P o jak na tym zdjęciu

Według mnie było jedno z najmniej bolesnych przekłuć. Cenowo niestety nie pamiętam
__________________


22.06.09 - start: zapuszczam i dbam o włosy

Co było, a nie jest,
nie pisze się w rejestr



Doris Day jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-11 17:43:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.