Emu czy Ugg'sy ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-17, 21:55   #1
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Arrow

Emu czy Ugg'sy ?


Napisałam już to w wątku "eskimoski", ale mało kto tam już zagląda, najwyraźniej ten temat Wam się już przejadł, a ja chciałabym prosić Was o pomoc Wieć stąd ten wątek...

Otóż chciałabym sobie kupić eskimoski z racji dużych śniegów i na kulig też dobre Tylko nie wiem czy Emu czu Ugg'sy Czym one tak naprawdę się różnią, bo cena jest podobna... Nie wiem czy dobrze zauważyłam, ale kolorem i fakturą podeszwy ? Bo Emu mają gumową jakaś, a Ugg'sy piankową ? Dobrze zauważyłam ?

Proszę o oświecenie mnie

Pozdrawiam
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 23:32   #2
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

A tyle jest/było fanatyczek eskimosków
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 07:30   #3
ksiezycowa_pyza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezycowa_pyza
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 292
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

Ugssy od Emu faktycznie mało się roznią. Roznią się tylko podeszwa i mi osobiscie bardziej podobają się Ugg niz Emu. Emu ma tak jakby większą tą podeszwe, a Ugg bardziej płaską.
ksiezycowa_pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 09:09   #4
Olunia90
Zakorzenienie
 
Avatar Olunia90
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 448
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

A ja myslalam,ze EMU to nazwa firmy ktora produkuje Ugg'sy a Ugg'sy to ogolnie taka nazwa tych bucikow,ale juz sama nie wiem jak to jest ?

Edytowane przez Olunia90
Czas edycji: 2006-02-06 o 22:48
Olunia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 10:39   #5
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

Cytat:
Napisane przez ksiezycowa_pyza
Ugssy od Emu faktycznie mało się roznią. Roznią się tylko podeszwa i mi osobiscie bardziej podobają się Ugg niz Emu. Emu ma tak jakby większą tą podeszwe, a Ugg bardziej płaską.
A czy dobrze zauważyłam, że Emu mają gumową, a Ugg'sy piankową Tak wywnioskowałam ze zdjęć... I u nas dostępne są tylko Emu w Venezii np., tak ?
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 18:18   #6
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

Up Zamęczę Was moim wątkiem
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 21:37   #7
Christiane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 29
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

nie, nie... nie... emu to zupełnie inna firma i ugg australia to zupełnie inna firma. produkuja buty podobnego fasonu, rożnią się trochę sposobem szycia i podeszwa. ugg australia jest tą ekskluzywniejsza firma (nosza je glownie wszystkie gwiazdy, np. sienna miller). emu sa tansze i maja mniej wełenki w środku. taka różnica
Christiane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 11:22   #8
Presher
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

Cytat:
Napisane przez Christiane Pokaż wiadomość
nie, nie... nie... emu to zupełnie inna firma i ugg australia to zupełnie inna firma. produkuja buty podobnego fasonu, rożnią się trochę sposobem szycia i podeszwa. ugg australia jest tą ekskluzywniejsza firma (nosza je glownie wszystkie gwiazdy, np. sienna miller). emu sa tansze i maja mniej wełenki w środku. taka różnica
oh nie nie nie uggsy sa o o wiele tansze patrzylam w internecie a emu sa bradzo dorgie nawet moga kosztowa 600 zl. wiec nie gadaj glupot ; //
Presher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 14:16   #9
Bjarke
Raczkowanie
 
Avatar Bjarke
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Tychy/Katowice!
Wiadomości: 269
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

Cytat:
Napisane przez Presher Pokaż wiadomość
oh nie nie nie uggsy sa o o wiele tansze patrzylam w internecie a emu sa bradzo dorgie nawet moga kosztowa 600 zl. wiec nie gadaj glupot ; //
A ja jedne i drugie widziałam tanie ; //
__________________

Bjarke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 14:19   #10
innocencee
Zakorzenienie
 
Avatar innocencee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8 754
GG do innocencee
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

oryginalne uggi są droższe od emu

ja mam uggi, tzn miała 2 lata temu i bardzo je lubiłam ale wiadomo jak każde tego typu buty szybko się niszczą
__________________


innocencee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 17:15   #11
Masiaczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 991
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

Cytat:
Napisane przez Presher Pokaż wiadomość
oh nie nie nie uggsy sa o o wiele tansze patrzylam w internecie a emu sa bradzo dorgie nawet moga kosztowa 600 zl. wiec nie gadaj glupot ; //
emu są tańsze od ugg a model emu za 600zł to ten z najwyższą cholewką i nieprzemakalny a uggsy potrafia być jeszcze drozsze
__________________

Masiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 20:25   #12
duplo
Rozeznanie
 
Avatar duplo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 570
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

Zwykłe Emu i Ugg'sy nie nadają się na śnieg, bo będą przemakać. I rzeczywiście te drugie często są droższe.
duplo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 21:05   #13
innocencee
Zakorzenienie
 
Avatar innocencee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8 754
GG do innocencee
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

Ja miałam uggi i łaziłam w nich po śniegu i nic się nie działo
miałam zaimpregnowane
może te sprzedawane na allegro to podróby moje były przywiezione ze stanów więc na 100% oryginalne
__________________


innocencee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 23:10   #14
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

innocence

To może Ty mi pomożesz w rozmiarówce.

Jaki to jest rozmiar na polskie 7 B (M) US ? i co znaczy to M ?. Ja nosze normalne buty pomiędzy 38 a 39 i nie wiem jaki zamowic.

Ps. Poza tym Uggsy według mnie w aclosci sa ze skory merytosów ? a emu tylko z wewnatrz, na zewnatrz juz jest normalna skóra - dlatego nie maja takich wlasciwosci jak oryginalne Uggs.
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 00:08   #15
innocencee
Zakorzenienie
 
Avatar innocencee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8 754
GG do innocencee
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
innocence

To może Ty mi pomożesz w rozmiarówce.

Jaki to jest rozmiar na polskie 7 B (M) US ? i co znaczy to M ?. Ja nosze normalne buty pomiędzy 38 a 39 i nie wiem jaki zamowic.

Ps. Poza tym Uggsy według mnie w aclosci sa ze skory merytosów ? a emu tylko z wewnatrz, na zewnatrz juz jest normalna skóra - dlatego nie maja takich wlasciwosci jak oryginalne Uggs.

uggi są ze skóry merynosów, emu podobno też, ale nie miałam więc nie powiem

co do rozmiarówki, to nie pamiętam jaki miałam rozmiar bo już w nich nie chodzę z rok

jednak czasami kupuję buty z nine west rozmiar 7 i to jest takie 37,5

a M to chyba tęgość, ale z tego co wiem to jest to uniwersalna wielkość innych nie ma
__________________


innocencee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 08:30   #16
oluśkaaaaa
Rozeznanie
 
Avatar oluśkaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 509
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość

Ps. Poza tym Uggsy według mnie w aclosci sa ze skory merytosów ? a emu tylko z wewnatrz, na zewnatrz juz jest normalna skóra - dlatego nie maja takich wlasciwosci jak oryginalne Uggs.
Co do Uggsów to nie wiem, ale Emu są różne rodzaje, te tańsze mają futerko merynosów a skórę zwykły zamsz (wtedy trzeba je impregnować żeby nie przemakały np. bronte) a te droższe mają również skórę merynosów (np. stinger) i zupełnie nie przemakają - sprawdzałam
oluśkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 08:35   #17
candace1
Zakorzenienie
 
Avatar candace1
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 15 873
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

Jak chcesz kupić to uggi
Tylko tak dla przybliżenia cen - nieprzemakalne emu kosztują na allegro 6 stów, a za model CARDY UGG zapłacisz najmniej 140$ + koszt cła + koszt vatu + koszt wysyłki do Polski więc jeśli sądzisz, że buty za 4stówki (lub mniej) na allegro są oryginalne to warto pomysleć jeszcze raz
Najdroższe uggi to już koszt ok 300$ plus opłaty więc wyjdzie ok 2 tyś zł. wszystko zależy od kursu waluty ale przy $=3zł to tak plus minus 2 tyś...
__________________
'If nobody hates you,
you're doing something wrong'
House
candace1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 01:37   #18
johns
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

Ja mam buty UGG sprowadzone z australii i one moim zdaniem sa lepsze niz emu, bardziej wytrzymale i troche inny lepszy fason maja. co do cen... hmmmm to UGG oryginalne sa drozsze. emu mozna kupic juz za ok 400-500 zl. a UGG w sklepach w europie np.w anglii kosztuja od 160-190 funtow standradowe. czyli jakies 900 zl. te sprzedawane na allegro po 400-500 zl to raczej podroby. ja za swoje zaplacilam 600 zl ale sa to Cardy Ugg wiec wersja z tzw skarpeta (dwa buty w jednym) po 60% znizce. wiec watpie by ktos posiadal buty ugg oryginalne na allegro tansze niz w sklepie Ugg.Ogolnie POLECAM bardzo, warto zakupic takie buty , ja jestem osobiscie baaardzo zadowolona
johns jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 06:57   #19
agueda
Raczkowanie
 
Avatar agueda
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 319
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

wiekszosc emu na polskich ulicach to te zwykle. a te droższe do Stingery, ktore nie maja doszywanej wełny do skory tylko całosc jest z merynosow, dlatego futerko jest w kolorze skory a nie biale. Uggsy natomiast wszystkie sa produkowane jak Stingery i stąd ta cena. Moim zdaniem jakos Uggsow jest lepsza, ale cena porazajaca niestety, wiec ciesze sie ze zwyklych emu Ale jak kogos stac, to lepiej wybrac Uggsy.
agueda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 15:29   #20
monia30
Raczkowanie
 
Avatar monia30
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 319
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

Witam...
jestem wielką fanką UGG's mam ich cała kolekcję i ze 100% pewnaścia muszę stwierdzić że sa o niebo lepsze od EMU-bo miałam i się po kilku założeniach wykoślawiły a i stopa tak nieoddycha jak w UGG's .Jeśli chodzi o EMU to są dużo tańsze od UGG's -oczywiscie tych orginalnych...ja za swoje najdroższe zapłaciłam 380$ ale to limitowana seria tylko dla jednego ze sklepów w USA.Mieszkam w UK i normalna cena za UGG's to 145 funtów za krótkie i 180 za długie taniej niema...a to co tańsze...wiadomo.........
monia30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 11:29   #21
marta00110011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 278
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

Słyszałam, że UGG'sy można nosić na gołą stopę??
marta00110011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 14:57   #22
gupcip
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

Cytat:
Napisane przez monia30 Pokaż wiadomość
witam...
Jestem wielką fanką ugg's mam ich cała kolekcję i ze 100% pewnaścia muszę stwierdzić że sa o niebo lepsze od emu-bo miałam i się po kilku założeniach wykoślawiły a i stopa tak nieoddycha jak w ugg's .jeśli chodzi o emu to są dużo tańsze od ugg's -oczywiscie tych orginalnych...ja za swoje najdroższe zapłaciłam 380$ ale to limitowana seria tylko dla jednego ze sklepów w usa.mieszkam w uk i normalna cena za ugg's to 145 funtów za krótkie i 180 za długie taniej niema...a to co tańsze...wiadomo.........
no więc są tańsze --> na stronie ugg australia. Aktualnie model tall kosztuje 103 €, model cardy kosztuje 117€ !!! Cena w funciakach wychodzi ok 95 i 109
gupcip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 03:15   #23
SkinnyBitch
Raczkowanie
 
Avatar SkinnyBitch
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 106
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

Ja kupilam 3 dni temu ugg ultra short i dalam 200$ w ich sklepie. mialam i emu i skechersy ale juz nigdy nie zaloze innych nie UGG.
__________________
Never too rich...never too skinny
SkinnyBitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 13:34   #24
tyska30
Zadomowienie
 
Avatar tyska30
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 1 724
GG do tyska30
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

dziewczyny pomóżcie mi, jakoś nie mogę się zorientować czy inne modele ugg, takie jak elsey, które są na wysokiej lateksowej koturnie różnież mają te same właściwości co klasyczne płaskie "walonki"? Jestem niska i raczej nie noszę takich plaskich butów, ale bardzo mi zależy na tym żeby były takie cieplutkie i nieprzemakalne. A może znacie jeszcze jakieś inne firmy (oprócz emu i ugg) które mają buty z wełny merynosów, ale z choc troche wyższą podeszwą?
tyska30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 13:44   #25
HelloKittyHello
Rozeznanie
 
Avatar HelloKittyHello
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 795
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

Cytat:
Napisane przez tyska30 Pokaż wiadomość
dziewczyny pomóżcie mi, jakoś nie mogę się zorientować czy inne modele ugg, takie jak elsey, które są na wysokiej lateksowej koturnie różnież mają te same właściwości co klasyczne płaskie "walonki"? Jestem niska i raczej nie noszę takich plaskich butów, ale bardzo mi zależy na tym żeby były takie cieplutkie i nieprzemakalne. A może znacie jeszcze jakieś inne firmy (oprócz emu i ugg) które mają buty z wełny merynosów, ale z choc troche wyższą podeszwą?
Zobacz Minnetonka może coś ma
HelloKittyHello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 07:32   #26
tyska30
Zadomowienie
 
Avatar tyska30
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 1 724
GG do tyska30
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

Cytat:
Napisane przez HelloKittyHello Pokaż wiadomość
Zobacz Minnetonka może coś ma
dziękuję serdecznie, sprawdzę
Z Ugg znalazłam jeszcze modele Seline, Broome i wspomnianą Elsey, na pewno maja wełne owczą w górnej części.
tyska30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 21:25   #27
Braga
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 13
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

model UGG sundane i nightfall też maja troszke grubsza podeszwe niz te klasyczne modele
Braga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 08:14   #28
tyska30
Zadomowienie
 
Avatar tyska30
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 1 724
GG do tyska30
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

Cytat:
Napisane przez Braga Pokaż wiadomość
model UGG sundane i nightfall też maja troszke grubsza podeszwe niz te klasyczne modele
Faktycznie - dzięki. Narazie zamówiłam Warmbat Sydney Sheepskin Boots, chciałam czarne ale zabrakło wiec zamawiam takie jasnobrązowe, do Ugg lub Emu to one nie są zbyt podobne, ale maja najwyższą podeszwę, a na pewno sa bardzo cieplutkie.
tyska30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 18:47   #29
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

A co z firmą Bearpaw ? Dzisiaj mierzyłam brązowe i są super. Zarówno w środku jak i na zewnątrz. Futerko w środku w kolorze skóry.
Czy oni produkują z całości merytosów ?
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 09:18   #30
tyska30
Zadomowienie
 
Avatar tyska30
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 1 724
GG do tyska30
Dot.: Emu czy Ugg'sy ?

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
A co z firmą Bearpaw ? Dzisiaj mierzyłam brązowe i są super. Zarówno w środku jak i na zewnątrz. Futerko w środku w kolorze skóry.
Czy oni produkują z całości merytosów ?
ojejku fajne sa te Bearpaw, bardzo mi sie podoba Sedna i Danik, gdzie je mierzyłaś, w Polsce są?
tyska30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-05 10:27:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:16.