skinoren żel pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-06, 22:45   #1
agatam2211
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 93
GG do agatam2211
Thumbs down

skinoren żel pomocy!


Pomocy! Byłam u dermatologa i zapisał mi Skinoren żel smaruje nim czoło noc i brode 3 dzien i czuje sie okropnie. Mam zaczerwieniona twarz, swędzi, mrowi i wysusza! Jednym słowem podraznił mi skóre jeszcze gorzej jak miałam:-( Nie wiem co mam robic bo dałam za nia 50 zł i nie chce jej wyrzucić. Miał ktos tak po tym żelu? Może mm przestac smarować na pare dni albo posmarować jakims nawiżającym? Dermatolog kazała mi tylko smarowac tym i myc jakas tam pianką. moge tez do tego dołaczyc jakis krem czy to bedzie przeszkadzało w działaniu tego żelu? Piszcie co wiecie na temat tego specyfiku i swoje doswiadczenia pozdrawiam
agatam2211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 23:01   #2
Jazmin
Przyczajenie
 
Avatar Jazmin
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3
Dot.: skinoren żel pomocy!

Witam, zazwyczaj nie udzielam się tutaj ale postanowiłam w drodze wyjątku odpisać Ja używałam tego kremu kilka lat temu (z 6 o ile dobrze pamietam). Podrażnienie na początku też miałam i to nawet znaczne (miałam ochote juz zrezygnować z uzywania) ale wytzrymałam jakiś czas i wszystko sie w miare uspokoiło. Dodam, że miałam straszny trądzik a po ok 2 miesiącach było o wiele lepiej. Wiem też że po jednym opakowaniu dermatolog zapisał mi inna ,,robioną" już delikatniejszą maść i od tego czasu co prawda nadal mam problemy z cerą ale nigdy nie były one takie jak przed kuracja. Trzymaj się! Nie mogę Ci zagwarantować że wszysko bedzie pięknie , ale bazując na moim doświadczeniu jest na to szansa.
__________________
Jazmin
Jazmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 09:26   #3
agatam2211
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 93
GG do agatam2211
Dot.: skinoren żel pomocy!

a co z uzywaniem jakiegos kremu nawilzajaćego moge?
agatam2211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 12:21   #4
MastaOfDizatsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 11
Dot.: skinoren żel pomocy!

Czesc. Tez uzywalem Skinorenu przez jakis czas. Pamietam ze na poczatku to byl dramat. Przez pierszwe 4 dni myslalem ze umre jak sie tym posmarowalem. Potem to uczucie (mrowienie, jakby sie ktos kul milionem igielek w roznych miejscach jednoczesnie) przechodzi. Musisz znieczulic sobie twarz na poczatek. Ja po prostu wychodzilem na balkon, bylo troche zimno ale wlasnie dlatego bylo uczucie ulgi. Uwazam ze jesli masz wrazliwa skore, powinnas po 15 minutach od nalozenia preparatu posmarowac sie jakims kremem. Jakims lagodnym. U mnie dobrze skutkowal Avene Hydrance Optimale Riche. Ale na pweno znajdziesz tez o wiele tanszy odpowiednik. Najlepiej jakies kojace, tlustawe mazidlo.
U mnie Skinoren niestety po jakims czasie przestal dawac efekty.
MastaOfDizatsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 12:41   #5
oooAsiaooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 338
Dot.: skinoren żel pomocy!

No to jest chyba normalne, że skóra się złuszcza i jest podrażniona. Skinoren ją tak oczyszcza. Ale trzeba pamiętać żeby rano ją delikatnie nawilżyć.
__________________
"I wanna know what love is...
I want you to show me I wanna feel what love is
I know you can show me."
oooAsiaooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 18:52   #6
Bathory
Raczkowanie
 
Avatar Bathory
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 287
Dot.: skinoren żel pomocy!

na noc skinoren,a na dzień krem nawilżający
Bathory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 21:26   #7
justys16
Raczkowanie
 
Avatar justys16
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 45
Dot.: skinoren żel pomocy!

Uzywałam. I żelu i kremu. Musze przyznać, że na mnie podziałał. Wszystkie 'powakacyjne' pryszcze mi poznikały, teraz tylko do usunięcia zostały mi tylko blizny, bo akurat z nimi sobie nie poradził :/ ale nie można mieć wszystkiego :P
Ja uzywałam go tylko na noc a rano KONIECZNIE kremik nawilżający. Czasami też maseczki, bo bywało, że skóra schodziła dosłownie całymi płatami. Moja dermatolog poleciła mi świetny krem HUMEKTAN - jak na mnie podziałał, a ostatnio pojawił się problem, bo mojego specyfiku nie mogę dostać w żadnej z moich miastowych aptek :|
__________________
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone


justys16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-07, 22:01   #8
agatam2211
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 93
GG do agatam2211
Dot.: skinoren żel pomocy!

Dzieki! Mam nadzieje że mi pomoże chociaż troche bo mam za tydzien studniówke Trzymajcie kciuki jak ktos jeszcze coś wie to pisać pozdrawiam!
agatam2211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 15:59   #9
MastaOfDizatsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 11
Dot.: skinoren żel pomocy!

Cytat:
Napisane przez justys16 Pokaż wiadomość
Uzywałam. I żelu i kremu. Musze przyznać, że na mnie podziałał. Wszystkie 'powakacyjne' pryszcze mi poznikały, teraz tylko do usunięcia zostały mi tylko blizny, bo akurat z nimi sobie nie poradził :/ ale nie można mieć wszystkiego :P
Ja uzywałam go tylko na noc a rano KONIECZNIE kremik nawilżający. Czasami też maseczki, bo bywało, że skóra schodziła dosłownie całymi płatami. Moja dermatolog poleciła mi świetny krem HUMEKTAN - jak na mnie podziałał, a ostatnio pojawił się problem, bo mojego specyfiku nie mogę dostać w żadnej z moich miastowych aptek :|
Hej. Takie pytanko z ciekawosci: po uzyciu skonorenu na noc nakladalas jeszcze na to jakis krem??

Edytowane przez MastaOfDizatsa
Czas edycji: 2009-02-08 o 16:00
MastaOfDizatsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 05:36   #10
paulia993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3
Unhappy Dot.: skinoren żel pomocy!

Czy wysyp po skinorenie jest formą oczyszczania skóry czy też działaniem niepożądanym?W ciągu 6 dni wysypało mi całą twarz a zaskórniki stały się bardziej widoczne Czy zna ktoś jakiś sposób aby ukoić podrażnioną tym lekiem skórę?
paulia993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 22:51   #11
Pawel K
Raczkowanie
 
Avatar Pawel K
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 93
Dot.: skinoren żel pomocy!

Skinoren oczyszcza twarz zatem wysyp niedoskonałości jest możliwy jak najbardziej. Możliwe jest także, że zapchałaś sobie czymś buźkę np. nowymi kosmetykami. W przypadku gdy Skinoren podrażnia ci twarz czy to bardziej czy też mniej, możesz go sobie odstawić na kilka dni lub smarować się nim np. co dwa dni, aby buźka miała okazje spokojnie się przyzwyczaić.
Co do łagodzenia podrażnień to najtańszym rozwiązaniem będzie Alantan, który może zapychać lub sudocrem. Ten ostatni naprawdę koi czerwoną/podrażnioną twarzyczkę w przypadku takich kwasów .
__________________
Zakazany owoc smakuje najlepiej!

Edytowane przez Pawel K
Czas edycji: 2011-06-15 o 22:53
Pawel K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-14, 10:06   #12
martik123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: skinoren żel pomocy!

Też używałam tego żelu, ale dermatolog kazała smarować mi sie nim rano i wieczorem (całą twarz), dodam że miałam duży problem z trądzikiem ; d. I mi ten żel pomógł co prawda też miałam podrażnioną skóre i właśnie dlatego smarowałam sie nim tylko na noc a rano myłam twarz mydłem bambino i smarowałam kremem nivea ; ) podziałało ; ]
martik123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 11:47   #13
PandkaJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: skinoren żel pomocy!

Ja również używałam Skinorenu i używam nadal, na przebarwienia podziałał w dużym stopniu, jednak jeśli chodzi o krostki to musiałam poszukać innego leku - obecnie jest nim Zineryt.
PandkaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 20:04   #14
summerlover
Przyczajenie
 
Avatar summerlover
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3
Dot.: skinoren żel pomocy!

stary temat ale może ktoś kiedyś tu trafi więc postanowiłam się podzielić swoją opinią
u dermatologa byłam drugi raz (zaznaczę, że tym razem u innego, gdyż leki od poprzedniej pani tak bardzo podrażniały mi twarz, że płakałam co wieczór) tym razem trafiłam z polecenia koleżanki, której twarz jest teraz niemal idealnie gładka. Pan Doktor stwierdził że mam trądzik oraz atopowe zapalenie skóry, przepisał mi Zinefryt (2 razy dziennie punktowo), Skinoren (co 3 dni, później co 2 a po 2tygodniach codziennie) oraz krem nawilżający z serii Cetaphil- specjalistyczny preparat do nawilżania zalecany przy walce z trądzikiem, atopowym zapaleniu skóry i łuszczycy. Oprócz wcześniej wymienionych Pan Doktor powiedział mi czego nie mogę jeść (dużo tego :c między innymi fastfoody, czekolada, słodycze, nabiał- czyli wszelkiego rodzaju serki twarożki i inne takie, kawa rozpuszczalna, zupy zagęszczane, musztardy, majonezy, keczupy, piwo, wino, napoje gazowane). Do jego zaleceń stosuje się 2 dzień, jak na razie jestem dobrej myśli bo nie ma żadnych podrażnień, zaczerwienia czy 'wysypu' na twarzy (mam skłonności do małych góreczek, jakby takiej 'kaszki' na twarzy- zwłaszcza między brwiami i na polikach z boku twarzy, którą aż wstyd się przyznać ale namiętnie 'zwalczałam' wyciskaniem)
teraz jestem dobrej myśli i motywuje się poprawą u mojej koleżanki po identycznej kuracji jakoś za miesiąc postaram się dać znać czy dalej jest tak dobrze

trzymam kciuki za inne osoby walczące z tym dziadostwem na twarzy
summerlover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 03:29   #15
lopere
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3
Dot.: skinoren żel pomocy!

Tabletki na trądzik - http://nonacne.pl Próbowałem różnych specyfików (od toników oczyszczających po kremy punktowe) i jak na razie Nonacne chyba najbardziej daje radę—po kilku miesiącach są efekty i póki co się utrzymują.

Edytowane przez lopere
Czas edycji: 2017-03-29 o 08:23
lopere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-03 04:29:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:13.