Ślub kościelny a dzieci ??? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-24, 17:18   #91
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Ciekawe co z nami ksiądz zrobi...
Narzeczony wychowuje mojego syna, mieszkamy razem w trójkę. W 2015 wychodzę za mąż i nie jestem pewna, czy powinniśmy mieć więcej dzieci. Mój syn ma autyzm, będę się nim opiekować do końca życia, wymaga dużo więcej uwagi i czasu i po prostu nie wiem czy dalibyśmy radę opiekować się i wychowywać kolejne dziecko, mimo tego, że bardzo byśmy chcieli...
__________________

MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 17:37   #92
Nattta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 46
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Też chcę życ po swojemu... tylko nie wiem czy z wiary mam wystapic w takim razie czy to olać :/ Natomiast co do zdrady - zenada - mamy deklarowac ze nie zdradzimy ale ze jak zdradzi to wybaczymy ;P
no ale racja - w kosciele ksiadz mowił ze gdy ktos uderzy nas to mamy nadstawic drugi policzek.... ;D

MajsterkaANB myśle, ze dobry ksiadz wam odpuści ale ogolnie wlasnie nasz kosciol katolicki wszystkiego nie wyjasnił.... moze tak łatwiej nie wiem... nie wiem po co te rygory....
Nattta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 17:59   #93
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Cytat:
Napisane przez MajsterkaANB Pokaż wiadomość
Ciekawe co z nami ksiądz zrobi...
Narzeczony wychowuje mojego syna, mieszkamy razem w trójkę. W 2015 wychodzę za mąż i nie jestem pewna, czy powinniśmy mieć więcej dzieci. Mój syn ma autyzm, będę się nim opiekować do końca życia, wymaga dużo więcej uwagi i czasu i po prostu nie wiem czy dalibyśmy radę opiekować się i wychowywać kolejne dziecko, mimo tego, że bardzo byśmy chcieli...

Ale ja nie widzę, gdzie tu miałby być dylemat: chcecie, ale nie jesteście pewni, czy to byłoby dobre.
To nie jest "nie chcę mieć nigdy więcej dzieci i wiem to na pewno". KK nie mówi, że trzeba płodzić dzieci zawsze i wszędzie, niezależnie od okoliczności, swoich mozliwości i sytuacji życiowej.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 18:01   #94
little_zosh
Rozeznanie
 
Avatar little_zosh
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 765
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Natta, co do planowania rodziny i współżycia w okresach niepłodnych przeczytaj lepiej całą encyklikę Humanae Vitae, zamiast wyrywać poszczególne fragmenty:
tekst całej encykliki

Problem ten jest wyjaśniony w punkcie 16 (Moralna dopuszczalność korzystania z okresów niepłodności), który w całości tu przytoczę:

"Temu nauczaniu Kościoła na temat moralnego postępowania w życiu małżeńskim przeciwstawiają dziś niektórzy - jak to już wyżej zaznaczyliśmy (w p. 3) - twierdzenie, iż rozum ludzki ma prawo i zadanie opanowywać siły, jakich mu dostarcza nierozumna natura i skierowywać je ku celom odpowiadającym dobru człowieka. Stąd niektórzy stawiają pytanie, czy w danym wypadku, z uwagi na tyle różnych okoliczności, nie jest rzeczą zgodną z rozumem sztuczna kontrola urodzeń, jeżeli osiąga się przez nią większy spokój i zgodę rodzinną oraz stwarza lepsze warunki do wychowania dzieci już urodzonych. W odpowiedzi na to pytanie trzeba stwierdzić z całą jasnością: Kościół nie da się nikomu prześcignąć w chwaleniu i zalecaniu korzystania z rozumu w działaniu, co człowieka jako rozumne stworzenie tak ściśle zespala z jego Stwórcą. Stwierdza wszakże jednocześnie, że winno się to dokonywać z poszanowaniem ustalonego przez Boga porządku.

Jeśli więc istnieją słuszne powody dla wprowadzenia przerw między kolejnymi urodzeniami dzieci, wynikające bądź z warunków fizycznych czy psychicznych małżonków, bądź z okoliczności zewnętrznych, Kościół naucza, że wolno wówczas małżonkom uwzględniać naturalną cykliczność właściwą funkcjom rozrodczym i podejmować stosunki małżeńskie tylko w okresach niepłodności, regulując w ten sposób ilość poczęć, bez łamania zasad moralnych, które dopiero co wyłożyliśmy.

Kościół jest zgodny z samym sobą i ze swoją nauką zarówno wtedy, gdy uznaje za dozwolone uwzględnianie przez małżonków okresów niepłodności, jak i wtedy, gdy potępia, jako zawsze zabronione, stosowanie środków bezpośrednio zapobiegających poczęciu, choćby nawet ten ostatni sposób postępowania usprawiedliwiano racjami, które mogłyby się wydawać uczciwe i poważne. W rzeczywistości między tymi dwoma sposobami postępowania zachodzi istotna różnica.

W pierwszym wypadku małżonkowie w sposób prawidłowy korzystają z pewnej właściwości danej im przez naturę. W drugim zaś, stawiają oni przeszkodę naturalnemu przebiegowi procesów związanych z przekazywaniem życia. Jest prawdą, że w obydwu wypadkach małżonkowie przy obopólnej i wyraźnej zgodzie chcą dla słusznych powodów uniknąć przekazywania życia i chcą mieć pewność, że dziecko nie zostanie poczęte.

Jednakże trzeba równocześnie przyznać, że tylko w pierwszym wypadku małżonkowie umieją zrezygnować ze współżycia w okresach płodności (ilekroć ze słusznych powodów przekazywanie życia nie jest pożądane), podejmują zaś współżycie małżeńskie w okresach niepłodności po to, aby świadczyć sobie wzajemną miłość i dochować przyrzeczonej wzajemnej wierności. Postępując w ten sposób dają oni świadectwo prawdziwej i w pełni uczciwej miłości."

EDIT: mam nadzieję, że tym przydługim postem choć trochę Ci pomogłam
__________________

Razem od 05.03.2010
Narzeczeni od 02.05.2012
Ślub 24.05.2014
little_zosh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 10:56   #95
Nattta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 46
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Tak, pomogłaś !!!
Wiem przynajmniej jakie stanowisko wobec tego ma kościół.

Edytowane przez Nattta
Czas edycji: 2013-09-25 o 13:35
Nattta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 18:37   #96
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

http://kobieta.onet.pl/dziecko/pol-n...omplecie/v9qc6

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

http://wolnemedia.net/spoleczenstwo/...sie-te-dzieci/ może jeszcze to;P Decyzja do każdego należy - być przykładnym katolikiem czy jednak stosować antykoncepcję
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 19:38   #97
AnnBlus
Rozeznanie
 
Avatar AnnBlus
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 551
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Decyzja do każdego należy - być przykładnym katolikiem czy jednak stosować antykoncepcję
Albo hamować swe żądze
AnnBlus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 09:28   #98
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
http://kobieta.onet.pl/dziecko/pol-n...omplecie/v9qc6

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

http://wolnemedia.net/spoleczenstwo/...sie-te-dzieci/ może jeszcze to;P Decyzja do każdego należy - być przykładnym katolikiem czy jednak stosować antykoncepcję
Ten ostatni artykuł bardzo szokujący

Naprawdę wydaje mi się, że żaden katolik nie ma obowiązku płodzenia tak ogromnej gromadki dzieci. Jedni będą dobrymi rodzicami dla jedynaka, inni dla czwórki, nie ma odgórnej ustalonej ilości dzieci.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 17:26   #99
Nattta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 46
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
http://kobieta.onet.pl/dziecko/pol-n...omplecie/v9qc6

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

http://wolnemedia.net/spoleczenstwo/...sie-te-dzieci/ może jeszcze to;P Decyzja do każdego należy - być przykładnym katolikiem czy jednak stosować antykoncepcję
Rowniez sie z tym zgadzam Jesli nasz kościoł ma takie stanowisko to chyba nalezy wybrać albo jedno albo drugie.
Co prawda za pomaca PNR niektórzy moga prowadzic kontrole urodzen - niestety nie kazdy ma taka mozliwośc...
A druga kwestia - jak widać mozna mieć tyle dzieci i żyć... co więc oznaczają te SŁUSZNE POWODY??? Dla kazdego cos innego.....
Nattta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 18:11   #100
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Ten ostatni artykuł bardzo szokujący

Naprawdę wydaje mi się, że żaden katolik nie ma obowiązku płodzenia tak ogromnej gromadki dzieci. Jedni będą dobrymi rodzicami dla jedynaka, inni dla czwórki, nie ma odgórnej ustalonej ilości dzieci.
cornflower_girl zgadzam się z tobą nie widzę sensu łączenia faktu posiadania tylu dzieci z katolickim życiem. Wręcz bym powiedziała że sensowne katolickie podejście skrytykowałoby taką sytuację. Pragnę zauważyć że "wyciąganie kasy" od państwa i społeczeństwa na rzecz dzieci raczej nie kwalifikuje się pod życie zgodne z zasadami wiary KK. Na prawdę wiele złego można mówić i krytykować KK ale nie przesadzajmy może?

Cytat:
Napisane przez Nattta Pokaż wiadomość
Rowniez sie z tym zgadzam Jesli nasz kościoł ma takie stanowisko to chyba nalezy wybrać albo jedno albo drugie.
Co prawda za pomaca PNR niektórzy moga prowadzic kontrole urodzen - niestety nie kazdy ma taka mozliwośc...
A druga kwestia - jak widać mozna mieć tyle dzieci i żyć... co więc oznaczają te SŁUSZNE POWODY??? Dla kazdego cos innego.....
Natt mam wrażenie że uparłaś się na jakieś dziwne wpieranie nauce KK rzeczy które nie mają miejsca. Wiara pomimo jasno ustalonych założeń i przykazań ma wiele relatywizmu w sobie i wiele zależy od konkretnego człowieka. Stwierdziłaś że jesteś wierząca to chyba masz tego świadomość i wiesz o tym

Najlepiej zapytaj księdza konkretnie o swój przypadek i on ci odpowie a nie męcz na wizażu problemu że "no ale inni robią inaczej i chodzą do spowiedzi i do komunii, inni nie myślą o tym i uważają że są ok w tym temacie, czemu w argumentach pojawia się trójka albo czwórka dzieci a nie można tym samym argumentować posiadania jednego dziecka". Może skoro jesteś wierząca to pomódl się o zrozumienie i "jasność umysłu" w tym temacie?

Mogłabyś podać przykład w jakim przypadku nie ma możliwości stosowania NPR?
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…

Edytowane przez anannke
Czas edycji: 2013-09-26 o 18:14
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 18:27   #101
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
Mogłabyś podać przykład w jakim przypadku nie ma możliwości stosowania NPR?
Wydaje mi się że jak ktoś jest gapa i baardzo nieobowiązkowy to nie ma sensu się za to zabierać No i powiem to znowu - npr to nie jest metoda antykoncepcji tylko sposób na wyznaczenie dni płodnych. Owszem można to obrócić w jednoczesne przewidywanie dni niepłodnych ale na pewno metoda nie jest takim pewniakiem dla kogoś kto jeszcze dzieci nie chce.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 18:48   #102
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że jak ktoś jest gapa i baardzo nieobowiązkowy to nie ma sensu się za to zabierać No i powiem to znowu - npr to nie jest metoda antykoncepcji tylko sposób na wyznaczenie dni płodnych. Owszem można to obrócić w jednoczesne przewidywanie dni niepłodnych ale na pewno metoda nie jest takim pewniakiem dla kogoś kto jeszcze dzieci nie chce.
Ztym akurat się nie zgadzam no ale to sprawa indywidualna każdej pary jaką metodę stosują. Z resztą żadna metoda nie daje 100% pewności więc nie mówmy o tym że NPR nie jest pewne a inne metody są pewne. No vhyba że abstynencja seksualna

Jeśli ktoś jest gapa i nieobowiązkowy to już problem z motywacją a nie z jakimiś "medycznymi" przeciwskazaniami czy z jakimiś zaburzeniami u kobiety aby nie było możliwości wyznaczenia dni płodnych i niepłodnych stosując tą metodę ja nie mówię że to łatwa metoda, że prosta, że najlepsza i nie wiem co jeszcze. Zgadza się że wymaga to pewnych rzeczy no ale przykładowo tabletki antykoncepcyjne też wymagają - nie można ich pomijać, trzeba brać regularnie o stałej porze więc podobnie..

więc myślę że jak ktoś jest gapa i nieobowiązkowy to nie ma sensu w ogóle się za seks zabierać bo mogą być opłakane skutki takiej "antykoncepcji"
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…

Edytowane przez anannke
Czas edycji: 2013-09-26 o 18:50
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 18:59   #103
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
Ztym akurat się nie zgadzam no ale to sprawa indywidualna każdej pary jaką metodę stosują. Z resztą żadna metoda nie daje 100% pewności więc nie mówmy o tym że NPR nie jest pewne a inne metody są pewne.
Jaki jest wskaźnik pearla NPRu?
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 19:24   #104
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Jaki jest wskaźnik pearla NPRu?
Na ile wiarygodna jest Wikipedia to każdy ma swoje zdanie ale proszę:

"Skuteczność metod rozpoznawania płodności jest bardzo zróżnicowana - w zależności od rodzaju stosowanej metody. Najwyższą skutecznością wykazuje się prawidłowo stosowana metoda objawowo-termiczna. Chroni ona w 99,6%[4] przed zajściem w ciążę, co jest wartością porównywalną ze skutecznością wkładek domacicznych (99,4%-99,8%[4]) i tabletek hormonalnych (99,7%[4]).
Kolejna jest metoda owulacyjna, która przy prawidłowym stosowaniu osiąga skuteczność rzędu 97%[4].
Metody opierające się na zliczaniu dni płodnych - metoda dni standardowych, TwoDay method - mają skuteczność odpowiednio 95% i 96% (prawidłowo używane)[4].
Średnia skuteczność metod naturalnych przy użyciu z błędami wynosi 76%[4] - według danych podręcznika Contraception Technology lub 75%[2] - zgodnie z danymi WHO.
Dla porównania skuteczność prezerwatywy męskiej to 98%[4][2] przy idealnym (prawidłowym) i 79%[4]-85%[2] przy użyciu z błędami, a dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych - odpowiednio - 99,7% i 91%[4]."


źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Natural...owanie_rodziny
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 10:56   #105
Nattta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 46
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

NPRu wbrew szerokiej propagandzie stosować nie mogą niektóre przypadki PCOS. - jednak w takim przypadku coś czuje ksieza uszanują.

Ale mi bardziej chodzi o inny rodzaj "nie mogą"
Przy tej metodzie niekrzy mogą osiwieć ze stresu, osoby prowadzące nieregularny tryb życia maja z tym duże trudnosci.
A najwazniejsze co chce powiedziec to codzienne mierzenie temperatury czy ogladanie śluzu moze sprowadzić delikatna sfere seksualną na tor jakiegos kalendarzowego hormonogramu. (Na jednej z konferencji ginekolog seksuolog poruszył te wlasnie kwestie). Niektorym ta metoda skutecznie obnizy libido. Wtedy kiedy ma sie chec na współzycie - nie bo nie moge. Wtedy kiedy jej nie mam - teraz lepiej wykorzystać tę okazje bo potem nie bedzie mozna.

Wiem, ze ktos kto stosuje te metode moze to skrytykować. Ale tak ma tylko czesc kobiet !!! Tak jak tyle kobiet korzysta z antykoncepcji hormonalnej tak ja jej kompletnie nie akceptuje... i wolalabym juz NPR niz hormony.

Natomiast macie racje nie bede juz meczyc o tych dzieciach bo to temat rzeka, jednak poczytałam troche o tym i jednak warto sie zastanowić dlaczego pary zatrzymują się na 2 dzieci........
Nattta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 13:36   #106
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Cytat:
Napisane przez Nattta Pokaż wiadomość

Wiem, ze ktos kto stosuje te metode moze to skrytykować. Ale tak ma tylko czesc kobiet !!! Tak jak tyle kobiet korzysta z antykoncepcji hormonalnej tak ja jej kompletnie nie akceptuje... i wolalabym juz NPR niz hormony.

Natomiast macie racje nie bede juz meczyc o tych dzieciach bo to temat rzeka, jednak poczytałam troche o tym i jednak warto sie zastanowić dlaczego pary zatrzymują się na 2 dzieci........

No dokładnie stosujemy metodą NPR od dwóch lat i poki co działa Nie ma problemu z tym, że 'chcę, a nie mogę' w danym momencie w miesiącu. Ważne jest tylko, żeby oboje partnerów to rozumiało - jesli mezczyzna nie jest zdecydowany na dziecko to też nie będzie nalegał - no i co tu dużo kryc : jest mnóstwo metod zastępczych na te dni

nie prowadze kalendarzyka, ani nie obserwuje sluzu - wspolzyjemy bezproblemu do ok. tygodnia po miesiaczce, potem przerwa, az do momentu gdy piersi są przewrazliwione to znak że jestem w drugiej fazie - proste !

Jak dla mnie NPR to przede wszystkim samoobserwacja i zaufanie partnerowi (i też założenie że dziecko może się przydarzyć - ale to już ryzyko przy każdej metodzie
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 14:18   #107
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość

nie prowadze kalendarzyka, ani nie obserwuje sluzu - wspolzyjemy bezproblemu do ok. tygodnia po miesiaczce, potem przerwa, az do momentu gdy piersi są przewrazliwione to znak że jestem w drugiej fazie - proste !
To nie jest żadna metoda w takim razie Na twoim miejscu zrobiłabym jakieś badania czy w ogóle płodna jesteś skoro 2 lata metoda chybił trafił działa.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 14:41   #108
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
To nie jest żadna metoda w takim razie Na twoim miejscu zrobiłabym jakieś badania czy w ogóle płodna jesteś skoro 2 lata metoda chybił trafił działa.
Może dezire ma regularne cykle charakterystyczne? Są kobiety które bez pomiarów i obserwacji rzeczy są w stanie określić czy owulacja była czy nie bo przebiega w charakterystyczny sposób. Ale chyba jest ich niewiele
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 14:46   #109
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
Może dezire ma regularne cykle charakterystyczne? Są kobiety które bez pomiarów i obserwacji rzeczy są w stanie określić czy owulacja była czy nie bo przebiega w charakterystyczny sposób. Ale chyba jest ich niewiele
Nie uwierzę w to tratatatata Wszystkie mogą być regularny a następny nie będzie i co Plemniki mogą spokojnie w pochwie kilka dni poczekać Dlatego nie da się bez pomiarów określić kiedy będą dni płodne. Chyba że ktoś z fusów czyta to wtedy tak.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-27, 14:50   #110
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Nie uwierzę w to tratatatata Wszystkie mogą być regularny a następny nie będzie i co Plemniki mogą spokojnie w pochwie kilka dni poczekać Dlatego nie da się bez pomiarów określić kiedy będą dni płodne. Chyba że ktoś z fusów czyta to wtedy tak.
Szczerze to nie wiem. Słyszałam o takich przypadkach ale nie jest to poparte badaniami więc cóż... Jak następny nie będzie regularny to wpadną i będzie dzidziuś jak ktoś lubi ryzyko to cóż no ale masz rację że warto byłoby się jednak przyjrzeć tej sprawie dokładniej a nie przyjmować za pewniaka
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 15:00   #111
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
Szczerze to nie wiem. Słyszałam o takich przypadkach ale nie jest to poparte badaniami więc cóż... Jak następny nie będzie regularny to wpadną i będzie dzidziuś jak ktoś lubi ryzyko to cóż no ale masz rację że warto byłoby się jednak przyjrzeć tej sprawie dokładniej a nie przyjmować za pewniaka
Moja koleżanka 3 lata nie wpadła stosując stosunek przerywany i wpierała że jest skuteczny a wszyscy go negują nie wiadomo czemu:P Przyszło co do czego zaczęli się już normalnie o dziecko starać i nic.. okazało się że będzie problem z zajściem w ciążę
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 16:48   #112
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Nie uwierzę w to tratatatata Wszystkie mogą być regularny a następny nie będzie i co Plemniki mogą spokojnie w pochwie kilka dni poczekać Dlatego nie da się bez pomiarów określić kiedy będą dni płodne. Chyba że ktoś z fusów czyta to wtedy tak.
oj Grumpy Cacie czyli zrzędliwy Kocie - oczywiscie że nie wróżę z fusów tylko z reakcji ciała - to jest podparte obserwacją kilkuletnią

Zakladając że po 2 latach stosownia NPR powinnam zajść w ciążę to twierdzenie, że ta metodą na pewno musi sie zajść w ciążę
Rozumiem, że w samą metodę ktos nie wierzy

Badania o niepłodność ? przecież nie kochamy sie w dni płodne to jak mam zajść ?
(a nawet zakładając najgorsze to ile oszczędzamy ) odczuwam kiedy organizm przełącza się na hormony dni niepłodnych

Nie zamierzam do tego nikogo przekonywać kto twierdzi skuteczność NPR = niepłodność.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 16:51   #113
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Badania o niepłodność ? przecież nie kochamy sie w dni płodne to jak mam zajść ?
(a nawet zakładając najgorsze to ile oszczędzamy ) odczuwam kiedy organizm przełącza się na hormony dni niepłodnych

Nie zamierzam do tego nikogo przekonywać kto twierdzi skuteczność NPR = niepłodność.
Właśnie o to chodzi że nie da się "wyczuć" kiedy te dni niepłodne są No ale jak potrafisz to punkt dla Ciebie
Nie mówię że skuteczność NPRu = nieplodność, tylko dla mnie NPR to codzienne obserwowanie śluzu i mierzenie temperatury o bladym świcie
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 15:10   #114
kasiatobor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Wiele osób jeśli wybiera się na wesele zostawia dzieci z babcia i dziadkiem. Zgodzę się z tym jeśli dziecko np ma roczek itd ale np takie 3 letnie dziecko wziąć na wesele to chyba nie problem. Poszaleje a potem pójdzie spać. Nie widzę tutaj żadnego problemu.
__________________
<ciach_reklama>
kasiatobor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 21:05   #115
GhostInTheFog
Zadomowienie
 
Avatar GhostInTheFog
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: pypydoowa
Wiadomości: 1 018
GG do GhostInTheFog
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Temat całkiem dla mnie

Po godzinach spędzonych na rozmyślaniach, czytaniach artykułów, konfrontacjach z ludźmi ściśle przestrzegającymi zasad KK, wyrobiłam sobie już jakieś zdanie.

Chcę wziąć w przyszłości ślub kościelny. Jest kilka zasad, z którymi się nie zgadzam i nic na to nie poradzę. Próbowałam to 'przemodlić', rozmawiać, pielęgnować w sobie wiarę, ale podejścia do kwestii dzieci nic we mnie nie zmieni. To po prostu silniejsze.

Podczas sakramentu nie będą mnie pytać czy chcę dzieci, ale czy przyjmę i wychowam, a to wielka różnica. Jeśli wpadnę to nie usunę ciąży, jestem przeciwniczką aborcji. Dlatego logiczne jest dla mnie, ze urodzę i postaram się dobrze wychować. Jednak nikt nie zabroni zrobić mi wszystkiego, aby ciąży uniknąć. (hormony też odpadają, zostają środki mechaniczne)
Niektórzy mogą stwierdzić, że to z mojej strony hipokryzja. Moze. Wiem jednak (przynajmniej na razie), ze to dla mnie jedyna opcja, abym mogła być szczęśliwa ze sobą, swoim sumieniem, postępowaniem.
__________________
Aka kiiro himawari...
Daidai konjou ajisai...
GhostInTheFog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 14:55   #116
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
To nie jest żadna metoda w takim razie Na twoim miejscu zrobiłabym jakieś badania czy w ogóle płodna jesteś skoro 2 lata metoda chybił trafił działa.

Chciałam wrócić do tego zarzutu, że naturalne metody planowania - czyli skuteczna obserwacja własnego ciała to niepłodność lub ewentualnie nieplanowana ciąża

Jestem w ciąży, okres 'starania się' to 2 m-ce. 4 lata oszczędności na środkach antykoncepcyjnych
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 15:10   #117
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Chciałam wrócić do tego zarzutu, że naturalne metody planowania - czyli skuteczna obserwacja własnego ciała to niepłodność lub ewentualnie nieplanowana ciąża

Jestem w ciąży, okres 'starania się' to 2 m-ce. 4 lata oszczędności na środkach antykoncepcyjnych
Obserwacja to jest jedna z metod, ja mam na myśli prawdziwą rosyjską ruletkę
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 13:32   #118
aniaj93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 86
Dot.: Ślub kościelny a dzieci ???

Zawsze możecie zrobić tak: póki jesteście zdolni do rozmnażania (przed menopauzą) weźcie ślub cywilny, a po 50 weźcie kościelny, wtedy wiadomo, że dzieci nie będzie i nie ma problemu proste?
aniaj93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-12 14:32:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:22.