Jak pozbyć się farby z włosów po koloryzacji? ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-11, 21:34   #1
ilonchen
Raczkowanie
 
Avatar ilonchen
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 268

Jak pozbyć się farby z włosów po koloryzacji? ZBIORCZY


Witam.Jakis miesiac temu rozjaśniłam sobie odrost prawie na biało i zrobiłam pasemka na całych juz rozjaśnianych włosach.Wyszły ciemno brązowe.Po paru dniach nałożyłam na całość złoty blond z welli.Oczywiście wyszedł brązowy.Od tego czasu trochę się zmył(nierówno).Więc pytanie jak sie pozbyć tego brązu i tych pasemek które wyłażą z pod spodu.Chcę być znowu blondynką, za 2 miesiące biorę ślub.Od razu mówi ze dekoloryzacja nie wchodzi w gre, nawet pasemek fryzjerki nie chcą mi zrobić, a byłam w kilku salonach.Takie mam juz połamane włosy.Próbowałamjuż używać szamponu przeciwłupieżowego ale tylko jeszcze bardziej wysuszył mi włosy.Może znacie jakies domowe, nie inwazyjne sposoby na zmycie farby z włosów?Help
ilonchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 10:44   #2
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Jak zmyć ciemne farby z rozjaśnianianych włosów?

Cytat:
Napisane przez ilonchen Pokaż wiadomość
Witam.Jakis miesiac temu rozjaśniłam sobie odrost prawie na biało i zrobiłam pasemka na całych juz rozjaśnianych włosach.Wyszły ciemno brązowe.Po paru dniach nałożyłam na całość złoty blond z welli.Oczywiście wyszedł brązowy.Od tego czasu trochę się zmył(nierówno).Więc pytanie jak sie pozbyć tego brązu i tych pasemek które wyłażą z pod spodu.Chcę być znowu blondynką, za 2 miesiące biorę ślub.Od razu mówi ze dekoloryzacja nie wchodzi w gre, nawet pasemek fryzjerki nie chcą mi zrobić, a byłam w kilku salonach.Takie mam juz połamane włosy.Próbowałamjuż używać szamponu przeciwłupieżowego ale tylko jeszcze bardziej wysuszył mi włosy.Może znacie jakies domowe, nie inwazyjne sposoby na zmycie farby z włosów?Help
Dziwisz się??
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 14:06   #3
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Jak zmyć ciemne farby z rozjaśnianianych włosów?

Dziwie Ci się. Dobrze wiedziałaś, że za 2 miesiące masz ślub a zachciało Ci sie bawić w fryzjerkę. Jasne, nawet najlepszy fryzjer może spartolić robotę, ale wtedy mamy reklamacje i wiadomo, że nam naprawi krzywdy

Jeśli nawet fryzjerki nie chcą Ci pomóc to widocznie masz tragedie na tych włosach.

Od początku, bo zbytnio nie kumam tego opisu.

Jaki jest Twój kolor naturalny włosów? Jakie miałaś przed zafarbowaniem?

Jeśli dobrze rozumiem rozjaśniłaś sobie odrost na już blond włosach farbowanych + pasemka. Jakim cudem wyszły ciemno brązowe? Czy Twoje naturalne to czarne włosy?

Nie rozumiem Twojego opisu.


Farby wypłukują szampony ziołowe. Ale jeśli to był rozjaśniacz to nic tego nie ruszy.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 09:19   #4
PAULINA CHMIEST
Raczkowanie
 
Avatar PAULINA CHMIEST
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 107
GG do PAULINA CHMIEST
Smile Dot.: Jak zmyć ciemne farby z rozjaśnianianych włosów?

Cytat:
Napisane przez ilonchen Pokaż wiadomość
Witam.Jakis miesiac temu rozjaśniłam sobie odrost prawie na biało i zrobiłam pasemka na całych juz rozjaśnianych włosach.Wyszły ciemno brązowe.Po paru dniach nałożyłam na całość złoty blond z welli.Oczywiście wyszedł brązowy.Od tego czasu trochę się zmył(nierówno).Więc pytanie jak sie pozbyć tego brązu i tych pasemek które wyłażą z pod spodu.Chcę być znowu blondynką, za 2 miesiące biorę ślub.Od razu mówi ze dekoloryzacja nie wchodzi w gre, nawet pasemek fryzjerki nie chcą mi zrobić, a byłam w kilku salonach.Takie mam juz połamane włosy.Próbowałamjuż używać szamponu przeciwłupieżowego ale tylko jeszcze bardziej wysuszył mi włosy.Może znacie jakies domowe, nie inwazyjne sposoby na zmycie farby z włosów?Help
BARDZO MI PRZYKRO ŻE MASZ TAKIE PROBLEMY Z WŁOSKAMI. MASZ MAŁO CZASU NA ZMIANY.NIE STOSUJ ŻADNYCH SZAMPONÓW WYSUSZAJĄCYCH,MOCNE NAWILŻANIE,A CO DO KOLORU,NIE STOSUJ NIC SAMA .BARDZO ZNISZCZONE WŁOSY JEŻELI WOGULE ZATRZYMAJĄ KOLOR,TO BĘDZIE ON BRUDNO SZARY.MOGĘ SPRUBOWAĆ CI POMUC ALE CZY JESTEŚ Z KRAKOWA?
PAULINA CHMIEST jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 19:03   #5
ilonchen
Raczkowanie
 
Avatar ilonchen
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 268
Dot.: Jak zmyć ciemne farby z rozjaśnianianych włosów?

Dziekuję za rady.Nie, nie jestem z Krakowa, z Lęborka, to taka miescina koło Łeby
Załamka.Podciełam włosy 2 cm.Wyglądają o niebo lepiej.Wiecej nie moge bo chciałabym upiąć włoski.
ilonchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 19:04   #6
ilonchen
Raczkowanie
 
Avatar ilonchen
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 268
Dot.: Jak zmyć ciemne farby z rozjaśnianianych włosów?

Upiąc je na ślub oczywiście
ilonchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 19:08   #7
Morellaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 279
Dot.: Jak zmyć ciemne farby z rozjaśnianianych włosów?

Wiesz ... Podobno czosnek usuwa lupiez , ma takie dzialanie , szampon przeciwlupiezowy rowniez wiec ... Tak myslac logicznie to moze ci pomoc! Jest duzo szamponow ktore nie wysuszaja a sa przeciwlupiezowe . Spryskuj wlosy rumiankiem ( yyy nie wiem dokladnie po co ale to je wzmocni i podobno ma tam jakies wlasciwosci rozjasniajace ) . Uzywaj wszelkich szamponow dla wlosow blond . W ostatecznosci szamponetka i bardzo mocne nawilzanie . Nie wiem na 100 % ale mam nadzieje ze bedzie dobrze
A jesli chodzi o odzywianie wlosow to na jednym watku bardzo duzo sie rozpisalam Poszukaj u mnie w postach . Byl o "modelowaniu bez siana ". Podrawiam
Morellaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-16, 19:18   #8
ilonchen
Raczkowanie
 
Avatar ilonchen
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 268
Dot.: Jak zmyć ciemne farby z rozjaśnianianych włosów?

Izulka
Od prawie 14 lat rozjasniam włosy.Co 1 -2 miesiace odrost.Od czasu do czasu pacne na całośc jakas blond farbe a od czasu do czasu pasemka w kolorze ciemny blond, jasny braz.Z natury mam kolorek taki jak większosc Polaków czyli ciemno mysli blond.W styczniu dokladnie 4-go fryzjerka zafarbowała mi odrost na blond i zrobila pasemka.Tylko tym razem kolor w(pasemek) wyszedł o wiele ciemniejszy taki ciemny czekoladowy braz i jeszcze strasznie sie rozlał.Ale niestety nie wszedzie bo moja , była juz fryzjerka, robi pasemka nie na foli, tylko na takich plastykowych, nie wiem jak to nazwac, płytkach.Wiec zawsze zostaje ok 1,5 cm odrostuA odrost wyszedł tym razem sniezno bialy.Wyglądało to strasznie bielusienki pas stratowy na czubku głowy, włosy brudno brazowe i cimniejszymi pasemkami.Tydzien po wizycie u fryzjera kupiłam złoty blond z welli i sama sobie nałożyłam.Nie dosc ze nierówno to jeszcze własnie wyszedł ciemny braz na tym wszystkim.Co prawda sporo juz sie wymyło, ale zaczna pojawiac sie odrost, szczególnie z tylu gdzie niedokladnie nalozylam sobie farbe.A włosy jak juz pisałam wyrzej bede miala upiete wysoko, wiec odrosty nie wchodza w gre.Postaram sie wkleic fotke
ilonchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 19:40   #9
ilonchen
Raczkowanie
 
Avatar ilonchen
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 268
Dot.: Jak zmyć ciemne farby z rozjaśnianianych włosów?

To moje włoski.Troche rudo wyszły
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P4040033.JPG (67,1 KB, 975 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P4040034.JPG (46,5 KB, 892 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P4040036.JPG (61,3 KB, 824 załadowań)
ilonchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 20:00   #10
kasandria
Raczkowanie
 
Avatar kasandria
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 94
Dot.: Jak zmyć ciemne farby z rozjaśnianianych włosów?

Kolorek jest ładny a twoje włosy aż tak źle nie wyglądają... są ok
kasandria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 20:19   #11
ilonchen
Raczkowanie
 
Avatar ilonchen
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 268
Dot.: Jak zmyć ciemne farby z rozjaśnianianych włosów?

Dzieki.Trochę się zmył.Najgorzej ze mam na włosach wiele kolorów.Ale co dalej?Blond pasemka?Jak za ok 1,5 miesiąca pozbyc sie odrostów?A na zdjęciach włoski zawsze wychodzą jakies lepsze, bardziej wygładzone i blyszczace.Tak myslę
ilonchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-18, 16:31   #12
PAULINA CHMIEST
Raczkowanie
 
Avatar PAULINA CHMIEST
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 107
GG do PAULINA CHMIEST
Dot.: Jak zmyć ciemne farby z rozjaśnianianych włosów?

Cytat:
Napisane przez ilonchen Pokaż wiadomość
Dzieki.Trochę się zmył.Najgorzej ze mam na włosach wiele kolorów.Ale co dalej?Blond pasemka?Jak za ok 1,5 miesiąca pozbyc sie odrostów?A na zdjęciach włoski zawsze wychodzą jakies lepsze, bardziej wygładzone i blyszczace.Tak myslę
ZDECYDOWANIE NIE KOMBINUJ SAMA. IDŻ DO FRYZJERA I POPROŚ O FARBĘ BLOND ,NIE ZŁOTY,NIE NATURALNY BLOND,TYLKO BEŻ,LUB JASNY POPIEL.POPIEL NA ODROSTACH WYJDZIE CIEPLEJ A NIE ŻÓŁTO.tYLKO ODROSTY.POTEM KILKA PASEMEK TĄ SAMĄ FARBĄ PO CAŁOŚCI I KILKA ROZJAŚNIACZEM.bĘDZIE OK.TYLKO BEZ PRZECIĄGANIA FARBY NA CAŁOŚĆ.
PAULINA CHMIEST jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 18:39   #13
ilonchen
Raczkowanie
 
Avatar ilonchen
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 268
Dot.: Jak zmyć ciemne farby z rozjaśnianianych włosów?

Ok.Dzięki.Zapisałam sobie nawet to co powiedziałaś i to powiem fryzjerce.
__________________
Mikołaj 19.02.2009
Filip 31.03.2011

ilonchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 20:01   #14
PAULINA CHMIEST
Raczkowanie
 
Avatar PAULINA CHMIEST
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 107
GG do PAULINA CHMIEST
Dot.: Jak zmyć ciemne farby z rozjaśnianianych włosów?

Cytat:
Napisane przez ilonchen Pokaż wiadomość
Ok.Dzięki.Zapisałam sobie nawet to co powiedziałaś i to powiem fryzjerce.
JESZCZE JEDNO,PAMIĘTAJ ŻEBY TE POPIELE NIE MIAŁY W SOBIE ZIELENI.POWIEDZ ŻE BIORĄC POD UWAGĘ KOŁO BARW,TEN KOLOR MA BYĆ PO STR.FIOLETU.NIE WIEM JAK TO JAŚNIEJ NAPISAĆ .TRZEBA UWAŻAĆ BO ZIELONE PIGMENTY ZROBIŁY BY CI WOJSKOWĄ ZIELEŃ.TRZYMAM KCIUKI.WIECEJ MOGE MÓWIC NA GG.
PAULINA CHMIEST jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 20:57   #15
ilonchen
Raczkowanie
 
Avatar ilonchen
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 268
Dot.: Jak zmyć ciemne farby z rozjaśnianianych włosów?

Paulinko a jezeli slub jest 26 kwietnia to kiedy najlepiej zafarbować te włosy? Czy niedlugo zeby jeszcze ewentualnie był czas na poprawki czy jeszcze poczekac?
__________________
Mikołaj 19.02.2009
Filip 31.03.2011

ilonchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 20:01   #16
PAULINA CHMIEST
Raczkowanie
 
Avatar PAULINA CHMIEST
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 107
GG do PAULINA CHMIEST
Dot.: Jak zmyć ciemne farby z rozjaśnianianych włosów?

Teraz Zacznij. To Moze Wymagać Kilku Wizyt łącznie Z Maseczkami Odżywczymi.daj Znać Jak Już Będziesz Po Wizycie.
PAULINA CHMIEST jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 20:13   #17
ilonchen
Raczkowanie
 
Avatar ilonchen
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 268
Dot.: Jak zmyć ciemne farby z rozjaśnianianych włosów?

Jutro idę do fryzjera.Popołudniu wkleję zdjęciaDzięki
__________________
Mikołaj 19.02.2009
Filip 31.03.2011

ilonchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 11:25   #18
PAULINA CHMIEST
Raczkowanie
 
Avatar PAULINA CHMIEST
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 107
GG do PAULINA CHMIEST
Dot.: Jak zmyć ciemne farby z rozjaśnianianych włosów?

trzymam kciuki.Jadę na urlop więc odpowiedzi narazie nie zobaczę ,chyba że dzisiaj wieczorem zdążysz napisać wrażenia
PAULINA CHMIEST jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 11:10   #19
ilonchen
Raczkowanie
 
Avatar ilonchen
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 268
Dot.: Jak zmyć ciemne farby z rozjaśnianianych włosów?

Już! Zdjęć jeszcze nie mam.Ale wyszło ok.Może nie idealnie, ale w kwietniu pojde na jeszcze jedno farbowanie.Ogólnie jestem bardzo zadowolona.Chociaż koncówki zostały trochę ciemniejsze.Fryzjerka nie chciała na nie kłaść za dużo pasemek, bo już są bardzo uwrażliwione.Góra ładny blond, chociaż tam gdzie była kładziona farba a nie rozjaśniasz jest troche żółtawy odcien.Zawsze mi tak wchodzi.Poprzeglądam wątki na ten temat.Nauczyłam się jedego:
Nigdy wiecej nie zafarbuję włosów samodzielnie.Chociaż nie wiem jak pieknie wyglądał by odcień na opakowaniu.I tak mi taki nie wyjdzie.
I tego że raczej nie da się zmyć farby całkowicie.Trzeba odbarwic.Koniec kombinowania z włosami
Dziekuje Wszystkim za rady
__________________
Mikołaj 19.02.2009
Filip 31.03.2011

ilonchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-05, 10:29   #20
ruk1a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7
Dot.: Jak zmyć ciemne farby z rozjaśnianianych włosów?

to moze i mi sprubujecie pomuc? Tak wiec od 5 lat rozjasnialam wlosy (pasemka) A teraz postanowilam wrocic do swojego koloru czyli jasny braz. Niestety po wizycie u fryzjera i kilku myciach zrobily mi sie przeswity. Postanowilam wiec zafarbowac wlosy jeszcze raz tym razem na wlasna reke. Wyszly czarne Plakalam chyba ze 2 h Nie wiem co mam teraz zrobic. Nie wygladam zle ale nie chce takiego koloru. Najbardziej chcialabym wrocic do blandu chociaz wiem ze to niemozliwe. A moze chociaz zmyc troche tego czarnego. Tylko jak to zrobic?
ruk1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 07:48   #21
breda25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
jak zmyc farbe z wlosów

Witam serdecznie od 7 lat farbuje wlosy na kolor czarny , postanowilam zmyc czarny kolor i wrócic do swojego naturalnego koloru(brazowe) ale to nie takie proste moze ktos mi podpowie jak to zrobic ??
breda25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 08:28   #22
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Jak pozbyć się farby z włosów po koloryzacji? ZBIORCZY

Łączę wątek z innym o podobnej tematyce.
Proszę korzystać z wyszukiwarki przed założeniem nowego wątku lub zadaniem pytania.
Na 95% zagadnienie było już omawiane, wystarczy poszukać.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 15:31   #23
scharlotte90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
jak wypłukać resztki farby z włosów?

CZesc! mam długie włosy. Moj naturalny kolor to średni braz, bądż jasny brąz..trudno okreslic jakis czas temu pofarbowałam włosy duzo ciemniejszym szamponem koloryzujacym do 20-prau zmyć. Pozostały mi na włosach czerwone refleksy. chciałabym szybciej pozbyc sie tej farby w włosów. Czy znacie jakies domowe sposoby, by oczyscis włosy? moze jakies zioła? moze jakies inne składniki?
czekam na wasze rady
pozdrawiam
scharlotte90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 12:13   #24
izku22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 196
Dot.: Jak zmyć ciemne farby z rozjaśnianianych włosów?

hej moze mi ktos pomoze? jak pozbyc sie brazowych pasemek? byłam na balejazu i na platynowe włosy połozone mam brazowe pasemka teraz bym chciała sie ich pozbyc i wrócic do jednolitej platyny.Czy to jest mozliwe po pierwszej wizycie u fryzjerki czy bede miała zółte refleksy?
izku22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 12:27   #25
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Jak pozbyć się farby z włosów po koloryzacji? ZBIORCZY

Szampony przeciwłupieżowe wymywają farbe z włosów jednak zaznaczę, ze nie po 2-3 uzyciach tylko raczej po dłuższym stosowaniu. Jesli ta czerń to np. farba Palette to na 99% nawet przeciwłupiezowy szampon tego nie ruszy. Choć musze przyznac, ze ja mam na głowie farbe Palette, bez amoniaku i kolor mam prawie czarny i po 3/4 butelki odrosny już mi się robią powoli w moim kolorze także zyczę wszystkim cierpliwości.
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 20:09   #26
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 1 067
Dot.: Jak pozbyć się farby z włosów po koloryzacji? ZBIORCZY

Drogie Panie niestety - jak raz wejdzie się w farbę to nie ma zmiłuj. Jedne z najbardziej znanych sposobów na wymycie farby z włosów (czy skuteczne czy nie - pozostawiam waszej ocenie po użyciu ;-))
1. Mycie włosów szamponem przeciwłupieżowym lub silnie oczyszczającym do włosów przetłuszczających się - ja moje ciemno brązowe włosy myję już od sierpnia (i nie farbuję, same odrosty na jaśniejszy kolor) i nie ruszyło ich dosłownie nic więc życzę cierpliwości.
2. Dodanie do szamponu sody oczyszczonej - soda ma właściwości silnie oczyszczające i środowisko silnie zasadowe - co rozchyla łuskę włosa podczas mycia. Niestety przy częstym stosowaniu włosy stają się szorstkie, suche, łamliwe a przy zbyt intensywnym myciu i tarciu włosów można powyłamywać rozchylone łuski. Ale nawet działa ;-) do szamponu - jednej porcji dodać ok 1 łyżeczkę
3. Mycie włosów płynem do naczyń - nie byłam w takiej desperacji aby używać ale podobno działa...

To jak wymywa się farba zależy głównie od gatunku włosa, moja koleżanka z czarnego koloru wyszła w jakieś pół roku - włosy stały się bardzo jasno brązowe i na to robiła blond pasemka. Ja z mojego ciemnego brązu nie umiem wyjść - jutro idę robić pasemka - dekoloryzować i nałozyć jaśniejszą farbę.
Jeśli włos był wcześniej rozjaśniony jest duże prawdopodobienstwo, że kolor się wymyje bardzo, ale minusem jest to, że brąz wymywa się na rudo-żółty, czerwony na różowy itd...
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 21:42   #27
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Jak pozbyć się farby z włosów po koloryzacji? ZBIORCZY

Tez słyszałam o płynie do naczyń, ze wypłukuje farbę jednak ja równiez nie jestem na tyle zdesperowana i odwazna zeby to zrobić
Jak pisałam wyżej, stosuje szampon przeciwłupiezowy i jakos daje radę z tym wymywaniem koloru... oczywiście na wymycie się koloru z końcówek juz nie ma co liczyc bo końcówki były farbowane chyba milion razy na różne kolory ale te od nasady ładnie się wymywają
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 10:32   #28
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Jak pozbyć się farby z włosów po koloryzacji? ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Pokaż wiadomość
3. Mycie włosów płynem do naczyń - nie byłam w takiej desperacji aby używać ale podobno działa...
Czytałam gdzieś, że szampon to łagodniejsza wersja płynu do naczyń... może coś w tym jest?

Też nie byłabym na tyle zdesperowana, aby myć włosy płynem do mycia naczyć, tymbardziej, że samym zwykłym szamponem z SLS myję rzadko.


Ja wczoraj robiłam dekoloryzację i wyszło rudo, ale mi to pasuje. Pozbyłam się ciemności ze swojej głowy. Wydaje mi się, że lepiej zrobić raz dekoloryzację, niż szorować je przez dłuższy czas silnymi detergentami.
__________________
IT - programuj, dziewczyno!

Edytowane przez rockandrollqueen
Czas edycji: 2011-02-22 o 19:22
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 17:12   #29
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Jak pozbyć się farby z włosów po koloryzacji? ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że lepiej zrobić raz dekoloryzacjie, niż szorować je przez dłuższy czas silnymi detergentami.
Wydaje mi się, że to zależy np. ja mam łamliwe końcówki i są po blondzie więc w nie idealnej kondycji i wole umyc włosy H&S który mi w żaden sposób nie szkodzi a wymywa kolor z włosów niż robić dekoloryzacje i ryzykowac zniszczeniem, suchością itp. Ale to zalezy od tego co włosy przeszły i kiedy
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 17:23   #30
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Jak pozbyć się farby z włosów po koloryzacji? ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to zależy np. ja mam łamliwe końcówki i są po blondzie więc w nie idealnej kondycji i wole umyc włosy H&S który mi w żaden sposób nie szkodzi a wymywa kolor z włosów niż robić dekoloryzacje i ryzykowac zniszczeniem, suchością itp. Ale to zalezy od tego co włosy przeszły i kiedy
Hmm... no nie wiem, jak dla mnie jednorazowe zastosowanie łagodnego, siarkowego preparatu, jak Color Peel Renee Blanche jest jednak lepsze, niż szorowanie włosów H&S, powtarzane częściej, bo z gorszym skutkiem.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:30.