Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część I - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-24, 14:21   #2971
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Layla123 Pokaż wiadomość
Nanomi, bardzo, bardzo Ci dziękuję.

Nad tymi z kategorii "warm" też się zastanawiałam, ale jakoś trudno mi uwierzyć, że będę w tym dobrze wyglądać, bo ja raczej kiepsko wyglądam w ciepłych odcieniach...

Zobaczymy. W ciągu kilku dni pewnie się w końcu skuszę na zamówienie. Nie wiem jeszcze czy wezmę 1 zestaw próbek, czy 2... ale kusi mnie żeby od razu wziąć 2 i wtedy trochę bardziej poeksperymentować.

Zdam relację z wyboru i z efektów.
ciepłe = żółtawe, zimne, chłodne = różowawe.

Z tego co zrozumiałam potrzebujesz nie chlodnych czyli ciepłych bądź neutralnych.
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 14:26   #2972
mykofenolan mofetilu
Zadomowienie
 
Avatar mykofenolan mofetilu
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 885
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Layla123 Pokaż wiadomość
Nanomi, bardzo, bardzo Ci dziękuję.

Nad tymi z kategorii "warm" też się zastanawiałam, ale jakoś trudno mi uwierzyć, że będę w tym dobrze wyglądać, bo ja raczej kiepsko wyglądam w ciepłych odcieniach...

Zobaczymy. W ciągu kilku dni pewnie się w końcu skuszę na zamówienie. Nie wiem jeszcze czy wezmę 1 zestaw próbek, czy 2... ale kusi mnie żeby od razu wziąć 2 i wtedy trochę bardziej poeksperymentować.

Zdam relację z wyboru i z efektów.
nie wiedzie czemu zawsze mi się wydawało że kategoria Warm jest taka lekko pomarańczowa... i tak się im przyglądam no i sama już nie wiem.
a Golden Light który poleca Nanomi jest naprawdę bardzo przyjemnie i bardzo delikatnie żółty, akurat mojej skórze nadaje zdrowszy wygląd, nie ma w nim domieszek szarości ani różu, tylko takie "rozbielone złoto". nie powinnaś się go obawiać ewentualnie potem możesz dodawać go do ocieplenia jakiegoś innego odcienia.
mykofenolan mofetilu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 14:39   #2973
milenazuzia
Raczkowanie
 
Avatar milenazuzia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 133
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Dziewczyny, miałyście może podkład prasowany. Jakie one mają opakowania i czy nakłada się je w ten sposób co sypki podkład. Chciałam kupić Ivory prasowany podkład ale nie wiem czy warto.
milenazuzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 14:46   #2974
Layla123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 12
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Nanomi, chyba dobrze zrozumiałaś.

Ja właśnie też to tak rozumiałam do tej pory. Ale to jest właśnie dziwne (i dlatego mam problemy). Chyba jestem jakaś niestandardowa, bo jeśli chodzi o szminki, cienie do oczu i ubrania, to dużo lepiej wyglądam w chłodnych kolorach, a z tym doborem koloru podkładu jakoś tak dziwnie. Czy to możliwe, czy tylko mi się tak ubzdurało?

Może właśnie podchodzę pod kategorię "neutral"? Nie wiem, ale dopóki nie sprawdzę, to się nie dowiem.

Chyba przy zamówieniu wezmę coś z "warm". Jak nie będzie pasować, to przynajmniej będę miała pewność, a jak mi przypasuje to tym lepiej.

mykofenolan mofetilu - dzięki za radę.

Na razie zdecydowałam się na te 2 : Golden Light i Buff Fairly Light Neutral. Po namyśle chyba wezmę i Soft Butter Peach (jak mi nie podejdzie to może mojej mamie?).

Czy mi się wydaję, czy Linen jest jaśniejszy od Buff Fairly Light Neutral?
Layla123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 14:48   #2975
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
ha, też bym chciala...
po oględzinach stwierdzam, że fair wpada w róż a light w żółty.
Na swatchu wyglądają bardzo zbliżone co do jasności. Bardzo by mnie urządził ten Light, bo właśnie Fair jest dla mnie minimalnie za różowy, a pozostałe intensive już są za ciemne.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 15:03   #2976
mykofenolan mofetilu
Zadomowienie
 
Avatar mykofenolan mofetilu
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 885
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

ja akurat nie kojarzę korektora intensive light, ale z tego co mówicie to baaaaardzo żałuję ze go nie ma rozwiązałby się mój problem z korektorem..
mykofenolan mofetilu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 15:14   #2977
konopia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Toruń/Londyn
Wiadomości: 1 094
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
Obstawiam ze się z wilgoci taki zrobił, upierz jeszcze raz w delikatnym szamponie i zrób tak: odsacz nadmiar wody ręcznikiem, rozłóż recznik sucha strona do góry, rozczapierz porządnie pędzel i ustaw go pionowo na włosiu, za godzinę przesuń go na inne suche miejsce na ręczniku. Moje pędzle tak schną w kilka godzin i są w idealnej kondycji.

edit: tak jak tu zrobił ten facet z kabuki okrągłym: http://www.youtube.com/watch?v=7JENRwWaKaE
Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Ja też myję w Lactacydzie, to płyn do higieny intymnej, ale do mycia pędzli sprawdza się znakomicie. Po myciu wysusz pędzel trochę w ręcznik, tzn. wyciśnij z niego wodę nie trzyj. Szybciej wyschnie. U mnie się sprawdza ta metoda
I rozczapierz, jak napisała Nanomi
Dobry pomysł z tym rozczapierzeniem, wykąpię go dziś i tak zrobię


Tak nawijacie o tych STF, a ja coraz bardziej widzę, że by mi się przydał. Po zaledwie kilku godzinach od nałożenia podkładu mam wrażenie, jakbym już nic nie miała na twarzy :| Może i on tak się dobrze wtapia w skórę, ale coś wątpię.
Chyba zamówię ryżowy przy następnym zamówieniu.
__________________
masterplanu część kolejna: Londyn od 25.08.2010!
następne przystanki: Royal Academy of Dramatic Art --> West End --> Broadway --> ...

aspirująca aktorka zawsze ma plan B i C


'Everytime I'm around you try to leave
but I'll be standing in your way
You want antidote I got the poison!'
konopia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 15:15   #2978
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

A ja tak toszkę z innej beczki - komponuję sobie nowe zamówienie i zastanawiam się czy warto zamawiać pędzelek do korektora? Któraś z Was może go używała? Gdzieś mi się przewinęło też że któraś z dziewczyn nakłada korektor pedzelkiem Eyeshadow Kabuki - faktycznie ten bylby lepszy?
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 15:22   #2979
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
A ja tak toszkę z innej beczki - komponuję sobie nowe zamówienie i zastanawiam się czy warto zamawiać pędzelek do korektora? Któraś z Was może go używała? Gdzieś mi się przewinęło też że któraś z dziewczyn nakłada korektor pedzelkiem Eyeshadow Kabuki - faktycznie ten bylby lepszy?
zdecydowanie lepiej nakłada mi się korektor pędzelkiem niż palcem. Pędzelek do korektora jest podobny do tego klasycznego do cieni, ale ma dłuższe włosie. Maskuję głównie drobne naczynka przy nosie i sprawdza się super. Eye kabuki jest dobry do większych powierzchni, np. pod oczy. Kwestią jest czy wolisz większy nabity pędzelek do korektora czy płaski i mniejszy.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 15:26   #2980
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Dziewczyny jaka jest róznica między fair neutral a sandy fair?MAm fair neutral jak dla mnie jest super ale chciałabym wiedziec jakie jest porównanie.
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 15:26   #2981
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
zdecydowanie lepiej nakłada mi się korektor pędzelkiem niż palcem. Pędzelek do korektora jest podobny do tego klasycznego do cieni, ale ma dłuższe włosie. Maskuję głównie drobne naczynka przy nosie i sprawdza się super. Eye kabuki jest dobry do większych powierzchni, np. pod oczy. Kwestią jest czy wolisz większy nabity pędzelek do korektora czy płaski i mniejszy.
Rozwielitko ślicznie dziękuję za porównanie wiem w takim razie ze przydałby się jeden i drugi
a masz może gdzieś zdjęcia swoich pędzelków tak żeby jeden i drugi porównać? bo na str EDM niestety te małe pędzle są jak dla mnie średnio widoczne (za małe zbliżenie)
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 15:27   #2982
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Dziewczyny jaka jest róznica między fair neutral a sandy fair?MAm fair neutral jak dla mnie jest super ale chciałabym wiedziec jakie jest porównanie.
zerknij tutaj
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1085
w moim 1. zestawie próbek miałam sandy fair i fair neutral i teraz używam ich obu na zmianę właściwie.

Ella, już robię zdjęcie

edit: na pierwszych dwóch: zdjęcie pędzelka do korektora i eye kabuki, (przepraszam że wyciapane) na trzecim jest eye kabuki i klasyczny do cieni (bardzo podobny do tego do korektora ale ma krótsze włoski).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pe2.jpg (30,9 KB, 313 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pędze.jpg (28,5 KB, 233 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0887.jpg (35,9 KB, 541 załadowań)

Edytowane przez rozwielitka
Czas edycji: 2009-01-24 o 15:37
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 15:31   #2983
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość

Ella, już robię zdjęcie
dzięki wielkie

zdecydowanie przydadzą się oba ale zacznę od tego typowego do korektora

świetne jest to ostatnie zdjęcie, na którym można porównać wielkości małych i dużych. myślę, że nadawałoby się do wrzucenia w 1 poście - na pewno dla innych byłoby równie pomocne jak dla mnie
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12

Edytowane przez Ella77
Czas edycji: 2009-01-24 o 15:52
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 15:51   #2984
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Pytanie numer miliard piecset: czy dopiero po spryskaniu podkladu np. hydrolatem albo termalka klade roz i puder wykanczajacy, czy pryskam dopiero po nalozeniu wszystkiego?
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 15:52   #2985
chilipepper
Raczkowanie
 
Avatar chilipepper
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 110
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

A czy możecie mi wyjaśnić różnicę pomiędzy cool Multitasking a cool Medium?? I czy może któraś z Was próbowała już cool Pink-tan??
Czy nie dają zbyt różowego koloru?? Potrzebuję odcienia (z kategorii cool, bo jeszcze nie próbowałam), który nada twarzy naturalny odcień, jednak nie zbyt różowy czy zbyt neutralny.
chilipepper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 15:58   #2986
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Pytanie numer miliard piecset: czy dopiero po spryskaniu podkladu np. hydrolatem albo termalka klade roz i puder wykanczajacy, czy pryskam dopiero po nalozeniu wszystkiego?
Też się zastanawiałam, więc podłączam się pod pytanie.
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 15:59   #2987
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Rozwielitko używasz pędzla do podkładu do minerałów? Jeśli tak to jak je nakładasz?

Nałożyłam dziś na mokro Light Medium - kolor idealnie mój, niestety w ciągu dnia lekko się błyszczałam, dlatego muszę koniecznie dokupić coś wykończeniowego.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 16:06   #2988
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
zerknij tutaj
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1085
w moim 1. zestawie próbek miałam sandy fair i fair neutral i teraz używam ich obu na zmianę właściwie.

Ella, już robię zdjęcie

edit: na pierwszych dwóch: zdjęcie pędzelka do korektora i eye kabuki, (przepraszam że wyciapane) na trzecim jest eye kabuki i klasyczny do cieni (bardzo podobny do tego do korektora ale ma krótsze włoski).
Dzięki wielkie
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 16:07   #2989
madziarra
Zakorzenienie
 
Avatar madziarra
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 011
GG do madziarra
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

A ja dziś cały dzień z minerałkami i nie świecę się nic a nic !
__________________

Enough optimism to sustain hope
and enough pessimism to motivate concern.
madziarra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 16:18   #2990
chilipepper
Raczkowanie
 
Avatar chilipepper
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 110
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

I oprócz porównania Multitasking cool z Medium cool i Pink Tan cool, proszę jeszcze o opinię w sprawie STF - ryżowy i z kaolinem tyle że w odcieniu Soft Bronze - czy nadają wykończeniowy efekt zdrowszej, muśniętej słońcem skóry, czy są raczej ciemne?? I który lepiej sprawdzi się w przypadky skóry mieszanej??
chilipepper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 16:35   #2991
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

[
Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
iustitia, czy mozesz pomiziac reke korektorem multitasking?
Zamówilam probke Light ktory jest bardzo jasniutki i jest idealny na since pod oczami i jako baza na rumience pod podklad ale go wycofali .
Nie chce zamawiac Fair bo nie chcialabym dostac bialego proszku..Zastanaialam sie wiec nad multitasking ale na jednym z Twoich zdjec ( z korektorem) mint on wyglada prawie jak róz!!!
Jeśli sobie życzysz to zrobię to jutro w dziennym świetle Niemniej wydaje mi się, kiedy aplikuję go mamie, że jest jakby brzoskwiniowy...

Cytat:
Napisane przez Layla123 Pokaż wiadomość
Czy mi się wydaję, czy Linen jest jaśniejszy od Buff Fairly Light Neutral?
Wydaje mi się, że jasność podobna ale Linen jest bardziej żółty.

Cytat:
Napisane przez mykofenolan mofetilu Pokaż wiadomość
ja akurat nie kojarzę korektora intensive light, ale z tego co mówicie to baaaaardzo żałuję ze go nie ma rozwiązałby się mój problem z korektorem..
Też żałuję

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Dziewczyny jaka jest róznica między fair neutral a sandy fair?MAm fair neutral jak dla mnie jest super ale chciałabym wiedziec jakie jest porównanie.
Sandy fair ma podobną jasność ale różowawy jest.

Cytat:
Napisane przez madziarra Pokaż wiadomość
A ja dziś cały dzień z minerałkami i nie świecę się nic a nic !
Zazdroszczę, ja koniecznie muszę kupić STF
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 16:50   #2992
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Witam Was wszystkie! Od jakiegoś (dłuższego już) czasu Was podczytuję, kilka razy nawet zbierałam się do złożenia zamówienia, ale w końcu nic z tego nie wychodziło. Wreszcie poczułam się zmobilizowana rzekomym "otworzeniem się" Paypala, tzn. ponoć nie trzeba mieć już do niego karty kredytowej i w związku z tym mam kilka pytań o EDM i minerałki w ogóle. Jeśli coś się powtórzy, to bardzo przepraszam i proszę o wyrozumiałość, bo mimo iż od czasu rozpoczęcia wątku czytałam go trzy razy w różnych stadiach rozwoju, to mogło mi coś umknąć, albo po prostu nie wyłowiłam/nie zrozumiałam odpowiedzi.Wdzięczna będę za wszelką pomoc. No to start

- czy w bezpłatnym zestawie próbek trzeba wziąć 3 podkłady, 1 korektor, 1 róż, czy proporcje mogą być inne?
- czy jeżeli zamawia się kosmetyki pełnowymiarowe i próbki, to cena przesylki się sumuje?
- mam niezbyt dobre doświadczenia z naturalną pielęgnacją (BU, Mazidła), czy minerały też mogą nie polubić się z moją cerą?
- średnio toleruję kaolin (maseczki), to znaczy buzia robi sie zarumieniona, zaogniona, pojawiają się takie małe czerwone uczuleniowe kropeczki, które znikają po kilku godzinach- czytalam, że w minarałach EDM jest kaolin (bodajże w pudrze), czy on jest jakiś inny od tych polskich maseczkowych, czy również w tym wypadku skóra może się zbuntować?
- jak długo utrzymuje się mat (cera mieszana) i czy podkład ściera się w ciągu dnia, względnie zostawia ślady?
- używam filtrów, wolalabym uniknąć nakładania na niego minerałów, więc jaki one mają SPF, czy mogę zrezygnować z filtrów, czy ochrona "mineralna" wystarczy?
- a jeśli nie, to jest w ogóle możliwe nałożenie na filtr (względnie jakikolwiek krem) minerałów na mokro?
- jaki jest stopień krycia formuly intensive?

Wiem, że niektóre pytania nawiązują w dużej mierze do subiektywnych odczuć, ale będę niezwykle wdzięczna ze odpowiedzi. Wybór kolorów jest przecudowny, poza tym mam cichą nadzieję, że poprawią mi stan cery, a akurat kończy mi sie filtr i puder, więc czas na odświerzenie zapasów Pozdrawiam wszystkich serdecznie i liczę na Waszą pomoc.
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 17:20   #2993
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Dziewczyny co zrobic aby korektor nie wysuszał?
Nałozyłam na mokro korektor intensive beige, na skórę pokremowaną kremem z filtrem 10.Potem dałam podkład Medium Beige Neutral w formie intensive i na koniec dałam Kyrolan.Nie mam dobrego światła w pokoju gdzie sie malowałam, wiec zaraz po przyjściu do pracy ja do lustra a tam wszystkie suche skórki zaznaczone na maxa. Wyglądałam jakbym sie łuszczyła. I na czole, miedzu brwiami skóra mi dosłownie popękała.Nie wiem czemu tak się stało, moze to przez zabieg oczyszczania, który miałam w środę a moze ta formuła mi coś nie pasuje, lub korektor mnie wysuszył
Czy moze inne korektory mniej wysuszają czy moze powinnam go zmieszać z jakimś kremem?
Macie jakieś pomysły?
Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 17:36   #2994
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Witam Was wszystkie! Od jakiegoś (dłuższego już) czasu Was podczytuję, kilka razy nawet zbierałam się do złożenia zamówienia, ale w końcu nic z tego nie wychodziło. Wreszcie poczułam się zmobilizowana rzekomym "otworzeniem się" Paypala, tzn. ponoć nie trzeba mieć już do niego karty kredytowej i w związku z tym mam kilka pytań o EDM i minerałki w ogóle. Jeśli coś się powtórzy, to bardzo przepraszam i proszę o wyrozumiałość, bo mimo iż od czasu rozpoczęcia wątku czytałam go trzy razy w różnych stadiach rozwoju, to mogło mi coś umknąć, albo po prostu nie wyłowiłam/nie zrozumiałam odpowiedzi.Wdzięczna będę za wszelką pomoc. No to start

- czy w bezpłatnym zestawie próbek trzeba wziąć 3 podkłady, 1 korektor, 1 róż, czy proporcje mogą być inne?
- czy jeżeli zamawia się kosmetyki pełnowymiarowe i próbki, to cena przesylki się sumuje?
- mam niezbyt dobre doświadczenia z naturalną pielęgnacją (BU, Mazidła), czy minerały też mogą nie polubić się z moją cerą?
- średnio toleruję kaolin (maseczki), to znaczy buzia robi sie zarumieniona, zaogniona, pojawiają się takie małe czerwone uczuleniowe kropeczki, które znikają po kilku godzinach- czytalam, że w minarałach EDM jest kaolin (bodajże w pudrze), czy on jest jakiś inny od tych polskich maseczkowych, czy również w tym wypadku skóra może się zbuntować?
- jak długo utrzymuje się mat (cera mieszana) i czy podkład ściera się w ciągu dnia, względnie zostawia ślady?
- używam filtrów, wolalabym uniknąć nakładania na niego minerałów, więc jaki one mają SPF, czy mogę zrezygnować z filtrów, czy ochrona "mineralna" wystarczy?
- a jeśli nie, to jest w ogóle możliwe nałożenie na filtr (względnie jakikolwiek krem) minerałów na mokro?
- jaki jest stopień krycia formuly intensive?

Wiem, że niektóre pytania nawiązują w dużej mierze do subiektywnych odczuć, ale będę niezwykle wdzięczna ze odpowiedzi. Wybór kolorów jest przecudowny, poza tym mam cichą nadzieję, że poprawią mi stan cery, a akurat kończy mi sie filtr i puder, więc czas na odświerzenie zapasów Pozdrawiam wszystkich serdecznie i liczę na Waszą pomoc.
1. zestaw darmowych sampli ma "stałe proporcje", można jedynie dobrać do tego płatne sample
2. koszt przesyłki zależy od wagi całego zamówienia, nie sumuje się
3. mało prawdopodobne, jeśli się zdarzy, to zostaje testować inne firmy
4. nie znam się na kaolinie, zapewne potrzebne będą testy
5. z matem bywa ciężko, tu przydaje się dobry puder i bibułki, podkład się nie ściera, potrafi przetrwać różne przygody
6. co do SPF minerałów - zdania są podzielone, najlepiej znaleźć filtr, który się wchłania, potem na niego STF w celu usunięcia tłuszczu, na którym podkład mógłby się warzyć
7. podobno stemplowanie daje radę, ale się nie znam zanadto
8. nie używam, wolę matte - na szczęście nie mam co zakrywać
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 18:00   #2995
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Layla123 Pokaż wiadomość
Nanomi, chyba dobrze zrozumiałaś.

Ja właśnie też to tak rozumiałam do tej pory. Ale to jest właśnie dziwne (i dlatego mam problemy). Chyba jestem jakaś niestandardowa, bo jeśli chodzi o szminki, cienie do oczu i ubrania, to dużo lepiej wyglądam w chłodnych kolorach, a z tym doborem koloru podkładu jakoś tak dziwnie. Czy to możliwe, czy tylko mi się tak ubzdurało?
Ja mam identycznie - podkład musze mieć żółtawy a wszystko inne chłodne. Ktoraś z dziewczyn też pisała, że tak ma, więc jest nas więcej.
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 18:03   #2996
ga7
Raczkowanie
 
Avatar ga7
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 104
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez chilipepper Pokaż wiadomość
I oprócz porównania Multitasking cool z Medium cool i Pink Tan cool, proszę jeszcze o opinię w sprawie STF - ryżowy i z kaolinem tyle że w odcieniu Soft Bronze - czy nadają wykończeniowy efekt zdrowszej, muśniętej słońcem skóry, czy są raczej ciemne?? I który lepiej sprawdzi się w przypadky skóry mieszanej??
Na mojej skórze Multitasking jest bardziej jasny od Pink Tan i zdecydowanie bardziej szarawy. Pink Tan zdecydowanie wpada w róż, ale moja cera wygląda z nim zdrowo, a z Multitasking raczej blado i szarawo.
Co do STF Soft Bronze (mam kaolinowy) to moją skórę przyciemnia przy tych podkładach, co mi odpowiada, bo podkłady wybrałam za jasne. Po wysypaniu ze słoiczka soft bronze wygląda na lekko różowy, a na skórze ładnie się zlewa z podkładem.
ga7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 18:13   #2997
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
Ja mam identycznie - podkład musze mieć żółtawy a wszystko inne chłodne. Ktoraś z dziewczyn też pisała, że tak ma, więc jest nas więcej.
mam tak samo-podkład i puder musi być jasny i żółtawy a ponieważ jestem Latem to reszt-cienie, szminka, róz i ubrania raczej chłodne
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 18:27   #2998
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
Ja mam identycznie - podkład musze mieć żółtawy a wszystko inne chłodne. Ktoraś z dziewczyn też pisała, że tak ma, więc jest nas więcej.
Ja tez
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 18:35   #2999
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
Ja mam identycznie - podkład musze mieć żółtawy a wszystko inne chłodne. Ktoraś z dziewczyn też pisała, że tak ma, więc jest nas więcej.
Ja też, podkład żółtawo-beżowy a cienie, róże itp. no i ubrania chłodne. Włosy mam bardzo ciemne, zimny brąz. Zimą jestem.


Od kilku dni oswajam Flat topa. Niby mam doświadczenie w aplikowaniu minerałów, ale z nim muszę uważać. Do tej pory malowałam się kabuki Inglota i praktycznie mogłam to robić po ciemku, wychodziło idealnie. A tu parę dodatkowych ruchów i maska. Pierwsze podejście miałam z Buff'd Original, po chwili patrzę do lustra i Ale do umalowania potrzebuję znacznie mniej podkładu no i to krycie, poza tym jest milusi Tylko jakie to maleństwo, byłam zaskoczona jak otworzyłam paczkę


Ale trochę się wkurzyłam na EDM, widać mają za dużo zamówień skoro ignorują maile klientów. Mogliby przynajmniej odpisać i przeprosić, że się pomylili a nie, nic nie robić i udawać że nic się nie stało. Przypomnę zamiast 4 gratisów dostałam 1. Teraz się poważnie zastanowię zanim coś u nich zamówię. W końcu jest tyle firm, które poważnie traktują klientów i o nich dbają. Nie muszę zamawiać akurat w EDM...
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 18:50   #3000
Layla123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 12
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Iustitia - dziękuję za porównanie Linen i Buff Fairly Light Neutral!

Uff... Dzięki za pocieszenie, dziewczyny. dobrze wiedzieć, że nie zbzikowałam i jest więcej takich osób jak ja.

Acha, ja chyba też jestem zimą - oczy brązowe, włosy czarne/czarnobrązowe (w dzieciństwie aż granatowe).

Edytowane przez Layla123
Czas edycji: 2009-01-24 o 18:51 Powód: dopisek
Layla123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:25.